pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Bobass

Bobass

Ostatnie 10 wpisów
48,63

5,24

Warto nadmienić, że rezerwa na spór z bankiem Millenium została utworzona na 50% kwoty (zgodnie z oszacowaniem ryzyka), wpływając na obniżenie zysku netto o ponad 11 mln w Q3 wpadając do kosztów finansowych i rezerw na bilansie. Prowadzi to do pogorszenia wskaźników zadłużenia, które de facto właśnie z uwagi na tą rezerwę utrzymały się na tym samym poziomie (ogólny - 68%). Gdyby nie rezerwa, wskaźnik uległby poprawie - wartość księgowa byłaby wyższa o wspomniane 11 mln. Bezpośrednio nie wpływa na zmianę wycen robionych w oparciu o dane operacyjne, jednak na zmianę wartości księgowej już tak:

C/WK bez rezerwy: 0.72
C/WK w sprawozdaniu: 0.81
C/WK z całym roszczeniem Millenium: 0.92

Można sobie oszacować jaki tutaj będzie wpływ na wycenę księgową, skoro dla sektora wskaźnik wg SW jest na poziomie 1.7 (uwaga na wartości uśredniane).

WD, jedno pytanie bo nie mogę się doczytać:
Spółka pisze że stosuje zarówno MSR 11 jak i MSR 18, w jaki sposób szacujesz ile przychodów jest wykazanych na podstawie każdego z nich?

owner napisał(a):
owner napisał(a):
TIN


ale dałem do pieca. miało się wybić ale nie w tą strone Angel a w temacie nie ma czy gwiazdy spadków czy wzrostów thumbright


Owner chyba nie zerknąłeś w piątkowy raport Triona, który bardzo blado wypadł Anxious. Mimo wszystko jak utrzyma się powyżej złotówki na najbliższych sesjach to nie powinno być źle

Bobass napisał(a):
Ja na przyszły tydzień obstawiam:
GNT, ABM i EEF


Ostatnio zachęcałem do ABMu i Ergisa, obydwie spółki sporo urosły w ostatnich nieco ponad dwóch tygodniach (odpowiednio +31% i +10%) i nadal uważam że ABM szczególnie po dzisiejszym bardzo dobrym raporcie ma nadal spory potencjał i będzie dalej spokojnie rósł. Ergis przynajmniej narazie jest trochę ograniczony przez górną granicę 4zł, dlatego część gotówki z niego warto przerzucić na MWTrade, które dziś podpisało kolejną umowę znaczącą. Co do Ganta (+14%) trzymam choć nie dokupuję już.

Ktoś ma podobny portfel i przemyślenia? Anxious

Z tym mydleniem oczu to chyba trochę przegalopowałeś. Zwróćcie uwagę na istotę przeszacowania:

Chodzi mianowicie o przejście z MSR 11 na MSR 18, których istota sprowadza się ogólnie do tego iż przy MSR 18 wykazuje się przychód dopiero po przekazaniu nieruchomości klientowi natomiast przy MSR 11 przychód wykazuje się w trakcie budowy. W skrócie Polnord przyjął MSR 18 wykazując przychody bardziej 'jednorazowo'. Oznacza to że aktualizacja wyceny bierze się z wcześniej już rozpoznanego przychodu, aktualny zaś przychód nie dotyczy mieszkań nie przekazanych jeszcze klientom (taki przychód dotychczas był wykazywany).

Żeby obiektywnie ocenić sytuację należałoby dowiedzieć się ile przychodu byłoby rozpoznane wg starych zasad co jest bardzo trudne. Można natomiast sprawdzić stan zapasów na dziś i dostępny koniec roku 2008 i widać że są to wartości niemal identyczne, stąd można domniemywać ze sporą dozą prawdopodobieństwa że obiektywnie zysk operacyjny jest na podobnym poziomie.

Ja również popieram pomysł dostępu na jeden dzień, to szczególnie dla inwestorów którzy nie spędzają codziennie po kilka godzin na analizowaniu sytuacji i spółek, a wolą zalogować się raz żeby sprawdzić w co aktualnie warto zainwestować na dłużej. Ja sam loguję się dość często żeby zerkać na forum, a wyceny czy skaner analizę jedynie co jakiś czas. Wykupienie całego abonamentu na miesiąc czy też rok nie ma dla mnie większego sensu, za to kilka razy w roku chętnie przeznaczę po kilka złotych, żeby prześledzić aktualne wyceny. I to chyba też jest z korzyścią dla portalu, ponieważ bardziej zaangażowanym graczom na pewno dłuższy abonament będzie się bardziej opłacało wykupić.

Zdecydowanie zachęcam do rozważenia propozycji.

Możnaby się zapytać ile trzeba podpisać umów, jak prezentować się wskaźnikowo, jakie mieć wyniki żeby wzbudzić zainteresowanie inwestorów. Dziś wydaje się że coś drgnęło na ABMie, choć nie widać tego może jeszcze po kursie zamknięcia (jest za to większy niż zwykle wolumen). Jest umowa podpisana na sporą kwotę. Jutro jest duża szansa na przebicie oporu na 9.5 (kagi poniżej), jeżeli się nie uda to dalej wstrzymać się będzie trzeba do wyników bądź też spekulacji insiderów przed ich ogłoszeniem (16.11). Tak czy inaczej najbliższe dni zapowiadają się ciekawie i solidny wzrost jest raczej kwestią dni.


kliknij, aby powiększyć

Jeśli wierzyć Pawlikowi to powinno być dobrze już teraz - dokładniej za nieco ponad dwa tygodnie:
www.parkiet.com/artykul/9,8634...
po publikacji najbliższego raportu. On sam dokupuje akcje co także dobrze rzutuje przed publikacją wyników 16.11

Zgodnie z moimi informacjami parytet wymiany ustali niezależny biegły (zespół biegłych), pozostawienie takich uprawnień w firmie dawałoby zbyt szerokie możliwości manipulowania kursami.

ABM ma pakiet kontrolny Resbudu i Resbud jest jego spółką zależną ujętą w sprawozdaniu skonsolidowanym grupy. Pomimo, że udział ABMu w Resbudzie to ok. 52%, cały wynik spółki zależnej jest ujęty w sprawozdaniu grupy i jedyne rozróżnienie jakie widzimy to rozbicie ostatecznej kwoty zysku netto na udział jednostki dominującej oraz udziały niekontrolujące (mniejszościowe). Przykładowo: kategoria zysk operacyjny wzięta do wyliczenia wskaźników zawiera już całkowity udział wyniku Resbudu, także po pełnym połączeniu w wyliczeniach dostępnych na SW nic się nie zmieni.

INK to także dobry i bezpieczny kandydat do wzrostów, posiadam pakiety obu firm w proporcji 70:30 z przewagą dla ABMu. Dochodowo wyglądają podobnie z bardzo dużym dyskontem, jednak niedowartościowanie majątkowe przemawia już bardziej za ABMem. Fajnie też, że pojawił się kontrakt dla INK, choć ostatnie kontrakty podpisane przez ABM opiewają na wyższe kwoty i było ich także więcej. Wyższe zadłużenie ABM (68% kontra 51%) wiąże się z większą aktywnością ABMu, i poprawa wyników - ROE, a przede wszystkich ROA to kwestia wykorzystania dźwigni w najbliższych kwartałach, a dalej poprawienia zyskowności spółki co podciągnie rating do góry. Tak naprawdę wszystkie wymienione przez ciebie czynniki fundamentalnie silnie się ze sobą nawzajem wiążą. Warto też zerknąć na obciążenia odsetkowe obu firm i tutaj widać że INK pomimo mniejszego zadłużenia ma wyższe obciążenie (94% vs. 72%) co świadczy o tym że kredyty dla ABM są udzielone na względnie lepszych warunkach, pytanie pozostaje jak bardzo uda im się to wykorzystać.

a dlaczego nie?
Gant technicznie nie wygląda źle, ABM - dziś kolejne info o kontrakcie, trwają spekulacje odnośnie parytetu wymiany akcji Resbudu, a Ergis szykuje się pod dobre wyniki już za dwa dni. Choć zgodzę się że na ABM i Ganta trzeba patrzyć w dłuższej perspektywie, o tyle Ergis już zaczął dziś swój marsz, liczę że zakończy tydzień w okolicach 3.3-3.4

Ja na przyszły tydzień obstawiam:
GNT, ABM i EEF

Przemyślenia co do insider trading na Resbudzie w związku z parytetem wymiany na akcje ABM są chyba dość jednoznacznie po tym co się dzieje w tym tygodniu z akcjami Resbudu. Pytanie tylko czy można wpływać na rewidentów ustalających parytet wymiany, która powinna opierać się na wycenie wartości firmy. A ta nijak nie wskaże parytetu 2 ABM : 1 RES, który sugerowałby ponad 50% wzrost Resbudu w tym tygodniu. Z drugiej strony jeżeli to zwykła podbitka kursu, to kto kupuje te akcje jeżeli nie ABM, który kto jak kto powinien zdawać sobie sprawę że powyższy parytet 2:1 jest wzięty z powietrza. A przy innym parytecie ledwie co zarobione przez ABM 2.5 mln na wzroście kursu, będzie trzeba oddać przy szybującym w dół Resbudzie. Chyba że liczą na gwałtowny wzrost kursu ABM w najbliższym czasie..

tomasz79 napisał(a):
w mBanku można składać następujące zlecenia:

*Rodzaje zleceń

Rodzaj zlecenia Dostępność Kanał dostępu
Z limitem TAK Internet, mLinia (08:00 - 21:00)
PKC TAK Internet, mLinia (08:00 - 21:00)
Stop Limit TAK Internet, mLinia (08:00 - 21:00)
Stop Loss TAK Internet, mLinia (08:00 - 21:00)
DDM NIE Brak
PCRO NIE Brak
PCR NIE Brak
WUJ NIE Brak
WMin NIE Brak
WiN NIE Brak
WuA NIE Brak


Rzeczywiście racja, sory za wprowadzenie w błąd.

kolega global pytał gdzie masz konto że możesz ustawić SL. Jeżeli masz najtańsze konta brokerskie na rynku (czyli mBank albo Multibank) to nie masz możliwości ustawiania stop lossów. Ja miałem też konto w BPH potem w Pekao, z którego zrezygnowałem na początku roku i tam miałem możliwość stosowania tych zleceń

Masz rację. Triton mocno zawiódł, mnie niestety też, bo nie spodziewałem się straty operacyjnej na poziomie aż 4 mln. Do tego jeszcze działalność finansowa 2 mln w plecy, oj polecą wyceny po aktualizacji danych

Rzeczywiście, jeżeli przestaną organizować uprzywilejowane przetargi dla stałych odbiorców, cena drewna może wzrosnąć, co będzie skutkować dalszym spadkiem rentowności. A to byłby kolejny jeszcze powód do obniżenia wyceny..

Nie wiem czy zerkaliście już w raport Seleny ale wg mnie wygląda dobrze, zysk operacyjny na poziomie 11.1 mln, przychody wyższe o 20 mln w porównaniu do Q2 08, do tego stała wielkość kapitałów własnych w samym drugim kwartale. Wycena porównawcza oparta o przychody jeszcze pójdzie do góry, oparta o zysk pozostanie pewnie na tym poziomie aż do publikacji raportu rocznego, podobnie marża operacyjna. Trochę spadła ilość gotówki ale to chyba nie powód do zmartwień, zadłużenie też niewiele się zmienia.
Uważam że jest tu spore niedowartościowanie, które nie do końca umiem wytłumaczyć, chętnie przeczytam jeszcze analizę WD.

Możesz proszę wyjaśnić jak wyliczyłeś tą zerową czy nawet ujemną marżę handlową?

no ale zaraz, czemu ciągle nie ma raportu? miał być dziś..

Muza to spółka trochę zapomniana z marną płynnością, której wycena pozostaje sporo zaniżona. Głowna w tym zasługa zysku i przychodów wypracowanych w Q4 08, choć nie znalazłem żadnych nadzwyczajnych przyczyn ich zwiększenia. Może święta, prezenty pod choinkę itd. Rynek wycenia prawdopodobnie spółkę z dyskontem na samą branżę, choć jeżeli Muza do końca roku pokaże w którymś kwartale wyniki na poziomie tych z Q4 będzie to impulsem do dłuższego trendu wzrostowego bo i zainteresowanie powinno wzrosnąć. Nie spodziewam się jutro oszałamiających wyników, ale już w Q3 (wydawnictwa szkolne) powinno się coś zacząć dziać. Także polowanie na atrakcyjne kupno po cenie w granicach 7.70 powinno dać niezły zysk i odporny na korekty bo spółka kisi się tak od początku roku.

Coś nam wątek przycichł i mało mamy rekomendacji na przyszły tydzień.
Ja obstawiam Ergis i ABM, no i spodziewam się dobrej wyceny Investors FIZ jutro (5-15%)

Wczoraj niestety to było szczególnie dobrze widać jak jeden PKC na 1000 akcji obniżył kurs na 9.5. Ciągle liczę na dobre wyniki w poniedziałek, a jestem daleki od wróżenia gorszych wyników tylko ze względu na wczorajszą gorszą sesję. Choć rzeczywiście daje to trochę do myślenia..

Ja obstawiam Zremb, LZPS, Zetkama i Triton

nie mam żadnych dojść: pisząc posta opierałem się na wynikach spółek, których Jupiter jest akcjonariuszem, nie sprawdziwszy dokładnie co było motorem zysku w Q1 (ujemna wycena aktywów Krowodrzy) z czego wynikało moje zagalopowanie, ale widzę że baczne oko forumowiczów czuwa, i dobrze.

Do 13 już chyba nie zjedzie, a tam chętnie bym się zaopatrzył

no właśnie, mocno zastanawiałem się czy nie puścić POLu prze górnej granicy w okolicach 5.05 ale pomyślałem, że czemu nie dać jej szansy, w końcu rynek szaleje, Polrest wg mnie jest zdecydowanie najlepszą spółką z tych zaproponowanych przez PB do wzrostów. Przy dojściu do 5.3 wchodzę, przy zjeździe do 4.7 realizuję zysk i czekam na ponowne odkupienie po 4.1

Też czekam na przebicie 2.6 bo chciałbym dokupić trochę papieru. O wyniki jestem raczej spokojny, utrzymanie ZO z pierwszego kwartału na poziomie 43mln nie powinno być raczej problemem. Fundamentalnie wszystko wygląda normalnie, czyli b. dobrze (choć warto pamiętać o specyfice NFI), można spokojnie zająć się analizowaniem technicznym.

Zgoda, kurs może ale wcale nie musi antycypować przyszłych wyników, przecież jak już wcześniej wspominaliśmy optymalna wycena przy wynikach teraz to ok 7-8 zł, do tego patrząc na to co teraz się dzieje na rynku wszystko niemal rośnie to dlaczego tak niedowartościowane spółki jak Triton miałby stać w miejscy. Od nich właśnie należy oczekiwać że obudzą się jako pierwsze. Dla mnie najistotniejszy jest impuls, który wyrzucił Triton ponad roczny limit na wysokości ok. 4.5. Wg mnie jeżeli zejdzie poniżej tego poziomu to bardzo nieznacznie, a liczę na uklepanie tej granicy i okazji do kupna przy każdym zejściu na 4.5

technik napisał(a):
Przyzwoita sesja (4,47 zł). Szkoda tylko że obroty nie są nieco wyższe. Wydaje się, że pokonaliśmy pierwszy opór (4,28 zł) i jutro wypadałoby się zmierzyć z poziomem lokalnego szczytu z maja (4,60 zł). Dziś też wyznaczyliśmy nowe 52-tygodniowe maksimum (w cenach zamknięcia). Pokonanie poz. 4,60 zł otworzy drogę do 5 zł 50 gr - sądzę, że tam dojdziemy jeszcze przed publikacją wyniku półrocznego. A co dalej? To będzie zależało od raportu. Dobry wynik powinien zaowocować ceną 7 zł, którą (przy obecnych wskaźnikach) traktuję jako cenę równowagi. Dobry wynik może spowodować, że będę musiał podnieść ;) swoją cenę docelową.

Pozdrawiam,


Zgadzam się, cena między 7 a 8 wydaje się optymalna, przy dobrych wynikach zmienią się i wyceny

no Sygnity to jeden z najdłuższy wątków na Stockwatchu, ciekawe czemu spółka zawdzięcza aż takie zainteresowanie. Ja ciągle obserwuję już od kilku miesięcy, ale jakoś to zakupu przekonać się nie mogę.

Zacznę wątek producenta armatury:

Ciekawy profil spółki, mocne niedowartościowanie szczególnie dochodowe, generalnie podoba mi się także pod względem technicznym w tym momencie. Wykorzystanie szans (kupno upadłej Toory) i podniesienie zysku operacyjnego (www.pb.pl/rss/a/2009/06/24/Zet...) jeszcze pociągnie wycenę fundamentalną. Obserwuję spółkę od dłuższego czasu i dziś zdecydowałem się na zakup obserwując jak bezlitośnie dziś Zetkama była przeceniana wbrew głównemu trendowi na rynku (co prawda na małych obrotach ale i free float nie jest za wysoki).

Inwestycja wg mnie bezpieczna i stabilna, planuję kilka uśrednień w górę przez najbliższy okres.

morfeusz napisał(a):
Dziwią mnie osoby które krytykowały mój proces uśredniania...

Ja uważam, że warto jest uśredniać się na takich spółkach jak HBP, ma świetne fundamenty a spadek kursu to nic innego jak zabawa BZWBK.... Jeżeli taka spółka jak HBP robi historyczne minima to wiadomo jest że w koncu się odbije bo do upadłości to im bardzo daleko... Poza tym spółka jest wśród największych 60 spółek na giełdzie!!

Następnym razem radzę się zastanowićsalute


Technicznie wygląda to ciekawie, ale z całym szacunkiem dla Ciebie i Twoich ciekawych analiz morfeusz, w czym objawiają się te świetne fundamenty spółki? Rozumiem że HBP jest Twoim faworytem, dzisiaj jako gwiazda sesji wybiła się mocno odreagowując częściowo spadki z ostatnich miesięcy, ale możesz podać jakieś bardziej konkretne fundamentalne przesłanki że rynkowa wycena jest zaniżona? Bo to że na kursie mamy historyczne minima i że HBP jest spółką dużą na polskiej giełdzie to chyba trochę za mało..
Nie ma mnie z Wami na pokładzie ale wątek mnie zaciekawił, życzę wzrostów i potwierdzenia zmiany trendu na dużych obrotach!

Ja to widzę bardzo dobrze, jest motywacja do dalszych wzrostów i przebicia 9.9 ustanowionego niedawno szczytu. Pojawia się info to i zainteresowanie wzrośnie. Zejście w okolice 9.2 można jeszcze wykorzystać na uzupełnienie zapasów, taki jest też mój plan jutro. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Z taką oceną wstrzymałbym się kilka dni, bo równie dobrze może zjechać dziś lub jutro przy stagnacji rynku

kręcimy się kręcimy wokół tego 3.05-3.2 i wybicia wciąż brak. Wszystko wygląda dobrze tylko cena nie chce wyskoczyć ponad 3.4 Think

Ja też zamierzam jeszcze poczekać kilka dni. Dajmy sobie szansę na wzrost, jak wrócimy do 4 to też tragedii nie będzie bo przebicie 4 wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne. Zobaczymy komu się poszczęści Anxious

Drogi Kolego Zahary,

Twoje wypowiedzi są niekonsekwentne, najpierw piszesz że szum na akcje się nie przełożył, potem że dodatkowym akceleratorem spadków był "smród". Co do maksimum rzeczywiście się pomyliłem.
Nie wiem dlaczego piszesz że nawiązuję do ideałów, wyszedłem ze spółki bo uważam że ryzyko związane z jej wzrostem jest duże według mojej oceny na tle rynku, o czym pisałem wcześniej. A kupowałem akcje oczywiście dla zysku. Ot cała filozofia którą zinterpretowałeś jak chciałeś.

Pozdrawiam

kurcze ale że tak szybko sie odbije od 4 to sie nie spodziewałem, miłe zaskoczenie po zakupach na 4.02

Zahary napisał(a):
Eeee wiele szumu wokół spółki było od lat - i jak dotąd na sytuację IDM'u to się nie przełożyło (zatwierdzono emisję itp.).
Co do prezesów - można by powiedzieć, przykład brali/biorą od największych "rekinów" naszego rynku kapitałowego - bo niby w czym byli lepsi Krauze, Czarnecki, czy Kulczyk ???

Obiecanki, nabijanie drobnych w "butelkę" i inne mniejsze lub większe "przekręciki" to na naszej "bananowej" STANDARD.

Ale to Twoj wybór i go rozumiem - sam kiedyś ewakuowałem się ze spółki MSX - bo miałem już dosyć obiecanek i "czarowania" prezesa...

W każdym razie IDM ma się dobrze i zapewne pokaże świetne wyniki.

A co do tych "wielu ciekawych spółek" - to chętnie się dowiem, co miałeś na myśli (?).

Pozdrawiam

Zahary,

Zatwierdzenie emisji to wg mnie nie jest wystarczający powód do tego żeby stwierdzić że szum wokół IDMu nie przekłada się na cenę jego akcji. Wystarczy spojrzeć na wykres żeby zobaczyć że IDM jest jedną z najmocniej przecenionych spółek na giełdzie a jego droga w dół zaczęła się dobry rok przed faktyczną bessą.

Wyniki oczywiście mogą wywindować kurs podobnie jak skupowanie akcji itd. Może to zabrzmi trochę idealistycznie ale problem w tym że spółka nie jest godna zaufania i IDM po prostu śmierdzi..

co do spółek ciekawych zachęcam cię do zaglądnięcie na wątek: gwiazdy przeszłego tygodnia:
www.stockwatch.pl/forum/defaul...

ja opuściłem IDMa przy 2.03 i nie żałuję, myślę że jest wiele ciekawszych spółek o znacznie lepszej opinii i lepszym PRze niż IDM. Myślę że wkrótce ten szum i te wszystkie machlojki o których pisaliśmy kiedyś, mogą odbić kurs na dół, a wtedy nawet niedowartościowanie fundamentalne ani jakieś dobre informacje nie pomogą.

Ja chciałbym jutro kupić w okolicach poniżej 22 i mam nadzieję że się uda. Też wydaje mi się że za niedługo przyjdzie czas na Ganta, zjazd poniżej 21 gdzie jest opór raczej mało prawdopodobny, a po przełamaniu 24 otwarta droga na 27 a potem na 30

ja widzę opór w okolicach 4 i według mnie został przełamany, następny jest w okolicach 4.6. Spółka za spółką łamią swoje górne opory, myślę że nie inaczej będzie z Tritonem. Kilka dni i powinien dojść w okolice 4.50

4 jest mocno uklepane i sądzę że zbliżymy się w te okolice po raz kolejny i znów zabawa w kupno za 4 sprzedaż około 5, co mi w sumie pasuje

IDM to trochę ruletka. Nie wiadomo dokąd te czarne interesy nas poprowadzą i czy w końcu jakieś brudy nie wypłyną. Jeśli nie to powinno rosnąć, choć trzeba się liczyć z dużym udziałem spekuły w całej tej zabawie

ok, oczywiście może być

Zastanawiam się czy to 13% tąpnięcie Energopola już zdyskontowało cenę Jupitera czy jutro jeszcze zobaczymy jakiś zjazd. Na pewno sporo zależy od otwarcia Energopola, jak odrobi chociaż część strat jest szansa że Jupiter wróci w okolice 2.

jest poprawa i na obrocie co było widać na piątkowej sesji. Teraz czekam na dojście powyżej 10 i zobaczymy czy będą przesłanki na przebicie 10.5. Dach przy cenie 12zł jest mocno wyklepany i tam może zejść sporo czasu na przełamanie. Choć narazie poczekajmy na dojście do pierwszego przystanku.

ja obstawiam: LZPS, ABM i Ropczyce

technik napisał(a):
Będę się upierał, że 4,50 zł będzie w poniedziałek. Dziś ktoś b.skutecznie skupował akcje (sam się trochę skróciłem, inkasując spory zysk). Choć poziom na którym się zatrzymaliśmy nie wydaje się przypadkowy - to dokładnie 62-procentowe zniesienie kwietniowego spadku (zawsze uważam, że to groźne we wzroście). Dlatego od rana w poniedziałek spodziewam się korekty (strząśnięcia?).


spodziewasz się korekty i będziesz się upierał że będzie 4.5? trochę to sprzeczne, nie bardzo rozumiem o co ci chodzi

Trzeba przyznać że ostatnie typy na tym wątku okazały się dość celne choć trzeba zdyskontować wyniki to wzorstu rynku. Poniżej spróbowałem wyznaczyć najlepsze:

Cashflow: dla mnie hit tygodnia, ruszył w końcu mocno do góry (+42%, 2 tygodnie)
NewWorld (+23%, 2 tygodnie)
Polnord (+20%, 2 tygodnie)
Hardex (+18%, 2 tygodnie)
Triton (+17%, 2 tygodnie)
Polrest (+16%, tydzień)
ABM (+11%, 2 tygodnie)

tak natomiast prezentuje się rynek przez ostatnie 2 tygodnie:
WIG (+12%)
mWIG (+9%)

według mojej oceny, dało się przewidzieć ale zabrakło propozycji:
IDM (+38%) to głównie dzisiejszy wynik
Anti (+68%) tutaj nieziemskie rzeczy wyprawia się na bardzo niskim free floacie, do jutra może być wzrost ponad 100%. Kiedy spółka może być włączona do analizy fundamentalnej? pewno nie prędko..

z góry sorki że nie sprawdziłem wszystkiego, jak ktoś chce zupdatować listę to śmiało, zapraszam

nawiązując do powyższych uwag odnoszących się do jednorazowego zysku spółki w Q2 08: skoro wyceny dochodowe niewiele nam moga powiedzieć albo nawet zaciemnić obraz można porzucić wskaźniki/wyceny dochodowe i zerknąć w bilans. A tutaj mocno zaniżony wskaźnik c/wk na poziomie 33% co może świadczyć że mimo tych kombinacji w P&Lu spółka jest sporo niedwartościowana i należy spodziewać się w krókim czasie korekty w górę.

Ja przyczajam się na lokalnym minimum na poziomie 1,28.

póki co poziom bezproblemowy puścił i mamy zjazd w okolice 17.5, jeżeli spadnie poniżej 17 w ciągu najblizszych kilku dni będziemy kupować poniżej 16

Bioton tak się stacza, że aż trudno wyobrazić mi sobie długotrwały trend wzrostowy na tej spółce. Czasem mam wrażenie że tego papieru nic nie jest w stanie ruszyć, nikomu nie polecałbym wejścia, skoro nawet tak wydawałoby się dobre infa nie są w stanie nawet trochę podbić kursu.

Nie zawsze spółka o dobrych fundamentach musi być dobrze wyceniona. Czasem wystarczy zwykły brak zainteresowania, czyli niska medialność spółki i na niskich obrotach może zjechać bardzo nisko. Tak właśnie stało się w przypadku ABMu, tutaj potrzebny jest impuls, jakaś iskierka która zwróci uwagę inwestorów i kurs pójdzie do góry. Jednak kiedy to nastąpi - nie wiadomo, może po jakimś kontrakcie, zakupach zarządu czy choćby po lepszym PR w firmie, czasem większe wybicie wystarczy żeby przyciągnąć inwestorów. Niestabilność spółek czy rynku może utrzymywać się dużo dłużej niż my wszyscy razem wzięci posiadamy środki na pokrycie określonych strat z niewytłumaczalnych wahań rynku i warto o tym pamiętać.

Choć ja jestem mocno przekonany że ABM wybije już wkrótce ponad 8.8 i zaczniemy jazdę w górę.

jak przebije to nieszczęsne 8.8 to powinien rozpocząć solidny wzrost

Jednak jest luka na 17.5 i poszedł powyżej 18

według mojej analizy powinno dojść w porywach maksymalnie do 2450

Mnie tylko zastanawia ta wycena likwidacyjna. Rozumiem: jest spore zadłużenie ale żeby aż do 0.21 ściągnąć wycenę? czy może ktoś może podać jakiś powód dlaczego wartość likwidacyjna spikowała na tak niski poziom

LZPS, przebicie trwałe 3.1
Hardex, jeżeli tylko sie uspokoi i zacznie rosnąć regularnie choć niekoniecznie tak wysoko na pojedynczych sesjach, musi być dobrze
Cashflow liczę na dojazd w granice 2.7

Ja też uważam że jest dobry moment na zakup. Według mojej analizy (technicznie) poniżej 3.1 nie spadnie, jeżeli chodzi jednak o fundamenty to wyceny prezentowane (dochodowe) nie oddają do końca obrazu. Warto pamiętać że spółka ciągle nie dostosowała raportowanie wyników do odpowiednich standardów IAS, choć i tak aktualna cena jest mocno zaniżona

Moim zdaniem wcale luką nie musi się otworzyć. Poczekałbym na potwierdzenie trwałego pokonania oporu na 3,5 w Londynie. Według mnie dość prawdopodobne że Londyn powróci do podbijania dolnego oporu w okolicach 3,5-3,55. Dużo może powiedzieć jutrzejsza cena na otwarciu. W Polsce opór widać dokłanie na 17, korekta choćby lekka jest wskazana przed dalszymi wzrostami. Myślę że można się przyczaić na odkupieniu poniżej 16. Poniżej wykresy z Polski i Anglii:


kliknij, aby powiększyć

no a dziś to już tak dobrze nie wygląda, zastanawiam się czy nie sprzedać teraz póki jest jeszcze powyżej 39 i odkupić w okolicach 36-37, taki zjazd wydaje mi się prawdopodobny przed kolejnymi wzrostami

Mnie kusi Impel, jak wspominałem wcześniej.
Myślę tez czy nie sprzedać HDX.
Co sądzicie?

Też puściłem solidarnie po 17.04, jest obijanie górnego oporu ale przesłanek do jego przebicia raczej brak, biorąc nie tylko pod uwagę ostatnie wzrosty spółki ale też sytuację ineksów. Zastanawiam się czy nie przerzucić na Impel, kóry stoi jak wmurowany.

Bobass napisał(a):
Według mojej oceny najbliższy tydzień da zarabić na:

Triton: wzrost do okolic 3.6-3.8, obniżenie kursu uważam za tymczasowe
ABM: powrót do co najmniej 8.5, lekka korekta powinna się zakończyć i liczę że wyskoczy powyżej 9
Cashflow: rozpoczął się wzrost, w zasięgu 2.6-2.7

Chciałbym żeby Hardex w końcu się odbił choć zdaję sobie sprawę że stagnacja może jeszcze trochę potrwać.


Cieszę się że HDX odpalił, czekam jeszcze na Triton i Cashflow które rekomendowałem w niedzielę. O ABM jestem raczej spokojny i wyjście ponad 8.5 to kwestia najwyżej kilku dni.

Zachęcam was do odwiedzenia wątku o LZPSie, na którym nie pojawiły się jeszcze żadne wpisy, a warto się zainteresować:
www.stockwatch.pl/forum/Defaul...

No i opór na 2.8 przełamany, teraz czeka nas spokojna droga do 3.1, a potem już tylko czekać na przełamanie górnego oporu na 3.44.
Czy naprawdę nie ma wśród nas akcjonariuszy czy choćby obserwatorów spółki?
Zachęcam do komentarzy.

Ja także czekam cierpliwie już od dłuższej chwili na solidniejszy wzrost. Fundamentalnie wygląda to bardzo dobrze, zysk notowany co kwartał, sporo gotówki w kasie, teraz jeszcze to info, o którym wspomina Blasphemer. Technicznie można dokupić po pokonaniu bariery na 8.7. Później mocniejszy opór na 10.5, który zresztą gładko powinniśmy osiągnąć jak tylko pęknie wspomniana niższa bariera. Oba opory dobrze widać poniżej:


kliknij, aby powiększyć


Cieszę się, że choć może nie jakieś wielkie, ale zainteresowanie na papierze jest. Po bardziej znaczącym ruchu i wzroscie obrotów jestem spokojny o przyszłość ABMa.

Spora cisza na LZPSie a warto się nią zainteresować, bo wydaje się dobry moment na zakup. Niemal wszystkie wyceny (zarówno dochodowe jak i majątkowe) wskazują na niedowartościowanie spółki i potencjał wzrostu jest spory. Dużo gotówki w kasie (ponad 5mln) świadczy o sporej ostrożności i zabezpieczeniu się przed ewentualnymi zawirowaniami rynku. Fundamentalnie wygląda to bardzo dobrze, technicznie też pokazuje się dobry moment na kupno: jak tylko kurs podejdzie pod 2.8 na trochę wyższych obrotach to szanse na dłuższy wzrost są bardzo duże. Jedyne do czego można się przyczepić to stosunkowo niska płynność na spółce. Biorąc pod uwagę dzisiejsze wzrosty na giełdzie spółka zdecydowanie jeszcze nie odjechała.

Poniżej kagi pokazujące wyżej wspomnianą barierę na 2.8:


kliknij, aby powiększyć

szooler napisał(a):
nocnygracz napisał(a):
Bobass napisał(a):

Chciałbym żeby Hardex w końcu się odbił choć zdaję sobie sprawę że stagnacja może jeszcze trochę potrwać.


Mnie do Hardexu zniechęca IDM w akcjonariacie. Wiemy już co to za koledzy. Wiem, że będą ode mnie sprytniejsi, oddaję im więc pole. Możliwe, że takich jak ja jest więcej i możliwe, że stąd te ich szorowanie dna.

Co oczywiście nie oznacza, że Hardex znacząco nie wzrośnie. W tej kwestii się nie wypowiadam.


IDM w akcjonariacie?!A szkoda.Hardexu!
Ja dziekuję.


Jest IDM ale jest też i ponad 20% pakiet skarbu państwa o czym nie powinniśmy zapominać. Choć teraz mi taki czarny scenariusz przyszedł do głowy: co by było gdyby pękł opór na 33? ile nasz HDX może zjechać, podejmie się ktoś jakiejś konstruktywnej oceny?

wujek_staszek napisał(a):
Witam bom tu po raz pierwszy!

Na Congorze many formacje objecia hossy na tygodniowym.
Bobas, na Tritonie widze zejscie do srednich na tygodniowym czyli 3zł.
Lotos po małej korekcie powinien testowac maksima tegoroczne.

ps Fajne rzeczowe forum. Będe zaglądał


wujek, przecież Triton nie zjechał poniżej 3.19 w zeszłym tygodniu

Według mojej oceny najbliższy tydzień da zarabić na:

Triton: wzrost do okolic 3.6-3.8, obniżenie kursu uważam za tymczasowe
ABM: powrót do co najmniej 8.5, lekka korekta powinna się zakończyć i liczę że wyskoczy powyżej 9
Cashflow: rozpoczął się wzrost, w zasięgu 2.6-2.7

Chciałbym żeby Hardex w końcu się odbił choć zdaję sobie sprawę że stagnacja może jeszcze trochę potrwać.

SGN obija dno i jak słusznie kolega martinezo zauważył mocne SL są prawdopodobnie ustawione na poziomie gdzieś lekko poniżej 14,9 co wydaje się żelaznym oporem. Nie ma co chyba mieć złudzeń że jeżeli ten poziom zostanie osiągnięty spółka poleci sporo w dół. Ja osobiście szykuję się do sprzedaży części pakietu jak cena zejdzie poniżej 15, bo bardzo prawdopodobne będzie wtedy odkupienie po dość atrakcyjnej cenie.

A i wykres poniżej - udało mi się rozkminić jak to się wkleja


kliknij, aby powiększyć

Hej

wszystko fajnie i chciałbym żeby IDM wybił bo mam go trochę, ale mocno zaniepokoił mnie ten zjazd w okolice 1,3-1,35. Niestety widać lekkie przełamanie bariery 1,3 z połowy kwietnia i obawiam się że jeżeli w krótkim okresie (max 2 tygodnie) IDM nie powróci w okolice 1,5 to możemy mieć zjazd nawet do okolic 1zł.

Może ktoś krótko napisać jak wkleić wykres?

Dzięki z góry

Informacje
Stopień: Obeznany
Dołączył: 1 lipca 2009
Ostatnia wizyta: 18 grudnia 2013 14:37:04
Liczba wpisów: 78
[0,02% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,529 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,51% +33 701,22 zł 53 701,22 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d