pixelg
ATONHT - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50

ATONHT [ATO]

AKTUALNY KURS: 0,40 zł (+11,11%) 21-06-2021 15:22
mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 13 grudnia 2010 09:56:50 przy kursie: 5,15 zł
http://www.sanitecind.com/

http://www.micro-waste.com/
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

IRRM
0
Wpisów: 7
Wysłane: 13 grudnia 2010 10:23:34 przy kursie: 5,15 zł
"Air from the infeed hopper is drawn by a fan through a series of filters including a High Efficiency Particulate Air (HEPA) filter and a carbon filter to control odors."

HEPA i carbon filter - wyżyny technologiczne

http://pl.wikipedia.org/wiki/HEPA

MOS jest znacznie lepszy.
Edytowany: 14 grudnia 2010 14:34

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 23 grudnia 2010 21:28:50 przy kursie: 4,59 zł
Cytat:
ATON-HT S.A. - zakończenie testów urządzenia w Chorwacji

źrodło:
inwestor.aton.com.pl/var/userf...

Całkiem możliwe, że z punktu widzenia analizy technicznej zrealizuje się ten ORGR Pray

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

tomi_81
0
Wpisów: 18
Wysłane: 28 grudnia 2010 12:00:06 przy kursie: 4,50 zł
Czy ktoś się orientuje ile takie urządzenie ( to testowane w Chorwacji ) kosztuje, tak mniej więcej ?

Było gdzieś o tym wspomniane? bo nie mogę jakoś skojarzyć...

tomdoc
0
Wpisów: 5
Wysłane: 4 stycznia 2011 23:49:49 przy kursie: 5,08 zł
Urządzenie ATOn BWM do odpadów medycznych koszt ok miliona złotych, przerabia max 100kg/h policz jakie musiałoby mieć przerób aby się zwróciło.
Kg utylizacji odpadów koszt 1,25 zł wliczając transport

bartek393
0
Wpisów: 17
Wysłane: 20 stycznia 2011 20:34:08 przy kursie: 4,27 zł
tomdoc jesteś w błędzie, ja tylko przypomne, ze urządzenia są projektowane na zasadzie „Customer Design” i wydajność jest uzależniona od potrzeb klienta oraz rodzaju odpadu. Nie wiem tylko dlaczego tak długo trwa podpisywanie kontraktu chocby z Łotwą, czyżby zostało wstrzymane dofinansowanie z unii, ale wydaje mi sie, ze by nas o tym poinformowali, choc ostatnio to z nimi roznie bywa. No nie powiem im dłuzej trwa ta stagnacja tym wieksze jest ryzyko inwestycji cwm10 a wy co o tym sądzicie??

pies_lancuchowy
0
Wpisów: 136
Wysłane: 20 stycznia 2011 21:26:40 przy kursie: 4,27 zł
ostatnia emisja była robiona w celu szybkiej budowy maszyn które rzekomo już były pozamawiane , i -również rzekomo- nie dało rady AŻ TYLU zrobić własnymi środkami.

szereg ostatnich raportów miesięcznych nic już o tym nie mówi. prezes nic nie mówi. nikt nic nie mówi. kurs spadł z 6,90 (zdaje się szczyt, nie chce mi się sprawdzać..w kazdym razie na tym poziomie były obroty) nawet na 3,70 chyba. A zarząd nabrał wody w usta.

Trzymam większość tej padliny tylko dlatego że kapitalizacja w tym momencie naprawdę nie poraża, a Aton bywał już w większych opałach.
Edytowany: 21 stycznia 2011 08:23

robberto
0
Wpisów: 60
Wysłane: 20 stycznia 2011 21:41:40 przy kursie: 4,27 zł
Ponadto co napisał poprzednik (szybka niemała emisja dla rzekomych ustawionych już w kolejce chętnych) dodam, że zeszłoroczna sprzedaż licencji do USA/krajów Nafty miała dać kasę nie tylko z tejże licencji ale i z prowizji ze sprzedaży urządzeń do odpadów medycznych. To drugie byłoby nawet ważniejsze bo pokazałoby jaki jest potencjał Atona i ilu jest chętnych przynajmniej na te mniej 'ważne' urządzenia. Od tej sprzedaży minął mniej więcej rok a w raportach efektów raczej nie widać, więc zawód jest podwójny; licencja nie jest dochodowa, a co gorsze nie ma chętnych nawet na niszczenie odpadów medycznych, więc jak tu wierzyć w zdolność spółki do sprzedawania droższego i bardziej skomplikowanego sprzętu.
Póki co żyją głównie z dotacji i emisji, to się przecież kiedyś skończy, poza tym jak długo można być start-upem... ;)

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 20 stycznia 2011 21:59:29 przy kursie: 4,27 zł
Pamiętam jak prawie rok temu padła informacja o sprzedanej licencji, kurs poszybował w górę. Z ciekawości szukałem ostatnio w internecie urządzeń Atona czy firmy która mogłaby takie rozprowadzać na rynkach NAFT'y...Prawie rok za nami więc jakieś urządzenia bądz ruchy przez firme która kupiła licencje powinny już być. Nie wiem może po prostu zle szukałem, komuś udało się coś takiego wyśledzić?

Druga sprawa związana z tą licencją to zapłata. O ile mi się dobrze wydaje to w raportach nie było chyba jeszcze tej sumy z umowy? Mylę się?Think

Od czasu tej umowy mieliśmy dużo "robienia wiatru" i to jak anrazie ejst chyba główna działalność firmy. Czasem jak przeglądam ich relacje inwestorskie i wzmianki prasowe o Aton'ie to mam wrażenie że ich głównym biznesem jest prowadzenie rozmów i wysyłanie urządzeń na testy... Były zaawansowane rozmowy z Szwajcarią? Aton prowadził owocne rozmowy w skandynawi? Duże zainteresowanie za oceanem, podwójne testy? Kto jeszcze? Litwa, Estonia? Zauważyliście że w większości przypadków nie podano żadnej nazwy firmy z którą prowadzone są rozmowy czy która nabyła licencje?

Ciągle posiadam mały pakiet akcji ale mam coraz więcej wątpliwości i znaków zapytania. Komunikacja w spółce kuleje, ciągle nie wyjaśniła się sytuacja z PP. Wydaje mi się że gdyby faktycznie technologia opracowana przez Aton'a była tak rewolucyjna na skale światową to ktoś, np taki GE, kupiłby cała firmę a nie bawił się w licencje czy zakupy pojedynczych urządzeń. Może być tak że faktycznie jest to unikalna technologia jednak nie wystarczająco wydajna by była używana na skalę masową?

Z dobrze zapowiadającej się spółki z perspektywami powoli robi się z tego papier spekulacyjny z coraz to większą liczbą znaków zapytania. Mimo wszystko nadal kibicuje spółce i po cichu liczę że w końcu nastąpi przełom...thumbright

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

mathu
0
Wysłane: 20 stycznia 2011 22:17:53 przy kursie: 4,27 zł
Na forum P. coś przebąkują, że umowa licencyjna miała zastrzeżenie, że dalsza wypłata kasy jest uzależniona od sprzedaży w USA. Wydaje mi się, że poprzednie kwartały były na 0 (a nie na minus, jak wcześniej) właśnie z pierwszych rat z licencji, ale ciężko cokolwiek o tym powiedzieć, bo oni nigdy o niczym nie informują. Nie wiadomo z czego mają te przychody, na co idą koszty, nie wiadomo kompletnie nic.

Ja już postawiłem krzyżyk na tej spółce i po prostu nie wierzę ani Barczykowi, ani głównym apostołom na wiadomym forum. Jeżeli spółka faktycznie coś tam intensywnie produkuje w CBR i nikogo o tym nie informuje, to tym bardziej jestem na nią wściekły. Było tyle obietnic i nie spełniła się absolutnie żadna, miała być Szwajcaria, Francja, USA, Chorwacja, Japonia, Bestmont, wojsko, BP, jakieś tajemnicze spółki z USA i nie sprawdziło się kompletnie nic, ani jedna rewelacja Barczyka. Moim zdaniem już niedługo grubsi twardojajeczni zaczną redukować i zacznie się jednostajny zjazd kursu na dno, ciężko powiedzieć gdzie. Poniżej 3 zł chyba można kupować ze względów pseudo-fundamentalnych, bo pewnie kiedyś uda im się faktycznie dopiąć normalny kontrakt za dużą kasę, a w najgorszym wypadku straci się z tego kilkadziesiąt procent (niżej raczej nie spadnie).

Żeby jeszcze Barczyk i reszta prowadzili jakiś normalny dialog z akcjonariatem, ale oni nie mówią kompletnie nic, po prostu spółka widmo, nie wiadomo co robi, co się z nią dzieje, skąd się biorą pieniądze i na co są wydawane. Nie wiem, czy oni sobie robią jaja, czy chcą żeby ich wycofali z NC, czy co... Przecież tak się dłużej nie da trwać jak jakiś zakon czy sekta. W 2009 to jeszcze było inwestowanie, a teraz to jakaś ruletka na ślepo, nie wiadomo na co się stawia i co wypada, nie wiadomo kompletnie nic.

Numery z opchnięciem PP funduszom mimo wcześniejszych wielokrotnych zapewnień, że tak się nie stanie i odwołaniem NWZA już nawet pomijam, bo to dno dna i poziom Patrowicza...
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.
Edytowany: 20 stycznia 2011 22:20

robberto
0
Wpisów: 60
Wysłane: 21 stycznia 2011 07:01:23 przy kursie: 4,27 zł
Abner1984 napisał(a):
Nie wiem może po prostu zle szukałem, komuś udało się coś takiego wyśledzić?

Nie, ja też googlowałem do upadłego anglojęzyczne strony identyfikowane przez googla jako strony z regionu USA i... poddałem się :)

bartek393
0
Wpisów: 17
Wysłane: 23 stycznia 2011 13:02:50 przy kursie: 4,27 zł
Powoli mi to zaczna przypominac szukanie ropy naftowej, "niby jestesmy na polach, ktore mają zasoby, ale jednak nie potrafimy na nie trafic" hmmm... z tą informacją to tez tragedia, nawet nie potrafia odpowiedzieć co dalej z kontraktem z Łotwą i albo kompletuja informacje, dlatego jest kompletna kicha i boją sie tego oglaszac! sam juz nie wiem... i nie ma zbytnio nikogo kto znałby odpowiedz :-/

tomdoc
0
Wysłane: 23 stycznia 2011 19:09:24 przy kursie: 4,27 zł
Witaj bartek niestety dla Ciebie nie jestem ,napisałem 100 kg ale i to jest już górka,(masz racje co do morfologii odpadów jest różna widziałeś kiedys 100 kg odpadów med.?) urządzenie to prototyp, firma na pokaz ma sztuk 1 słownie jeden. Jeśli na urządzniu ma się zarabiać to nie robi się 1 sztuki i jezdzi gdzie sie da moze ktos wezmie.Kwestia pozwoleń na unieszkodliwianie odpadów przynajmniej medycznych , lobby spalarniane nie wpusci czegos takiego na rynek choc ustawodawca furtke dał.
A tak do zastanowienia na wyjsciu z urzadzenia powstaje odpad który nie jest sklasyfikowany...

bartek393 napisał(a):
tomdoc jesteś w błędzie, ja tylko przypomne, ze urządzenia są projektowane na zasadzie „Customer Design” i wydajność jest uzależniona od potrzeb klienta oraz rodzaju odpadu. Nie wiem tylko dlaczego tak długo trwa podpisywanie kontraktu chocby z Łotwą, czyżby zostało wstrzymane dofinansowanie z unii, ale wydaje mi sie, ze by nas o tym poinformowali, choc ostatnio to z nimi roznie bywa. No nie powiem im dłuzej trwa ta stagnacja tym wieksze jest ryzyko inwestycji cwm10 a wy co o tym sądzicie??

andy_dufresne
55
Wpisów: 909
Wysłane: 31 stycznia 2011 19:16:32 przy kursie: 4,15 zł
Wzmianka o ATON-HT w artykule z Forbesa: www.forbes.pl/investor/gpw/art...
Jestem na Twitterze

mathu
0
Wysłane: 31 stycznia 2011 19:24:23 przy kursie: 4,15 zł
Cytat:
Poza Polską Aton działa we Francji i Norwegii, ma szansę na kontrakt na oczyszczenie amerykańskich plaż po wycieku ropy w Zatoce Meksykańskiej.

Piękne naganianie na bazie zamokniętych petard, przypomina mi się lato i różne bajki Barczyka, aż mi się zachciało poopalać.
Edytowany: 31 stycznia 2011 19:24

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 31 stycznia 2011 20:46:39 przy kursie: 4,15 zł
fakt, z tymi plazami to 'troszeczke' na wyrost, ale jesli chodzi o neutralizacje azbestu w Polsce to fakt. tyle tylko, ze nikomu sie nie spieszy.
unieszkodliwianie odpadow medycznych - tu zdaje sie problemem sa niejasno sprecyzowane przepisy i ciasne umysly biurokratow.

mimo to cos tam jednak sie dzieje, aton bierze udzial w projektach CORDIS (dwa sie wlasnie zakonczyly - w Polsce, a dwa wlasnie sie zaczely - w Hiszpanii i Austrii), wiec moze cos z tego bedzie.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

czajnik
0
Wpisów: 129
Wysłane: 2 lutego 2011 15:48:17 przy kursie: 4,17 zł
W projekcie rozporządzenia przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia, określono także m.in. warunki w jakich mogą odbywać się procesy unieszkodliwiania zakaźnych odpadów medycznych
i odpadów weterynaryjnych oraz sposób i zakres monitoringu tych procesów.
Urządzenia oferowane przez ATON-HT spełniają stawiane wymogi.

www.otwarty.pl/tekst/43955/jes...

max1000
0
Wysłane: 6 lutego 2011 18:36:46 przy kursie: 4,09 zł
Do Mathu,
byłeś do niedawna b.pozytywnie nastawiony do Atona i bardzo dobrze poinformowany
dlaczego się zniechęciłeś, co ostatecznie zaważyło i jaką przyszłość widzisz dla tej spółki, pozwolisz że zaproponuję warianty w perspektywie 2011-2012 roku:

0- bankructwo
1-ślizganie sie na niewielkich stratach (obniżka kursu)
2-pozostawanie na granicy rentowności mikro zysk(kurs status quo- "kiszonka")
3-solidny zysk (wzrost kursu sytuujący stopę zwrotu w górnej półce NC)
4-znalezienie "tego czegoś" (upolowanie naprawdę grubego zwierza)mega zysk (kurs jak drugi Gant, Skotan itp.)przejście na Rynek Główny.

To było pytanie również do wszystkich obecnych i byłych akcjonariuszy Atona,

Pytanie do b.akcjonariuszy: co jest warunkiem waszego powrotu do spółki(ale tak w miarę precyzyjnie) nie w stylu "jak będzie dobrze"

mathu
0
Wysłane: 6 lutego 2011 18:58:45 przy kursie: 4,09 zł
Dlaczego się zniechęciłem:

- Barczyk wielokrotnie kłamał, że obejmie emisję, a opchnął akcje funduszom i nigdy o tym oficjalnie nie poinformował, co jest złamaniem prawa
- miałą być Szwajcaria, Francja, Skandynawia, Zatoka - nie ma kompletnie NIC
- nie wiadomo na co wydawana jest kasa z emisji, na B. "dobrze poinformowani" piszą enigmatyczne posty o centrum badawczo - rozwojowym. Skoro tak to czemu spółka o tym nie informuje??? Czy jako akcjonariusz lub (teraz już) potencjalny akcjonariusz nie mam prawa wiedzieć, czym się spółka zajmuje???
- na P. pojawiły się informacje, że umowa o sprzedaży licencji miała kruczek uzależniający wypłaty kolejnych transzy od sprzedaży urządzeń w USA - a sprzedaży nie ma
- jakieś numery z warrantami i odwołaniem NWZA
- rozporządzeń jak nie było, tak nie ma, więc na sprzedaż w PL nie ma co liczyć
- sprzedaży zagranicznej też nie ma
- nikt mi nigdy nie odpowiedział na żadne pytanie wysłane do spółki

Generalnie od informacji o licencji działalność spółki zaczęła przypominać grę w trzy kubki, nie wiadomo co spółka robi, na co wydaje pieniądze, skąd je bierze, jaka ją czeka przyszłość. Na petrolu przynajmniej wiadomo, że pieniądze stawia się na znalezienie ropy, a tu nie wiadomo nawet o co toczy się gra. Wszyscy czekają na jakieś mityczne info, czy tak ma wyglądać inwestowanie? Konia z rzędem temu, kto napisze czym realnie zajmuje się Aton-HT, bo ja już naprawdę nie wiem. Wszystkie obietnice prezesa okazały się bajkami, w tym momencie kapitalizacja 70 mln zł to totalny balon. Nawet nie ma z czego robić prognozy zysków na kolejny rok, bo spółka wydaje się nie prowadzić żadnej działalności operacyjnej.

Zresztą zobaczymy co napiszą w raporcie, obstawiam co najmniej 250k zł strat, jeśli nie więcej.
Edytowany: 6 lutego 2011 18:59

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 6 lutego 2011 21:55:10 przy kursie: 4,09 zł
Ja w tym temacie mam podobne zdanie do Mathu. Ciągle posiadam mały, nawet powiedziałbym symboliczny, pakiet akcji - ale czysto spekulacyjnie. Straciłem totalnie zaufanie do Barczyka i działu relacji inwestorskich Aton'a... Najlepiej sytuacje w spółce obrazuje, przytaczana już wcześnie przeze mnie, sytuacja z info spółki "hamującym wzrosty". W momencie nagłych wzrostów w trosce o nasze dobro prezes wydał oświadczenie że to są nagłe niczym nieuzasadnione wzrosty, co skutecznie zachamowało dalsze wzrosty. Czyli ostatnie spadki chyba miały uzasadnienie bo prezes nie informował w oświadczeniu o mającego na celu ich wstrzymanie...Think

Mi się wydaje że obecnie głównym biznesem Atona jest wysyłanie maszyn na testy i "zaczynanie" rozmów...

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50