pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

pies_lancuchowy

pies_lancuchowy

Ostatnie 10 wpisów
pandorinium napisał(a):
@pprezes Co mam do powiedzenia. Wystarczy spojrzeć na notowania dzisiaj. Kto wczoraj kupił ładnie zarobił w jeden dzień. I co na to powiesz? To że spadło, miałeś cynk od prezia? Bo ja nie, a opierając się na faktach nie było ku temu przesłanek, ale może się pokażą. Ale idźmy dalej, tutaj tak ludzie psioczyli jak wywalał Karmaza. 400% w krótkim terminie to mało żeby zarobić, jak się do tego ustosunkujesz drogi Kolego? My jesteśmy tylko pionkami w wielkiej grze. Albo trup albo mega spółka, nie wiem. Nikomu nie polecam i nie zachwalam, bo każdy musi podjąć za siebie odpowiedzialność. Więcej pokory też życzę, jak za rok nie spełnią prognozy to miałeś rację, ale pisanie już teraz, że teraz tego nie zrobią jest mało poważne jak na inwestora.


Paradne. Możesz tylko wskazać gdzie mówiłeś wczoraj żeby kupować? Bo mnie udało się znaleźć jak nie wczoraj, tylko 2 miesiące temu przy kursie 2zł93 gr ironizowałeś w stronę tych którzy po prostu widzieli spore ryzyka i o nich napisali. Mogłeś chociaż dać sobie szansę jeszcze jedną sesję i zaczekać z wpisem o charakterze 'i co a nie mówiłem' , bo na ten moment wygląda to mocno humorystycznie zważywszy że zannualizowana stopa zwrotu od Twojego postu pełnego ironii względem podejrzliwych to ok. minus 93%. Zmienność jest spora więc może i jutro albo i pojutrze faktycznie wyjdzie 'na Twoje' , ale z uwagi na to że piszesz emocjonalnie a koledzy zwyczajnie napisali o widocznych czynnikach ryzyka, to nawet jak kurs pójdzie w kosmos to nie zmieni to poziomu Twoich rozważań.


mackopl napisał(a):
Jakieś wnioski z tego?
A gdzie tam.
Wniosków brak...
Dancing

stopa zwrotu z akcji JSW za rządów Zielonej Wyspy : -90% (136 -> 13.55)

stopa zwrotu z akcji JSW od 25 października (od close 23 X..): +3%

dlaczego wezwanie kojarzysz z wycofaniem z giełdy, to już Twoja osobista sprawa .. Think

@gentleman

A czy informacja podana w grudniu wynikała z podpisania 1 olbrzymiego kontraktu , którego podpisanie do samego końca obarczone było ryzykiem? Czy też było podaniem do publicznej wiadomości stanu faktycznego który miał miejsce już od jakiegoś czasu i nie zmieniał się skokowo z dnia na dzień?

Myślę że odpowiedzią jest ta druga opcja, i to Twoje rozumowanie jest błędne.

@grum

Niechcący (bo nie użyję słowa 'bezmyślnie') sam siebie wykpiwasz , 'błyskotliwie dowodząc' jak to złudnie działa korelacja. Bo przecież to ty twierdzisz że jak jest gospodarka w ruinie to giełda nie może być na szczycie. Czyli zakładasz że MUSI być korelacja. 'Płytkie rozumowanie' ?

grum napisał(a):


Kolego, zdecyduj się albo gospodarka jest w ruinie albo giełda na szczytach. Jakoś miliony meksykańców, naszych rodaków etc. bije się o zieloną kartę do tej ruiny???


Nie ma żadnego 'albo-albo'.

realinvestmentadvice.com/the-f...

Korelacja S&P z sumą bilansową Fedu jest przytłaczająco mocniejsza niż korelacja S&P z medianą realnej płacy (w ogóle to ZNAK tej korelacji jest inny na przestrzeni ostatnich 15-20 lat !) https://en.wikipedia.org/wiki/File:US_GDP_per_capita_vs_median_household_income.png )


A to że do USA zdążają miliony ludzi? Na świecie jest ich 7mld.

www.dailymail.co.uk/news/artic...

Te reklamy były we Wprost przez lata przed aferą taśmową (śmigłowcową, stadionową, i wieloma innymi kolejno opisywanymi przez Wprost), i po prostu do Wprost WRACAJĄ. Nie jest to więc 'zapłata' za coś.


przed nami ;

-spotkania z inwestorami, szczegółów nie znam, ale miały być w kwietniu. Jak dotąd PRezes nie powiedział o nich ani słowa, a jako że jest ostatnio ponadprzeciętnie aktywny (i Spółka i Prezes) w 'mediach społecznościowych', to zakładam że jeszcze ich nie było.

- podanie oficjalnej prognozy wyników finansowych na bieżący rok. Z różnych optymistycznych wypowiedzi Prezesa wynika wg mojej oceny że wynik 4 x czwarty kwartał 2015 to będzie wersja minimum.


Miejmy tylko nadzieję że jak najmniej będzie nowych 'pomysłów' naszego CEO- 'seryjnego przedsiębiorcy' . Jak ktoś nie wie, to już mamy w grupie Gretix , Bluetooth , Flaming Ad, WatchOut Door - a wszystko to 'w likwidacji'. Inne spółki , na razie nie pozamykane ,też równie dobrze mogłyby być zlikwidowane. Z żadnego z tych pomysłów nic nie wyjdzie - gwarantuje to track record Prezesa.stooq.pl/q/?s=fcx.us&d=201...

Warto spojrzeć jak zachowywał się KGHM przez ostatnie kilka miesiecy na tle FreeportMcMoran, BHP BIlliton.

W świetle 'analizy' KGHu obejmującej stadninę koni w Janowie, mogę tylko życzyć zdrowia i dalszych sukcesów w zgłębianiu wiedzy nt. transakcji animatora na Orlenie.

Prezes Lisiecki na Twitterze zapowiada inwestorskie 'road show' PMPG.

Będzie to pewnie organizowane przy współpracy ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych, które zaraz po ostatnich wynikach kupiło akcje PMPG do prowadzonego przez siebie 'portfela' (a ponadto, jeżeli się nie mylę, to PMPG razem z SII odpaliło niedawno platformę 'inwestorzy.tv').

Taka nagonka może kursowi przynieść więcej dobrego niż złego, zważywszy że
1) ofensywy medialne tego typu spółki szykują wtedy, kiedy mają się czym pochwalić - jak nie mają, to raczej siedzą cicho,
2) trudno zakładać, żeby te niedobitki inwestorów które mają akcje Point Group, teraz nagle dowiedziały się czegoś nowego, zniechęcającego.

Jeżeli faktycznie będą jakieś spotkania z inwestorami, to wg mnie znacznie większa szansa że komuś kto nie ma akcji spółka się spodoba, niż że komuś kto ma akcje spółka przestanie się podobać.

Weterani rynku na pewno mają swoją wiedzę na temat statystycznego efektu 'road show' spółek które miały problemy, a teraz chcą się pochwalić że to już za nimi.

Tutaj mamy - wg mnie - dość mocne 'turn-around story' (przynajmniej w perspektywie kilku kwartałów..) - zresztą dlatego właśnie też tu jestem Dancing

Rok temu była tu wielotygodniowa zażarta dyskusja nt ile kopii TWOM mogło pójść. Baks przodował w 'prognozowaniu'. Pojawił się też gość który twierdził że stworzył skrypt skanujący konta Steam, rzeczowo mówił jakie założenia do estymacji przyjmuje, jakie zalety/wady, możliwa skala błędu. Gość ten został przez entuzjastów (baks na czele) odsądzony od czci i wiary, leciały epitety od niewielkich możliwości umysłowych aż po bycie agentem instytucji rozpaczliwie usiłującej tanio dokupić. Różnica 'prognoz' była bardzo duża bo baksowi wychodziło ze 2 razy więcej niż koledze ze skryptu skanującego Steam. Wyniki pokazały że to skaner Steama trafił praktycznie w punkt. I co??? I baks tryumfalnie obwieścił że on tak właśnie szacował, a jego oponent musi się jeszcze dużo uczyć. Całą tę dyskusję oczywiście wycięto, a można było spokojnie przenieść do działu 'humor' lub też 'psychologia'.

Tak po zainteresowaniu na forum, jak i po wartości obrotów, widać że spółka jest mocno zapomniana. Nic dziwnego, bo przytłaczająca większość inwestorów wolałaby nie pamiętać tej inwestycji.

Odkurzam temat, bo raport za 4 kwartał mnie np. nastawia mocno optymistycznie co do perspektyw Point Group na przynajmniej kolejne kilka kwartałów, a w szczególności na kwartał bieżący, który to dopiero ma szansę już w całości pokazać w jakiej skali Point Group korzysta na 'Dobrej Zmianie'.

Oczywiście spółka spekulacyjna i o potężnie obniżonej wiarygodności z uwagi na stosowane tu uprzednio wielokrotnie i bez skrupułów zagrywki Władz emitenta.

Na co można tu liczyć? Na to, że tytuły Point Groupa, będące ideologicznym wsparciem obozu rządzącego, co prawda nie 'totalnego' (choćby ostatnio prezes Lisiecki bronił 'Bolka' ;) , ale jednak barrdzo wyraźnego, będą spijały chociażby cząstkę tych pieniędzy, które do tej pory płynęły różnymi kanałami np. na ulicę Czerską.

W sprawozdanie specjalnie się nie wczytałem, bo i tak w nic im bym nie uwierzył Dancing - ale na papierze cyfry za 4 kwartał wyglądają po prostu imponująco.

Mile widziany jakiś głos krytyczny który ukróci mój entuzjazm
.

irfy napisał(a):
Podsumowując, obstawiam że po dojściu CHF-a do granicy 4.5 PLN rząd będzie musiał skapitulować i zacząć tańczyć tak, jak mu UE zagra. Nie może przy tym liczyć na wieczną kroplówkę w stylu tej dawanej Grekom, gdyż unijni biurokraci nie mają żadnego interesu w utrzymywaniu obecnego polskiego rządu.


Dyskusja ucichła, a jako że upłynęło trochę czasu, to możemy już sprawdzić jak wyglądają prognozy sprzed kilku miesięcy, i zastanowić się co dalej.

Jako wierny czytelnik Gazety Wyborczej pozyskałem z niej informację że osłabienie złotego było winą kretyńskich pomysłów analfabetów z PISu, a ostatnie umocnienie zasługą niezawodnego prof. Belki który mimo dokooptowania mu PISowców do RPP, jeszcze jest w stanie ratować Ojczyznę swoją roztropnością i wiedzą.

Irfy czy dalej obstawiasz scenariusz CHF/PLN -> 4.5 ?

'finał' manipulacji - po 4 latach.Mamy 0.5 mln zysku netto w 4q 2015 , w porównaniu do 0.4 mln straty netto w 4q 2014.

Reakcję rynku na wyniki trzeba ocenić jako pozytywną (obróciło się akcji bodajże za kilkaset pln, względem wcześniej dominującej wielkości ZERO;-)

od piątkowego otwarcia rynek wie, że gdyby KGH robił odpisy analogicznie tak jak zrobili to w czwartek Japończycy to na samą Sierra Gordę przypadłoby 2.85 miliarda zł (czyli na wszystkie projekty z grubsza 4 miliardy?).

Ciekawe jaka będzie reakcja rynku.

Wg tego co spółka podaje w comiesięcznych raportach, wydaje się że mają sporo roboty. Poniżej raport za grudzień. Wyniki kwartalne podadzą 10 lutego. Kursik blisko minimów na których kiedyś były spore (jak na tą spółkę..) obroty. Płynność bliska zeru. Spółeczka dla koneserów, fundusze się tu nieco poparzyły, ja tam widzę szanse ta 'turnaround story', ale obiektywny na pewno nie jestem. Ryzyko (jak i potencjał) z uwagi na płynność i wygląd arkusza zleceń nazwałbym ponadprzeciętnym.W grudniu 2015 roku Spółka nadal realizowała kontra
kty na produkcję i dostawę prefabrykatów dla firmy
AMBIT na budowę salonu Seata i Volkswagena w Zielon
ej Górze, na budowę
Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki we Wrocławiu
dla Budimexu, dla firmy Mithale w Ożarowie Mazowie
ckim, dla Dekpolu w Gdańsku i Tczewie, dla SKANSKA
Szczecin na budowę
Nowe Czarnowo. W dalszym ciągu Spółka realizowała
zamówienie Tamexu na produkcję i dostawę trybun na
stadion w Pile, dla WIKSBUDU na budowę w Lipnie, dl
a BAUPOLU na
budowę przedszkola w Osielsku. Realizowano dostawy
płyt stropowych dla firmy PRAEFA, które z kolei dos
tarczane są na budowę w Danii. Dla firmy Staropolsk
ie Specjały ZM KANIA
realizowano produkcję konstrukcji prefabrykowanej,
słupy, belki, płotwie i dźwigary.
Realizowane dostawy płyt stropowych do Unibudu na b
udowę Szkoły Podoficerskiej w Bydgoszczy; dostawy k
onstrukcji, płyt, i belek do firmy Senska na budowę
Pensjonatu w
Karpaczu. Realizowano dla firmy AMWIN produkcję po
dwalin, konstrukcji i słupów na budowę Polcreative
oraz produkcję i dostawy dźwigarów, belek, podwalin
, słupów na budowę
Elektrogiełdy w Poznaniu.
Zakończono dostawy i montaż prefabrykowanych elemen
tów żelbetowych, dostawy betonu towarowego, roboty
budowlane w ramach budowy biurowca usługowego na t
erenie Biznes
Park Kraszewskiego 1 w Bydgoszczy. Zakończono także
produkcję i dostawy stropów dla firmy MOLEWSKI n
a budowę Strażnicy we Włocławku.
W zakresie Generalnego Wykonawstwa Spółka nadal rea
lizowała kontrakty na rozbudowę i przebudowę budynk
u Sądu Rejonowego w Bydgoszczy, budowę obwodnicy In
owrocławia w
ciągu drogi krajowej nr 15 i 25. Realizowano budowę
budynku przystani sportów wodnych - bazy treningow
ej szkoły mistrzostwa sportowego przy ul. Popiełusz
ki 1-3 w Toruniu wraz z
zagospodarowaniem terenu. Trwa realizacja dla Rejo
nowego Zarządu Infrastruktury Bydgoszcz prac projek
towych i robót budowlanych w zakresie przebudowy bu
dynku
warsztatowego nr 35 przeznaczonego na warsztat remo
ntu pojazdów mechanicznych oraz modernizacja stanow
isk remontowych dla potrzeb kontenerów ładunkowych
w Bydgoszczy,
a także przebudowa budynku biurowo-warsztatowego nr
35 w Bydgoszczy. Realizowano zadanie pn. „Remont b
udynku administracyjnego, garażowego oraz gospodarc
zego Komendy
Powiatowej Policji w Chełmnie przy ulicy Świętojers
kiej 5 wraz z zagospodarowaniem terenu.
W dniu 21 grudnia 2015 roku podpisana została z Gm
iną Fabianki umowa o roboty budowlane na wykonanie
robót budowlanych polegających na „Budowie Sali g
imnastycznej wraz z
zapleczem dydaktycznym przy Szkole Podstawowej w Sz
petalu Górnym”. Wartość umowy wynosi 3.229.488,00
złotych brutto, a realizacja przedmiotu umowy nastą
pi do 28.04.2017
roku. Zakończono budowę Centrum Dystrybucyjnego Dok
a Polska w Bydgoszczy

@ autor wątku

Oczywiście pytasz o opinię, a nie o informację. Np moja opinia jest taka, że jest raczej tanio.
Źródło opinii - światowe agencje informacyjne, podające jakoby w Polsce miało miejsce coś na kształt końca cywilizacji , w związku z dojściem do władzy 'nacjonalistów' 'antysemitów' itp itd. Na pewno są jacyś zarządzający zagranicznymi funduszami którzy czytają takie przeboje w dobrej wierze.

@ irfy

fajnie kogoś zbesztać 'mało pamiętasz' i wielkodusznie zadeklarować że nie będziesz 'upokarzać' a potem pochwalić się 'PAMIĘTANIEM' ceny której NIE BYŁO ani w roku 2008 ani w jego 'okolicach'. Ani ceny zbliżonej.
Niezły jesteś.

Ho ho ho , ależ ofensywa medialna Prefabetu.

Prefabet-Białe Błota liczy na nowe zlecenia w 2016 r. dzięki środkom z UE
ISBnews - Biznes
18 Lis 2015, 14:29


Warszawa, 18.11.2015 (ISBnews) - Prefabet-Białe Błota liczy, że uruchomienie środków z nowej perspektywy unijnej w 2016 r. przełoży się na nowe zlecenia z branży budowlanej dla spółki, poinformował prezes Dariusz Kaczmarek.

"Optymistycznie patrzymy na rok 2016, kiedy efektywnie zostaną uruchomione środki z nowej perspektywy unijnej. Odbieramy sygnały z rynku o możliwym większym zapotrzebowaniu na nasze usługi już w przyszłym roku" - powiedział Kaczmarek, cytowany w komunikacie.

W pierwszych trzech kwartałach spółka podpisała kontrakty, które realizowane będą w 2016 roku o wartości 35 mln zł. W III kwartale nastąpił wzrost popytu inwestycji publicznych i prywatnych. Wzrosła liczba rozstrzyganych przetargów, dzięki czemu wzrosły również ceny wyrobów, podano w materiale.

Rok 2015 jest ostatnim, w którym rozliczane są projekty z perspektywy 2007-2013. Jednocześnie programy w perspektywie 2014-20 są dopiero w trakcie organizacji.

Spółka odnotowała w III kwartale 2015 r. 20,9 mln zł przychodów oraz 1,6 mln zł zysku netto, co oznacza odpowiednio spadek o 20% oraz wzrost o 47,9% r/r.

Spadek przychodów w 2015 r. dotyczy głównie działalności w zakresie wykonawstwa budowlanego, tj. realizacji kontraktów budowlanych. Spółka podkreśla, że świadomie w okresie I półrocza br. mniej angażowała się w zdobywanie nowych kontraktów, ze względu na mniejsze marże możliwe do uzyskania w tym okresie.

"Rok 2015 r. jest trudnym okresem dla dostawców branży budowlanej. W bieżącym roku na rynku było uruchamianych zdecydowanie mniej projektów, co skutkowało większą konkurencją i spadkiem marż" - tłumaczył Kaczmarek.

Dodał, że w I połowie 2015 r. odnotowano spadek cen prefabrykatów, który spowodowany był dużą konkurencją i rywalizacją o kontrakty. "Natomiast w III i IV kwartale widać już delikatne odbicie cen" - podsumował prezes.

Notowana na NewConnect od 2011 r. spółka zajmuje się produkcją i montażem prefabrykatów oraz oferuje usługi generalnego wykonawstwa. Spółka prowadzi działalność ponad 115 lat, skupiając się na budownictwie mieszkalnym, przemysłowym, użyteczności publicznej oraz drogowym.

(ISBnews)

Zarząd Przedsiębiorstwa Przemysłu Betonów „PREFABET-BIAŁE BŁOTA” Spółka Akcyjna ma przyjemność przedstawić
Państwu Raport z działalności Spółki za III kwartał 2015 roku. Był to okres dynamicznego wzrostu przychodów, który
zawdzięczamy pozyskaniu wielu zleceń i kontraktów. Przychody ze sprzedaży produktów za III kwartał 2015 roku osiągnęły
wielkość 20.949.060,37 złotych. Wynik finansowy za trzeci kwartał 2015 roku wyniósł 1.579.951,45 złotych. W raportowanym
okresie kontynuowane były działania mające na celu ugruntowanie dalszego wzrostu pozycji Spółki na rynku poprzez
intensywne pozyskiwanie kontraktów i szybką realizację zamówień.Kapitalizacja Prefabetu przy kursie z piątkowego zamknięcia to 9.55 mln zł.


Żadnej kary dla CD Projektu tu nie będzie, a jeżeli KNF nie da jasnego przekazu że ze strony CDR wszystko było OK, to CD Projekt pozwie KNF i wygra, a KNF będzie grzecznie przepraszać.

A jeżeli przyczepią się do samego Iwińskiego , to na jego miejscu zrobiłbym średniowiecze z d..y Skarbu Państwa który tak samo działa od lat i wyznacza standardy na naszej niefortunnej 'giełdzie'.

Kod:
mod: usunięto niemerytoryczną część wpisu

@ anty

Ale jaka 'wina' ? W jakim zakresie? Że drobnym wreszcie uchylił się rąbek tajemnicy jak to wygląda?
Dlaczego Spółka miałaby Twoim zdaniem 'informować wcześniej'? Ma 24 h, ale przecież nie od momentu transakcji, tylko od momentu powzięcia informacji , a na przekazanie informacji Spółce sprzedający miał kilka dni. Więc na jakiej podstawie żądasz od Spółki że miałaby cokolwiek zrobić szybciej??

Jeżeli tzw - tfu - 'nadzór' po tzw 'analizie' będzie miał czelność coś skrytykować to sam się skompromituje i obnaży nieróbstwo setek chłoptysiów tam 'pracujących', bo transakcji robionych w taki właśnie sposób było co najmniej kilkaset przez ostatnią dekadę, i absolutnie wszyscy o tym wiedzą - więc jeżeli okaże się że wszyscy oprócz KNF, to będzie to dość komiczne.

KNF to niech się zajmie ministrem od zegarków co twierdził przed kamerami że nie ma żadnego ryzyka płynności DSS , ministrem hrabią co tweetował sobie jak pgnigowi w negocjacjach poszło, albo ministrem co obiecywał że PGE nie sprzeda do końca roku poniżej 23 zł po czym zrobił dokładnie to czego niby miał nie zrobić.

Cóż ale KNF wie skąd wieje wiatr , więc we wszystkich tych sytuacjach KFN problemu nie dostrzegł.

anty_teresa napisał(a):
Greenthumb napisał(a):
No ładnie się ostatnio gamedev keszuje...(ten odnoszący sukcesy w każdym razie). Paradoksalnie tym gorzej dla maluczkich. W tej branży lepiej kupować marzenia.
Btw. na konkurencyjnym forum ktoś wspominał, że wczoraj ktoś o tym rozmawiał na polsacie biz. i mówił o tej transakcji, a nawet o lock-upie. Nie dziwne?

CD Project prosi się o karę z KNFuOd Ciebie takiego komentarza się nie spodziewałem.

A Skarb Państwa się nie prosił o karę? Jak to? Czy może dzwonili do Ciebie maklerzy z informacją za każdym razem że będą szły pakiety? Do mnie rzadko dzwonili , to chyba tez jestem poszkodowany przez SP?

(Tragi)komedia niezła IMO się zrobiła z komentarzami do tej sytuacji, a szczególnie z 'analizowaniem sprawy przez KNF'. Boki zrywać. No bo przecież do tej pory 900 pracowników tej instytucji nie wiedziało jakie są praktyki rynkowe w zakresie dokonywania tego typu transakcji. Muhaha. A teraz będą wyjaśniać i analizować! Najlepiej niech zatrudnią jeszcze ze 100 ekspertów i podniosą średnią pensję z 10 do 15 k , bo teraz to motywacji nie mają do 'analizowania'.

baks napisał(a):
aircanada15 napisał(a):
Adam Kiciński wspomniał, żę buyback byłby według nich lepszym rozwiązeniem niż dywidenda, jeśli chodzi wykorzystanie nadwyżek gotówki. Ja tą wypowiedź odebrałem jednak jako formę rozważań, z niewielkimi szansami na realizację.

Taki zabieg moim zdaniem byłby sensowny tylko w przypadku akcji "na dołku" cenowym. Przy wysokiej wycenie może i ma jakiś sens może zwiększać kurs ale przy aktualnej kapitalizacji to bez sensu.
Miałoby sens tylko wtedy gdyby spółka w przyszłym roku spodziewała się znacznego wzrostu kursu. Takie zabieg był sensowny w ubiegłym roku gdyby mieli na to pieniądze a le ledwie starczało na produkcję. Uważam ten pomysł za szkodliwy dla spółki.


'wysokiej' wycenie, czyim zdaniem? Twoim. A np moim nie. I co teraz zrobimy..

Na dołku.. hehe. Gdzie jest 'dołek' to wiadomo tylko na policji.
Dołki i górki na giełdzie są identyfikowalne wyłącznie post factum.

Skoro są optymistami co do rozwoju spółki, to niech skupują. Nie widzę tu na forum żadnego ciekawego argumentu 'przeciw'

28.07.2015, Wrocław (PAP) - Minister skarbu Andrzej Czerwiński zapowiedział, że w ciągu dwóch tygodni powinna być gotowa analiza dotycząca podatku od miedzi i srebra. Premier Ewa Kopacz powiedziała, że należy przeanalizować strukturę podatku, który jest płacony przez KGHM.

- jak minister nie chce się zbłaźnić (może już mu nie zależy?) , to ma czas do WTORKU.
Co mu wyjdzie z tej 'analizy'? Pewnie to, co wcześniej powiedziała Kopacz. Czyli że pewne ulgi są potrzebne a wręcz konieczne (szczególnie widać to teraz, przed wyborami), ale o zniesieniu nie ma mowy, bo przecież Peło to partia poważna a nie populiści.

Czekamy jeszcze na ruch:
27.07.2015, Lubin (PAP/PAP Legislacja) - PiS złoży we wtorek w Sejmie projekt ustawy likwidujący podatek od wydobycia niektórych kopalin, tzw. podatek miedziowy - zapowiedział szef klubu PiS Mariusz Błaszczak. Ostatnio spadła rentowność kopalni wydobywających surowce objęte tym podatkiem - uzasadniają politycy PiS.
Czy ktoś myśli że PIS się z tego wycofa przed wyborami?!

Nagle nabierają siły głosy krytyczne które media przypominają po kilku miesiącach niebytu ;
Podatek miedziowy był ostro krytykowany m.in. w zaprezentowanym w marcu br. raporcie surowcowym Polski, opracowanym przez grupę uczonych pod kierunkiem byłych wicepremierów, ministrów gospodarki Jerzego Hausnera i Janusza Steinhoffa. "Lex Rostowski (od nazwiska ministra finansów za czasów którego został wprowadzony - PAP) został przedstawiony jako przykład postępowania "chytrego poborcy podatkowego".

a żeby nie było za wesoło, padną też konkrety nt:
Poza sytuacją na rynku metali notowaniom koncernu nie pomogły informacje podane przez agencję Reutera o planach zaangażowania się KGHM – oprócz innych spółek z udziałem Skarbu Państwa – w finansowanie ratowania górnictwa węgla kamiennego.
– Rozważamy możliwość wniesienia do funduszu Polskich Inwestycji Rozwojowych aktywów nieprodukcyjnych – ucina Dariusz Wyborski, rzecznik KGHM.
Według źródeł Reutera wkładem KGHM mają być uzdrowiska kontrolowane przez KGHM TFI, kupione wcześniej od resortu skarbu. Fundusz PIR miałby wesprzeć pogrążone w kłopotach górnictwo węgla kamiennego.


bujać będzie ostro, politycy na pewno pokażą co potrafią. ja jestem tu BYKIEM (i nie ma to nic wspólnego z surowcem)

Winna jest nowa władza!

czy na konferencji w połowie lutego,przy podaniu informacji,że będzie jednak przejście na GPW, władze 11b zostawiły jakieś niedopowiedzenie, że może temu towarzyszyć emisja akcji?

Kojarzę wypowiedzi Spółki, że kasy mają w bród, że mogą się finansować samemu z powodzeniem..ale czy było jednoznaczne wykluczenie otwartym tekstem nowej emisji akcji?


W finansach niedopowiedzenia oznaczają zwykle materializację scenariusza negatywnego dla jak największej liczby inwestorów (czyli dla drobnych) .


ps nikt mi nie zapłacił za posta ;) ..nie jestem członkiem spisku wstrzymującego kurs ..choć udowodnić tego nie mogę ;)

ChiefMike napisał(a):
Szaleństwo. Kto kupił wcześniej zarobi - jak sprzeda. Inaczej widzę tutaj płacz i rozpacz.

Kapitalizacja - 340 mln, Zysk 4,2 mln netto szok... Podbijanie kursu małymi wolumenami skończyć dobrze się nie może.aż trudno komentować takie 'rozważania', ale spróbuję, bo prezentujesz dość typowy 'pogląd' na gpw,który zresztą jest w dużej mierze przyczyną dla której 'masy' działają na gpw modelowo nieracjonalnie

otóż czy na spółkach ,które spadły o 99,6 albo o 99,85 % wypisujesz swoje mądre komentarze jakoby to było 'szaleństwo'? pewnie nie - bo widzisz już wtedy,że mogą to być bankruty

skąd widzisz płacz i rozpacz? stąd, że nie wiesz dokładnie na czym spółka zarabia i jakie ma konkretnie plany (bo się tym specjalnie nie dzielą), a skoro wzrosła 6000% , to życzyłbyś sobie, żeby wreszcie spadła.

co do obrotów- równie 'wartościowe' spostrzeżenie - że są to 'podbitki' małymi wolumenami - otóż gdyby były dużymi wolumenami, to inni spryciarze już by tu komentowali że wychodzi duży gracz, który wie co robi.

Nie twierdzę , że wiem co tu jest grane. Ale widzę po twoich wpisach że wiesz jeszcze mniej, a mimo tego jesteś przekonany co do tego co będzie się działo ('dobrze skońćzyć się nie może')

Ja np nie wiem jak się skończy, ale jak skończy się dobrze,to będę się z ciebie śmiał.

''Jest tu w ogóle szklany sufit??''

hihi...a gdzie ma być? tam gdzie uważasz że dalsze wzrosty są bezprawne? niemoralne? bo za dużo już wzrosło?

2000% było ok?

przeszłość się nie liczy. skala dotychczasowych wzrostów może być tylko nieznacznym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji.


czy gdyby spółka o której mało wiesz staniała o 95% ,napisałbyś 'wydaje się tania' ?

Szutnik napisał(a):
Cytat:
srebro (i złoto) - fizyczne - to oszczędności


Na pewno nie srebro, które jest obecnie przede wszystkim metalem technicznym

no i co w związku z tym że doszły nowe zastosowania techniczne?
Twoim zdaniem powoduje to utratę funkcji tezauryzacji?


Cytat:
lokaty bankowe (od pewnego poziomu udziału w majątku) to znak bezgranicznego zaufania RZĄDOWI


Nie. To wiara w stabilność systemu finansowego, połączona z przekonaniem o co najmniej chwilowym nie występowaniu dolegliwej inflacji.

ależ błyskotliwe rozróżnienie. Czyli jak ktoś ufał w stabilność systemu OFE to działania rządu go nie musiały interesować?Trzymanie metali szlachetnych jako środka spekulacji/inwestycji/oszczędności (nieważne, jak zwał) w warunkach deflacyjnych jest proszeniem się o obniżenie wartości posiadanych aktywów względem obiegowego pieniądza.


czas (znów) pokaże czego się trzeba było obawiać

pzdr

@rychu
Dlaczego od razu 'problemu'?
Właściwsze słowo to 'sprawa' , ew. 'zjawisko', rzadziej 'fenomen' (z ang.) ;)
Otóż 'duzi' inwestorzy też czasem potrzebują coś kupić/sprzedać.
Zamiast dłubać całymi dniami w arkuszu ustalają parametry transakcji i ..ją realizują.
pozdr

srebro (i złoto) - fizyczne - to oszczędności , a nie inwestycje

akcje to czasem - raczej rzadko - inwestycje , a przeważnie spekulacje.

'wirtualne' metale to spekulacja/hazard, połączony z zaufaniem do Emitentów owych wirtualnych dóbr

lokaty bankowe (od pewnego poziomu udziału w majątku) to znak bezgranicznego zaufania RZĄDOWI

Czy wpłacone na rachunek inwestycyjny w DEGIRO pieniądze inwestora są w każdym momencie przypisane jednoznacznie do tego rachunku inwestycyjnego? Czy inwestor (właściciel rachunku i wpłaconych pieniędzy) nie rezygnuje w żadnym aspekcie, w żadnym niuansie z praw związanych z byciem właścicielem tych pieniędzy? Czy DEGIRO jest upoważnione do lokowania środków inwestorów w inne instrumenty, waluty, lokaty, czy też do czerpania pożytków w jakiejkolwiek formie z pieniędzy inwestorów (poza pożytkiem w formie prowizji maklerskiej od transakcji)?

Na pewno odpowiedzi na te pytania znalazłbym w umowach, ale brak czasu na ich lekturę i analizę, stąd pozwalam sobie zadać takie pytanie.

z góry dzięki (brawo StockWatch, świetna inicjatywa)

@rockq

'podkradali' ? - obrzydliwe słowo, w dodatku z wypowiedzi tych pracowników CDR którzy przyszli do 11b wynika że kłamiesz- no chyba, że Ty wiesz ,że to oni publicznie kłamią .
Ogólnie, pracownika na etacie wiąże z firmą umowa - obie strony mogą ją wypowiedzieć na pewnych warunkach - więc używanie słowa 'podkradanie' do tej sytuacji wg mnie pięknie odkrywa twoje emocjonalne (i w związku z tym nierozsądne) podejscie do tematu@antyteresa

'Żądza' - gdzie widzisz tę żądzę,u mnie? ja tylko obstawiam że rynek będzie to wyceniał. Nie zaklinam, nie niecierpliwię się,nie zamykam na argumenty -zwyczajnie myślę,że tak będzie - to nie jest 'żądza'. Zresztą o tym już rozmawialiśmy (była rozmowa o tym że tutaj będzie przewartościowanie, a rozsądna wycena to inna sprawa, dla mnie niespecjalnie istotna).
Co do Twojego stwierdzenia jakoby 'nie można' było 'na czuja' rzucić prawdopodobieństw tak jak to zrobiłem; uważam przeciwnie ,otóż wręcz trzeba to zrobić, a jak ktoś tego nie zrobi, to ma bardzo małe szanse na tak spekulacyjnym i rozgrzanym rynku załapać się na dobrą 'grzankę'i na niej zarabiać zamiast drapać się po głowie i zastanawiać czemu tak grzeje

rockq napisał(a):
Cytat:
Tercio, Zarzad ma prawo skonsumowac owoce ciezkiej pracy, choc tylko w malej czesci, tak jak Pan ma prawo skonsumowac zyski na akcjach.


Ja nie kwestionuje prawa zarządu do sprzedaży akcji, na zdrowie! :) Zastanawiam się tylko, jak ta sprzedaż ma się do twierdzenia zarządu, iż Industrial ma potencjał rynkowy wielokrotnie większy od TWoM? Bo skoro potencjał jest tak duży, to dlaczego sprzedali akcje za 68zł, zamiast zaczekać kilka miesięcy i sprzedać je na dużo wyższym poziomie? Rozumie Pan mój problem? Bo przy tych dwóch sprzecznych sygnałach wysyłanych przez zarząd, czuję się trochę jak osioł, któremu macha się przed oczami marchewką, by później przywalić mu kijem w zad.Ty po prostu nawet nie rozumiesz sytuacji trzydziestoparolatka z żoną i dziećmi,który nigdy w życiu nie miał na rachunku głupiego miliona złotych w gotówce , pewnie nawet ma kredyty, a codziennie widzi na rachunku maklerskim wirtualną wycenę kilkanaście mln zł . Piszesz że sprzedali 'spory' pakiet - spory dla kogo i pod jakim względem? Łącznie insajderzy będący powyżej progu 5% sprzedali 10% tego co mieli -90% zostawili. Twoim zdaniem to jest sporo - moim wręcz przeciwnie. Zresztą ten kto nie musiał, bo z prostego researchu wynika że nie jest goły, ten nie sprzedał nic.
Co do czucia się jak osioł, to osłem jest głowa rodziny która trzyma 95 czy 99% swoich aktywów w 1 miejscu; niech nagle w siedzibie gaz wybuchnie, niech kilku kluczowych programistow zginie w wypadku samochodowym/samolotowym - i co wtedy - ich żony i dzieci mają mieć zapewnioną przyszłość , a twoje spekulanckie rozważania do tego się jakoś nie odnoszą.

Jestem zresztą przekonany że przejście na gpw wiąże się również z tym, że będą mogli się łatwo pod akcje skredytować, zamiast je sprzedawać . Pisałem zresztą o tym kilka miesięcy temu ,mówiąc że niezależnie od ówczesnych deklaracji zarządu, przejście na gpw jest kwestią czasu.

a co to za maniera pisania 'A.M.' ???
czegoś się boicie???

jakiego urządzenia? jakiej sprzedaży?...
d'oh!

okna darwasa czy inne wynalazki, nie wiem co to, ale na dobrych spółkach w długoterminowych trendach wzrostowych kolejne maksima i ich okolice bywają kontynuowane latami.

Kolega Ziemba takich rzeczy z zasady nie tyka.

Czy to dobra zasada, niech każdy sam przemyśli i oceni.

człowieku ale o czym ty mówisz..
sprzedaż tu już była - sprzedawał komornik d'oh!

)
Ann napisał(a):
Od dłuższego czasu nie ma żadnych informacji ze spółki dotyczących postępów w badaniach, stąd odbijanie się od bandy do bandy. Moim zdaniem jest tu potrzebny impuls w postaci konkretnych danych, w którym miejscu jesteśmy. (...).


@Ann
Twoja opinia się sprawdziła
Poszło info, i miesiąc od w/w cytatu mamy kurs 44% wyżej
Szybko to idzie

@anty-teresa
zakładasz (zakładałeś) dość czarne (czarne wg mnie) scenariusze dotyczące konieczności finansowania, nawet nie wspominając o scenariuszu bazowym - kasa z góry od Plexusa . Dlaczego? Widzisz to jako jakiś niespodziewany sukces?

Najrozsądniejsze jest wprowadzenie rozróżnienia, którym spółkom należy się rating, a którym nie.
Bo jeżeli przyznajecie AAA czemuś kompletnie nieprzejrzystemu i podejrzanemu, to jakkolwiek rozsądnie by tego nie tłumaczyć, wiarygodność ratingu spada.
Nie macie obowiązku dawać ratingu każdemu z racji bycia spółką publiczną. To Wasza decyzja czy dać czy nie, i nikt Wam nic nie zrobi jak celowo zignorujecie pewne spółki. A jeżeli takiej decyzji nie podejmujecie, to nie dziwcie się, że kontrowersje będą, bo ludzie mają prawo dziwić/zżymać widząc AAA przy wodolotach/wydmuszkach.

jeżeli ktoś tu fantazuje o pociąganiu do odpowiedzialności członków RN, to niech weźmie zimny prysznic i sprawdzi jak 'pociągnięto do odpowiedzialności' prof Witolda Orłowskiego, dr Henrykę Bochniarz, prof Dariusza Rosatiego i inne gwiazdy które 'zasiadały' w RN niejakiej Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej (młodym inwestorom polecam w ogóle poczytać sobie o tej historii).

@antyteresa

To, że przy dynamice ok 300% rdr, ten zysk jest 'mikroskopijny' względem kapitalizacji, to jest Twoje subiektywne zdanie , a nie niezbity fakt.

A może w modelu biznesowym który ma Vivid , szansa na kontynuację rozwoju w podobnym tempie jest sporo większa, niż u 'klasycznych' producentów gier .

Doceniam, że przeważanie wypowiadasz się ogólnie o teoriach inwestowania w odniesieniu do danych spółek, i robisz to rozsądnie, ale wg mnie Twoje konserwatywne podejście czasem jednak zwyczajnie zniekształca obraz sytuacji.

Czy dla CCC albo LPP zysk bywał 'mikroskopijny' (w rozumieniu takim jak Twoje powyżej) do kapitalizacji? Pewnie tak. Ale rynek obstawiał twardo że spółki te się konsekwentnie i szybko rozwijają. Co do Vivida - 'wystarczy' (cudzysłów, bo to bardzo ambitne 'wystarczy') że przez 1 rok tempo rozwoju się zwyczajnie się utrzyma , i nagle spółka będzie wyceniona w miarę konserwatywnie.

Więc ostrożnie z ocenianiem czy coś jest 'mikroskopijne' czy nie jest, kiedy mamy do czynienia z tempem rozwoju 3x rdr.

oczkers napisał(a):
Cytat:
A to usiądź i policz sobie ile spośród firm których obligacje chodziły na rynku po 30% nominału wypłaciło w ogóle pieniądze (nawet nie mówię że terminowo, bo to już trzeciorzędna sprawa;).

Cytat:
A wytłumaczyć to można dość prosto, otóż 'insajderka' na obligacjach działa NA PEWNO dużo mocniej niż na akcjach. Jeżeli władze spółki zwyczajnie wiedzą, że spółka wykupi papiery, a cena rynkowa jest bardzo niska ..to kupią (oczywiście ich znajomi..) szybciej od ciebie. A jeżeli nie kupują.. to znaczy że nie wykupu nie będzie. Prosta logika.

Niestety to nie zawsze tak działa, właściwie rzadko kiedy - przykład z ostatnich miesięcy to obligi ekancelarii które przed dłuższy czas chodziły koło 50% pomimo tego, że otrzymali gotówkę ze sprzedaży pakietu wierzytelności i jakoś insajderzy nie skupowali, rynek ruszył do góry dopiero po raporcie espi.
Teraz wyceniają w okolicy 90% pomimo tego, że kapitały własne mocno na minusie i muszą rolować ponad połowę żeby nie pójść na dno.

Masz dostęp do historycznych notowań wycofanych obligacji bo już wcześniej chciałem kilka rzeczy posprawdzać ale nigdzie nie mogłem znaleźć?Skoro 'rzadko kiedy' działa tak jak ja napisałem, to czemu ograniczyłeś się do 1 przykładu? Dawaj więcej, nie krępuj się. Sam jestem bardzo ciekaw ile takich perełek inwestycyjnych było.
Moim zdaniem więcej niż kilku przykładów nie znajdziesz, a spośród tych które faktycznie zaszły, każdy będzie miał dobre wytłumaczenie czemu tak się stało, tzn jakie były szczegółowe okoliczności Przeważnie chodzi o negocjowanie 'rolowania' z 1-2-3 inwestorami do ostatniej chwili, wtedy faktycznie jest to możliwe - ale to też raczej rzadkie (pociotki tych inwestorów którzy zgadzają się na rolowanie i wiedzą już że będzie wykup starej serii kupią tę starą serię po 50% z reguły szybciej od Ciebie..)

Co do archiwalnych danych z Catalyst to niestety nie mam, mocno kuleje ich 'platforma informacyjna', porażka kogo oni zatrudniają..jak widzę jak wygląda sam dostęp do informacji to z automatu zapala mi się czerwona lampka przed wrzucaniem tam forsy .

pozdro

Bohater Podziemia, bojownik o umęczonych rodaków, pozdrawia Was.. już spoza kraju

www.facebook.com/video.php?v=7...

@piesłańcuchowy
jakbyś sobie polatał samolotami po 13 godzin kilka razy to przeknałbyś się że skrócenie tego czasu to byłby prawidziwy postęp a nie net na pokładzie samolotu@win

13godzinny lot ze średnią prędkościa 850km/h odpowiada w przybliżeniu dwutygodniowej podróży (szacunkowo, uśredniając) wszystkimi innymi środkami transportu.
Skrócenie tego czasu o połowę tj o 6,5 godziny , jest oszczędnością rzędu 2% względem pozostałych środków transportu.

To 2% byłoby według Ciebie prawdziwym postępem, a jednocześnie to, że branża w 50 lat zwiększyła dostępność usług o 20 000 % , postępem nie jest.

'pozdro'...

A to usiądź i policz sobie ile spośród firm których obligacje chodziły na rynku po 30% nominału wypłaciło w ogóle pieniądze (nawet nie mówię że terminowo, bo to już trzeciorzędna sprawa;).

Sam jestem bardzo ciekaw i myślę że za kilka (kilkanaście..) lat na rynkach będą takie statystyki funkcjonować jako wskaźnik podawany publicznie przez organizatora obrotu.

Na moje oko nie jedna na cztery , tylko raczej mniej niż jedna na dziesięć, a może na 20.

A wytłumaczyć to można dość prosto, otóż 'insajderka' na obligacjach działa NA PEWNO dużo mocniej niż na akcjach. Jeżeli władze spółki zwyczajnie wiedzą, że spółka wykupi papiery, a cena rynkowa jest bardzo niska ..to kupią (oczywiście ich znajomi..) szybciej od ciebie. A jeżeli nie kupują.. to znaczy że nie wykupu nie będzie. Prosta logika.

ok, teraz rozumiem.
'Odnosisz' się ogólnie do tez, które sam wymyślasz, a nie do tych, które napisali tu inni.
(google: 'sofizmat rozszerzenia')

@win

'padłem pod wrażeniem tego wygooglanego argumentu'


no to jest właśnie Twoja 'merytoryka' ('argument', że padłeś, i 'argument', że wyggoglany ?)
(rozumiem że Twój wpis jest w zamierzeniu ironiczny?)

OK, dzięki. Przeczytam jeszcze kilka razy , tym razem ze zrozumieniem.
Choć to bardzo skomplikowane.

A dla chcących zgłębić temat, ja z kolei proponuję zastanowić się choć chwilę na czym polega praca maklera ; postępy w tej dziedzinie mogą rzucić snop światła na tajemnicze 'ustawione transakcje' 'dużych graczy', jak również w niemałym stopniu na wyjaśnienie tego co powoduje ruchy kursu.

dołączam się do tego off-topu, @win - kolego w lotnictwie miedzy 1950 a 2010 nastąpił STUKROTNY wzrost liczby globalnie rocznie obsługiwanych pasażerów (a jako że średnia trasa wydłużyła sie dwukrotnie, to znaczy że pasażerokilometry wzrosły x 200) - upowszechnienie takiej przełomowej usługi na taką skalę to jest innowacja jak cholera. Nie ma bodźców ekonomicznych do szukania dalszego skracania n siłę czasu przelotu, skoro i tak sam dojazd na/z lotnisko i procedury trwają tyle co sam lot; a bezpieczeństwo nie jest już od dawna czynnikiem, skoro szanse na zginięcie w drodze z/na lotnisko są znacznie wyższe niż w samolocie.

Ogólna uwaga co do tego typu 'strategii' ..
Jeżeli ktoś robi to jeden raz, to może zarobić a może stracić (ja życzę wszystkiego dobrego).
Natomiast jeżeli ktoś to powtarza, to MUSI zbankrutować.
Bo prędzej czy póxniej nie ma innego wyjścia tylko trafia na bankruta z którego nie dostanie ani grosza.

możesz sprecyzować, jakie to 'pytania i wątpliwości' Ci się nasuwają.. ?

precyzyjniej, dotychczas zaraportował większe zyski w 2014, a nie zarobił więcej w 2014.
To czy zarobił więcej w 2014 to się za kilka dni okaże..

cofam swoją opinię (którą i tak wymoderowano), że spadki były, jak i poprzednie wzrosty, zwykłym 'ruchem Browna' (bez specjalnego powodu)

wczoraj wyniki badania Roche leku nowej generacji (Gazyva) okazały się bardzo pozytywne

Roche będzie dążył do tego, żeby 'zmigrować' pacjentów (klientów..) na 'Gazyvę' jak tylko wygasnie ochrona Rituxamu (MabThera)

Jak masz do sprzedania np 50 000 szt w kilka dni , a wybadałeś że po cenie bieżącej nie ma chętnych, to wrzucasz np 3000 pkc na dzień dobry. Nie rozumiem co w tym dziwnego . A do forumowych stwierdzeń w stylu 'ja zrobiłbym to inaczej (lepiej)' nie będę się juz odnosił. Jak ktoś umie lepiej - to niech robi, szybko zostanie gwiazdą branży.

Zważywszy że 92% akcjonariatu SNT to fundusze, to teza, że to nie fundusze robią gros obrotu, byłaby mocno karkołomna .Szczególnie że to one nie mają problemu z przesuwaniem kursu, jeżeli uważają że należy się inna wycena

Yaroman napisał(a):
yodyod napisał(a):
MABION (chociażby dzisiejszy PKC 3000 akcji na otwarcie)

Gdybym chciał wyjść z jakiejś spółki większym kapitałem, to ostatnia rzecz jaką bym zrobił to zlecenie 3000 PKC na otwarcie ...


To powiedz proszę , co byś zrobił, gdybyś musiał sprzedać akcje (powiedzmy że jesteś zarządzającym tfi i masz umorzenia jednostek funduszy). I ewentualnie skąd wiesz, że tych innych działań, które byś podjął ,ten zarządzający faktycznie nie podjął wcześniej , bez efektu.

Żeby nie przedłużać dyskusji, to od razu mówię, że jeżeli fundusz faktycznie musi się skrócić, i nie ma odbioru na pakiet, a na rynku nie biorą 'z prawej' - mimo że pokazali rozsądne ilości w arkuszu (a przecież pokazywali na Mabionie ostatnio) - no to co zostaje? Wrzuca PKC-a. Dał czas przeciez rynkowi do namysłu, zlecenie pojawiło się o 8:31 .

'Kręcą kółka'? 'Żeby zniechęcić nowych'??? Ale kto. 'Oni'? Bilderberg?
Nie pojmuję dlaczego tylu inwestorów jest przekonanych lub przynajmniej zakłada, że jest ktoś, kto kontroluje handel.
Najwięksi z możliwych inwestorów na GPW bywają tak samo zagubieni jak Zbyszek z Sieradza grający 10tysiącami PLN. Co więcej - kiedy ci najwięksi coś robią, to nie po to , żeby zaniżyć i odebrać perłusię taniej, ani zawyżyć, żeby opchnąć. To są jednostkowe przypadki, promil będący patologią.
Jeżeli sprzedają, to po to , żeby sprzedać. Jeżeli kupują, to chcą kupić, a nie zmylić że kupują, bo tak naprawdę to sprzedają.
Handel na 11b jest wręcz na pewno mocno rozdrobniony. Żadne TFI nie zdecydowało się na razie pokazać ponad 5%. Wczorajsze wzrosty na forum nie wzbudziły podejrzeń..proponuję tak samo bez podejrzeń podejść do dzisiejszych spadków. Zresztą komentowanie ruchów kursu z dnia na dzień uważam za bezcelowe.
pozdr

też się ku temu skłaniam. w MDG był niedawno komunikat o zejściu Avivy

a może PZU Medyczny miał jakieś większe umorzenie i to przyczyna spadków ;)

tak wygląda nasza giełda..

Troszkę się pogubiłem..
Czyli udziałowcy spisku zdołali ukryć dobrą informację bo kontrolują google'a i bankiera, ale Parkietu juz nie?
Fundusz (ten sam?) sprzedał w sztucznym dołku żeby zrobić sobie stratę i od tej pory będzie notował zyski?
Proszę o pomoc w zrozumieniu , bo sporo się dzieje, a jak widać wszystko jest skomplikowane.

@scarry

Pisząc o przedziale ufności, piszę przecież o ilości sprzedanych gier, a nie o kursie.
Twoje dogadywanie to jest jakiś dramat.

Dla mnie niezrozumiałe jest przywiązywanie aż takiej wagi do raportu.
Liczy się sprzedaż, a ta jest wg mnie z bardzo dużą dozą ufności znana w przedziale max ok +-15%.
Nie będzie na konferencji szokującego newsa że sprzedało się 30% mniej ani 40% więcej .
Zszokowani będą ewentualnie ci, co mają swoje autorskie ''wyliczenia'' - ale kurs od nich nie zależy.

@baks
słowo 'konsensus' nie zawsze dotyczy zysku, mimo, że faktycznie to jest najczęściej spotykany związek słowny..

IMO sporą część tej niekończącej się dyskusji o 'właściwej' wycenie można krótko skwitować w następujący sposób, który wyjaśnia czemu przy niewielkich w sumie rozbieżnościach w założeniach mogą być bardzo duże rozbieżności w wycenie. Otóż po zrobieniu 'hita', pojawia się mniejsze lub większe prawdopodobieństwo, że ci sami ludzie, mając już w kieszeni trochę forsy, doświadczenie , pewność siebie itd itp, powtórzą to tylko że na większą skalę. Jeżeli ktoś przyjmie, że jest 10% szans na hit, który będzie pięć razy większym kasowym przebojem, to wycena wg niego idzie w górę o połowę (nie wgłębiam się w rachunki). A ktoś inny może konserwatywnie uznać że nie bierze tego w ogóle pod uwagę, bo nie jest to zgodne z jego podejściem do inwestowania. Dziwię się, że tyle miejsca tutaj zajmują obszerne dyskusje tych 2 'typów', bo różnica między nimi jest naturalna, a podejścia są odmienne i nigdy nie będzie między nimi 'konsensusu'. Odmiennie niż w naukach ścisłych, na giełdzie, jeżeli ktoś argumentuje że prawda leży w pkt A, a drugi, że punkcie B, to często faktycznie znajduje się między punktami A i B. Trzeba zgadywać (szacować..) jakie są szanse na wielką przyszłość, a jednocześnie mieć na uwadze,że firmy robiące gry to tylko kilkunastu (kilku - kluczowych) ludzi, a ludziom zawsze coś się może odmienić, mogą zmieniać plany, kłócić się, zabierać zabawki do innej piaskownicy itd . pozdr

skoro dla niektórych nie jest, to wyjaśniam uprzejmie że tak własnie jest.
Nie było w historii gpw firmy która W DZIEŃ wyników robiłaby konferencję DLA INWESTOROW na której nie można było rozmawiać szczegółowo własnie o wynikach . Ka pe wu?

@ topfacet

nigdzie nie musi być napisane, że będzie to po wynikach, bo jest to oczywiste i bez pisania.


@ baks
okolice Pl 3 Krzyży to zagłębie modnych barów i 'bistr' (Frogusie, Ibisze Dody itd)
Ja polecam np http://lubaszka.pl/czytaj/512 ale to już dość hardcorowy off-topic.

@QMX

Nakładu pudełkowego już nie odszukam bo google mi nie pokazuje na wierzchu a grzebać nie będę.
Jestem w miarę przekonany co do tego co pamiętam.

Jeżeli chodzi o szacowanie sprzedaży na podstawie 'sąsiedztwa' na steam z inną grą to jest to wg mnie jedna z mniej miarodajnych metod jeżeli chodzi o 'szczyt' rankingu, bo różnica np między 2 a 3 miejscem może wynosić spokojnie kilkadziesiąt %.

grozi? hi hi.. odkąd prezes jednego z NFI, p. Lazarowicz powiedział publicznie 'pan kopie sobie grób' do p.Głowali, po czym, gdy tego ostatniego znaleziono (nomen omen) bez głowy, to stwierdził, że miał na myśli tylko sens metaforyczny ('kopie' grób - w sensie - 'psuje sobie opinię'), to takie 'groźby' jak Stonogi mogą tylko rozczulać.

A serio, wiedziałem od dawna że Stonoga to prymityw (nie trzeba polotu by się szybko zorientować), niejedno już widziałem na rynku, ale że Stonoga działa aż tak 'na rympał' i bez jakichkolwiek w miarę rozgarniętych doradców - to nawet mnie zdziwiło.

QMX napisał(a):


Oczekuję 100-200 tys pudełek


czy ja coś przegapiłem - przecież była mowa że nakład pudełek to było 50 000 sztuk, i miało być bardzo wątpliwe że uda się dorobić pudełek jeszcze w roku 2014? jak to się ma do prognozy sprzedanych 200 000 pudełek?


PS konferencja będzie już O WYNIKACH , przecież po to się ją robi, żeby można było już o nich rozmawiać i je skomentować ;)

no to wydaje ci się, bo ja akurat mówię o tym, że kilku userom systematycznie pisano tu o 'bzdetach' , 'bzdurach', 'absurdach', rzekomej całkowitej ignorancji w branży game-dev, zarzucano logowanie się z wielu nicków (taki spisek, celem zaniżenia perłusi..) , a im bliżej wyników, tym bardziej oczekiwania przesunęły się w ich stronę. Mylić może się każdy, ale nie o to tu chodzi, tylko o styl rozmowy. Na tyle chciałem zwrócić uwagę. Niech chociaż na przyszłość da to jakieś doświadczenie. pozdr

baks napisał(a):
Macie pomysł jaką kasę mogli wyciągnąć z tych Humble Bundle bo wygląda to bardzo ciekawie. 70tyś - trudno ocenić jaka cena wyszła średnio. Za dodatek w formie Anomaly Korea można było dostać za powyżej średniej. Na górze drabinki oferty były po 100$ a ostatnie pozycje w top po 50$. Orientuje się ktoś czy faktycznie Ci w góry płacą po 100$ ?
Średnia chyba faktycznie może być z 10$ wtedy zysk byłby całkiem przyzwoity. Nawet przy 50% dla dev (choć sądzę, że jest więcej) dałoby około 1mln. Wydaje mi się, że pudełek mogło pójść spoko ze 200tyś co dałoby około 4-5 mln zł. Te 10 mln (z 330tyś które przyjęli wszyscy nawet malkontenci). Kolejny 1mln za drugą serię Humble Bundle i po 2mln ze sprzedaży na GR i GOG.
W sumie najostrożniej wyszłoby co najmniej 20mln. Inaczej nie chce wyjść a wiemy wszyscy, że te 330tyś to patrząc na Stama wydaje się to śmiesznie mała ilość. Przy dalszym takim schodzeniu gier Nie od parady byłoby założenie prawdopodobieństwa osiągnięcia zysków w przedziale 25-30mln do końca roku.
Przy założeniu tak kontrowensyjnego współczynnika C/Z 6 podanego przez Teresę (a kwestionowanego przez nas) wycena wychodzi już sporo powyżej 50zł a przy zysku powyżej 25mln prawie 70zł.
Sukces sprzedażowy jaki się szykuje na 2015 dla samej wersji PC wygląda na to, że przekroczy tegoroczną sprzedaż. Dokładając do tego mobilne zysk powinien być co najmniej 2 krotnie wyższy. Już nawet pomijam ewentualny zysk z konsol i bardzo prawdopodobny zysk z pozostałych produktów.
Są poważne podstawy do udanych kolejnych lat i podniesienia znacznie współczynnika wyceny dla spółki do co najmniej współczynnika C/Z 20. Jaką to daje wycenę akcji można już sobie samemu policzyć.
Stąd nie może dziwić wysoki poziom konsolidacji cen akcji.
Jest szansa na dość duże wybicie po ogłoszeniu raportu. Być może będą wcześniej jakieś wywiady co pozwoliłoby na spokojniejszy wzrost jeszcze przed raportem - bez gwałtownych reakcji.

Nie zwróciłem wcześniej uwagi ale na stronie jest średnia cena pakietu co łatwo wyliczyć kasę za całą akcję ... fajnie.


18grudnia , str 265, (wytłuszczenie moje)
Czas ostudził zapał?
Ciekawe czy po raporcie będą jakieś przeprosiny (nie mnie - innych). A może już teraz

symetrycznie proponuję 'karę',są tu na wątku tacy co obrażali innych userów kulturalnie przedstawiających pewne cyfry wraz z omówieniem plusów i minusów swoich metod; skoro nie ma żadnej kary do tej pory za brak kultury, przypominam po prostu ten fakt, może jeżeli okaże się, że jednak nie mieli racji, to okazją do kary-przeproszenia będzie własnie raport (choć nie tak to powinno działać, kultura po prostu obowiązuje).@anty-teresa

Rozczarowaniami będą wyniki poniżej tych, które padają..
im niżej - tym większe rozczarowanie. Tak wypadałoby rozumieć cyfry które padły do tej pory.

Jakieś ewentualne przesunięcia międzykwartałowe w księgowaniu sprzedaży dla mnie bez znaczenia, liczy się sprzedaż.

8-9 mln

(uzasadnień było już ze sto stron;)

większość biur ma strategię udostępniania dokumentu najpierw tylko swoim klientom,

a po nieuniknionym przecież i wręcz zamierzonym docelowym upublicznieniu rekomendacji,
mają już 'gdzieś', co się dzieje z dokumentem

ale rozumiem że nie każdemu chce się zagłębiać w 'disclaimery' i inne regulacje poszczególnych domów maklerskich ;)

@ hermann-23

'kompletne ignorowanie podstawowych wskaźników'

a ja uważam, choćby na podstawie twojego wpisu, że to ty kompletnie nie rozumiesz o co chodzi we wskaźnikach, kursach rynkowych, i rekomendacjach.

dziwię się trochę, że takie wpisy tu się utrzymują

czy ktoś wie, czemu dziś na Steamie był ruch
tools.garry.tv/steamchart/?sho...
który jak dobrze widać na miesięcznym wykresie , był prawie połową ruchu z największej promocji grudniowej? Przypadek na pewno nie - musiała być albo jakaś wzmianka w mediach , albo na Steam dodanie tytułu do jakiegoś paska/bannera ?

Koledzy powyżej dobrze Ci wyjaśnili. Kredyciarze mają oddać więcej, a oddadzą mniej. Niektórzy w ogóle się poddadzą.Dla banku to jest strata tych kilku miliardów PLN.


btw, jest nowa upadłość konsumencka (od niedawna ) - korzystniejsza dla dłużników.


pytanie do obeznanych ze Steamem. Jak to jest możliwe że gierki o znacząco dłuższym okresie od premiery (np takie dwie; Rust i The Forest - pół roku i 1 rok od premiery) , które praktycznie cały czas były poniżej TWOMa , teraz już szereg dni po wyprzedażach, utrzymują się przed TWOMem?
Są jakoś promowane przez platformę? Czy TWOM był wcześniej,a teraz przestał?

Czuję że jest jakiś powód poza takim że TWOM był przeceniony i ludzie się obkupili a teraz popyt się dopiero musi odbudować.

@ antyteresa

pochlebia mi, że zasłużylem na cytowanie wpisów sprzed 4 lat , mało który profesor ma takie wzięcie. Akurat dobrze pamiętam tamtą sytuację mimo upływu lat i miło wspominam, bo faktycznie po sprzedawaniu przez prezesa w rynek na 1/3 obrotów, po komunikacie o sprzedaży i przetrawieniu info, było kilkunastoprocentowe odbicie. Było wyżej, potem było niżej, rok się skończyl na podobnym poziomie. Nie widzę w tym co wtedy napisałem nic czego bym pewnie teraz nie napisał; można było założyć, że kolejną część gry doszlifują skoro poprzednia miała bugi ; a to, że scenariusz 45 zł się nie zrealizował, nie jest błędem lecz zmaterializowanym ryzykiem zaistnienia scenariusza niebazowego ;)) Nie zakochuję się w spółkach - tak jak dziś napisałem , jak 11bit pokaże fatalny trailer nowego projektu to przynajmniej częściowo się pożegnam. Na CIA takich przesłanek było multum.
Moją obecną strategię na takie spółki mogę zawrzeć w takim truiźmie, że klucz do sukcesu to mieć jak najmniejszą ekspozycję wtedy kiedy hurraoptymistyczny scenariusz się może zawalić, a największą, w momencie kiedy dopiero jest budowany . Jako, że może to brzmieć śmiesznie, to dam przykład ; gdybym miał informację, że jutro będzie pokazywany trailer Industrial, to wolę nie mieć akcji. Chętnie odkupię na +10%, jeżeli będzie dobry.

Myślę , że na 11bit ten hurra-scenariusz jeszcze przez jakiś czas będzie dopiero budowany (subiektywna opinia;). Kasa do spółki płynie , nie ma tu czego zepsuć (jeżeli chodzi o sprzedaż TWOM przez kilka kwartałów); kolejni inwestorzy będą się 'oswajać' z kursem po wzrostach których od strony psychologicznej nie byli w stanie zaakceptować; zobaczymy niebawem jakie fundusze są na pokładzie (obstawiam 10-15 TFI, może jakiś skarb państwa jednego z państw skandynawskich;), pewnie pojawi się jakaś rekomendacje albo i rekomendacje (Dr Kalliwoda, Infinity8 - oni jeszcze działają?robili 'NC Top Pick' kiedyś ; może sektorowo WBK dołączy 11b do tego co kiedyś na CDR i CIA wydawał?) ; wskaźniki się nieco zaktualizują po sprawozdaniu, i też część inwestorów dopiero spojrzy na spółkę - ciężko uwierzyć, ale tacy też istnieją .

czekam spokojnie na przewartościowanie

pozdr

@ antyteresa

Ależ wyszukałeś 'peersa' . To dlatego Cie tak długo nie było ..szukałeś?

www.nasdaq.com/symbol/ttwo/pe-...

Take-Two ma C/Z prognozowane na rok 2015 ponad 31 , niewiele niższy na r 2016 ; tyle w kwestii porównania.

Jak sobie weźmiesz wykres c/z Take Two jak był rozwijającą się firmą, to w momentach przełomowych będzie pewnie 100 albo 200 , potem wysokie kilkadziesiąt (dla lenicwych : ycharts.com/companies/TTWO/pe_... )

Wyszukanie przez Ciebie akurat takiego 'peersa' mnie nie dziwi (choć dziwi że wrzuciłeś bez uwag które tu dodałem, bo Twoje gołe dane sa moim zdaniem dezinformujące dla kogoś kto nie zna tego kontekstu). Nie dziwi, bo widziałem że wcześniej zakładałeś tu na wątku różne modele wyceny (1 hit co dwa lata, pół hitu co 2 drugie dwa lata?jakoś tak) , i uderzyło mnie, że pomijasz - na pewno świadomie - scenariusz którego giełda przeważnie nie pomija (a już na pewno nie w branży i spółce będącej na fali) - scenariusz hurraoptymistyczny , który ma jakąś mniejszą lub większą wagę w wycenie.

Prześledź C/Z i kapitalizację TakeTwo Interactive i odpowiedz sobie na pytanie, czy w ogóle byś w to zainwestował w przełomowej dla nich fazie rozwoju .

introverted_investor napisał(a):


EDIT: Jako ciekawostkę traktuję też fakt że przytaczanie tutaj dane o liczbie odsłon GamesRepublic, które to dane są uzyskane podobną statystyczną metodą.


brawo introverted. Z ciekawością spojrzę, czy towarzystwo się jakoś ustosunkuje do tego co piszesz.


oops, widzę, że juz nas przejrzeli co BŁYSKOTLIWSI.. my nie chcemy dyskutować, tylko 'ZBIĆ KURs'
bandhead

ręce opadają

introverted_investor napisał(a):
Zastanawiam się czy nowe osoby w wątku mają jakieś przemyślenia nt. wycena vs. ilość sprzedanych kopii TWoM.

Na Steamie sprzedaż bardzo ładnie się utrzymuje. Moim zdaniem są szanse na przekroczenie pół miliona ogółem do ok. końca lutego. Co będzie oznaczać 1Q tak samo dobry jak IV.Steam 260-280k w 4q wg mnie

Ataki na próbujących wyciągać wnioski ze skanowania kont Steamowskich - dla mnie sprawa przykra i niezrozumiała . Myślę że czytając za parę miesięcy co niektórzy zdadzą sobie sprawę ze swojego wręcz niezdrowego zaangażowania emocjonalnego w swoje inwestycje


@ Scarry
jak można zakładać sprzedaż 100-150k pudełek , skoro jeszcze nie wiadomo na kiedy zdążą z drugą partią , i nie wiadomo jaka ona będzie? czy te informacje są już dostępne?

Wycena - jestem załadowany w akcje , więc nieobiektywny - a skoro jestem załadowany, to wiadomo co myślę. IMO jest cała masa czynników która przemawia za kontynuacją tego co się działo przez ostatnie kilka tygodni. Rynek jest oszołomiony skalą wzrostu i wg mnie jest to główna przyczyna dla której mamy przystanek na obecnym poziomie. Moim zdaniem wyjątkowo komfortowa sytuacja dla akcjonariuszy, bo mamy przed sobą kilka miesięcy, w ciągu których 11bit nie może nic zepsuć, choćby bardzo chcieli. Jedyny scenariusz w którym sprzedam trochę akcji, to gdy wypłynie jakiś naprawdę koszmarny trailer Industriala.

Pieniek. Roboczo musimy przyjąć, że kurs 11bit koordynowany jest z opuszczonej bazy nazistów na Arktyce, która gościła w przeszłości szczyt Bilderberg. My już wiemy o co chodzi. Reszta nie musi. Nie pisz za dużo bo po IP.. sam wiesz. Dla nich to nie problem.

Sam Scarry niby śmiejesz się z teorii o zaniżaniu, a usiłowałeś zniszczyć wzrostowy trend klientów Games Republic poprzez rzekomo omyłkowe podanie liczb, i wycofałeś się z tego dopiero widząc że jest to manewr zbyt ewidentny i bezczelny .

Dancing Dancing

Ciekawe, ilu użytkowników ma po sukcesach spółki sklep Games Republic .
W maju dali oficjalne info, że pękło 100k.

zagraceni.pl/szczesliwego-2015...

W związku z polityką informacyjną spółki (tj jej brakiem), trzeba opierać się na domysłach i poszlakach.

Poszlaki są na portalach zliczających wejścia i odwiedzających na portal - można porównać dwie wielkości , teraz i w maju, i odnieść proporcją do 100 tys wtedy zaraportowanych.

Google powie też, jaka jest struktura geograficzna użytkowników (niestety Rosja na topie. 'niestety' wyłącznie z uwagi na ekonomię, nie na propagandę;)

Prędzej czy później , polityka informacyjna firmy będzie musiała się zmienić. 2 miesiące temu pies (nomen omen) z kulawą nogą oczywiście na takiego bloga by nie spojrzał - a teraz od biedy można to uznać za informację istotną dla kursu, ujawnianą poza espi.

przyczyna masakry kursu z okolic obecnego 0,90 (czyli 1,37 przed odcięciem) na 0,5X była znacznie bardziej prozaiczna , powrót kursu do stanu z dnia odcięcia pp nie musi mieć nawet nic wspólnego z fundamentami (też jestem przekonany że się poprawiają, ale nie zamierzam miec specjalnie długo akcji takich oszustów /czemu nie poinformowali że złożyli do KNF wniosek o przedłużenie notowań pp - to jest moim zdaniem kryminał/

obstawiam że znacznie bliżsi prawdy okażą się analitycy z DM BGŻ, którzy widzą to o 180stopni inaczej (inna sprawa że opierają się na prognozach a nie danych historycznych, nie wiem jak ty bo nie mam dostępu i nie czytam pełnej analizy)

cena emisyjna nie moze byc nizsza niz cena nominalna

cena nominalna nie moze byc nizsza niz 1 grosz

abstrahując od technicznych rozważań, warto zwrócić uwagę że jak ktoś chce kupić sobie tej perły np za 100tysi, to po zgłoszeniu się do spółki z takim zamiarem, przyniosą mu w zębach nową emisję akcji skierowaną do niego z ceną 5 gr

tyle w temacie kupowania po 25 czy 15 czy 10 gr. oczywiście dla sportu można we wszystko grać.. tylko trzeba wiedzieć jakie zasady obowiązują przy danym stoliku

moim zdaniem główną okazję inwestycyjną na CIA stworzyło bezmyślne wywalenie przez prezesa akcji w rynek na sesjach (mam nadzieję że czytają to chłopaki z CIA) - tego się tak po prostu NIE ROBI. Z tego co widzę CIA ma jakiegos 'doradcę' który robi mu relacje inwestorskie - nie wiem czy akurat w tej transakcji też mu doradzili - ale informuję że transakcję prezesa /moderator: treść usunięta - wulgaryzmy/ tak jak tylko można było to /moderator: jw/. Zapowiedzi prezesa pod koniec roku w tvn-ie że 'do końca roku' na pewno nie sprzeda - też można sobie wsadzić głęboko. A wystarczy żeby przyznał się do małego błędu technicznego i zapowiedział że W RYNEK nie będzie już po prostu wywalał w roku 2011 tylko jeżeli już to spotka się z TFI/OFE i ustali warunki pakietów.. a drobni zrozumieją intencje. Mi się to wydaje oczywiste.. bo codziennie czytam na bankierze i parkiecie komenty 'ciekawe czy prezio dziś walił'. Prezes nie rozumie że drobni nie rozumieją jego sytuacji. Drobni myślą 'sprzedawał po 25,50 a on wie najwięcej czyli MAX tyle warta jest spółka', i nie pojmą że gość przed 40stką który ma wycenę rachunku ćwierć miliarda chciałby się trochę scashować.

jestem megaoptymistą jeżeli chodzi o rok 2011. sniper 1 był pełen irytujących błędów, nie chodzi tu o poprawienie czegokolwiek jakościowo tylko o prostą eliminację bugów a sniper 2 przyniesie więcej kasy, zmniejszy się obecne dyskonto p/e względem branży, stuknie 45 zeta i się pożegnamy w szampańskich nastrojach hello1

ostatnia emisja była robiona w celu szybkiej budowy maszyn które rzekomo już były pozamawiane , i -również rzekomo- nie dało rady AŻ TYLU zrobić własnymi środkami.

szereg ostatnich raportów miesięcznych nic już o tym nie mówi. prezes nic nie mówi. nikt nic nie mówi. kurs spadł z 6,90 (zdaje się szczyt, nie chce mi się sprawdzać..w kazdym razie na tym poziomie były obroty) nawet na 3,70 chyba. A zarząd nabrał wody w usta.

Trzymam większość tej padliny tylko dlatego że kapitalizacja w tym momencie naprawdę nie poraża, a Aton bywał już w większych opałach.


pozwolę sobie wyrazić opinię że nic z tego co napisałeś baxy nie ma sensu.

jeżeli chodzi o zainteresowanie funduszy - sądząc chociażby po spotkaniach inwestorow ze społką jest ono bardzo duże. poniżej piątki siedzi ich cała masa. Rekomendacja FRB na CIA też nie powstała 'do szuflady', tylko dla zagranicznych fundów zainteresowanych CIA .

historyczne stopy zwrotu znamy, precyzuję: PBG jest MOIM ZDANIEM bardzo ok NA DZISIAJ (głównie przez to że jesteśmy na poziomie na którym sporą ilość wzięli instytucjonalni)
pzdr

nie rozumiem co cię tak dziwi .. że prywatne osoby, w tym rodzinka zainteresowanego, nie były skłonne wyłożyć dodatkowych 104 baniek na coś w czym i tak są zapakowane po uszy???

Akcyjkami podzielili się instytucjonalni. Dyskonto zdaje się nie było takie duże. Prezes z miejsca powiedział że nie będzie walił przez 2 lata.

Moim zdaniem PBG jest bardzo OK.. HBP śmierdzi na kilometr - wiadomo - ale spekulacyjnie można coś w to wrzucić (choćby pod spekulację że KNF się przypeirdoli do ich machlojek i pójdzie pogłoska że dla świętego spokoju wezwą na całość)

jw. W ostatnich dniach nie ma na pewno żadnych jednoznacznie pozytywnych (oficjalynch) informacji dla citka. Przesunięcie debiutu na pewno nie jest taką informacją. Ani to co powiedział tymiński w wywiadzie - że sprzedaż pozostałych gierek jest słaba.

niezależnie od tego, jeżeli tylko zrealizuje się 'scenariusz bazowy', którym jest sprzedaż SGW2 lepsza niż SGW1, to mamy w przyszłym roku rekordy cenowe. A że akurat dzisiaj rośniemy.. coż. Dziś sobie rynek o tym przypomniał. I tyle

Fantomas napisał(a):
www.tvncnbc.pl/gieldowy-mistrz...


2. S:GW 2 będzie 3/4. kwartał. Info złe - w wakacje nie są na razie zapowiadane wielkie premiery, końcówka roku to inna historia.


Info dobre - CIA szykuje grę która będzie wielką premierą.
pzdr

bardziej niż na AT liczyłbym na to że to nieoficjalnie rozprzestrzeniające się dane ze spółki o wynikach grudniowej sprzedaży kształtują kurs. Szkoda że zaprzestali podawać co miesiąc.

czekamy na 8 lutego - dobrze pamiętam?
Pierwszy z dwóch kluczowych dla spółki momentów w tym roku (ten drugi jednak bezdyskusyjnie ważniejszy).


niezależnie od odkrywczych dyskusji nt zasad dotyczących pakietów, bierzcie pod uwagę że transakcje zawierane
1) w ostatnich dniach grudnia
2) blisko dolnego dozwolonego limitu ceny dla pakietu
3) w których kupującym jest podmiot cypryjski
nie są takimi znowu 'zwykłymi transakcjami rynkowymi'.

co do Noppi Account Ltd też możecie łatwo wyszperać kto za tym stoi

wg mnie w takim gorącym momencie, gdy spółka jest obiektem plotek o przejęciu i przedmiotem naprawdę dużych ruchów wśród inw. instytucjonalnych i insiderów, technika schodzi na dalszy, nieistotny plan. Liczy się to kto wszedł i jakie ma plany, kto jeszcze sprzedaje i jak chce to rozegrać.

www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...

jakies przemyślenia co do tej transakcji?

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 12 października 2010
Ostatnia wizyta: 29 czerwca 2016 05:49:06
Liczba wpisów: 136
[0,04% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,056 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,90% +31 979,49 zł 51 979,49 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło