pixelg
SMOKESHOP - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3

SMOKESHOP [SMK]

AKTUALNY KURS: 0,00 zł (+0,00%)
tratata
tratata PREMIUM
10
Wpisów: 1 008
Wysłane: 2 maja 2011 18:32:07 przy kursie: 8,51 zł
Jestem palaczem i dla mnie osobiście oprócz znacznie niższej ceny i braku smrodu nie mają więcej zalet. Korzystałem trochę z zestawu MILDa i mam spore wątpliwości, szczególnie dotyczące ich wpływu na zdrowie a tym samym ryzyka związanego ze zwalczaniem ich tak jak to było z dopalaczami.
1)Mam spore wątpliwości dotyczące inhalacji glikoli, chyba nie są zbyt dokładnie przebadane.
2)Z efajek wchłania się prawie 100% nikotyny, ponad 2 razy więcej niż ze zwykłych co moim zdaniem może prowadzić do szybszego uzależniania i zatruć nikotynowych palaczy, którzy dobierają sobie liquidy tak aby "spalać" mniejwięcej tyle nikotyny co normalnie.
3)Dla wielu osób przejście na efajki zwiększa apetyt, czego przyczyną jest lepsze wyczucie smaku co prowadzi do tycia
4)Paląc normalne fajki wchłania się tlenki nikotyny a nie jej czystą postać.

Ministerstwo Zdrowia ma chyba prawo przyczepić się do epapierosów a szczególnie do mitu o korzystnym wpływie na rzucanie palenia..
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

pop
0
Wpisów: 3 427
Wysłane: 2 maja 2011 18:34:42 przy kursie: 8,51 zł
@Heya
A niech wychwala sobie "perspektywiczną" branżę,pewnie sam jest umoczony i chce naciągnąć innych...
Masz rację-to co się dzieje na tej wydmuszce-to kpina z giełdy...3some
Edytowany: 2 maja 2011 18:35

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 2 maja 2011 18:59:05 przy kursie: 8,51 zł
Dokładnie, najpierw pompka na niewielkich obrotych, teraz megaspadki na olbrzymich, a ktoś się jeszcze łudzi że rynek wycenia perspektywy branży. Dla mnie albo artykuł sponsorowany albo ktoś jest niepoprawnym optymistą.

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 2 maja 2011 23:41:56 przy kursie: 8,51 zł
tahme napisał(a):
"nienaturalne" lub "sztuczne" to bardzo nieprecyzyjne pojęcia, prawdopodobnie celowo tak skonstruowane, by nie były możliwe do użycia w sądzie jako argument - podobne kwiatki występują w pozostałych przepisach, które przytoczyłeś :)
w istocie przepisy są korzystne dla manipulatorów i spekulantów - w wypadku smokeshop nie może być nic nienaturalnego czy sztucznego w dużych wahaniach kursu, skoro w obiegu jest tak mało akcji;

KNF nie musi iść do sądu, po prostu po wewnętrznym posiedzeniu nakłada karę na dowolny podmiot czy osobę. Ma takie uprawnienia wynikające z ustawy o ofercie publicznej.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

constant
3
Wpisów: 267
Wysłane: 4 maja 2011 15:11:50 przy kursie: 5,18 zł
generation napisał(a):
Osobiście uważam że spółka jest ciekawa [...]

Przy cenie 20 pln C/Z waha się w okolicach 505 a to już całkiem sporo.
Biorąc pod uwagę ich plany na 2012 rok przy cenie 20pln C/Z może spaść do 195

Osobiscie uwazam ze to bardzo dobrze ze na takim powaznym i sztywnym
wrecz portalu jakim jest Stockwatch, dopuszczone sa posty przy lekturze
ktorych mozna zejsc z tego lez padolu, ze smiechu cheers

Heyahpanama
0
Wpisów: 347
Wysłane: 4 maja 2011 15:35:45 przy kursie: 5,18 zł
Jedyne perspektywy jakie widze przed smokiem to zjazd na 1 zlotych i tyle w tym temacie. Fanatyków i amatorów szybkiego zarobku pozdrrawiam i przestrzegam przed ta niebezpieczna zabawa w kupowanie drozejacych po 2000% akcji.

Zarobienie na takich spolkach jest tylko i wylacznie fartem... a zgubna rządza coraz większych zyskow moze doprowadzic do utraty znacznej czesci srodkow.

Wystarczy sobie wejsc na forum parkietu i przeczytac posty z przed tygodnia, na ktorych fanatyczni wyznawcy smoka co to niby trzymali akcje od 2 zlotych wieszczyli 100 zlotych za akcje. Albo na przyklad gdy juz tanialo: "Nie Sprzedawac, bedzie odbicie" "Bedzie drugie kolko" etc...

I tak z 25 zlotych w ciagu kilku dni zrobilo sie ponizej 6, mimo ,że branża nadal bardzo perspektywiczna...king Anxious

generation
0
Wpisów: 128
Wysłane: 4 maja 2011 23:26:10 przy kursie: 5,18 zł
Nadal nie uzyskałem odpowiedzi na moje pytanie. Czy smoker to perspektywiczny biznes czy nie? Nie martwię się na razie kursem.

Co do obrotów to drogi kolego chodziło mi o obroty na NC na właśnie tym papierze. Jeśli uważasz że obroty są małe to nie mogę się z tobą zgodzić ponieważ 3-4 mln pln to bardzo dużo jak na NC.

Bardzo proszę byście się podzielili czy warto czy nie a jeśli warto to przy jakiej cenie i by ktoś to uzasadnił wskaźnikami etc.

Pozdrawiam.

mathu
0
Wpisów: 4 615
Wysłane: 4 maja 2011 23:43:03 przy kursie: 5,18 zł
Akcji jest 2.8 mln, a zysk netto za zeszły rok 70k zł - w 2011 ma być chyba niewiele wyższy. Sam sobie policz przy jakim kursie C/Z wyniesie choćby 30.
The recovery in profitability has been amazing following the reorganization, leaving Barings to conclude that it was not actually terribly difficult to make money in the securities market.

noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 4 maja 2011 23:48:40 przy kursie: 5,18 zł
Nie sprawdzałem tych Twoich wyliczeń,ale mam wrażenie, że sam sobie odpowiedziałeś na ostatnie pytanie...
generation napisał(a):
Przy cenie 20 pln C/Z waha się w okolicach 505 a to już całkiem sporo.
Biorąc pod uwagę ich plany na 2012 rok przy cenie 20pln C/Z może spaść do 195 o ile wygenerują taki zysk jaki założyli w prospekcie.

Jeżeli Twoje pytanie jest na serio (choć trudno mi w to uwierzyć) to wycena przed tą pompą czyli chyba 1,15 oddaje typową wycenę jak dla NC. Ja osobiście nie kupiłbym tego nawet znacznie poniżej 1 zł, bo jest wiele bardziej perspektywicznych i tańszych spółek niż Smoke

constant
3
Wpisów: 267
Wysłane: 5 maja 2011 17:15:18 przy kursie: 6,10 zł
mathu napisał(a):
zysk netto za zeszły rok 70k zł

O cholera, toc przeciez wielu z nas ma kilka razy wyzszy przeciez :-D
Tylko jak sie tu na NC osobiscie wprowadzic? ;-)

generation
0
Wpisów: 128
Wysłane: 5 maja 2011 21:00:10 przy kursie: 6,10 zł
Dzięki Mathu. Weście otrzymałem odpowiedź na moje pytanie. OK więc przy założeniu że zarobią w tym roku 70K C/Z przy założeniu że ma wynieść 30 a mamy akcji 2.8mln, o kurde, wychodzi że opłaca się wejść przy 0.75zł za akcje?!

Ja jestem nowy na NC bo dopiero od kilku tygodni obserwuje kilka spółek.

Mam kolejne pytanie: Czy NC nie rządzi się kompletnie innymi zasadami? Jeśli C/Z na NC przy 30 to dużo to dlaczego większość spółek debiutujących sprzedawana jest przy wskaźnikach C/Z ponad 20 lub 30?

Czyżby debiutanci się opierali na innych lepszych danych, na prognozach z wyprzedzeniem kilkuletnim?

Zauważyłem też że wiele spółek na NC ( według moich obliczeń między 40 a 70 spółek ) ma C/Z ponad 30 a niektóre nawet 3059 ( spółka Internity ). Jeśli chodzi o BV to tylko garstka z nich jest poniżej 1 a większość ma ponad 2 a rekordzista ponad 376.

Ostatnie pytanie, czy ktoś z was brał udział w IPO Smokera?

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 13 maja 2011 10:49:48 przy kursie: 3,98 zł
To co się tutaj dzieje świetnie ilustruje to czym stał się obecnie New Connect. Pamiętam zapowiedzi rynku dla nowych technologii i perspektywicznych spółek...blah5 To co teraz wyprawia się na NC to już nawet przestaje być śmieszne... NewConnect powoli staje się platformą dla wydmuszek i dla łatwego zarobku.

Czy ja dobrze wyczytałem? Spółka ma pięć(!!!) sklepów?! i przez moment kapitalizacja na poziomie 30 milionów?

Ktoś wie czym obecnie zajmuje sie KNF?blackeye

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

pani Popiołkowa
0
Wpisów: 6
Wysłane: 14 maja 2011 15:52:09 przy kursie: 3,98 zł
Dzień dobry :D
To mój pierwszy post na tym forum. Do założenia konta sprowokowała mnie Wasza rozmowa. Właściwie do każdego z postów chętnie wtrąciłabym swoje trzy grosze, ale się pohamuję i skomentuję tylko dwa.

Heyahpanama napisał(a):
Jedyne perspektywy jakie widze przed smokiem to zjazd na 1 zlotych i tyle w tym temacie. Fanatyków i amatorów szybkiego zarobku pozdrrawiam i przestrzegam przed ta niebezpieczna zabawa w kupowanie drozejacych po 2000% akcji.

Zarobienie na takich spolkach jest tylko i wylacznie fartem... a zgubna rządza coraz większych zyskow moze doprowadzic do utraty znacznej czesci srodkow.

Wystarczy sobie wejsc na forum parkietu i przeczytac posty z przed tygodnia, na ktorych fanatyczni wyznawcy smoka co to niby trzymali akcje od 2 zlotych wieszczyli 100 zlotych za akcje. Albo na przyklad gdy juz tanialo: "Nie Sprzedawac, bedzie odbicie" "Bedzie drugie kolko" etc...

I tak z 25 zlotych w ciagu kilku dni zrobilo sie ponizej 6, mimo ,że branża nadal bardzo perspektywiczna...king Anxious

Heyah, chyba przeczytałeś za mały fragment wątku z parkietu, żeby zrozumieć, co tam się działo. Smok nie ma fanatycznych wyznawców, tylko prawdziwych miłośników, że się tak wyrażę. Bo jest też druga możliwość, że po prostu kompletnie brak ci poczucia humoru, ale w to nie wierzę. Wątek jest długi, to prawda, dlatego sama nie znam go pewnie nawet w połowie. Ale jako że mamy weekend, każdemu, kto nie ma nic lepszego do roboty, polecam lekturę tak mniej więcej od strony 190. Wcześniejsze też by się przydało, żeby ogarnąć całość, no ale to już by była przesada. Ja osobiście przy stronach 194 i bodajże 195 musiałam przerwać, bo jak się zaczęłam śmiać, to nie mogłam za nic się uspokoić. Ci, którzy wtedy na nim pisali doskonale zdawali sobie sprawę z ryzyka, dlatego na pewnym poziomie skończyły się prawdziwe inwestycje, zamknięto pozycje, a zaczęła się zabawa. Ta jedna akcja na 100 zł. - naprawdę potraktowaliście ją na serio?
Czym się zajmuje KNF? Pewnie konsumpcją obiadu :D
Dla mnie historia Smoka była piękna. Pan Sobolewski, KNF et consortes lubią czasem zrobić z akcjonariuszy bandę idiotów, więc raz dla odmiany akcjonariusze odwdzięczyli im się tym samym.

Kod:
moderator: usunięto uwagi personalne pod adresem innego użytkownika
Edytowany: 20 maja 2011 14:28

Heyahpanama
0
Wpisów: 347
Wysłane: 14 maja 2011 16:59:10 przy kursie: 3,98 zł
pani Popiołkowa napisał(a):
Heyah, chyba przeczytałeś za mały fragment wątku z parkietu, żeby zrozumieć, co tam się działo. Smok nie ma fanatycznych wyznawców, tylko prawdziwych miłośników, że się tak wyrażę. Bo jest też druga możliwość, że po prostu kompletnie brak ci poczucia humoru, ale w to nie wierzę. Wątek jest długi, to prawda, dlatego sama nie znam go pewnie nawet w połowie. Ale jako że mamy weekend, każdemu, kto nie ma nic lepszego do roboty, polecam lekturę tak mniej więcej od strony 190. Wcześniejsze też by się przydało, żeby ogarnąć całość, no ale to już by była przesada. Ja osobiście przy stronach 194 i bodajże 195 musiałam przerwać, bo jak się zaczęłam śmiać, to nie mogłam za nic się uspokoić. Ci, którzy wtedy na nim pisali doskonale zdawali sobie sprawę z ryzyka, dlatego na pewnym poziomie skończyły się prawdziwe inwestycje, zamknięto pozycje, a zaczęła się zabawa. Ta jedna akcja na 100 zł. - naprawdę potraktowaliście ją na serio?
Czym się zajmuje KNF? Pewnie konsumpcją obiadu :D
Dla mnie historia Smoka była piękna. Pan Sobolewski, KNF et consortes lubią czasem zrobić z akcjonariuszy bandę idiotów, więc raz dla odmiany akcjonariusze odwdzięczyli im się tym samym.

Fakt moze i watku smokeshopa nie przeczytalem na parkiecie zbyt dokladnie, ale watki malo ktorych spolek tam sledze, bo po pierwsze sa pelne nie merytorycznych wypowiedzi, po drugie wiekszosc uzytkownikow tamtego forum woli sie przechwalac wirtualnymi inwestycjami nizli w sposob normalny pokonwersowac.

Wiem jednak jedno od smokea trzeba trzymac sie z daleka, co pokazal dzisiejszy miazdzacy wynik za 1 kwartal. Ta spolka jest tak zalosna, ze nawet porzadnych strat nie potrafi wypracowac. Za I kwartal maja straty 16 tysiecy zlotych, bo poniesli koszty przy uruchamianiu kolejnego sklepu. no poprstu zalosne, pewnie wydali 10 tysiecy na malowanie, albo polozenie wykladziny i to spowodowalo, ze wynik spolki, ktora nie tak dawno temu miala kapitalizacje rzdu kilkudziesieciu milionow jest ujemny.

barbus46
barbus46 PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 165
Wysłane: 20 maja 2011 13:46:57 przy kursie: 1,61 zł
Heyahpanama, widocznie zupełnie nie masz pojęcia ile kosztuje uruchomienie sklepu (remonty, dostosowanie, wyposażenie "zatowarowanie itp). Ale co do reszty to może i masz rację.

bernie
0
Wpisów: 414
Wysłane: 20 maja 2011 15:16:24 przy kursie: 1,61 zł
z tego co sie orientuje to takie sklepy maja powierzchnie kilku metrów kwadratowych wiec koszty raczej w setki tysiecy nie idą i porównywalne sa myśle z remontem pokoju blackeye

barbus46
barbus46 PREMIUM
0
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 165
Wysłane: 20 maja 2011 16:12:55 przy kursie: 1,61 zł
Czytam gdzieś tam, że model biznesowy "opiera się na prowadzeniu sieci salonów...". No to jeśli ten "salon" ma mieć kilka metrów kw. (taka mniejsza łazienka), a jego remont i dostosowanie ma kosztować tyle co "remont pokoju", to żadna siła by mnie nie zaciągnęła do takiego "salonu", nawet gdybym był nałogowym palaczem (a na szczęście w ogóle nim nie jestem).
Ale tak jak mówiłem, co do reszty to moi poprzednicy na pewno mają rację. Zawsze jak ognia unikałem angażowania się w taką firmę, chociaż... Dziś, w ramach "przeżycia takiej sytuacji" nabyłem drogą kupna niewielki pakiet. Bez bicia przyznaję, że mam go po 1,60. Ale to już tak przy okazji.

pani Popiołkowa
0
Wpisów: 6
Wysłane: 22 maja 2011 16:46:11 przy kursie: 1,61 zł
To, co usunął moderator z mojego poprzedniego wpisu nie było uwagą personalną, a przynajmniej nie taki miało cel. Generation, jeśli poczułeś się urażony, to jest mi przykro. Moim zamiarem było tylko Cię ostrzec.

tOfi
0
Wpisów: 387
Wysłane: 25 maja 2011 12:45:57 przy kursie: 1,55 zł
Jednym z nielicznych zwycięzców na tym papierze będzie niewątpliwie InvestCon, który 23.05. poinformował że zszedł poniżej 5%. Dla rachunku kurs wynosił wtedy ok. 1,50, a obejmowali akcje po 0,10 co dla 106544 o których sprzedaży poinformowali daje niecałe 150k zysku. Biorąc pod uwagę 'prespektywy biznesu', a także jego wycenę pozostałe 68456 też już pewnie puscili w rynek łącznie uzyskując zapewne niecałe 250k zysku.
Kto przespał PDA to jego strata, teraz to już zdecydowanie po ptakach Whistle

DeTomaso-IS
0
Wpisów: 139
Wysłane: 31 maja 2011 11:28:38 przy kursie: 3,45 zł
Cytat:
teraz to już zdecydowanie po ptakach

trochę się pospieszyłeś ze swoją oceną;)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3