pixelg
PKOBP - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

PKOBP [PKO]

AKTUALNY KURS: 40,24 zł (-0,64%) 15-06-2021 15:14
noise
0
Wpisów: 280
Wysłane: 29 marca 2009 12:09:20 przy kursie: 22,99 zł
Ja też prognozuję dalszy zjazd dlatego wywaliłem w czwartek po 24 z kawałkiem. Niestety kupiłem w połowie lutego po 25 (dzien przed tym jak zaczął się ostry zjazd w dół angry5 ) więc strata - ale lepsze to niż niePEWNE JAK W BANKU. Jak mocno zjedzie to odkupię.

laukas
0
Wpisów: 74
Wysłane: 1 kwietnia 2009 11:15:56 przy kursie: 21,43 zł
PKO BP wciąż w dół, ile ten papier może być wart? Gdy mieli rewelacyjny start po 24,4, czekała ich świetlana przyszłość. Teraz, zakładając 20% mniej świetlaną przyszłość, wychodzi gdzieś poniżej 20.

Hunter
0
Wpisów: 83
Wysłane: 9 kwietnia 2009 12:56:58 przy kursie: 26,45 zł
Święta zaraz, tak więc postanowiłem odpocząć od PKO po dłuższym czasie, zysk może nie oszałamiający, ale żadnych strat i portfel na plusie, tak więc jak dla mnie ok.
Trendu się nie oszuka tak więc przyjrzę się po świętach sytuacji na PKO. Cały czas zastanawiam się nad szansą wybicia kursu na 30? I tu pojawia się kwestia planowanej emisji (dalsze decyzje druga połowa kwietnia), prognozy dla zł i sektora bankowego - wyniki za I kwartał. Ale chyba zjazd na 1500-1550 jest możliwy a PKO pięknie zawsze leci, więc jakoś po wielu tygodniach mój optymizm się chwilowo skończył dla PKO.

WARSZAWA, 9 kwietnia (Reuters) - Gigantyczny spadek marży odsetkowej netto wynikający z wysokiego oprocentowania depozytów negatywnie wpłynie na wynik finansowy sektora bankowego już w pierwszym kwartale 2009 roku, powiedział prezes banku BZ WBK SA, Mariusz Morawiecki.
"Już po pierwszym kwartale wyniki banków będą złe, być może nawet bardzo złe" - powiedział Morawiecki w czwartkowym wywiadzie dla Dziennika.
"Coraz bardziej dochodzę do przekonania, że trzeba poważnie przemyśleć administracyjne ograniczenie wysokości oprocentowania (depozytów)" - dodał.
Chcąc wspomóc zarządzanie płynnością walutową w polskich bankach, Narodowy Bank Polski (NBP) powinien przekonać Europejski Bank Centralny (EBC), żeby przyjmował polskie papiery rządowe jako zabezpieczenie pod swoje operacje otwartego rynku, uważa Morawiecki.
Wysokie oprocentowanie depozytów to nie jedyny problem branży bankowej, która mierzy się także z kurczącą się akcją kredytową. Walczy z tym także BZ WBK.
"Zwiększa się poziom długów niespłacanych w kredytach gotówkowych i w kredytach na kartach kredytowych. W zasadzie nie widzimy złych zjawisk w kredytach hipotecznych. W innych produktach kredytowych wyraźnie rośnie poziom tych niespłacanych lub opóźnienia w spłacie" - powiedział Morawiecki.
Problemy z utrzymaniem przyzwoitej marży na kurczącym się rynku kredytów skłoniły BZ WBK do wprowadzenia na ten rok programu ograniczenia kosztów. Program obejmuje redukcję pensji kadry menadżerskiej, czasowego zmniejszania etatów, niewypełniania wakatów i wprowadzenie możliwości zawieszenia wykonywania obowiązków służbowych.
"W tym roku chcemy utrzymać koszty osobowe na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego. Gdybyśmy nie wprowadzili tego programu, musielibyśmy zmniejszyć zatrudnienie o 1,5-2 tysiące osób" - powiedział Morawiecki w wywiadzie udzielonym czwartkowej Rzeczpospolitej.

Artur
0
Wpisów: 418
Wysłane: 9 kwietnia 2009 16:54:50 przy kursie: 26,45 zł
Tez zrealizowalem dzisiaj zyski. Ostatnio kilka razy kupywalem i sprzedawalem i ciagle na plus. Zaluje, ze nie trzymalem do tej pory pakietu, ktory kupilem w okolicach 19. To bylby niezly zarobek. Zamiast wielokrotnie wchodzic i wychodzic, trzeba bylo trzymac. Jednak sytuacja na gieldzie gdy PKOBP bylo w granicach 19 byla mocno nerwowa i moje reakcje tez. Jak obserwuje ja ksie zachowuja akcje roznych spolek ostatnio dochodze do wniosku, ze sytauacja zaczyna przypominac coraz bardziej hosse. Zastanawiam sie tylko kiedy to sie skonczy. Wyniki spolek za I kwartal moga byc jednak rozczarowujace i one, o ile wczesniej nie zrobia tego raporty roczne, przystopuja ten optymizm. A na razie bede sie przylaczal do ciaglego ruchu w gore i kupowal na lokalnych dolkach i sprzedawal gdy uznam ze zaczyna sie korekta. Chociaz podczas hossy bardziej oplaca sie trzymac akcje, to ja jednak ostroznie podchodze to tych wzrostow. Moim zdaniem czeka nas jednak jeszcze zjazd w dol. Moze jednak dopoki bedzie duzo takich podejrzliwie nastawionych osob to ten wzrost z malymi korektami bedzie kontynuowany. Wzrosty bardziej sie ostatnio opieraja na nadziejach niz rzeczywistosci, wiec jazda w dol tez bedzie szybka. No ale bedzie mozna taniej kupic hello1 .

konik
0
Wpisów: 468
Wysłane: 10 kwietnia 2009 19:44:47 przy kursie: 26,45 zł
jw. z tym ze wchodzilem w okolicach 20 zl.
tez boje sie spadkow. dlatego czesc portfela stanowi gotowka aczkolwiek nie sadze zebysmy spadli nizej niz pod koniec lutego.

Vers
0
Wpisów: 20
Wysłane: 14 kwietnia 2009 12:42:20 przy kursie: 27,13 zł
Ja dzis sprzedalem za 27,20. 7 zl zysku na akcji.

konik
0
Wysłane: 14 kwietnia 2009 13:51:20 przy kursie: 27,13 zł
jesli wyniki gigantow ze stanow beda dobre to mozemy troche pociagnac ale zeby wchodzic na krotki i sredni termin jest juz chyba przy pozno. poki co nic nie sprzedaje. nie widze sygnalow.

Hunter
0
Wpisów: 83
Wysłane: 22 kwietnia 2009 09:37:16 przy kursie: 24,80 zł
Jak JP Morgan doradzi to zawsze wszystko jest elegancko blackeye Mnie tam się to nie podoba..Not talking

WARSZAWA, 22 kwietnia (Reuters) - Amerykański bank inwestycyjny JP Morgan Chase będzie doradcą przy emisji akcji największego polskiego banku PKO BP SA, której wartość w ocenie analityków wyniesie ponad 5 miliardów złotych, podała środowa Rzeczpospolita, powołując się na anonimową osobę związaną z transakcją.
Możliwość podwyższenia kapitału przez kontrolowany przez skarb państwa bank była wielokrotnie zapowiadana przez przedstawicieli ministerstwa skarbu. Na początku kwietnia źródło zbliżone do transakcji powiedziało Reuterowi, że emisja może zostać przeprowadzona do połowy lipca.
Emisja ma dać bankowi środki na przejęcia oraz zwiększenie akcji kredytowej.
Rzeczpospolita podała, że PKO BP i JP Morgan odmówiły komentarza do jej informacji.

konik
0
Wysłane: 22 kwietnia 2009 18:25:16 przy kursie: 24,80 zł
ehhh, nie lubie nowych emisji, z ich strony rozsadnie byloby to zrobic 2 lata temu a teraz to poczekac te 3 do 4 lat

MAC
0
Wpisów: 76
Wysłane: 4 maja 2009 13:18:25 przy kursie: 28,30 zł
Dzisiaj kurs próbuje sie przebic przez poziom 28,00 zł ale będzie to chyba niemożliwe - pojawiają się zlecenia koszykowe np 60k. Szkoda....
Edytowany: 4 maja 2009 13:19

Artur
0
Wysłane: 4 maja 2009 13:23:42 przy kursie: 28,30 zł
Sprzedalem po 27,8. Tez mam wrazenie, ze bedzie problem z przebiciem 28. Czekam na korekte, chociaz fundusze
ladnie zbieraja i korekta moze sie odsunac w czasie. Widac, ze maja sporo kasy do wydania.

MAC
0
Wysłane: 4 maja 2009 13:32:43 przy kursie: 28,30 zł
ja część po 27,98.hello1 resztę trzymam w nadzieji ze jednak to nie koniec odbWhistle icia na PKO

konik
0
Wysłane: 4 maja 2009 14:52:24 przy kursie: 28,30 zł
o widze ze przy wzroscie kursu pojawil sie ruch na watku. :)
w ramach dywersyfikacji portfela umiescilem w nim sektor bankowy a z racji fundamentow i szerszej perspektywy duza czesc stanowi bp. ale i dla krotkoterminowcow widze tu szanse

Artur
0
Wysłane: 5 maja 2009 11:30:41 przy kursie: 28,40 zł
Jednak wrocilem do PKO, odkupilem po 28,09 i 28,65. Pociag mknie z niezla predkoscia. Rynek napedza sie jak podczas hossy, co pokazuje, ze koniec wzrostow moze byc gwaltowny. Ciekawe, gdzie zacznie sie korekta obecnego wzrostu.

komar
0
Wpisów: 96
Wysłane: 5 maja 2009 14:00:46 przy kursie: 28,40 zł
nie wiem czy kupowanie akcji z wig20 przed sama linia trednu spadkowego jest dobra decyzja - moze byc troche ryzykowna chyba ze masz sl niskie i grasz na krotko. Trzeba sie pilnowac teraz bo ja cos nie widze za duzo miejsca na wzrosty - a moze byc niedlugo jakas wieksza korekta tego ostatniego ruchu w gore
pozdro i zycze zieleni

Artur
0
Wysłane: 6 maja 2009 09:19:18 przy kursie: 28,24 zł
Przejrzalem jeszcze raz wykresy i doszedlem do wniosku, ze bedzie jednak korekta, potwierdzaja to wskazniki UTL, RSI i CCI. Sprzedalem po 28,1. Poczekam na bardziej wyrazne sygnaly do zakupu. Moja decyzja o sprzedazy 4 maja byla chyba jednak wlasciwa. Potem jednak poddalem sie niepotrzebnie emocjom. Musze byc konsekwentny stosujac AT i nie zwazac na to co podpowiadaja emocje.

MAC
0
Wysłane: 7 maja 2009 07:59:44 przy kursie: 28,24 zł
Wbrew tendencjom na rynku i oczekiwaniom Komisji Nadzoru Finansowego, Ministerstwo Finansów chce, by PKO BP wypłaciło swoim akcjonariuszom dywidendę - informuje "Rzeczpospolita".

NO NO Ministerstwo finasów ma jednak dziurę w budzecie...

doniu
0
Wpisów: 63
Wysłane: 8 czerwca 2009 14:01:35 przy kursie: 25,25 zł
witam
mógłbym prosić fundamentalistów o jakiś komentarz do nowości nt spólki

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 8 czerwca 2009 14:42:00 przy kursie: 25,25 zł
Ja się banków nie dotykam, patrzę z boku i raczej z daleka, ale wyraźnie widzę, że brakuje w tym jednego: celu.
Jednocześnie oddawać pieniądze akcjonariuszom (dywidenda) i pobierać nowe (emisja) to działania sprzeczne, jednak ich wynikiem będzie realokacja kapitału. Uwaga: tych inwestorów, którzy rozumieją sytuację, wypracują swoją strategię, a potem ją zrealizują. Mam nieodparte wrażenie, że niepomijalna liczba akcji jest w rękach emerytów, pracowników i innych nie-graczy giełdowych, którzy zwyczajnie nie odrobią lekcji z praw poboru i pół biedy jeśli je sprzedadzą po jakiejś zaniżonej cenie, a tak naprawdę większość wygaśnie.
W każdym razie, ciągle brakuje mi CELU tej emisji. Podniesienie współczynnika wypłacalności z 10% do 11% to drobna sugestia, że bank chciałby stać silniej na nogach. Ale to ciągle za mało informacji, żeby wiedzieć, po co im te pieniądze - zasypać dziurę po drenażu przez Skarb Państwa? Coś za proste.

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 8 czerwca 2009 15:31:46 przy kursie: 25,25 zł
WatchDog napisał(a):
Ja się banków nie dotykam, patrzę z boku i raczej z daleka, ale wyraźnie widzę, że brakuje w tym jednego: celu.
Jednocześnie oddawać pieniądze akcjonariuszom (dywidenda) i pobierać nowe (emisja) to działania sprzeczne, jednak ich wynikiem będzie realokacja kapitału. Uwaga: tych inwestorów, którzy rozumieją sytuację, wypracują swoją strategię, a potem ją zrealizują. Mam nieodparte wrażenie, że niepomijalna liczba akcji jest w rękach emerytów, pracowników i innych nie-graczy giełdowych, którzy zwyczajnie nie odrobią lekcji z praw poboru i pół biedy jeśli je sprzedadzą po jakiejś zaniżonej cenie, a tak naprawdę większość wygaśnie.
W każdym razie, ciągle brakuje mi CELU tej emisji. Podniesienie współczynnika wypłacalności z 10% do 11% to drobna sugestia, że bank chciałby stać silniej na nogach. Ale to ciągle za mało informacji, żeby wiedzieć, po co im te pieniądze - zasypać dziurę po drenażu przez Skarb Państwa? Coś za proste.

Niewątpliwie sprzeczne.

WD, PKO ma współczynnik 11,54% po pierwszym kwartale. hello1

Co byś powiedział, gdyby prawa do akcji po "zawyżonej" cenie sprzedawał SP ? Poza tym ilość akcji to może być 100 mln dziś 100 mln za rok. A kasa z dywidendy jest już. I KNF wykiwany.

CELEM może być akwizycja innego banku, ekspansja zagraniczna ?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15