X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: pkobp

 • 21 marca 2019

  Komornik na wniosek PKO BP zajął ruchomości Ursusa

  Komornik sądowy na wniosek PKO Banku Polskiego dokonał zajęcia ruchomości Ursusa obciążonych zastawami rejestrowymi. W czwartek rano podaż akcji jest tak duża, że handel papierami nie może wystartować, a TKO wskazuje na ponad 18-proc. przecenę.

 • 19 marca 2019

  Jakie dywidendy wpłacą spółki z WIG20 w 2019 r. [AKTUALIZACJA]

  Oto aktualna lista dywidend, jakie spółki z indeksu WIG20 zamierzają wypłacić w 2019 r. W tabeli uwzględniliśmy także deklaracje zarządów i plany na kolejne lata. 

 • 08 marca 2019

  14 hojnych spółek, które w 2019 roku wypłacą 7,5 mld zł dywidend

  Sezon składania deklaracji dywidendowych ledwo ruszył, a na stole już pojawiły się propozycje idące w miliardy złotych. Wśród dotychczasowych rekomendacji nie zabrakło też takich, gdzie stopa dywidendy jest dwucyfrowa.

 • 04 marca 2019

  PKO BP zebrał 5 mld zł depozytów z Lokaty niepodległościowej

  PKO Bank Polski zebrał 5 mld zł nowych środków klientów detalicznych w ramach Lokaty niepodległościowej, poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski. Bank chce zwiększać sprzedaż kredytów gotówkowych w 2019 r.

 • Energetyka topi WIG20, gwałtowna wyprzedaż akcji Medicalgorithmics

  Warszawska giełda jest dzisiaj jednym z niewielu czerwonych punktów na mapie Europy. W wypadku polskich blue chipów słaba forma to efekt kilkuprocentowych spadków na kursach akcji PGE, Energi i Tauronu.

 • PKO BP zarobił miliard złotych w IV kwartale 2018 r.

  PKO Bank Polski odnotował 1.009 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2018 r. wobec 820 mln zł zysku rok wcześniej. W poniedziałek rano kurs akcji banku rośnie o 1,6 proc.

 • 28 lutego 2019

  Dino Polska i Play zastąpią Energę i Eurocash w WIG20

  Giełda przedstawiła wynik rocznej rewizji portfeli głównych indeksów. Energa i Eurocash tracą miejsce w prestiżowym segmencie na rzecz debiutantów z 2017 r. Rewizja zmniejszy odrobinę udział Skarbu Państwa w indeksie WIG20.

 • 25 lutego 2019

  PKO BP dostał od KNF zielone światło na wypłatę szczodrej dywidendy

  Komisja Nadzoru Finansowego potwierdziła, że PKO Bank Polski może przeznaczyć na dywidendę do 50 proc. zysku za 2018 r. W sumie do akcjonariuszy może trafić ok. 1,85 mld zł.

 • PKO BP – analiza techniczna na życzenie

 • 08 lutego 2019

  DM mBanku obniżył ceny docelowe 7 banków i zaktualizował prognozy dywidend

  W najnowszych rekomendacjach analitycy DM mBanku uwzględnili dwa nowe czynniki oraz zaktualizowali prognozy dywidend. Ogłoszone przez KNF nowe wartości bufora ST dla sektora spowodowały wzrost możliwej wypłaty w PKO BP, ale równocześnie obniżenie jej dla Pekao, Handlowego oraz Santandera.

 • 07 lutego 2019

  14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • wczoraj

  Najwyżej od lutego 2018 r.

  W poniedziałek byliśmy jednym z najsłabszych parkietów na Starym Kontynencie, dziś z kolei sytuacja ta uległa diametralnej zmianie. WIG20 od pierwszych minut środowej sesji ostro ruszył do przodu. 

 • CD Projekt i PKO BP prowadzą WIG20 na 5-miesięczne maksima

  Dobre nastroje ponownie zagościły na GPW. Pierwsza połowa dnia upływa pod znakiem drożejących akcji. Na gwiazdę sesji wyrasta CD Projekt, którego kurs akcji rośnie o ponad 9 proc. Czarną owcą jest natomiast Polwax.

 • 20 grudnia 2018

  6 banków, które podzielą się dywidendą w 2019 r.

  W przyszłym roku do kieszeni akcjonariuszy banków może trafić nawet ok. 7,5 mld zł dywidend. StockWatch.pl sprawdził, kto w sektorze bankowym wypłaci największe kwoty oraz gdzie stopy dywidend będą najwyższe.

 • 18 grudnia 2018

  8 nowych rekomendacji dla spółek z sektora bankowego

  Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Banku zaktualizowała zalecenia i ceny docelowe dla akcji 8 czołowych spółek z sektora bankowego. Wskazanie kupu otrzymały w sumie 4 banki: Pekao, Alior, Santander BP i PKO BP.

 • 12 grudnia 2018

  WIG20 zaciera wczorajszy niesmak

  Amerykańskie indeksy toczyły wczoraj kolejną walkę o uspokojenie nastrojów, w czym wspierał je na Twitterze Donald Trump i informacje o redukcji chińskich ceł na samochody z nałożonych w lipcu 40 proc. W drugą stronę działały zapowiedzi prezydenta, że nie obawia się government shutdown, ale jest to temat na tyle odległy, że nie ma szans poważnie zaniepokoić inwestorów.

 • 05 grudnia 2018

  Raport: Jakie dywidendy wpłacą spółki z WIG20 w 2019 r.

  Według szacunków StockWatch.pl, w przyszłym roku 13 spółek z prestiżowego indeksu GPW wypłaci łącznie 12,8 mld zł dywidend. Kwotami idącymi w miliardy złotych podzielą się reprezentanci sektora paliwowego, bankowego i ubezpieczeniowego.

 • 19 listopada 2018

  Banki próbują podnieść się po piątkowej rzezi, mocny Tauron i Energa

  Warszawska giełda rozpoczyna tydzień z duszą na ramieniu. W centrum uwagi pozostają banki i rozwój wydarzeń wokół afery KNF. W poniedziałek przed południem wzrosty notują akcje koncernów energetycznych oraz odbijające po piątkowej rzezi banki.

 • 08 listopada 2018

  UOKiK zobowiązał Getin Noble Bank, PKO BP i ING BSK do udzielenia poszkodowanym klientom rekompensat

  Banki, które nieprawidłowo informowały o zmianach opłat tj. ING Bank Śląski, Getin Noble Bank i PKO Bank Polski po decyzjach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozliczą się z klientami z podwyżek i udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo. UOKiK wydał już decyzje wobec 14 banków, które niewłaściwie informowały klientów o zmianach taryf czy regulaminów, a w toku są 4 postępowania.

 • 06 listopada 2018

  PKO BP chciałby wypłacić do 50 proc. dywidendy z zysku za 2018 r.

  PKO Bank Polski spełnia kryteria do wypłaty dywidendy wysokości do 25 proc. zysku za 2018 rok i jest bliski spełnienia kryterium do wypłaty do 50 proc. zysku - liczy bowiem na obniżenie bufora stress testowego, który pozwoliłby na wypłatę wyższej niż 25 proc. kwoty z zysku za br., poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski. 

 • WIG20 łapie lekką zadyszkę, mocne spadki na CCC i Krezusie

  We wtorek WIG20 notuje umiarkowane spadki, ale wciąż utrzymuje się powyżej 2.200 pkt. Warszawska giełda, podobnie jak inne europejskie parkiety, czeka na wyniki dzisiejszych wyborów do Kongresu USA. To jedno z najważniejszych wydarzeń listopada na rynkach finansowych.

 • PKO BP wypracował ponad 1 mld zł zysku netto w III kw. 2018 r.

  PKO Bank Polski odnotował 1.042 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2018 r. wobec 902 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że zysk wyniesie 1.027,9 mln zł. 

 • 31 października 2018

  Na GPW rozkręca się krótkoterminowy rajd, w grze CD Projekt, PGE i Asbis

  Wzrosty wróciły na GPW. Indeksy w Warszawie rosną w ślad za poprawą nastrojów na światowych giełdach i w reakcji na wyniki spółek. W środę w centrum uwagi znajduje się m.in. CD Projekt, PGE i Asbis.

 • 17 października 2018

  Blisko 30 proc. operacji bankowych na smartfonie dokonywane jest za pomocą BLIK-a

  Polacy skorzystali z BLIK-a ponad 18,5 mln razy w drugim kwartale 2018 roku, co oznacza, że blisko co trzecia operacja bankowa na smartfonie realizowana jest w ten sposób, podał Polski Standard Płatności (PSP), operator BLIK-a.

 • 16 października 2018

  GPW na zielono, mocna enrgetyka, CCC, KGHM i CD Projekt

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, wspierane nadziejami na wzrosty na Wall Street, pomaga giełdzie w Warszawie. Rosną wszystkie indeksy. W centrum uwagi znalazły się przede wszystkim akcje CCC, PGE, CD Projekt, PKO BP i KGHM.

 • 12 października 2018

  Szczyt wyników sektora bankowego jeszcze przed nami, DM mBanku wskazuje 5 faworytów

  Zdaniem analityków DM mBanku przecena polskiego sektora bankowego była równie głęboka jak banków europejskich, ale wyższa niż banków w USA. Jednocześnie szczyt wyników jest jeszcze przed nami, a ostatnie dynamiczne spadki mogą być okazją do akumulowania wybranych akcji.

 • 10 października 2018

  WIG20 mocno w dół, mWIG40 koryguje spadki

  Po jednodniowej przerwie WIG20 wraca do spadków. W dół ciągnie go bardzo słabo spisujący się ostatnio CD Projekt, a także PKO BP, PKN Orlen i PGNIG. Na szerokim rynku gorąco jest m.in. na Qumaku i Kruku.

 • 09 października 2018

  Mocne odbicie na WIG20, wciąż gorąco na CD Projekt

  Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od silnego odbicia indeksu WIG20, który dzień wcześniej zaliczył spadek o 1,77 proc. Niestety w obliczu narastającej awersji do ryzyka szanse na trwały powrót wzrostów są niewielkie.

 • 08 października 2018

  Chiny, Włochy i CD Projekt psują nastroje na GPW

  Gwałtowne pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji, za którym stoją Chiny i Włochy, w połączeniu z ogólną słabością GPW i przeceną CD Projektu, nie pozwalają na optymizm. Ani dziś, ani też w kolejnych dniach.

 • 04 października 2018

  PKO BP królem hipotek. W II kwartale grupa sprzedała kredyty o wartości 4 mld zł

  Wartość sprzedaży kredytów hipotecznych na całym rynku wyniosła 14 mld zł w II kwartale br., z czego najwięcej - 4 mld zł - w grupie PKO Banku Polskiego. Grupa pozostaje liderem rynku kredytów hipotecznych z portfelem o wartości prawie 105,5 mld zł na koniec czerwca 2018 roku


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku