Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: pkobp

 • 21 maja 2019

  Raport: Spółki z WIG20 wypłacą 11,7 mld zł dywidend w 2019 r.

  Znamy już plany dywidendowe wszystkich największych firm z warszawskiej giełdy. W tym roku 12 z 20 spółek sklasyfikowanych w prestiżowym indeksie podzieli między akcjonariuszy 11,7 mld zł. Wśród nich są 4 propozycje o stopie przekraczającej 5 proc. 

 • 15 maja 2019

  Nieśmiałe wzrosty na GPW, w grze BoomBit i Play

  Na półmetku maja inwestorzy liczą straty, a indeksy dużych i średnich spółek walczą w okolicach tegorocznych minimów. Szansą na krótkoterminową poprawę sytuacji są publikowane w USA dane makro oraz kontynuacja odbicia na Wall Street.

 • PKO BP miał 862 mln zł zysku netto w I kwartale 2019 r.

  Branżowy gigant nie tylko poprawił wynik netto w ujęciu r/r o 14 proc., ale też o 4 proc. przebił konsensus rynkowy. Również pozostałe kategorie wynikowe zanotowały wzrosty i przekroczyły rynkowe oczekiwania.

 • 07 maja 2019

  14 czarnych koni sezonu wyników za I kwartał wg DM mBanku

  Analitycy DM mBanku w cyklicznym raporcie wskazali kilkanaście spółek, które w trwającym sezonie mogą błysnąć dynamiką zysków. Wśród faworytów są reprezentanci siedmiu ważnych branż.

 • 06 maja 2019

  PKO BP w sierpniu wypłaci 1,33 zł dywidendy na akcję

  Akcjonariusze PKO Banku Polskiego zdecydowali o przeznaczeniu 1,66 mld zł z zysku netto za 2018 r. na dywidendę, tj. o wypłacie 1,33 zł na akcję.

 • Trump podstawił nogę giełdom. Znów gorąco na spółkach Leszka Czarneckiego

  Donald Trump ponownie stał się głównym rozgrywającym na światowych giełdach. Jego tweet ws. ceł na chińskie produkty skutecznie wystraszył inwestorów. WIG20 jest dziś notowany na poziomach najniższych od marca br.

 • 12 kwietnia 2019

  KNF: Średnia stopa zwrotu OFE wyniosła 19,7 proc. za ostatnie 3 lata

  Średnia ważona stopa zwrotu wszystkich otwartych funduszy emerytalnych (OFE) za okres od 31 marca 2016 r. do 29 marca 2019 r. wyniosła 19,7 proc., podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF).

 • 04 kwietnia 2019

  Szybka korekta po wejściu na szczyt, w grze Ursus i Auto Partner

  Ostatnie sesje tak mocno rozgrzały emocje na GPW, że najmniejsze cofnięcie rynku inwestorzy natychmiast wykorzystują do kupna akcji. Po słabszym starcie notowań, w południe indeksy WIG i WIG20 wyszły ponad kreskę. Niestety "zielone zamknięcie", pomimo dobrego zachowania banków, nie jest jeszcze przesądzone. Na szerokim rynku wyróżnia się Ursus i Auto Partner.

 • 03 kwietnia 2019

  PKO BP: Przygotowujemy się do tego, by po Słowacji iść na kolejny rynek

  PKO Bank Polski wybrał już kolejny - po Słowacji - kraj w Europie, w którym chce otworzyć oddział korporacyjny i jeśli rada nadzorcza zaakceptuje plan, to zaawansowane prace nad jego uruchomieniem rozpoczną się w tym roku, poinformował wiceprezes Maksymilian Kraczkowski.

 • 01 kwietnia 2019

  13 najhojniejszych propozycji dywidendowych marca

  Przymiarki do tegorocznego sezonu dywidendowego trwają w najlepsze. Tylko w marcu konkretne propozycje przedstawiło blisko 40 spółek z GPW, a kolejnych kilkanaście zasygnalizowało zamiar ogłoszenia rekomendacji w najbliższych tygodniach. Wśród nich jest aż 13, gdzie stopa dywidendy przekracza 5 proc.

 • Mocne wzrosty na rynkach akcji, w grze KGHM i GPW

  Lepsze od prognoz dane makro z Chin zafundowały inwestorom świetny początek tygodnia. W południe ponad 1-proc. wzrosty notują główne indeksy giełd we Frankfurcie oraz w Warszawie.

 • 28 marca 2019

  PKO BP rekomenduje wypłatę 1,66 mld zł dywidendy za 2018 r.

  PKO Bank Polski przedstawił oficjalną rekomendację dywidendy. W sumie na tegoroczną wypłatę branżowy gigant chce przeznaczyć 1.662,5 mln zł. Proponowana stawka na akcję to 1,33 zł.

 • 27 marca 2019

  Vestor DM obniżył cenę docelową akcji PKO BP do 43 zł

  Biuro w raporcie z 25 marca wyceniło jedną akcję PKO BP na 43 zł. Eksperci uważają, że wyniki banku były zgodne z oczekiwaniami i nie widzą uzasadnienia dla słabszego zachowania kursu akcji.

 • 21 marca 2019

  Komornik na wniosek PKO BP zajął ruchomości Ursusa

  Komornik sądowy na wniosek PKO Banku Polskiego dokonał zajęcia ruchomości Ursusa obciążonych zastawami rejestrowymi. W czwartek rano podaż akcji jest tak duża, że handel papierami nie może wystartować, a TKO wskazuje na ponad 18-proc. przecenę.

 • 19 marca 2019

  Jakie dywidendy wypłacą spółki z WIG20 w 2019 r. [AKTUALIZACJA]

  Oto aktualna lista dywidend, jakie spółki z indeksu WIG20 zamierzają wypłacić w 2019 r. W tabeli uwzględniliśmy także deklaracje zarządów i plany na kolejne lata. 

 • 08 marca 2019

  14 hojnych spółek, które w 2019 roku wypłacą 7,5 mld zł dywidend

  Sezon składania deklaracji dywidendowych ledwo ruszył, a na stole już pojawiły się propozycje idące w miliardy złotych. Wśród dotychczasowych rekomendacji nie zabrakło też takich, gdzie stopa dywidendy jest dwucyfrowa.

 • 04 marca 2019

  PKO BP zebrał 5 mld zł depozytów z Lokaty niepodległościowej

  PKO Bank Polski zebrał 5 mld zł nowych środków klientów detalicznych w ramach Lokaty niepodległościowej, poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski. Bank chce zwiększać sprzedaż kredytów gotówkowych w 2019 r.

 • Energetyka topi WIG20, gwałtowna wyprzedaż akcji Medicalgorithmics

  Warszawska giełda jest dzisiaj jednym z niewielu czerwonych punktów na mapie Europy. W wypadku polskich blue chipów słaba forma to efekt kilkuprocentowych spadków na kursach akcji PGE, Energi i Tauronu.

 • PKO BP zarobił miliard złotych w IV kwartale 2018 r.

  PKO Bank Polski odnotował 1.009 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w IV kw. 2018 r. wobec 820 mln zł zysku rok wcześniej. W poniedziałek rano kurs akcji banku rośnie o 1,6 proc.

 • 28 lutego 2019

  Dino Polska i Play zastąpią Energę i Eurocash w WIG20

  Giełda przedstawiła wynik rocznej rewizji portfeli głównych indeksów. Energa i Eurocash tracą miejsce w prestiżowym segmencie na rzecz debiutantów z 2017 r. Rewizja zmniejszy odrobinę udział Skarbu Państwa w indeksie WIG20.

 • 25 lutego 2019

  PKO BP dostał od KNF zielone światło na wypłatę szczodrej dywidendy

  Komisja Nadzoru Finansowego potwierdziła, że PKO Bank Polski może przeznaczyć na dywidendę do 50 proc. zysku za 2018 r. W sumie do akcjonariuszy może trafić ok. 1,85 mld zł.

 • PKO BP – analiza techniczna na życzenie

 • 08 lutego 2019

  DM mBanku obniżył ceny docelowe 7 banków i zaktualizował prognozy dywidend

  W najnowszych rekomendacjach analitycy DM mBanku uwzględnili dwa nowe czynniki oraz zaktualizowali prognozy dywidend. Ogłoszone przez KNF nowe wartości bufora ST dla sektora spowodowały wzrost możliwej wypłaty w PKO BP, ale równocześnie obniżenie jej dla Pekao, Handlowego oraz Santandera.

 • 07 lutego 2019

  14 spółek, które w tym sezonie mogą sprawić niespodziankę

  DM mBanku w cyklicznym opracowaniu wskazał spółki, które w tym sezonie raportowym mogą pochwalić się dużo lepszymi od konsensusu rynkowego wynikami. Wśród czarnych koni dominują przedstawiciele sektora przemysłowego, paliwowego oraz medialnego.

 • 23 stycznia 2019

  Najwyżej od lutego 2018 r.

  W poniedziałek byliśmy jednym z najsłabszych parkietów na Starym Kontynencie, dziś z kolei sytuacja ta uległa diametralnej zmianie. WIG20 od pierwszych minut środowej sesji ostro ruszył do przodu. 

 • CD Projekt i PKO BP prowadzą WIG20 na 5-miesięczne maksima

  Dobre nastroje ponownie zagościły na GPW. Pierwsza połowa dnia upływa pod znakiem drożejących akcji. Na gwiazdę sesji wyrasta CD Projekt, którego kurs akcji rośnie o ponad 9 proc. Czarną owcą jest natomiast Polwax.

 • 20 grudnia 2018

  6 banków, które podzielą się dywidendą w 2019 r.

  W przyszłym roku do kieszeni akcjonariuszy banków może trafić nawet ok. 7,5 mld zł dywidend. StockWatch.pl sprawdził, kto w sektorze bankowym wypłaci największe kwoty oraz gdzie stopy dywidend będą najwyższe.

 • 18 grudnia 2018

  8 nowych rekomendacji dla spółek z sektora bankowego

  Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Banku zaktualizowała zalecenia i ceny docelowe dla akcji 8 czołowych spółek z sektora bankowego. Wskazanie kupu otrzymały w sumie 4 banki: Pekao, Alior, Santander BP i PKO BP.

 • 12 grudnia 2018

  WIG20 zaciera wczorajszy niesmak

  Amerykańskie indeksy toczyły wczoraj kolejną walkę o uspokojenie nastrojów, w czym wspierał je na Twitterze Donald Trump i informacje o redukcji chińskich ceł na samochody z nałożonych w lipcu 40 proc. W drugą stronę działały zapowiedzi prezydenta, że nie obawia się government shutdown, ale jest to temat na tyle odległy, że nie ma szans poważnie zaniepokoić inwestorów.

 • 05 grudnia 2018

  Raport: Jakie dywidendy wpłacą spółki z WIG20 w 2019 r.

  Według szacunków StockWatch.pl, w przyszłym roku 13 spółek z prestiżowego indeksu GPW wypłaci łącznie 12,8 mld zł dywidend. Kwotami idącymi w miliardy złotych podzielą się reprezentanci sektora paliwowego, bankowego i ubezpieczeniowego.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku