X
Wiadomości StockWatch.pl
AD.bx ad0c
RSS

Wiadomości powiązane z: pkobp

 • 20 grudnia 2018

  6 banków, które podzielą się dywidendą w 2019 r.

  W przyszłym roku do kieszeni akcjonariuszy banków może trafić nawet ok. 7,5 mld zł dywidend. StockWatch.pl sprawdził, kto w sektorze bankowym wypłaci największe kwoty oraz gdzie stopy dywidend będą najwyższe.

 • wczoraj

  8 nowych rekomendacji dla spółek z sektora bankowego

  Marta Czajkowska-Bałdyga, analityk Haitong Banku zaktualizowała zalecenia i ceny docelowe dla akcji 8 czołowych spółek z sektora bankowego. Wskazanie kupu otrzymały w sumie 4 banki: Pekao, Alior, Santander BP i PKO BP.

 • 12 grudnia 2018

  WIG20 zaciera wczorajszy niesmak

  Amerykańskie indeksy toczyły wczoraj kolejną walkę o uspokojenie nastrojów, w czym wspierał je na Twitterze Donald Trump i informacje o redukcji chińskich ceł na samochody z nałożonych w lipcu 40 proc. W drugą stronę działały zapowiedzi prezydenta, że nie obawia się government shutdown, ale jest to temat na tyle odległy, że nie ma szans poważnie zaniepokoić inwestorów.

 • 05 grudnia 2018

  Raport: Jakie dywidendy wpłacą spółki z WIG20 w 2019 r.

  Według szacunków StockWatch.pl, w przyszłym roku 13 spółek z prestiżowego indeksu GPW wypłaci łącznie 12,8 mld zł dywidend. Kwotami idącymi w miliardy złotych podzielą się reprezentanci sektora paliwowego, bankowego i ubezpieczeniowego.

 • 19 listopada 2018

  Banki próbują podnieść się po piątkowej rzezi, mocny Tauron i Energa

  Warszawska giełda rozpoczyna tydzień z duszą na ramieniu. W centrum uwagi pozostają banki i rozwój wydarzeń wokół afery KNF. W poniedziałek przed południem wzrosty notują akcje koncernów energetycznych oraz odbijające po piątkowej rzezi banki.

 • 08 listopada 2018

  UOKiK zobowiązał Getin Noble Bank, PKO BP i ING BSK do udzielenia poszkodowanym klientom rekompensat

  Banki, które nieprawidłowo informowały o zmianach opłat tj. ING Bank Śląski, Getin Noble Bank i PKO Bank Polski po decyzjach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów rozliczą się z klientami z podwyżek i udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo. UOKiK wydał już decyzje wobec 14 banków, które niewłaściwie informowały klientów o zmianach taryf czy regulaminów, a w toku są 4 postępowania.

 • 06 listopada 2018

  PKO BP chciałby wypłacić do 50 proc. dywidendy z zysku za 2018 r.

  PKO Bank Polski spełnia kryteria do wypłaty dywidendy wysokości do 25 proc. zysku za 2018 rok i jest bliski spełnienia kryterium do wypłaty do 50 proc. zysku - liczy bowiem na obniżenie bufora stress testowego, który pozwoliłby na wypłatę wyższej niż 25 proc. kwoty z zysku za br., poinformował wiceprezes Rafał Kozłowski. 

 • WIG20 łapie lekką zadyszkę, mocne spadki na CCC i Krezusie

  We wtorek WIG20 notuje umiarkowane spadki, ale wciąż utrzymuje się powyżej 2.200 pkt. Warszawska giełda, podobnie jak inne europejskie parkiety, czeka na wyniki dzisiejszych wyborów do Kongresu USA. To jedno z najważniejszych wydarzeń listopada na rynkach finansowych.

 • PKO BP wypracował ponad 1 mld zł zysku netto w III kw. 2018 r.

  PKO Bank Polski odnotował 1.042 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2018 r. wobec 902 mln zł zysku rok wcześniej. Wynik okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że zysk wyniesie 1.027,9 mln zł. 

 • 31 października 2018

  Na GPW rozkręca się krótkoterminowy rajd, w grze CD Projekt, PGE i Asbis

  Wzrosty wróciły na GPW. Indeksy w Warszawie rosną w ślad za poprawą nastrojów na światowych giełdach i w reakcji na wyniki spółek. W środę w centrum uwagi znajduje się m.in. CD Projekt, PGE i Asbis.

 • 17 października 2018

  Blisko 30 proc. operacji bankowych na smartfonie dokonywane jest za pomocą BLIK-a

  Polacy skorzystali z BLIK-a ponad 18,5 mln razy w drugim kwartale 2018 roku, co oznacza, że blisko co trzecia operacja bankowa na smartfonie realizowana jest w ten sposób, podał Polski Standard Płatności (PSP), operator BLIK-a.

 • 16 października 2018

  GPW na zielono, mocna enrgetyka, CCC, KGHM i CD Projekt

  Poprawa nastrojów na globalnych rynkach akcji, wspierane nadziejami na wzrosty na Wall Street, pomaga giełdzie w Warszawie. Rosną wszystkie indeksy. W centrum uwagi znalazły się przede wszystkim akcje CCC, PGE, CD Projekt, PKO BP i KGHM.

 • 12 października 2018

  Szczyt wyników sektora bankowego jeszcze przed nami, DM mBanku wskazuje 5 faworytów

  Zdaniem analityków DM mBanku przecena polskiego sektora bankowego była równie głęboka jak banków europejskich, ale wyższa niż banków w USA. Jednocześnie szczyt wyników jest jeszcze przed nami, a ostatnie dynamiczne spadki mogą być okazją do akumulowania wybranych akcji.

 • 10 października 2018

  WIG20 mocno w dół, mWIG40 koryguje spadki

  Po jednodniowej przerwie WIG20 wraca do spadków. W dół ciągnie go bardzo słabo spisujący się ostatnio CD Projekt, a także PKO BP, PKN Orlen i PGNIG. Na szerokim rynku gorąco jest m.in. na Qumaku i Kruku.

 • 09 października 2018

  Mocne odbicie na WIG20, wciąż gorąco na CD Projekt

  Wtorkowa sesja na giełdzie w Warszawie rozpoczęła się od silnego odbicia indeksu WIG20, który dzień wcześniej zaliczył spadek o 1,77 proc. Niestety w obliczu narastającej awersji do ryzyka szanse na trwały powrót wzrostów są niewielkie.

 • 08 października 2018

  Chiny, Włochy i CD Projekt psują nastroje na GPW

  Gwałtowne pogorszenie nastrojów na globalnych rynkach akcji, za którym stoją Chiny i Włochy, w połączeniu z ogólną słabością GPW i przeceną CD Projektu, nie pozwalają na optymizm. Ani dziś, ani też w kolejnych dniach.

 • 04 października 2018

  PKO BP królem hipotek. W II kwartale grupa sprzedała kredyty o wartości 4 mld zł

  Wartość sprzedaży kredytów hipotecznych na całym rynku wyniosła 14 mld zł w II kwartale br., z czego najwięcej - 4 mld zł - w grupie PKO Banku Polskiego. Grupa pozostaje liderem rynku kredytów hipotecznych z portfelem o wartości prawie 105,5 mld zł na koniec czerwca 2018 roku

 • 02 października 2018

  PKO BP udostępnił płatności Apple Pay

  PKO Bank Polski udostępnił dziś metodę płatności Apple Pay klientom PKO BP i Inteligo, korzystającym z kart Visa i Mastercard.

 • 27 września 2018

  Włoska przecena na GPW, banki i KGHM na czerwono

  Niepewność związana z włoskim budżetem, a także wczorajsza reakcja Wall Street na Fed, ciągną w dół europejskie giełdy. W tym parkiet w Warszawie, gdzie WIG20 ugina się pod ciężarem banków i KGHM. Na szerokim rynku pozytywnie wyróżnia się Gino Rossi.

 • 17 września 2018

  Komentarz posesyjny: Kwestia kilku dni czy godzin?

  Na poniedziałkowej sesji inwestorzy w Europie nie przejęli się zbytnio weekendowymi doniesieniami mediów na temat rychłego wprowadzenia ceł na produkty chińskie o wartości 200 mld USD.

 • PKO BP dzięki blockchain wyśle cyfrowo regulaminy do ponad 5 mln klientów

  PKO Bank Polski dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania opartego na blockchain i rozpoczyna wysyłkę nowych regulaminów produktowych w formie cyfrowej do ponad 5 mln klientów. Pod względem skali, jest to największe w Europie zastosowanie technologii blockchain w bankowości. 

 • PGE dostanie 4,1 mld zł kredytu odnawialnego na inwestycje

  Polska Grupa Energetyczna (PGE) podpisała z międzynarodowym konsorcjum czterech banków umowę czteroletniego kredytu odnawialnego na kwotę 4,1 mld zł. W skład konsorcjum banków wchodzą: Santander Bank Polska, PKO Bank Polski, Intesa Sanpaolo oraz MUFG Bank (Europe).

 • 07 września 2018

  Roszady w indeksach. We wrześniu PlayWay zastąpi Medicalgorithmics w mWIG40

  Wrześniowa korekta kwartalna portfeli indeksów obejmie łącznie 6 małych i średnich spółek. Największy awans zanotował producent i wydawca gier PlayWay.

 • 28 sierpnia 2018

  PKO BP miał 933 mln zł zysku netto i blisko 300 mld zł aktywów w II kw. 2018 r.

  PKO Bank Polski odnotował 933 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2018 r. wobec 857 mln zł zysku rok wcześniej.

 • 23 sierpnia 2018

  PKO BP – analiza techniczna

 • 17 sierpnia 2018

  KGHM po wynikach ciągnie WIG20 w dół, w tle temat Turcji

  Poprawa nastrojów na Wall Street i lepsze od oczekiwań wyniki kwartalne KGHM to za mało, aby giełda w Warszawie rosła. Inwestorzy mogą obawiać się powrotu tematu Turcji. Szczególnie, że jest się czego obawiać.

 • 13 sierpnia 2018

  PKO BP wprowadził usługę Garmin Pay, do końca września uruchomi Apple Pay

  PKO Bank Polski wprowadził usługę Garmin Pay. Klienci indywidualni banku mogą płacić zbliżeniowo, wykorzystując swoją kartę płatniczą, jeśli mają zegarek typu smartwatch, wyposażony w tę funkcję. Najpóźniej do końca września bank uruchomi również usługę Apple Pay. 

 • 07 sierpnia 2018

  Wtorek na GPW: PKO BP bez dywidendy, CD Projekt powyżej 200 zł, a Krezus zawieszony

  Warszawski parkiet póki co pozostaje obojętny na wzrosty indeksów w USA i Europie. Na tle dryfującego rynku wyróżniają się dzisiaj akcje PKO BP i CD Projekt. Z kolei po aferze z zatajonymi transakcjami giełda zawiesiła handel akcjami Krezusa.

 • 03 sierpnia 2018

  Analiza 5 banków w ciekawej sytuacji technicznej

  Sektor bankowy złapał wiatr w żagle. W ciągu trzech tygodni branżowy indeks WIG-Banki odbił się od tegorocznego dołka i zyskał ponad 10 proc. Wojciech Kręcki, autor portfela Cztery Fazy Rynku sprawdził szanse na kontynuację lipcowego zrywu na kursach akcji pięciu znanych banków. 

 • 30 lipca 2018

  Brak podwyżek stóp procentowych nie przeszkodzi bankom w poprawie zysków w II kw. 2018 r.

  Analitycy Haitong Banku prognozują, że zysk netto ośmiu analizowanych przez nich banków wzrośnie o 6 proc. r/r i 28 proc. kw/kw w II kw. 2018 r. Prognozują, że łączne przychody wzrosną o 6 proc. r/r, głównie za sprawą poprawy przychodów odsetkowych netto – wzrost o 8 proc. r/r i o 3 proc. kw/kw.


Współpraca
Biuro Maklerskie Alior Bank Bossa PayU tradingview Szukam-Inwestora.com

Polub stronę na Facebooku