pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

majama
1
Wpisów: 1 176
Wysłane: 14 września 2011 14:05:27
Ceny sa faktycznie juz promocyjne. Ale całe otoczenie ciągle niesympatycznie straszy;
- bezrobocie w Wielkiej Brytanii rośnie Liczba bezrobotnych w Wielkiej Brytanii przekroczyła 2,5 mln
- w Polsce spadają inwestycje zagraniczne MG: napływ BIZ po 7 miesiącach br. niższy o 1 mld 219 mln euro
- nasz minister Rostowski w europarlamencie straszy, co według mnie potwierdza że dobrze wie jak bardzo rozmija sie jego budżet z realiami (wkrótce juz nie bedzie u nas co sprzedawać i coraz mniej chetnych do kupowania, a dotacje unijne juz nigdy nie beda takie wysokie)

To jest gra. Zabawa na pieniądze.

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 14 września 2011 14:08:58
@Scarry

Nie chodzi mi o wypowiadanie się tutaj raz na miesiącblackeye king Ale o trochę więcej obiektywizmu i nie powielanie nastrojów Rostowskiego. Serio? Czy poważna osoba publicznie mówi o "załatwieniu zielonej karty swoim dzieciom bo obawia się wojny"?! Trochę to wszystko przypomina mi zapamiętaną jeszcze z czasów liceum Grecką Tragedię. "Tragedia to utwór dramatyczny, w którym ośrodkiem akcji jest nieprzezwyciężalny i kończący się nieuchronną klęską, konflikt wybitnej jednostki z siłami wyższymi - losem, fatum, prawami historii, prawami moralnymi, prawami społecznymi itp"

Pozwolilem sobie zobaczyć kiedy powstał ten wątek... 9 sierpnia 2010. Od początku do 1 lipca 2011 wątek miał...30 stron. Od początku lipca wyrobiliśmy 700% normyking ... nabiliśmy od tego czasu ponad 210 stron!!! To naprawdę pokazuje jak silne emocje rządzą teraz rynkiemthumbright Szkoda że już mam swoją magisterkę za sobą bo ten wątek naprawdę może posłużyć za ciekawy temat.

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

Scarry
168
Wpisów: 4 880
Wysłane: 14 września 2011 14:13:13
wave no właśnie, ale nie bardzo rozumiem dlaczego drobnymi inwestorami mają targać mniejsze emocje jeśli minister finansów dużego europejskiego kraju wychodzi i mówi że zawirowania w Europie są takie że grozi nam wojna i on dzieciom zorganizował ewakuację do USA... moim zdaniem i tak jest spokojnie jak na sytuację w której wysocy urzędnicy państw Unii wpadają w takie tony.

(swoją drogą - nieudane przemówienie.... chyba że Rostowski wie coś czego my nie wiemy, jeśli nie, to było to wybitnie nie na miejscu)

wywiad z bankiera z Prezesem PEKAES:
Cytat:
Branża TSL, jak Pan słusznie wspomniał, to swoisty barometr gospodarki - wcześniej niż inne branże odczuwa zmiany w koniunkturze gospodarczej. Gdy wszyscy jeszcze tkwią w kryzysie – my widzimy pierwsze jaskółki i odwrotnie – wszyscy zacierają ręce i liczą zyski, korzystając z tego, że gospodarka się rozwija – a my już czujemy pierwsze symptomy jej schłodzenia. I tak jest w tej chwili –czujemy spowolnienie tempa wzrostu. Ten sygnał należy traktować bardzo poważnie
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 14 września 2011 14:25

mrk
18
Wpisów: 1 948
Wysłane: 14 września 2011 14:20:36
Rostowski to może sobie paplać różne rzeczy, ale na szczęście nie on w tym wszystkim decyduje.
Mnie zastanawia słabość naszej giełdy. Spadaliśmy ostatnio razem z Niemcami, ale jak oni zaczęli odbijać to my już zostaliśmy z tyłuThink misie to już całkiem tragedia

del-20160301
0
Wpisów: 1 491
Wysłane: 14 września 2011 14:21:13
Mógł jeszcze powiedzieć kiedy sam się ewakuuje. Widać nie jest typem kapitana który pójdzie ze statkiem na dno.

kozalesz
0
Wpisów: 79
Wysłane: 14 września 2011 14:21:38
mathu napisał(a):
Czy na sali jest jakiś moderator?

Naprawdę pozwolicie, żeby jeden użytkownik zamienił to forum w filię Bankiera i Parkietu?

Mijają miesiące, a rynsztokowe teksty Mankomaniaka są niezmienne.

@mathu W prawym górnym rogu obok nazwy użytkownika jest przycisk do ignorowania jego postów.
Raz naciśniesz i masz z głowy posty niechcianego dyskutanta ;-)

majama
1
Wysłane: 14 września 2011 14:23:49
Występ Rostowskiego pokazuje na to że po wykupowaniu swoich długów przez Europe w Grecji, Wloszech, Portugalii i reszcie Polska także bedzie potrzebowała wykupu przez EBC

mrk
18
Wpisów: 1 948
Wysłane: 14 września 2011 14:33:38
majma
całkiem możliwe, ale od niedawna BGK ma możliwość kupowania polskich papierów skarbowych na rynku wtórnym celem "stabilizacji". Więc jakby coś się działo to się "dodrukuje"
Cytat:
Dyrektor w MF zasugerował również, że interwencja państwowego banku na rynku długu może nastąpić w razie odpływu inwestorów zagranicznych, których zaangażowanie w polskie obligacje przekracza 140 mld zł. – Ze względów bezpieczeństwa musimy posiadać instrumenty ograniczające negatywne skutki na przykład wycofania się 20 procent kapitału zagranicznego, czyli około 30 miliardów złotych z rynku papierów skarbowych – wyjaśnił Piotr Marczak.

www.parkiet.com/artykul/29,103...
Edytowany: 14 września 2011 14:34

donatel
0
Wpisów: 235
Wysłane: 14 września 2011 14:34:49
Obym się mylił, ale oni nam szykują jakiś pasztet. Kreatywna księgowość rządu (głównie chodzi mi o kombinacje z zadłużeniem ZUS) zaciemnia obraz i nasza sytuacja finansowa wcale nie jest wiele lepsza niż Włoch czy Hiszpanii.

Już sam nie wiem co myśleć, Takie wystąpienia można by olać gdyby to był Macierewicz albo inny Giertych. Ale to nasz MFThink

del-20160301
0
Wysłane: 14 września 2011 14:49:23
Spokojnie na pewno dowiesz się po wyborach.king

majama
1
Wysłane: 14 września 2011 14:51:46
Doszła nam jeszcze dzisiaj sprawa podniesienia od przyszłego roku płacy minimalnej, czyli koszty pracy wzrosną, co sie przełozy na wieksze bezrobocie (dodatkowo poza spowolnieniem gospodarczym).
Inwestycje teraz poczynione raczej trzeba traktowac jako krótko okresowe, nie można zostawiac akcji bez stop losow w takich czasach.

donatel
0
Wpisów: 235
Wysłane: 14 września 2011 15:07:22
Płaca minimalna trąci mi gospodarką centralnie planowaną (to już przerabialiśmy) i tak naprawdę nikomu nic nie daje, ani pracownikom ani pracodawcom.
No może powiększa szarą strefę, ot cały pożytek.

mdtrader
0
Wpisów: 749
Wysłane: 14 września 2011 15:11:34
Zamiast pisac o Rostowskim zacznijcie moze jakas dyskusje jak prognozujecie, jakie zalzoenia macie an najblizszy kwartal odnosnie wydarzen w strefie euro,usa z zalozeniami. Czyli np, przemowienie FED- ogloszenie tylko pomocy w ramach twistow na papierach amerykanskich-czego sie spodziewacie?

Czy jest sens pisac o danych makro? Kiedys to dane makro mialy wplyw na rynek kapitalowy a teraz jest na odwrot rynek kapitalowy wywiera presie na sytuacje makro. Jesli ktos ma na tyle sily i potrafi poprzez ruchy i informacje"plotki" zmienic nastroje na rynku to i potrafi przerzucic to na sytuacje makro na Swiecie. Niektore podmioty na swiecie przybraly astronomiczanych rozmiarow i ciezko opierac sie im.

Bylo wlasnie glosowanie w wloskim rzadzie 316 za 302 przeciwko, roznica 14 glosow? Wiec kazdy widzi jak to wszystko wyglada? targowanie,targowanie i licytowanie szczegolnie gdy chodzi o panstwa poludniowej Europy. Inaczej to wyglada w polnocnych i baltyckih gdzie reformy byly i skutki juz widac np w Estoni.

bankrucik
52
Wpisów: 4 306
Wysłane: 14 września 2011 16:17:26
donatel napisał(a):
Obym się mylił, ale oni nam szykują jakiś pasztet. Kreatywna księgowość rządu (głównie chodzi mi o kombinacje z zadłużeniem ZUS) zaciemnia obraz i nasza sytuacja finansowa wcale nie jest wiele lepsza niż Włoch czy Hiszpanii.

Już sam nie wiem co myśleć, Takie wystąpienia można by olać gdyby to był Macierewicz albo inny Giertych. Ale to nasz MFThink

on to mówi bo robi sobie polityczną podstawę powyborcze ogłoszenie podwyzki podatków i walki z kryzysem...

zwróć uwagę ze nie mowią kontynuacja kryzysu tylko mamy drugi kryzys....

bo wtedy zaprzeczyliby sobie ze tamten kryzys przeszła polska wspaniale pod ich rządami. a skoro nowy kryzys to potrzebne nowe działania...

wszyscy rozsadni wiedzą ze to jest cały czas jeden kryzys tylko zmienia oblicza... i wchodzi w nowe fazy ( rostowski głupi nie jest wiec tez to wie)

natomiast miał rację ze zawsze wczesniej w historii europy było tak ze duzy kryzys gospdoarczy powoduje zawsze wojne... łatwo znależć winnego w tych za granicą, dzieki temu władze zdobywają populiści. lewacy itd jednym slowem oszołomy.

i tu miał racje !

Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

orzech
55
Wpisów: 709
Wysłane: 14 września 2011 16:18:44
tak jak wszyscy na forum nie wiem kiedy poznamy jakiś kierunek, w którym podążą giełdy, co dalej z Grecją czy innymi potencjalnymi bankrutami.
Prawie zawsze inwestowałem na NC albo na miśiach...
I wiecie co, zerkam sobie każdego dnia na notowania i nie ma w nich na teraz żadnego sygnału odbicia, co więcej indeksy raczej obsuwają się powolutku na dół, a popytu realnego nie ma. Wydaje się, że W20 jakoś tam reaguje na sygnały okołorynkowe, ale to też chyba steruje kapitał zagraniczny.
Nie wiem, ale myślę, że dopiero jakiś sygnał zmiany trendu na małych spółkach może pomóc ponownie wejść na rynek akcji, na chwilę obecną jednak to spore ryzyko i zagrożenie.
Nie jestem ani bykiem, ani niedżwiedziem, ale obecne czasy chyba same mówią "czekaj"

bankrucik
52
Wysłane: 14 września 2011 16:24:52
ładny urwał.... w tej chwili,

jedna podkomisja w austraickim parlamencie spowodowoła ze wszystko leci na pysk w sekunde to pokazuje skale paniki na rynku

krishic
20
Wpisów: 554
Wysłane: 14 września 2011 16:32:52
Cytat:
Od początku 2008 r. produkt krajowy brutto naszego kraju powiększył się o 15,6 proc., podczas gdy w całej Wspólnocie wzrósł jedynie o 0,1 proc.
(...)PKB przypadająca na mieszkańca, liczona siłą nabywczą walut, może w 2011 r. stanowić w Polsce około 64 proc. średniej unijnej, wobec 54,5 proc. w 2007 r., który był rokiem poprzedzającym wybuch kryzysu.(...)

Polska liderem wzrostu gospodarczego ostatnich lat

Upraszczajac, mam wrazenie, ze w Polsce kryzys byl glownie na gieldzie i zlotowce.
Zastanawiam sie tez, kiedy Polska zacznie byc doceniana i przestaniemy byc chlopcem do bicia niezaleznie od gospodarczych rezultatow.
Edytowany: 14 września 2011 16:38

del-20160301
0
Wysłane: 14 września 2011 16:39:45
bankrucik napisał(a):

on to mówi bo robi sobie polityczną podstawę powyborcze ogłoszenie podwyzki podatków i walki z kryzysem...

zwróć uwagę ze nie mowią kontynuacja kryzysu tylko mamy drugi kryzys....

bo wtedy zaprzeczyliby sobie ze tamten kryzys przeszła polska wspaniale pod ich rządami. a skoro nowy kryzys to potrzebne nowe działania...

wszyscy rozsadni wiedzą ze to jest cały czas jeden kryzys tylko zmienia oblicza... i wchodzi w nowe fazy ( rostowski głupi nie jest wiec tez to wie)

natomiast miał rację ze zawsze wczesniej w historii europy było tak ze duzy kryzys gospdoarczy powoduje zawsze wojne... łatwo znależć winnego w tych za granicą, dzieki temu władze zdobywają populiści. lewacy itd jednym slowem oszołomy.

i tu miał racje !

Bankrucik, niech Pan Minister się najlepiej zajmie tym czym powinien od samego początku czyli reformami póki można jeszcze to zawrócić bo ten PRowski shit mi już bokami wychodzi. Nie chce skończyć jak Grecja czy Portugalia, a już na pewno nie zamierzam za to potem płacić. Nie będą potrzebne wojny, przewroty czy rewolucje jak się będzie porządnie nad reformami pracować i więcej czasu spędzać w gabinecie ministerialnym a mniej w telewizji.
Edytowany: 14 września 2011 16:40

bankrucik
52
Wysłane: 14 września 2011 16:41:38
ale ja go wcale nie popieram w tym co robi..

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 14 września 2011 18:41:45
@ Mankomaniaka,

Jak tam wyjaśnienia w sprawach agregatów pieniądza M1, M2 itd i o kreacji pieniądza ? wave
Gdyby nie twoje posty typu, będę wam sprzedawał po 230 i inne w tej formie wszystko byłoby OK.
Ja też uważam, że KGHM będzie po 250, tylko nie wiem kiedy. Wg mnie jeszcze nadejdzie czas się zapakować, a na dziś to wydłużone DT, przy sporym bezpieczeństwie. Jeszcze.

@ reszta krytyków ( nieprzekonanych niedźwiadków),

Ten wątek, wg mnie, ma służyć pewnej wymianie poglądów. Poglądów ludzi, którzy zastanawiają się czy szczyt hossy rozpoczętej w dołkach 2008/2009 osiągnął swój szczyt czy jeszcze nie blackeye Ja uważam, że już i tak naprawdę sukam dołka tej bessy ( korekty Think ). Różne tabelki, różne infa zbierane przez nas wszystkich dają większy przegląd info ze świata niż śledzenie 1-2 telewizji i czytanie 1-2 portali. Bo przecież resztę czasu poświęcamy na czytanie raportów spółek i ich analizę fundamentalną ( nieprawdaż fundementaliści ze stockwatch blackeye love4 )

Druga uwaga. Podobno wszyscy już mają widzieć Armagedon, by nastąpiła zmiana na rynku. Już sam przegląd tego forum na przestrzeni ostatniego miesiąca świadczy, ze osób nie wierzących w bessę jest ciągle sporo Shhh

Co do meritum za chwilę.
Edytowany: 14 września 2011 18:43

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość