pixelg
Kiedy szczyt hossy? - Branże i sektory - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Kiedy szczyt hossy?

white_eagle
0
Wpisów: 300
Wysłane: 26 stycznia 2012 11:39:27
szooler napisał(a):

White eagle,a podpisał byś się pod tym,gdybym rozwinął moją myśl?
Rynki akcji to obecnie jedna wielka spekulacja,dlatego,że od pół roku mamy taką niepewność na rynkach,że o inwestowaniu można zapomniećShame on you .
Skoro nawet obligacje państw są ryzykowne,to co nie jest?I nie mówimy o obligach Zimbabwe,ale na przykład Włoch.
Spójrz na VIXa(volatility index),jak fiksuje od dobrych kilku kwartałów...
Teraz się niby uspokoił blackeye
Trzeba się cieszyć jak mały kazio.Jak są wrosty,to nietrwałe...salute

moja opinia, jako Kazia, nie ma znaczenia

punkt widzenia zależy od siedzenia, genialne w swojej prostocie

'krwiożercze' banki inwestycyjne - silniejsze po "margin call" wyznaczają kierunek,

i nawet (chyba) BDI tego nie zmieni,
ok dostaje po zębach ostro w tym roku, leży na deskach, ale ...
zdaje się że poziom niski utrzymywał się w całych cyklach hossy, dopiero podczs ostatniej było inaczej

każdy widzi to co chce,
ja od grudnia zwiększam angaż w rynek akcji,
i mogę dostać po zębach - taki los Kazia
każdy swoim sterem i żeglarzem.

del-20160301
0
Wpisów: 1 491
Wysłane: 26 stycznia 2012 17:14:30
SP500 powyżej 1300. DAX powyżej 6450. WIG20 niczym ślimak wpełzł na 2300. I co teraz? W górę, w dół w bok Think . Może będzie jednak ten RGR na 2450 Think i hossa na 3300 blah5 .
Edytowany: 26 stycznia 2012 17:22

Gutek84
0
Wpisów: 303
Wysłane: 26 stycznia 2012 17:27:51
Onochi jak masz taki dylemat to jedynym rozwiązaniem jest wyrwać kabel od netu, spokój gwarantowany :)

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

mdtrader
0
Wpisów: 749
Wysłane: 26 stycznia 2012 19:24:31
Spada stawka EurLibor a zarazem VIX jak jedne brat.

kliknij, aby powiększyć

mdtrader napisał(a):
Sporo narzekania jest i na tapecie Europa,ale popatrzmy na sektor budownictwa/nieruchomosci w kraju gdzie kryzys mial miejsce- lecimy na chwile do USA i co widzimy?

1. USG Corporation- producent i dostawca materialow budowlanych, tylko od poczatku stycznia wzrosl o 35%
USG Corporation

2.D.R. Horton- najwieksza firma budujaca domy w USA
D.R.Horton

od pazdziernika wzrosl o bagatela 65%

3.KB Home- od konca grudnia 37%
Kb Home

4.Lennar Corporation - 3 co do wielkosci firma budujaca domy,wzrost od pazdziernika o [u][color=red]80%
Lennar Corp

To tylko pokazuje jak sie zmieniaja nastroje na chyba jednym z najwazniejszych rynku w USA-rynku budowy domow-potwierdza to,ze wzrasta zaufanie na rynku pracy/zatrudnienia w USA i poki co zapowiadaja sie dobre dane przed kampania prezydencka(nie wliczajac Europy).

kliknij, aby powiększyć

Patrzac na tabelke i kolumne 3m - return- robi wrazenie,chyba w Polsce inwestorzy pozazdroscili usiaka i deweloperka sporo ostatnio zyskuje.

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 26 stycznia 2012 19:57:27
Bo deweloperka, jako ten pies do bicia juz drugą bessę obrywa najmocniej. Angel
A dowiedziono organoleptycznie, że na preludium nowej hossy się nadaje idealnie. Trzy lata temu też odbili jako jedni z pierwszych zaliczając dołek bessy już w 2008'.

mdtrader
0
Wysłane: 26 stycznia 2012 22:23:27
Mimo,ze nie przepadama za Agata Bialy,to ladnie chwile temu powiedziala w studio goscia,ktorzy zaczeli mowi"kryzys w Europie zostal odsuniety w czasie na okres 2-3 lat"..." wczesniej inwestorzy dyskontowali mocna recesje i rozlam strefy euro,jednak teraz wyglada na to ze strefa przejdzie przez kryzys w takim kszalcie jak byla" etc...przypomniala im,iz siedzac w studio przez ostatni miesiac od kazdego goscia slyszala,ze
-bedzie kryzys
-ze to tylko odreagowanie
- ze euro bedzie sie oslabiac do dolara
- ze zloty jest w trendzie deprecjacyjnym ,ze odbije sie od 4.3 i pojdzie w kierunku 4.7...pozniej ze 4.28..

Smiech na sali z tymi polskimi analitykami.
Swoja droga widzial ktos wyniki catepillar? 56% wiecej rok do roku-przebil wszelkie prognozy analitykow. Przypomne,ze cytowalem pewne zrodlo 3 miesiace temu,gdy pisalem o tym,iz na recesje sie nie zapowiada ze wzgledu na wzrost zapotrzebowania na ciezki sprzet budowlany, rolniczy -i teraz to odzwierciedla sie w wynikach spolek i odczytach makro.

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 27 stycznia 2012 00:01:39
siekoo napisał(a):
lajkoniku, przeciez ja nigdzie nie napisalem, ze smieciowe umowy maja wykrzesac entuzjazm do pracy - zwyczajnie, zeby przeskoczyc z umowy smieciowej na np. normalny etat lub wyzsza stawke musisz przekonac pracodawce, ze pracujesz lepiej od reszty w Twojej pozycji - po prostu dac pracodawcy powod. no, to chyba logiczne, prawda? wiadomo, nie ma motywacji, nie chce sie, ale jakos trzeba sie z tego zakletego kregu wydostac i nie ma co liczyc, ze ktos poda reke.
nie dziwie tez, ze stosuje sie umowy smieciowe - koszty pracy, debilne przepisy, skostniale prawo pracy, zwiazki zawodowe, samo ryzyko czy mloda firma przetrwa kilka chudych miesiecy, jezeli takie sie przytrafia...

z kolei pracownicy terroryzowani sa placa minimalna - kazdy boi powiedziec, ze chcialby zarabiac wiecej, bo za drzwiami czeka 10 i ktorys z nich na pewno zgodzi sie na minimalna. ludzi przestaja rozsadnie myslec, bo przeciez jezeli jest casting, to zawsze ktos zazada wiecej, a ktos mniej. a wygra ten, kto najlepiej sie sprzeda. tak by bylo na normalnym rynku pracy. a tutaj nagle psychoza, bo dochodzi aspekt placy minimalnej - czy pracodawca w ogole bierze pod uwage stawke wieksza niz minimalna? jesli tak, to te kto zawola wiecej moze isc do domu. a pracodawca wiedzac to, jaki musi dostac argument, by placic za prace wiecej?

placa minimalna to bat na pracownikow, nie na pracodawcow.

kwestia rzadow PO - zakladam, ze potrafisz wskazac realna, lepsza opcje rzadzaca? sami ich wybralismy - mamy tak dobrze, ze dobrze nam tak.
nastepnym razem nalezy myslec, a nie wybierac tego kto obiecal, ze wiecej da - to w perspektywie ostatnich 20 lat. na obecna chwile, ciesze sie, ze rzadzi ekipa Tuska i nie widze lepszej opcji.

ostatnia rzecz - mowisz: powinno sie placic wiecej. nawet nie wnikam czyim kosztem nalezy placic wiecej - zapytam tylko, czy Ty w sklepie tez placisz wiecej niz nalezy? i nie mowie o zaokragleniu 169,98 do 170,00 tylko raczej do 200,00? nie sadze - glupi bylbys, gdybys tak robill (chyba, ze bylbys obrzydliwie bogaty i do tego wariat - to co innego).

sytuacja jest, jaka jest - bogactwo musimy sobie wypracowac. tak jak Chiny. zaczynamy jak oni - od pracy za miske ryzu. tyle, ze oni w kazdym zakamarku globu zapieprzaja, oszczedzaja i powolutku sie bogaca, a my od chcielibysmy pracowac 8h (nie za ciezko!), miec dom i nowe auto klasy sredniej w garazu. juz, teraz, nie za kilkanascie lat.

Na temat polityczny - rząd taki czy inny się nie wypowiadam, choć uważam, że ten akurat zmarnował sporo społecznego entuzjazmu. Chodziło mi tylko o pokazanie dlaczego mieliśmy nie wiarę na giełdzie. Nasze forum nie od tego, choć ja już się nie cieszę blackeye . Podkreślam słowo JUŻ.

Co do umów śmieciowych - sam piszesz, że masz przekonać pracodawcę. Uwierz, że nie wiem jakiego byś entuzjazmu nie przejawiał dostaniesz mniej więcej tyle samo. Długo pracowałem w przemyśle i po prostu masz taki, a nie inny budżet na daną grupę. Jak jest akord to się ludzie burzą o stawki. Jak stałe wynagorodzenie to walczą o premię albo i nie :). Jak nie będzie przymusu zewnętrznego - konkurencji na rynku między firmami to nic nie wskórają. Masz rację. Tu tkwi problem.
Zawsze zatrudniałem ludzi na umowę o pracę, poza nielicznymi wyjątkami, gdy ktoś miał drugą pracę, a u nas zlecaliśmy mu coś po godzinach. I wiesz co ? Ludzie odchodzili do tych co płacili pod stołem. Bo płacili więcej, a liczyło się tu i teraz.
Zgadzam się z Tobą, że bogactwo trzeba wypracować. Ale mam wrażenie, że nie zrozumieliśmy się co do wzrostu płac. Ja nie chcę płacić za darmo ani więcej niż rynkowo. Jednak jak porównasz sobie lata 2005 -2007 i po kryzysie to zrozumiesz o co mi chodzi. Wtedy po prostu ludzi brakowało. Przyjmowano niemal każdego do pracy, a pensje rosły i w pln, i w euro. Było to złożenie kilku czynników, a nie świadoma polityka gospodarcza (przemyślana do ostaniego przecinka prawa). Ja wiem, teraz jest kryzys, ale jak dla mnie właśnie to jest wielka ściema i metody "walki" z kryzysem w Polsce są zupełnie błędne.

Zobacz Amerykanie cały czas propagują Keynes'a. Jakby na to nie patrzeć. A my cały czas zamiast luzowania dajemy wsteczny bieg. Podwyzszany VAT, podwyżka składki rentowej. To ewidentne drenowanie rynku z pieniędzy i zmniejszanie popytu. Trzeba robić wszystko by zwiększyć popyt wewnętrzny. Za komuny była taka śmieszna instytucja ulg inwestycjnych. Ulg, które zależały od relacji eksportu do całości obrotów. Może dziś pójść w tym kierunku ? Kiedyś wymyślono auta z kratką. Walczono z nimi jako wynaturzeniem. Zgadzam się z tym, ale wylano dziecko z kąpielą. ITD itd. Partia, która chwaliła się swoim gospodarczym rodowodem i liberalizmem robi wszystko odwrotnie ?
Jak się inflacja zacznie panoszyć to wzrosną stopy, ale póki co to mamy jedne z najwyższych stóp w Europie i to też nie pomaga w napędzaniu sytuacji gospodarczej.
Zamiast zmniejszyć biurokrację jest więcej barier. Sam zmagam się obecnie z głupota prawną z dziedziny prawa budowlanego. Hororr.

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 27 stycznia 2012 14:39:06
2005-7 - dokladnie to mialem na mysli: nagle popyt na pracownikow zaczal rosnac, a za nim poszla cena. i zaden rzad nie musial nic robic blackeye

masz racje - mielismy nieporozumienie odnosnie meritum sprawy. a prawo budowlane? nawet nie wspominaj...

w temacie watku - wczoraj niemieckie banki dostaly poduche finansowa od rzadu na pol miliarda Euro. dzisiaj podali, ze do budzetu wplynela rekordowa suma z podatkow. w dodatku banki uaktywnily sie w walce o male firmy. wiem, DAX to nie WIG, ale niemiecka gopsodarka pociagnie polska.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...

lajkonik
0
Wpisów: 1 308
Wysłane: 29 stycznia 2012 22:34:12
Widzisz, złożyło się kilka przyczyn.
Pierwsza - przed wejściem do Unii złotówka się osłabiała co spowodowało wzrost konkrencyjności polskiej gospodarki i wzrosła atrakcyjność dla mniejszych zachodnich inwestorów.
O owych zmianach kursu "ci z zachodu" mnie informowali wcześniej, bo tak to wyglądało w przypadku poprzednich dochodzących do Unii. Po prostu kalka.
Po drugie - słaby złoty plus otworzenie legalnych rynków pracy na świecie spowodowało szybki odpływ części pracowników. Rozwiązaliśmy problem bezrobocia, ale wpędzono w większe kłopoty ZUS. W przyszłości.
Złozenie tylko tych trzech czynników doprowadziło do wzrostu płac, szczególnie w walutach, bo zgodnie ze "scenariuszem" złoty się umacniał. Oczywiście na końcu (2008) już poza wszelką kontrolą i za szybko. To wszystko napędzało konsumpcję, inflację kontrolował tani import, naprawdę goniliśmy Europę.

Dziś tak naprawdę potrzebne jest uzyskanie trwałej nadwyżki bilansu handlowego i zlikwidowanie deficytu budżetowego, by państwo nie konkurowało z przedsiębiorcami o pieniądze banków. Z tym, ze nadwyżka w eksporcie nie powinna wynikać z zaniżonego kursu złotego, ergo to w Polsce powinny być lokalizowane firmy z największą wartością dodaną. Bogaty nie jest kraj, który wytwarza odzież. Bogaty jest ten, który wytwarza maszyny (ciągi technologiczne) do ich produkcji. Tacy Chińczycy mają i jedno, i drugie blackeye
Stąd moje przypomnienie o ulgach inwestycyjnych. Zależnych od eksportu. A może tym razem należy ulgi powiązać z poziomem płac pracowniczych ? Np jeżeli średnia w firmie jest wyższa niż tyle to, a tyle to podatek dochodowy firmy jest o tyle, a tyle punktów procentowych niższy ? Ale może po prostu należy kusić zachodnich inwestorów niższym CITem. W każdej inżynierii finansowej firmy będą dążyły do minimalizacji podatków, w związku z czym niski CIT może być przydatnym argumentem.
To co piszesz o bankach niemieckich to interwencjonizm. Dobrze oszacowany, a może wręcz wyliczony. I dający efekty. Też liczę na Niemców. Szkoda tylko, że w polskich szkołach w nauce języków nr 1 to ciągle angielski. W szkole niemieckiej angielski jest od podstawówki, a drugi język od gimnazjum. Poziom w założeniach taki, by po maturze każdy uczeń mógł spokojnie studiować, w którymś z tych języków. W Polsce w szkołach "komitety rodzicielskie" organizują dodatkowe lekcje. Czy nasz rząd tego nie rozumie ?!!!

Polska biurokracja przekroczyła wg mnie poziom z czasów komuny i teraz czas na reformy Wilczka. Tylko czy Tusk będzie tak odważny jak Rakowski ?

mdtrader
0
Wysłane: 31 stycznia 2012 01:32:18
Jestem w lekkim szoku co ten Nowy Rok przynosi. Dopiero co afera z ACTA w Europie a malo osob w ogole komentuje wydarzenie z 1 stycznia. Podpisanie przez Obame ustawy

Cytat:
Wieczorem 1 stycznia 2012 roku prezydent Stanów Zjednoczonych w wielkiej tajemnicy podpisał „The National Defense Authorization Act” (NDAA).

Swego czasu spedzialem kilka miesiecy w NY i troche godzin rowniez na szukaniu informacji na temat atakow WTC. Po tym co zostalo wprowadzone w zycie po atatku doszedlem do wniosku,ze ktos za wszelka cene chce przejac kontrole nad Swiatem. Smieszne? dla niektorych napewno-ale....

Cytat:
Możesz myśleć ‘to mnie nie dotyczy’. Uważaj – to jest dokładnie to co ludzie myśleli w innych miejscach, i jak to mówił Dietrich Bonhoeffer w niemieckim obozie jenieckim ‘…przyszli w końcu po mnie, i nie miał kto się przeciwstawić’

Poswiec kilka minut i przeczytaj artykul-jesli uznasz ze jest wart przeslania do znajomych to to zrob.

XXI wiek-wiek niewolnictwa

Amerbroker-jako drugie zrodlo

Cytat:
Od momentu podpisania przez Prezydenta, prawo będzie zezwalało żołnierzom i urzędnikom państwowym na następujące czynności wobec obywateli i innych osób przebywających na terenie USA:

* Aresztowanie na podstawie tylko podejrzenia jakiegokolwiek udziału w „działalności terrorystycznej” – a praktycznie można pod to podciągnąć jakąkolwiek działalność opozycyjną, jak np. protesty przeciwko testowaniu leków na zwierzętach, czy przywiązanie się do drzewa w obronie przyrody.
* Internowanie na okres bezterminowy, bez oskarżenia o jakiekolwiek przestępstwo
* Przesłuchiwanie i torturowanie w praktycznie dowolny sposób
* Zabijanie bez jakiegokolwiek wyroku

Wszystko bez dostępu do obrońcy, bez żadnego postępowania sądowego, ani udziału prokuratury. Oczywiście jest to ubrane w ładne słowa „zapewniania bezpieczeństwa obywatelom”, choć tak naprawdę bez odpowiedniego postępowania sądowego każda osoba będzie mogła być podejrzana o terroryzm.

Edytowany: 31 stycznia 2012 01:49

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 31 stycznia 2012 14:03:34
Jestem w lekkim szoku co ten Nowy Rok przynosi. Dopiero co afera z ACTA w Europie a malo osob w ogole komentuje wydarzenie z 1 stycznia. Podpisanie przez Obame ustawy....(NDAA).

Mdtrader,ale chyba trochę pojechałeś z interpretacją.Co sugerujesz,że Obama nie jest demokratą tylko szefem państwa policyjnego?!
W pewnym stopniu Ameryka państwo policyjne przypomina,zwłaszcza po zamachach na WTC,ale bez demonizowania.
Obama nie jest marionetką NWO,to demokratyczny prezydent,ostatnio coraz bardziej populistyczny(opodatkować 1 % bogaczy)broniący socjalu.Oczywiście,na ile sie da.Faktycznie silne lobby rządzą.
"Fortuna favet fortibus"

szooler
0
Wpisów: 2 112
Wysłane: 31 stycznia 2012 14:25:58
white_eagle napisał(a):
szooler napisał(a):

White eagle,a podpisał byś się pod tym,gdybym rozwinął moją myśl?
Rynki akcji to obecnie jedna wielka spekulacja,dlatego,że od pół roku mamy taką niepewność na rynkach,że o inwestowaniu można zapomniećShame on you .
Skoro nawet obligacje państw są ryzykowne,to co nie jest?I nie mówimy o obligach Zimbabwe,ale na przykład Włoch.
Spójrz na VIXa(volatility index),jak fiksuje od dobrych kilku kwartałów...
Teraz się niby uspokoił blackeye
Trzeba się cieszyć jak mały kazio.Jak są wrosty,to nietrwałe...salute

moja opinia, jako Kazia, nie ma znaczenia
punkt widzenia zależy od siedzenia, genialne w swojej prostocie

'krwiożercze' banki inwestycyjne - silniejsze po "margin call" wyznaczają kierunek,

i nawet (chyba) BDI tego nie zmieni,
ok dostaje po zębach ostro w tym roku, leży na deskach, ale ...
zdaje się że poziom niski utrzymywał się w całych cyklach hossy, dopiero podczs ostatniej było inaczej

każdy widzi to co chce,
ja od grudnia zwiększam angaż w rynek akcji,
i mogę dostać po zębach - taki los Kazia

Dla mnie ma.Angel

White eagle,nie neguję Twojego prawa do własnej strategii,ja jednak mam inną,większość gotówki poza akcjami.
Obecne uspokojenie na giełdach jest złudne,w powietrzu gdzieś wisi korekta...
Ale nie o to.Rzadko kiedy mam tą pewność,jak obecnie.Idę z każdym o zakład (stawiam dolary przeciwko orzechom -(może być butelka dobrego trunku :D),że nie minie kilka miesięcy,a Wig20 będzie testował minima z października (11).Max. czujność.salute
"Fortuna favet fortibus"
Edytowany: 31 stycznia 2012 14:29

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 31 stycznia 2012 15:39:13
Szooler
Na czym opierasz swoją pewnośc? "Coś wisi w powietrzu" to relatywnie słaby argument. Nie neguje trafności twoich "przeczuc", z drugiej strony, jak pewnie doskonale zdajesz sobie sprawe jest wiele spółek które w obecnej "korekcie" pogłebiły dołki z 2009 r. Ileż ma spadac? A testowanie minimów z października 2011 jest ponad 10% w dół od obecnego poziomu.... czyli nie tak wcale mało.

kokospl
33
Wpisów: 1 698
Wysłane: 31 stycznia 2012 16:32:29
Słabsze dane z USA skutecznie ochłodziły nastroje...
Patrząc historycznie to luty jest dobrym miesiącem do akumulacji Think

Zarkan
0
Wpisów: 145
Wysłane: 31 stycznia 2012 16:34:04
Szooler widzę że ktoś również podobnie myśli jak i Ja.

@Piotrch

Chcesz konkretne argumenty? 0 problemów rozwiązanych a ciągle na horyzoncie pojawiają nowe. Patrząc czasem na wykresy mam wrażenie jakby wzrosty były na siłę. Możliwe że się mylimy ale póki co nie wierzę w nową hosse.

siekoo
0
Wpisów: 1 746
Wysłane: 31 stycznia 2012 16:39:33
szooler napisał(a):

Mdtrader,ale chyba trochę pojechałeś z interpretacją.Co sugerujesz,że Obama nie jest demokratą tylko szefem państwa policyjnego?!
W pewnym stopniu Ameryka państwo policyjne przypomina,zwłaszcza po zamachach na WTC,ale bez demonizowania.
Obama nie jest marionetką NWO,to demokratyczny prezydent,ostatnio coraz bardziej populistyczny(opodatkować 1 % bogaczy)broniący socjalu.Oczywiście,na ile sie da.Faktycznie silne lobby rządzą.

spojrz co sie teraz dzieje w USA, mam na mysli wybory. byl sensowny kandydat ze strony republikanow, sensownie mowiacy, miazdzacy sensowna, rozsadna argumentacja kazdego przeciwnika w debatach, wywiadach itp. i co?

co do NWO - moim zdaniem ludzie zle rozumieja ten termin, bo widza w nim synonim przyszlego zniewolenia podszyty teoria spisku, podczas gdy NWO to nastepny krok, jezeli jako cywilizacja chcemy sie dalej rozwijac. jeszcze kilkadziesiat lat i bedziemy miec zbrojne konflikty o resztki zrodel energii, jezeli nic sie nie zmieni i dalej bedziemy jechac na kopalinach. a niektorych projektow nie jest w stanie dzwignac nawet najwieksze mocarstwo, wiec musimy powoli oswajac sie z mysla, ze nalezy zaczac wspoldzialac globalnie, w zasadzie po to, bysmy jako cywilizacja nie zaczeli popadac w regres.
Zawżdy znajdzie przyczynę, kto zdobyczy pragnie...
Edytowany: 31 stycznia 2012 16:40

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 31 stycznia 2012 16:48:06
Zarkan:
Też to dostrzegam, że rynek raczej ignoruje dane, które mu nie pasują, rosnąc mimo to. Chociażby dzisiejszy odczyt z niemiec - najniższe bezrobocie ok, ale co z tego kiedy za tym nie idą wydatki konsumentów (odczyt dotyczył akurat sprzedaży detalicznej). Nie zmienia to faktu, że "coś wisi w powietrzu" to mało satysfakcjonujące wyjaśnienie dla korekty która miałaby testowac dołki sprzed paru miesiecy. To, że w "problemy nie są załatwione" to też nie argument, bo wychodząc z założenia, że wzrosty sie zaczną kiedy problemy sie skonczą, to powinniśmy wyłączyc giełdy i wrócic za pare miesiecy, jak wszystko bedzie wiadomo.

del-20160301
0
Wpisów: 1 491
Wysłane: 31 stycznia 2012 16:54:56
kokospl napisał(a):
Słabsze dane z USA skutecznie ochłodziły nastroje...
Patrząc historycznie to luty jest dobrym miesiącem do akumulacji Think

A ja pomyślałem sobie że dziś jest 31 stycznia więc jest idealny moment na koniec efektu stycznia i korektę a w tym wypadku koniec korekty w trendzie spadkowym. Dane są złe nie tylko z USA. W Włoszech rośnie bezrobocie. Ale prawdziwą gwiazdą może okazać się Portugalia, jeśli zacznie dogorywać tak jak Grecja. Czy uważacie że Portugalia jest w cenie? Odnoszę wrażenie, że gdzieś po drodze zapomniano o niej. A teraz da nam popalić. Straciłem bycze podejście zupełnie Think . Nie wiedzieć czemu, ale czekam na spadki. Dziś jeszcze pojawił się artykuł który mówi że Grecja powinna opuścić strefę Euro i dogorywać w samotności. Link
Edytowany: 31 stycznia 2012 16:57

mdtrader
0
Wysłane: 31 stycznia 2012 17:34:00
Ja nie bede wymienial co wisi w powietrzu nad gieldami i przemawia za wzrostami co za spadkami-bo jest tego sporo,sa wazniejsze wydarzenia i te mniej wazne. Poczawszy od Grecji po podniesienie wskaznikow Tier do 9% jak i Chiny,USA,plynnosc jest tego sporo.

Wroce to pytan odnosnie

szooler napisał(a):
Cytat:

Hm...Niemcy sa uwazane za panstwo policyjne, a gdy dochodzi do sytuacji gdzie podejrzenie o to,ze dana osoba ma zwiazek z terroryzmem skutkuje tym iz bez sprawy sadowej,bez adwokata,bez informacji mozesz zniknac z kuli ziemskiej to raczej przypomina mi Korea Polnocna a nie panstwo policyjne.

Czy nasze dziecie dowiedza sie o tym? watpie- przy predkosci z jaka globalizacja idzie do przodu i mass mediami nas otaczajacymi -beda sie uczyc tego co zostanie przekazane im na tabletach i innych nosnikach wiedzy,ktore beda dokladnie kontrolowane co gdzie i kiedy? NIe raz historia byla zmieniana,nie jedna a setki kontrowersji pozostaje niewyjasnionych.

WTC -jedna z wiez,ktora sie zawalila- nie mowie o blizniaczych ale jesli dobrze pamietam WTC 7 zawalila sie,bo?....roznych biznesowych powiazaniach.

Ktos moze uwazac inaczej,ale dla mnie wszelkie znaki na ziemii i niebie mowia,ze wladza na calym globie jest gromadzona w coraz mniejszej ilosci rak.

Dookola jestesmy otoczeni pijawkami,ktore chca jak najwiecej z nas wydoic. Zagrywki "podwyzszami podatek tylko o 2%"...szkdoa ze nie powiedza,ze podwyzszajac skladke o 2% rownoznaczne jest to z podwyzka o 50% do poprzedniej stawki.

POdatki od Co2, handel emisja Co2- w czym to ma pomoc?

Bo nie rozumie - jak moze obnizyc emisje(planete mamy jedna) przeniesienie fabryki cementu z UK do Pakistanu,gdzie normy CO2 sa duzo nizsze niz w UK,praktycznie ich nie ma?

Bierzesz tu a dajesz tam? tylko po to by jakies grono osob zarobilo na tym $$$$$$$$$$ niewyobrazalne pieniadze.

Ja nie winie Obamy- bo Obama jest kukla w tym teatrzyku, inne osoby dbaja o to co sie dzieje i jak sie na swiecie ma dziac,jednak musisz miec swojego przedstawiciela,ktorym jest Obama z ramienia USA-a ze mowca jest znakomitym to sie nadaje do takiego zadania.

By the way-wroc do , hmm kiedy to aresztowali Dominika Straus Khana? kilka minut po tym wydarzeniu napisalem post,gdzie stwierdzilem,iz wyjdzie po kilku tygodniach,ze jakos tak sie zlozylo ze nic jednak sie tam nie stalo,zadnej napasci nie bylo etc...

Co podpisano po ataku na WTC? jakie prawa dostaly wladze policyjne/militarne i FBI? Czy bez takiego wydarzenia byloby to mozliwe?

NIc nie dzieje sie z przypadku.

A juz na koniec- nie znudzeni niektorzy z Was sa ciagnacym sie problemem Grecji? haircutu? problemu Unii? ile setek godzin w roznych mediach zostalo na to poswieconych?

To ja sie pytam- ile godzin poswiecono na omowienie ustawy podpisaniej 1 stycznia przez Baracka Obame? ile? ......dlaczego tak malo? Nie trzeba sie wysilac by zrozumiec.
Przykre,ale prawdziwe czym szybciej sie jeden z drugim z Was o tym przekona tym lepiej dla innych.

Edytowany: 31 stycznia 2012 17:38

doncarlos
0
Wpisów: 1 244
Wysłane: 31 stycznia 2012 17:51:58
W ramach OT.. USA jest najbardziej niedemokratycznym krajem wsrod demokratycznych krajow.. pokazcie mi drugi "demokratyczny" kraj z tak idiotycznym prawem? No moze jeszcze Polska, ale to spadek po komunie..;)

kliknij, aby powiększyć

Czterema najdroższymi słowami na giełdzie są: "Tym razem będzie inaczej"..
Fala wzrostowa rodzi się w strachu, rośnie w wątpliwościach, dojrzewa w optymizmie i umiera w euforii..
„All animals are equal but some animals are more equal than others“

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość