pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 489,00 zł (-0,41%) 14-06-2021 17:03
pieniek1
0
Wpisów: 277
Wysłane: 20 listopada 2014 13:59:36 przy kursie: 29,90 zł
Też nie do końca, bo rynek gier komputerowych jest znacznie większy , rynek mobilnych gier też nie należy ignorować( a TWOM będzie tam obecny). Ponad to 11 bit to nie tylko TWOM nie będziemy czekali 2-3 lat na kolejny możliwy hicior. Co jak industry okaże sie ze zdolnością sprzedażową porównywalną do TWOM , lub większą??

Tu naprawde każdy kroczy jak we mgle jeśli chodzi o oszacowanie możliwych zysków rocznych. Wiadomo tylko to ze TWOM to HIT a wycena 60 mln kapitalziacji jest raczej niewielka jak na to , jakie kolejne wydarzenia będą czekały nas i spółkę w 2015 roku.

Rynek gier komuterowych i mobilnych.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

baks
27
Wpisów: 2 591
Wysłane: 20 listopada 2014 14:01:24 przy kursie: 29,90 zł
Może i masz rację ale aż się boję brać to pod uwagę bo CDP ma 100mln akcji a tu tylko 2mln.
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

topfacet
15
Wpisów: 2 643
Wysłane: 20 listopada 2014 14:32:56 przy kursie: 29,90 zł
@Pieniek1 gra nazywa się Industrial a nie Industry, jak już coś pisać to poprawnie king

andy_dufresne
55
Wpisów: 909
Wysłane: 20 listopada 2014 14:52:57 przy kursie: 29,90 zł
Scarry napisał(a):

* przez 2 lata: tak naprawdę tylko nasza niewielka grupka inwestorów wierząca w sukces (tak jak pisalem - znajduje grupy piszące soft, które uważam że mają wysokie prawdopodobieństwo sukcesu, i stawiam na nie.. większość z nas przez te 2 lata kupiła sobie spokojnie akcje w przedziale 8-9 zł). Ta grupka już zarobiła 300-400% i zarobek rośnie szybko. [gratuluje tutaj reszcie osób, które równiez wytypowały 11bit na potencjalną rakietę inwestycyjną rok,dwa, trzy temu i wytrwały w zamiarze inwestora długoterminowego]

Dzięki i wzajemnie ;)

Podczytuję co jakiś czas to forum od czasu do czasu i uderzająca jest zmiana nastawienia (niektórych) inwestorów, którzy jeszcze w ubiegłym tygodniu biadolili nad spółką, komunikacją z rynkiem, obrotami... A teraz zamiast defetyzmu mamy euforię. Oczywiście jest to uzasadnione kursem. Ilość postów też szybko rośnie ;) Fajnie to obserwować na żywo.

No i właśnie... Czy macie jakiś próg wytrzymałości psychicznej, jeżeli chodzi o poziom realizacji zysku?
Dla mnie zamknięcie pozycji (stratnej lub zyskownej) to męczarnia i walka strachu z chciwością.
Zakładany przeze mnie mentalnie minimalny poziom, przy jakim będę myślał o wyjściu (historyczne szczyty) się materializuje.
Jak teraz tego nie sprzedać? Macie jakieś terapeutyczne rady? ;)

Jestem na Twitterze
Edytowany: 20 listopada 2014 14:53

farat
farat PREMIUM
0
Wpisów: 31
Wysłane: 20 listopada 2014 14:54:07 przy kursie: 29,90 zł
Ratingów przybywa ale TWOM ciągle nie ma w rankingach metacritic. I bynajmniej nie piszę tego, żeby specjalnie narzekać.

lewho
0
Wpisów: 149
Wysłane: 20 listopada 2014 15:01:34 przy kursie: 29,90 zł
Kod:
mod: usunięto zbędny cytat

Poczekać na spadek w ratingu bestsellerów oraz na to jak informacje o TWoM zaczną pojawiać się w mainstreamowych mediach (jakaś wybiórcza, dzień dobry tvn itp).
Edytowany: 20 listopada 2014 15:37

Scarry
184
Wpisów: 4 915
Wysłane: 20 listopada 2014 15:03:52 przy kursie: 29,90 zł
andy_dufresne napisał(a):
[quote=Scarry]
No i właśnie... Czy macie jakiś próg wytrzymałości psychicznej, jeżeli chodzi o poziom realizacji zysku?
Dla mnie zamknięcie pozycji (stratnej lub zyskownej) to męczarnia i walka strachu z chciwością.
Zakładany przeze mnie mentalnie minimalny poziom, przy jakim będę myślał o wyjściu (historyczne szczyty) się materializuje.

jesli nie potrzebujesz tych pieniędzy, zamknij notowania i otwórz je za 5 lat. Serio. Ja tak zamierzam ;) i takie poziomy jak obecny, kompletnie mnie nie interesują, co najwyżej do dokupienia. CDP dużo mnie nauczyło.

a kurs dla rozrywki oglądam ;)

btw: zobaczycie co tu się będzie działo z kursem jak się okaże że przez cały nadchodzący weekend TWOM dał rade utrzymać top2 Steama 3some wave
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 20 listopada 2014 15:08

piotrch
0
Wpisów: 808
Wysłane: 20 listopada 2014 15:06:05 przy kursie: 29,90 zł
Zalezy jaki masz horyzont inwestycyjny. Na CDR kiedyś był taki dzień w 2011 r., że gruchnęlo z ok 8 zł na 5,5 - wychodził wtedy pan Jakubas, ale dopóki nie było wiadomo, że to on to podniosła się wrzawa, że przekłuto balonik.

Z dzisiejszej perspektywy pan Jakubas sprzedawał bardzo tanio. Ale faktem jest, że trzeba było poczekać 3 lata.
Edytowany: 20 listopada 2014 15:06

pieniek1
0
Wysłane: 20 listopada 2014 15:13:33 przy kursie: 29,90 zł
....

Podczytuję co jakiś czas to forum od czasu do czasu i uderzająca jest zmiana nastawienia (niektórych) inwestorów, którzy jeszcze w ubiegłym tygodniu biadolili nad spółką, komunikacją z rynkiem, obrotami... A teraz zamiast defetyzmu mamy euforię. Oczywiście jest to uzasadnione kursem. Ilość postów też szybko rośnie ;) Fajnie to obserwować na żywo.
......

rozumiem że to do mnie, ale tu zrobiono to celowo po to żeby rynek na wzrostach miał chronicznego pietra przed zwałą. Co do TWOM były przypuszczenia że gra się sprzeda dobrze, moim zdaniem celowe było zaniżanie kursu, bo sorki ale nawet umiarkowany sukces powinien przynieść spółce te pare mln zysku w rok z TWOM , a to już by dawało dużo wcześniej potencjał do zwiększania kapitalizacji pod potencjalne nadzieje dotyczące TWOM.

zobacz sobie byle jaką spółkę grową ktora szykowała sie do debiutów, a zobaczysz czym różni się kurs i odpał 11 b, tym że tu jest totalny wyścig i nie wierzę ,że na dzien przed debiutem nikt większy sie nie zainteresował TWOM i 11 bit. A jednak ssania nie bylo po 9 w piatek ale bylo po 15 w poniedzialek( jesli 11 bit bedzie kosztowalo 100-200 PLN to czy 5-6 pln wyzej kupieles to nie ma znaczenia , ale na poczatku startu...dla rynku i akcjonariuszy ktorzy miali po 9-10 pln wzrost o 50% mogł mieć powazne znaczenie, w ten sposób chciano odebrac akcje i spowodować zeby rynek nie wiedził co robić , dlatego nie bylo wczesniejszych stabilych wzrostów z przelamywaniem spokojniejszym przełamywaniem oporow) Sądze ze zrobiono to po to żeby rynek nie dołaczał sie do gry ( bo za wysoko) a starzy akcjonariuszy probowac zmusic do grania( drozej sprzedam taniej odkupie). W przypadki na rynku nie wierzę, i jak pisalem rekoma OFE probowano wycisnąc cytryne.

Mi takie zagrywki osobiscie sie nie podobaja, chociaz ciesze sie z gigantycznie powiekszającej się stopy zwrotu.

kliknij, aby powiększyć

P.S co do poziomu wyjścia. Poczekaj na wyniki za 4 qw jesli ci się spodobają to pożniej TWOM powienien dodawac kase do tych wyników z kazdym kolejnym miesiacem, poczekaj na uajwnianie materiałow dotyczących kolejnych produkcji. Ja bym osobiscie poczekał ten ROK kolejny żeby zobaczyć jak TWOM sie na komorki sprzedaje i jak kolejne projekty 11 bit pozycjonują sie na rynku, jesli chodzi o spzredaż.
szkoda ze nie jest na Głównym, mozna byloby pod akcje 11b brac lewary na inne inwestycje.

Edytowany: 20 listopada 2014 15:56

Scarry
184
Wpisów: 4 915
Wysłane: 20 listopada 2014 15:55:04 przy kursie: 29,90 zł
lewho napisał(a):
Kod:
mod: usunięto zbędny cytat

Poczekać na spadek w ratingu bestsellerów oraz na to jak informacje o TWoM zaczną pojawiać się w mainstreamowych mediach (jakaś wybiórcza, dzień dobry tvn itp).

w ten sposób akcje CDP powinno sprzedać się po pierwszych artykułach w prasie mainstream. Czyli przy paru złotych za akcję. Warto by było ?

Generalna zasada "sprzedaj akcje jak firmą interesuje się ulica", tu nie bardzo ma takie zastosowanie bo ta sama ulica kupuje produkt tej firmy, czyli grę. Czyli czym więcej ulica interesuje się grą i firmą, tym więcej nakręca się sprzedaż produktu firmy a nie tylko akcji.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD

Janus Corvinus
0
Wpisów: 171
Wysłane: 20 listopada 2014 16:00:38 przy kursie: 29,90 zł
Scarry napisał(a):

odróżnijmy dwie kategorie firm od softuu rozrywkowego

te, które naprawdę są profesjonalnie przygotowane do tego co robią:
zgrane ekipy, przemyślane produkty, kontrola kosztów, ludzie z ogromnym doświadczeniem branżowym.. kupujesz akcje i czekasz na rosnące prawdopodobieństwo sukcesu: CDprojekt, Vivid Games, 11 bit. Quality over quantity. I z jakości wynika sukces, i wysokie prawdopodobieństwo że sukces nie zostanie przejedzony.

pozostałe:
firmy, przepraszam za określenie, od domorosłego tłuczenia softu: Bloober Team, Forever, Farm51, NicolasGames czy CIGames. Firmy nie potrafiące stworzyć stabilnych trwałych zespołów, nie kontrolujące kosztów, bujające w obłokach strasznie drogich lub ryzykownych projektów, robionych bez doświadczenia, u nich quantity over quality, brak poważnej kontroli jakości.

Istnieje nadzieja, że po sukcesie LoTF CIGames przejdzie do pierwszej grupy. Być może potrafią się uczyć na swoich błędach.

Farm51 jest moim zdaniem gdzieś pomiędzy pierwszą a drugą grupą.

Bloober, Nicolas i Forever to syf. Nicolas resztą istnieje już chyba tylko teoretycznie.

Dla mnie też ale nie tym razem. W przyszłym roku 11bit zarobi co najmniej tyle samo co w tym więc nie ma co się martwić o spadek, bo nawet jeśli spadnie to potem szybko z powrotem urośnie. Sądzę, że kurs jeszcze w tym roku ustabilizuje się na poziomie 50 zł. A jeśli Industrial i TWoM na inne platformy będą hitami to w 2015 roku akcje 11bit dalej będą rosły.

piotrch
0
Wysłane: 20 listopada 2014 16:15:15 przy kursie: 29,90 zł
Jeszcze dla zainteresowanych - historia Rust. Oczywiście TWOM i Rust mają wspólne tylko to, że są z gatunku survival, jednakże historia tej produkcji daje do myślenia. (oczywiście linkowane 750k sprzedanych kopii do historia, sprzedaż w kwietniu tego roku przebiła 1 mln).

uk.ign.com/articles/2014/01/31...

Cytat:
Those copies were sold in a month and a half; that's two-thirds of what Garry's Mod sold in eight years. Rust has also been the top-seller on Steam for almost two weeks, placing just above DayZ, according to the Steam sales chart. Facepunch never expected this; it's been a blessing and a curse.

I ciekawe narzędzie do porównywania sprzedaży na Steam:

tools.garry.tv/steamchart/?sho...
Edytowany: 20 listopada 2014 16:18

pieniek1
0
Wysłane: 20 listopada 2014 16:18:33 przy kursie: 29,90 zł
Janus Corvinus

CIG stracił swoją szansę, to widać po kursie i kapitalizacji, jeszcze trochę i weźmie ich vvd, pomimo że ma wyniki jakie ma, to o czymś świadczy. Zupełnie omija ich ta hossa spółek growych.

A przyczyną tego jest to, że na obsługę zadłużenia będą mieli kasę, ale co dalej?? Produkcja 2 gier AAA to czysty miraż, z ich podejściem do budżetów, a poza tym KIM jest teraz CIG? Przecież w dużej mierze to Niemcy zrobili LoF, oni hmmmm oni w kolejnych projektach nie mogli opanować silnika na który wydali kupę szmalu. Efekty tego było widać po ocenach gier SNIPER 2 , ENEMY FRONT,Alien RAGE.

Osobiście w ciemnych barwach widzę ich przyszłość.

baks
27
Wysłane: 20 listopada 2014 16:27:01 przy kursie: 29,90 zł
piotrch napisał(a):
Jeszcze dla zainteresowanych - historia Rust. Oczywiście TWOM i Rust mają wspólne tylko to, że są z gatunku survival, jednakże historia tej produkcji daje do myślenia. (oczywiście linkowane 750k sprzedanych kopii do historia, sprzedaż w kwietniu tego roku przebiła 1 mln).

uk.ign.com/articles/2014/01/31...

Cytat:
Those copies were sold in a month and a half; that's two-thirds of what Garry's Mod sold in eight years. Rust has also been the top-seller on Steam for almost two weeks, placing just above DayZ, according to the Steam sales chart. Facepunch never expected this; it's been a blessing and a curse.

I ciekawe narzędzie do porównywania sprzedaży na Steam:

tools.garry.tv/steamchart/?sho...

Obserwuję to sobie już od 3 dni ale nie masz tam 2 najważniejszych spółek Call i TWOM Shame on you

piotrch
0
Wysłane: 20 listopada 2014 16:30:09 przy kursie: 29,90 zł
Po lewej masz listę gier. Wystarczy, że "Tickniesz" odpowiednią i pojawi się w zestawieniu... Na dole z kolei masz przedziały czasowe.
Edytowany: 20 listopada 2014 16:31

baks
27
Wysłane: 20 listopada 2014 16:36:24 przy kursie: 29,90 zł
Tak wiem przecież ale w tym co linkujesz nie ma tego co ludzi może interesować a obsługa tego jest bardzo intuicyjna. Dlatego mówię, że ja mam kilka innych spółek z rankingu najbliższych TWom dodanych....
Ja miałem równolegle otwarte to okno i aktualny ranking popularności i mam wszystkie które były w pierwszej dziesiątce a udało się je znaleźć z lewej strony bo części tam nie ma.
Edytowany: 20 listopada 2014 16:38

fabiol
0
Wpisów: 6
Wysłane: 20 listopada 2014 17:27:36 przy kursie: 29,90 zł
Dla mnie ten projekt może być następnym Hitem od 11 bit

www.dobreprogramy.pl/Rozwazasz...

www.youtube.com/watch?v=6ylWma...

, ciekawe podejście do gier strategicznych a przy ich umiejętnościach mogą z tego zrobić diament hello1

baks
27
Wysłane: 20 listopada 2014 18:01:44 przy kursie: 29,90 zł
Rozmawiałem przed chwilą z doświadczonym "graczem" i programistą i ..... stwierdził, że może to być świetny rywal np. dla Setlersów (sam gry nie znam) ale opinię uważam za sensowną po przedstawieniu krótkiej argumentacji. Gierka może być ciekawsza od Setlersów, bo nie wszyscy ich dobrze trawią.

kjujik
15
Wpisów: 96
Wysłane: 20 listopada 2014 18:39:20 przy kursie: 29,90 zł
11 Bit jest postrzegana jako firma niezależna - wielu kupujących grę od nich pisze, że to nie tylko zakup komercyjny ale głównie wsparcie dla małych (w domyśle) na dorobku twórców.

Uważam, że tego rodzaju wizerunek pomaga sprzedawać gry, które nie mają wielu fajerwerków.

Aby ten wizerunek umocnić proponuję aby przy następnym DLC lub jakimś dodatku zamiast rozdawać za darmo, dać cenę x Euro z zastrzeżeniem, że zysk przekazujemy na cele fundacji np. War Child. Ponieważ wielu graczy łatwiej wpłaci na akcje charytatywną niż kliknie w grze na baner i wpłaci.

Darmowa akcja społeczna i lepszy wizerunek bezcenny.

Wg. mnie pomysł z soundtrackiem na GR też ciekawy.

Co myślicie o takim marketingu?

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 20 listopada 2014 18:57:37 przy kursie: 29,90 zł
Kod:
mod: usunięto treść niezgodną z regulaminem
A kurs dziś na koniec dnia nie zachwycił. Jutro nerwowe sprawdzanielisty sprzedarzy.

Riselands wygląda mega, ma dużo z osadnikami wspólnego ( jak można settlersów nie lubić).Pomysł jest chyba unikalny, a bitowcy mają nosa do takich spraw thumbright
Edytowany: 20 listopada 2014 19:18

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość