pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 482,80 zł (+0,17%) 24-06-2021 14:09
baks
28
Wpisów: 2 592
Wysłane: 15 grudnia 2014 12:29:17 przy kursie: 74,00 zł
To raczej spekulacje nic oficjalnego - ale rynek chyba coś wie być może tak jak niektórzy - co widać po kursie. My wiemy sporo na pewno, że jeszcze długa droga do końca. Nic więcej nie można powiedzieć a zresztą Scarry mówi i tak więcej niż trzeba ale mało kto go chce słuchać. Spółka jest the best. Jak pamiętam Scarry mówił to już trochę przed premierą ale wtedy sam patrzyłem nieco bardziej sceptycznie. Oceniałem sprzedaż gry na 250-300tyś do końca 1 kw. Teraz przyznaję był to gigantyczny błąd - przyznaję, że nie będzie przesadą wymnożenie tego być może x8. Czas pokaże czy nasze "przypuszczenia" się potwierdzą. Nie chciałbym nikogo wprowadzać w błąd bo sam do końca nie jestem pewien. Więc jak mówi Teresa pewna ostrożność jest wskazana.Not talking
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

introverted_investor
0
Wpisów: 79
Wysłane: 15 grudnia 2014 12:37:35 przy kursie: 74,00 zł
Sprzedaż 8x300tys. w 4,5 miesięca byłaby chyba rekordowa w historii Steama. DayZ sprzedało 2mln w 4m-ce, a było chyba z miesiąc na 1-szym miejscu.

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 15 grudnia 2014 12:40:29 przy kursie: 74,00 zł
liczby rzędu 2 mln sztuk do raportu są przegięte, na granicy niemożliwych. Nie popadajmy w przesadę baks. Uważam że max optymistyczny wariant to do raportu 1,5 mln z tego 1,0 mln ze Steam. Ale to optymistyczny, ja bym celował w liczby 1-1,2 mln sztuk gry w sumie do raportu.

Poza tym Panowie - ta gra będzie się świetnie sprzedawać i za rok...

I tak pisząc obrazowo dosłownie rzeka kasy spływa do 11bit codziennie. Nie obietnic, nie projektów tylko realnej kasy, w czym jest absolutnym casusem przy pozostałych spółkach softu rozrywkowego z NC. Tam wycenia się teoretyczne szanse na być może udane produkty, a gotówki prawie nikt nie widział, tu za to wyceniamy wielkość sukcesu i jego następstwa.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 15 grudnia 2014 12:44

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

baks
28
Wpisów: 2 592
Wysłane: 15 grudnia 2014 12:54:46 przy kursie: 74,00 zł
Nawet 1mln to 30 baniek w kasie (na czysto) tyle w 3 miesiące nie zarobi nawet W3 - jak już w końcu wyjdzie .... bo oni mają do spłacenia już nie wiadomo ile. Do niedawna mówiło się o ponad 150mln kosztów a teraz będzie więcejPray
Parkiet weryfikuje naszą wiedzę i czujność przy każdym zleceniu (:
a każdy jest mądralą ....po fakcie... :) :)

Nataniel
4
Wpisów: 167
Wysłane: 15 grudnia 2014 12:54:56 przy kursie: 74,00 zł
TWOM trzeba wciągnąć na listę lektur szkolnych (szybko się książkę napiszę), potem film (wyśle się spędy wycieczek szkolnych do kin), jakieś słuchowisko w radiu i sprzedaż będzie 9 cyfrowa...blackeye

A tak na poważnie, spółka naprawdę jest rewelacyjna ale powoli się tutaj zaczyna religia jak na Ekoexporcie, gdzie niektórzy już w Kazachstanie za płotem liczyli ziarenka mikrosfery... Mam nadzieję, że nikt do 11 bit nie wejdzie przebrany za kuriera, aby wypytać się o sprzedaż...

Anty_Teresa dobrze studzi gorące głowy, bo teraz to sam nie wiem jaki wynik ucieszy inwestorów 500 tyś. sztuk sprzedaży 800 tyś. ? Anxious

lewho
0
Wpisów: 149
Wysłane: 15 grudnia 2014 13:03:17 przy kursie: 74,00 zł
Myślę (ale to tylko tak "na czuja" rynkowego), iż inwestorzy obecnie oczekują ok 750 tys kopii do czasu raportu kwartalnego. 500 tys może przejść bez echa, wszystko poniżej moim zdaniem będzie zdecydowanie negatywnie odebrane.

wariatus
0
Wpisów: 49
Wysłane: 15 grudnia 2014 13:06:46 przy kursie: 74,00 zł
Nataniel napisał(a):
Anty_Teresa dobrze studzi gorące głowy, bo teraz to sam nie wiem jaki wynik ucieszy inwestorów 500 tyś. sztuk sprzedaży 800 tyś. ? Anxious

No tak jak zrozumialem Anty_Teresa uwaza, ze rynek oczekuje miedzy 600tys a milionem sztuk sprzedanych "lifetime" wiec 300k w raporcie nie powinno spowodowac wiekszych zmian kursu

Scarry
184
Wysłane: 15 grudnia 2014 13:12:13 przy kursie: 74,00 zł
Nataniel napisał(a):
TWOM trzeba wciągnąć na listę lektur szkolnych (szybko się książkę napiszę), potem film (wyśle się spędy wycieczek szkolnych do kin), jakieś słuchowisko w radiu i sprzedaż będzie 9 cyfrowa...blackeye

A tak na poważnie, spółka naprawdę jest rewelacyjna ale powoli się tutaj zaczyna religia jak na Ekoexporcie, gdzie niektórzy już w Kazachstanie za płotem liczyli ziarenka mikrosfery... Mam nadzieję, że nikt do 11 bit nie wejdzie przebrany za kuriera, aby wypytać się o sprzedaż...

mnie osobiście ucieszą dodatki do TWOM w 2015 i TWOM 2 w 2016 roku, i premiera Industriala w 2015. Ilości? Przecież na pewno beda ogromne, ważne co buduje się na naszych oczach - ogólnoświatowa marka, ogólnoświatowy sukces i jego następstwa, które zostaje tylko konsumować.... przedsmak wieloletniego "efektu TWOM" mamy już teraz jak nagle Anomaly 2 wraca na listy bestsellerów sprzedaży.

Cytat:
Mam nadzieję, że nikt do 11 bit nie wejdzie przebrany za kuriera, aby wypytać się o sprzedaż...

ahahaha ...dobre!

Cytat:
TWOM trzeba wciągnąć na listę lektur szkolnych

a amerykański WashingtonPost nie proponował tego parę dni temu? Proponował.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 15 grudnia 2014 13:18

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 15 grudnia 2014 13:19:57 przy kursie: 74,00 zł
baks napisał(a):
Nawet 1mln to 30 baniek w kasie (na czysto) tyle w 3 miesiące nie zarobi nawet W3 - jak już w końcu wyjdzie .... bo oni mają do spłacenia już nie wiadomo ile. Do niedawna mówiło się o ponad 150mln kosztów a teraz będzie więcejPray

24 mln w kasie.
Cytat:
No tak jak zrozumialem Anty_Teresa uwaza, ze rynek oczekuje miedzy 600tys a milionem sztuk sprzedanych "lifetime" wiec 300k w raporcie nie powinno spowodowac wiekszych zmian kursu

Tak, przy założeniu lifetime 12 miesięcy dla TWOM.
Uważam także, że 300 tys. w tym roku byłoby rozczarowaniem. Co więcej z pewnością wynik będzie wyższy. Nawet 500 tys. może być rozczarowaniem. Bo wyliczenia były szacowane dla pełnej ceny, a w przyszłym roku już w pełnej może się nie sprzedawać.

Czy ktoś ze spółki pisał o tym, że będzie TWOM2? Z tego co mi się o uszy obiło to miała to być w zamierzeniu jedna część...

Scarry
184
Wysłane: 15 grudnia 2014 13:25:35 przy kursie: 74,00 zł
@anty_teresa

nikt nigdy, napisałem co mnie ucieszy z wydarzeń na spółce. Nie miało być także żadnych dodatków do TWOM, a jednak już je piszą. Nikt również nie miał pojęcia o skali sukcesu cudeńka jakie robia. Nikt nie przewidywał sensu produkowania dużej ilości pudełek (które znikają na pniu praktycznie). Miała być ambitna gra klasy Indie, a wyszedł przebój bijący sprzedażą tytuły AAA, o którym mówi się na całym świecie.

oni dopiero oswajają się ze skalą sukcesu. Ja po prostu piszę jak zwykle swoje szacunki co ja (jako przedsiębiorca) zrobiłbym na ich miejscu i co jestem przekonany że zrobią :)
Edytowany: 15 grudnia 2014 13:32

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 656
Wysłane: 15 grudnia 2014 14:28:57 przy kursie: 74,00 zł
Scarry

Nie, no jasne, że DLC były jak najbardziej sensowne, natomiast wydanie drugiej części niekoniecznie wydaje mi się takie łatwe. O ile w jakichś tam Wiedźminach, czy Sniperach wydaje się to mi znacznie prostsze, to w przypadku TWOM już nie, bo gra zaskakuje przede wszystkim pomysłem. Owszem można wydać i pojechać na sukcesie pierwszej części, ale to już ma jak rozumiem zrobić Industrial. Odgrzewanie TWOM jakąś inną lokalizacją jak proponują tutaj niektórzy jest dla mnie pomysłem chybionym. Wydaje mi się, że musiałoby to mieć już inny lepszy silnik graficzny itd, coś zaskakującego. No, ale na grach to znasz się ode mnie lepiej, więc jeśli uważasz, że jest sens powstania, to ja tego nie kwestionuję.

wariatus
0
Wysłane: 15 grudnia 2014 14:48:33 przy kursie: 74,00 zł
Jak już analizujecie, to radze spoglądać na rynek Androidowy i Chiny - to są miejsca z których będą płynąć wymagania zmian w grze - które w dłuższej perspektywie mogą wyznaczyć rozwój TWoM. Ja np. bardziej obstawiałbym multiplayer'a niż dwójkę.

Scarry
184
Wysłane: 15 grudnia 2014 14:59:19 przy kursie: 74,00 zł
@wariatus

z mojego doświadczenia Chiny są jednym a najbardziej przereklamowanych obszarów sprzedaży gier jaki można sobie wyobrazić. Tam żaden model nie działa - ani F2P, bo Chińczyki grają chętnie, ale za cholerę nie kupują premium modułów w F2P, to taki naród że bedą ciupać 5 razy wolniej, aby za darmo; ani klasyczny, bo skala piractwa, ciągle nie specjalnie ściganego przez państwo, jest wprost kolosalna.

IMHO nas zdecydowanie bardziej interesują rynki rozwiniętej, jak słysze że dużo zależy od tego że firma wiąże sukces ze sprzedażą w Chinach, to ja mam w głowie czerwone światło od razu.

Wczoraj wieczorem posiedziałem sobie z paroma gierkami 2,5 D dla PS3 ... np Little Big Planet 1/2 ... specjalnie myśląc o TWOM (no tak przed żoną się tłumaczyłem :P:P).... i tak wydaje mi się że jednak jakby TWOM troszeczkę zmodyfikować, to takie sterowanie jest wyobrażalne. To może być jednak spoko fajne.

Szuflowanie postaci przednimi przyciskami, ruchy ala LBP, tyle że nie da się łatwo wskazywać dalszych rzeczy. Ale ogólnie da się to zrobić.
Edytowany: 15 grudnia 2014 15:07

wariatus
0
Wysłane: 15 grudnia 2014 15:12:01 przy kursie: 74,00 zł
@Scarry

Tyle tylko, że skoro firma już dała przeciek, że myśli o Chinach, to jest to (teoretycznie) bardziej prawdopodobne niż przerobienie gry w inny sposób ;).

W Chinach się zarabia tak jak wszędzie indziej - tzn. jest te 3-4% szans, że się uda. To, że co niektórym biznesmenom się wydaje, że wystarczy tam wrzucić grę by się sprzedała, to inna sprawa :)

Scarry
184
Wysłane: 15 grudnia 2014 15:14:31 przy kursie: 74,00 zł
@wariatus

Angel mówimy o tym samym - firma tylko tyle że zrobi Chinom ich wersję językową. To akurat jest spoko, bo nie robią na początku tylko już w trakcie sukcesu komercyjnego. Ale wazne zeby nie poświęcać kasy na produkty specjalnie profilowane na ich rynek, bo to moim zdaniem ogromne ryzyko biznesowe zmarnowania kasy.
Edytowany: 15 grudnia 2014 15:20

c15d
3
Wpisów: 163
Wysłane: 15 grudnia 2014 19:33:48 przy kursie: 74,00 zł
A czy ktoś wczoraj oglądał Polsat News? Niestety nie mogłem oglądać, możecie streścić w paru zdaniach?

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 15 grudnia 2014 20:42:40 przy kursie: 74,00 zł

at c15d

"Paweł Miechowski z 11 bit studios jest przekonany, że ostatnie wzrosty spółki na giełdzie są związane z sukcesem "This War of Mine".
- Tytuł od momentu wydania ciągle znajduje się w czołówkach list najlepiej sprzedających się gier w sklepach cyfrowych takich jak Steam, Humble Store i Games Republic. Nasza spółka była niedoszacowana pod względem wartości i rynek >>przetrawia<< wielki sukces naszej ostatniej gry. A to nie koniec, bo w obecnych czasach dystrybucji cyfrowej okres sprzedaży jest bardzo długi, a dodatkowo napędzany jest sprzedażą pudełkową, więc perspektywy wydają się bardzo optymistyczne - mówi Paweł Miechowski z 11 bit studios."
Everything you know is wrong.........

c15d
3
Wpisów: 163
Wysłane: 15 grudnia 2014 20:50:18 przy kursie: 74,00 zł
Dzięki;)

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 15 grudnia 2014 21:14:19 przy kursie: 74,00 zł
at c15d

z forum dla inwestorów 11 bit
"Q: Co do pytań o koszulki - wiem, że pomysł wydaje się Panom lukratywny, ale na razie potrzebę zakupienia koszulki zadeklarowało 10 osób z tego forum. A do tego naszym biznesem są gry, a nie koszulki. Możemy ogarnąc za to jakaś firme na zewnątrz od tego - sprawa do przemyślenia.

odpowiedz: Nie zajmujemy się także dystrybucją pudełek - zajmujemy się dystrybucją cyfrową.
Cytuj:

Q: Wiem ,że sprzedaż gry jest dla nich niespodzianką , ale o tej niespodziance wiedzą już od miesiąca i był czas by zareagować i wytłoczyć dodatkowe powiedzmy 150 000 tysięcy pudełek. Sprzedaż w Polsce przed świętami mogłaby sięgnąć grubo powyżej 70 000 kopii i szkoda chyba ,że te pieniądze spółce uciekają.

odpowiedz: Doprawdy nie wiem, co na to odpisać." !!???

To znaczy, że te liczby są marginalne w porównaniu do tego ile rozchodzi się cyfrowo. Przynajmniej ja tak odbieram wypowiedzi 11b Wink
Everything you know is wrong.........
Edytowany: 15 grudnia 2014 21:15

Scarry
184
Wysłane: 15 grudnia 2014 21:15:50 przy kursie: 74,00 zł
@chris_martin
to moim zdaniem odbierasz źle, dla nikogo to nie są małe liczby, zresztą są chyba przesadnie zawyżone, ja bym stawiał że pudełka na całym świecie to ok. 200K sztuk... gdzie tam w Polsce 70K. Admin tak napisał bo tłumaczy Wam któryś raz, że nie ma najmniejszego wpływu na to co się stanie z grą od czasu jak zrzekli się dystrybucji na barki Cenegi.
Edytowany: 15 grudnia 2014 21:17

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość