pixelg
11BIT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

11BIT [11B]

AKTUALNY KURS: 489,00 zł (-0,41%) 14-06-2021 17:03
gentleman
0
Wpisów: 106
Wysłane: 24 marca 2016 10:31:03 przy kursie: 71,81 zł
moim zdaniem zarząd Bita poległ dlatego bo przekazał tak złą informację na konferencji i w trakcie sesji gdzie zlecenia siedziały w arkuszu. Niestety ale każdy rozgarnięty inwestor zakłada, że skoro firma robi konferencję tzn że chce przekazać coś pozytywnego i ważnego a nie podać tylko komunikat o przesunięciu premiery.
Ja właściwie nie wiem po co była ta konferencja?
Niestety dzięki amatorszczyźnie jaką odstawił zarząd straciłem więcej ponieważ moje zlecenia w arkuszu zaczęły się realizować z prędkością światła gdy kurs nagle zaczął pikować. TAKIE INFORMACJE POWINNY BYĆ PODAWANE PO SESJI GIEŁDOWEJ.
Wall Street to jedyne miejsce, do którego jedni przyjeżdżają rolls royce'ami, aby zasięgać porad u tych, którzy podróżują metrem.
Warren Buffett

jurror
0
Wpisów: 650
Wysłane: 24 marca 2016 10:34:08 przy kursie: 71,81 zł
@c15d

Nie odmawiam PLI pełnego profesjonalizmu i światowej jakości tego co robią, ale omówienie strategi dotyczącej industriala opartej głownie na przesłance ze trailery z PLI zrobią, to może by cieszyło akcjonariuszy jujubee w ich stadium rozwoju i przy ich zasobach kapitałowych.

P.S Przypomnę ci, że PLI pracował też nad GodFire wraz z VVD ,nie tylko w wymiarze trailerów ale i całej gry. Kokosów z tego nie zrobili, a nawet VVD-owi przysporzyło to problemów biorąc pod uwagę fakt, opcji inwestycyjnej gizy związanej z utworzeniem spółki celowej do zrobienia GF. W ten sposób vvd może ponieść kolejne parę mln kosztów związanych z tworzeniem GF , który bardzo kiepsko się sprzedał na rynku mobilnym , pomimo wysokiej jakości grafiki.
Także trzeba mieć coś więcej niż PLI za plecami lub z boku,żeby osiągnąć zakładany sukces, ana tej konferencji wszystkiego zabrakło oprócz informacji o PLI co też pan Dariusz później w wypowiedzi forumowej podkreślił. Nie podoba mi się takie podejście do tematu jakie prezentuje 11 bit.

Edytowany: 24 marca 2016 10:38

jurror
0
Wysłane: 24 marca 2016 10:46:14 przy kursie: 71,81 zł
chris_martin napisał(a):
WatchDog napisał(a):
Płynność?? Toż to ostatnia rzecz na liście ewentualnych zmartwień. Zresztą nadpłynność widać z kilometra. Polityka zarządu w kwestii alokacji kapitałów też jest jasna. Zarząd można zmienić, rozważ to jednak z innymi akcjonariuszami, bo ja się z wielu powodów dawno wyłączyłem z głosowań.

@ Wd

dzieki za odpowiedz.

moment .. ale dlaczego nasze pieniądze maja spoczywac w spokoju na koncie bankowym (stopy praktycznie "0" flat) - skoro Zarząd wypłaca sobie sowite premie za 2015 (6% zysku netto) to i akcjonariusze (spoza Zarządu) mogliby tez uczestniczyć w profitach !

gdyby plan był taki: robimy trzy gry o budżetach po 7-10 mln PLN to bym nie rozważał dywidendy natomiast Industrial jest już na ukończeniu, przyniesie sporo gotówki w 2017 - to uważam iż akcjonariusze (w tym Zarząd , który nie miał problemu aby wypłacić sobie premie !!)
powinni również być beneficjentami NADpłynności w spółce,.

pozdrawiam i do zobaczenia na WZA
Chris

Nasze??

Może prezesi uważają że skoro oni bezpośrednio przyczyniając się do rozwoju spółki , to jakaś część kasy leżąca na kontach od spółki może należeć się tylko im, a innym do niej wara??
Edytowany: 24 marca 2016 10:47

chris_martin
35
Wpisów: 860
Wysłane: 24 marca 2016 10:53:57 przy kursie: 71,81 zł
Nasze akcje, nasz udział w profitach spółki/nadpłynności = nasza kasa na kontach spółki - to proste..... ale wypłata była tylko dla Zarządu.

spółka publiczna na głównym parkiecie to nie prywatny folwark....
Everything you know is wrong.........

jurror
0
Wysłane: 24 marca 2016 11:01:05 przy kursie: 71,81 zł
@ chris

Ty to wiesz , Ja to wiem, pytanie czy Oni to wiedzą? Patrząc na ich podejście do rynku, raczej wątpię że są do tego przekonani, o czym Ty piszesz o tych naszych udziałach i naszej części własności w firmie.
Edytowany: 24 marca 2016 11:02

Greenthumb
0
Wpisów: 162
Wysłane: 24 marca 2016 11:13:06 przy kursie: 71,81 zł
chris_martin napisał(a):
Nasze akcje, nasz udział w profitach spółki/nadpłynności = nasza kasa na kontach spółki - to proste..... ale wypłata była tylko dla Zarządu.

Ja od dawna odnoszę wrażenie, że prezes ma swoistego "focha" na rynek i że w gruncie rzeczy żałuje, że weszli na NC zamiast pozostać niezależnym studiem. Oglądałem mnóstwo jego wypowiedzi, wywiadów i nigdy nie był tak nienaturalny i zagubiony w tym, co ma przekazać, nawet w języku angielskim... A tu sprawiał wrażenie stremowanego 10-latka w szkolnych jasełkach, który sprintem klepie wierszyk i marzy o ucieczce ze sceny... Dziwne to wszystko. Gdybym wierzył w teorie spiskowe, to bym pomyślał, że to robota na zamówienie.Anxious

krewa
krewa PREMIUM
433
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 8 104
Wysłane: 24 marca 2016 11:39:10 przy kursie: 71,81 zł
chris_martin napisał(a):

To wcale nie jest takie proste. Prawa majątkowe akcjonariusza się kłaniają.

chris_martin
35
Wysłane: 24 marca 2016 11:53:58 przy kursie: 71,81 zł
@ Krewa -

oczywiscie ze nie takie proste - rachunki posiada spółka a nie akcjonariusz/członek Zarządu.... mówimy o szerokim rozumieniu poszanowania akcjonariuszy mniejszościowych - i to nie w sensie prawnym....
Edytowany: 24 marca 2016 11:57

krewa
krewa PREMIUM
433
Wysłane: 24 marca 2016 12:08:12 przy kursie: 71,81 zł
Chris,
zawsze możesz skorzystać z prawa korporacyjnego i złożyć wniosek o umieszczenia konkretnych punktów w porządku obrad WZA lub je po prostu zwołać. Wystarczy zebrać myślących podobnie i posiadających wystarczającą ilość akcji.

chris_martin
35
Wysłane: 24 marca 2016 12:15:14 przy kursie: 71,81 zł
@ Krewa.

tak wiem,. wczoraj juz podjąłem taka wewnętrzną decyzje i będę ją realizował - wniesienie punktu (z poparciem stosownej liczby akcjonariuszy/głosów) jako punkt obrad WZA w maju - dywidenda za 2015.

pozdro
Chris

bbartt
bbartt PREMIUM
1
Wpisów: 73
Wysłane: 24 marca 2016 19:17:20 przy kursie: 71,81 zł
dywidenda albo skup akcji się nam należy skoro spółka nie chce przeznaczyć kasy na inwestycje to niech policzy ile na 2/3 industriale potrzeba(bo nie wiadomo czy to wypali) a resztę rozprowadzić wszystkim po równo według udziałów.

Faktycznie prezes na konferencji wyglądał na stremowanego, może głupio mu było, bo wiedział jaka będzie nasza reakcja.

Konferencja wizualnie (oglądałem na YT) zero. Przykro było patrzeć.

Na szczęście przyzwyczajeni jesteśmy do minimalnego ze strony spółki komunikowania się z rynkiem :(. Szczerze, to myślałem, że skoro jest Pan Dariusz od PR, to i on coś powie, zapowie, zrobi jakiś wstęp czy coś by prezesowi było lżej.

Bladdy
1
Wpisów: 13
Wysłane: 24 marca 2016 21:17:10 przy kursie: 71,81 zł
jurror napisał(a):
Na karby cudzych rąk( PLI w tym przypadku) pokładają wiarę w tym ze graczy oczarują i to jest jeden z ważnych wątków jakże lakonicznej "konferencji" dotyczącej przyszłej strategi spółki. Dla mnie to totalna porażka jest.
No, ale grę przecież robią w pocie czoła własnych rąk...

chris_martin
35
Wysłane: 24 marca 2016 21:22:58 przy kursie: 71,81 zł
Ofensywa informacyjna trwa.....

This War of Mine: The Little Ones - PC and mobile
24.03.2016
We are releasing The Little Ones on PC and mobile devices!

Distribution model and release date are not determined yet.

More info soon.

www.11bitstudios.com/blog/en/2...

GRAF78
44
Wpisów: 1 242
Wysłane: 25 marca 2016 00:33:13 przy kursie: 71,81 zł
chris_martin napisał(a):
@ Krewa.

tak wiem,. wczoraj juz podjąłem taka wewnętrzną decyzje i będę ją realizował - wniesienie punktu (z poparciem stosownej liczby akcjonariuszy/głosów) jako punkt obrad WZA w maju - dywidenda za 2015.

pozdro
Chris

Chris jak nie masz 15-20% to nie ma szans twój wniosek

jurror
0
Wysłane: 25 marca 2016 06:54:26 przy kursie: 71,81 zł
Bladdy napisał(a):
jurror napisał(a):
Na karby cudzych rąk( PLI w tym przypadku) pokładają wiarę w tym ze graczy oczarują i to jest jeden z ważnych wątków jakże lakonicznej "konferencji" dotyczącej przyszłej strategi spółki. Dla mnie to totalna porażka jest.
No, ale grę przecież robią w pocie czoła własnych rąk...

Ok. Natomiast pozostaje pytanie, po co ta konferencja?? Po to żeby pokazać dyletanctwo i niechlujstwo prezesa, a co za tym idzie nieprofesjonalność studia?? Po to żeby ogłosić premiere gry za 6 mln PLN za 1.5 roku oficjalnie z "pompą"?? Czy po to ,żeby pokazać i ujawnić w pełnej krasie, dlaczego rynek tak sceptycznie wycenia 11b w stosunku do innych maluchów??
Efekt był jaki był,olbrzymi wolumen na sporaśnym spadku, ale najważniejsze chyba jest to , że raczej wielu indywidualnych którzy twardo trzymali papiery do tej pory, po tym żenującym spektaklu pozbyli się ich( co można wyczytać na forach).

Rif
46
Wpisów: 924
Wysłane: 25 marca 2016 08:43:46 przy kursie: 71,81 zł
Musieli sobie zdawać sprawę z konsekwencji tej konferencji, jeśli w zasadzie nie było na niej, albo nie potrafili przekazać, żadnych dobrych wiadomości. Wystarczyło niewiele, by nadać równowagę np. kilka grafik, albo chociaż logo z prawdziwym tytułem gry. Coś co by dało namacalny znak dotyczący projektu Industrial. CD Projekt potrafił wrzucić zajawkę CP2077 w styczniu 2013 roku, czyli jak sądzę pięć lat przed premierą gry! Czy to pozbawiło ich impetu promocji, czy to wzmocniło konkurencję? Absolutnie nie. Za to świadomość produkcji tej gry żyje wśród graczy i inwestorów.

Może zatem wszystko odbyło się w środę z premedytacją? Na rynek wyrzucono akcji za 8 milionów. Wyobrażacie sobie, że ktoś skupuje tyle akcji, gdyby ta konferencja miała zrównoważony przebieg? Musiałby wywindować kurs na 100, albo i wyżej. Tymczasem ktoś otrzymał prezent w postaci możliwości zakupu setki tysięcy akcji w cenie 70-72 zł. Różnica znaczna.

Mam wrażenie, że Zarząd ma złych doradców. Mieliśmy jedno tąpnięcie, a przecież w kwietniu kończy się lock-up na sprzedaż akcji przez Zarząd. Jeśli są tacy pewni wyników swej pracy i nabrali fajnych premii, to wypada, żeby przedłużyli lock-up przynajmniej do premiery gry, która się kryje pod ksywką "Industrial".

Dywidenda nie ma sensu. Jeśli faktycznie startują już z produkcją kolejnej gry, która wyjdzie w 2018 roku. Niemniej jednak tempo tworzenia kolejnych produkcji musi wzrosnąć. Przydałaby się w tym względzie prezentacja strategii na przyszłe lata. Hucznie ją zapowiadano na forum inwestorskim. Myśleliśmy, że będzie omawiana na konferencji, a tu cisza. Spółka nabrała wody w usta.

chris_martin
35
Wysłane: 25 marca 2016 08:50:25 przy kursie: 71,81 zł
GRAF78 napisał(a):
chris_martin napisał(a):
@ Krewa.

pozdro
Chris

Chris jak nie masz 15-20% to nie ma szans twój wniosek

..czyli musimy zebrac sie w grupe 15-20 inwestorow..... mozliwe.

milego
chris

pandorinium
46
Wpisów: 910
Wysłane: 25 marca 2016 08:55:41 przy kursie: 71,81 zł
Niestety mam własnie podobne myslenie, że ostatnio zarząd ma gdzieś drobnych. Liczą się tylko fundusze i dla nich stara się wszystko zrobić, a taka konferencja była idealna do tego. Tylko czy to jest właściwa metoda, bo tak jak wcześniej miałem dobrem zdanie o spółce, tak teraz ta opinia niestety jest gorsza. I niby jak kasa to i nie powinno być emocji oraz sentymentów, ale jednak z szacunku dla wszystkich akcjonariuszy powinni przygotować się lepiej do konferencji, a najlepiej jej w ogóle nie robić. :)

krewa
krewa PREMIUM
433
Wysłane: 25 marca 2016 09:13:33 przy kursie: 71,81 zł
chris_martin napisał(a):
..czyli musimy zebrac sie w grupe 15-20 inwestorow..... mozliwe.

Do zgłoszenia wniosku o zwołanie WZA lub o uzupełnienie porządku obrad o konkretny punkt wystarczy 1/20 kapitału akcyjnego, czyli 5% (nieco ponad 110 tys akcji).
Co innego z przegłosowaniem wniosku.
Edytowany: 25 marca 2016 09:15

chris_martin
35
Wysłane: 26 marca 2016 06:49:45 przy kursie: 71,81 zł
Drodzy Akcjonariusze,

list otwarty.

jesli masz uwagi i pytania do Prezesa, prosze zarejestruj sie na WZA i podyskutuj f-2-f z Prezesem Grzegorzem ;-)

zglosimy wspolnie wniosek o wyplate dywidendy za 2015 - a w Q3/Q4 '16 juz trailer Industriala i strumień nowego cashu do spólki w 2017

msimy uzbierc co najmniej 15% głosów - mozecie wysylac PW z info iloma głosami dysponujecie - i zbierzemy stosowna ilosc glosow na WZA

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość