pixelg
Płacz... - Kozetka - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

8 9 10 11 12 13 14 15 16

Płacz...

majama
1
Wpisów: 1 178
Wysłane: 30 listopada 2009 23:21:15
Coż tu powiedzieć... dzieki że byłes otwarty i szczery, każdy widzial że poległes za cos w co wierzyłeś, a nikt z nas nie jest nieomylny i przykładowe straty sa tutaj wpisane w scenariusz jako obowiązkowe do przerobienia. Wyrazy współczucia stary.
To jest gra. Zabawa na pieniądze.

owner
1
Wpisów: 2 859
Wysłane: 30 listopada 2009 23:23:56
no właśnie. pamiętam jak sam pisałem że łatwo można wylecieć z rynku przy takich zagrywkach.

nocnygracz nie straciłeś przecież całego kapitału. mam nadzieje że nie znikniesz z forum (jak już to zrobiło kilku). zrób sobie przerwę z tydzień albo do przyszłego roku i nie chcij się szybko odegrać bo wiadomo jak to się kończy.

pzdr.
EEX

kijekjjk
0
Wpisów: 336
Wysłane: 1 grudnia 2009 00:01:24
nocnygracz napisał(a):
Techmex.(..)

nie łam się..odpocznij..wyciągnij wnioski..
jeszcze sunny zaświeci..
pozdrawiamwave
„Inwestorzy nie planują przegrywać. Przegrywają, bo nie planują”...
"Taka jest moja koncepcja
Tak ja to widzę"

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 1 grudnia 2009 00:15:40
Nocny - jesteś niesamowicie inteligentnym, błyskotliwym gościem, obdarzonym poczuciem humoru i dystansem.
Życzę Ci, żeby porażka Cię nie złamała, tylko uwolniła nowe siły. Do życia, z giełdą czy bez. Czym prędzej podnoś się na nogi.

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 1 grudnia 2009 11:04:49
Zgadzam się z przedmówcami i chcę nawiązać do wypowiedzi Ownera. Zrób sobie przerwę, odpocznij, nie odrabiaj strat za wszelką cenę, bo skończysz jeszcze gorzej. Pamiętam mój debiut giełdowy gdzie po serii zwycięstw poniosłem sromotną porażkę. Zacząłem odrabiać straty niczym w kasynie i... Zaliczyłem jeszcze większy wpierd...l angry3 . Byłem prawie na -60% portfela. Ale nie poddałem się, odpocząłem i dziś jestem na pokaźnym plusie king . Może to nie skromne z mojej strony ale jestem z siebie dumny.
Nocny, życzę Ci i wszystkim poszkodowanym powrotu do znakomitej formy.
Pozdrawiam Gorąco...
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 1 grudnia 2009 11:22:58
Nocny podam ci moj niechlubny przyklad :) dzisiaj sie smieje ale wtedy bolalo a bylo to na elektrimie w dzien wyroku musialem akurat na 2h wyjsc z domu a ladnie roslo jak wrocilem bylo po ptakach o ile pamietam mialem kolo 50% w plecy :)
A poniewaz uwielbiam wyzwania nie poddalem sie i zaczalem grac caloscia na elku niedosc ze odrobilem straty to jeszcze zarobilem i uniknalem bessy dzieki temu.

Kazdy musi dostac wpie...l aby nabrac dystansu do wszystkiego.

TheBlackHorse
1
Wpisów: 1 410
Wysłane: 1 grudnia 2009 12:05:49
Taurus80 napisał(a):

Nabrać dystansu i poznać swoją psychikę. Jak pracuje podczas totalnego zdeptania...
You can't judge a fish by lookin' in the pond
You can't judge right from looking at the wrong
You can't judge one by looking at the other
You can't judge a book by looking at the cover
Oh can't you see, oh you misjudge me
I look like a farmer, but I'm a lover!
Edytowany: 1 grudnia 2009 12:06

Taurus80
0
Wpisów: 2 936
Wysłane: 1 grudnia 2009 12:10:36
TheBlackHorse napisał(a):
Taurus80 napisał(a):

Nabrać dystansu i poznać swoją psychikę. Jak pracuje podczas totalnego zdeptania...

Pomaga takze w wypracowaniu wlasnej strategi inwestycyjnej, przynajmniej mi pomoglo i z natury juz potencjalnych bankrutow nie tykam wole zdrowie psychiczne jak pare zl na piwo :)
Najwazniejsze podnisc sie z kolan i walczyc!!!

discopolo
0
Wpisów: 1 035
Wysłane: 1 grudnia 2009 12:38:50
nocnygracz napisał(a):
Techmex.
Czuję się jakbym zrobił sobie z gęby (tudzież klawiatury) chlew. Pisałem, pisałem.
Co z tego wyszło, każdy widzi.

Może to będzie lekcja dla innych. Szczerze pisałem o odczuciach, przemyśleniach i nadziejach towarzyszących moim kolejnym działaniom. Tak upadł inwestor (spekulant?).

Dziękuję tym, którzy próbowali mnie ostrzec. Mieliście rację, a ja się myliłem.
Chciałem być konsekwentny i byłem.

Pewnie się kiedyś z tego podniosę, ale na razie nie jest lekko.

Robiłem co mogłem żeby przekierowac Cię na MCI. Niestety uparciuszek z Ciebie okropny.

mroman
1
Wpisów: 195
Wysłane: 1 grudnia 2009 13:08:06
Witaj Nocny,

mysle ze powyzsze wpisy swiadcza o tym jak wszysy Cie tu cenimy i lubimy. Za merytoryczne wpisy, ciekawe pomysły i poczucie humoru. Byłaby ogromna szkoda gdybys nas opuscił, jednak pamietaj ze najwazniejszy jestes Ty i Twoja rodzina. Jezeli podejmiesz taka decyzje ze to nie dla Ciebie, w co raczej watpie, kopnij to w d.. i zajmij sie czyms innym.

Sam bankrutowałem juz na giełdzie 2 razy i po jakims czasie udawało mi sie podniesc. Ryzykowałem tak jak Ty, kiedys miałem kredyt na którym była jeszcze odroczona płatnosc i wszystkie srodki zainwestowane w jedna spólke (BRE Bank) Majac pokrycie inwestycji srodkami własnymi na poziomie 11% mogłem zbankrutowac w jeden dzien.

Teraz po latach coraz bardziej zblizam sie do modelu ktory w inwestycjach stosuje Pan Robert Nejman, dla ktorego zasada nr 1 to chron swoj kapitał.

Odpocznij, ciesz sie Swietami, wyciagnij wnioski i wracaj do nas.

Pozdrowienia
Edytowany: 1 grudnia 2009 13:11

mroman
1
Wpisów: 195
Wysłane: 1 grudnia 2009 13:10:35
discopolo napisał(a):
nocnygracz napisał(a):
Techmex.
Czuję się jakbym zrobił sobie z gęby (tudzież klawiatury) chlew. Pisałem, pisałem.
Co z tego wyszło, każdy widzi.

Może to będzie lekcja dla innych. Szczerze pisałem o odczuciach, przemyśleniach i nadziejach towarzyszących moim kolejnym działaniom. Tak upadł inwestor (spekulant?).

Dziękuję tym, którzy próbowali mnie ostrzec. Mieliście rację, a ja się myliłem.
Chciałem być konsekwentny i byłem.

Robiłem co mogłem żeby przekierowac Cię na MCI. Niestety uparciuszek z Ciebie okropny.

a Ty to niby taki spolegliwy jestes ;-)) Innych namawiasz a sam nie chcesz kupic ;-)

buldi
0
Wpisów: 5 064
Wysłane: 1 grudnia 2009 14:03:43

Też mam za sobą podobne doświadczenia jak pewnie znakomita większość, jedynie nie wszyscy się do tego przyznają. A Ci którzy ich jeszcze nie mają w swoim czasie też dostąpią tego zaszczytu.
Jak to mówią co Cie nie zabije to cię wzmocni. Tak hartuje się stal.
Rad Ci żadnych nie daję, bo widzę, że zostałeś już nimi zasypany, poza tym jak na razie ani razu nie wygrałem jeszcze z Tobą zakładu, więc nie mam się co tu wymądrzać.
Trzymam jedynie kciuki za Twoje dalsze inwestycje, licząc na to, że się nimi jeszcze nie raz pochwalisz tu na forum.thumbright

bB86
0
Wpisów: 744
Wysłane: 1 grudnia 2009 14:06:39
Ciekawie przejrzeć ten wątek od samego początku.. z czysto psychologicznego pkt widzenia..

A Nocny.. jak wyżej..wszystkiego najlepszego stary, trzymaj sie - trzymam kciuki :).
Nudne powtarzać to w kółko - ale zdrowie i rodzina, bliscy - to się liczy najbardziej. Jeśli nie chcesz dać sobie spokoju z giełdą to ładuj w takie np. Lotosy, czyli spokojny wolny wzrost, naprawdę :), bo inwestowanie w takie IEA czy TEX'y wymaga naprawdę dużej wiedzy i długiej nauki..
• Diehard modern value investor (with a Mungerish twist) ;) •
Edytowany: 1 grudnia 2009 14:09

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 2 grudnia 2009 20:30:04
nocnygracz napisał(a):

Próbuję znaleźć przyczyny Twojego niepowodzenia. Nie wiem jaką kwotę zainwestowałeś ale domyślam się, że błąd leżał w MM. Proszę zwrócić uwagę na średnią wartość transakcji w ostatnich dniach:
26.11 2407 zeta
27.11 3081 zeta
30.11 3159 zeta
01.12 2463 zeta
02.12 2368 zeta
Grając na takich spółkach jak TEX należy zawsze mieć świadomość, że pewnego pochmurnego dnia noto mogą się nie otworzyć i tak już ... pozostać!
Wniosek jest taki, że w takie spółki należy inwestować kwoty, których strata nie spowoduje jakiegokolwiek uszczerbku.
nocnygracz napisał(a):

Jestem pewien, że tu wrócisz (bogatszy o bezcenne doświadczenia) ... od tego sportu ciężko uciec.
Ponoć aby odnosić sukces na giełdzie trzeba najpierw 3 razy zbankrutować. Mnie to ominęło ale początkowe straty były naprawdę spore.
Edytowany: 2 grudnia 2009 20:39

Dapi
0
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 1 002
Wysłane: 2 grudnia 2009 21:02:40
Oj na akcjach to bardzo trudno zbankrutować...
No chyba że cały portfel zapełnia się akcjami spółki ze sprawą o upadłość.
Jeżeli ktoś raz tak zrobił to niestety ma to cos czego nie powinien mieć inwestor/spekulant. Żyłkę hazardzisty...z tego się nie wychodzi a najlepszą metodą jest po prostu sobie odpuścić.
Rynki mogą pozostać irracjonalne dłużej niż ty możesz pozostać wypłacalny.

Rozbudowane wykresy: http://www.atcharts.pl
Centrum analizy technicznej: http://www.attrader.pl

wujek_staszek
0
Wpisów: 792
Wysłane: 2 grudnia 2009 21:05:30
Witam,

Przeczytałem cały wątek od deski do deski i ogarnął mnie strach. Ponownie przeżyłem całą bessę. Patrzyłem na daty wpisów oraz na wykres indeksów. Polecam tę lekture bo na prawdę warto. Październik 2008 i te ciagłe nadzieje na odbicie, na podwójne dno, na Obame, na cokolwiek. Nic z tego, dalej spada. Psychologia całej bessy jak na dłoni. Oby to był na prawdę już koniec.
Mam nadzieje, że główni bohaterzy już odrobili straty.
Pozdrawiam
Albo my ich, albo oni Was.
Edytowany: 3 grudnia 2009 08:09

addi
0
Wpisów: 1 086
Wysłane: 2 grudnia 2009 21:14:04
Dapi napisał(a):
Oj na akcjach to bardzo trudno zbankrutować...

Dapi! Przekonaj o tym posiadaczy np SKYEurope!

plynacyzrynkiem
0
Wpisów: 1 349
Wysłane: 2 grudnia 2009 22:29:32
ale o co Wam chodzi. jutro znowu notowania sky. chodza sluchy, ze fiksing po 1...euro ;)

Henryk_Anatol_Rzezucha
0
Wpisów: 179
Wysłane: 3 grudnia 2009 03:10:09
WatchDog napisał(a):
Nocny - jesteś niesamowicie inteligentnym, błyskotliwym gościem, obdarzonym poczuciem humoru i dystansem.
Życzę Ci, żeby porażka Cię nie złamała, tylko uwolniła nowe siły. Do życia, z giełdą czy bez. Czym prędzej podnoś się na nogi.

Podpisuje sie - nocnygracz to jeden z doslownie kilku nickow tutaj ktore zawsze czytam z uwaga i od ktorych czegos sie nauczylem (i miejmy nadzieje ze jeszcze naucze).

discopolo
0
Wpisów: 1 035
Wysłane: 3 grudnia 2009 08:59:34
Henryk_Anatol_Rzezucha napisał(a):
WatchDog napisał(a):

Podpisuje sie - nocnygracz to jeden z doslownie kilku nickow tutaj ktore zawsze czytam z uwaga i od ktorych czegos sie nauczylem (i miejmy nadzieje ze jeszcze naucze).

Na przykład tego że nie wolno stawiać zbyt wiele na jedną spółkę.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
8 9 10 11 12 13 14 15 16