pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Henryk_Anatol_Rzezucha

Henryk_Anatol_Rzezucha

Ostatnie 10 wpisów
krishic, sebastian - dzieki za informacje. Ktos na forum parkietu napisal ze sprawa zostala zgloszona do Stowarzyszenia Inws. Ind., moze oni porozmawiaja z zarzadem. Choc watpie zeby to cos dalo; w kontekscie wielomiesiecznego reklamowania BBC inwestorom swoich akcji w stylu "za akcje za 1.5zl masz u nas aktywa warte 2.8zl", spolka dobrze rozumie co robi i najwyrazniej probuje, ze tak to ujme, isc na rympal.

kolega - wkladanie jeszcze wiecej pracy i czasu na organizowanie jakichs koalicji to troche tak jakby jakis znany Ci zul publicznie nawygrazal na osiedlu ze Cie napadnie i okradnie, a ty w odpowiedzi organizujesz koalicje sasiadow ktorzy wychodza z domu tylko razem w grupie, zeby sie nawzajem bronic jakby co. Bardziej naturalnym rozwiazaniem jest chyba zadzwonic na policje/prokurature i zglosic pogrozki.

Kiedys przedstawiciel spolki napisal na forum ze poziom break-even w podstawowym biznesie sprzedazy opon lezy gdzies miedzy 21 a 24mln. Wiec przy 22mln przychodow, zysk netto bliski zero nie jest niespodzianka.

Ciekawe czy nie mogliby po prostu sprzedac tej czesci spolki - bylaby moze wiecej warta w rekach konkurencji (wieksze marze no bo wlasnie mniej konkurencji), a Orzel mialby kapital na druga fabryke granulatu...

Przyzwoity raport okresowy. Stabilnie. Zysk netto ten sam co w Q1 (pomijajac owczesny zysk jednorazowy), 1.2mln, ekstrapolujac na rok i przyjmujac P/E=10, wartosc akcji to 15zl.

Do poltora roku temu byli zwyklym sprzedawca opon. Z rok temu dostali dwie duze dotacje (w sumie 5-6zl na akcje) na budowe dwoch zakladow przetwarzania zuzytych opon w granulat z ktorego robi sie m. in. nawierzchnie do boisk orlik. Maja podpisana kilkuletnia umowe z odbiorca tego granulatu. Pierwszy zaklad granulatu wlasnie ruszyl, drugi w 2014. Pierwszy jest kopia podobnych zakladow na zachodzie, drugi ma byc bardziej nowatorski. Ten granulat to biznes o b. wysokiej marzy bo ma b. niskie koszty (zuzyte opony nie kosztuja).

Dodatkowo dostali dofinansowanie 10mln (1.3zl na akcje) na jakiestam badania.

krewa napisał(a):
Siekoo kiedyś przerabiał ten temat, zwróć się do niego.

Dzieki! Znalazłem tamtem watek (/Forex/kurs złotego)

Nie calkiem na temat ale nie chce zakladac nowego watku.

Sytuacja: jestem obecnie za granica i chce za lokalna walute kupic akcje na GPW. Jaka metoda jest najtansza?

Dotychczas robilem przelewy bankowe... az zobaczylem jaki jest spread w INGBS (jest koszmarny). Jesliby powiedzmy przowozic gotowke do PL (niewielkie kwoty) i wymieniac w kantorze, ile sie zaoszczedza (procentowo) w stosunku do przelewu bankowego? W internecie reklamuja tez jakiestam platformy wymiany walut - zna to ktos Was?

Dzieki,

HAR

Mathu - to jest raczej zla informacja niz dobra. Dotacja na drugi zaklad przyznana byla wczesniej, zaklad mial ruszyc rok po pierwszym. A tu pisza ze 2014.

Ciekawe czy cos im sie ruszylo w sprzedazy opon - dotad wychodzili na zero ale ostatnio konkurencja (oponeo) informowala ze sie lepiej sprzedaja.

A tak przy okazji - podziekowania dla p. Patryka (i posrednio tez dla p. Jacka) za poziom relacji inwestorskich. Przyjemnie jest widziec ze osiaganie sukcesu

Amos - spolka jest przejrzysta. I w przejrzysty sposob niedowartosciowana. Wiec akurat tutaj trend spadkowy mozna przelknac...

Nie jestem pewien czy to jest odpowiednie miejsce ale nie widzialem zadnego watku w dziale Warsztat wiec moze tu ktos zajrzy. Sprawa jest taka: proponowana przez BBC operacja polaczenia z IDM wydaje mi sie, o ile dobrze zrozumialem sens proponowanych uchwał, działaniem na szkode spółki (i w szczegolnosci moja jako mniejszosciowego akcjonariusza). Na tyle oczywistym ze zastanawiam sie czy nie zaskarzyc tych uchwał w sądzie.

Problem: Nie mam na razie zielonego pojecia jak to sie robi.

Pytanie: czy znacie materiały źródłowe z ktorych mozna sie zorientować w całej procedurze? Np. jakis artykul o przebiegu tego typu pozwow przeciw innym spolkom lub tresć sadowych orzeczen.

Kilka pytan konkretniejszych:

- Czy uchwaly funduszy NFI (takim ustawowo jest BBC) zaskarza sie w jakikolwiek sposob inaczej niz zwyklej spolki?

- By moc zaskarzyc, trzeba wczesniej oprotestowac uchwale na walnym zgromadzeniu. Czy sad bedzie wymagal zeby juz na zgromadzeniu glosowanie przeciw bylo uzasadnione w ten sam sposob co we zaskarzeniu?

- Czy taki pozew mozna skladac grupowo czy skarzacym musi byc pojedyncza akcjonariusz?

- Jeśli ktoś z was uczestniczył w lub miał kontakt z tego typu zaskarżeniem, czy skarzacy wynajmowali prawnikow czy wystepowali osobiscie? Tzn. wiem ze i tak musialbym sam przekopac sie przez i rozumiec sens odpowiednie ustaw, ale pytam o redagowanie wnioskow - czy da sie to zrobic w praktyce komus kto nie jest prawnikiem.

Czy ktos z Was wczytywal sie w ta umowe z BBC i bylby w stanie ja strescic? Ja sie troche pogubilem kto co ma miec w trojkacie BBI, IDM, Supernova...

... a spadki sa oczywiscie bezsensowne, jak zwykle. tym razem nikt na nie nawet nie nagania na forum. choc watpie zeby sie IDM na dobre odbil zanim nie odmroza skupu.

Re: "Gra w gamboni i nic poza tym."

Troche jestescie niesprawiedliwi. Akcje wypuszczono w 2007r po chyba 6zl (a propos - jesli jestes od pierwszego dnia to pewnie jeszcze pamietasz jak prezes wlasnie pierwszego dnia sie wkurzyl ze mu inwestorzy debiut psuja - "jak komus te akcje tak ciaza to...."), teraz ich realna wartosc to kilkanascie zlotych. Bardzo przyzwoity wzrost organiczny. W Gamboni rzeczywiscie z nami zagrano, ale "nic poza tym" to juz przesada.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 23 marca 2012 23:46:29
Liczba wpisów: 179
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,454 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d