pixelg
Literatura - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

4 5 6 7 8 9 10

Literatura

vladinho
vladinho PREMIUM
Wpisów: 612
Wysłane: 24 kwietnia 2015 01:11:05
cyzo napisał(a):
Czytał ktoś "Analizę formacji na wykresach giełdowych" Bulkowskiego?
Dobre to to?
Szukam książki pokazującej strategie zajęcia pozycji przy wybyciach z konsolidacji i podstawowych formacji a także metodyki przesuwania stopów. Czy "Analiza formacji..." to odpowiednia pozycja?

Sama książka jest jedną z ciekawszych pozycji na rynku, ale przede wszystkim dlatego, że autor nie postawił na tzw. doświadczenie czy przeczucie, ale postarał się o model statystyczny - na podstawie którego określa skuteczność wystąpienia danej formacji.
Czyta się to dość dobrze, pod warunkiem, że akceptujesz zasady takiego modelu (dość krótki wycinek czasowy, nie zawsze czytelne zasady wzięcia lub nie wystąpienia formacji do statystyki).
Z mojego punktu widzenia jest to dobra pozycja dla leniwych, którzy sami nie chcą ślęczeć po kilkanaście godzin przed wykresami a dostają gotową pracę do której autor podszedł profesjonalnie.
Jednak na stronie autora można znaleźć przykłady testów typu "czego oczekiwać za chwilę po kursie", które mogą zachęcić do systematycznej analizy: http://thepatternsite.com/quiz.html

Co do samych poszukiwań wskazanych tematów:
- opisane są różnorodne popularne formacje, jednak o konsolidacjach jest niewiele, właściwie to, co pisze autor w tym temacie można uogólnić do tego, że obszar konsolidacji jest najpewniejszym obszarem wsparcia i stop loss najlepiej umieszczać tuż poniżej tego obszaru.
- o przesuwaniu stopów też jest niewiele, autor odradza stałą wartość stop lossa (np. 10%), ale sama książka to raczej nie o tym, więcej jest na stronie: thepatternsite.com/Stoplocate.... ewentualnie można skorzystać z pozycji anglojęzycznych, które autor reklamuje.

Jeśli uważasz, że informacja o skuteczności formacji względem innych w pewnym modelu statystycznym jest przydatna to książka jest godna polecenia i warto do niej wracać.
Jeśli zależy Ci na samym materiale wspierającym rozpoznanie wystąpienia danej formacji, to podstawowe książki np. Murphy'ego będą lepszym wyborem.

cyzo
Wpisów: 717
Wysłane: 26 kwietnia 2015 00:06:34
@vladinho
Dzięki za recenzję. Jeżeli to coś podobnego do" Leksykonu (...)" Zalewskiego...to chyba sobie odpuszczę:)

vladinho
vladinho PREMIUM
Wysłane: 27 kwietnia 2015 10:34:59
nie, co prawda leksykon Zalewskiego tylko przeglądałem to Bulkowski postarał się o zwartą analizę a nie tylko przedruk danych z programu. Po każdym rozdziale jest zebrane podsumowanie i najważniejsze wskazówki dotyczące danego tematu włącznie z przypomnieniem kluczowych tez dzięki czemu więcej pozostaje w pamięci.
W sieci dostępne są fragmenty:
www.parkiet.com/artykul/111814...
www.wydawnictwolinia.pl/images...

Samej wiedzy jest tu dużo i jest przystępnie przedstawiona, mi bardziej chodziło o to, że jak dla przykładu zauważysz np. formację trójkąta na wykresie to opierając się na statystykach skuteczności tej formacji wcale nie będzie łatwiej podjąć decyzję o inwestycji w ten walor.

Pink Floyd
Wpisów: 177
Wysłane: 27 kwietnia 2015 13:05:49
Chyba nie kazdy rozumie roznice miedzy leksykonem, a encyklopedia ;-)

Formacja, to nie strategia inwestycyjna, na ktora sklada sie nie tylko wejscie na pozycje, ale i wyjscie oraz zarzadzanie kapitalem. To tematy mocno wykraczajace poza leksykon o formacjach.

Malo tego, formacja, to nie sygnal wejscia na pozycje. Ale to akurat mozna w leksykonie wyczytac.

prostokąt
Wpisów: 21
Wysłane: 28 kwietnia 2015 15:32:17
Witam!
Czy może ktoś polecić jakąś książkę na temat wolumenu?
Chciałbym się dowiedzieć takich rzeczy jak na przykłąd:
1)Jak zmienia się wolumen przed wystąpieniem jakiś formacji cenowych
2)Jak wygląda wolumen po wystąpieniu formacji cenowych.

Pozdrawiam!

Pink Floyd
Wpisów: 177
Wysłane: 28 kwietnia 2015 20:19:41
Raczej odwrocilbym pytanie: jaki wplyw ma wolumen na formacje.

Zacznijmy od tego, ze nie wszedzie wolumen ma sens w odniesieniu do formacji. Domniemuje, ze interesuje Cie rynek akcji czy kontraktow terminowych. A tam, przynajmniej jesli chodzi o japonskie formacje swiecowe, analiza wolumenu ma sens.

Moge Cie skierowac do Leksykonu www.wydawnictwolinia.pl/ksigar... , bo tam wiele analizowanych przykladow konkretnych wystapien formacji, analizuje wlasnie kwestie wolumenu. A to wszystko na przykladach z naszej rodzimej GPW.

prostokąt
Wysłane: 28 kwietnia 2015 22:43:38
Dzięki za link :)
Przychodzi ci jeszcze coś to głowy jeśli chodzi o wolumen?
Edytowany: 28 kwietnia 2015 22:48

vladinho
vladinho PREMIUM
Wysłane: 28 kwietnia 2015 23:48:39
patrząc na założenia 1) i 2) też wydaje mi się, że szukasz nie samej książki o wolumenie (a takie są i warto sięgnąć jak masz doświadczenie) a raczej opracowania analizy technicznej, której jedną ze składowych jest analiza wolumenu.
Zdecydowanie warto sięgnąć po biblię: www.maklerska.pl/analiza-techn...
Większość formacji tu opisanych ma nakreślone zachowanie wolumenu w czasie.

Sam temat wolumenu można zgłębić tutaj: www.maklerska.pl/znaczenie-wol...
Opisane są tu mniej znane wskaźniki oparte właśnie o wolumen, ale lepiej mieć sporą bazę wiedzy o AT przed zgłębieniem tej pozycji.

prostokąt
Wysłane: 29 kwietnia 2015 12:11:48
OKej dzięki za link. Przeczytam J.Murphiego jeszcze raz może nie do końca się skupiłem wtedy na zagadnieniach które teraz mnie interesują.

A czy mógłbyś podać w takim razie książki o samym wolumenie? Chętnie bym się temu przyjrzał.

prostokąt
Wysłane: 29 kwietnia 2015 13:17:33
Nie moge edytować dlatego musze napisać post pod postem.

Czytałeś może książke tego Richarda W.Armsa? "Znaczenie wolumenu" Co można w niej znaleźć ciekawego ?

vladinho
vladinho PREMIUM
Wysłane: 29 kwietnia 2015 23:22:31
tak, czytałem - trywialnie mogę odpowiedzieć, dla każdego coś miłego :) Ja szczególnie zwróciłem uwagę na opis i interpretację wskaźników Ease of Movement i Equivolume. Autor też sporo miejsca poświęca rozpoznawaniu obowiązującego trendu a także różnym strategiom zakupu/sprzedaży walorów uwzględniając też opisane wcześniej wskaźniki.
Tak jak pisałem, do książki lepiej usiąść po przeczytaniu kilku(nastu) innych pozycji i przeanalizowaniu spojrzenia różnych autorów na te same tematy. Autor też nie jest wylewny i wskazana jest uważna lektura (długie, złożone zdania, często kontekst domyślny).

prawdopodobnie prostszą pozycją jest onepress.pl/ksiazki/inwestowan... tego jednak nie czytałem, więc trudno mi póki co potwierdzić.

Jeśli chodzi o Murphiego to nie sposób wszystko zapamiętać, do tej książki trzeba wracać kilka razy :)

ROBERT150588
Wpisów: 68
Wysłane: 24 maja 2015 10:36:26
Witam.
Czytał ktoś może :
Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego ?

Jakieś opinie ? :)

patrycjafranczak
Wpisów: 8
Wysłane: 6 listopada 2015 13:33:30
Czyli mam rozumieć, że polecacie Murphy'ego dla początkującej osoby?

larss1
Wpisów: 1
Wysłane: 24 grudnia 2015 23:37:47
Witajcie, szukam jakiejś sensownej książki do nauki analizy fundamentalnej, czytania (i zrozumienia) sprawozdań finansowych spółek. Jesteście w stanie coś polecić?
Znalazłem coś takiego:
"Jak czytać sprawozdanie finansowe" Gertruda Krystyna Świderska
oraz
"ABC sprawozdań finansowych. Jak je czytać, interpretować i analizować" Waldemar Gos, Stanisław Hońko, Piotr Szczypa.

Czy któraś z w/w będzie odpowiednia dla laika w temacie AF?

cyzo
Wysłane: 18 kwietnia 2018 14:11:16
Cześć,

Która książka Friedmana jest lepsza?
Wolny wybór, czy Kapitalizm i wolność?

Pisząc lepsza, mam na myśli podstawy szkoły chickagowskiej/Friedmanowskiej. Chciałbym prześć przekorojowo przez firedmana, Hayek'a I Keynesa...az do Marksa :) Od czego zacząć?

Dzięki,

cyzo
Wysłane: 28 czerwca 2018 08:38:17
Cześć,

Kto zapoda jakąś pozycję opisującą mechanizmy sterowania rynkiem przez dużych graczy? Chodzi mi o przykłady, jak się "ubiera" graczy na górkach, jak do tego ma sie wolumen, kornerowanie itp. Zalążek był juz we "Wspomnieniach gracza giełdowego"...ale chcę więcej :)

Dzięki,

tratata
tratata PREMIUM
Wpisów: 787
Wysłane: 12 sierpnia 2018 23:37:53
W tym tygodniu przeczytałem powieść libertarianina i spekulanta giełdowego Douga Caseya "spekulant". Kopalnie złota, nowe technologie, szwindle urzędnicze, przekręty giełdowe, strzelaniny i morderstwa delikatnie okraszone romansem i do tego bardzo dosadne libertariańskie poglądy. Miód na moją duszę. Polecam, wydanie polskie przez Jana Fijora.
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

spa14
Wpisów: 1
Wysłane: 19 października 2018 09:09:56
pierwszy raz widzę taką listę ciekawych pozycji na jakimś forum :D mega, dzięki za to

orb1033
Wpisów: 16
Wysłane: 19 października 2018 10:25:21
A ja właśnie skończyłem czytać "Security Analysis" (Benjamin Graham, David Dodd). Bardzo dobrze napisana pomimo że od pierwszego wydania minie niedługo 75 lat. Zwraca uwagę na bardzo różne aspekty inwestycji w akcje i obligacje, tłumaczy jak czytać sprawozdania finansowe, w ogóle całą filozofię inwestowania w odróżnieniu od spekulacji. Podobno Warren Buffet przeczytał od deski do deski kilka razy :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
4 5 6 7 8 9 10