pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

vladinho

vladinho

Ostatnie 10 wpisów
Skimixa napisał(a):
„W tym roku juź na początku wzrostów mamy rekordowy wolumen”
Nie tak , powinno brzmieć : mamy rekordowy wolumen na bardzo mocnej świecy wzrostowej .
Wg Pana Nejdka z mbank nawet spadek do 18-19 nie zaneguje pozytywnego sygnału z poprzedniego miesiąca


Oczywiście, że Pan Najdek ma rację - "jakąś", bo ja nie wiem co oznacza w jego mniemaniu pozytywny sygnał, ani jakie są Twoje oczekiwania w tym kontekście.
Zwróć uwagę, że ja odniosłem się do Tezy BearHand'a sugerującego start podobnych wzrostów jak w 2016.
Neguję możliwość powtórzenia tej sytuacji w tym roku. Co nie znaczy, że JSW nie ma szans urosnąć, jak komuś będzie się chciało wykręcać kolejny rekordowy wolumen aby dobić do 50tki to proszę bardzo, tyle że to byłoby max przy takich obrotach, a Krewa zacznie wtedy alarmować, że przez ostanie 3m przekręciło się znacznie więcej akcji niż jest dostępne we free float.

Nie neguję, że tutaj można dopatrzeć się akumulacji, ale z mojego punktu widzenia ta świeca wzrostowa nie wygląda tak różowo, byki postanowiły przetestować możliwości za wcześnie i póki co poddały się.

BearHand napisał(a):

I jeszcze interesująca analogia na wykresie miesięcznym, co prawda miesiąc się jeszcze nie skończył, ale nie zakładam żeby niedźwiedzie były w stanie jakoś specjalnie wpłynąć na kształt wykresu cenowego i rozkład RSI:


kliknij, aby powiększyć


BearHand - zwróć uwagę na różnicę w wolumenie, w 2016 rósł powoli jak kurs piął się w górę i nastąpiło to po bardzo długiej ("książkowej") akumulacji. W tym roku juź na początku wzrostów mamy rekordowy wolumen, co oznacza, że na podejściu wrześniowym podaż tylko czekała żeby się pozbyć papieru. W tych okolicznościach ani to nie jest łatwa inwestycja, ani też nie ma podobnego charakteru jak w 2016. Być może w przyszłym roku -> jeśli <- spadnie zmienność pojawi się okazja.

mikhael napisał(a):
krewa napisał(a):
lesgs napisał(a):
Weźmy takich anty-szczepionkowców.

Wywołałeś wilka z lasu ;)
mikhael napisał(a):
Szczepionka może być użytecznym narzędziem do rozpowszechnienia w populacji różnych schorzeń.


Kiedy pojawia się problem, najlepiej go wyśmiać, wtedy na pewno zniknie.
W Afryce szczepionki wywołały nową falę zachorowań na polio:

apnews.com/article/virus-outbr...


Niestety wyśmiewanie nie jest tylko szczepionką na błędną interpretację, akurat za przypadki polio odpowiada niewystarczająca ilość szczepień. To Afryka jest kontynentem gdzie przypada najmniej szczepień na mieszkańca. d'oh!

lesgs napisał(a):
Chyba uderzyłeś w czułą strunę. Sny niektórych osób zdają się przerastać wyobrażenia wieszczy. Podtrzymuję swoją tezę wyrażoną na tym forum. Tak, Gra się zwróci, Gra przyniesie zysk, ale przebojem będzie krótko. Inaczej niż Wiedźmin, nie ma w niej nic oryginalnego. Jeszcze jedna bitwa, walka, strzelanie. Świat tej gry nie jest czymś nowym lub niezwykłym, lub pierwszym w swoim rodzaju. Nawet zastanawiam się (po objerzeniu trailera i innych dostępnych materiałów), czy gra nie będzie wręcz niszowa.
...


Lesgs, to chyba po prostu nie jest gra dla nas :). Jednak to też nie chodzi o to, że to jest kolejna strzelanka pokroju borderlands - to ma być w zamyśle marka, która zastąpi GTA - tzn zagospodaruje miłośników tej gry + zachęci nie tylko miłośników amerykańskiej kultury z brooklynu, ale też ich chińskich, japońskich, brazylijskich odpowiedników. Jeśli night city rzeczywiście wypali (a to na tym etapie ciężko określić) to przed cdr nie będzie koniec prac nad tym tytułem i jego światem a jedynie początek i multum ścieżek do monetyzacji świata, którego zasady i podstawy mają gotowe podobnie jak to jest w przypadku ad&d.

slider napisał(a):
Ale to , że ktoś ma krótką pozycję wcale nie oznacza, że gra na spadki. Być może ta pozycja zabezpiecza jego pozycję na akcjach, których nie chce sprzedawać w przypadku spadków.


W tym przypadku raczej skraca długą, a nie zabezpiecza - to nie są kontrakty, tylko pożyczone akcje

Formalnie wygląda to tak, że bogaty potencjalny Kowalski dogaduje się z giełdą, że pożycza od nich x akcji spółki, które odda za "jakiś czas", w momencie, gdy je otrzymuje - sprzedaje je na rynku i liczy na spadek cen tego instrumentu, by w stosownym momencie je odkupić i oddać komuś od kogo je pożyczył.

Jeśli wspomniany Kowalski miał długą pozycję (np. 10 tyś akcji) i pożyczył 5 tyś żeby sprzedać to tak jakby pozostał z długą pozycją na 5 tyś akcji. To teoria, bo dysponuje jeszcze środkami za sprzedane 5 tyś. I Jeśli notowania spadną to będzie mógł za te pieniądze odkupić więcej niż 5 tyś, które ma jeszcze do oddania.

W rzeczywistości mógł wziąć kredyt gotówkowy, lub pod zastaw i też dysponować takimi środkami bez operacji na akcjach i prowizji za nie. Co w mojej opinii podważa użycie tego instrumentu jako zabezpieczenia długiej pozycji, gdyż zabezpieczając się kontraktami albo opcjami zapłaciłby znacznie niższą prowizję osiągając ten sam efekt.

AdamK1 napisał(a):
Miał dziś miejsce bardzo ciekawy fixing na CDR - duża podaż na kontraktach doprowadziła do różnicy 10 zł między fut a akcją. Na CDR nie miał to miejsca chyba dotychczas w ogóle. Wygląda na celowe działanie.


Ktoś koniecznie chciał ustawić shorta, to i ustawił, volumen 95 kontraktów to więcej niż 10% LOP, ale dasz radę przewidzieć, jak sesja się skończy ? Nawet jeśli wyniki będą gorsze od oczekiwań to ktoś może potraktować spadającą cenę jako okazję, już to się tu zdarzało.
Oczywiście, dla miłośników teorii spiskowych jest mało prawdopodobne, żeby to był ktoś z ulicy.

Ammianus napisał(a):

"Jeśli chodzi o naszą "bananową" to poza krótkim epizodem w czerwcu nie napłynęły dodatkowe środki na naszą giełdę (tylko kilka dni z obrotami powyżej 1 mld zł) "


Wartość obrotu na Rynku głównym Twoim zdaniem spada ?


Tak obroty teraz są znacznie mniejsze niż w maju i czerwcu i te wakacje nie różnią się w tym od dotychczasowych.

Jeśli Twoje pytanie dotyczy innej perspektywy niż poruszona w moim poście (czyli np. kilkuletniej) to nie wiem, nie sądzę by różnice były znaczące z roku na rok.


pawel-P napisał(a):

Jak obstawiacie czy ten opór na 1890 zatrzyma WIG20 i pośle go na dno czy to raczej zbieranie sił przed ruchem do góry i straszenie.
Dolar spadł bardzo ładnie.
pawel


Niestety obawiam się, że to nie w technice trzeba szukać odpowiedzi, a w polityce...
jeśli drukarki wytrzymają realizację zysków w ameryce + nawrót zachorowań w europie to opór padnie.
drukarek nie wyłączą do wyborów w stanach.
Po wyborach prawdopodobnie będą ograniczać zwiększanie zadłużenia.

Jeśli chodzi o naszą "bananową" to poza krótkim epizodem w czerwcu nie napłynęły dodatkowe środki na naszą giełdę (tylko kilka dni z obrotami powyżej 1 mld zł), a aktualny poziom wynika z tego, że nie opłaca się sprzedawać dopóki s&p i dax rosną.
Wystarczy kilka kiepskich sesji na zachodzie i u nas będzie panika na niskich obrotach (ale do wyborów w stanach raczej drukarki wytrzymają).

Tak, biorę szczepionkę pod uwagę, ale ilości pozwalające na zabezpieczenie całej ameryki północnej i europy będą dostępne pewnie dopiero w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Tak bardziej krótkoterminowo proponuję wrócić do obserwacji dziennych zachorowań - teraz Hiszpania i Francja, ale niedługo też Niemcy (wrócą z plaży).

Co do słabszego dolara to aktualnie ma to wpływ tylko na notowania surowców (wzrosty na miedzi/srebrze) niestety nie przekłada się to na zasilenie gotówką rynków wschodzących.

Rif napisał(a):
Takie prace artystyczne to się robi na potęgę na początku kreowania koncepcji. Ciekawe czy kiedyś dowiemy się, że pierwszy projekt poszedł do kosza, jak protoplasta Frostpunka? Ja 2022 roku z premierą na pewno nie widzę.


Nie, Lead Artist to jest manager z doświadczeniem, jeśli zmieniają silnik to potrzebują kogoś kto jest w nowym silniku "oblatany", żeby nie zejść na manowce, dziwne tylko że wprost nie napisali, że chodzi o Unity.
Chodzi o to, żeby co dwa tygodnie nie wyrzucać roboty, bo potem się okazuje, że jednak "w ten sposób się nie da"
We Frostpunku też zmieniali grafikę - była konferencja jak FP ewoluował - warto wrócić kilkadziesiąt stron, więc możliwe, że są w środku roboty. Inna sprawa, że wtedy też była dyskusja o prototypowaniu - co to jest i co "grywalnego" było pokazane inwestorom, warto też do tego wrócić żeby zrewidować swoje poglądy na sposób działania spółki

Adagio napisał(a):
Wracając do giełdy...
Jak ktoś czekał na kończący etap hossy w postaci euforii to właśnie go mamy...

Tak się wydawało jeszcze w piątek, ale czy przypadkiem Nasdaq właśnie nie zanegował RGR na godzinowym ?

Co do samego Covidu - u nas bardzo szybko zamknięto granicę, włosi, niemcy, francuzi długo przyjmowali uciekinierów z Chin zanim zamknęli granicę. Teraz bardzo popularna jest teza, że jesteśmy odporni bo jako jeden z nielicznych krajów byliśmy szczepieni na gruźlicę.
Patrząc jednak na statystyki wygląda to raczej tak, że mieliśmy małą bazę początkową zarażonych i w miarę udało się to opanować. Wnioskuję to po tym, że niezależnie od ilości testów śmiertelność wszędzie jest zbliżona do 5% - także u nas.
Patrząc jednak z punktu widzenia giełdy - należałoby zadać pytanie co zrobią amerykanie w najbliższym czasie ? Notują przecież rekordy - kalifornia, floryda.
Polityka "nie zwracania uwagi na to co się dzieje" świetnie jest widoczna w Brazylii właśnie - będzie drugi lockdown ?

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 3 stycznia 2015
Ostatnia wizyta: 27 października 2020 18:51:33
Liczba wpisów: 727
[0,20% wszystkich postów / 0,34 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,579 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +138,98% +27 796,27 zł 47 796,27 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d