pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

vladinho

vladinho

Ostatnie 10 wpisów
Daj trochę czasu wirusowi, przecież nie zabija w momencie stwierdzenia, że ktoś jest zainfekowany ;P.
Poza tym aktualne statystyki nie uwzględniają braku sprzętu dla "serious cases" - tak jak dziś pisałem, jeśli w danym kraju osiągnięta zostanie maksymalna wydolność służby zdrowia, a ludzie dalej będą lekceważyć zakazy to odsetek śmiertelności wzrośnie kilkukrotnie.
Jestem ciekaw gdzie jest granica wydolności dla USA, ale takie kraje jak Chile, Ekwador, to już niedługo.

@Krewa
Ja po takich piruetach to musiałbym sobie rzepki nastawiać :D

Nie wiem na ile to 80% jest miarodajne, a na ile to jest faktyczny odsetek. Skoro testy nie są robione wszystkim to nie wiemy ile choruje bezobjawowo, a na ile jest to hasło dla uspokojenia społeczeństw. Wracając do rozmowy o włoskich piłkarzach wygląda na to, że radzą sobie dobrze ale nie jest tak, że przechodzą bezobjawowo - jakieś dolegliwości kilkudniowe się pojawiają, dlatego zgłaszają się na testy.
Mam założyć, że 80% ludzkości przechodzi to lepiej niż sportowcy ?

pandorinium napisał(a):
Każdy powinien rozumieć, że jak biznes jest niedostosowany do realiów to upada, ale drugi się rozwija. Firmy zajmujące się robieniem maseczek, dostawami jedzenia, produkcją jedzenia mają niezłe i obroty i potrzebują więcej pracowników. Rozwój medycyny, środków czystości też będzie rósł to i ludzi potrzeba. Ale łatwiej jest napisać, będzie koniec świata, pracy nie będzie. Wszystko upadnie.

PS Te niebotyczne 25 mln to jest mniej niż pół procenta światowej populacji. Rzeczywiście ogrom.

No tak, ale to jest dokument, który powstał w momencie, kiedy wirus dopiero zaczyna działać, miał powstać to powstał - papier wszystko przyjmie. Dane są z kosmosu, bo nikt nie ma pojęcia, co będzie za 2-3 miesiące - zwróćcie uwagę w ilu krajach jest już powyżej tysiąca zachorowań i ile jest już spoza Europy. Wydaje się Wam, że Europa ma najgorzej - guzik, jest w uprzywilejowanej sytuacji, posiada jeszcze kadry, sprzęt, to poza Europą będzie tragedia.

@Rif, w sytuacji takiej jak Hiszpania, Belgia, Francja itd. średnia śmiertelność już nie jest miarodajnym współczynnikiem. Tam część osób nie zaczyna być leczona (może to złe określenie, ale chodzi o dostęp do respiratora), to zupełnie zmienia szanse na wyjście z choroby i to niezależnie od wieku.
Zwracam uwagę, że dla większości krajów na świecie poza tymi rozwiniętymi, liczba chorych w okolicach 10 tyś jest nie do udźwignięcia - wtedy śmiertelność zmieni się na taką jaką obserwujemy we Włoszech.

@Bear gdybyśmy byli w normalnych czasach to ten wykres PKN wskazuje na spadki - na dużym wolumenie nie udało się przejść przez opór pod 55 a teraz tuż nad tymczasowym wsparciem w okolicach 49,5 wolumen gwałtownie opada.
Tyle że nasz W20 to jest trochę taki "newconnect" w porównaniu do s&p i tak jak Krewa powtarza, że na newconnect analiza techniczna nie za bardzo ma rację bytu, tak mi się wydaje, że i teraz nasza giełda sama z siebie żadnego ruchu nie wykona. Pytanie, raczej co zrobi jak pojawią się ruchy kierunkowe na Dax i S&P, bo obroty spadają z dnia na dzień, a jak była okazja 2-3 dni temu, to u nas była stagnacja przy prawie 10% na dax

Avocado napisał(a):
ciekawa jest psychologia tego kryzysu - co bardziej was przeraza - ze stracicie pieniadze kupujac za wczesnie, czy ze nie zalapiecie sie za winde do gory kupujac za pozno?

Mnie nic nie przeraża, brakuje mi trochę zmienności obserwowanej przez ostatnie dwa tygodnie, co najwyżej może być to trochę frustrujące, ale staram się to kontrolować.
Percepcję mam w tej chwili taką, że nie myślę o kupowaniu akcji. Widzę dwa scenariusze - pozytywny, wg którego jeszcze zdążę kupić akcje, nawet jeśli będę musiał kupować w okolicach wigu20 = 1800 to nadal jest to okazja zdarzająca się raz na kilka lat. Także negatywny, kiedy oszczędności będą musiały służyć jako środki do przeżycia.

To dość daleko posunięta sugestia - skąd i po co jest wirus, a właściwie określenie go jako samorozprzestrzeniająca się broń w celu osiągnięcia przewagi gospodarczej.
Problem w tym, że nie wydaje mi się, aby Chiny były w roli uprzywilejowanej - dziś podwoili liczbę nowych zakażeń w stosunku do dnia wczorajszego. Nie możemy Chin przedstawić jako mocarstwa, które kontroluje przyczyny (to mogłoby uzasadniać teorie spiskowe), to jest kraj, który lepiej kontroluje skutki (na razie), a to raczej za duże ryzyko na działanie celowe.

Padło wcześniej tez pytanie po co pompowanie pieniędzy w rynek - wydaje mi się, że odpowiedź mamy, choć być może prawda jest bardziej skomplikowana - na pewno te pieniądze pomogą bankom, które za bardzo były zalewarowane głównymi indeksami, nie upadną też, bo pieniądze pójdą też w chwiejące się molochy, które żyją z pożyczek w tych bankach.
Widać to też po naszej giełdzie dzisiaj - a dokładnie w jakim głębokim poważania świat ma naszą giełdę.

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz, a co jeśli zamiast te 10k dziennie chorych w stanach będzie pojawiało się 100k - czy to w ogóle jest możliwe biorąc pod uwagę dostęp do testów, bo teoretycznie uznać można, że teraz mamy jakąś policzalność z różnym błędem w zależności od kraju, ale co jeśli chęci nie zabraknie ale ludzkie możliwości po prostu nie wystarczą?

Ammianus napisał(a):

Antyteresa - dokładnie. To kolejny temat, w którym każdy ma coś do powiedzenia.

apropos maseczek, to jest podstawowe zabezpieczenie i nawet nie pisz tutaj, że nie są do niczego niepotrzebne - bo jeszcze ktoś to weźmie na poważnie.

Niech wyjdzie z kół experckich komunikat, że powinienem nosić, a będę pierwszym, który się do tego zastosuje.
Póki co, jest "podstawowe zabezpieczenie" wg. Twojego subiektywnego i niczym nie popartego osądu, więc nosić sobie możesz i dwie na raz, ale nie sugeruj komuś w tym kontekście, że coś "powinien" bo brzmisz jak z partii
"Razem". Najlepiej napisz do WHO co za "zalecenia" do tej pory rozpowszechniają;

"If you are healthy, you only need to wear a mask if you are taking care of a person with suspected 2019-nCoV infection. Wear a mask if you are coughing or sneezing."

www.who.int/emergencies/diseas...

Nooo, z takim podejściem to i w ciągu roku tu się nic nie zmieni.

Nie zrozumiałem, czy uważasz, że WHO to idioci ? Czy jak wychodzisz do sklepu to widzisz kto jest chory a kto nie ?
"If you are healthy, you only need to wear a mask if you are taking care of a person with suspected 2019-nCoV infection."

Cytat:

o myciu rąk tak, ale nie jak wychodzić na zakupy jak dezynfekować - wiem co opisuję, nie wytrzymuję długo ale zaglądam. Bynajmniej nie chodzi mi też o wywiady z lekarzami ekspertami itd.,

Przed chwilą dzwonił słuchacz z pytaniem, czy wdychanie soku z cytryny pomaga, wcześniej słuchałem, czy wirusa można przenieść na chomika. Od rana takich pytań było ze 460, więc najwyraźniej nie mówimy o tej samej stacji.

"tylko zamiast bloków reklamowych powinny lecieć 15 minutowe instrukcje dla ludzi powtarzane do znudzenia. Tak samo pół wiadomości powinno być poświęcone na powtórzenie tego wszystkiego "

Na jaki temat? Żeby myć ręce, dezynfekować rzeczy i siebie, zachować odstępy, nie gromadzić się, unikać kontaktów? Przecież gadają o tym wszędzie od dwóch tygodni.
A jeśli uważasz, że mimo to, część społeczeństwa jest tak debilna, ze nic z tego sobie nie zrobi (co jest prawdą) to
niestety, ale nawet i uchwalenie ustawy "zakazującej ludziom głupoty" nie pomoże.
Przykład - przypadek lekarza ( czy pracownika medycznego) który po powrocie z Włoch poszedł do pracy i zaraził oddział.

No właśnie potwierdziłeś moje słowa - pierdzielenie o chomiku zamiast praktycznych kwestii.
W żadnej telewizji nie widziałem informacji czym i w jaki sposób dezynfekować ubranie,
w jaki sposób zakładać i zdejmować maseczkę - gdzie ją wyrzucić.

Ammianus napisał(a):
vladinho napisał(a):
T
W telewizji powinni pokazywać nie tylko jak myć ręce, ale i jak używać maseczek, jak i czym dezynfekować ubranie, jak minimalizować ryzyko na zakupach, no ale telewizję mamy od pokazywania jaka to opozycja zła bo chce złamać konstytucję przesuwając wybory i że Tusk to zdrajca.
Inna sprawa, że maseczek nadal nie ma, najtańsze w necie to 10zł...

Jest coś takiego jak TVP Info.
Nie oglądam, ale u mnie za ścianą - tak :)
Słyszę, że tam tłuką tego typu sprawy przez 23/h więc opisujesz rzeczywistość której nie ma.

o myciu rąk tak, ale nie jak wychodzić na zakupy jak dezynfekować - wiem co opisuję, nie wytrzymuję długo ale zaglądam. Bynajmniej nie chodzi mi też o wywiady z lekarzami ekspertami itd., tylko zamiast bloków reklamowych powinny lecieć 15 minutowe instrukcje dla ludzi powtarzane do znudzenia. Tak samo pół wiadomości powinno być poświęcone na powtórzenie tego wszystkiego.

apropos maseczek, to jest podstawowe zabezpieczenie i nawet nie pisz tutaj, że nie są do niczego niepotrzebne - bo jeszcze ktoś to weźmie na poważnie. Wychodząc do sklepu czy do autobusu powinieneś mieć maseczkę, wirus utrzymuje się w powietrzu, w klimatyzacji i tylko maseczka zabezpieczy Cię przed wdychaniem.

To nie jest takie oczywiste, co należy zrobić - jak ludzie zostaną przestraszeni, to będą szturmować sklepy i będzie to samo co tydzień temu, z lidla do biedronki, do kauflanda i tak cały dzień. Dla tych z kwarantanną też nie ma łatwego rozwiązania, w odróżnieniu od chińczyków nie mamy robotów rozwożących jedzenie.
Ja uważam, że większa ilość testów zwiększyłaby wykrywalność i statystyki - patrząc na 400 zachorowań większość uważa, że ich to nie dotyczy, że w okolicy nie ma nikogo chorego. Mało też kto zdaje sobie sprawę z tego, że chory zaraża zanim pojawią się objawy i ten stan może trwać przez kilka dni.
W telewizji powinni pokazywać nie tylko jak myć ręce, ale i jak używać maseczek, jak i czym dezynfekować ubranie, jak minimalizować ryzyko na zakupach, no ale telewizję mamy od pokazywania jaka to opozycja zła bo chce złamać konstytucję przesuwając wybory i że Tusk to zdrajca.
Inna sprawa, że maseczek nadal nie ma, najtańsze w necie to 10zł...
@Antyteresa, apropos mówienia "cacy", to tutaj masz:
https://stooq.pl/n/?f=1343213
Cytat:
Zdaniem prezesa PiS, za działania podjęte w związku z epidemią koronawirusa rząd "zasłużył na piątkę". "I to mówi człowiek z czasów, kiedy żadnych szóstek ani jedynek nie było" - dodał Kaczyński.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 28 marca 2020 23:29:58
Liczba wpisów: 677
[0,20% wszystkich postów / 0,35 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,641 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d