pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

vladinho

vladinho

Ostatnie 10 wpisów
markuz12 napisał(a):
witam,
w nawiazaniu do analizy technicznej Krewy i wpisu Vox, jest jeszcze nadzieja dla niedzwiedzi wig20 domknal luke z marca i teraz sie cofa, us500 walczy ze srednia kroczaca 200 dniowa- tez na razie sie cofna, cdr dotknal 161,8 fibbo i zanurkowal, kghm przebil linie trendu pociagnieta po swieczkach z 20.01 i 06.02 by chwile pozniej znalesc sie pod linia, dzisiejsza sesja moze byc pulapka na byki
pozdrawiam


To trochę za mocno powiedziane o tej szansy dla niedźwiedzi - chociaż dzisiejsza sesja znowu pokazuje, że jest jak w dowcipie o partyzantach: Poniedziałek: Goniliśmy Niemców po lesie. Wtorek: Niemcy gonili nas po lesie. Itd.
Tutaj istotne jest jak rynek zachowa się w okolicach 1660 - bo jeśli wsparcie obroni się, to możemy mieć kolejny miesiąc bujania tylko o schodek wyżej.
Natomiast obroty faktycznie mogą wskazywać na pułapkę i ten podbity wolumen w końcówce sesji. Problem w tym, że Vox ma rację o drukarni, to co dzieje się w stanach przypomina sytuację z Chin z początku 2016, gdzie drukarnie skutecznie rozwiązały problem.
Pomimo tego, że nie wątpię w drugą falę covidu, to odnoszę wrażenie, że na drukarkach nie zrobi to wrażenia.


Ale Dax też porusza się w podobnym kanale - tylko szerszym a dzisiaj idealnie odbił się od oporu w okolicach 11230 (na kontraktach) i niestety dość skutecznie - wracamy do kanału znowu.
Zdumiewające (dla mnie) jest to, że przy takiej optymistycznej sesji wczorajszej, nasze kontrakty nawet nie próbowały przejść oporu, tylko grzecznie pod nim poczekały i LOP spadł. Wygląda to tak, jakby już wczoraj było wiadomo na naszej przaśnej giełdzie jaki będzie wynik dzisiejszej sesji na zachodzie.
Nie mówiąc o tym, że to pułapka nie tylko na optymistów ale i pesymistów, ulica cały czas wymienia akcje i kontrakty przy oporze i wsparciu. Licząc na ruch kierunkowy... a tu ... znowu nic.
Inna sprawa, że optymistów jest więcej - https://stooq.pl/mol/?id=11745 - proponuję zajrzeć na wątek JSW z przełomu roku czym skończyła się przewaga optymizmu ulicy.

Watcher napisał(a):
Rzeczywistość jest taka, że ceny banków są zaniżone. Banki są kluczowe w każdej gospodarce, a taki stress test w postaci obecnej sytuacji udowodni tylko ich mocną pozycję na przyszłe podobne zdarzenia.


Ale Ty tu wskazujesz w "najbliższym czasie", co ma do tego zaniżona cena banków - dlaczego jeszcze bardziej zaniżona być nie może ? Jakieś uzasadnienie ? Dookreślenie najbliższego czasu ?

Watcher napisał(a):


Nie będę zaskoczony, jeżeli zobaczę banki z 10-15% wzrostem w najbliższym czasie.


Tymczasem Pko jest tuż tuż nad kluczowym wsparciem, po którego przełamaniu możemy zobaczyć właśnie taki procentowy ruch ale w dół. Zamiast spierać się z rzeczywistością sugerowałbym raczej postawienie rozsądnego stop lossa zanim będzie za późno.

trtr napisał(a):


Zamiast za te pieniądze spróbować wydać jedną dużą grę, dzięki której spółka mogłaby wejść na wyższy level...
Z dywidendy, to chyba tylko cieszy się skarbówka, która kolejny raz opodatkuje te same pieniądze.


To tak jakby mieć pretensję do Ikea, że jest przeciętna jak Ikea :P...

januszw napisał(a):
Wczoraj podano informacje o wydaniu kart onkologicznych w Polsce spadek o ponad 100%,nowotwór jest niewątpliwie bardziej śmiertelna chorobą,nie ma dobrych rozwiązań ale izolacja osób starszych była jedyną rozsądną metodą .


Statystyki, które pokazuje Adagio wskazują właśnie odwrotnie, u nas śmiertelność na raka to ok 30% zgonów. Gdyby włosi nie zamknęli ludzi w domach, nie wyznaczyli czerwonych stref, to miałbyś sytuację podobną lub gorszą przez cały rok - twierdzisz, że wzrost śmiertelności 100% czy nawet 50%, czyli 2*x lub 1/2*x < 1/3*x ?

ale to w Bergamo, w skali całych Włoch jest znacznie mniejsza a im dalej od Mediolanu tym "normalniej"

@Blaze z całym szacunkiem dla Pana Wolaka, jego wypowiedzi merytorycznie odbiegają od poziomu, który tu prezentuje @andy_dufresne. Poza tym Andy jest tu z nami na forum znacznie dłużej niż Pan Wolak jest rzecznikiem 11Bit.

Moim skromnym zdaniem program motywacyjny jest traktowany jako prognoza wyników i świadomość tego, że rocznie zysk ma być mniejszy od tego co ostatnio uzyskuje Playway jest trudne do przełknięcia, stąd to "poruszenie".
Sam program jest ok, wydaje się, że zakłada, że nie wydadzą 3ch gier w tym okresie - co też wydaje się być wysoce prawdopodobne i stąd ta furtka z niby niższym zyskiem.

@Kakarotto
Przed wielkanocą były takie same kolejki, różnica taka, że ludzie stali przed sklepem a nie w sklepie, u mnie w okolicznych sklepach nikt nie przestrzegał dwóch metrów, ale jak policja chodziła to odstępy i maseczki były pilnowane. Teraz 50% nosi maseczki, a wśród tych co noszą to 50% nie zakrywa nosa.
Jeśli ludzie nie zobaczą jak karetki z "kosmonautami" zabierają chorych sąsiadów to są odważni (lub głupi), a poza tym to wszędzie latają zużyte sklepowe rękawiczki.
Ciekawe, że jak w spółkach skarbu państwa poszło zalecenie, że wygaszają pracę zdalną to chętnych do powrotu do siedzib nie ma :P
Zastanawia mnie czy to bardziej efekt tego, że prikaz poszedł ze względu na wybory, czy ewidentnie widoczny jest gwałtowny spadek wydajności przy pracy zdalnej (2 miesiące opóźnień będzie widać w wynikach spółek)

krewa napisał(a):
Pytanie do znawców tematu - czy w ciągu 4 miesięcy można wyprodukować porządną grę, za którą można wołać 55 zł?


Odpowiedź nie jest oczywista, na atarynce jest taka gra Agent USA, gdzie "chłopek" jeździ po stanach i rozmnaża kryształy eliminujące wirusa (www.youtube.com/watch?v=IzB-d7...) - gra jest nadal grywalna, podobne gierki zdarzają się na ps4 w cenie 10$. Podobną z nowym interfejsem spokojnie dałoby się zrobić w 2-3 miesiące, ale najważniejszy jest dobry pomysł.

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 3 stycznia 2015
Ostatnia wizyta: 1 czerwca 2020 16:00:50
Liczba wpisów: 710
[0,20% wszystkich postów / 0,36 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,376 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +106,67% +21 333,36 zł 41 333,36 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d