pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

vladinho

vladinho

Ostatnie 10 wpisów
Ammianus napisał(a):

"Jeśli chodzi o naszą "bananową" to poza krótkim epizodem w czerwcu nie napłynęły dodatkowe środki na naszą giełdę (tylko kilka dni z obrotami powyżej 1 mld zł) "


Wartość obrotu na Rynku głównym Twoim zdaniem spada ?


Tak obroty teraz są znacznie mniejsze niż w maju i czerwcu i te wakacje nie różnią się w tym od dotychczasowych.

Jeśli Twoje pytanie dotyczy innej perspektywy niż poruszona w moim poście (czyli np. kilkuletniej) to nie wiem, nie sądzę by różnice były znaczące z roku na rok.


pawel-P napisał(a):

Jak obstawiacie czy ten opór na 1890 zatrzyma WIG20 i pośle go na dno czy to raczej zbieranie sił przed ruchem do góry i straszenie.
Dolar spadł bardzo ładnie.
pawel


Niestety obawiam się, że to nie w technice trzeba szukać odpowiedzi, a w polityce...
jeśli drukarki wytrzymają realizację zysków w ameryce + nawrót zachorowań w europie to opór padnie.
drukarek nie wyłączą do wyborów w stanach.
Po wyborach prawdopodobnie będą ograniczać zwiększanie zadłużenia.

Jeśli chodzi o naszą "bananową" to poza krótkim epizodem w czerwcu nie napłynęły dodatkowe środki na naszą giełdę (tylko kilka dni z obrotami powyżej 1 mld zł), a aktualny poziom wynika z tego, że nie opłaca się sprzedawać dopóki s&p i dax rosną.
Wystarczy kilka kiepskich sesji na zachodzie i u nas będzie panika na niskich obrotach (ale do wyborów w stanach raczej drukarki wytrzymają).

Tak, biorę szczepionkę pod uwagę, ale ilości pozwalające na zabezpieczenie całej ameryki północnej i europy będą dostępne pewnie dopiero w ostatnim kwartale przyszłego roku.

Tak bardziej krótkoterminowo proponuję wrócić do obserwacji dziennych zachorowań - teraz Hiszpania i Francja, ale niedługo też Niemcy (wrócą z plaży).

Co do słabszego dolara to aktualnie ma to wpływ tylko na notowania surowców (wzrosty na miedzi/srebrze) niestety nie przekłada się to na zasilenie gotówką rynków wschodzących.

Rif napisał(a):
Takie prace artystyczne to się robi na potęgę na początku kreowania koncepcji. Ciekawe czy kiedyś dowiemy się, że pierwszy projekt poszedł do kosza, jak protoplasta Frostpunka? Ja 2022 roku z premierą na pewno nie widzę.


Nie, Lead Artist to jest manager z doświadczeniem, jeśli zmieniają silnik to potrzebują kogoś kto jest w nowym silniku "oblatany", żeby nie zejść na manowce, dziwne tylko że wprost nie napisali, że chodzi o Unity.
Chodzi o to, żeby co dwa tygodnie nie wyrzucać roboty, bo potem się okazuje, że jednak "w ten sposób się nie da"
We Frostpunku też zmieniali grafikę - była konferencja jak FP ewoluował - warto wrócić kilkadziesiąt stron, więc możliwe, że są w środku roboty. Inna sprawa, że wtedy też była dyskusja o prototypowaniu - co to jest i co "grywalnego" było pokazane inwestorom, warto też do tego wrócić żeby zrewidować swoje poglądy na sposób działania spółki

Adagio napisał(a):
Wracając do giełdy...
Jak ktoś czekał na kończący etap hossy w postaci euforii to właśnie go mamy...

Tak się wydawało jeszcze w piątek, ale czy przypadkiem Nasdaq właśnie nie zanegował RGR na godzinowym ?

Co do samego Covidu - u nas bardzo szybko zamknięto granicę, włosi, niemcy, francuzi długo przyjmowali uciekinierów z Chin zanim zamknęli granicę. Teraz bardzo popularna jest teza, że jesteśmy odporni bo jako jeden z nielicznych krajów byliśmy szczepieni na gruźlicę.
Patrząc jednak na statystyki wygląda to raczej tak, że mieliśmy małą bazę początkową zarażonych i w miarę udało się to opanować. Wnioskuję to po tym, że niezależnie od ilości testów śmiertelność wszędzie jest zbliżona do 5% - także u nas.
Patrząc jednak z punktu widzenia giełdy - należałoby zadać pytanie co zrobią amerykanie w najbliższym czasie ? Notują przecież rekordy - kalifornia, floryda.
Polityka "nie zwracania uwagi na to co się dzieje" świetnie jest widoczna w Brazylii właśnie - będzie drugi lockdown ?

kokospl napisał(a):

Wg najnowszego stanowiska WHO osoby ktore przechodza wirusa bezobjawowo nie zarazaja innych osob


Możesz podać jakieś źródło ? Bo to jest właśnie clue całej pandemii, nie kontakt z osobą chorą powoduje powstanie ogniska a z osobą, która nie ma objawów.

Bluefarm napisał(a):
spice napisał(a):
Cytat:
Już tu stronę wcześniej był taki jeden co ustalił, że 80% koksu jest wydobywane


Do kogo ta uszczypliwosc ?

Zapewne miał na myśli raport Zarządu, ale w sumie co tam Zarząd wie.
slajd 6
www.jsw.pl/relacje-inwestorski...


O widzę, że Panowie składają się na grono wzajemnej adoracji, które jakoś nie chce/nie potrafi odpowiedzieć na zadane pytania.
ale opowiem, w tej prezentacji nie ma nic o tym, że wydobycie węgla koksowego stanowiło kiedykolwiek lub stanowi teraz 80% całego wydobycia.
Także dokładnie tak jak próba wyjęcia z kontekstu części mojego zdania była nie udana, tak i kolejny przytyk jest niezgodny z faktem.
I te magiczne 80% nadal są tylko legendą miejską a już w szczególności w odniesieniu do tego z czego spółka "żyje" dosłownie i w przenośni.
Więcej nie zamierzam kopać się z koniem :silence:

le rom napisał(a):
angry3 ....a fala pcha na północ różne badziewia, a nauka w posłudze konkurencji, tudzież derywaty i insze przeskoki w globalnym ujęci dają obraz odmienionej rzeczywistości i na powrót zda się wytrąca z rąk argumenty analityczne tym nowym i tym wytrawnym na rynku straconym sarscov2..W obrębie .JSW nie opiera się ogólnej fali i podąża bezmyślnie a nawet z nadzieją, że to ja mam tę szansę lepszą od innych, boć to walor jedyny i niepowtarzalny, ongiś wart ponad 136 zł ówdzie 100 i też poniżej 10 zł a dziś 21 zł.
To już nie ma znaczenia. To tylko cyferka. Znaczenie zasadnicze ma tu FALA- czas odlotu i czas przylotu.


ale to niestety nie jest nic odkrywczego - zagranica pozbywała się akcji (wszystkich) z wig20 w tym JSW, teraz kupuje (wszystkie) z wig20 - widać to trochę po relacji złotówki do dolara, która umocniła się w zeszłym tygodniu, obroty na w20 też były wyższe od średniej.
Dopóki złotówka ma pole do łatwych wzrostów (umocnienia) trzeba się tu liczyć z tendencją wzrostową.

martin207 napisał(a):

Wszystko spoko tylko obróć to o 180 stopni. Tak jak już mówiliśmy giełda wycenia przyszłość, czyli:
-ogromne zapotrzebowanie na stal
- unia już teraz wsparła Polske w podatku od śladu węglowego
- co by nie było obecny rząd dba o SP jak nigdy, spółki które były na skraju bankructwa nawet w czasach coronawirusa trzymają się jak widać bardzo dobrze

www.bankier.pl/wiadomosc/Akcje...Czyli JSW będzie rosło, bo zadba o nią SP i UE da nam pieniądze, żebyśmy górnikom płacili.
Już tu stronę wcześniej był taki jeden co ustalił, że 80% koksu jest wydobywane, to ja jeszcze posłucham optymistów ile z tego koksu zostało sprzedane (bo przecież rośnie zapotrzebowanie na stal) oraz jak to się ma do poprzednich kwartałów ?

@Kakarotto - niezłe z tymi zarażeniami ;) a wybory 28mego, zanim wyzdrowieją ? ;)

mnie nie interesuje co spółka deklaruje, a jakie są fakty, podałem średnią z ostatnich 5ciu lat i jak przejrzysz raporty to jest dokładnie jak napisałem -> czasem stosunek wydobycia węgla koksującego w stosunku do węgla opałowego jest korzystniejszy niż wskazane 70% i owszem były kwartały w których węgiel koksujący był bliższy 60%.

@Spice brednią jest to co piszesz:
Cytat:
Spolka zyje z tego co jest tu i teraz.
.
Jeśli tak to powinna zbankrutować po tym jednym kwartale życia.

druga sprawa wtrącasz się zmieniając w ogóle sens wypowiedzi osoby trzeciej. Nie rozumiejąc zwyczajnie co zostało zapisane, dla ułatwienia podkreślam Ci, nie ma tu nic wspomniane o ostatnim kwartale ani o przyszłych kwartałach, warto też zapoznać się ze znaczeniem słowa "zasadniczo".
Bluefarm napisał(a):
Czy zechcą Państwo w swoich dywagacjach zwrócić uwagę na taki drobiazg, że JSW zasadniczo żyje z produkcji koksu i wydobycia węgla koksowego (80% wolumenu)


może udowodnij w jakich kwartałach JSW miała taki wolumen zanim cokolwiek mi zarzucisz.

a czy spółka "żyje" - jak to napisał Bluefarm - z ostatniego kwartału czy dłużej ? Bo tu się Spice zagalopowałeś w interpretacji.
Nie widzę tu w mojej odpowiedzi żadnej nieprawdy, tylko odniesienie do nieuzasadnionego parcia, że ta spółka jest zależna tylko od węgla koksowego i jego cen.
Czasem stosunek wydobycia koksowego do opałowego jest korzystniejszy dla koksowego, ale nigdy ten wskaźnik nie osiągnął 80%, średnia blisko 70% cały czas jest zachowana i około 1/3 to nadal jest węgiel opałowy i jeśli chcą produkować koks to nadal muszą go wydobywać (albo kupować drożej).

Informacje
Stopień: Krasomówca
Dołączył: 3 stycznia 2015
Ostatnia wizyta: 26 lipca 2020 21:16:05
Liczba wpisów: 721
[0,20% wszystkich postów / 0,35 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,339 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +154,54% +30 907,39 zł 50 907,39 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d