Literatura - Warsztat - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

3 4 5 6 7 8 9 10

Literatura

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 3 202
Wysłane: 19 maja 2014 16:44:21
Dla kogoś zupełnie "zielonego" na giełdzie powstała taka akcja jak www.akcjonariatobywatelski.pl/... . Organizują oni również bezpłatne szkolenia więc jest możliwość nauki nie tylko z monitora.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

cyzo
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 711
Wysłane: 20 maja 2014 09:26:12
Tak z ciekawości przejrzałem pobieżnie cały wątek...i nie znalazłem listy startowej dla początkujacych. Więc rozpocznę takową:

Lektura Edukacja/Bossy i tak jest obowiązkowa bo to elementarz "operacyjny": co to jest giełda, jakie sa rodzaje zleceń i o co z czym się je.

Co do samych lektur:
1. Rozpocząłbym od rozbudzenia wyobraźni i emocji czytając "Jak zarobiłem na giełdzie 2 mln dolarów" - Darvasa. Lekkie, przyjemne i daje nadzieje na duże i szybkie kokosy.
2. Kontynuowałbym robudzanie wyobraźni lekturą "Zawód inwestor giełdowy" Eldera.
3. Załóż rachunek (nawet z małą kwotą 2-3 tys.)- to sprowadzi Cię na ziemię pokazując, że stosowanie podstawowych systemów zaprezentowanych przez Eldera wcale nie jest takie proste jak można wywnioskowac po pierwszym czytaniu, a prowizje na prawdę moga Cię zabić :)
4. Po wykonaniu w/wym. punktów powinieneś już czuć, w którą stronę mocy chcesz podążyć ( AF, czy bardziej AT. Wtedy pozostaje już czytanie wszystkiego co Ci wpadnie w ręce i wyciąganie z każdej lektury najistotniejszych wniosków.

Pzdr.,

SpartaN
Wpisów: 183
Wysłane: 16 czerwca 2014 22:40:50
Czy czytaliście może Wspomnienia Gracza Giełdowego? Czy w tamtych czasach była możliwość lewarowania się na akcjach? Bucketshopy to wiadomo co innego ale gdy już inwestował w "normalnych" biurach maklerskich czy miał możliwość nabycia dużej puli akcji za ułamek kwoty?

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 16 czerwca 2014 23:30:13
Oczywiście.

W tym tekście znajdziesz odpowiedzi:
www.thebubblebubble.com/1929-c...
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

del-08122017
Wpisów: 3
Wysłane: 22 czerwca 2014 00:55:46
Witam serdecznie,

czy znacie jakąś literaturę, która zaznajomiłaby mnie z tematyką działania FED? powiem szczerze, że z tematów polityczno fiskalnych jestem totalnie zielony i ciężko mi czasami zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

kasztan
Wpisów: 204
Wysłane: 22 czerwca 2014 10:26:53
Skoro piszesz, że chodzi Ci o podstawową wiedzę, to można zacząć od artykułów.

Ogólnie o Systemie Rezerwy Federalnej:
www.nbportal.pl/pl/np/artykuly...
System Rezerwy Federalnej jako Bank Centralny Stanów Zjednoczonych:
www.bankikredyt.nbp.pl/content...

O FED:
www.investopedia.com/universit...
en.wikipedia.org/wiki/Federal_...

FED – Purposes and Functions
www.federalreserve.gov/pf/pdf/...

Edward Griffin – Finansowy Potwór z Jekyll Island – prawdziwa historia Rezerwy Federalnej
www.maklerska.pl/finansowy-pot...

O aktualnej niekonwencjonalnej polityce monetarnej FED:
www.repozytorium.amu.edu.pl/js...

O ilościowym luzowaniu polityki pieniężnej przez FED:
wydawnictwoumk.pl/czasopisma/i...

O kryzysie płynności 2007 r.
http://www.princeton.edu/~markus/research/papers/liquidity_credit_crunch.pdf

John B. Taylor www.maklerska.pl/zrozumiec-kry...

del-08122017
Wpisów: 3
Wysłane: 22 czerwca 2014 19:35:19
Bóg zapłać dobry człowieku :)

Adam89
Wpisów: 17
Wysłane: 3 lipca 2014 17:58:29
A czy możecie polecić coś bardziej związanego z ekonomią? jak sytuacja ekonomiczna krajów wpływa na giełdę etc, ale napisana przystępnym językiem?
Fajnie by było jakby była napisana w kontekscie polskiego rynku, ale inne dobre propozycje również chęnie sprawdzę :)

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 3 lipca 2014 20:01:43
Moim zdaniem ciekawe o ekonomii i jej wpływie m.in na giełdę:

Fergusson Adam - Kiedy pieniądz umiera. Koszmarny sen o hiperinflacji
Andrew Ross Sorkin - Zbyt wielcy by upaść
Charles P. Kindleberger - Szaleństwo, panika, krach. Historia kryzysów finansowych

i świetne z zagranicznych:
Charles Mackay, - Memoirs of Extraordinary Popular Delusions and the Madness of Crowds,

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-
Edytowany: 3 lipca 2014 20:03

trzaska
Wpisów: 10
Wysłane: 21 lipca 2014 16:43:09
Apropos literatury - gdzie ją kupujecie? Jakieś księgarnie polecacie?

lzl
Wpisów: 1
Wysłane: 17 września 2014 15:31:40
Ma ktoś może te książki w wersji pdf?

AmaniDD
Wpisów: 1
Wysłane: 15 października 2014 06:34:09
Książki sa OK, ale z założenia są ograniczone, nie aktualizowane zbyt często, podciągnięte pod linijkę.

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 675
Wysłane: 22 października 2014 09:57:36
Nabyłem ostatnio książkę "Mapa i Terytorium" Alana Greenspana, wydaną w wyd. Prószyński i s-ka. Autor wprawdzie odszedł w niesławie między innymi dlatego, że nie zdołał przewidzieć nadchodzącego kryzysu z 2007-2008, ale nie należy umniejszać jego wiedzy. Ma wiele do przekazania, szczególnie jeśli interesują nas mechanizmy działania dużych korporacji i rynków finansowych. Z zadowoleniem brnę przez tą lekturę.

"Brnę" dlatego, że wydawnictwo wypuściło na rynek zdumiewające gniota, który przypuszczalnie został przełożony na język polski za pomocą mechanicznego translatora albo wręcz tłumaczony z Google'a. Chciałem przytoczyć jakieś zdania lub fragmenty, ale kalek językowych jest tyle, że w zasadzie musiałbym całą książkę przepisać. Poza tym, trafiają się takie kwiatki jak "koszty marginesowe" czy stwierdzenia, że ustawa jest "przeciwskuteczna" ?? Wydawnictwo zdaje się nie wiedzieć, że w strukturach korporacyjnych w USA nie ma takich funkcji jak prezes, zarząd, a angielskie słowo "director" wcale nie oznacza "dyrektora". To tylko niewielka próbka tego, co można znaleźć w wersji tłumaczonej. Sens wypowiedzi ginie w gąszczu niepotrzebnie złożonych, przetykanych licznymi przecinkami, całkowicie niegramatycznych w języku polskim zdań. To straszne.

Greenspan był znany z niezwykle precyzyjnych wypowiedzi, gdzie każde słowo było ważone i miało swojej niepowtarzalne i głębokie znaczenie. W wersji polskiej nic z tej piękności języka nie zostało.

W wydawnictwie zawiodła - prawdopodobnie dla oszczędności - w ogóle nie wykonywana redakcja wydawnicza i weryfikacja. Uważam, że wszelkie dalsze tłumaczenia wydawane przez to wydawnictwo w dziedzinie finansów powinny być starannie omijane, a samo wydawnictwo powinno pozostać przy tematyce typu Danielle Steele, to wychodzi im znacznie lepiej.

Szkoda, bo dokonywane przeze mnie w trakcie czytania odtwarzanie tekstu angielskiego wskazuje, że przekaz autora jest wartościowy. Polecam więc zaznajomienie się z oryginalnym tekstem książki w języku angielskim. NB: wersja Kindle na Amazon kosztuje $9,83, co wychodzi i tak o 10 zł taniej niż wersja w j. polskim. Poważnie zastanawiam się nad odesłaniem książki do wydawnictwa i żądania zwrotu wydanych na nią 42 zł.

Szutnik
Wpisów: 1 666
Wysłane: 23 października 2014 10:52:21
@ lesgs

Cytat:
Greenspan był znany z niezwykle precyzyjnych wypowiedzi,

Oj, chyba na odwrótAngel. Greenspan był znany z niezwykle nieprecyzyjnych i wieloznacznych wypowiedziAngel a banki inwestycyjne zatrudniały całe grupy lingwistów, anglistów i tym podobnych specjalistów od bankowości centralnej blackeye , by wyszukiwali wszelkie "podwójne dna" w tzw. Greenspeak'uAngel

Cytat:
gdzie każde słowo było ważone i miało swoje niepowtarzalne i głębokie znaczenie

Z ważeniem to prawda. Z głębokością już niekoniecznie...

Cytat:
a samo wydawnictwo powinno pozostać przy tematyce typu Danielle Steele, to wychodzi im znacznie lepiej.

Pewnie tłumaczenie redagował tłumacz pani Danielle....
"Od gry na giełdzie należy się powstrzymać w dwóch przypadkach:
kiedy nie ma się pieniędzy lub kiedy ma się pieniądze."

Mark Twain

t1098
t1098 PREMIUM
Wpisów: 11
Wysłane: 28 grudnia 2014 14:22:05
Kupie : Wspomnienia gracza giełdowego Edwin Lefevre. Ktoś posiada? pw

cyzo
Wysłane: 14 stycznia 2015 22:25:04
Czytał ktoś "Analizę formacji na wykresach giełdowych" Bulkowskiego?
Dobre to to?
Szukam książki pokazującej strategie zajęcia pozycji przy wybyciach z konsolidacji i podstawowych formacji a także metodyki przesuwania stopów. Czy "Analiza formacji..." to odpowiednia pozycja?
Edytowany: 14 stycznia 2015 22:25

cyzo
Wysłane: 18 stycznia 2015 10:42:46
Podbijam pytanie...zakupiłbym już bo nie mam co czytać :)

lesgs
lesgs PREMIUM
Wpisów: 675
Wysłane: 20 lutego 2015 18:01:53
Może Al Brooks "Analiza Price Action" - to jedna z 3 w serii i 4 w ogóle książek tego autora. Pozostałe są dostępne w oryginale angielskim. To bardzo trudna książka i wymaga kilkakrotnego przeczytania niektórych rozdziałów. Ale, dobrze pokazuje mechanizmy działania traderów, ze szczególnym naciskiem na handel intraday i scalping. Ponadto, jest nieźle przetłumaczona na j. Polski. Gdyby była gorzej przetłumaczona, łatwo byłoby zgubić sens w niekiedy trudnych meandrach rozumowania. Tłumacz dość słusznie zrezygnował z często sztucznie brzmiącej polskiej terminologii i po wczytaniu się w treść książki takie stwierdzenia jak "reversal bary" nie wydają się rażące. Inaczej niż Bulkowski w swojej książce, mniej zwraca uwagę na samą nazwę formacji a bardziej na jej skutki. Na przykład, Bulkowski wprowadza formację "fajki", natomiast u Brooksa jest to "dwuświecowa formacja odwrócenia", która w innej skali czasowej jest zwykłym "reversal barem", itp. Przy każdym rozdziale jest dużo przykładów bardzo praktycznych i dużo uwagi poświęcono stopom i wychodzeniu z transakcji.

W sumie trudna, ale ciekawa lektura, szczególnie dla day-tradingu.
Edytowany: 20 lutego 2015 18:02

cyzo
Wysłane: 21 lutego 2015 14:29:33
@legs

Przeczytałem dostępne na www wyrywki - faktycznie, trzeba się wczytać.
Co prawda bardziej mnie interesują świeczki tygodniowe i dzienne, ale zobaczę.

Pzdr.,

tann2
Wpisów: 25
Wysłane: 23 marca 2015 14:50:15
Czytał ktoś Wycena: mierzenie i kształtowanie wartości firm
Tom Copeland, Tim Koller, Jack Murrin?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
3 4 5 6 7 8 9 10