pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

orb1033

orb1033

Ostatnie 10 wpisów
Czy nie uważacie jednak że obecny raport jest mocno historyczny i do właściwej sytuacji przydałby się raport za 1 kwartał b.r.?

Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych o taką rzecz - załóżmy że kupuję akcje w formie papierowej na platformie crowdfundingowej, a spółka trafia za kilka lat np. na NewConnect. Czy wtedy by sprzedać akcje na giełdzie muszę udać się do biura maklerskiego żeby przekonwertować te papierowe akcje na zdematerializowane czy odbywa się to jakoś automatycznie?

Zgadzam się z przedmówcą. Poza tym na solidnych spółkach też są krótkie pozycje (CCC, Kruk, CD Projekt) i niczego to nie zmienia i nikt nie wyprzedaje bo pojawiła się taka pozycja.

A to jeszcze takie pytanie - Czy nie ma ryzyka że w pewnym momencie momencie następuje likwidacja takiego etf-u i zostajemy z niczym? Mając akcje mamy prawo własności do części spółki a tutaj jest to coś w rodzaju jakby "kryptowaluty", czegoś co nie istnieje.

Miałbym prośbę o wyjaśnienie lub założenie wątku na forum wyjaśniającego zasady działania betaw20tr etf - czy idzie on równo ze zmianą wigu20, czy skoro jest nabywany jak akcje to czy istnieje dla niego arkusz zleceń i od kogo go tak naprawdę kupujemy i komu potem sprzedajemy? Czy nie ma ograniczeń w kwocie za jaką możemy go kupować? (Przyszło mi do głowy że jeśli jego wartość jest zawsze zgodna z wigiem20, to mając duże sumy można by zarabiać na niewielkich zmianach tego wskaźnika nie obawiając się o różnicę pomiędzy ceną kupna a sprzedaży tak jak na akcjach - czy to tak właśnie działa?).

A ja właśnie skończyłem czytać "Security Analysis" (Benjamin Graham, David Dodd). Bardzo dobrze napisana pomimo że od pierwszego wydania minie niedługo 75 lat. Zwraca uwagę na bardzo różne aspekty inwestycji w akcje i obligacje, tłumaczy jak czytać sprawozdania finansowe, w ogóle całą filozofię inwestowania w odróżnieniu od spekulacji. Podobno Warren Buffet przeczytał od deski do deski kilka razy :)

"Agencja pozytywnie oceniła również wpływ pierwszej publicznej emisji akcji GetBack, sugerując przy tym pozytywny wpływ ewentualnego dokapitalizowania GetBack i zmiany struktury akcjonariatu, jeżeli takowe zdarzenia miałyby miejsce."
to z raportu S&P, czyżby szykowała się nowa emisja akcji?

A czy nie jest to tylko zabezpieczenie posiadanej długiej pozycji? Jak podaje oficjalna strona funduszu:"Insignis FIZ jest funduszem neutralnym rynkowo, co oznacza, że choć fundusz inwestuje w akcje, to jego wyniki nie mają związku z koniunkturą panującą na giełdzie. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu do zabezpieczenia posiadanej pozycji w akcjach techniki krótkiej sprzedaży, która umożliwia zarabianie na spadku kursu akcji."
Źródło:https://www.insignistfi.pl/fundusz.html

Zgadza się, zajrzałem na stronę PZPM, ale jeśli to dane skumulowane to dlaczego w tabeli Trigonu grudniu jest mniej niż w listopadzie, albo w lutym mniej niż w styczniu? Jak oni to liczą?

Ale proszę zwrócić uwagę że właśnie tych rejestracji w Polsce jest znacznie więcej :)

Informacje
Stopień: Ośmielony
Dołączył: 27 czerwca 2011
Ostatnia wizyta: 30 kwietnia 2019 10:36:41
Liczba wpisów: 16
[0,00% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,332 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d