pixelg
SIMFABRIC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

SIMFABRIC [SIM]

AKTUALNY KURS: 23,95 zł (+3,23%) 07-05-2021 17:00
Krzysztof06
0
Wpisów: 2
Wysłane: 26 października 2020 12:37:06 przy kursie: 18,50 zł
SimFabric wciąż prężnie działa nad nowymi projektami. Trzeba poczekać i dać im szansę.

Scarry
168
Wpisów: 4 880
Wysłane: 26 października 2020 13:24:41 przy kursie: 18,50 zł
Krzysztof06 napisał(a):
SimFabric wciąż prężnie działa nad nowymi projektami. Trzeba poczekać i dać im szansę.

A dlaczego "trzeba" ? To jakiś obowiązek ryzykować kapitał w spółce tak niepewnej, która zbłaźniła się przed rynkiem polityką ESPI na szkolnym poziomie ?
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 26 października 2020 13:25

Krzysztof06
0
Wpisów: 2
Wysłane: 26 października 2020 17:59:29 przy kursie: 18,50 zł
Nikt nie mówi o obowiązku, jeśli ktoś chce, to inwestuje w tą spółkę ze względu na to, że wierzy w ich potencjał. SimFabric nie raz pokazał na co ich stać, kilka potknięć na jakimś szczeblu nie sugeruje całkowitego skreślenia.

krewa
krewa PREMIUM
392
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 7 946
Wysłane: 26 października 2020 18:10:55 przy kursie: 18,50 zł
Scarry,
Ty się znasz na rzeczy i potrafisz przystępnie wyjaśniać meandry gamedev'u. Czy SimFab w przeszłości faktycznie pokazał na co ich stać, pomijając wątek biegunki via ESPI?

Spin
11
Wpisów: 363
Wysłane: 26 października 2020 19:25:40 przy kursie: 18,50 zł
Krzysztof06 napisał(a):
SimFabric nie raz pokazał na co ich stać, kilka potknięć na jakimś szczeblu nie sugeruje całkowitego skreślenia.

Jak dla mnie to na razie spółka pokazała, że na nic ich nie stać... szczególnie na prawdomówność. Patrząc na kurs wielu dzieli te zdanie

Scarry
168
Wysłane: 27 października 2020 11:45:39 przy kursie: 18,02 zł
krewa napisał(a):
Scarry,
Ty się znasz na rzeczy i potrafisz przystępnie wyjaśniać meandry gamedev'u. Czy SimFab w przeszłości faktycznie pokazał na co ich stać, pomijając wątek biegunki via ESPI?

Nigdy, SimFabric ma na koncie jedną grę o której było powiedzmy relatywnie głośno, jest nią Farm Expert 2018. Firma w dokumentach chwaliła się sprzedażą na poziomie 2,5 mln sztuk... tyle że gra jest w wersji darmowej i płatnej a samo Google Play mobilną wersję gry ma dużo ponad 1 mln darmowych ściągnięć.... płatną wersję gry kupiło może tysiąc osób.....

poza tym SimFarbic to mała firemka od małych konwersji gier i niczego jeszcze poza tym godnego uwagi nie osiągnęła. Rozdawała gry za prawie darmo albo za darmo, i te wszystkie akcje podciągnęła do opisów sprzedaży idącej w miliony. Jej komunikaty i opisy działalności sprawiają wrażenie jakby mieli na koncie rzeczy jakie sprzedali w milionach a nie rozdali miliony sztuk.

Nie wiem co tam robi te 60 czy nawet 100 osób bo żadnej jakości ani rozmachu póki co z tego nie widać. Tak jak i ludzi, bo nawet nie widziałem nigdy zdjęć tych ich "teamów".

wg mnie i mojej subiektywnej oceny godziwa cena za akcję to coś pomiędzy 6 a 9 zł.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 27 października 2020 12:01

krewa
krewa PREMIUM
392
Wpisów: 7 946
Wysłane: 27 października 2020 11:56:41 przy kursie: 18,02 zł
Dzięki. Początkowo miałem podejrzenia graniczące z pewnością, że gościmy na forum młodego adepta sztuki PR-owej w osobie @Krzysztof06, ale Twój wpis rozwiał te podejrzenia. Pozostała sama pewność.

Scarry
168
Wysłane: 27 października 2020 12:04:34 przy kursie: 18,02 zł
tu może być jeszcze gigantyczna afera jak ktoś zrobi twardy "fact-checking" i spróbuje policzyć tych ich pracowników. Nie ma sposobu znaleźć ich przez sieci społecznościowe (ledwo parę osób da się tak namierzyć), mało kto przyznaje się do pracy w SimFabric (co samo w sobie jest kuriozum, kto by się wstydził pracy w spółce giełdowej?). Bardzo chciałbym zobaczyć zdjęcia tych ich parunastu teamów piszących gry i ludzi z ich "centrum badawczego".....

a zatrudnienie, 16 teamów, centrum badawcze itd były oficjalnie podawane inwestorom, nie żadne pitu pitu PRowe...
Edytowany: 27 października 2020 12:06

Scarry
168
Wysłane: 2 listopada 2020 20:09:48 przy kursie: 15,30 zł
ten tego..... padłem

daty podawane w raportach giełdowych firma nie uważa za wiążące... generalnie żadne podane przez siebie daty nie wiążą firmy do czegokolwiek.... dżizus, nie wiem jak Wy, ale padłem

LINK

Cytat:
Odpowiedzi udzieliła Agata Rybus (Public Dialog). Wynika z nich, że nie powinniśmy traktować poważnie dat premier widocznych na oficjalnej stronie SimFabric, na Steamie i w giełdowych raportach spółki. Komentarz Rybus załączamy w całości:

optimafinanse
2
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 127
Wysłane: 4 listopada 2020 19:44:34 przy kursie: 23,90 zł
Wróciło do bazy i up, ciekawe czy znowu ktoś wiedział coś wcześniej.

Kopiusz
0
Wpisów: 3
Wysłane: 18 listopada 2020 15:55:52 przy kursie: 30,02 zł
Scarry napisał(a):
ten tego..... padłem

daty podawane w raportach giełdowych firma nie uważa za wiążące... generalnie żadne podane przez siebie daty nie wiążą firmy do czegokolwiek.... dżizus, nie wiem jak Wy, ale padłem

LINK

Cytat:
Odpowiedzi udzieliła Agata Rybus (Public Dialog). Wynika z nich, że nie powinniśmy traktować poważnie dat premier widocznych na oficjalnej stronie SimFabric, na Steamie i w giełdowych raportach spółki. Komentarz Rybus załączamy w całości:

Przyglądam się temu wątkowi i tym wpisom i trochę za mocno chyba czuć od Ciebie niechęć do SIMFABRIC.
Raport i nowa umowa pokazały, że spółka ma jakieś możliwości. Pytanie, czy to pójdzie wyżej, bo póki co, swoją niszę na rynku znaleźli.

Co myślisz teraz o SF? Po raporcie i ogłoszeniu umowy?

Scarry
168
Wysłane: 18 listopada 2020 16:01:18 przy kursie: 30,02 zł
@Kopiusz

póki nie zobaczę choć paru pracowników (ale serio - grafików, game-developerów, i to spoza rodziny Leszczyńskich) w jakichkolwiek mediach społecznościowych informujących że pracują w SimFabric to moja wiara w możliwości utrzymania się firmy dłużej z wysoką kapitalizacją wynosi całe zero. Do tej pory nie trafiłem na ani jednego grafika czy programisty, który pochwaliłbym się pracą dla tej firmy, co przy ilości zatrudnionych jest jakimś niewiarygodnym kuriozum.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Wpisów: 10 600
Wysłane: 18 listopada 2020 16:10:11 przy kursie: 30,02 zł
Te umowy wydawnicze faktycznie mają jakąś wartość (oczywiście nie na taką kapitalizację), ale co w tym raporcie jest optymistycznego?

Kopiusz
0
Wysłane: 19 listopada 2020 06:51:38 przy kursie: 30,02 zł
Rozumiem, dzięki za merytoryczne odpowiedzi.

Cytat:
Te umowy wydawnicze faktycznie mają jakąś wartość (oczywiście nie na taką kapitalizację), ale co w tym raporcie jest optymistycznego?

Wzrost przychodu, a sporo gier jeszcze w ogóle nie wydanych.
No nic zobaczymy, ja sobie trochę kupiłem za drobne i teraz poczekam.

Kopiusz
0
Wysłane: 19 listopada 2020 07:47:46 przy kursie: 30,02 zł
Scarry napisał(a):
@Kopiusz

póki nie zobaczę choć paru pracowników (ale serio - grafików, game-developerów, i to spoza rodziny Leszczyńskich) w jakichkolwiek mediach społecznościowych informujących że pracują w SimFabric to moja wiara w możliwości utrzymania się firmy dłużej z wysoką kapitalizacją wynosi całe zero. Do tej pory nie trafiłem na ani jednego grafika czy programisty, który pochwaliłbym się pracą dla tej firmy, co przy ilości zatrudnionych jest jakimś niewiarygodnym kuriozum.

Apropo tego co piszesz, ostatnia strona raportu SIMFABRIC:

"15. INFORMACJE DOTYCZĄCE LICZBY OSÓB ZATRUDNIONYCH PRZEZ EMITENTA,
W PRZELICZENIU NA PEŁNE ETATY
Na dzień 30 września 2020 r. w skład zespołu SimFabric S.A. wchodzi łącznie 66 osób, tj.: 1 osoba zatrudniona
na podstawie umowy o pracę oraz 4 osoby zatrudnione na umowach o dzieło, pozostałe na podstawie umów
b2b. Spółki MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A. zatrudniają po dwie osoby na podstawie umowy o dzieło.
SimFabric S.A. dostosowuje swoją strategię w zakresie polityki kadrowej do specyfiki, szybko zmieniającego się
rynku gier komputerowych. Własny model działania sprawia, że firma może szybko i sprawnie podejmować się
nowych, wymagających projektów.
W ramach Emitenta działa 16 zespołów deweloperskich, liczących po 2 osoby oraz 5-osobowy zespół zajmujący
się portowaniem gier na konsole, urządzenia mobilne i urządzenia wirtualnej rzeczywistości, zespół animatorów
i grafików 3D liczący 15 osób oraz 8-osobowy zespół B+R."

kuzelkaz
2
Wpisów: 16
Wysłane: 19 listopada 2020 08:20:07 przy kursie: 30,02 zł
Pracownicy i gry SimFrabric są jak Yeti... każdy o nich słyszał ale nikt ich nie widział :)

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Wysłane: 19 listopada 2020 10:15:49 przy kursie: 27,20 zł
Kopiusz napisał(a):
Rozumiem, dzięki za merytoryczne odpowiedzi.

Cytat:

Wzrost przychodu, a sporo gier jeszcze w ogóle nie wydanych.
No nic zobaczymy, ja sobie trochę kupiłem za drobne i teraz poczekam.

Jak miałoby nie być wzrostu przychody skoro mają podpisaną umowę z Kochem na dwie gry? To oczywiste, że te 8 mln zł o których informowali w kwietniu musiało się skonwertować na przychody. To żadna nowa informacja. Zauważmy, że posiadają 40 gier w pipelinie z czego dwie są finansowane przez wydawcę. Na bilansie mają 889 tys. zł w zapasach co daje średnio na grę 23 tys. zł - słownie: dwadzieścia trzy tysiące złotych. Co to oznacza? Że większość z tych gier to na razie pomysł i nazwa...

Scarry
168
Wysłane: 19 listopada 2020 11:30:59 przy kursie: 27,20 zł
Kopiusz napisał(a):
Scarry napisał(a):
@Kopiusz

Apropo tego co piszesz, ostatnia strona raportu SIMFABRIC:

"15. INFORMACJE DOTYCZĄCE LICZBY OSÓB ZATRUDNIONYCH PRZEZ EMITENTA,
W PRZELICZENIU NA PEŁNE ETATY
Na dzień 30 września 2020 r. w skład zespołu SimFabric S.A. wchodzi łącznie 66 osób, tj.: 1 osoba zatrudniona
na podstawie umowy o pracę oraz 4 osoby zatrudnione na umowach o dzieło, pozostałe na podstawie umów
b2b. Spółki MobileFabric S.A. oraz VRFabric S.A. zatrudniają po dwie osoby na podstawie umowy o dzieło.
SimFabric S.A. dostosowuje swoją strategię w zakresie polityki kadrowej do specyfiki, szybko zmieniającego się
rynku gier komputerowych. Własny model działania sprawia, że firma może szybko i sprawnie podejmować się
nowych, wymagających projektów.
W ramach Emitenta działa 16 zespołów deweloperskich, liczących po 2 osoby oraz 5-osobowy zespół zajmujący
się portowaniem gier na konsole, urządzenia mobilne i urządzenia wirtualnej rzeczywistości, zespół animatorów
i grafików 3D liczący 15 osób oraz 8-osobowy zespół B+R."

Twoja odpowiedz nie wniosła nic do tematu. Może zastanów się spokojnie co ja napisałem i dlaczego ta Twoja odpowiedź nie ma sensu.

Deklaracje na temat zatrudnienia w tej firmie są jak ich opisy bohaterskich negocjacji z Microsoftem.
Edytowany: 19 listopada 2020 11:32

Vox
132
Wpisów: 6 615
Wysłane: 19 listopada 2020 12:51:23 przy kursie: 27,20 zł
Obserwuję uważnie wątek SimFabric, jako papierek lakmusowy sentymentu w branży.
Nie da się ukryć że ta spółka jest niejako "czarną owcą" w stajni Playway.

Jak myślicie, czy to po prostu opóźnienia premier a gry są robione normalnie, czy też kiedyś wypłynie że to wszystko była ściema a poza trailerami niewiele jest?

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
225
Wysłane: 19 listopada 2020 21:59:13 przy kursie: 27,20 zł
Oni z pewnością robią dwie gry. Skoro otrzymują wynagrodzenie za kamienie milowe to muszą być postępy tych prac. Prawdopodobnie robią coś jeszcze, bo zapasy nie wzięły się z niczego. Ale moim zdanie większość z tych projektów nie istnieje w sensie produkcyjnym. Martwić może także sama wspomniana struktura zatrudnienia. Tam nie ma żadnego game designera.... Skoro zespoły są 2 osobowe to te gry raczej są malutkie i proste, przynajmniej te produkowane własnymi zasobami. I właśnie tutaj pojawia się zgrzyt - skoro gry są małe i proste to powinny szybko wydawane, a nie są. Zakładając, że spółka mówi prawdę wychodziłoby na to, że przy produkcji jakiegoś tytułu pracuje więcej zespołów niż jeden. Tym samym z zapowiedzianych 40 gier na 16 zespołów dostaniemy mniej. Wiarygodności jednak komunikacja spółce nie przynosi.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6