pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Spin

Spin

Ostatnie 10 wpisów
Dla zainteresowanych spółką, jak i branżą oświetlenia, warto przeczytać:

Cytat:
Rozwój branży oświetleniowej mogą wspierać inwestycje jednostek samorządu terytorialnego m.in. w infrastrukturę, a także zainteresowanie wymianą oświetlenia, by poprawić efektywność energetyczną i redukować koszty - oceniają przedstawiciele branży.
W ocenie prezesa LUG, producenta rozwiązań oświetleniowych, Ryszarda Wtorkowskiego, pozostaje niewiadomą jak mocno pandemia wpłynie na kondycje? branży oświetleniowej i budowlanej w Polsce i na świecie. Może ona zmniejszyć konsumpcję i zwiększyć skłonność do oszczędzania, jednak – w jego ocenie – nie powinno to dotyczyć sektora JST.

>> LINK <<

Aktualnie nie posiadam akcji w/w spółki ale co do komunikacji z panem Rafałem, to mogę potwierdzić w 100% na plus. Często między godzina 00, a 4 rano wymienialiśmy się mail'ami. Bardzo "prawilna" osoba, kibicuje Sonce, bo sam CEO mówi jak jest :)

Niedługo zamierzam odwiedzić spółkę. Dzięki uprzejmości pana prezesa zostanę oprowadzony po zakładzie. Jeżeli ktoś chciałby zadać pytanie, które mógłbym przekazać bezpośrednio to piszcie na pw.

Rif napisał(a):

Na ten moment popyt jest żaden, a pod grę, która jawi się jako produkt, który Bloober wypuszcza raz na rok, jeszcze trudniej sobie wyobrazić gwałtowne zainteresowanie.
Wiem, wiem, Lem i te sprawy, ale już o tym dyskutowaliśmy.
Teraz dla Was najzabawniejsze. Też jestem akcjonariuszem tej spółki, jak i wielu innych na zasadzie, a może się mylę i wypali? A jak stracę to trudno. .

Rif bardzo Cię szanuje, za wiele wypowiedzi na tym forum ale po co te porównanie do Bloober? Ja kojarzę bloober z Teams 17 i 5zł, wiem, że to całkiem inne czasy ale przyglądając się kursowi w skali roku/dwóch(40zł->200zl) to daj boże, żeby STA szedł tą sama ścieżka.

Jedynie z czym się zgodzę to obroty są rzeczywiście marne, bardzo marne. Jak nie będzie hype'u to każdy się będzie zabijać żeby wyjść na górce.

Nigdy nie byłem i nie jestem akcjonariuszem Dino ale w moim mieście poniżej 30k mieszkańców, dino sąsiaduje z Carrefourem. W promieniu 1,5 km znajduje się Lidl, Netto oraz Kaufland. Dodatkowo są jeszcze 3 biedronki i aldi. Z mojego punktu widzenie Dino radzi sobie całkiem nieźle, zawsze są klienci, którym dino pasuje - bo Polskie, prostota i sprawdzony asortyment(dobre mięso). To co zniechęcą to marny wystrój oraz palety na środku. Wszystko zależy czy Dino pozostanie takie same za parę lat czy się zmieni, bo rok/dwa temu biedronki były przebudowywane pod wyższy "standard", a wcześniej prócz paru produktów nie odstawały od Dino.

Elemis napisał(a):

Zaznaczam jednak, że żadna kolejna emisja nie jest planowana. Być może fundusz będzie zatem zainteresowany inną formą nabywania akcjiThink

Nie wiem po co piszesz, że zaznaczasz skoro to jest nic nie warte. Bez obrazy ale nie wiem co te Twoje zapewnienie ma oznaczać skoro nie ma żadnego pokrycia i sam o tym wiesz. Od początku było mówione, że kasy starczy na wszystko, budżet jest zgodnie z planem wydawany na biezaco, a teraz ta emisja. Po co?

Nic, muszę osobiście napisać do Pana Marka, bo robisz trochę za kukielke na forum. Jedynie co się dowiadujemy, ze wszystko jest cacy i marketing ruszy kiedy ruszy.

Nie ma sensu teraz wyceniać Bitcoin'a, tylko trzeba przyglądać się tempie adaptacji na świecie oraz przyszłymi regulacjami. On dopiero raczkuje Angel Niestety, żeby zainteresować ludzi, i połączyć btc z systemem finansowym musiał już na starcie być handlowany na giełdzie dla spekulantów. Teraz fundusze, milionerzy czy choćby Tesla go skupują.

Rozmawiałem z dawnym znajomym, który aktualnie posiada 10BTC i ponad 100ETH. Paru znajomych jak i on mówili, po co mam to sprzedawać i wymieniać na usd/eur skoro będę tym płacił w przyszłości.

Jedynie co mi przeszkadza w BTC to powiązania z Tetherem, i ich dodrukami ala FED/EBC.

Nie znam treści pytań, na ten moment nie posiadam akcji ale pisałem dużo wcześniej z (CEO )Panem Rafałem(kilkanaście wiadomości) i odpowiedź zawsze padała szybko, czasami pisałem o 1 w nocy, a odpowiedź była o 4 nad ranem. Nie czekałem dłużej niż 24h na odpowiedź. Bardzo szybkie i konkretne odpowiedzi, tak jak z Panem Markiem ze stajni STA.

Pod koniec 2017 powiększali już raz o 1500m2, staram się odkopać informacje jaka była wielkość hali przed 2017.
Cytat:
Nowa hala zwiększy powierzchnię produkcyjno – magazynową Emitenta o 1 500 metrów
kwadratowych, co przełoży się na powiększenie możliwości realizacji bieżących i przyszłych
zamówień oraz dalszego rozwoju Grupy Kapitałowej LUG S.A

www.luglightfactory.com/resour...

Teraz 3000m2 więcej - za pół roku, wygląda to bardzo ciekawie, jednak tak jak Rubik wspomniał, trzeba poczekać na wynik.

100% dla kogo? Debiut na minusie, kurs odniesienia 10,40 zł, więc ktoś(ostatni) obejmował akcje po tej cenie.

Nie uczestniczyłem w IPO ale zakładam, że jutro się nie otworzy, dzień-kilka up i potem zjazd - chociaż coraz więcej ulicy się zapisuje, żeby zaraz sprzedać.

Do tego nie chciałem nawiązać, dla mnie to jest żałosne, że akcjonariusze dostają info, iż następnego dnia jest debiut.. To nie jest otwarcie szmatexu. Jestem z Wami i na giełdzie jedenasty rok, nie pamiętam(choć może jestem w błędzie), żeby taka sytuacja przy debiucie się pojawiła wcześniej. Może dla samego debiutu jest to mało znaczące ale tak ta nasza dykta wygląda i jakoś mnie zabolało.

I ruszyli, 502 Bad Gateway - steam padł :) będzie nieźle

Prosta walka między entuzjastami, a tymi co chłodno stapają po ziemi, bądź mają duże 'ale ' co do kapitalizacji STA(bo Piramid, DUST ma nizsza kapitalizacje, aniby ten sam potencjał itd).

Dla mnie te dane odnosnie WL to surowe podusmowanie, które warto wiedzieć. Zobaczymy jaki przyrost będzie po obpulikowaniu materiałów z gry. Dla Elemisa, każdy nowy członek grupy społecznościowej to radość, dla Riff'a info o 500+ nowych userach grupy społeściowej to katastrofa, chociaż nie wiem czemu, skoro to suche/nudne dane. Dwie skrajności...

Osobniście czekam na to jak rynek pierw zaregujage na nowe materiały, jak i na reakcje na akcje, które będą dopuszczone do obrotu w przyszłym roku.

Obroty może niskie ale od marca patrząc w interwale 5 lat to nie jest najgorzej(jak na NC), a mogę rzec, że coraz lepiej. Z niecierpliwością czekam na wynik przetargu w Warszawie oraz wyniki za IVQ. W poniedziałek spółka opublikuje wyniki za IIIQ i będzie wiadomo jak spółka radziła sobie w ostatnim okresie. Ciągle się zastanwiam czy lampy UV-C to będzie hit czy kit. W IVQ zobaczymy czy nowy sklep detaliczny wniesie coś do spólki.

Krzysztof06 napisał(a):
SimFabric nie raz pokazał na co ich stać, kilka potknięć na jakimś szczeblu nie sugeruje całkowitego skreślenia.

Jak dla mnie to na razie spółka pokazała, że na nic ich nie stać... szczególnie na prawdomówność. Patrząc na kurs wielu dzieli te zdanie

Kolejne gwoździe do trumny:

Cytat:
Zakładu Ubezpieczeń Społecznych I Oddział w Warszawie (dalej: ZUS) Decyzję odmawiającą wydania zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek ubezpieczeniowych, bowiem Emitent - wg uzasadnienia ZUS do wydanej Decyzji - zalega począwszy od miesiąca października 2019 r. z opłatami na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne, Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy i FGŚP oraz odsetkami w łącznej kwocie 450.144,01 zł.

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Cytat:
Zarząd Emitenta informuje, że Emitent w dniu 26 października 2020 roku otrzymał drogą mailową wezwanie do zapłaty kwoty 175.000,00 złotych tytułem czynszu najmu za teren w Łomży przy ul. Poznańskiej 148A, na którym Emitent zbudował i użytkuje budynek biurowy oraz halę produkcyjno-magazynową.

Cytat:
Emitent kwestionuje istnienie zobowiązania określonego w otrzymanym wezwaniu. W księgach rachunkowych Emitenta widnieją faktury za najem terenu objętego Umową Najmu wystawione na inne kwoty i przez inne podmioty, prawdopodobnie osobowo powiązane z p. Babińską.

Współczucia tym, którzy wierzyli, że jednak spółka po opuszczeniu prezesa wyjdzie na prostą.

Moderator:
podmieniono linki na stockwatchowe

kholat napisał(a):
GRAF78 napisał(a):
Nie miałem i nie mam zamiaru nikogo do niczego przekonywać - bo to nie drobni forumowicze wynoszą spółki na miliardowe kapitalizacje.

tylko że różnimy się fundamentalnie - ja nie mam i wyśmiewam kapitalizację spółki, której gra według mnie wygląda jak kolejny Kursk, a to, że póki co niczego nie dokonała, a ma kapitalizację jakby sprzedała już z milion sztuk gry jest prawdą obiektywną. Wielu tu natomiast posiada te akcje i wypisuje groteskowe superlatywy. Rozumiem, że tylko ci drudzy mają prawo tu pisać, hm?

Tylko większość Twoich postów nie tyczy się spółki, przedstawiasz inne i marudzisz, że tam jest niższa kapitalizacja. Kolejne argumenty to śmieszna muzyczka i obrazki, że to będzie drugi Kursk. Serio..?

Starward ma jeszcze rok czasu, a już zaprezentowane materiały cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Muzyczkę w niecałe 17 godzin odsłuchało 25k osób, nie spodziewałem się, że gra wskoczy zaraz na Steam wishlist, a tym bardziej, że będzie piąć się tak szybko. Ponad 1100 osób w społeczności w tym samym czasie oraz zasięg postu na twitterze. Jeżeli wszystkie te dane są prawdziwe to jest to duży + dla spółki. Większość osób pewnie spodziewała się tylko posta z notką o tytule + jakiś promo art. Na FB prezes i pracownik zapewniają, że grafiki to screeny z gry, a nie koncepty.

Niski free float też jest problemem, raczej wszyscy zainteresowani wiedzą, że za 6 miesięcy wchodzi do obrotu ponad 170k akcji, a 3 miesiące później kolejne. I przez ten cały czas pewnie będą większe wahania na kursie w obie strony, przy niskich obrotach.

Moderator:
usunięto część niezgodną z regulaminem

Wprowadziliście serduszka jako uznanie dla użytkownika co powinno podkreślać jego jakość/renome i wkład w SW forum. Czy zastanawialiście żeby wprowadzić coś przeciwstawnego - złamane/zepsute serducho? Liczba ostrzeżeń, który kończyłby się banem okresowym/wiecznym konta? Merytorycznie, jak i jakościowo jesteście Top1 w Polsce, przez co coraz więcej krzykaczy tutaj wita. Przez "głupie" wpisy na poziomie bankiera różnych użytkowników, powstaje niepotrzebna emocjonalna wymiana postów.

Osobiście radze wpisami kholata się nie przejmować, kpiny to on sobie robi na tym wątku. Wcześniejszy jego post, gdzie linkował artykuł polskiegogamedevu odnośnie SimFabric z komentarzem, że tutaj sytuacja jest taka sama/podobna, dzięki mądrej moderacji został usunięty. Teraz jego kolejny wpis też jest na poziomie.. dość niskim.

mackopl ma racje, wiara jest ślepa - nie ufajcie "swojej perełce" w 100% nigdy, jakakolwiek spółka by to była. Skupmy się bez emocji na liczbach i kolejnych informacjach, bo przed tym wątkiem długi rok.

@kjujik, jedna dodatkowa grafika*

Tutaj kolejny wywiad i dodatkowa grafika:
Cytat:
After many years spent working in the gaming industry, including time spent at Polish powerhouse CD Projekt Red working on The Witcher 3, Marek Markuszewski felt it was time to set up his own studio. With a group of likeminded developers, they formed Starward Industries, and have set their sights on an ambitious project. Titled The Invincible, it’s an RPG based on the hard-sci fi novel of the same name by Polish author Stanisław Lem.

www.gamepur.com/features/forme...

Szybko rośnie liczba wyświetleń The Invincible - Music Preview, trailery gier polskich spółek nie miały takiego wyniku po tygodniu(choćby Art Games, Sim Fabric, Ultimate).

Po transakcjach na kilkadziesiąt sztuk akcji śmiem twierdzić, że znajdzie się grono spekulantów :) Kto nie uczył się i spekulował kapitałem 1-10k zł niech pierwszy rzuci kamień. A co do inwestorów zza ocenu to był przecież żart, why so serious joker ?

Ruszyło coś z rana i teraz po 15, marzyciele mogliby powiedzieć, że to ludzie zza oceanu happy8 A tak naprawdę to pewnie inwestorzy/spekulanci zwlekali z zakupem pod zaprezentowanie tytułu na Steamie, bo mógł wyjść w trakcie sesji ale tak się raczej nie będzie.

Porównania do VW trochę nie na miejscu, te drugie to już w ogóle niedorzeczne.

Nikt nie zadarł z mediami, tylko ktoś powiedział koniec tego i krzyknął sprawdzam!
Moim zdaniem sprawdził i to bardzo profesjonalnie. Obserwatorzy, akcjonariusze tej spółki powinni podziękować za takie 'sprawdzam' salute Wszystko napisane rzeczowo i merytorycznie, a nie "na złość".

edit: Jeszcze się odniosę do fragmentu
Cytat:
Teraz gorycz zakupów po 90 zł wylała się rzeką pomyjów, a przecież w spółce nic się od tego czasu nie zmieniło: nadal pracuje, zarabia i rozwija się, bez długów i sprzedawania akcji przez założycieli.

Spółka nadal pracuje i może tak w nieskończoność, tylko kiedy ktokolwiek zobaczy owoce ich pracy, bo to chyba głownie o to chodzi? Ile już miało być gier dostępnych ale ile tak naprawdę jest? Do tego jakość tłumaczenia się z tego wszystkiego jest na najniższym poziomie. Chyba naprawdę nie chcesz czegoś tutaj zauważyć..

Sprzedaja Ci co chcieli sprzedać na debiucie i Ci co lubią robić kółka :)
Zakładam obrót 20-30% ff dzisiaj.
Od jutra pierwsza gra pod materiały na wrzesień.

PS. I sprzedaja Ci co brali po TKO, z myśla szybkiej odsprzedaży 10-30% :) Kto nigdy tak nie zrobił, niech pierwszy rzuci kamień.

Notowania w końcu ruszyły, teraz można będzie zobaczyć rzeczywisty popyt/podaż na akcje.

Nikt nie wspomniał ale na dzisiejszej prezentacji mówione było, że 12-13 września będzie podana kodowa nazwa projektu, nazwa książki i kolejny promo art. Część graczy, po prostu czeka na pierwsze materialy z gry przed wejściem w spółkę na dłużej.

Szacunkowe wyniki na plus, DDS zrobił swoje.

Cytat:
- przychody netto ze sprzedaży: 6 141 tys. zł (wobec 1 059 tys. zł w II kwartale 2019r.); - zysk z działalności operacyjnej: 4 930 tys. zł (wobec 266 tys. zł w II kwartale 2019r.);
- zysk netto: 3 897 tys. zł (wobec 226 tys. zł w II kwartale 2019

źródło: www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Wycena już dość konkretna, zobaczymy co 3Q przyniesie. Na razie spółka ma pewnie poduszkę finansową na rok/dwa dzięki wynikom i wczorajszej umowie inwestycyjnej z RL. Ciekawe co na to rynek Think

Szacunkowe wyniki zostały już opublikowane :)
Zakładałem, że wyniki będą kolejnym ciosem albo przedłużeniem stagnacji, a tu miłe zaskoczenie:

Cytat:
Grupa Kapitałowa LUG S.A. zanotowała w II kwartale 2020 roku 45,12 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza 10,7% wzrost w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. Sprzedaż w ujęciu narastającym za I półrocze 2020 osiągnęła poziom 90,51 mln zł przy dodatniej dynamice 9,3% r/r (wzrost o 7,70 mln zł)

Cytat:
Poziom przychodów Grupy Kapitałowej LUG w II kwartale br. przełożył się na zysk brutto na sprzedaży w wysokości 19,44 mln zł względem 15,29 mln zł w analogicznym okresie 2019 roku (+27,2% r/r), a tym samym na 37,72 mln zł w I połowie br. wzrastając o 15,9% r/r z 32,5 mln zł przed rokiem. Marża brutto na sprzedaży wzrosła w II kwartale o 5,6pp r/r osiągając poziom 43,1%, wobec poziomu 37,5% w II kwartale 2019 roku. W ujęciu narastającym za dwa kwartały osiągnęła poziom 41,7% (+2,4 pp r/r) głównie za sprawą optymalizacji kosztów produkcji. Wynik operacyjny Grupy LUG wzrósł w II kwartale br. o 4,9 mln zł do poziomu 3,12 mln zł względem straty 1,8 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, na co istotny wpływ miały operacyjne działania prewencyjne wynikające z rozwoju pandemii COVID-19 oraz przychód ze świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy ze środków FGŚP w kwocie 935 tys. zł.

Cytat:
II kwartał br. przyniósł poprawę skonsolidowanego wyniku EBITDA Grupy Kapitałowej LUG. Wartość EBITDA w II kw. w 2020 r. wzrosła do 5,36 mln zł względem 0,29 mln zł w 2019 r.

Link do raportu:

PR LUG'u ostatnio odżył, skoro ten kwartał moim zdaniem jest pozytywnym zaskoczeniem, to teraz będzie test czy spółka dzięki swoim rozwiązaniom podepnie się pod WIG-COVID i wykorzysta globalną sytuacje. Warto przypomnieć, że przez ostatnie miesiące spółka skupiła się na Ameryce Południowej, pytanie czy publicznych kapitał w tym rejonie rzeczywiście skoncentruje się na walce z wirusem i może skorzysta z rozwiązań LUG'a. Wysłałem kilka zapytań i bez zwłowki dostałem odpowiedź, że jest większe zainteresowanie od strony B2B/B2C odnośnie rozwiązań UV-C.

Pytanie czy walor będzie bardziej płynny- zainteresowanie rynku(obrót), wygląda kiepsko. Może ten raport albo za Q3 okaże się zapalnikiem(oby nie gaśnicą).

Dobra decyzja co do DUST :) tez się zbieram pomału do kupna pod materiały, a będzie wystrzał, czekaj i będzie zielono. Ostatnio mam dylemat prócz SONKI/DUST wrócić czy przetransferować kapitał na kryptowaluty/DEFi

Dzięki GRAF za link do prezentacji blackeye

Zakładam, debiut do końca lipca, za to wcześniej kolejne materiały zostaną upublicznione(czyli w sumie tuż, tuż). Najciekawsza będzie kampania marketingowa(Keanu Reeves'a sie nie ma się co spodziewać), oraz pierwsze tygodnie notowań akcji. Wszystko wygląda solidnie ale dopiero materiały z gry pozwolą nam dalej spekulować, jak gra będzie wyglądać i czy "naszym" zdaniem znajdzie solidne(czyli prognozowane) grono odbiorców.

Odnośnie wypowiedzi Scarrego też nie mogę się doczekać debiutu, ze względu na game-dev hype oraz bardzo niski ff%. Dopiero po wstępnym zainteresowaniu przedsprzedażą, będzie można myśleć o MP. SW pewnie i tak ma na to pomysł ale kalkulacje zdradza czy im się to będzie opłacało.

Zobaczymy też czy cała promocja roku Lem'a okaże się mocno skorelowana z grupą nabywców i jakie zasięgi osiągnie.

Zakładał też ktoś hipotetycznie, że wydawcą mógłby być GOG?

Odnośnie punktu a), to myślę, że wszystko(odpisy) już jest w cenie. Sam walczyłem 9 miesięcy o zwrot z AB w zeszyłym roku, po orzeczeniu TSUE we wrześniu jeszcze był spór ale koniec końców, w grudniu dostałem kase.

Co do reszty to czas pokaże, jak się zacznie to od banków LC. Przed wyborami zakładam, że dalej będzie taki sam marazm.

Hej, z osobistej ciekawości, bo na dniach będę odświeżał wątek Sonki, wyszedłeś całkowicie? Bo wirtualny portfel nie pokazuje udziałów w w/w spółce, a pisałeś, że częściowo realizowałeś zysk.

Dzisiaj premiera BoD na xbox'a, ps4 i switch. Zna ktoś jakieś strony/narzędzia do monitorowania sprzedaży na tych platformach?

Panika wirusowa ale także niemodny sektor. Wystarczyłoby info, że spółka powiększa działalność o (OZE, Gamedev/Blockchain, maseczki) i wtedy ulica zainteresowała by się Galvo. Jak na obroty to także nie ma tragedii, jeśli chodzi o NC.

Kasy mają dużo, jak nie będą mieli spadku zleceń to ten rok też powinien być owocny. Warto zauważyć, że przed panademia obroty i kurs znacznie wzrosły, a później stało się to, co się stało wszędzie.

Wiele się dzieje na rynkach, spółki SP są na papierze nic(gówn#) warte przez nasze władze, dalej nie widać dna, ani światełka w tunelu. Spoglądając na większość dochodowych spółek(fundamentalnie) z energetyki, ciężkiego przemysłu, budownictwa rolnictwa, one teraz nie są w modzie - wyceny są śmieszne, a obrotych na nich jeszcze bardziej... Banksterka dalej walczy ze swoimi aferami, konća nie widać - kiedy wróci zaufanie. Nieważne ile mają w kasie, jak są stabilne, liczy się moda.. teraz liczy się OZE oraz sytuacja na rynkach zagarnicznych(czyataj, Chinach, które grają na skrzpycach). Moda w Polsce teraz i na kolejne lata to sektory OZE/Gamedev, IT, biomed.

W tym roku bryluje oderwana gałąź gamedev/oze, ale skupić chcę się na produkcji gier. Korzenie zaczynają się od Optisuma ala CD RED, kiedy nikt się nie spodziewał. 2020 to jest ten rok - niczym Tesla dla świata, Cyberpunk jest dla Polskiej giełdy. Nie jestem tu długo, ale takiego "hype'u" to nie doświadczyłem przez te xx lat.

Przyglądam się wielu spółkom(gamedev), cieszyłem się, że "moje" urosły ale patrząc na inne, odniosłem jedno wrażenie, wszystko rośnie. Akcje CDR niczym Bitcoin, 11BIT/PLW jak młodszy brat litecoin, a reszta podąża tą samą drogą - kiedy nastąpi rozjazd?.

Moim zdaniem, jeśli CP2077 osiągnie sukces na poziomie GTA i tak to będzie szczyt, szczytów, który wyciągnie cały sektor bardzo wysoko. Tylko co nastąpi później, pewnie wahania i seperacja udanych projektów, od nieudanych. Jeżeli HF: Alyx nie okaże się rewolucją sprzedażową, to w która stronę pójdzie cała branża? Esport ma dobre perspektywy ale to nie dla spółek z GPW/NC(na tem moment nic się nie zapowiada).

Jak długo cały sektor pojedzie na sukcesie CDR? Jakie macie przewidywania na 2021/2022?

No i coś ruszyło, niedługo powinno się więcej takich raportów ukazać.

Cytat:
SONKA SA (2/2020) Ustalenie daty premiery BE-A Walker na konsolę Nintendo Switch

Gra w wersji na konsolę Nintendo Switch będzie miała swoją premierę na rynku amerykańskim i europejskim w dniu 28. lutego 2020 r. Cena Gry będzie wynosić odpowiednio 9,99 USD i 9,99 EUR. Daty premier na pozostałych konsolach nie zostały ustalone. Data premiery na PC, za którą odpowiada Partner, według wiedzy Emitenta, również nie została ustalona.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Szkoda, że nie ma nic odnośnie rynku Azjatyckiego. Jedno z większych zleceń sprzedaży na ~17 500 sztuk po 8,50zł, ciekawe czy zbierze ktoś to dzisiaj.

Powoli większe ruchu na spółce, na razie papier odbierany po znacznym wzroście. Spółka od dłuższego czasu śpi na gotówce ale jak widać nie ma to wpływu na kurs. Wyniki coraz lepsze, co się powoli przekłada na wyższy kurs - myśląc długoterminowo warto dodać spółkę do obserwowanych.

Co do SONKI to jest pod co grać, spółka bezpieczniejsza - nie stawia wszystkiego na producję gier, wręcz przeciwnie dopiero rozwiją tą gałąź, a zarabia bezpiecznie z portowania - pracy mają dużo. IV kwartał, dużo przesuniętych premier, zobaczymy co przyniesie nam jeszcze ten kwartał. Wycena spółki rozsądna, od debiutu boczniak z wybiciami, ostatnio zwiększone obroty - sądzę, że dwie cyfry z przodu zobaczymy w tym roku.

Czekam na ujawnienie tytułu ukończonego portu dla Gearbox oraz 505(w trakcie portowania). Liczę, że z Bum simulator, o ile poznamy datę premiery wpadnie sporo do kasy. Do tego pod koniec roku/początej 2021 ukaże się Astro Bears 2, jeżeli tendencja Switcha się nie zmieni spółka powinna zarobić na tej grze. Ostatnie info odnośnie zlecenia stworzenia gry Reflextions LLC przez spółkę, wstępmoe jest pozytywną informacją, bo nie chcą żyć tylko z portowania gier. Wywiad, jak i prezesa oceniam na plus, widać że chce dużo wycisnąć z Nintendo Switch, a tortu moim zdaniem dużo zostało do podziału. Wszystko idzie w dobrą stronę, by z małego stać się kimś ;) ale jeszcze długa droga i czas pokaże.

Z mojego osobistego doświadczenia Alior to niższa kultura bankowości. Od prawie roku ubiegam się o zwrot prowizji, kwota do odzyskania jest spora, samych odsetek za przetrzymywanie moich pieniędzy jest pare tysięcy. Po wyroku TSUE Eurobank, ING, Getin, PKO, Santander bez zająknięcia oddają prowizje po zgłoszeniu reklamacji - ewentualnie wydłużają o 30dni odpowiedź na reklamacje.

Zgłosiłem pierwszą reklamacje na początku tego roku z świadomością, że będzie odmowa - od tego trzeba zacząć. Po 30 dniach dostałem odpowiedź jakiej się spodziewałem po czym nawiązałem kontakt z rzecznikiem finansowym oraz uokik. Tutaj też wiedziałem, że będzie totalne fiasko i strata czasu bo te podmioty tylko istnieją żeby były, a ich opinie oraz interpretacje nie są respektowane przez banki. W oczekiwaniu wrześniowy wyrok Trybunału do sprawiedlisowśći UE, odwiedziłem kilka kancelarii, żeby ewentualnie ruszyć ze sprawą przeciwko Aliorowi jak najszybciej.

Orzeczenie TSUE jest na korzyść kredytbiorców - jak wcześniej pisałem po wyroku większość banków oddaje, prowizje i inne koszta przy wcześniejszej spłacie. Przeważnie 20-50 dni trwał cały proces odzyskania pieniędzy. W przypadku AB po złożeniu reklamacji we wrześniu, po 30 dniach dostałem odpowiedź, że sprawa jest skomplikowana i potrzebują dodatkowe 30dni. Po tym okresie dostałem odpowiedź, że reklamacja jest zamknięta z powodu różniącego się podpisu na reklamacji, a na umowie kredytowej czy tam w systemie. Krew się we mnie zagotowała, bo reklamacje składałem i listownie i o placówce banku, udałem się do danej placówki żeby otworzyć reklamacje i złożyć podpis. Dyrektor placówki zapewniała mnie, ze nada tryb priorytet dla mojej reklamacji w celu załatwienia sprawy 'szybko'. Oczywiście po 30 dniach dostałem odpowiedź, że sprawa jest skomplikowana i musi przejść jakiś proces weryfikacyjny ze strony banku puke_r odpowiedź znowu za 30dni.

W moich przypadku patrząc na inne banki, Alior Bank pluje mi prosto w twarz - taka kultura.

Na razie to tylko obiecujacy trailer ale widać, że dość rozgrzał kurs. Na horyzoncie jak koledzy wspomnieli Realpolitiks 2, moim zdaniem premiera CP2077 podciągnie znacznie wycenę wielu spółek w przyszłym roku z sektora, a cały sektor osiągnie swój szczyt w 2020-21 roku - bo nic takiego jak "CP2077", drugi raz się nie zdarzy blackeye .

Osobiście sądzę, że racja jest pomiędzy Wami Panowie. Rynek VR ciągle rośnie, na pewno można jeszcze dużo urwać z kawałka tortu dla siebie. Interesujących gier jest mało, a użytkowników przybywa. Jednak w skali całej branży nadal to będzie malutko, dużo znajomych w tym ja maksymalnie jest wstanie wytrzymać 10-20minut ciaglej rozrywki, zapalency VR 40-60minit. VR w tej postaci nigdy nie będzie rewolucja ale oczywiście będzie to spora suma do podziału, a kto pierwszy ten lepszy - tak jak z PlayLink.

Half life Alyx będzie odpowiedzią jak dużo jest chętnych na ten moment oraz ilu graczy będzie można przekonać do VR, zarówno starych jak i tych młodych. Nie zapominajmy też, że ceny sprzętu VR odstraszają graczy. Nowe konsole + tanie headsety + gry mogą przyczynić się, że część graczy jednak przekona się do VR.

Spółka ma wątek www.stockwatch.pl/forum/wpisy-... tylko nazwę trzeba odświeżyć pirate Spółka w trendzie wzrostowym, od 3 lata stara się przebić opór przy 2,5zł - ja bym czekał na wybicie, ewentualnie ustawił wąski SL.

Dostałem szybką odpowiedź od Pana Marka Markuszewskiego, że istnieje grupa osób, która nie przeszła całego procesu. Krótki czas na zapis oraz okres świąteczny nie pomogły, 4 dni powinny pomoc zamknąć proces zapisu. Niedługo media przekażą Wam bardziej szczegółowe informacje.

Bez infa w chwile -17%, tko 0.01zł Anxious trup w szafie czy ktoś panicznie się cash-out'uje?

*Mirgos
niestety nie ma edycji w trybie mobilnym+w wersji na komputer

Wczoraj po sesji poszła transakcja pakietowa 10mln akcji po 1zł. OFE NN przerzuca akcje, a może komuś sprzedaje(Migros)? Mirbud na pierwszy rzut oka wydaje się tani ale co ma w planach główny akcjonariusz, tego się wszyscy chyba boją Think

Sonka, spółka trochę inna niż wszystkie z sekta gamingowego - zarabia(nie tylko) na portowaniu gier.
Zysk netto w tys. IIQ 2018=203zł, IIIQ 2018=(-125zł), IVQ 2018=(-17zł), IIQ 2019=533zł i IIIQ 2019= 194zł. Głównym udziałowcem jest PlayWay 39% oraz Qubic Games 13%.

Aktualnie ma kilka zleceń prze portowaniu gier, jednak bardzo duże nadzieje pokłada w kolejne część gry Astro Bears, do której mają prawa - sprzedane ponad 150000 sztuk na nintendo switch, którą Sonka odkupiła od QubicGames za 525 tysięcy złotych netto- dodatkowo będzie otrzymywać 3% przychodów ze sprzedaży oraz wszystkich kolejnych gier opartych na tej marce. Sonka chwaliła się też pierwszym miejscem w 2018 r. gry Astro Bears Party w kategorii Best Sellers na Nintendo eShop. Spółka rozpoczęła już pracę na Astro Bears 2, planuje wydać grę w IV kwartale 2020.

Przychody z portowanych gier głównie uzależnione są od ilości sprzedaży gier - spółka w umowach ma określony %. Moim zdaniem największą szansą jest portowany Bum Simulator, która aktualnie znajduję się w połowie drugiej strony wishlist na platformie Steam. Grupa zrzeszająca społećzność na steamie ma ponad 24k osób.

Kapitalizacja na ten moment to około 20mln złotych, obecny freefloat to 26%, licze, że spółka zarobi za cały rok 2019 koło miliona złotych, a bardzo ciekawy będzie kolejny rok. Na tle innych spółek, które produkują gry, Sonka wydaje się godna zainteresowania. Kapitalizacja nie jest wywindowana, spółka zmniejsza ryzyko, gdzie los firmy zależy głównie od sprzedaży produkowanej gry, poprzez portowaniu innych tytułów, a powiązania z innym polskimi studiami powinno gwarantować ciągłość zleceń.

Zakładam wątek, bo moment ciekawy, spółka rożni się trochę od wszystkich innych tutaj na forum - może ktoś też przyglądał się spółce i ma własne spostrzeżenia Think ?

Wyniki na +, ważniejsze co dalej z ceną węgla i ile JSW będzie musiało "wydać" w przyszłym roku.

Raport przesunięty o tydzień wcześniej - info z wczoraj.

Zmiana terminu przekazania raportu okresowego

@tomcio46, spekuła pod raport? Ktoś ma jakieś przemyślenia czemu przyśpieszyli raport?

Nie słuchaj Jokera - to stary bankster pirate ,
ani w szczególności nie kieruj się postami z forum, które przytoczyłeś.

Jeżeli jesteś zainteresowany tokenami, przewertuj white paper od A-Z, sprawdź zespół, jak długo pracują na projektem i jak się rozwija oraz społeczność. Jeżeli projekt obiecuje zysk to od razu do kosza, tu chodzi o przyjęcie i wykorzystanie technologi/rozwiązań. Zwróc uwagę w szczególności gdzie przedsiębiorstwo jest zlokalizowane, bo ostatnio dużo się zmieniło odnośnie regulacji prawnych - każde państwo to inne regulacje/interpretacje.

Klony/alternatywy Bitcoina - z tego bym zrezygnował, prócz Ripple - nie polecam/nie odradzam. Ewentualnie szybka spekuła pod jakieś znaczne wydarzenie.

Na pytanie odnośnie Bitcoina: gdzie, kiedy, jak nikt Ci nie powie - chyba, że elita z wypoku :) Nie będę tutaj wróżył z kuli, ogólnie w tym roku już raczej nic ciekawego się nie wydarzy. Śledź adaptacje, regulacje, newsy, a w szczególności większe transkacje BTC/TETHER. Nigdy nie przechowuj swoich środków na niezdecentralizowanych giełdach, używaj podwójnej autoryzacji - safety first..

Jeżeli jesteś całkowicie zielony tej tematyce to odradzam, poświęc kilka miesięcy na zdobyciu wiedzy, dośdwiadczenia i potem pomyśl o inwestowaniu/spekulacji hello2 .

Tak, zmiana prawa prawdodobnie wejdzie w życie w styczniu 2020. Cytat, który przytocztyłeś jest dostępny w języku polskim tutaj agroliga.com.ua/pl/2019/09/27/...

Z ostatniego newsa:
Cytat:
GP „Agroliga” nieco ponad rok temu uruchomiła nowoczesny zakład ekstrakcji oleju dla przetwórstwa szerokiej gamy nasion. W pierwszych miesiącach ilość przerobionego surowca był na poziomie 100 tys. ton. A teraz jesteśmy gotowi, aby z całą pewnością stwierdzić, że do końca bieżącego sezonu recyklingu ilość zostanie zwiększona do 200 tys. ton rocznie.

LINK

Dużo wiadomości pozytywnych ale nic nie przekłada się na płynność oraz kurs akcji, który powoli osuwa się w dół.

Najważniejsze co z dywidenda 2020 i przejściem na GPW?

Nawet sama spółka na stronie w artykule tendencies-of-ukrainian-agrarian-market-in-august-2019 napisała:

Cytat:
Moratorium na ziemie zostanie zniesione do końca 2019 r. Biuro Prezydenta Ukrainy prowadzi negocjacje z bankiem Światowym w zakresie wyboru modelu otwarcia rynku ziemi. Bank światowy stale zaleca, aby władze Ukrainy przyspieszyli tę reformę, a eksperci banku występowali wcześniej doradcami rządu w kwestii reformy rolnej. Teraz oni aktywnie badają określony temat i jego składowe dla Ukrainy.

LINK

Pytanie co dalej z dywidenda i przenosinami na gpw? Napisałem wiadomość z kilkoma pytaniami do spółki parę dni temu, czekam cierpliwie na odpowiedź. Może stockwatch da radę zorganizować chat z przedstawicielem AGL?

Cytat:
Podczas gdy karuzela z przydziałem najważniejszych miejsc w państwie rozkręca się, krystalizuje się program prezydenta. Podczas drugiego dnia wizyty w Turcji Wołodymyr Zełeński ogłosił zmiany w gospodarce kraju, do których dojdzie w najbliższych latach. Kijów zamierza przede wszystkim jeszcze do końca tego roku uwolnić obrót rynkiem ziemi. Oznacza to, że po zniesieniu moratorium, w 2020 r. na rynku znajdzie się 40 mln hektarów (400000 km2) ziemi.

Ukraiński prezydent liczy na zainteresowanie tureckich podmiotów w obrocie ukraińską ziemią. Moratorium zostało wprowadzone przed 14 laty i było rokrocznie przedłużane, co uniemożliwiało np. rolnikom powiększać swoich gospodarstw. Zełeński już podczas kampanii prezydenckiej zapowiadał, że nie przedłuży moratorium o kolejny rok.

LINK

Wynika, że moratorium zostanie zniesione - tylko czy to wpłynie w jakiś sposób na spółkę? Płynność tragiczna, wyniki nic nie zmieniły w tej kwestii. Ani wejść, ani wyjść Anxious

Każdy nieźle zarobiony teoretycznie, ludzie spieszą się z realizacją zysku - dlatego wodospad :)

Mówisz hazard?
Teoretycznie to samo, co choćby akcje/rynek obligacji :) Tylko na gpw wmawiają, że są jakieś regulacje, zabezpieczenia, a tak naprwadę możesz stracić wszystko jednego dnia tu i tu Boo hoo!

Cytat:
Powszechnie się słyszy, że kryptowaluty służą do operacji finansowych wszelakich ośrodków terroru i przemocy

Powszechnie ludzię nie mają opinii krypto, tylko powtarrzają co usłyszą w mediach. A ile to już dolar razy wsparł terrorystów i inne złe organizacje Think ?

Szkoda tylko dobrego człowieka..

ach, teraz przeczytałem post addisona d'oh! sklonowany artykuł

Jak zwolnią to wtedy można liczyć na bonus ale na razie polecam przeczytać:

Cytat:
Ukraińskie zasoby czarnoziemu – jedne z największych na świecie – od dawna przyciągają uwagę graczy, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Chętnych na kupno jest wielu, ale na przeszkodzie stoi ustawowy zakaz handlu gruntami rolnymi. Zdaniem części ekspertów otwarcie rynku może wywołać społeczną katastrofę.

Link

Widzimy się w sieprniu wave

Oczywiście należy ostrzegać nowicjuszy przed tym rynkiem bo jest trudny ale nie można wszystkim pisać, że jest to samo zło i nie wolno patrzeć :) Liczyłem na jakieś zainteresowanie od strony użytkowników SW bo to jedyne forum na poziomie.

Jestem zdania, że pewien % pomysłów zostanie skomercjalizowany bądź przejęty przez globalne korporacje. Ryzyko? Po wielu latach na gpw/nc oraz trochę na Forexie moim zdaniem ryzyko jest niemal takie same jak na regulowanych giełdach. Rynek krypto jest we wczesnej fazie adaptacji i regulacji. Japonia, USA, Niemcy, Korea, Australia, Szwajcaria wdrażają w życie regulacje prawne i innowacyjne projekty oparte na technologi blockchain. Nawet polska społeczność dostrzegła promyk nadziei po ostatnich komunikatach MF.

Mnie najbardziej boli jawne złodziejstwo w tym państwie, pomimo tylu instytucji od lat praktycznie nic się nie zmienia - dlatego w inwestycjach/spekulacji na rynku krypto, pretensje mogę mieć tylko do siebie. W krypto zaczynałem jak był Bitcoin i 20 innych "instrumentów", teraz jest ich ponad 1600 - dlatego mam świadomość, że większość z nich to twory bez sensu bytu. Niestety ludzie inwestują dla samego inwestowania(chęci zysku) i tu leży problem - ta sama patologia jest wszędzie.

Sloneczna napisał(a):
Hej, sama zaczęłam interesować się tematyką kryptowalut. Czy ktoś z Was ma więszke doświadczenie w tym temacie? Chciałabym poszerzyć swoją widzę i liczę, że tutaj dowiem się czegoś więcej. Pozdrawiam :)

Zapytaj o co chcesz, a postaram się Ci odpowiedzieć, siedzę w na rynku krypto od 5lat i trochę liznąłem tego świata. Na razie zapoznaj się z pojęciami kryptowaluta, blockchain, Proof-of-Work, Proof-of-Stake zdecentralizowane aplikacje (dapps) i smartcontract.

Polecam także film Banking of Bitcoin, który pokazuje początki Bitcoina(i jego konkurentów), plusy i minusy oraz adaptacje. Oczywiście dużo rzeczy jest niedopowiedzianych ale dobry film na wolny wieczór.

Dziwię się, że takie wygi jak Frog, krewa, Watchdog, bankrucik, anty, Vox, flesz, Masa nie piszą tutaj o krypto, tokenach, blockchain'ie i ico :) Chyba, że dla swojego dobra ... bo leci tzw sam FUD thumbright

Hej, hej,

dzięki za miłe słowa. Postaram się w następnym poście opisać trochę swoje poczynania i cel na ten rok - na razie tylko na szybko ostatnie ruchy bo ciężko z czasem:

- Sprzedany Braster po 15zł(jak zwykle sesje za wcześnie)
- Kupiony Blirt(2,13zł), 8Formula(1,23zł) oraz Apanet(1,90zł)

Pewnie coś wyleci z portfela na dniach.

W portfelu został tylko Braster. Eficom sprzedany(8% straty), również Megasonic - akcje trzymane od grudnia, nie pamiętam już, który papier tak "długo" miałem, opłaciło siethumbright

Rynek się obudził i jest pod co wchodzić. Parę spółek mam na oku, chociaż najchętniej pobrałbym na krótko na bitcoinie, nie mam teraz jednak możliwości przerzucenia kapitałuLiar

Znudzony na Marsofcie zdecydowałem się zrealizować zysk 14%. Ruch pewnie będzie po jakimś znaczącym infie, może znajdzie się podmiot chętny do przejęcia spółki. Spółka niestety stoi w miejscu, a strona dość nieaktualna.

W poniedziałek nabyłem za to technicznie Brastera(12,38zł) - zakładam, że jest już po korekcie i kurs przebije w najbliższym czasie opór przy 14zł. W tym roku okaże się czy spóła dała radę wykonać zakładany plan - pod to będzie gra, a profil spółki jest w modzie. Kupiony też spekulacyjnie Eficom po 1,12zł. Zmniejszyłem nieznacznie zaangażowanie w MGA co jak widać było błędem, jak tu teraz mądrze odkupić d'oh!

Widzę, że prawie wszyscy robią podsumowania to i ja się pochwalę:

Portfel w lutym: +34,76%
Portfel od 17.11.2014 +124,12%

Zobaczymy co wiosna przyniesie, ja jestem optymistycznie nastawiony co do tego roku - byle racjonalnie podejmować decyzje blackeye

Kupiony wczoraj Marsoft(17gr), dzisiaj ciut wpadło po 18gr.

Tak, technicznie, tej spółce potrzebny jest jeszcze czas. Sprzedałem połowę akcji z zyskiem 7%.

Dużo spółek teraz leci bez powodu 100%, 20-25% portfela przeznaczam na takie "wystrzały". Założenie ucinać pozycje przy 10% straty.

Pozwolę sobie zacytować dość świeży tekst autorstwa ucofb'a

Cytat:

Na NC natomiast spółki nagle zaczynają rosnąc, jest wybicie, a komunikaty o poprawie sytuacji fundamentalnej pojawiają się dopiero później, nie oznacza to, że fundamenty nie poprawiały się już wcześniej. Wybicie jest zatem często wcześniej niż komunikaty czy dobre wyniki, a na dużych spółkach niekoniecznie.

thumbright

Sprzedane Makolab z minimalnym zyskiem oraz Veniti(strata 5%). Aktualnie kurs Veniti jest już 80% wyżej puke_l

Za późno się ustawiłem na Megasonicu przy 5,12zł, nic nie wpadło. Kupiony za to Biomax. Mam nadzieję, że po wzrostach nie zaczyna się teraz passa złych decyzji Boo hoo!

Pod koniec sesji nie było szaleństwa i nikt nie brał z prawej. Kurs ucierpi jeśli jutro nie będzie popytu - wiadomo ile jest niecierpliwych inwestorów blackeye Jutrzejsza sesja dużo wyjaśni..

Cena będzie coraz realniejsza, gdy wzrosną średnie obroty. Osobiście sądzę, że zainteresowanie spółką za kilka miesięcy będzie większe niż obecnie.

Cytat:
W IV kwartale 2014 roku spółka zanotowała dalszy, istotny wzrost przychodów ze sprzedaży, które w tym
okresie wyniosły 28.517,4 tys. PLN. Warto podkreślić, iż wzrost ten został zaobserwowany nie tylko w
przypadku sprzedaży towarów, ale również w przypadku sprzedaży produktów oraz usług, która
charakteryzuje się znacznie wyższymi marżami osiąganymi przez Spółkę.

Raport 4Q

Raport moim zdaniem na plus, ponad 700 000 zł zysku się nie spodziewałem, dodatkowo część z zleceń powinna zostać rozliczona w następnym kwartale. Jeżeli przychody nie spadną,a Mega Sonic zacznie zbierać nowe umowy w nowych dziedzinach to będzie ciekawe.

Streszczenie poczynań spółki zostało napisane na 7 stronie raportu.

Cytat:
W tym samym czasie Emitent podpisał szereg istotnych umów tak na dostawę sprzętu, oprogramowania jak
i na świadczenie usług serwisowych, które skutkować będą wzrostem obrotów już w pierwszej połowie 2015
roku. Stronami tych umów są m. in. takie podmioty jak Poczta Polska S.A., Komendy Wojewódzkie Policji w
Radomiu i Łodzi, RRC Polska Sp. z o.o., Microsoft Sp. z o.o. czy POLFA Tarchomin.

Dokładnie, mam kilka spółek na oku ale gorzej z gotówką.

Aktualnie MGA to 65% całego portfela - wcześniej ponad 85%. Gdy kurs spadanie poniżej 5,5zł zastanowię się nad dokupieniem akcji, teraz czekam na raport. Spółka wydaje mi się bardzo ciekawa i przyszłościowa, zobaczymy czy działaniem to potwierdzisalute .

Zmniejszyłem nieznacznie zaangażowanie w MGA, zbieram mala spółkę z branży turystycznej o niskiej płynności.

Cytat:
Jakich wyników finansowych MakoLabu można oczekiwać w 2015 roku?

O konkretnych kwotach nie mogę mówić, gdyż Spółka nie publikuje prognoz finansowych. Podtrzymuję jednak to, co powiedziałem wcześniej. Oczekujemy utrzymania dynamiki sprzedaży i wzrostu rentowności w związku z efektem skali. Naszym celem jest uzyskanie marży netto na poziomie kilkunastu procent. Wkrótce opublikujemy wyniki za IV-ty kwartał 2014 roku i efekty realizacji tych zamierzeń powinny być już widoczne.

Wywiad z prezesem zarządu

Obroty na spółce kilkukrotnie większe, porównując wolumen z 150 sesji. Minimum 1/3 zysku będzie do podziału, podjęto uchwałę o kapitale rezerwowym - wspomniał o tym wyżej adamek274.

Czytając wywiad, Prezes daje znać, że wyniki w raporcie będą lepsze. Pytanie czy zwiększony wolumen jest tylko chwilowy. Moim zdaniem, jeżeli w przeciągu kilku sesji kurs nie przebije oporu od 2008r przy 3,10zł, to kolejny większy ruch będzie dopiero po raporcie. Nie liczę sesji dla insiderów blackeye

Witam wszystkich,

od ostatniego wpisu zrobiłem sobie małe ferie od giełdy. Parę dni wolnego od notowań polecam każdemu :) Dopiero dzisiaj zdałem sobie sprawę, że moja kasa będzie uwzględniona w przychodach spółki Tatry Mountain Resorts. Szczerze, jak najbardziej polecam 2 ośrodki(ciepło/zimno) koło Liptovskiego Mikulasza, można odciąć się na chwilę od codzienności. Szkoda tylko, że trzeba jechać na Słowację, a nie zostać w Polsce. Niestety tak już chyba zostanie.

Dzisiaj już dla zdrowego rozsądku postanowiłem "odpalić" notowania i przejrzeć fora. Najlepiej się czytało Uboatline'owską telenowele, zabrakło mi tylko popcornu. Sam miałem Uboata, sprzedałem w okolicach 2zł, przed rajdem na ponad 10zł. Byłem trochę załamany gdy widziałem kurs na tamtych poziomach, jednak teraz po czasie ból i żal zmalał :) Od kilku lat przyglądałem się również Panu Stonodze i kibicowałem mu w walce z aparatami RP, nigdy bym go nie połączył z światem NC. Teraz jestem zniesmaczony tą sytuacją i mam mieszane uczucia co do niego i jego działań - osobiście nie wierzę, że sam podniesie UBT. Szczególnie po jego wypowiedziach, giełda to inny świat, do którego Pan Stonoga wszedł z hukiem, lecz chwiejną nogą. Współczuję jedynie obligatariuszom.

Wracając do mojego portfela, pozbyłem się Baumala. Zamiast wyjść z zyskiem, sesję później zamknąłem pozycję z ponad 20% stratą - sprzedaż po 66-67gr. Brawa dla mnie;)

Przed wyjazdem, nabyłem nową spółkę, tym razem nie bankrut - Makolab(20%portfela), Megasonic(70% portfela) trzymam dalej, wygląda jakby nabierał wiatru w żagle. Na razie to by było na tyle, moja rada Panowie i Panie - studźmy sobie głowy od czasu do czasu wave

Sprzedana 1/4 Megasonica, kupiony Baumal Group na dzisiejszej sesji po średniej 83gr - nie na długo Boo hoo! .

Scarry napisał(a):
ok, tylko co dalej? Faktycznie zamówienia imponujące, ale jakie są szanse na dalszą dynamikę rozwoju i szybki wzrost zysku netto? bo to co jest to już chyba niestety w cenie jak o tym rozmawiamy....

kurs wygląda tak, jest już 100% od dołka, jaka szansa że przebije kurs z premiery na NC i pójdzie wyżej? Think Jaka jest szansa że portfel zleceń jest powtarzalny i będzie rosnąć? (za rok 60-80 mln w zleceniach?)

Też mi jest ciężko uwierzyć w powtarzalność takich wyników ale spółka obsługiwała klientów z najwyższej półki(Nestle, Enea, KGHM, GlaxoSmithKline, Carrefour, PZU, Służby Celne, Wojsko). Spółka ma więc pole do popisu,

Prezentacja inwestycyjna

Witam,

obroty znowu na Megasonicu rosną, kurs odbił od 2,5zł. Dzisiaj pojawiło się info o dostarczeniu sprzętu za ponad 780 000eur i znowu ktoś z ukrytego sprzedawał. Do tego ta emisja 100 000 akcji bez pp po 1zl. Jeżeli wyniki z ostatnich umów będą ukazane w rapocie w lutym to powinno być ciekawie. I co tu robić?

Wykres od początku:

kliknij, aby powiększyć

Po dzisiejszym infie

Cytat:
Zarząd Mega Sonic S.A. ("Emitent", "Spółka") informuje, że Emitent otrzymał w dniu 14.01.2015 zamówienie od jednej z wiodących sieci handlowych na dostawę sprzętu optycznego infrastruktury sieciowej na kwotę netto 766.250,- EUR. Jest to kolejne zamówienie złożone w ramach umowy ramowej Mega Sonic S.A. z tym Partnerem
Dostawa przedmiotu umowy przewidziana jest w terminie do 16 stycznia 2015 r.

zwróciłem uwagę na daty. Spółka przy kapitalizacji 4mln, realizuje takie zlecenia w 2dni. Postanowiłem więc na początek sprawdzić siedzibę spółki na streetview. Ogólnie wygląda to co najwyżej średnio. Następnie zadzwoniłem i rozmawiałem z handlowcem, który zapewnił mnie, że nie zna szczegółów jak i który kontrakt jest realizowany. Zapewniał jednak, że są wstanie sprowadzić sprzęt natychmiast sz Warszawy albo w 2-3dni z Chin - ciekawe. Jutro nie przewiduję rewelacji na sesji, jak to w piątek. Zobaczymy co nowy tydzień przyniesie.

Przed przerwą świąteczną kupiłem Megasonic. Trochę gotówki jeszcze leży w portfelu.

Podczas świąt myślałem ale kicha, giełdy zamknięte. Natknęło mnie na założenie konta na platformie gdzie mogę nabywać kontrakty cfd na bitcoina, waluty, surowce i tak dalej. Zanim przelałem prawdziwe środki pograłem trochę demo - nareszcie wiem o co chodzi w dźwigni blackeye Megasonic w portfelu, płynność zerowa, sądzę że poczekam do raportu kwartalnego albo znaczącego infa. Przez pięć lat wmawiałem sobie, że nie ruszam tego rynku(w sumie walut), a konto założyłem jakoś beztrosko.

Aktualnie patrzę na BTC, gram na krótką sprzedaż, a w tygodniu poszaleje na ropie - podczas oglądania filmu pompeje w 3d, ugrałem 5 marnych dniówek w piątekDancing . Portfela czy tam konta, nie będę przedstawiał. Od czasu do czasu napiszę coś co sam doświadczę na alternatywnym rynku.

Niech rok 2015 dla Was będzie Zielonym Rokiem cya

Częstotliwość komunikatów jak za czasów Precious Metal Inv. blackeye chociaż firma istnieje i funkcjonuje od 1994. Suma zleceń robi wrażenie, jednak spółka największą marze ma na usługach. Warto się przyjrzeć - kapitalizacja 4mln, chociaż płynność i freefloat odstraszają. Do tego emisja bez pp(okolice lutego 2015).

Cytat:
Zarząd Mega Sonic S.A. ("Emitent", "Spółka") w uzupełnieniu treści Raportu bieżącego nr 67 z 16.12.2014r. podaje kwotę zamówienia na dostawę multimedialnego sprzętu telekomunikacyjnego, realizowanego w dniu dzisiejszym, która wynosi netto 187.060,- EUR.

gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl/com...

hej,

na razie odstawiłem coiny - obroty strasznie spadły. Ludzie nawet nie mają pojęcia ile kasy się obróciło na altach ;) Zaczynałem przygodę jak było ich około 30 - przed słynnym dogecoinem. Sam kopałem dogecoina na swoim GF 8800GT, śmiech na sali. Jednak i na tym wyszedłem dobrze. Powstało za dużo altow, 1-2% z nich ma sens bytu.

A handlowałem na cryptsy,cryptorush'u, mintpalu, poloniex, bittrexie i paru mniejszych. Cryptorush był na zasadzie wymiany - zdarzało się , że ktoś się "machną" przy zleceniu o jedną cyfrę i można było 400-1000% w minute ugrać. BTC stal jeszcze wtedy po +800$. Handel 24h, ciągłe wymiany informacji zabierały jednak mnóstwo czasu. A ile razy giełdy były okradane :) Współczuje Polakowi, któremu zwineli ponad 3000BTC.

Co polecam? Nie wiem, nie sidzę teraz w tym. Ripple ostatnio rośnie na dużych nawet obrotach ale ja tego nie dotykam. Wcześniej bardzo interesowałem się etherum, jednak za długo kapitał jest zamrożony po IPO. Szczerze czekam na krach BTC ale czy się doczekam blackeye

Wracając do portfela:

Wtorek:

Kupno DEP, 17 000 akcji po 20gr.
S DEP, 17 000 akcji po 22gr

K Braster 200 akcji po 9,10zł
K Braster 170 akcji po 10,70zł
S Braster 370 akcji po 10,50zł

Portfel +55,4%.

Później niestety musiałem wyjechać na dwa dni, dzisiaj nic nie kupiłem. Szkoda trochę, bo uwielbiam te rajdy Mikołajalove4

Sprzedane 11B po 70zł, 25% zysku. Przewiduje dzisiaj głębszą korektę(chyba, że kurs wróci dzisiaj dzisiaj na poziom +70zł. Jak kurs wróci to nie wykluczam ponownego wejścia.

Gdy wracałem na newconnect, to 11b uciekło mi z poziomu 10zł->+20zł, BLO uciekł z poziomu 10 na 16zł(teraz już 20zł), Surfland z 1zł na 1,80zł bandhead . Ogólnie byłem trochę d'oh! ale wiem, że to nie wszystkie okazje, które uciekły mi sprzed nosa king

W 2012 roku spółka miała 18 mln zł przychodów i 54 tys. zł zysku netto, a w 2013 roku 19 mln zł przychodów i 1,34 mln zł zysku netto. Aktualnie spółka jest wyceniane na 105mln, są fundamenty/przesłanki żeby Borute wycenić na ponad 300mln?

Dokładnie, dużo się w tym roku zmieniło. Coraz więcej klientów ze Skandynawii, Rosję trzeba przeboleć. Wielu spółkom odbija się sytuacja na Rosji, lepiej na razie nie będzie. Do tego kurs rubla robi swoje. Trzeba znaleźć inny rynek zbytu. Jak już wspomniałem dzięki stoczni, spółka poszerzyła swoja ofertę.

Zobaczymy czy rynek obroni 20gr w grudniu, osobiście mam nadzieje, że nie;)

Spółka w tym roku dość inwestowała(wystarczy przejrzeć posty wcześniej), dzięki czemu
poszerzyła także znacznie swoją ofertę za sprawą stoczni w Tczewie.
Na wyniki tych inwestycji trzeba będzie poczekać na do 2015, może raport za 4Q już coś wniesie. Według mnie to niecierpliwi opuszczają papier.

VEDIA SA Informacja o zleceniu produkcji

Cytat:
Zarząd Emitenta przekazuje niniejszym informację o tym, że spółka zależna New Dragon Electronic Ltd. otrzymała kolejne zlecenie od Shenzhen Hampoo Science and Technology Co Ltd

Kurs dość dynamicznie odbił się od poziomu 10gr, na dość dużych obrotach("powinno" się ukazać jakieś info wg mnie o progach%). Możliwe, że jest to też zwykłe odbicie trupa. Parę pozytywnych raportów ostatnio wyszło, czy i kiedy jednak przełoży się to na zysk???

Vedia ostatnio coś często powtarza: "Jako jedyna polska firma posiada w Chinach fabrykę elektroniki. "

Witajcie ponownie!

Już ponad rok minął od ostatniej wiadomości blackeye, dzisiaj właśnie odkurzyłem rachunek maklerski.
Rynek mnie jednak nie pobił, sporo wydatków się pojawiło i do tego przerzuciłeme całego kapitału na rynek kryptowalut. Głownie granie na altcoinach - szkoda, że tak późno się zorientowałem. Gorączka złota była niestety wcześniej, kto się trochę interesował wie o co chodzi :) Teraz przyglądam się tylko Bitcoinowi jako idei, w którą poniekąd wierzę Shhh Ciężko mi podsumować portfel, sporo wypłacałem pod koniec na bieżąco.

Wracam jednak tam gdzie wszystko się zaczęło :D widzę, że też trochę późno (ładne zmiany od października na kilku spółkach). Pora poczuć trochę rynku, więc ruszam z kapitałem 2500zł, na początku strategia(zielonego portfela:P) dość ryzykowna. Jeżeli kapitał się podwoi lub potroi zacznę grać na średni termin. Akcje głownię będę kupował na rynku NC.

Przyglądałem się kilku emitentom od pewnego czasu, są to głównie: Admiral Boats, Epigon, Imagis - miło, że parę spółek było nawet poruszanych na forum SW. Mam jeszcze jedną spólkę na oku z branży gier i nie jest to 11bit(jeden z pierwszych moich papierów Whistle ). Wszystkim co zarobili i zarabiają dalej gratuluje. Dużo pozytywnych wiadomości nt nowej gry :) ja jednak boję się luki na wykresie.

ps. Wiele portfeli jest dalej prowadzonych, graty Panowie .

Zakładam, że Agroliga będzie się bujać do sierpnia.
Kupione spekulacyjnie PSA Capital po 12gr, ciekawe o ile podniosą prognozę.

Dzisiejszy obrót 900zł - grubosalute .

Może również dobrze być jak na Suntechu ostatnio, otwarcie +70% przy obrotach 11000zł. Potem spadki na większych. Parę szczęśliwców na pewno się znajdzie na MTC, czas pokaże..choć sam już bym wolał obstawić I kolejkę ekstraklasy.

8 sierpnia walne.
Projekty:
Cytat:
AGENDA FOR THE GENERAL MEETING
1. Consideration and approval of the Report of the Board of Directors and Financial Statement of Accounts and the Balance Sheet of the Company for the year ended 31 December 2012, as well as the Auditors’ Report.
2. Authorization of the Board of Directors to appoint the Company’s auditor for 2013 and determine remuneration of the Company’s auditor for 2013.
3. Re-appointment of the Company’s Board of Directors.
4. Payment of dividends for 2012.
5. Division of the Company’s shares.
6. Consideration and approval of increase in the Company’s authorized capital.
7. Authorization of the Board of Directors to issue the shares from authorized but yet unissued authorized capital of the Company.
8. Transfer to the WSE main market.

Co do 4, 5 i 6 uchwały:
Cytat:
4. The Annual General Meeting hereby decided that the dividends for the year 2012
would not be distributed and paid to the Company’s shareholders and would be
used for the benefit of the Company’s business development as the Board of
Directors might find suitable.

5. The Annual General Meeting hereby decided and approved that each of the
Company’s shares making the Company’s authorized capital in the amount of EUR
0,10 will be split (divided) into 5 shares with the nominal value of EUR 0,02 each.

6. The Annual General Meeting hereby decided and approved to increase the
Company’s authorized capital from EUR 30 756.00 to EUR 51 259.80
.

Źródło

Właśnie są to moje pierwsze tygodnie od kilku lat, gdzie przyglądam się dziennie notowaniom maksymalnie 2-3godziny. Odczuwam wielki komfort dzięki temu, a sam już utwierdzam się w przekonaniu, że na szybko daleko nie zajadę. Długie ulepszanie siebie oraz nabywanie doświadczenia zaowocuje w przyszłości. Trzeba być cierpliwym.

AEDESowi na bieżąco się przyglądam, nie wiem czy wiesz ale chyba ktoś nawet cytował Ciebie w akcji "Inwestor pyta". Padają tam również typowo parkietowe pytania:

Cytat:
czysto hipotetycznie: Czy myśleliście Państwo o wejściu w 2014 (jak poprawi sie koniunktura na główny rynek. w jaki sposób byście to zrobili? poprzez emisje akcji czy znalezienie "potężnego" inwestora, który "podniósłby" kurs do odpowiedniego poziomu kapitalizacji? wasza polityka informacyjna jest na najwyższym poziomie. inne spółki mogą brać przykład z Was. Ja na Państwa miejscu szukałbym inwestora, jeśli chodzi o tą Panią, co dysponuje ponad 25% pakietem i to pewnie ona chce "oddać akcje. Spółki piszą np. do Patrowicza, do Karkosika. oni widząc dywidendę i dalsze plany jej powiększania "weszliby" w spółkę. Czy są takowe rozmowy prowadzone? Karkosik kupił 10% anti i kurs poszedł z 70ge na 3 zł. Po drodze macie również deklaracje spółek groszowych by ewentualnie przejąć ich na 2 fix, a to by oznaczało dramat dla kursu. Musicie działać w tym kierunku... Dobrym ruchem byłyby również zakupy kogoś z zarządu choćby niewielkich pakietów. Czy po 2 kwartałach wszystko idzie zgodnie z Państwa zamierzeniami?

link
Śmiać się czy płakać?

To gratulacje za Agrolige :) - masz założony punkt wyjścia?
Zwiększyła się lekko podaż na poziomach 130-140zł.

IVT sprzedane po 0,21 (strata), kupiona Agroliga (średnia 116.5zł), Aedes dalej w portfelu. Pora na wakacje i udoskonalanie siebie wave

Cytat:
Przedmiotem działalności Spółki jest świadczenie usług budowlano-montażowych na rzecz zleceniodawców. Spółka oferuje wykonawstwo pełnego zakresu prac budowlanych: od pojedynczych robót budowlanych, poprzez generalne wykonawstwo (w szczególności średnich obiektów mieszkaniowych oraz małych obiektów handlowych i biurowych) obejmujące prowadzenie robót zasadniczych i wykończeniowych, uruchomienia wszelkich instalacji i urządzeń, aż po przekazywanie do eksploatacji gotowych, wyposażonych obiektów. Spółka specjalizuje się również w kompleksowej aranżacji wnętrz w nowoczesnych systemach, remontach obiektów mieszkalnych i biurowych, modernizacji pomieszczeń i obiektów o różnym przeznaczeniu, sprzedaży i montażu stolarki i ślusarki budowlanej.
www.aedes.pl

Spółka przedstawiła wzrost wyników finansowych. W 2012 roku Aedes S.A. wypracował ponad 56 mln zł przychodów ze sprzedaży, co w porównaniu do 2011 roku stanowi wzrost o 61,52 proc. (z ponad 35 mln zł). Zysk netto w ubiegłym roku wyniósł ponad 1,15 mln zł i był wyższy o 15,40 proc. od wyniku osiągniętego w roku poprzednim (ponad 1 mln zł). W 2012 roku wyższa niż rok wcześniej była również wartość zysku operacyjnego (EBIT), który wzrósł z ok. 1,46 mln zł w 2011 r. do ponad 2,15 mln zł w 2012 r., czyli o 47,75 procent.

W I kwartale 2013 roku Spółka zanotowała ponad 8,66 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz ponad 354 tys. zł zysku netto. W okresie porównawczym, tj. w I kwartale 2012 roku, Emitent osiągnął 10,15 mln zł przychodów ze sprzedaży oraz ponad 475 tys. zł zysku netto.

Spółka działa w województwie Małopolskim, większość prac wykonywana jest w Krakowie. Emitent ma już wyrobioną opinię i znaczącą pozycję na rynku regionalnym, na którym się skupia. Jest to raczej dobra strategia, patrząc na ryzyko występujące w sektorze budowlanym.

Obecnie w portfelu zleceń Aedes S.A. znajduje się 10 projektów. Łączna wartość prac do zrealizowania w ramach tych inwestycji wynosi ok. 50,8 mln złotych.

Akcjonariat przedstawia się następująco:

Akcjonariat liczba akcji udzial % akcji
Michalcewicz Małgorzata 1,452,820 25.70%
Targosz Maciej 1,452,820 25.70%
Szymuś Paweł 1,452,820 25.70%
Astoria Capital SA 526,220 9.31%
Pozostali 776.750 13,59%

Kapitalizacja 3,22mln zł
Wartość księgowa 5,3mln zł

W akcjonariacie niestety mamy DM WDM SA(poprzez Astorie), który wprowadzał spółkę na NC. Moim zdaniem jest to poniekąd kula u nogi, wystarczy zobaczyć spółki z którymi WDM wcześniej obcował. Część inwestorów zapewne omija spółki widząc WDM albo Astorie.

Niedawno spółka też opublikowało info o porozumienia w sprawie przedterminowego wykupu obligacji.

Cytat:
Zgodnie z zawartym porozumieniem, kontrahent dokona przedterminowego wykupu obligacji wraz z należnym oprocentowaniem w ten sposób, że w okresach comiesięcznych, począwszy od dnia 20 września 2013 r. będzie uiszczać na rzecz Emitenta należność w wysokości 30.000,00 zł na poczet wykupu obligacji wraz z należnym oprocentowaniem.
Łączna cena emisyjna wszystkich objętych obligacji wynosiła 2.430.000,00 zł

Spółka, ku zaskoczeniu dzisiaj w raporcie po walnym opublikowała plany co do podziału zysku za ostatni rok. Mimo, iż wcześniej nie planowano dywidendy:
113.028,60zł zostanie przeznaczone na dywidendę (2gr na akcje), 1.044.926,95 pójdzie na kapitał zapasowy.

Emitent umieszcza odpowiedzi na pytania zadane przez inwestorów na swojej stronie (http://aedes.pl/?q=art&w=52)

Źródło:
12 miesięcy po debiucie
Raport roczny 2012
Raport kwartalny IQ
ZWZ, dywidenda

Raporty są szczegółowe, może ktoś z forumowych guru mógłby je streścić i ocenić płynność finansową spółki?(ach te kredyty w budowlancepuke_l ). Wskaźniki na stronie można zaktualizować.

Scenariusz się sprawdziłsalute . Niestety PXM ciągnie za sobą cały WIGBUD, spółki z sektora lecą w dół..

Dziś debiut na GPW, akutalnie 25%salute - temat do przeniesienia

W czwartek nabyłem VIF średnio po 1.16zł, w piątek kurs zamknął się na poziomie 1.02zł, a dzisiaj sprzedałem całość po 1.50zł,thumbright udało się pokryć całą stratę na GET i Policach. Nie wykluczam ponownego wejścia jutro.

Spółką budowlaną jest Aedes(0.71zł), może później pokuszę się coś napisać o spółce.
Kupione dzisiaj IVT po 23gr, pewnie jutro albo pojutrze wyleci z portfela.

Kupiłem po 15gr(10%całego portfela) na wspaniałym debiucie spółkę Telgam, sprzedane po 18gr.
Tarczyński za to ładnie idzie salute

Police sprzedane strata poniżej 1%, pozbyłem się również GET, tutaj gorzej -9%.
Nabyłem za to spółkę budowlano-montażową z NC, co prawda już urosła od dołka o ponad 50%, sądzę jednak, że jej wycena jest dalej nieadekwatna.

Akcje zostały zawieszone w związku ze scaleniem akcji.
link

Cytat:
Zarząd KOV informuje, że w dniu 13 czerwca 2013 r., po rozpatrzeniu wniosku KOV, Zarząd Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. ("GPW") podjął uchwałę nr 658/2013 w sprawie zawieszenia na Głównym Rynku GPW obrotu akcjami Spółki oraz kontraktami terminowymi na te akcje od dnia 17 czerwca 2013 roku do końca dnia sesyjnego następującego po dniu, w którym KOV przekaże do wiadomości publicznej, w trybie i na warunkach obowiązujących na Głównym Rynku GPW, informację o zakończeniu procesu scalenia akcji w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych S.A.

Kod:
mod: dodawaj cytaty do linków.

Dobrze, że wyszedłeś z PMIthumbright . Przyglądam się PMI, od czasów Legal Stream'u(nawet pogrywałem na(z) nimblackeye ) i patrząc na wykres, zastanawiam się czy kurs utrzyma się powyżej złotówki do końca roku.

Wpadły Police po 28,15zł za akcje.

Na EFH uruchomił się SL, poleciało PKC +5,7%

Stratę poniosłeś sporą, jednak 10.000zł to nie jest jakaś kwota diametralnie zmieniająca życie(jeśli mogłeś na spokojnie taki kapitał zainwestować).
Skoro twierdzisz, że giełda nie jest dla Ciebie to się musisz zwinąć.

Wybacz ale jesteś żywym przykładem z książki "Zawód - Inwestor Giełdowy" - Elder'a. Sparzone dziecko nie chce wrócić, bo boi się, że stanie się to samo. Na Twoje miejsce przyjdą nowi, którzy też nie zniosą goryczy porażki i odejdą. Tak chyba było, jest i będzie...

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 5 marca 2021 20:48:15
Liczba wpisów: 362
[0,10% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 11

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,426 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +155,99% +31 197,07 zł 51 197,07 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d