pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Spin

Spin

Ostatnie 10 wpisów
Panika wirusowa ale także niemodny sektor. Wystarczyłoby info, że spółka powiększa działalność o (OZE, Gamedev/Blockchain, maseczki) i wtedy ulica zainteresowała by się Galvo. Jak na obroty to także nie ma tragedii, jeśli chodzi o NC.

Kasy mają dużo, jak nie będą mieli spadku zleceń to ten rok też powinien być owocny. Warto zauważyć, że przed panademia obroty i kurs znacznie wzrosły, a później stało się to, co się stało wszędzie.

Wiele się dzieje na rynkach, spółki SP są na papierze nic(gówn#) warte przez nasze władze, dalej nie widać dna, ani światełka w tunelu. Spoglądając na większość dochodowych spółek(fundamentalnie) z energetyki, ciężkiego przemysłu, budownictwa rolnictwa, one teraz nie są w modzie - wyceny są śmieszne, a obrotych na nich jeszcze bardziej... Banksterka dalej walczy ze swoimi aferami, konća nie widać - kiedy wróci zaufanie. Nieważne ile mają w kasie, jak są stabilne, liczy się moda.. teraz liczy się OZE oraz sytuacja na rynkach zagarnicznych(czyataj, Chinach, które grają na skrzpycach). Moda w Polsce teraz i na kolejne lata to sektory OZE/Gamedev, IT, biomed.

W tym roku bryluje oderwana gałąź gamedev/oze, ale skupić chcę się na produkcji gier. Korzenie zaczynają się od Optisuma ala CD RED, kiedy nikt się nie spodziewał. 2020 to jest ten rok - niczym Tesla dla świata, Cyberpunk jest dla Polskiej giełdy. Nie jestem tu długo, ale takiego "hype'u" to nie doświadczyłem przez te xx lat.

Przyglądam się wielu spółkom(gamedev), cieszyłem się, że "moje" urosły ale patrząc na inne, odniosłem jedno wrażenie, wszystko rośnie. Akcje CDR niczym Bitcoin, 11BIT/PLW jak młodszy brat litecoin, a reszta podąża tą samą drogą - kiedy nastąpi rozjazd?.

Moim zdaniem, jeśli CP2077 osiągnie sukces na poziomie GTA i tak to będzie szczyt, szczytów, który wyciągnie cały sektor bardzo wysoko. Tylko co nastąpi później, pewnie wahania i seperacja udanych projektów, od nieudanych. Jeżeli HF: Alyx nie okaże się rewolucją sprzedażową, to w która stronę pójdzie cała branża? Esport ma dobre perspektywy ale to nie dla spółek z GPW/NC(na tem moment nic się nie zapowiada).

Jak długo cały sektor pojedzie na sukcesie CDR? Jakie macie przewidywania na 2021/2022?

No i coś ruszyło, niedługo powinno się więcej takich raportów ukazać.

Cytat:
SONKA SA (2/2020) Ustalenie daty premiery BE-A Walker na konsolę Nintendo Switch

Gra w wersji na konsolę Nintendo Switch będzie miała swoją premierę na rynku amerykańskim i europejskim w dniu 28. lutego 2020 r. Cena Gry będzie wynosić odpowiednio 9,99 USD i 9,99 EUR. Daty premier na pozostałych konsolach nie zostały ustalone. Data premiery na PC, za którą odpowiada Partner, według wiedzy Emitenta, również nie została ustalona.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Szkoda, że nie ma nic odnośnie rynku Azjatyckiego. Jedno z większych zleceń sprzedaży na ~17 500 sztuk po 8,50zł, ciekawe czy zbierze ktoś to dzisiaj.

Powoli większe ruchu na spółce, na razie papier odbierany po znacznym wzroście. Spółka od dłuższego czasu śpi na gotówce ale jak widać nie ma to wpływu na kurs. Wyniki coraz lepsze, co się powoli przekłada na wyższy kurs - myśląc długoterminowo warto dodać spółkę do obserwowanych.

Co do SONKI to jest pod co grać, spółka bezpieczniejsza - nie stawia wszystkiego na producję gier, wręcz przeciwnie dopiero rozwiją tą gałąź, a zarabia bezpiecznie z portowania - pracy mają dużo. IV kwartał, dużo przesuniętych premier, zobaczymy co przyniesie nam jeszcze ten kwartał. Wycena spółki rozsądna, od debiutu boczniak z wybiciami, ostatnio zwiększone obroty - sądzę, że dwie cyfry z przodu zobaczymy w tym roku.

Czekam na ujawnienie tytułu ukończonego portu dla Gearbox oraz 505(w trakcie portowania). Liczę, że z Bum simulator, o ile poznamy datę premiery wpadnie sporo do kasy. Do tego pod koniec roku/początej 2021 ukaże się Astro Bears 2, jeżeli tendencja Switcha się nie zmieni spółka powinna zarobić na tej grze. Ostatnie info odnośnie zlecenia stworzenia gry Reflextions LLC przez spółkę, wstępmoe jest pozytywną informacją, bo nie chcą żyć tylko z portowania gier. Wywiad, jak i prezesa oceniam na plus, widać że chce dużo wycisnąć z Nintendo Switch, a tortu moim zdaniem dużo zostało do podziału. Wszystko idzie w dobrą stronę, by z małego stać się kimś ;) ale jeszcze długa droga i czas pokaże.

Z mojego osobistego doświadczenia Alior to niższa kultura bankowości. Od prawie roku ubiegam się o zwrot prowizji, kwota do odzyskania jest spora, samych odsetek za przetrzymywanie moich pieniędzy jest pare tysięcy. Po wyroku TSUE Eurobank, ING, Getin, PKO, Santander bez zająknięcia oddają prowizje po zgłoszeniu reklamacji - ewentualnie wydłużają o 30dni odpowiedź na reklamacje.

Zgłosiłem pierwszą reklamacje na początku tego roku z świadomością, że będzie odmowa - od tego trzeba zacząć. Po 30 dniach dostałem odpowiedź jakiej się spodziewałem po czym nawiązałem kontakt z rzecznikiem finansowym oraz uokik. Tutaj też wiedziałem, że będzie totalne fiasko i strata czasu bo te podmioty tylko istnieją żeby były, a ich opinie oraz interpretacje nie są respektowane przez banki. W oczekiwaniu wrześniowy wyrok Trybunału do sprawiedlisowśći UE, odwiedziłem kilka kancelarii, żeby ewentualnie ruszyć ze sprawą przeciwko Aliorowi jak najszybciej.

Orzeczenie TSUE jest na korzyść kredytbiorców - jak wcześniej pisałem po wyroku większość banków oddaje, prowizje i inne koszta przy wcześniejszej spłacie. Przeważnie 20-50 dni trwał cały proces odzyskania pieniędzy. W przypadku AB po złożeniu reklamacji we wrześniu, po 30 dniach dostałem odpowiedź, że sprawa jest skomplikowana i potrzebują dodatkowe 30dni. Po tym okresie dostałem odpowiedź, że reklamacja jest zamknięta z powodu różniącego się podpisu na reklamacji, a na umowie kredytowej czy tam w systemie. Krew się we mnie zagotowała, bo reklamacje składałem i listownie i o placówce banku, udałem się do danej placówki żeby otworzyć reklamacje i złożyć podpis. Dyrektor placówki zapewniała mnie, ze nada tryb priorytet dla mojej reklamacji w celu załatwienia sprawy 'szybko'. Oczywiście po 30 dniach dostałem odpowiedź, że sprawa jest skomplikowana i musi przejść jakiś proces weryfikacyjny ze strony banku puke_r odpowiedź znowu za 30dni.

W moich przypadku patrząc na inne banki, Alior Bank pluje mi prosto w twarz - taka kultura.

Mógłby ktoś podać link do podsumowania oferty, bo nie jestem wstanie znaleźć oficjalnej wiadomości.

Na razie to tylko obiecujacy trailer ale widać, że dość rozgrzał kurs. Na horyzoncie jak koledzy wspomnieli Realpolitiks 2, moim zdaniem premiera CP2077 podciągnie znacznie wycenę wielu spółek w przyszłym roku z sektora, a cały sektor osiągnie swój szczyt w 2020-21 roku - bo nic takiego jak "CP2077", drugi raz się nie zdarzy blackeye .

Osobiście sądzę, że racja jest pomiędzy Wami Panowie. Rynek VR ciągle rośnie, na pewno można jeszcze dużo urwać z kawałka tortu dla siebie. Interesujących gier jest mało, a użytkowników przybywa. Jednak w skali całej branży nadal to będzie malutko, dużo znajomych w tym ja maksymalnie jest wstanie wytrzymać 10-20minut ciaglej rozrywki, zapalency VR 40-60minit. VR w tej postaci nigdy nie będzie rewolucja ale oczywiście będzie to spora suma do podziału, a kto pierwszy ten lepszy - tak jak z PlayLink.

Half life Alyx będzie odpowiedzią jak dużo jest chętnych na ten moment oraz ilu graczy będzie można przekonać do VR, zarówno starych jak i tych młodych. Nie zapominajmy też, że ceny sprzętu VR odstraszają graczy. Nowe konsole + tanie headsety + gry mogą przyczynić się, że część graczy jednak przekona się do VR.

Spółka ma wątek www.stockwatch.pl/forum/wpisy-... tylko nazwę trzeba odświeżyć pirate Spółka w trendzie wzrostowym, od 3 lata stara się przebić opór przy 2,5zł - ja bym czekał na wybicie, ewentualnie ustawił wąski SL.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 27 marca 2020 11:20:13
Liczba wpisów: 328
[0,10% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,772 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +80,43% +16 086,82 zł 36 086,82 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d