pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Spin

Spin

Ostatnie 10 wpisów
Szacunkowe wyniki na plus, DDS zrobił swoje.

Cytat:
- przychody netto ze sprzedaży: 6 141 tys. zł (wobec 1 059 tys. zł w II kwartale 2019r.); - zysk z działalności operacyjnej: 4 930 tys. zł (wobec 266 tys. zł w II kwartale 2019r.);
- zysk netto: 3 897 tys. zł (wobec 226 tys. zł w II kwartale 2019

źródło: www.stockwatch.pl/komunikaty-s...
Wycena już dość konkretna, zobaczymy co 3Q przyniesie. Na razie spółka ma pewnie poduszkę finansową na rok/dwa dzięki wynikom i wczorajszej umowie inwestycyjnej z RL. Ciekawe co na to rynek Think

Szacunkowe wyniki zostały już opublikowane :)
Zakładałem, że wyniki będą kolejnym ciosem albo przedłużeniem stagnacji, a tu miłe zaskoczenie:

Cytat:
Grupa Kapitałowa LUG S.A. zanotowała w II kwartale 2020 roku 45,12 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza 10,7% wzrost w stosunku do analogicznego okresu przed rokiem. Sprzedaż w ujęciu narastającym za I półrocze 2020 osiągnęła poziom 90,51 mln zł przy dodatniej dynamice 9,3% r/r (wzrost o 7,70 mln zł)

Cytat:
Poziom przychodów Grupy Kapitałowej LUG w II kwartale br. przełożył się na zysk brutto na sprzedaży w wysokości 19,44 mln zł względem 15,29 mln zł w analogicznym okresie 2019 roku (+27,2% r/r), a tym samym na 37,72 mln zł w I połowie br. wzrastając o 15,9% r/r z 32,5 mln zł przed rokiem. Marża brutto na sprzedaży wzrosła w II kwartale o 5,6pp r/r osiągając poziom 43,1%, wobec poziomu 37,5% w II kwartale 2019 roku. W ujęciu narastającym za dwa kwartały osiągnęła poziom 41,7% (+2,4 pp r/r) głównie za sprawą optymalizacji kosztów produkcji. Wynik operacyjny Grupy LUG wzrósł w II kwartale br. o 4,9 mln zł do poziomu 3,12 mln zł względem straty 1,8 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, na co istotny wpływ miały operacyjne działania prewencyjne wynikające z rozwoju pandemii COVID-19 oraz przychód ze świadczenia na rzecz ochrony miejsc pracy ze środków FGŚP w kwocie 935 tys. zł.

Cytat:
II kwartał br. przyniósł poprawę skonsolidowanego wyniku EBITDA Grupy Kapitałowej LUG. Wartość EBITDA w II kw. w 2020 r. wzrosła do 5,36 mln zł względem 0,29 mln zł w 2019 r.

Link do raportu:
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

PR LUG'u ostatnio odżył, skoro ten kwartał moim zdaniem jest pozytywnym zaskoczeniem, to teraz będzie test czy spółka dzięki swoim rozwiązaniom podepnie się pod WIG-COVID i wykorzysta globalną sytuacje. Warto przypomnieć, że przez ostatnie miesiące spółka skupiła się na Ameryce Południowej, pytanie czy publicznych kapitał w tym rejonie rzeczywiście skoncentruje się na walce z wirusem i może skorzysta z rozwiązań LUG'a. Wysłałem kilka zapytań i bez zwłowki dostałem odpowiedź, że jest większe zainteresowanie od strony B2B/B2C odnośnie rozwiązań UV-C.

Pytanie czy walor będzie bardziej płynny- zainteresowanie rynku(obrót), wygląda kiepsko. Może ten raport albo za Q3 okaże się zapalnikiem(oby nie gaśnicą).

Dobra decyzja co do DUST :) tez się zbieram pomału do kupna pod materiały, a będzie wystrzał, czekaj i będzie zielono. Ostatnio mam dylemat prócz SONKI/DUST wrócić czy przetransferować kapitał na kryptowaluty/DEFi

Dzięki GRAF za link do prezentacji blackeye

Zakładam, debiut do końca lipca, za to wcześniej kolejne materiały zostaną upublicznione(czyli w sumie tuż, tuż). Najciekawsza będzie kampania marketingowa(Keanu Reeves'a sie nie ma się co spodziewać), oraz pierwsze tygodnie notowań akcji. Wszystko wygląda solidnie ale dopiero materiały z gry pozwolą nam dalej spekulować, jak gra będzie wyglądać i czy "naszym" zdaniem znajdzie solidne(czyli prognozowane) grono odbiorców.

Odnośnie wypowiedzi Scarrego też nie mogę się doczekać debiutu, ze względu na game-dev hype oraz bardzo niski ff%. Dopiero po wstępnym zainteresowaniu przedsprzedażą, będzie można myśleć o MP. SW pewnie i tak ma na to pomysł ale kalkulacje zdradza czy im się to będzie opłacało.

Zobaczymy też czy cała promocja roku Lem'a okaże się mocno skorelowana z grupą nabywców i jakie zasięgi osiągnie.

Zakładał też ktoś hipotetycznie, że wydawcą mógłby być GOG?

Odnośnie punktu a), to myślę, że wszystko(odpisy) już jest w cenie. Sam walczyłem 9 miesięcy o zwrot z AB w zeszyłym roku, po orzeczeniu TSUE we wrześniu jeszcze był spór ale koniec końców, w grudniu dostałem kase.

Co do reszty to czas pokaże, jak się zacznie to od banków LC. Przed wyborami zakładam, że dalej będzie taki sam marazm.

Hej, z osobistej ciekawości, bo na dniach będę odświeżał wątek Sonki, wyszedłeś całkowicie? Bo wirtualny portfel nie pokazuje udziałów w w/w spółce, a pisałeś, że częściowo realizowałeś zysk.

Dzisiaj premiera BoD na xbox'a, ps4 i switch. Zna ktoś jakieś strony/narzędzia do monitorowania sprzedaży na tych platformach?

Panika wirusowa ale także niemodny sektor. Wystarczyłoby info, że spółka powiększa działalność o (OZE, Gamedev/Blockchain, maseczki) i wtedy ulica zainteresowała by się Galvo. Jak na obroty to także nie ma tragedii, jeśli chodzi o NC.

Kasy mają dużo, jak nie będą mieli spadku zleceń to ten rok też powinien być owocny. Warto zauważyć, że przed panademia obroty i kurs znacznie wzrosły, a później stało się to, co się stało wszędzie.

Wiele się dzieje na rynkach, spółki SP są na papierze nic(gówn#) warte przez nasze władze, dalej nie widać dna, ani światełka w tunelu. Spoglądając na większość dochodowych spółek(fundamentalnie) z energetyki, ciężkiego przemysłu, budownictwa rolnictwa, one teraz nie są w modzie - wyceny są śmieszne, a obrotych na nich jeszcze bardziej... Banksterka dalej walczy ze swoimi aferami, konća nie widać - kiedy wróci zaufanie. Nieważne ile mają w kasie, jak są stabilne, liczy się moda.. teraz liczy się OZE oraz sytuacja na rynkach zagarnicznych(czyataj, Chinach, które grają na skrzpycach). Moda w Polsce teraz i na kolejne lata to sektory OZE/Gamedev, IT, biomed.

W tym roku bryluje oderwana gałąź gamedev/oze, ale skupić chcę się na produkcji gier. Korzenie zaczynają się od Optisuma ala CD RED, kiedy nikt się nie spodziewał. 2020 to jest ten rok - niczym Tesla dla świata, Cyberpunk jest dla Polskiej giełdy. Nie jestem tu długo, ale takiego "hype'u" to nie doświadczyłem przez te xx lat.

Przyglądam się wielu spółkom(gamedev), cieszyłem się, że "moje" urosły ale patrząc na inne, odniosłem jedno wrażenie, wszystko rośnie. Akcje CDR niczym Bitcoin, 11BIT/PLW jak młodszy brat litecoin, a reszta podąża tą samą drogą - kiedy nastąpi rozjazd?.

Moim zdaniem, jeśli CP2077 osiągnie sukces na poziomie GTA i tak to będzie szczyt, szczytów, który wyciągnie cały sektor bardzo wysoko. Tylko co nastąpi później, pewnie wahania i seperacja udanych projektów, od nieudanych. Jeżeli HF: Alyx nie okaże się rewolucją sprzedażową, to w która stronę pójdzie cała branża? Esport ma dobre perspektywy ale to nie dla spółek z GPW/NC(na tem moment nic się nie zapowiada).

Jak długo cały sektor pojedzie na sukcesie CDR? Jakie macie przewidywania na 2021/2022?

No i coś ruszyło, niedługo powinno się więcej takich raportów ukazać.

Cytat:
SONKA SA (2/2020) Ustalenie daty premiery BE-A Walker na konsolę Nintendo Switch

Gra w wersji na konsolę Nintendo Switch będzie miała swoją premierę na rynku amerykańskim i europejskim w dniu 28. lutego 2020 r. Cena Gry będzie wynosić odpowiednio 9,99 USD i 9,99 EUR. Daty premier na pozostałych konsolach nie zostały ustalone. Data premiery na PC, za którą odpowiada Partner, według wiedzy Emitenta, również nie została ustalona.

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Szkoda, że nie ma nic odnośnie rynku Azjatyckiego. Jedno z większych zleceń sprzedaży na ~17 500 sztuk po 8,50zł, ciekawe czy zbierze ktoś to dzisiaj.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 7 sierpnia 2020 02:12:08
Liczba wpisów: 335
[0,09% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,595 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +142,34% +28 467,85 zł 48 467,85 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d