pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Spin

Spin

Ostatnie 10 wpisów
Tak, zmiana prawa prawdodobnie wejdzie w życie w styczniu 2020. Cytat, który przytocztyłeś jest dostępny w języku polskim tutaj agroliga.com.ua/pl/2019/09/27/...

Z ostatniego newsa:
Cytat:
GP „Agroliga” nieco ponad rok temu uruchomiła nowoczesny zakład ekstrakcji oleju dla przetwórstwa szerokiej gamy nasion. W pierwszych miesiącach ilość przerobionego surowca był na poziomie 100 tys. ton. A teraz jesteśmy gotowi, aby z całą pewnością stwierdzić, że do końca bieżącego sezonu recyklingu ilość zostanie zwiększona do 200 tys. ton rocznie.

LINK

Dużo wiadomości pozytywnych ale nic nie przekłada się na płynność oraz kurs akcji, który powoli osuwa się w dół.

Najważniejsze co z dywidenda 2020 i przejściem na GPW?

Nawet sama spółka na stronie w artykule tendencies-of-ukrainian-agrarian-market-in-august-2019 napisała:

Cytat:
Moratorium na ziemie zostanie zniesione do końca 2019 r. Biuro Prezydenta Ukrainy prowadzi negocjacje z bankiem Światowym w zakresie wyboru modelu otwarcia rynku ziemi. Bank światowy stale zaleca, aby władze Ukrainy przyspieszyli tę reformę, a eksperci banku występowali wcześniej doradcami rządu w kwestii reformy rolnej. Teraz oni aktywnie badają określony temat i jego składowe dla Ukrainy.

LINK

Pytanie co dalej z dywidenda i przenosinami na gpw? Napisałem wiadomość z kilkoma pytaniami do spółki parę dni temu, czekam cierpliwie na odpowiedź. Może stockwatch da radę zorganizować chat z przedstawicielem AGL?

Cytat:
Podczas gdy karuzela z przydziałem najważniejszych miejsc w państwie rozkręca się, krystalizuje się program prezydenta. Podczas drugiego dnia wizyty w Turcji Wołodymyr Zełeński ogłosił zmiany w gospodarce kraju, do których dojdzie w najbliższych latach. Kijów zamierza przede wszystkim jeszcze do końca tego roku uwolnić obrót rynkiem ziemi. Oznacza to, że po zniesieniu moratorium, w 2020 r. na rynku znajdzie się 40 mln hektarów (400000 km2) ziemi.

Ukraiński prezydent liczy na zainteresowanie tureckich podmiotów w obrocie ukraińską ziemią. Moratorium zostało wprowadzone przed 14 laty i było rokrocznie przedłużane, co uniemożliwiało np. rolnikom powiększać swoich gospodarstw. Zełeński już podczas kampanii prezydenckiej zapowiadał, że nie przedłuży moratorium o kolejny rok.

LINK

Wynika, że moratorium zostanie zniesione - tylko czy to wpłynie w jakiś sposób na spółkę? Płynność tragiczna, wyniki nic nie zmieniły w tej kwestii. Ani wejść, ani wyjść Anxious

Każdy nieźle zarobiony teoretycznie, ludzie spieszą się z realizacją zysku - dlatego wodospad :)

Mówisz hazard?
Teoretycznie to samo, co choćby akcje/rynek obligacji :) Tylko na gpw wmawiają, że są jakieś regulacje, zabezpieczenia, a tak naprwadę możesz stracić wszystko jednego dnia tu i tu Boo hoo!

Cytat:
Powszechnie się słyszy, że kryptowaluty służą do operacji finansowych wszelakich ośrodków terroru i przemocy

Powszechnie ludzię nie mają opinii krypto, tylko powtarrzają co usłyszą w mediach. A ile to już dolar razy wsparł terrorystów i inne złe organizacje Think ?

Szkoda tylko dobrego człowieka..

ach, teraz przeczytałem post addisona d'oh! sklonowany artykuł

Jak zwolnią to wtedy można liczyć na bonus ale na razie polecam przeczytać:

Cytat:
Ukraińskie zasoby czarnoziemu – jedne z największych na świecie – od dawna przyciągają uwagę graczy, zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Chętnych na kupno jest wielu, ale na przeszkodzie stoi ustawowy zakaz handlu gruntami rolnymi. Zdaniem części ekspertów otwarcie rynku może wywołać społeczną katastrofę.

Link

Widzimy się w sieprniu wave

Oczywiście należy ostrzegać nowicjuszy przed tym rynkiem bo jest trudny ale nie można wszystkim pisać, że jest to samo zło i nie wolno patrzeć :) Liczyłem na jakieś zainteresowanie od strony użytkowników SW bo to jedyne forum na poziomie.

Jestem zdania, że pewien % pomysłów zostanie skomercjalizowany bądź przejęty przez globalne korporacje. Ryzyko? Po wielu latach na gpw/nc oraz trochę na Forexie moim zdaniem ryzyko jest niemal takie same jak na regulowanych giełdach. Rynek krypto jest we wczesnej fazie adaptacji i regulacji. Japonia, USA, Niemcy, Korea, Australia, Szwajcaria wdrażają w życie regulacje prawne i innowacyjne projekty oparte na technologi blockchain. Nawet polska społeczność dostrzegła promyk nadziei po ostatnich komunikatach MF.

Mnie najbardziej boli jawne złodziejstwo w tym państwie, pomimo tylu instytucji od lat praktycznie nic się nie zmienia - dlatego w inwestycjach/spekulacji na rynku krypto, pretensje mogę mieć tylko do siebie. W krypto zaczynałem jak był Bitcoin i 20 innych "instrumentów", teraz jest ich ponad 1600 - dlatego mam świadomość, że większość z nich to twory bez sensu bytu. Niestety ludzie inwestują dla samego inwestowania(chęci zysku) i tu leży problem - ta sama patologia jest wszędzie.

Sloneczna napisał(a):
Hej, sama zaczęłam interesować się tematyką kryptowalut. Czy ktoś z Was ma więszke doświadczenie w tym temacie? Chciałabym poszerzyć swoją widzę i liczę, że tutaj dowiem się czegoś więcej. Pozdrawiam :)

Zapytaj o co chcesz, a postaram się Ci odpowiedzieć, siedzę w na rynku krypto od 5lat i trochę liznąłem tego świata. Na razie zapoznaj się z pojęciami kryptowaluta, blockchain, Proof-of-Work, Proof-of-Stake zdecentralizowane aplikacje (dapps) i smartcontract.

Polecam także film Banking of Bitcoin, który pokazuje początki Bitcoina(i jego konkurentów), plusy i minusy oraz adaptacje. Oczywiście dużo rzeczy jest niedopowiedzianych ale dobry film na wolny wieczór.

Dziwię się, że takie wygi jak Frog, krewa, Watchdog, bankrucik, anty, Vox, flesz, Masa nie piszą tutaj o krypto, tokenach, blockchain'ie i ico :) Chyba, że dla swojego dobra ... bo leci tzw sam FUD thumbright

Hej, hej,

dzięki za miłe słowa. Postaram się w następnym poście opisać trochę swoje poczynania i cel na ten rok - na razie tylko na szybko ostatnie ruchy bo ciężko z czasem:

- Sprzedany Braster po 15zł(jak zwykle sesje za wcześnie)
- Kupiony Blirt(2,13zł), 8Formula(1,23zł) oraz Apanet(1,90zł)

Pewnie coś wyleci z portfela na dniach.

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 11 października 2019 15:56:06
Liczba wpisów: 309
[0,09% wszystkich postów / 0,09 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,414 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d