pixelg
SIMFABRIC - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

SIMFABRIC [SIM]

AKTUALNY KURS: 16,08 zł (+0,88%) 29-10-2020 16:42
cooper
cooper PREMIUM
0
Wpisów: 4
Wysłane: 11 września 2020 13:55:11 przy kursie: 42,69 zł
mily66 napisał(a):
a, plus 30% w 2 dni, jak im te wszystkie premiery "siądą" to tutaj będzie 120 zł w 2021, plus polityka dywidendowa i przejście na rynek GPW za pasem. To nie to co Varsav, czy ECC Games gdzie sukces się opierał na jednej grze. Tutaj jest szeroko zakrojona akcja.

VAR to nie 1 gra bo w planach kolejne a i wcześniej kilka było (plus gry OVID), co nie zmienia faktu że Bee był ich kluczowym produktem i nie spełnił oczekiwań. Szeroko zakrojona akcja? Nie wiem Panie o czym piszesz, ale powinno to być czymś potwierdzone. Dla mnie to póki co nie widać tego krojenia wave
Edytowany: 11 września 2020 13:55

sasky
sasky PREMIUM
17
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 2 591
Wysłane: 14 września 2020 12:44:22 przy kursie: 38,00 zł
Szerokie podsumowanie działalności Simfabric, roi się od smaczków, jak działa spółka i ile w niej PR-U a ile gamedevu
Na końcu są wypowiedzi (odpowiedzi na 20 pytań) nowej przedstawicielki spółki - komunikacja w jej wydaniu to prawdziwa katastrofa. W wielu miejscach widać strach przed ujawnieniem informacji, to mogą być ciekawe wątki do sprawdzenia

Cytat:
SimFabric przypomina rybę, która nadyma się, by wydać się większa i groźniejsza… jednak przyjrzawszy się jej bliżej, ujrzymy zwykłą płotkę. Mimo czteroletniej obecności na rynku spółka wciąż czeka na swój wielki hit, co, zdaje się, próbuje zamaskować, zawzięcie perorując o swych rzekomych sukcesach. Bywa zresztą, że mija się wówczas z prawdą.

polskigamedev.pl/simfabric-skl...

Scarry
72
Wpisów: 4 715
Wysłane: 14 września 2020 14:01:25 przy kursie: 38,00 zł
dobry artykuł.... dżizus jaka paździerz wychodzi w nim z firmy kreującej się na super przebojową, nowoczesną fabrykę gier.

inna sprawa że po tych wszystkich spadkach SimFabric ma wciąż 240 mln market cap.... Anxious za co? W mojej subiektywnej wycenie to 1/3 tego to rozsądny max za to że jednak jakieś gry dłubią i Farm po wishliście ma ciągle szanse na jakiś tam umiarkowany sukces. I chyba tylko on.

Ten zalew ESPI bezwartościowymi informacjami odbije się czkawką i New Connect i małym firmom gamingowym. SimFabric mocno naruszył tutaj pewien konsensus nie przeginania z traktowaniem ESPI jako kanałem marketingowym.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 15% PDG, 5% THD, 5% OVI
Edytowany: 14 września 2020 14:06

mily66
2
Wpisów: 12
Wysłane: 14 września 2020 14:41:32 przy kursie: 38,00 zł
timon napisał(a):
Ciekawe kto ze spółki udziela się na forum pod nickiem mily66 binky

To cud, że po takiej fali hejtu kurs trzyma się tak wysoko. Jakby rynek wciąż bardzo wierzył w spółkę, z drugiej strony to ja mogę również wysnuć wniosek, że wszystkie te wpisy, czy artykuły mające na celu hejtowanie spółki, mają na celu zaniżanie kursu w celu tańszego odkupienia. To czy firma jest warta 10, 20 czy 200 zł za akcje to kwestia dogadania rynku. Nie widziałem, żeby firma w tych ESPI w jakikolwiek sposób nakręcała akcjonariuszy na sukces, po prostu informowała co się dzieje, tak jak pozyskanie 200 tys PLN na podbój rynku chińskiego. Moim zdaniem wszystko jest ok, majowe i czerwcowe wzrosty na spółach covidowych i gamingowych spowodowały nadmierne nadzieje inwestorów. Gdyby tu była cena od debiutu 20 zł to nikt by się spółą nie interesował. Ale spokojnie, do końca roku mają czas na powiedzenie sprawdzam, ja uważam że to bardzo dobra firma, potencjał ogromny, zobaczymy.

Scarry
72
Wysłane: 14 września 2020 14:51:21 przy kursie: 38,00 zł
Tego nie da się czytać miły ... ogromny potencjał mierzy się wishlistami, oglądalnością trailerów, spełnionymi obietnicami, tu nie ma ani tego ani tego. Jeden produkt, Farm&Fix ma średniej jakości potencjał i tyle. Wskaż, poza pisaniem ogólników jaki inny produkt ma wishliste czy oglądalność trailera na poziomie wskazującym na chociaż umiarkowany sukces.

A gry w stylistyce retro czy piksel-art to strasznie ciężki kawałek softu,. Łatwo zrobić, bardzo ciężko odnieść sukces
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
Edytowany: 14 września 2020 14:52

mily66
2
Wpisów: 12
Wysłane: 14 września 2020 15:03:53 przy kursie: 38,00 zł
Tak jak napisałem na rynku kapitał płynie od aktywnych do cierpliwych, poczekajmy do końca roku i wtedy powiedzmy sprawdzam.

indyan
16
Wpisów: 160
Wysłane: 14 września 2020 16:06:51 przy kursie: 38,00 zł
Sytuacja z tą spółką to jedna wielka farsa i komedia. Spółka wzbudziła moje zainteresowanie przed wakacjami z racji wzrostu kursu odbiegającego "znacznie" od średniej. Z ciekawości zerknąłem wtedy na oficjalne kanały fb/twittera spółki i nie mogłem uwierzyć, co tam zobaczyłem - codzienne relacje prezesa(?!) z rekordów kursu na gpw, gratulacje dla siebie i akcjonariuszy, strzelające szampany...To było dla mnie za dużo.

Artykuł na polskigamedev bardzo dobry.

Scarry
72
Wysłane: 14 września 2020 16:07:50 przy kursie: 38,00 zł
mily66 napisał(a):
Tak jak napisałem na rynku kapitał płynie od aktywnych do cierpliwych, poczekajmy do końca roku i wtedy powiedzmy sprawdzam.

czyli znowu odpowiadasz giełdowym banałem bez konkretu, do tego "mocny papier", W. Buffet w tle i podobne bez sensu teksty.
Edytowany: 14 września 2020 16:08

darektomczyk
4
Wpisów: 84
Wysłane: 14 września 2020 16:09:14 przy kursie: 38,00 zł
mily66 napisał(a):

A na wydmuszkach frajerzy zostają z kwitami

Jozef99
Jozef99 PREMIUM
0
Wpisów: 28
Wysłane: 14 września 2020 17:28:05 przy kursie: 38,00 zł
mily66 napisał(a):

A, to ja zaznaczam sobie w kalendarzu - i 31.12 sprawdzimy.
(taki mój pet peeve)

Pozycja
5
Wpisów: 14
Wysłane: 15 września 2020 15:35:21 przy kursie: 34,78 zł
Wyceny tego typu spółek są ogólnie oderwane od rzeczywistości, więc żeby złapać jakikolwiek grunt można zastosować jedynie porównanie, np. szansy na dalsze funkcjonowanie i podejmowanie kolejnej próby wykreowania istotnego sukcesu (również jako sumy mniejszych - jak to się odbywa np. w PLW), gdy bieżący, obłożony nadzieją hit nim się nie okaże, lub ogólnie wystąpią zdarzenia destrukcyjne. (tak, sim nie ma jednego hitu)
Chyba to inwestorzy widzieli w sim, a dejtrejderzy wykorzystali rozpędzając kurs do 100. Teraz gorycz zakupów po 90 zł wylała się rzeką pomyjów, a przecież w spółce nic się od tego czasu nie zmieniło: nadal pracuje, zarabia i rozwija się, bez długów i sprzedawania akcji przez założycieli.
Zadarcie z „mediami”, zwłaszcza młodymi, niezależnymi, żądnymi sukcesu ma swoje konsekwencje i akcjonariusze - niczemu nie winni - czytają tera.z przerażeniem wypociny różnych, głównie amatorskich wróżbotwórców.
Czy sim to śmieć, balon, dno? Można tak stwierdzić, identycznie jak mówiąc o VW, że to bankrut produkujący rupiecie, bo musiał kłamać przy pomiarach spalin. Medialnie z kobiety można zrobić mężczyznę i odwrotnie, kwestia kto za to płaci, jaki ma w tym cel i jak długo uda mu się taką „prawdę” rozgłaszać.

Spin
8
Wpisów: 348
Wysłane: 15 września 2020 15:51:16 przy kursie: 34,78 zł
Porównania do VW trochę nie na miejscu, te drugie to już w ogóle niedorzeczne.

Nikt nie zadarł z mediami, tylko ktoś powiedział koniec tego i krzyknął sprawdzam!
Moim zdaniem sprawdził i to bardzo profesjonalnie. Obserwatorzy, akcjonariusze tej spółki powinni podziękować za takie 'sprawdzam' salute Wszystko napisane rzeczowo i merytorycznie, a nie "na złość".

edit: Jeszcze się odniosę do fragmentu
Cytat:
Teraz gorycz zakupów po 90 zł wylała się rzeką pomyjów, a przecież w spółce nic się od tego czasu nie zmieniło: nadal pracuje, zarabia i rozwija się, bez długów i sprzedawania akcji przez założycieli.

Spółka nadal pracuje i może tak w nieskończoność, tylko kiedy ktokolwiek zobaczy owoce ich pracy, bo to chyba głownie o to chodzi? Ile już miało być gier dostępnych ale ile tak naprawdę jest? Do tego jakość tłumaczenia się z tego wszystkiego jest na najniższym poziomie. Chyba naprawdę nie chcesz czegoś tutaj zauważyć..
Edytowany: 15 września 2020 16:01

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
86
Wpisów: 10 321
Wysłane: 15 września 2020 17:42:48 przy kursie: 34,78 zł
Zachowanie spółki wobec blogera, który postawił jakieś tam tezy opierając się było nie było na komunikatach spółki było nierozsądne. PRowo z pewnością straciła. Od strony inwestycyjnej nie ma większego problemu w tym, że jakaś gra nie wyjdzie, o ile oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że fakt iż spółka coś zapowiada nie oznacza od razu iż to wyprodukuje. Problemem może być wskazywana przez Witczaka struktura zatrudnienia, bo to może mieć realny wpływ na produkt. Tak czy owak nadal SF ma w portfelu dwa tytuły, które mogą się zauważalnie sprzedać i przynajmniej jakiś potencjał w niektórych z nich dostrzegł też wydawca. Ale to wszystko wydaje się na oko zbyt mało aby uzasadnić bieżącą kapitalizację, a ceny akcji w okolicy 100 zł można tylko tłumaczyć nieefektywnością rynku i brakiem krótkiej sprzedaży.

A więc, nic się od debiutu prawie się nie zmieniło: nadal pracuje, rozwija się, jest bez długów i sprzedawania akcji przez założycieli (bo mają lockupy). Prawie, bo zmieniła się wycena. Na debiucie wydawała się rozsądna, ale potem j nieznanych nikomu przyczyn kapitalizacja wystrzeliła. Teraz następuje urealnienie jej wartości. Nic więcej.
Edytowany: 15 września 2020 17:46

Scarry
72
Wysłane: 16 września 2020 14:53:45 przy kursie: 31,90 zł
@anty_teresa

90% tak, ale z jedną rzeczą się nie zgadzam, nie da się prosto przenosić wyceny z kwietnia na wrzesień, firma zapowiedziała mnóstwo premier gier, praktycznie nic z nich nie ma, czas się kończy, więc inaczej wygląda zapowiedź planów wydawniczych w czwartym miesiącu roku a inaczej jak tego czasu robi się coraz mniej. To już nie jest ta sama wycena dla inwestorów. Jestem przekonany że większość spodziewała się stopniowego regularnego wypuszczania kolejnych produktów przez firmę, a tu będzie na złamanie karku dziesiątki premier na koniec roku (kto da radę zadbać o prawidłowy marketing wtedy?) albo hurtowe przepraszanie inwestorów i przenoszenie premier na następny rok (już wyobrażam sobie jak rynek zareaguje na takie 20-30 ESPI że "sorry ale ta gra i ta gra i ta też w 2021")

W grę wchodzi i coraz bardziej napięte zaufanie inwestorów przez kurczący się czas, i poczucie ściemy przez ten zalew ESPI.

aaa - i co z tymi "konkretnymi odpowiedziami" firmy? Ktoś coś, gdzie te 20 terminów ?
Edytowany: 16 września 2020 14:59

Scarry
72
Wysłane: 16 września 2020 15:02:23 przy kursie: 31,90 zł
eeeee LOL - Simfabric wspiera elektromobilność.... to jeszcze tylko fotowoltaika, wsparcie anty-COVID i kryptowaluty....

LINK

Cytat:
W ramach programu Pilot Maker Electro ScaleUp, zostało stworzonych ponad 20 innowacji z dziedziny elektromobilności. SimFabric miał okazję akcelerować w ramach programu 4 startupy, z którymi kontynuuje współpracę już po zakończeniu akceleracji

od razu proponuję nazwę dla ich krypto: Simfabcoin :)
Edytowany: 16 września 2020 15:04

Pozycja
5
Wpisów: 14
Wysłane: 18 września 2020 15:07:04 przy kursie: 32,00 zł
Można by to skwitować: 10 srok za ogon, jak coś jest do wszystkiego, to.., itp. albo: Dywersyfikacja. Dlaczego:
- ok. 10% spółek tworzących gry zarabia (zysk +)
- ok. 2% stworzyła kiedykolwiek grę hit (wg rynku i rachunku bankowego)
więc wykorzystanie potencjału programistycznego, organizacyjnego i kreatywnego prowadzące do zapewnienia bytu (zysków) spółce i umożliwienie swobodnego próbowania trafienia w „hit” jest - wg mnie bardzo pozytywnym zachowaniem.
Dla osób, które nigdy nie otarły się o prowadzenie biznesu może to być niezrozumiałe, ale na to rady nie ma, na bios czaszkowy aktualizacje nie wychodzą..

Scarry
72
Wysłane: 18 września 2020 20:12:39 przy kursie: 32,00 zł
@Pozycja

mieszasz pojecia, trochę mniej natarczywie niz kolega miły ale w podobnym stylu. Simfabric nie ma zapewnić sobie "bytu", przeżycia czy czegokolwiek podobnego, to nie spółka z market cap 15 mln PLN, mówimy o podmiocie giełdowym wycenianym na wciąż ogromne 200 mln PLN (a był wyceniany na 600 mln PLN). Ta firma albo skupi się i wyda w dość krótkim czasie produkt bardzo dochodowy, ale tak mi się wydaje, że jak nie, to spadnie jeszcze parokrotnie jak się rozdrobni na projekciki "na przeżycie".
Edytowany: 18 września 2020 20:13

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
86
Wpisów: 10 321
Wysłane: 19 września 2020 10:07:52 przy kursie: 32,00 zł
Rynek wyceniał takie małe hity na 200 - 300 mln zł. Taką kapitalizację miał 11bit po TWOM, taką miał Unimot jak wchodził na GPW z CMS, taką mniej więcej ma Movie. Spółka nie ma takiego hitu, a już ma kapitalizację na tym poziomie.
Jeśli kierować padającą tutaj liczbą (2 proc.) do określenia wartości godziwej spółki to wyszłoby.... 4-6 mln zł :)

Wydający znacznie więcej gier i posiadający tym samym większy potencjał na trafienie w taki hit Ultimate jest wyceniany na 150 mln zł, więc SIM powinien być wyceniany niżej.

krewa
krewa PREMIUM
128
Wpisów: 7 115
Wysłane: 1 października 2020 12:06:00 przy kursie: 24,60 zł
Cytat:
Emitent nie będzie informował o rozpoczęciu negocjacji umów, ani o planowanym zakończeniu negocjacji umów wydawniczych. Tym samym Emitent odstępuje od przekazywania ww. informacji w formie raportów bieżących ESPI.

No, ale o kontynuacji negocjacji zawsze można poinformować ;)

Cytat:
Kontynuacja negocjacji umowy wydawniczej z podmiotem z branży gier... Z punktu widzenia Emitenta kilka punktów umowy wymaga jednak zmian, dlatego Zarząd Emitenta zdecydował w dniu 30 września 2020 r. o dalszej negocjacji umowy.

Utnapisztim
10
Wpisów: 604
Wysłane: 1 października 2020 12:35:05 przy kursie: 24,60 zł
Tego bym się akurat nie czepiał. Skoro w którymś z poprzednich komunikatów informowali o spodziewanym terminie zakończenia negocjacji w 3 kwartale to chyba należała się akcjonariuszom informacja o przyczynach jego przekroczenia.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5