pixelg
NOWAGALA - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

NOWAGALA [CNG]

AKTUALNY KURS: 0,73 zł (+0,00%) 27-02-2020 17:00
gal_anonim
Dołączył: 2010-09-03
Wpisów: 6
Wysłane: 4 września 2010 16:46:50 przy kursie: 2,80 zł
Przed Ceramiką Nowa Gala dobry III kw., spodziewana poprawa w całym roku (wywiad)
03.09. Warszawa (PAP) - Ceramika Nowa Gala spodziewa się dobrego trzeciego kwartału. Potwierdzają to wyniki kolejnych miesięcy. Jak oceniają przedstawiciele spółki, cały 2010 rok będzie lepszy od ubiegłego. Wkrótce powinny też zakończyć się negocjacje z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju w sprawie inwestycji w zakład produkcyjny w Mołdawii.
"Po słabych pierwszych trzech miesiącach roku w II kwartale obserwowaliśmy stopniową poprawę wyników. Sprzedaż wyraźnie przyspieszyła od połowy II kwartału. Po umiarkowanie dobrym kwietniu, od połowy maja odnotowaliśmy wzrosty" - powiedział PAP Paweł Górnicki, wiceprezes Ceramiki Nowa Gala.
"W III kwartale powinniśmy pokazać dobre wyniki. Wszystko wskazuje, że ten rok będzie lepszy od poprzedniego. Obserwujemy poprawę nie tylko w spółce, ale i na rynku" - dodał.
W drugim kwartale 2010 r. zysk netto Ceramiki wzrósł do 3,0 mln zł z 2,4 mln zł przed rokiem, zysk operacyjny spadł do 3,5 mln zł z 4,0 mln zł, a przychody spadły do 45,5 mln zł z 47,2 mln zł.
"Moce produkcyjne w drugim kwartale były wykorzystane średnio w 70 proc., a więc zgodnie z założeniami, tak by przeciwdziałać gromadzeniu zapasów" - powiedział Górnicki.
Według wiceprezesa, poprawę widać we wszystkich segmentach - w detalu, w hurcie, a także w segmencie inwestycyjnym.
Ceny surowców używanych do produkcji płytek na razie pozostają bez zmian, choć rynek szykuje się na podwyżki.
"W czasie kryzysu ceny surowców dość mocno spadły, nie można więc wykluczyć, że wkrótce dojdzie do ich powolnego wzrostu" - ocenia wiceprezes.
Spółka w ostatnim czasie duży nacisk kładła na wprowadzanie nowych kolekcji. Nowe wzory i formaty płytek są dobrze przyjmowane przez rynek. W niektórych przypadkach popyt przerasta podaż.
Udział nowych kolekcji w ogólnej sprzedaży jest szczególnie duży w segmencie premium, gdzie nowości zostały wprowadzone na rynek w pierwszym rzucie. Powoli rośnie sprzedaż segmentu ekonomicznego, w którym nowości wprowadzano w drugiej kolejności.
Zaczyna też przynosić efekty strategia rozwoju eksportu. Spółce udało się pozyskać pierwsze zamówienia z nowych rynków.
"Po okresie spadków, sprzedaż zagraniczna była w II kwartale na podobnym poziomie jak rok wcześniej" - powiedział Górnicki.
Ceramika Nowa Gala liczy na finalizację rozmów z EBOiR w sprawie inwestycji w zakład w Mołdawii.
"Jesteśmy w końcowej fazie negocjacji. Ustalamy warunki udziału w inwestycji EBOiR i lokalnego banku. Chciałbym, aby do porozumienia doszło we wrześniu" - powiedział Górnicki.
Dodał, że uruchomienie produkcji w tamtejszej fabryce byłoby możliwe w okolicach połowy 2011 roku.
"Kwota potrzebna na realizację tej inwestycji (oba etapy) to około 15 mln euro, jednak większa jej część ma być pokryta z kredytów zaciągniętych przez spółkę mołdawską" - powiedział wiceprezes.
Docelowo Ceramika Nowa Gala i EBOiR będą posiadać ok. 75 proc. udziałów w tym przedsięwzięciu. Pozostałe udziały pozostaną w rękach dotychczasowych właścicieli spółki produkcyjnej.
Główne rynki, na które mają trafiać płytki z tamtejszego zakładu, to Mołdawia, Ukraina, Rumunia i wybrane kraje bałkańskie. Jak poinformował Górnicki, są już wybrane wzory produktów, które miałyby być tam produkowane. Oferta ma być dostosowana do rynków i uwzględniać ich specyfikę. Docelowe moce produkcyjne powstającej fabryki wyniosą ok. 3,7 mln mkw płytek ściennych rocznie.
Monika Borkowska (PAP)
morb/ jtt/

Depesza pochodzi z Serwisu Ekonomicznego PAP z 03.09.2010 12:19

WIKUS
Dołączył: 2009-05-08
Wpisów: 191
Wysłane: 2 grudnia 2010 22:27:12 przy kursie: 2,95 zł
spółka całkowicie zapomniana przez rynek,

z rosnącymi przychodami i - co najwazniejsze - zyskami.

Jakie sa jej słabe punkty???

ostatnia rekomendacja: KUPUJ
Edytowany: 2 grudnia 2010 22:38

gal_anonim
Dołączył: 2010-09-03
Wpisów: 6
Wysłane: 15 grudnia 2010 22:03:36 przy kursie: 3,02 zł
Ceramika Nowa Gala otrzymała 52 mln z Funduszy Unijnych

Cytat:
Spółka zależna Ceramiki Nowej Gali otrzymała dofinansowanie projektu budowy zakładu produkcji płytek ceramicznych. Kwota dofinansowania to 52,8 mln zł.

Spółka podała, że dofinansowanie zostało przyznane na realizację projektu Budowa zakładu w oparciu o innowacyjną technologię produkcji płytek ceramicznych.

Kwota dofinansowania to 52,8 mln zł. Uzyskanie dofinansowania wymaga spełnienia szeregu warunków - napisano.Czekamy na reakcję rynku.


WIKUS
Dołączył: 2009-05-08
Wpisów: 191
Wysłane: 21 grudnia 2010 18:17:06 przy kursie: 3,00 zł
info

Ceramika Nowa Gala wycofała się z planów inwestycyjnych w Mołdawii (update)
PAP - Biznes
21 Gru 2010, 15:01


21.12. Warszawa (PAP) - Ceramika Nowa Gala wycofała się z planów inwestycji na terenie Mołdawii - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka złożyła we wtorek wypowiedzenie listu intencyjnego, który dotyczył zakupu i objęcia udziałów w mołdawskiej spółce produkcyjnej.

"Decyzję podjęto, mając na uwadze niepewność dotyczącą rozwoju sytuacji gospodarczej w Europie, włączywszy w to Rumunię i Ukrainę, które miały być docelowymi rynkami sprzedaży dla nowej spółki. Ponadto planowany projekt okazał się bardziej złożony i wymagający większych nakładów inwestycyjnych niż to pierwotnie zakładano" - podała spółka.

Ceramika Nowa Gala od dłuższego czasu pracowała nad transakcją kupna udziałów w firmie produkcyjnej w Mołdawii, prowadzącej zaawansowaną budowę fabryki ceramicznych płytek ściennych. Docelowe moce produkcyjne powstającej fabryki to ok. 3,7 mln mkw płytek rocznie. Główne rynki, na które miały trafiać płytki z powstającego zakładu, to Mołdawia, Ukraina, Rumunia i wybrane kraje bałkańskie. Docelowo Ceramika Nowa Gala i EBOiR miały posiadać ok. 75 proc. udziałów w tym przedsięwzięciu. Pozostałe udziały miały zostać w rękach dotychczasowych właścicieli spółki produkcyjnej.

Na początku września przedstawiciele Ceramiki Nowa Gala informowali, że kwota potrzebna na realizację tej inwestycji to około 15 mln euro, jednak większa jej część miała być pokryta z kredytów zaciągniętych przez spółkę mołdawską.

Kilka dni temu Ceramika Nowa Gala poinformowała o planach budowy w kraju zakładu "w oparciu o innowacyjną technologię produkcji płytek ceramicznych". Na ten cel firma zależna Ceramiki otrzymała dofinansowanie w wysokości 52,8 mln zł. Inwestycja ma wzmocnić pozycję grupy Nowa Gala w segmencie premium. (PAP)

morb/ asa/

______________________________________________________________
PO CO NIEPEWNY PROJEKT W MOŁDAWII SKORO SPÓŁKA DOSTAŁA PONAD 52MLN PLN DOFINANSOWANIA......

ucofb
Dołączył: 2010-11-12
Wpisów: 1 161
Wysłane: 11 lutego 2011 19:38:35 przy kursie: 3,15 zł
Powyższym postem proszę się nie sugerować, ponieważ obliczenia są błędne.
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett

WIKUS
Dołączył: 2009-05-08
Wpisów: 191
Wysłane: 20 kwietnia 2011 12:20:47 przy kursie: 2,90 zł
beijing.trade.gov.pl/pl/aktual...

Cytat:
Chińscy producenci płytek ceramicznych krytycznie odnoszą się do planów UE nałożenia cła w wysokości 73% (obecnie 5%) na ich import do krajów UE. Według opinii Chińskiego Stowarzyszenia Przemysłu Ceramicznego (CCIA), chociaż Chiny są światowym liderem w eksporcie płytek ceramicznych, ich udział w rynku unijnym wynosi tylko 8% (wartość około €275 mln), a niższe ceny wynikają z niższych kosztów produkcji i pracy. Nowe regulacje celne mają obowiązywać od 18 marca br. przez pół roku. Komisja Europejska rozważa także wprowadzenie wyższego cła od 18 września na okres 5 lat. Według przedstawicieli chińskich organizacji branżowych, działania Unii w tej sprawie mogą też być spowodowane powolnym tempem wychodzenia sektora ceramicznego UE z recesji. Skala bezrobocia nie zmniejszyła się, a niektóre zakłady produkcyjne wciąż pozostają zamknięte, stąd obawa Unii przed większym udziałem chińskich płytek w rynku europejskim.
Unia Europejska jest drugim po Chinach producentem płytek ceramicznych i eksportuje 25% swojej produkcji. Jej roczna produkcja to ok. 1 mld m2 różnego rodzaju płytek. Statystycznie, średnia cena chińskich płytek w UE wynosi 5USD, podczas gdy cena włoskich lub hiszpańskich 13USD. Wg chińskich organizacji branżowych, zyskowność eksportu tanich płytek do Europy jest minimalna i po podniesieniu cła do 73% większość chińskich eksporterów prawdopodobnie wycofa się z Europy. Stracą na tym także europejscy klienci, gdyż części z nich nie stać na drogie włoskie lub hiszpańskie płytki. Według danych Ministerstwa Handlu Chin, w 2009 r. Chiny wyeksportowały 10,7% swojej produkcji płytek ceramicznych (brak danych za 2010 rok).


CZY KUPNO NIEDOWARTOŚCIOWANEJ CERAMIKI NOWA GALA TO OKAZJA INWESTYCYJNA?

WIKUS
Dołączył: 2009-05-08
Wpisów: 191
Wysłane: 26 maja 2011 10:01:20 przy kursie: 2,60 zł
www.breinwest.com.pl/wid,13441...


Ceramika Nowa Gala liczy na dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów w 2011 r. (wywiad)

25.05. Warszawa (PAP) - Ceramika Nowa Gala spodziewa się w tym roku dwucyfrowej dynamiki wzrostu sprzedaży. Stopniowo, z kwartału na kwartał, będzie też poprawiać marże, które w czasie kryzysu mocno spadły. Pod koniec tego roku spółka rozpocznie budowę nowego zakładu produkcyjnego. Wartość inwestycji szacowana jest na 170 mln zł.

"W pierwszym kwartale nasza sprzedaż wzrosła o 28 proc. Widać, że koniunktura się utrzymuje. Sądzę, że możemy spodziewać się w tym roku dwucyfrowej dynamiki wzrostu sprzedaży" - powiedział PAP Paweł Górnicki, wiceprezes spółki.

W pierwszym kwartale spółka miała 1,3 mln zł straty netto, 0,2 mln zł straty operacyjnej i 44,5 mln zł przychodów.

Przedstawiciele firmy tłumaczą, że słaba rentowność w pierwszych trzech miesiącach roku była pochodną polityki z czasów kryzysu, ukierunkowanej na utrzymanie udziału w rynku w okresie niższego zapotrzebowania na produkty firmy.

Górnicki poinformował, że powoli firma będzie odbudowywać obniżone przez kryzys marże.

"Marże poprawiamy stopniowo, podnosząc powoli ceny. Odbudowywanie marż to dłuższy proces. Poprawa będzie widoczna w drugim kwartale i w każdym następnym. Natomiast w 2012 roku powinniśmy odczuć już wyraźną zmianę na lepsze" - ocenia Górnicki.

Spółka podwyższa ceny towarów, wprowadzając nowości produktowe i poszerzając jednocześnie gamę produktów.

W całym 2010 roku grupa miała 5,3 mln zł zysku netto, 6,8 mln zł zysku operacyjnego i 177,2 mln zł przychodów.

TRWJĄ PRACE NAD NOWĄ INWESTYCJĄ

Ceramika Nowa Gala pracuje nad inwestycją wartą 170 mln zł w budowę nowoczesnego zakładu i magazynu centralnego. Fabryka będzie nastawiona na produkcję towarów premium, w tym płytek dużych formatów, które później w dużej mierze będą trafiać na eksport.

"Budowę chcemy zacząć jeszcze w tym roku. Liczymy, że prace zakończymy w 2014 roku. W pierwszym etapie skupimy się na budowie magazynu, bo on obecnie jest nam najbardziej potrzebny" - powiedział Górnicki.

Dodał, że moce docelowe nowego zakładu będą wynosić 4 mln metrów kwadratowych płytek. Obecnie roczny wolumen produkcji w grupie to ok. 7,5 mln metrów kwadratowych.

Wiceprezes zaznaczył, że projekt zakładu umożliwia w późniejszych okresach dostawianie nowych modułów stosunkowo niewielkim kosztem.

Inwestycja będzie finansowana z kredytów i środków własnych. Spółka prowadzi wstępne rozmowy z bankami na temat kredytowania.

Segment premium stanowi obecnie dwie trzecie sprzedaży Nowej Gali. Docelowo w 2014 roku, po uruchomieniu nowego zakładu, ma to być prawie 100 proc.

"W krajach naszego regionu od lat obserwujemy poprawę standardów. Ludzie w coraz większym stopniu są zainteresowani kupnem droższych płytek. Poza Polską i innymi państwami regionu, zainteresowanie naszą ofertą widać w krajach takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Austria czy Skandynawia" - powiedział Górnicki.

Udział eksportu w przychodach w pierwszym kwartale tego roku wyniósł blisko 14 proc. Według oceny wiceprezesa, na koniec roku może wzrosnąć do ok. 20 proc.

Monika Borkowska (PAP)

morb/ jtt/
Edytowany: 26 maja 2011 10:01

Robson128
Robson128 PREMIUM
Dołączył: 2009-08-14
Wpisów: 117
Wysłane: 18 czerwca 2015 13:28:47
Czy może któryś z analityków omówić ostatni raport ?

Robson128
Robson128 PREMIUM
Dołączył: 2009-08-14
Wpisów: 117
Wysłane: 18 czerwca 2015 13:29:54
Czy może któryś z analityków omówić ostatni raport ?

Deogracias
Deogracias PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2012-10-10
Wpisów: 441
Wysłane: 24 czerwca 2015 00:44:20 przy kursie: 1,34 zł
Omówienie wyników oraz sytuacji finansowej i rynkowej Grupy Kapitałowej Ceramika Nowa Gala S.A. (dalej NOWA GALA) za okres od 1 stycznia do 31 marca 2015 roku (sprawozdanie kwartalne)

Wyniki koneckiego producenta płytek ceramicznych NOWA GALA za ostatni kwartał jak na razie nie przyniosły poprawy po bardzo słabym 2014 roku. Czy uważna analiza sprawozdania pozwala na wychwycenie symptomów poprawy sytuacji w spółce?


Analiza sprawozdania finansowego


kliknij, aby powiększyć

Przychody spółki w ostatnich latach ma tendencję wyraźnie spadkową, co mimo sezonowych wahań wyraźnie rysuje się na wykresie. Od ponad 2 lat dynamika przychodów jest ujemna, czego skutkiem jest też wyraźny spadek generowanych zysków.

Spółka notuje najwyższą sprzedaż w 2 i 3 kwartale roku kalendarzowego, co wiąże się ze szczytem sezonu remontowo-budowlanego. 1 i 4 kwartał roku są wyraźnie słabsze niż szczytowe kwartały sprzedaży.


kliknij, aby powiększyć

Marże utrzymują się na stałym poziomie. Wyjątkiem jest słaby 4 kwartał 2014, kiedy marże bardzo mocno spadły. Ostatni raportowany kwartał przyniósł powrót do wcześniejszych wartości. Trudno jednak na tej podstawie wyciągać jakieś długoterminowe wnioski.

W ramach innych przychodów i kosztów spółka raportuje między innymi ok 1 mln zł rocznie z wynajmu nieruchomości. Te przychody w jakiejś mierze stabilizują wynik, chociaż nie mają związku z podstawowym profilem działalności.

NOWA GALA posiada zadłużenie odsetkowe na kwotę około 52 mln zł, czego efekt widać w kosztach finansowych jako odsetki od kredytów. Spółce udało się w 2014 zrefinansować zadłużenie poprzez jego konwersję na długoterminowe i dodatkowo obciążone niższą marżą. Niski poziom stóp procentowych ma jak na razie pozytywny wpływ na wyniki spółki.


kliknij, aby powiększyć

1 kwartał 2015 w porównaniu do tego samego okresu w 2014 wygląda słabiej na każdym poziomie - począwszy od sprzedaży, poprzez zysk operacyjny do poziomu zysku netto.


kliknij, aby powiększyć

Cykl konwersji gotówki jest długi – pełny obrót kapitałem obrotowym trwa około 240 dni. Główną przyczyną jest okres utrzymywania przez spółkę zapasów, który wahał się w ostatnich okresach między 240 a 250 dni. W ciągu ostatnich 3 lat wzrósł on bardzo wyraźnie (o około 20-25%), co może świadczyć o problemach ze zbytem wyprodukowanych towarów i coraz większym nasyceniu magazynu nieatrakcyjnymi, starymi produktami. Szczęśliwie płytki ceramiczne nie są produktem, w stosunku do którego można mówić o starzeniu się technologicznym, więc może spółce uda się rozwiązać z czasem ten problem bez negatywnego wpływu na wyniki finansowe.


kliknij, aby powiększyć

NOWA GALA, mimo niewielkich zysków netto, regularnie notuje dodatnie przepływy z działalności operacyjnej. Główną przyczyną są wysokie wartości amortyzacji majątku trwałego, która jest kosztem nie pociągającym za sobą wydatku gotówkowego.

Wydatki inwestycyjne są wyraźnie niższe niż amortyzacja, co może świadczyć o starzeniu się majątku produkcyjnego. Pozytywnym zjawiskiem jest spora wielkość zgromadzonych środków finansowych – na koncie spółki na koniec 1 kwartału 2015 było zgromadzonych ponad 15 mln zł.


kliknij, aby powiększyć

Suma bilansowa NOWEJ GALI sukcesywnie maleje, co wynika z malejącej wartości majątku trwałego. Czynione przez spółkę inwestycje są niższe niż odpisy z tytułu zużycia majątku.
Drugim czynnikiem są malejące należności, co wynika wprost z malejącej sprzedaży.
Jak już wspominałem – saldo zgromadzonej gotówki w ostatnich kilku kwartałach rośnie.


kliknij, aby powiększyć

Po stronie pasywów widzimy zmianę struktury zadłużenia odsetkowego – w 2014 spółka przeszła restrukturyzację zadłużenia z krótkoterminowego na długoterminowe.

NOWA GALA spełnia założenia złotej reguły bilansowej – majątek trwały jest w ponad 100% pokryty kapitałem własnym. Wskaźnik Altmana utrzymuje się w górnych obszarach strefy bezpieczne, na co składa się stosunkowo niski udział zadłużenia krótkoterminowego i wysokie saldo zgromadzonej gotówki.

Podsumowanie

NOWA GALA wydaje się tkwić w stagnacji. Sprzedaż spółki sukcesywnie spada i nie widać, żeby skutecznego sposobu na przezwyciężenie tych tendencji. Ostatnie 2 lata działalność spółki notowała coraz słabsze wyniki. 1 kwartał 2015 potwierdził te tendencje, chociaż nie był tak zły jak fatalny ostatni kwartał 2014.

Spółka ogłosiła nową strategię na lata 2014-2016. Jej założenia są jak najbardziej słusznie – zwiększenie sprzedaży i podniesienie rentowności ma znacząco zwiększyć generowane zyski. Po 5 kwartałach można ocenić postępy w jej realizacji w odniesieniu do 2013 roku:
- marża EBITDA w ostatnim kwartale wzrosła do 6,79% w czwartym kwartale i 7,81% licząc za 4 poprzednie kwartały łącznie. Docelowy poziom to 17%, a punkt wyjściowy to 7,55%
- sprzedaż, liczona za ostatnie 12 miesięcy spadła o 11% w stosunku 2013 roku. Strategia zakładała średnioroczny wzrost sprzedaży o 5% rocznie.

Jak widać – na razie realizacja założeń strategii idzie dość opornie.

Można wyczuć dysonans w podejściu spółki do kwestii relacji inwestorskich. Spółka robi dokładnie tyle ile musi. Sprawozdania finansowe są bardzo lakoniczne. Wspominana wcześniej strategia na 2014-2016 ma raptem 2 strony i nie wskazuje zbyt precyzyjnie w jaki sposób spółka chce osiągnąć zakładane cele. Ten oszczędny standard prowadzenia relacji inwestorskich dziwi podwójnie, zważywszy na fakt, że większość akcjonariatu to inwestorzy finansowi (OFE).


kliknij, aby powiększyć

Przepływy generowane do spółki wyglądają przyzwoicie, ale trzeba zwrócić uwagę, że wynikają one głównie z połączenia wysokiej amortyzacji oraz niskich inwestycji w majątek rzeczowy. Na dłuższą metę takie połączenie nie jest wskazanie. Spadająca sprzedaż może to potwierdzać – coraz bardziej przestarzałe środki produkcji powodują oferowanie coraz mniej atrakcyjnego produktu.

Ciekawostka - spółka w ostatnich sprawozdaniach raportuje „Obciążenie wyniku w związku z przestojami produkcyjnymi” na bardzo znaczące kwoty – 2,7 mln zł w ostatnim kwartale i 11,7 mln zł w całym 2014. Brak bliższej informacji z czego wynikały te zdarzenia. Podane kwoty, w stosunku do generowanych zysków są bardzo wysokie.

NOWA GALA zwraca uwagę bardzo niskim wskaźnikiem rentowności aktywów i kapitału własnego (odpowiednio 1,05%* i 0,65% na koniec 1 kwartału 2015).

Niezbyt obiecująco wygląda połączenie niskich marż (7-8% na poziomie EBITDA) i długiego cyklu gotówki (7-8 miesięcy) – przy takim układzie trudno będzie osiągnąć odpowiednią rentowność zainwestowanego kapitału. W tym kontekście nie dziwi wskaźnik cena/wartość księgowa na poziomie 0,31. Majątek spółki jest wyceniony nisko, z uwagi na jego niewielką produktywność.

Co ciekawe - spółka zatwierdziła wypłatę dywidendy za 2014 z kapitału zapasowego. Wskaźnik dywidendy ma wartość 7,5% co jest wartością bardzo wysoką. Zważywszy na plany inwestycyjne spółki i problemy z generowaniem zysków taka decyzja może nieco dziwić. Można ją również odbierać jak dowód optymizmu najlepiej poinformowanych w sytuacji spółki osób.

[b ]>> Porównanie na tle sektora materiałów budowlanych[/b]

NOWA GALA ma wskaźnik cena/zysk na poziomie 47,8, co świadczy o sporym kredycie zaufania ze strony rynku i wierze w możliwość poprawy wyników spółki. Same wyniki spółki na razie tego optymizmu nie uzasadniają, ale może bieżący rok okaże się przełomowym i pozwoli spółce wrócić na ścieżkę rozwoju.

* - wskaźnik ROA jest wyższy niż ROE z uwagi na fakt, że w pierwszym z nich bierzemy pod uwagę zysk netto powiększony o zapłacone odsetki. W ROE bierzemy pod uwagę sam zysk netto.
Przy takim układzie danych jak w omawianej spółce (niskie zyski, zauważalny poziom zadłużenia i odsetek w porównaniu do zysków) może dojść do tego, że ROA będzie wyższe niż ROE, co na pierwszy rzut oka może wydawać się błędem.

>> Wyceny automatyczne są tutaj
>> Więcej analiz najnowszych raportów finansowych jest tutajPowyższa treść przez 120 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Nowy wpis >>> Inwestowanie w czasach zarazy – koronawirus i giełdy
Zapraszam na bloga - https://dariuszgrupa.pl
https://twitter.com/DarekGrupa

Poproś analityków Stockwatch o analizę fundamentalną wybranej spółki >>> Przycisk w profilu spółki


Robson128
Robson128 PREMIUM
Dołączył: 2009-08-14
Wpisów: 117
Wysłane: 16 listopada 2015 22:13:24 przy kursie: 1,40 zł
Witam,
można prosić o analizę fundamentalną po dzisiejszym raporcie ?
Z góry dziękuję.PozdrawiamAngel

Tomasz Nawrocki
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-04-22
Wpisów: 710
Wysłane: 18 listopada 2015 22:46:17 przy kursie: 1,33 zł
OMÓWIENIE SYTUACJI FINANSOWEJ ORAZ WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ NOWA GALA (GKNG) NA PODSTAWIE RAPORTU OKRESOWEGO ZA 3KW 2015 ROKU


Zmiany w zakresie rachunku zysków i strat oraz sprawozdania z przepływów pieniężnych
W sezonowo najlepszym kwartale Nowa Gala delikatnie mówiąc nie zachwyciła wynikami finansowymi w bieżącym roku notując regres w ujęciu r/r na każdym poziomie wynikowym rachunku zysków i strat. Skonsolidowane przychody zmniejszyły się o 1%, zysk brutto na sprzedaży o 24% (marża brutto spadła z 28,5 do 21,8%), zysk netto na sprzedaży o 75% (przy czym tu in plus odnotować należy większy aniżeli w przypadku przychodów spadek kosztów administracyjnych i sprzedaży), zysk operacyjny o 83% (koszty wobec przychodów netto przed rokiem na działalności pozostałej), zysk brutto o 91% (koszty wobec przychodów netto na działalności finansowej; tu trzeba wziąć poprawkę na relatywnie spore przychody finansowe wykazane w okresie odniesienia) i ostatecznie, po uwzględnieniu obciążeń podatkowych, zysk netto o 93%. Sytuację tę zobrazowano na wykresie poniżej [jednostka – tys. zł].


kliknij, aby powiększyć


Biorąc pod uwagę obszary geograficzne (Grupa nie wyodrębnia segmentów działalności) można zauważyć, że za słabszymi jej wynikami w analizowanym okresie w decydującym stopniu stoi eksport, gdzie odnotowano spadek przychodów o 30% i zysku na sprzedaży o 28%. Jednocześnie jakkolwiek w przypadku sprzedaży krajowej mamy do czynienia ze wzrostem przychodów o 7%, to pod względem efektywności można stwierdzić pogorszenie, gdyż zysk na sprzedaży wzrósł jedynie o nieco ponad 1%.

Patrząc się na tendencje rozwojowe GKNG w szerszej perspektywie czasowej [wykresy poniżej; ujęcie narastające za 12m; jednostka – tys. zł oraz %] odnotować można ponowne mocniejsze pogorszenie zarówno w odniesieniu do głównych kategorii wynikowych jak również wskaźników rentowności.


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Spółce w ostatnim czasie nie służy niepewność co do trwałości ożywienia gospodarczego w Polsce i generalnie w Europie, a dodatkowo negatywnie odbija się również konflikt na Ukrainie. Pewne pozytywne oczekiwania można mieć co prawda w związku z dobrą ostatnio koniunkturą w branży deweloperskiej, przy czym jakieś efekty powinny być już w wynikach Nowej Galii widoczne a trudno się ich dopatrzeć (chyba że za takowy należy potraktować lekki wzrost sprzedaży przy niższej marży na rynku krajowym wobec mocnego spadku sprzedaży eksportowej).

Pod względem sprawozdania z przepływów pieniężnych GKNG w analizowanym okresie wypadła również niekorzystnie i to zarówno jeśli chodzi o odniesienie do poprzedniego roku jak i do rachunku zysków i strat (choć biorąc pod uwagę wcześniejsze lata ma to w dużej mierze związek z sezonowością, która w ubiegłym roku była przesunięta na 4kw). W obszarze operacyjnym Grupa wypracowała wyraźnie mniej gotówki aniżeli przed rokiem (7,6 wobec 10,2 mln zł, przy jednoczesnym pogorszeniu o blisko połowę nadwyżki finansowej netto – 3,8 wobec 7,3 mln zł). Z kolei w obszarze inwestycyjnym i finansowym wykazano podobnie jak przed rokiem odpływ gotówki, przy czym o ile w pierwszym przypadku był on nieco mniejszy (0,9 wobec 1,1 mln zł) to w drugim blisko 3x większy (11,4 wobec 4,5 mln zł). W ostatecznym rozrachunku na poziomie salda ogólnego Grupa zanotowała odpływ gotówki rzędu 4,7 mln zł wobec dopływu 4,6 mln zł przed rokiem. Tym samym w ujęciu narastającym za 12m, w porównaniu ze stanem na koniec poprzedniego okresu sprawozdawczego, mamy prawdopodobnie sezonowe zdecydowane pogorszenie w zakresie ogólnego salda gotówkowego (wykres poniżej, jednostka – tys. zł). Jednocześnie in plus odnotować należy utrzymanie zdolności do generowania nadwyżki finansowej, choć względnie stabilny jej poziom uległ pewnemu zmniejszeniu.


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Ocena sytuacji finansowej
Biorąc pod uwagę analizę sprawozdania finansowego GK Nowa Gala za 3kw 2015r można stwierdzić utrzymanie się pozytywnej oceny sytuacji finansowej (serwisowy rating to AA+). Zadłużenie Grupy jest relatywnie niskie i dodatkowo w analizowanym okresie uległo zmniejszeniu, a ocena płynności finansowej jest generalnie pozytywna (choć poziom kapitału obrotowego nie odpowiada ostatnio w pełni zapotrzebowaniu wynikającemu z działalności operacyjnej).

Szczegóły dotyczące poszczególnych wskaźników znajdują się pod linkiem: www.stockwatch.pl/gpw/nowagala...

Z punktu widzenia bilansu Grupy w ostatnim okresie sprawozdawczym nastąpił kolejny spadek sumy bilansowej (tym razem o 4%), który po stronie aktywów wiązał się ze zmniejszeniem wartości aktywów trwałych o 2% i obrotowych o 6% (głównie zapasów i środków pieniężnych), a po stronie pasywów brakiem zmian w zakresie kapitału własnego i zmniejszeniem stanu zobowiązań o 13%, w tym głównie zobowiązań krótkoterminowych oprocentowanych (mimo tego i tak udział długu oprocentowanego w zadłużeniu ogółem jest na wysokim poziomie 47%). Jednocześnie struktura kapitałowo-majątkowa GKNG prezentuje się nadal bardzo bezpiecznie, wskazując na solidnie nadwyżkowe pokrycie aktywów trwałych kapitałami stałymi, w tym w pełni kapitałem własnym.


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Ocena sytuacji rynkowej
Serwisowe automaty jako wypadkowa wskazują na spore niedowartościowanie akcji Nowej Galii na GPW, przy czym zauważyć należy, że aktywowane wyceny bazują głównie na wielkościach bilansowych i przychodach, gdyż w ujęciu za 12m Grupa notuje straty (dodatkowo pod względem efektywności działania również nie zachwyca). W związku z powyższym, a także biorąc dodatkowo pod uwagę niezbyt klarowne uwarunkowania rynkowe, trudno uznać bieżącą wycenę jako szczególnie atrakcyjną.


Link do wskaźników www.stockwatch.pl/gpw/nowagala... oraz...
wycen www.stockwatch.pl/gpw/nowagala...

>> …więcej analiz najnowszych raportów finansowych innych spółek jest tutaj
Powyższa treść przez 150 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 23 listopada 2015 12:15

Robson128
Robson128 PREMIUM
Dołączył: 2009-08-14
Wpisów: 117
Wysłane: 19 listopada 2015 07:43:27 przy kursie: 1,33 zł
Dziękuje serdecznie.
Pozdrawiam Angel

Robson128
Robson128 PREMIUM
Dołączył: 2009-08-14
Wpisów: 117
Wysłane: 30 marca 2016 18:19:00 przy kursie: 1,35 zł
Witam,
Panie Tomku proszę o analizę spółki po ostatnim raporcie z dnia 21.03.2016.
Pozdrawiam

Tomasz Nawrocki
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-04-22
Wpisów: 710
Wysłane: 4 kwietnia 2016 06:59:26 przy kursie: 1,45 zł
OMÓWIENIE SYTUACJI FINANSOWEJ ORAZ WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ CERAMIKA NOWA GALA (CNG) NA PODSTAWIE RAPORTU ROCZNEGO ZA 2015 ROK

Zmiany w zakresie rachunku zysków i strat oraz sprawozdania z przepływów pieniężnych
Wyniki uzyskane przez CNG w 4kw 2015r z jednej strony, ze względu na stratę jaka pojawia się już na poziomie wyniku netto na sprzedaży i ciągnie się przez dalsze poziomy wynikowe, nie napawają optymizmem, lecz z drugiej należy odnotować, że rozpatrywany okres sprawozdawczy jest zazwyczaj sezonowo najsłabszym w przypadku analizowanego Emitenta i straty nie są tu niczym nowym, a dodatkowo w ujęciu r/r Grupa poprawiła się na każdym poziomie wynikowym rachunku zysków i strat. Skonsolidowane przychody wzrosły o 5%, zysk brutto na sprzedaży o 27% (marża brutto wzrosła z 16,5 do 19,9%), a w przypadku dalszych poziomów wynikowych zaraportowano blisko połowę mniejsze straty r/r, przy raczej normalnym wpływie pozostałej działalności operacyjnej (0,3 mln zł przychodów netto wobec 0,8 mln zł kosztów netto) i finansowej (0,4 wobec 0,1 mln zł kosztów netto).

W ujęciu rocznym sytuacja wynikowa Grupy prezentuje się już jednak gorzej, głównie z uwagi na słaby 1 i 3kw ubiegłego roku. Przychody poprawiono o symboliczne 1%, zysk brutto na sprzedaży uległ zmniejszeniu o 4%, zysk netto na sprzedaży o 59%, zysk operacyjny o 57%, na poziomie wyniku brutto wykazano stratę wobec zysku przed rokiem, a końcowy wynik netto był mniejszy o 84%.

Od strony wartościowej sytuację tę zobrazowano na wykresie poniżej [jednostka – tys. zł].


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Biorąc pod uwagę obszary geograficzne można zauważyć, że za wyraźną poprawą w zakresie core businessu CNG w 4kw u.r. stał głównie eksport, gdzie odnotowano wzrost przychodów o 9% i zysku brutto na sprzedaży z wyłączeniem wielkości nieprzypisanych o blisko 51%. W obszarze sprzedaży krajowej również odnotowano r/r poprawę, przy czym znacznie mniejszą – przychody wzrosły o 5%, a zysk brutto na sprzedaży o 8%. Te pozytywne zmiany nie zneutralizowały jednak w pełni słabych dokonań Grupy w poprzednich okresach sprawozdawczych 2015r, w związku z czym w skali całych 12m odnotowano r/r tylko nieznaczny wzrost sprzedaży na rynku krajowym przy niższej marży i zysku brutto na sprzedaży oraz wyraźny spadek sprzedaży eksportowej i wyniku brutto na sprzedaży przy nieco wyższej marży – wykresy poniżej [jednostka – tys. zł oraz %].


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Warto w tym miejscu dodać, że spory wpływ na wyniki Grupy w ujęciu rocznym miały ceny, po których sprzedawano płytki oraz ich struktura asortymentowa. Z informacji zawartej w raporcie rocznym wynika, że w ujęciu ilościowym w 2015r sprzedaż wzrosła r/r o blisko 8% (dla porównania przychody tylko o 1%), przy czym w znacznym stopniu za wzrost ten odpowiadały tańsze serie sprzedawane do sieci handlowych DIY (do it yourself).

W szerszej perspektywie czasowej [wykresy poniżej; ujęcie narastające za 12m; jednostka – tys. zł oraz %] odnotować można nieznaczną poprawę zarówno w odniesieniu do głównych kategorii wynikowych jak również wskaźników rentowności, przy czym w większości przypadków bieżące poziomy są bliskie granicznych (okolice zera).


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Czynniki, które mogą wpłynąć na wyniki Grupy w kolejnych okresach sprawozdawczych zasadniczo nie uległy zmianie. Nadal głównie liczyć się tu będzie kwestia koniunktury gospodarczej oraz stopień zastąpienia eksportu na wschód eksportem w innych kierunkach. Warto również mieć na uwadze ceny gazu, który stanowi jeden z podstawowych czynników kosztowych w działalności CNG (w ostatnich kwartałach ceny te systematycznie spadały wspierając wyniki).

Pod względem sprawozdania z przepływów pieniężnych CNG w analizowanym okresie wypadła korzystnie zarówno jeśli chodzi o odniesienie do poprzedniego roku jak i do rachunku zysków i strat. W obszarze operacyjnym Grupa wypracowała więcej gotówki aniżeli przed rokiem (4,9 wobec 4,3 mln zł, przy jednoczesnej poprawie nadwyżki finansowej netto – 2 wobec -0,1 mln zł). Z kolei w obszarze inwestycyjnym i finansowym wykazano odpowiednio nieco i dużo większy odpływ gotówki aniżeli przed rokiem, co w rezultacie na poziomie salda ogólnego pozwoliło Grupie wykazać 1,4 dopływu gotówki wobec odpływu 3,1 mln zł przed rokiem. Tym samym w ujęciu narastającym za 12m, w porównaniu ze stanem na koniec poprzedniego okresu sprawozdawczego, mamy wyraźne ograniczenie ujemnego ogólnego salda gotówkowego, przy pewnej poprawie struktury przepływów (wykresy poniżej, jednostka – tys. zł).


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Ocena sytuacji finansowej
Biorąc pod uwagę analizę sprawozdania finansowego GK Nowa Gala za 2015r można stwierdzić utrzymanie się pozytywnej oceny sytuacji finansowej (serwisowy rating to AAA). Zadłużenie Grupy nadal jest relatywnie niskie, a ocena płynności finansowej jest generalnie pozytywna (poprawie uległ obszar kapitału obrotowego netto, wskazując na nieznaczną jego nadwyżkę względem bieżących potrzeb).

Szczegóły dotyczące poszczególnych wskaźników znajdują się pod linkiem: www.stockwatch.pl/gpw/nowagala...

Z punktu widzenia bilansu Grupy w ostatnim okresie sprawozdawczym nastąpił kolejny spadek sumy bilansowej (tym razem o symboliczne 1%). Po stronie aktywów wiązał się on ze zmniejszeniem wartości aktywów trwałych o 1% i braku zasadniczych zmian w obszarze aktywów obrotowych (spadek należności zneutralizował wzrost zapasów i środków pieniężnych). Z kolei po stronie pasywów ze zmniejszeniem kapitału własnego o 1% i utrzymaniem dotychczasowego poziomu zobowiązań ogółem (zobowiązania krótkoterminowe zmniejszyły się o 31%, a długoterminowe wzrosły o 103%; dług oprocentowany zmniejszył się o 5%). Jednocześnie struktura kapitałowo-majątkowa CNG prezentuje się nadal bardzo bezpiecznie, wskazując na solidnie nadwyżkowe pokrycie aktywów trwałych kapitałami stałymi, w tym w pełni kapitałem własnym (wykresy poniżej, jednostka - tys. zł).


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Ocena sytuacji rynkowej
W zakresie serwisowych automatów sytuacja wygląda po staremu – jako wypadkowa wskazują one na spore niedowartościowanie akcji Nowej Galii na GPW, przy czym wynika to głównie z wycen bazujących na wielkościach bilansowych i przychodach. Pod względem wycen dochodowych jesteśmy grubo poniżej ceny rynkowej.[/delay][/delay] Link do wskaźników www.stockwatch.pl/gpw/nowagala... oraz...
wycen www.stockwatch.pl/gpw/nowagala...

>> …więcej analiz najnowszych raportów finansowych innych spółek jest tutaj
Powyższa treść przez 150 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

Robson128
Robson128 PREMIUM
Dołączył: 2009-08-14
Wpisów: 117
Wysłane: 16 maja 2016 20:37:24 przy kursie: 1,53 zł
Witam,
proszę o analizę fundamentalną po ostatnim raporcie za pierwszy kwartał 2016.
Pozdrawiam Angel

Tomasz Nawrocki
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Dołączył: 2010-04-22
Wpisów: 710
Wysłane: 18 maja 2016 11:29:58 przy kursie: 1,50 zł
OMÓWIENIE SYTUACJI FINANSOWEJ ORAZ WYNIKÓW GRUPY KAPITAŁOWEJ CERAMIKA NOWA GALA (CNG) NA PODSTAWIE RAPORTU OKRESOWEGO ZA 1KW 2016 ROKU

Zmiany w zakresie rachunku zysków i strat oraz sprawozdania z przepływów pieniężnych
Podobnie jak w przypadku 4kw 2015r również w okresie sprawozdawczym otwierającym 2016r CNG odnotowała r/r nieznaczną poprawę przychodów (+1%) oraz wyników w obszarze działalności podstawowej – na poziomie brutto sprzedaży zaraportowano wzrost zysku o 14% (marża brutto poprawiła się z 24,1 do 27,1%), a na poziomie netto sprzedaży 0,27 mln zł zysku wobec 0,61 mln zł straty przed rokiem (koszty sprzedaży i administracyjne wzrosły relatywnie mało bo o 4%). Niestety tego pozytywnego obrazu sytuacji nie udało się utrzymać do końca rachunku zysków i strat, gdzie na poziomie wyniku netto wykazano 0,58 mln zł straty wobec skromnego 0,01 mln zł zysku przed rokiem. Wspomniany wynik końcowy był po części efektem wyższych r/r pozostałych kosztów netto (-0,37 wobec -0,03 mln zł), kosztów finansowych netto wobec przychodów przed rokiem (-0,59 wobec 0,17 mln zł) oraz mniejszej kwoty podatku odroczonego (0,11 wobec 0,49 mln zł).

Od strony wartościowej sytuację tę zobrazowano na wykresie poniżej [jednostka – tys. zł].


kliknij, aby powiększyć


Biorąc pod uwagę obszary geograficzne można zauważyć, że za wyraźną poprawą w zakresie core businessu CNG w 1kw b.r. stał tym razem głównie rynek krajowy, gdzie odnotowano wzrost przychodów o 0,9% i zysku brutto na sprzedaży z wyłączeniem wielkości nieprzypisanych o blisko 16,4%. W obszarze sprzedaży eksportowej również odnotowano r/r poprawę sprzedaży (+4,1%), lecz towarzyszył temu spadek zysku brutto o 6,2% – wykres poniżej [jednostka – tys. zł oraz %].


kliknij, aby powiększyć


W szerszej perspektywie czasowej [wykresy poniżej; ujęcie narastające za 12m; jednostka – tys. zł oraz %] odnotować można dalszą nieznaczną poprawę w odniesieniu do kategorii wynikowych oraz wskaźników rentowności dot. core businessu CNG oraz balansowanie w okolicy zera w przypadku szerszych ujęć działalności.


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Czynniki, które mogą wpłynąć na wyniki Grupy w kolejnych okresach sprawozdawczych zasadniczo nie uległy zmianie. Nadal głównie liczyć się tu będzie kwestia koniunktury gospodarczej oraz stopień zastąpienia eksportu na wschód eksportem w innych kierunkach. Warto również mieć na uwadze ceny gazu, który stanowi jeden z podstawowych czynników kosztowych w działalności CNG (w ostatnich miesiącach ceny te trochę wzrosły, lecz nadal są na poziomach wyraźnie niższych aniżeli w zeszłorocznym okresie porównywalnym).

Pod względem sprawozdania z przepływów pieniężnych CNG w analizowanym okresie wypadła dużo słabiej zarówno jeśli chodzi o odniesienie do poprzedniego roku jak i do rachunku zysków i strat. W obszarze operacyjnym Grupa odnotowała odpływ gotówki rzędu 4,2 mln zł wobec dopływu przed rokiem na poziomie 6,4 mln zł (wzrost zapotrzebowania na kapitał obrotowy; mniejsza okazała się również nadwyżka finansowa netto – 2,8 wobec 3,3 mln zł). W obszarze inwestycyjnym wykazano blisko połowę mniejsze wydatki netto na odnowienie majątku rzeczowego (-1,2 wobec -2,3 mln zł), które nawet w połowie nie sięgały amortyzacji, a w finansowym wpływy (kredyty) wobec wydatków netto przed rokiem (5,1 wobec -3 mln zł). W rezultacie na poziomie salda ogólnego Grupa wykazała 0,4 mln zł odpływu gotówki wobec 1,1 mln zł dopływu przed rokiem. Tym samym w ujęciu narastającym za 12m, w porównaniu ze stanem na koniec poprzedniego okresu sprawozdawczego, mamy nieznaczne osunięcie w ramach ujemnego ogólnego salda gotówkowego, przy jednoczesnym pogorszeniu struktury przepływów, głównie ze względu na wzrost zapotrzebowania na kapitał obrotowy widoczny w obszarze operacyjnym (wykresy poniżej, jednostka – tys. zł).


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Ocena sytuacji finansowej
Biorąc pod uwagę analizę sprawozdania finansowego GK Nowa Gala za 1kw 2016r można stwierdzić utrzymanie się pozytywnej oceny sytuacji finansowej (serwisowy rating to cały czas AAA). Zadłużenie Grupy nadal jest relatywnie niskie, a ocena płynności finansowej jest generalnie pozytywna (mimo pewnego pogorszenia w obszarze kapitału obrotowego netto utrzymuje się nieznaczna jego nadwyżka względem bieżących potrzeb).

Szczegóły dotyczące poszczególnych wskaźników znajdują się pod linkiem: www.stockwatch.pl/gpw/nowagala...

Z punktu widzenia bilansu Grupy w ostatnim okresie sprawozdawczym nastąpił kolejny spadek sumy bilansowej (ponownie o symboliczne 1%). Po stronie aktywów wiązał się on ze zmniejszeniem wartości aktywów trwałych i obrotowych o 1% przy niewielkich zmianach w ramach poszczególnych składników. Z kolei po stronie pasywów z utrzymaniem na dotychczasowym poziomie kapitału własnego oraz zmniejszeniem zobowiązań ogółem o 4% (zobowiązania krótkoterminowe zmniejszyły się o 13%, zwłaszcza w obszarze nieoprocentowanym, a długoterminowe wzrosły o 7%; dług oprocentowany wzrósł o 16% i stanowi 54% zadłużenia ogółem). Jednocześnie struktura kapitałowo-majątkowa CNG prezentuje się nadal bardzo bezpiecznie, wskazując na solidnie nadwyżkowe pokrycie aktywów trwałych kapitałami stałymi, w tym w pełni kapitałem własnym.


kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć


Ocena sytuacji rynkowej
W zakresie serwisowych automatów sytuacja wygląda po staremu – jako wypadkowa wskazują one na spore niedowartościowanie akcji Nowej Galii na GPW, przy czym wynika to głównie z wycen bazujących na wielkościach bilansowych i przychodach. Wyceny dochodowe nie zostały tym razem aktywowane gdyż narastająco za 12m jest strata na poziomie wyniku netto. Niemniej jednak widać w ostatnich okresach, że w samym core businessie Grupa notuje systematycznie pewną poprawę, a przed nami potencjalnie najlepsze wynikowo okresy sprawozdawcze w roku. Biorąc dodatkowo pod uwagę utrzymującą się dobrą koniunkturę w branży deweloperskiej, nadchodzące miesiące można potraktować, jako weryfikator siły wynikowej CNG.

Link do wskaźników www.stockwatch.pl/gpw/nowagala... oraz...
wycen www.stockwatch.pl/gpw/nowagala...

>> …więcej analiz najnowszych raportów finansowych innych spółek jest tutaj
Powyższa treść przez 150 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.
Edytowany: 18 maja 2016 11:30

Robson128
Robson128 PREMIUM
Dołączył: 2009-08-14
Wpisów: 117
Wysłane: 18 maja 2016 12:18:01 przy kursie: 1,50 zł
Dziękuję Angel

underground
underground PREMIUM
Dołączył: 2012-04-25
Wpisów: 322
Wysłane: 21 maja 2018 20:51:09 przy kursie: 0,99 zł
Robi się ciekawie. Kurs w szybkim tempie zleciał z lekko ponad 2 zł, który stanowił szczyty zbudowanej fali wzrostowej. Z kolei zejście z 1,5 do 1,00 zajęło 3 tygodnie. Przy okazji została luka cenowa w przedziale 1,45-1,40.
Zejście do poziomu 1,00 to osiągnięcie strefy, która wielokrotnie w przeszłości stanowiła bazę do wyjścia w górę. Miało to poniekąd zawsze swoje uzasadnienie fundamentalne. Wycena w przedziale CWK 0,2 - 0,3 zawsze stanowi atrakcyjne miejsce do spekulacji, zwłaszcza gdy sytuacja pod względem zadłużenia jest więcej niż dobra. Rating Stockwatch AA, Altman 7,31. Wskaźnik ogólnego zadłużenia poniżej 30%. Oczywiście nie można zapominać o słabym wyniku za I kw, ale w raporcie z 15 maja za I kwartał spółka wskazała, że reorganizacja zakładów produkcyjnych została przeprowadzona w 2011 roku i kosztowała 11 mln zł. Natomiast w jej efekcie wszystkie nowe produkty pojawią się do połowy II kwartału. Co więcej spółka mimo słabego wyniku konsekwentnie rekomenduje ponownie wypłatę dywidendy, która przy bieżącym kursie stanowi >5%.
Rynek ma conajmniej dwa warianty do wyboru: zrobić conajmniej jakąś korekę tego spadku i zrobić domknięcie tej luki 1,44 zł jest jakiś sensownym pomysłem, bo w tym obszarze jest zniesienie Fibonnaciego spadku 38,25 lub też podążyć w kierunku all time low w ok. 90 gr. Oczywiście wariant trzeci jakaś konsolidacja w obszarze 1 zł. Zobaczymy jak to potoczy się. Jak sądzicie?


Avocado
Avocado PREMIUM
Dołączył: 2013-06-23
Wpisów: 321
Wysłane: 21 maja 2018 21:07:48 przy kursie: 0,99 zł
z ta wyplata dywidendy jako argument za wzrostem to przesadziles - przeciez tu nie ma z czego i zaraz bedzie trzeba jakies ratunkowe emisje robic, to dlug odsetkowy juz chyba pod korek jest...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5

Nie możesz tworzyć nowych wątków.
Nie możesz odpowiadać w wątkach.
Nie możesz usuwać swoich wpisów.
Nie możesz edytować swoich wpisów.
Nie możesz tworzyć ankiet.
Nie możesz głosować w ankietach.

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 3,286 sek.

AD.bx ad3a
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d