pixelg
Portfel ynwestora - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

Portfel ynwestora

ynwestor
Wpisów: 208
Wysłane: 18 marca 2011 18:55:36
Witam wave

Ja też podzielę się swoim portfelem. Fajnie będzie podyskutować, a i pewnie jakieś dobre rady się znajdą Whistle

Portfel

Emcinsmed +5%
Kredyt Inkaso +0,3%
Sanok -1,7%

Biomaxima -13,5 %
Ekopol -19,3%
Invest-Remex -9%
Mabion +3%
Organic +8%
Orzeł Opony +76,5%
Plasma -13,4%

Komentarz

Emcinsmed kupiłem, bo mi się fundamenty spodobały. Inwestuje i się rozwija. Plany rozwoju też ciekawe. Cena wg mnie wysoka, ale póki co czekam.

Kredyt Inkaso to dla mnie przede wszystkim rozwojowy rynek. Odzyskiwanie długów będzie teraz dobrym biznesem. Kredyt Inkaso ma ten plus, że korzysta z e-sądów. Wysłali tam całą masę pozwów, co mam nadzieję znajdzie odworowanie w kursie spółki.

Sanok to mój dzisiejszy nabytek. Tak mi się raport spodobał, że postanowiłem kupić mały pakiecik.

Biomaxima – spółeczka mi się spodobała. Kupiłem pakiet i go zakopałem. To taki mniejszy brat PZ Cormay i mam nadzieję powtórzy jego sukces. Rentowna spółeczka z biotechnologicznego sektora, która mam nadzieję przyniesie mi zysk w długim terminie.

Ekopol wkurzył mnie swoim „przekrętem” informacyjnym, ale mimo tego nie sprzedałem. Zainwestowałem, bo spodobał mi się pomysł mikrostacji. Ostatnio jednak trochę je zaniedbują i Ekopol zapowiada wieści o nowej technologii w kwietniu. Co mi szkodzi poczekać do kwietnia? Zobaczymy, co pokażą. Wg mnie niedowartościowana spółka, ale sama jest sobie winna. Żal mi trochę tak tanio sprzedawać…puke_l

Invest – Remex – działalność mi się spodobała. Ochrona przed hałasem komunikacyjnym w Polsce prawie nie istnieje, więc mają, co robić. Dla takich spółek właśnie jest New Connect. Wysoko wyceniana, ale perspektywy jeszcze większe.

Mabion to taki drugi Petrolinvest tylko, że nie wydobywa ropy, ale szuka leku na raka. Jeśli się uda, to zyski będą niepoliczalne. No dobra… Trochę przegiąłem z tym porównaniem W każdym bądź razie inwestycja z założenia długoterminowa.

Organic to moja ulubiona spółka. Jak dla mnie to perełka na New Connect. Prezes z doświadczeniem z Wig-u20 (Computerland) i perspektywiczny rynek zdrowej żywności… Organic to start-up, który dopiera szuka rentowności. Zamierzam kilka lat potrzymać w portfelu i dokupować, jeśli w spółce wszystko będzie szło zgodnie z planem Boo hoo!

Orzeł Opony. Zainwestowałem w Orła, bo to nienormalne, że spółka na giełdzie była warta mniej niż suma dotacji, którą dostała. Efekt? 77 % w 2,5 miesiąca. To się nazywa mieć wyczucie czasu Whistle

Plasma to mój kolejny ulubieniec. Spółka z sektora nowych technologii czyli w sam raz na New Connect. Na dodatek rentowna i prowadząca badania i posiadająca patenty. Perspektywy wyśmienite, prognozy na ’11 i ’12 też pozytywne. Ostatnio tylko coś spada, bo prezes odszedł. Czyżby w spółce coś nie tak się działo?

Moja strategia

1. Inwestuję w oparciu o analizę fundamentalną. Głównie zwracam uwagę na sektor, dopiero w dalszym kroku szukam spółek. Szczególnie lubię mniejsze spółki z nienagannymi przepływami finansowymi (operacyjne na plus a inwestycyjne na minus)

2. Na giełdzie szukam też niedowartościowania. Jeśli coś aż razi w oczy, to kupuję vide Orzeł Opony

3. Mam też słabość do perspektywicznych spółek z New Connect. Może jakiś Apple czy inny eBay się z New Connect urodzi?

To tyle. Czekam na komentarze i rady od bardziej doświadczonych forumowiczów 3some

Abner1984
Wpisów: 694
Wysłane: 18 marca 2011 20:53:57
Witamy kolejną kronikęthumbright

Fajnie że opisałes krótko powód wejścia w każdą ze spółek. Mógłbyś przedstawić procentowy rozkład portfela i jego wynik jako całości?

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

ynwestor
Wysłane: 18 marca 2011 21:10:26
Potrzeba więcej statystyk? Już się robi. Mam ich sporo Angel

Procentowy skład:

Emcinsmed 12,00%
Kredytin 9,33%
Sanok 10,20%

Biomaxima 6,58%
Ekopol 6,19%
Investrem 8,33%
Mabion 9,22%
Organic 15,38%
Orzlopony 17,10%
Plasma 5,68%

Wynik: +5,01 %

Heyahpanama
Wpisów: 347
Wysłane: 18 marca 2011 21:20:09
Witam wsrod akcjonariuszow EKOPOLU.

Mnie tez ostatnia sytuacja na ekopolu nieco irytuje, sadzac po twojej stracie kupowalismy pewnie w podobnej cenie.

Rowniez jak ty nadal trzymam akcje, licze na to ze te nie stawianie tych mikrostacji w I kwartale poskutkuje bardzo pozytywnym raportem z I kwartal, bo w ostatnim postawili kilka mikrostacji po 50k kazda i wyszlo im tylko nieco ponad 300k zysku netto.

Podejrzewam, ze ta zapowiadana na kwiecien zmiana dotyczy udoskonalenia sytemu oraz poszerzenie jego funkcjonalnosci, co wedlug mnie byloby swietnym rozwiazaniem. Po 1 zacheciloby wiecej firm do korzystania z oprogramowania, zwiekszyloby stale miesieczne abonamenty, a tym samym praktycznie dochody pozbawione zadnych kosztow...
Wg. mnie to jest wlasnie droga ktora powinien podazac ekopol - zwiekszac przydatnosc i efektywnosc swojej technologii, bo za tym idzie czysty zysk, bo ze sprzedazy paliwa przy obecnej marzy i rosnacych kosztach to w porownaniu do przychodow jakie generuje ten sektor dzialalnosci przedsiebiorstwa - zysk netto to sa naprawde promile...

ynwestor
Wysłane: 18 marca 2011 21:36:03
Witam, witam towarzysza niedoli Angel

Wysoka cena paliw napędza biznes Ekopolu. Po cichu liczę więc na odbicie na walorze. Moja strategia to wciąż trzymać z (wirtualnym) stop lossem w granicach 30 %. Co sądzisz?

Jak widzicie nie lubię częstych zmian w portfelu d'oh!

Heyahpanama
Wpisów: 347
Wysłane: 18 marca 2011 22:33:41
ja na ekopolu nie stosuje stop lossow z kilku przyczyn:

plynnosc na tej spolce jest tak zalosna, ze gdybym ustawil sobie jakikolwiek stop loss to podejrzewam, że mogłoby się skonczyć na podwojnych widlach... ponadto mimo ujemnego wplywu na portfel nadal wierze w spolke i zamierzam ja trzymac dlugoterminowo, wiec nie chcialbym zeby sl wyrzucil mnie bo ktos sprzeda kilka tysiecy akcji i zwali kurs

ynwestor
Wysłane: 18 marca 2011 22:45:10
Ja wcale nie stosuję stop lossów (z podobnych powodów). Stop loss będzie wirtualny. Ekopol sprzedam, gdy cena zamknięcia będzie o 30% niższa niż moja cena zakupu. Nie ma co tracić kapitału na spółce, która spada i wykrwawia mój portfel. Kapitał może w tym momencie pracować na innej (rosnącej) spółce.

New Connect to specyficzny rynek. Toleruję tu głębsze spadki spółek, bo też i potencjalne zyski są wyższe. Każdy, kto zaczyna swoją przygodę z New Connect, powinien się trochę przestawić Dancing Można tu sporo stracić, ale jeszcze więcej zyskać albo odwrotnie binky

robkob
Wpisów: 144
Wysłane: 19 marca 2011 21:48:35
Ja też miałem ustawiony taki wirtualny stop loss (dobre!) na Hawe na poziomie 3,65 zł. Minęło parę tygodni, Hawe już zaliczyło niemal 3 zł a ja nadal siedzę na akcjach jak kura na jajach. Jedynym pocieszeniem jest ostatnie odbicie (byle nie tylko do przebitej jakiś czas temu linii trendu wzrostowego). NIE IDŹ TĄ DROGĄ... blackeye
Najważniejszy jest czas...
Edytowany: 19 marca 2011 21:49

ynwestor
Wysłane: 19 marca 2011 22:36:04
robkop, chcąc nie chcąc stałeś się długoterminowym inwestorem, bo nie zdążyłeś sprzedać Angel Coś jak ja z Ekopolem? Obiecuję, że jeszcze tylko miesiąc, jeszcze tylko miesiąc Pray i ciągle nie tnę straty d'oh!

W tzw. międzyczasie rozglądnąłem się trochę po New Connect w poszukiwaniu jakiejś innowacyjnej spółki a'la Mabion. Szczególnie spodobała mi się spółka Blirt, ale wycena jeszcze jest kosmiczna puke_l Czego szukam? Chodzi mi o spółkę, która ma realną szansę przynieść ponadprzeciętny zysk. Preferowane sektory to: biotechnologia, IT, technologie. Spółka ma oferować niekonwencjonalne usługi / produkty. Na shortliście zostały mi jeszcze: MEW, InteliWise, Codemedia i S4e.

Równocześnie planuję dokupić coś z Gpw. Obserwuję: Integer.pl, 4FunMedia, GinoRossi i Robyg.

mrk
Wpisów: 1 895
Wysłane: 19 marca 2011 22:38:23
przyjrzyj się jeszcze ProxyAd spółka chyba spełnia warunki chociaż ostatnio sporo podrosła

ynwestor
Wysłane: 19 marca 2011 23:04:02
mrk, spełnia kryteria i to z nawiązką. Nie dość, że spółka innowacyjna to jeszcze rentowna. Cena / Zysk = 31,75 trochę faktycznie już odstrasza. Jeśli kurs spadnie, to kupię. Dzięki occasion5

topfacet
Wpisów: 2 521
Wysłane: 20 marca 2011 01:57:13
TROMEDIA spelnia twoje warunki.

ynwestor
Wysłane: 20 marca 2011 02:13:25
topfacet, tym razem nie dzięki. Tromedia była jedną z moich najlepszych inwestycji. Nie tak dawno zarobiłem na niej ponad 50 %. W tym momencie jest dla mnie za droga. Poza tym co w Tromedia innowacyjnego???

Z branży e-commerce już wolałbym Oponeo albo Marketeo, ale nie rozumiem powiązania kapitałowego między tymi spółkami. W ogóle jakoś panicznie boję się nowych emisji, pp i IPO. Nawet w Tauron i GPW nie wszedłem z tego powodu.
Edytowany: 20 marca 2011 02:13

topfacet
Wysłane: 20 marca 2011 12:31:51
TRO wskaznikowo jest akurat bardzo tania C/Z na poziomie 8!

Ja tez jakos ostatnio boje sie IPO, po fali nedznych debiutow:(

ynwestor
Wysłane: 20 marca 2011 13:28:51
topfacet, wskaźnikowo może i tania, ale budzi się tu moja natura fundamentalisty. Trochę nie wierzę w powtarzalność aż tak wysokich zysków Tromedia. Nie wczytywałem się aż tak dokładnie w raport, ale coś mi się wydaje, że część zysków została po prostu wykreowana przez te wszystkie przejęcie (głównie Domenomanii). Wcześniej zainwestowałem w Tromedia tylko dlatego, że po opublikowaniu prognoz aż raziła niedowartościowaniem. Kolejny raz kupię Tromedia tylko gdy:

a) kurs solidnie spadnie,

lub

b) raport roczny potwierdzi, że zysk jest "zdrowy" i spółka generuje żywą gotówkę.

W skrócie Tromedia (na razie) nie. Może masz jakiś inny typ dla mnie??? help

topfacet
Wysłane: 20 marca 2011 14:43:33
IQP moze cie zainteresowac z NC, kurs ostatnio mocno spadl, spolka jest zyskowna.

ynwestor
Wysłane: 20 marca 2011 15:06:44
topfacet, IQP to dobra spółka. Przyglądałem się już jej i przeanalizowałem ostatni raport. Faktycznie spółka spełnia moje kryteria. Nie dość, że jest rentowna, to jeszcze dość spora. Wysoka kapitalizacja sprzyja bezpieczeństwu inwestycji. Może pomyślisz, że jestem wybredny, ale mimo tego nie zdecyduję się (jeszcze) na inwestycję w IQP. Powód jest prosty: nie rozumiem ich biznesu. Taka specyfika funduszy, że nie wiadomo, kiedy zarabiają a kiedy nie. IQP będzie na mojej liście rezerwowej, ale w pierwszej kolejności zainwestuję w spółkę, która prowadzi prosty biznes.

Przyglądałem się niedawnemu debiutantowi Fresh24. Muszę przyznać, że podoba mi się jej działalność - e-grocery czyli sklep z produktami spożywczymi z dostawą do klienta. Sektor wg mnie bardzo przyszłościowy, ale spółka to niestety kompletny start-up generujący potężne straty i na dodatek z kapitalizacją z kosmosu. Będę kibicował spółeczce i przyglądał się jej rozwojowi. Nie wykluczam wejścia w tę inwestycję, ale najwcześniej za kilka miesięcy. d'oh!

topfacet
Wysłane: 20 marca 2011 15:26:02
Ja mam IQP w portfelu, nie wiem co tam jest dla Ciebie skomplikowanego, wszystko jest jasne:).

Co do tej spolki o ktorej piszesz, zobacz jaka jest wielka konkurencja na tym rynku! Szczegolnie sieci handlowe w to wchodza np. Alma, Leclerc.

ynwestor
Wysłane: 21 marca 2011 00:08:04
topfacet, może ja jestem taki głupi, ale naprawdę nie rozumiem biznesu takich spółek jak IQP. Znacznie łatwiej jest mi ocenić sytuację spółki, która coś produkuje/sprzedaje/wykonuje jakąś konkretną usługę. Wtedy wiadomo co to koszty, a co przychody. W przypadku funduszy jak IQP na przykład, to gubię się w tym co jest przychodem, co przeszacowaniem wartości inwestycji i co faktycznym zyskiem gotówkowym, a co papierowym. Dla mnie to zbyt skomplikowane. Z tego względu unikam takich spółek na rzecz do bólu nudnych z prostym acz innowacyjnym biznesem.

Co do konkurencji na rynku e-grocery to się zgodzę... i też nie zgodzę :D Spółka Fresh24 działa wyłącznie na terenie Warszawy i okolic. Konkurentów ma tam ledwie kilku. Na pewno ciężko jest się jej przebić, ale nie przesadzałbym z konkurencją. Na jakim rynku nie ma konkurencji???

Zgoda co do tego, że konkurencja może osłabić nawet najlepszą spółkę. Konkurenci tylko czekają na nawet najmniejsze potknięcie i od razu rozpychają się na rynku. Z tego względu szukam spółek, które działają na rynkach, na których jeszcze nie ma konkurencji albo jest ona słaba. Wg mnie takie spółki to Organic, Plasma i po części Ekopol, w które zainwestowałem. Pod tym względem podoba mi się też InteliWise, ale wg mnie jest ona obecnie zbyt droga.

ynwestor
Wysłane: 24 marca 2011 00:08:00
Sprzedałem akcje Emcinsmedu. Jakoś nie przekonał mnie ich ostatni raport. Spółka działa na bardzo niskiej rentowności, w czym upatrzyłem ryzyko. Jako plus należy zaliczyć to, że Emcinsmed sporo inwestuje, w czym upatruję szansę na przyszłe zyski. Będę obserwował spółkę i znów w nią zainwestuję, jeśli kurs spadnie o minimum kilkanaście procent. Z uwagę przeanalizuję też następny raport kwartalny. Zysk z inwestycji to 5 %.

Portfel

Kredyt Inkaso +4,5%
Sanok +0,6%

Biomaxima -17,6%
Ekopol -18,5%
Invest-Remex -13,2%
Mabion +4,5%
Organic +26,1%
Orzeł Opony +67,4%
Plasma -13,4%

Invest-Remex ostatnio silnie spada. Topnieją też zyski z Orzeł Opony. Na plus zaskoczył Organic Farma Zdrowia - dzisiaj ładny wzrost.

Obserwuję: 4FunMedia, Gino Rossi, Wierzyciel, BioErg

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5