pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

robkob

robkob

Ostatnie 10 wpisów
A ja to widzę tak:

kliknij, aby powiększyć

Przepraszam że wklejam wykres na twoim wątku, ale to kolejny dowód jak dwie osoby mogą widzieć co innego patrząc na to samo. Pozdrawiam i życzę powodzenia wave
P.S. Ale zakładając że korekta na rynku się pogłębi, to zejście do linii trendu spadkowego oczywiście jest możliwe.
Najważniejszy jest czas...

To jest zastanawiające jak odmienne spojrzenie na rynek można mieć(dź). W momencie jak zamykałem S-kę na KGHM to Ty napisałeś że otworzyłeś. Dzisiaj ponownie otworzyłem S, a po paru minutach pojawił się Twój wpis o zamknięciu. blah5
Mój obecny target to okolice 197zł.
Najważniejszy jest czas...

Ja to bym widział taki ruch: charts.stockwatch.pl/chart/ump...
Na WIGu okolice 53000 pkt, na WIG20 okolice 1880 pkt. Daje to ruch 10-11% w dół.
Najważniejszy jest czas...

A to nie jest w tej najdroższej opcji? Bo ja też nie mogę u siebie znaleźć.
Najważniejszy jest czas...

Witaj. Zauważyłem pewną niezgodność w tym co napisałeś.
Cytuję "Wykres analizuje w następujący sposób. Trend wyraźnie wzrostowy, RSI trend malejący, co pozwala mi wierzyć że to jeszcze nie czas na korektę."
Nie jestem może mistrzem analizy technicznej, ale czy właśnie jeśli masz coraz wyższe szczyty na wykresie cenowym, a jednocześnie coraz niższe szczyty na RSI, to czy taki układ to nie jest dywergencja wskazująca na duże ryzyko zmiany trendu? Niech wypowiedzą się lepsi w tym temacie. O powyższej sytuacji możesz sobie poczytać np. tutaj:
comparic.pl/wskaznik-rsi-dzial...
Wg mnie jest to świetnie opisane. Nie wiem co pisze Murphy w swojej książce.
Pozdrawiam.
Najważniejszy jest czas...

Nie ja prowadzę ten konkurs Asiu, ale obawiam się, że troszkę późno już.

Wojetek napisał(a):
Lista zaktualizowana. Na tą chwilę zapisy są zamknięte, mamy 4 rezerwowych.
Najważniejszy jest czas...

Dobra robota thumbright . Chyba cię troszkę sprowokowałem do tych wpisów binky Powodzenia.
Najważniejszy jest czas...

Jeśli nastąpi korekta na Sanoku, to jaki zakładasz jej zasięg? Ja miałem kupić koło 20, ale w dniu wybicia zaspałem. Potem obiecywałem sobie że kupię jak się cofnie z poziomu 22. Teraz to już nie wiem czy łapać pociąg czy cierpliwie czekać na swoje 20-21. Obroty spore.
Najważniejszy jest czas...

A ja przejrzałem kronikę eamona i nie odniosłem wrażenia że ma jakąś strategię. W ciągu pół roku trzy razy zmienił zasady. Wprawdzie portfel rośnie (w tamtym roku to nie jakaś wielka sztuka), więc należą się gratulacje, ale kto powiedział, że cheronowi nie urośnie. Zalecałbym większą powściągliwość w wyrażaniu opinii.
Najważniejszy jest czas...

Mam taką teorię... gandalfp kupuje spółkę w wirtualnym konkursie Stockwatch, a potem pompuje jej kurs do niebotycznych rozmiarów na realnym rynku, żeby wygrać konkurs Silenced . Zwróćcie uwagę, że historia już miała miejsce dwie edycje wcześniej. Skąd facet ma tyle kasy... binky
Najważniejszy jest czas...

Uzasadnienie wyboru AIRWAY

kliknij, aby powiększyć

Liczę na powtórzenie układu po wybiciu z zielonej strefy. Wsparcie trzyma dość dobrze i tam ustawiam stop loss. Realizacja zysku przewidziana po kontakcie z zieloną linią, ale decyzja zostanie podjęta po obserwacji wolumenu i wskaźników.
Najważniejszy jest czas...

Skoro mam wybrać spółkę to poproszę o zakup AIRWAY. Posesji rozrysuję kreski w celu uzasadnienia.
Najważniejszy jest czas...

Działa. Wygląda na to, że problemem nie jest Chrome, tylko mój słaby wzrok (skalowanie 125%). Dzięki salute
Najważniejszy jest czas...

Czy można prosić o link do całej treści regulaminu? W przytoczonym fragmencie jest mowa o wolumenie minimalnym a nie widzę jaka ma być jego wartość. Nie mogę tego znaleźć, ale przypomina mi się kwota 50tys.

P.S. Chyba już rozumiem. Skoro mamy do dyspozycji 5000 zł więc taki obrót na sesji jest wymagany. binky
Najważniejszy jest czas...

Próbuję stworzyć prywatną bibliotekę analiz. Kiedy eksportuję lub publikuję wykonane kreski a potem próbuję odtworzyć, wykres pojawia się, ale obcięty po obu stronach o jakieś 10% szerokości (w sumie 20% king ). Nie mogę z tym nic poradzić mimo zmiany wielkości, rozdzielczości, itp. Rzecz dzieje się w Chrome - wersja najnowsza 64 bit
AHA. Wykresy chciałbym zapisywać w dziale "Moje analizy"
Najważniejszy jest czas...

Ja przepraszam że się czepiam, ale czy to aby nie jest troszkę wpychanie się do kolejki skoro nowa edycja nie jest ogłoszona? Ale skoro inni się zgłaszają to ja niestety też musze się troszkę powpychać i ZGŁASZAM AKCES do kolejnej edycji. Oczywiście spółkę podam później.
Najważniejszy jest czas...

Pozwolę sobie troszkę Cię ostrzec. Patrząc na kurs i rozkład wolumenów to wzrosty o których piszesz być może już były. Kto miał kupić to wiedział wcześniej, że ma to zrobić. A piszę dlatego, że ostatnio bardzo sparzyłem się na spółce Excellence, gdzie również JC pokazał się w akcjonariacie. Rany liżę nadal i końca nie widać. Pozdrawiam i życzę udanego Nowego Noku.
Najważniejszy jest czas...

Czy może mi ktoś odpowiedzieć jaka była rzeczywista redukcja? Zapisałem się na 32 akcje a dostałem 13szt. To chyba nie jest redukcja 56,8%.

P.S. Proszę o wykasowanie tego post... ta ilość wynika z zaokrągleń... źle policzyłem
Najważniejszy jest czas...

Heh! dobre... tyle razy tu byłem i czytałem Twoje kroniki, ale teraz jak przeczytałem, że "inwestowanie stało się dla mnie oprócz wędkarstwa i chodzenia po górach takim trzecim hobby", to od razu dodałem do obserwowanych love4
Teraz sezon na szczupaki, leszcze były latem. Mam nadzieję, że obaj nie będziemy się zachowywać na parkiecie jak leszcze, czego życzę również innym czytelnikom. Pozdrawiam
Najważniejszy jest czas...

Normalnie cudotwórca :). Dzięki za pomoc!
A tak nawiasem...wave uwielbiam leszcze

Tylko nie pisz że lubisz osły blah5
Najważniejszy jest czas...

Od wczoraj mam problem z prawidłowym wyświetlaniem strony głównej w Chrome. W ogóle nie wyświetla się środkowa kolumna z artykułami, analizami, itp. Nie widzę również mapy rynku oraz skanera ze spółkami rosnącymi, malejącymi i reszty tego paska który jest w górnej części. W innych przeglądarkach strona wyświetla się poprawnie. Proszę o pomoc i pozdrawiam.
Najważniejszy jest czas...

No więc podaję zaległe uzasadnienie.
Na poprzedniej sesji miało miejsce bardzo dynamiczne wybicie, po komunikacie o zawarciu porozumienia przez jedną ze spółek zależnych z zagranicznym podmiotem, budującym na południu Europy dwie farmy fotowoltaiczne o mocy ponad 500 MW. Jako ciekawostka... na koniec lipca 2020 roku całkowita zainstalowana moc elektrowni fotowoltaicznych w Polsce wynosiła 2261,3 MW. Biorąc pod uwagę skalę dotychczasowej działalności spółki, kontrakt ten może znacznie zwiększyć przychody nowopowstającej Novavis Group S.A.
W ostatnim czasie rozpoczął się proces połączenia Novavis S,A z Rubicon Partners S.A. Rubicon występuje tutaj jako inwestor kapitałowy. Nadrzędnym celem partnerów jest budowa znaczącego podmiotu działającego na rynku odnawialnych źródeł energii oraz osiągnięcie w latach następnych skonsolidowanych przychodów na poziomie od 150 do 200 milionów złotych rocznie. Brzmi nieźle.
Liczę na to, że dzisiejsze cofnięcie to tylko korekta po dużym wzroście. Myślę, że kursem może troszkę w najbliższym czasie bujać, ale wg mnie kierunek jest raczej na północ.
Najważniejszy jest czas...

Sprzedaję Carbon Studio i kupuję Novavis. Uzasadnienie zakupu w godzinach wieczornych.
Najważniejszy jest czas...

Właśnie na jednym z kanałów TV był wywiad z kobietą, która skarżyła się, że stwierdziła u siebie konieczność wykonania badania piersi. Niestety zderzyła się z zamkniętymi ośrodkami zdrowia jak również gabinetami prywatnymi. Tak sobie pomyślałem czy urządzenie BRASTER nie jest pewnego rodzaju rozwiązaniem na te czasy... Ciekawe czy ktoś dostrzeże potencjał.
Najważniejszy jest czas...

Proszę o sprzedaż BRASTER i zakup CARBON STUDIO.
Wygląda że kurs wychodzi z korekty na sporych obrotach. Zakup spekulacyjny. TP trudny do określenia.
Najważniejszy jest czas...

HEH... kupujący spółki tzw "popularne" np: SCPFL, mają niezły zgryz w związku z tym punktem regulaminu. Świeża kasa zasilająca przeróżne konta IKE, IKZE itp właśnie wchodzi na rynek. Ja też naiwnie ustawiłem się niżej z nadzieją na taniość... blah5
Najważniejszy jest czas...

Spoko. Chętnie przyjmę nagrodę pocieszenia Whistle . Wszystkiego dobrego w nowym roku.
Najważniejszy jest czas...

Odnośnie najlepszych inwestycji w tej edycji... chciałbym zauważyć że moja inwestycja w Unimot przyniosła jedynie 110,98%, problemem była niska baza po nieudanych spekulacjach na Brasterze... Cóż... w tym roku zapowiada się podobnie d'oh!
Najważniejszy jest czas...

Dzięki i wzajemnie. Tak właśnie dumam czy strategia trzymania papieru jest dobra jak w moim przypadku. Kupiłem to dość dawno na jednym z dołków i niby jestem na niezłym plusie to jednak mogłem zrobić kilka kółeczek i zysk byłby ponad 100%. Wahania kursu dość przewidywalne.
Najważniejszy jest czas...

Chyba muszę dokonać wyboru bo z 5 moich typów 4 te lepsze już zajęte (SCPFL, JSW, Skarbiec i Livechat). Mam nadzieję że nie ugryzę się w język ale wybieram BRASTER. Uzasadnieniam to tak:
Spółka na krawędzi bankructwa. Jak nie zaczną sprzedawać to kiepsko z nimi. Ostatnio widać że 50gr to w pewnym sensie jakaś niewidzialna trampolina. Ludzie związani z zarządem skupują akcje małymi pakietami. Coś może być na rzeczy. Liczę tu na małą spekulację i rehabilitację za rok 2019 kiedy to wybierając również Braster pogrzebałem szanse na pierwszą piątkę. Typ krótkoterminowy. Potem straty zamierzam odrobić na UNIMOT king .
Najważniejszy jest czas...

Ja oczywiście zgłaszam się do portfela na rok 2020. Spółkę podam później
Najważniejszy jest czas...

le rom... jak nic kiedyś nobla literackiego za te swoje wpisy dostaniesz... trzeba by to podesłać mewą pocztową do Sztokholmu thumbright
Najważniejszy jest czas...

Oops... samo mi się odpowiedziało. Szacunek salute
Najważniejszy jest czas...

Wojetek... proszę Cię oświeć mnie... Właśnie dumałem że teraz dobry moment na kupno Arcusa, a tu widzę że sprzedajesz Think . Czyż nie zbliża się właśnie na malejących obrotach do linii trendu zapoczątkowanego z początkiem roku? Poza tym widzę wsparcie w postaci poprzednich szczytów. Ciekawe czy mój tok rozumowania ma sens...
Najważniejszy jest czas...

Po raz drugi kupuję UNIMOT.
Najważniejszy jest czas...

Sprzedaję BRASTER z powodu zagrożenia utratą płynności. Na razie nic nie kupuję
Najważniejszy jest czas...

Proszę o sprzedaż UNIMOT i ponowny zakup BRASTER. Pora odrobić starty poniesione na tej spółce w styczniu i lutym.
Najważniejszy jest czas...

Moja inwestycja w Braster niewątpliwie ciąży na wynikach portfela. Okazało się że kurs ani trochę nie chce powrócić do góry. Sprzedaję więc BRASTER i kupuję UNIMOT. Uzasadnieniem jest wyhamowanie długoterminowych spadków i utworzenie formacji nieco przypominającej filiżankę z uszkiem. Jeśli chodzi o wskaźniki, to EMA25 przecina od dołu EMA50 oraz rośnie w końcu wskaźnik AD. Liczę na zarobek w granicach 15-20%.
Najważniejszy jest czas...

Wojeteku salute . Szacunek za dobry timing... Można by napisać że jesteś przeciwieństwem mnie.
Najważniejszy jest czas...

Skoro nie Kruszwica to może BRASTER... szkoda że nie wszedłem wcześniej na forum bo dziś ładnie rośnie. Szans na wzrosty tej spółki upatruje w wejściu na rynek chiński, a tam wiadomo... wszystko się może zdarzyć.
Najważniejszy jest czas...

Zgłaszam się do konkursu. Wybieram spółkę KRUSZWICA - głównie ze względu na ostatnią mocną przecenę i nadzieję na częściowe odrobienie strat.
Najważniejszy jest czas...

Czyszczę biblioteczkę:

allegro.pl/gielda-wolnosc-i-pi...

allegro.pl/analiza-techniczna-...

Książki są w stanie prawie idealnym, mają normalne ślady użytkowania. Można kupić również poza allegro pisząc do mnie na PW
Najważniejszy jest czas...

Dzisiejsza przecena zasponsorowana niewątpliwie przez CBA, która to aresztowała prezesa MNI...

www.pb.pl/2522042,14888,pieciu...
Najważniejszy jest czas...

To może inny link: biznes.pap.pl/NSE2/pl/index/ne...

w punkcie 8 mamy:

Cytat:
8. Cena, po której nabywane będą akcje objęte wezwaniem

Cena, po której Wzywający zobowiązuje się nabyć Akcje objęte
Wezwaniem, wynosi 56 zł (pięćdziesiąt sześć złotych) za jedną
Akcję.
Najważniejszy jest czas...

Jest wezwanie na akcje TMS:
www.parkiet.com/artykul/111430...

Sytuacja dość dziwna bo cena wezwania 56 zł a w ofercie prywatnej rok temu akcje sprzedawane były po cenie 61 zł. W rękach ING i Union jest ponad pół miliona akcji, więc nie wydaje mi się że chcieliby tak łatwo stracić 10% na transakcji. Czy macie jakieś przemyślenia nt. ew. podwyższenia ceny wezwania?
Mnie osobiście zdziwił fakt że kurs otworzył się 10 zł poniżej ceny wezwania, a teraz inwestorzy niechętnie kupują (a raczej sprzedają) na poziomie 52 zł.
Najważniejszy jest czas...

A mnie trochę zaskoczyła informacja, iż angielska prasa uważa Czarnogórę za najgroźniejszego przeciwnika Anglików w naszej grupie eliminacyjnej. Czy ktoś zna choć jedno nazwisko piłkarza z Czarnogóry? Ja znam choć kilka ukraińskich...
Najważniejszy jest czas...

154,50
Najważniejszy jest czas...

robkob MNI 6 PND 4
Najważniejszy jest czas...

A ja nie mogę się nadziwić że z tak słabym wynikiem jestem w połowie peletonu. To świetnie pokazuje jak w boczniaku ciężko się zarabia... A może to już bessa? ... na moich spółkach zaczęła się w lutym...
Najważniejszy jest czas...

robkob GRI 5 ZUE 5
Najważniejszy jest czas...

61,35
Najważniejszy jest czas...

Trochę się pospieszyłem z poprzednim postem... jest info:
www.gpwinfostrefa.pl/palio/htm...
Jak widać Ipopema była tylko posrednikiem transakcji hello1
Najważniejszy jest czas...

Cytat:
06.05. Warszawa (PAP) - Jan Kolański, prezes Jutrzenki, sprzedał 100 proc. udziałów w Colian Investment. Nabywcą jest Ipopema 21 Fundusz Inwestycyjny Zamknięty Aktywów Niepublicznych - poinformowała Jutrzenka w komunikacie.
Colian Investment był posiadaczem akcji PWC Odra, które stanowiły ponad 20 proc. kapitału zakładowego tej spółki.


Czy w związku z tą informacją wg was prawdopodobieństwo fuzji Odry z Otmuchowem rośnie czy maleje? Jak wiadomo prezes Kolański był zdeterminowany mocno do przejęcia Odry, gdyż wg niego spółki się uzupełniały. Czy Ipopema będzie bardziej chętna do oddania swojego pakietu dla OTM, czy też jest to zagrywka przy założeniu że duży fundusz ma większe przebicie i możliwości na rynku? blah5 Think
Najważniejszy jest czas...

Nie mogę zrozumieć dlaczego spółki posiadają tak dziwne skróty swoich nazw... na przykład:
Orzeł Biały S.A. - wpisuję do wyszukiwarki orzeł biały, orzel bialy, OBL i nic. Żeby pojawił się skrót do forum lub strony spółki należy wpisać ORZBIALY. Cięzko taki skrót odgadnąć. Czy nie możnaby po prostu wprowadzić możliwość wyszukiwania po tickerach? Może się czepiam, ale jest to trochę irytujące zwłaszcza dla osób posiadających słabe łącze internetowe (jak ja).
Pozdrawiam wave
Najważniejszy jest czas...

Frog napisał(a):
No to teraz Was zaskoczę bom

Frog - HEL 7 GOT 3


Tak samo wierzysz w HEL jak ja kiedyś w 05N... Straciłem na tym 25% portfela. Ale życzę powodzenia! wave
Najważniejszy jest czas...

Nie zmieniam koni...

robkob - OBL 5 PND 5

w perspektywie wymiana na MNI, JWC, lub GRI
Najważniejszy jest czas...

Ja jednak widzę pozytywy! Nikt nie był więcej jak 2 razy na minusie! Dancing
Najważniejszy jest czas...

40,85
Najważniejszy jest czas...

Cytat:
Mi się kiedyś nawet udało zapisać na wf na PW

Mógłbyś wyjaśnić co to "wf" i "PW"? Uwielbiam snookera i regularnie staram się grywać na www.gryonline.gazeta.pl (niestety w realu nie mam z kim oraz gdzie). Jakby co, zapraszam na umówioną partyjkę snooka na ww portalu.
Najważniejszy jest czas...

Cytat:
Przegrzebałem wszystko co się dało w poszukiwaniu takiego tickera, a nie wpadłem na najprostsze rozwiązanie.
Nie przejmuj się... ja szukałem miesiąc temu blackeye
Najważniejszy jest czas...

robkob - OBL 6 PND 4

Są to moje spółki portfelowe. Na OBL rozstrzygnie się chyba definitywnie sprawa przejęcia Baterpolu, natomias PND to taka alternatywa dla OIL, RBC, EFH, oraz HWE które też mam na oku i są w poczekalni do zamiany.
Najważniejszy jest czas...

Wyniki końcowe (nieoficjalne) konkursu marcowego. Przypominam iż rozliczenie nastąpiło po cenach średnich z sesji 31.03.2011.


kliknij, aby powiększyć


Poprosiłem Froga żeby potwierdził poprawność i wówczas wyniki można będzie uznać za oficjalne.

Gratuluję zwycięzcy, a wszystkim życzę powodzenia w kolejnych edycjach. salute
Najważniejszy jest czas...

lukch napisał(a):
Czy jak ostatecznie będzie z tym MDS? Uwzględniane PP czy nie ...


Niestety... muszę Cię zmartwić.
Najważniejszy jest czas...

misza napisał(a):
a już myślałem, że będę miał u ciebie "zieloną jedyneczkę" w tabelilove10


Niewykluczone że będziesz miał... gorzej jak będą to dwie jedyneczki za miejsce 11 blackeye
Najważniejszy jest czas...

Klasyfikacja po sesji 30.03.2011


kliknij, aby powiększyć


Jak widać do 13 miejsca wszyscy mają szansę na podium. Bardzo to ekscytujące blackeye
Jutro końcowa klasyfikacja. Rozliczenie będzie nie po cenach zamknięcia lecz po średnim kursie z ostatniej sesji na której zawarto transakcję. salute
Najważniejszy jest czas...

Nie mogę edytować poprzedniego posta więc prostuję...

Oczywiście Hawe sprzedałem nie po 8,805679 tylko po 3,805679. Przepraszam!
Najważniejszy jest czas...

Cytat:
pytam tylko z czystej ciekawości - po ile mi "opchnąłeś" HWE


Dokładnie po 8,805679 zł. Zarobiłeś na nich 823,38 zł. blackeye
Najważniejszy jest czas...

Zaraz siadam do kalkulacji
Najważniejszy jest czas...

A czy bierzesz pod uwagę spadki na OPT? Wówczas to Ty będziesz w większych opałach blackeye. Ja nadal liczę na chwilowy wyskok do góry GRI, które jak do tej pory zawodzi mnie bardzo. Mam jeszcze 2 sesje. wave
P.S. Co ja bym dał za taki wynik w realu...
Najważniejszy jest czas...

Mi też pachnie korektą na Hawe.

Oto klasyfikacja po sesji 29.03.2011


kliknij, aby powiększyć


Jak widać emocje będą do samego końca (który to nastąpi pojutrze) salute
Najważniejszy jest czas...

Milek napisał(a):
Milek - TPE zamiana KGH


Zrobi się!
Najważniejszy jest czas...

Klasyfikacja po sesji 25.03.2011


kliknij, aby powiększyć


Do końca miesiąca jeszcze 4 sesje i ciężko będzie dogonić lidera. Dzisiaj niezły skok do góry zaliczył topfacet thumbright

Życzę miłego weekendu salute
Najważniejszy jest czas...

Poza tym dochodzi jeszcze możliwość podkupywania akcji Gino przez Wojasa w celu zwiększenia swojego udziału na WZA podczas którego ma być głosowana emisja akcji. Wojas w tej chwili ma ok 20% głosów a potrzebuje 26% żeby emisję odrzucić. Czy dobrze kombinuję?Think
Najważniejszy jest czas...

Biorę udział w tym konkursie od początku ale nie przypominam sobie TAKICH osiągnięć blackeye
Najważniejszy jest czas...

Klasyfikacja po sesji 24.03.2011


kliknij, aby powiększyć


Niektórych gapiostwo drogo kosztowało... puke_l
Najważniejszy jest czas...

Coś mi się widzi że po jutrzejszej sesji dojdę do czołówki... hello1
Jest info na które czekałem!
Najważniejszy jest czas...

lukch napisał(a):
Heh, to znaczy, że nie uwzględnicie spadku kursu z tytułu odcięcia w wycenie konkursowej? No to fajnie lipa, czy konkurs nie powinien uwzględniać warunków rynkowych, split jakby był to też nie?


Wg mnie w okresie kiedy PP nie są notowane trudno byłoby o prawidłową wycenę wartości portfela. O tym że nie uwzględniamy odcięcia w wycenie wspominaliśmy parę dni temu.
Najważniejszy jest czas...

Klasyfikacja po sesji 23.03.2011 (z uwzględnieniem zamiany xp32)


kliknij, aby powiększyć
Najważniejszy jest czas...

Może ogłosimy konkurs pod tytułem: "Jaką ważną sprawę w godzinach 7-24 załatwia Taurus80?". Jest to bardzo intrygujące. Nagrodą mógłby być np. godzinny pobyt na basenie.. Angel
Najważniejszy jest czas...

Zrób tak jak moja znajoma. Wizyta w salonie piękności a potem masaż rozgrzanymi kamieniami. Ponoć można się nieźle wyluzować. Jej pomaga blackeye
Najważniejszy jest czas...

Taurus80... jeśli to odcięcie jest dzisiaj po sesji (nie siedzę w temacie) to chyba masz ... Silenced (niedomówienie)
Najważniejszy jest czas...

Klasyfikacja po sesji 22.03.2011


kliknij, aby powiększyć


salute
Najważniejszy jest czas...

Właśnie zasiadam do tworzenia klasyfikacji. Ale dzisiaj ciekawie się zapowiada .. Whistle
Najważniejszy jest czas...

Cytat:
xp32 - MDS zamiana BRS


Spóźniłeś się trochę więc zamiana będzie po cenach z 23.03.2011
Najważniejszy jest czas...

BIM BAM! Zamykamy i podsumowujemy!

na dzisiejszej sesji dokonają się następujące zamiany:

mrk - zamiana MDS na GOT
buldi - zamiana MDS na CAR
nemooo - zmiana MDS na EFH
v3nom - zamiana MDS na BZW
tratata - KGHM zamiana KOV
pardi - TPE zamiana ATT
mathu - GNT zamiana SNS
mila - MDS zamiana CKL

Wieczorem postaram się przedstawić aktualną klasyfikację salute
Najważniejszy jest czas...

ostatnie chwile na zamiany...
Najważniejszy jest czas...

Oglądałem debatę nie w całości ale moje spostrzeżenia są takie:
- jak dowiedziałem się że rząd majstruje w OFE byłem oburzony,
- jak dowiedziałem się że będzie debata to pomyślałem że Balcerowicz wygra w cuglach,
- jak usłyszałem argumenty min. Rostowskiego to zgodziłem się z nim,
- jak zobaczyłem nieporadność Balcerowicza to pomyślałem - po co mu to było...

Myślę że wielu ludzi wcześniej mało obeznanych z tematem ma podobne odczucia.
Najważniejszy jest czas...

Zgodnie z tym co Frog pisał na początku miesiąca, wartość PP nie będzie doliczana do wyceny akcji. Więc kto nie zamieni ten straci...

Ja w styczniu miałem jednego pewniaka CIE, który PP miał odcinane bodajże 29 stycznia, ale nie mogłem wstawić do konkursu, bo akurat w tym miesiącu regulamin na to nie pozwalał. Ciech urósł sporo, a w lutym zapis ten został zniesiony... Byłem niepocieszony. blah5
Najważniejszy jest czas...

Będzie gorąco! blackeye
Najważniejszy jest czas...

mrk napisał(a):
jestem juz spóźniony?


To zależy... na dzisiaj tak. "...Zamiana odbywa się po średnich kursach z dnia zamiany. Aby zgłosić chęć zamiany, należy podać informację na wątku (przed godziną 8:00 dnia, w którym chcemy dokonać zamiany)."

Zamiany zgodnie z regulaminem dokonane będą po kursach średnich z sesji 22.03.2011

Kiedy to odcięcie PP na Midasie?
Najważniejszy jest czas...

Ja też miałem ustawiony taki wirtualny stop loss (dobre!) na Hawe na poziomie 3,65 zł. Minęło parę tygodni, Hawe już zaliczyło niemal 3 zł a ja nadal siedzę na akcjach jak kura na jajach. Jedynym pocieszeniem jest ostatnie odbicie (byle nie tylko do przebitej jakiś czas temu linii trendu wzrostowego). NIE IDŹ TĄ DROGĄ... blackeye
Najważniejszy jest czas...

Ja mam rachunek w Aliorze i muszę powiedzieć że jestem zadowolony, głównie ze względu na niskie koszty. Z tym PIT-em to rzeczywiście ogromna wtopa. Najbardziej zastanawia mnie to iż wartości podane w PIT po korekcie nie zgadzają się z moimi zapiskami oraz z historią transakcji o parę tysięcy. A ostatnio Alior reklamuje się że rozliczy KAŻDEMU pita za darmo. ZART! Speak to the hand
Jedyna rzecz która mnie denerwuje to trochę kiepskie narzędzie do analizy technicznej w NOLu. Najbardziej brakuje mi pokazywania wartości po najechaniu kursorem na dany punkt. Także narysowane linie trendu po zmianie zakresu czasowego nie poruszają się za wykresem.
Do plusów można zaliczyć fakt iż gotówka z konta maklerskiego jest automatycznie przelewana na rachunek bankowy (po złożeniu jednorazowej dyspozycji) gdzie jest oprocentowana na 2%.
Najważniejszy jest czas...

Klasyfikacja po sesji 18.03.2011


kliknij, aby powiększyć


Przetasowania są niesamowite. Midas znaczy Złoty Król king
Najważniejszy jest czas...

Arcyciekawa klasyfikacja po niemniej ciekawej sesji 15.03.2011


kliknij, aby powiększyć


Dzisiejszym bohaterem jest MASA, który jako jedyny przeszedł na zieloną stronę! Gratulacje! thumbright
Najważniejszy jest czas...

Dzisiaj chyba się to zmieni. Otworzyłem notowania i przeżyłem mały szok. W nocy widziałem co się dzieje w Japoni i na giełdach azjatyckich więc trochę byłem na to przygotowany. Niestety, spadki są realizowane na dość wysokich obrotach. Okazja...? Czy początek większego ruchu w dół? Pożyjemy, zobaczymy.
Najważniejszy jest czas...

Klasyfikacja po sesji 14.03.2011


kliknij, aby powiększyć
Najważniejszy jest czas...

TheBlackHorse napisał(a):
TheBlackHorse - zmiana KGH na OIL


zrobione
Najważniejszy jest czas...

Na inwestowanie z lewarem można przeznaczyć max 10-20% portfela. Chyba że pieniądze są z góry przeznaczone na zatracenie to można ryzykować całością i liczyć że albo się staniesz bogaty albo zejdziesz na ziemię. Ale w przypadku agresywnego inwestowania trzeba być naprawdę znawcą rynku żeby zminimalizować ryzyko. Początkujący inwestor z początku może mieć nawet trochę szczęścia i zarobić na jednej czy dróch transakcjach, ale nie oszukujmy się... w dłuższym terminie prawdopodobnie zostanie dawcą kapitału.

Sam zaczynałem na początku ostatniej bessy i nie zdawałem sobie do końca sprawy z ryzyka. Tłumaczyłem sobie że przecież na pewno się odkuję bo nie można wiecznie tracić. Boleśnie się przekonałem jaka jest prawda...
Najważniejszy jest czas...

Podałem źródło z którego czerpię dane oraz podałem metodę wyliczania średniej ważonej. Jeśli coś jest nie tak to zawsze można napisać swoje spostrzeżenia.
Najważniejszy jest czas...

Wobec powyższego proponuję zamknąć wątek.
Najważniejszy jest czas...

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 3 stycznia 2009
Ostatnia wizyta: 16 stycznia 2021 17:06:15
Liczba wpisów: 166
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 3

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,107 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +151,47% +30 293,47 zł 50 293,47 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d