pixelg
MEDICALG - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

MEDICALG [MDG]

AKTUALNY KURS: 29,40 zł (-0,34%) 18-10-2019 16:14
Kamil Gemra
Wpisów: 3 006
Wysłane: 2 czerwca 2011 12:11:01
W dzisiejszej Wyborczej ukazał się artykuł o spółce. Oto fragment:

Cytat:
Z badań nad dźwiękami wyszedł biznes w telemedycynie. Spółka z Warszawy od roku podbiera amerykańskim rywalom kontrakty na ich rodzimym rynku

Z jednej strony smartfon z logo amerykańskiej sieci komórkowej Verizon, z drugiej - pudełeczko z trzema elektrodami. Marek Dziubiński, dr informatyki z Politechniki Gdańskiej i prezes Medicalgorithmics podpina mi elektrody do nadgarstków.

- Już raz podczas podobnej prezentacji wykryliśmy zaburzenia pracy serca - rzuca od niechcenia. Niepotrzebnie. Już i tak elektrody na nadgarstkach utrudniają notowanie, do tego zaczynam zerkać na ekran telefonu.

Całość: gospodarka.gazeta.pl/IT/1,6980...

soonny
Wpisów: 176
Wysłane: 2 czerwca 2011 14:39:49
mam nadziejed że dla weteranów wystarczy angry3

Miszczu
Wpisów: 16
Wysłane: 2 czerwca 2011 16:52:06
Emisja będzie podzielona pomiędzy fundusze i indywidualnych.
W grupie indywidualnych będzie podział na dużych i drobnych.
Bardzo prawdopodobne, że będzie redukcja, więc trzeba się kontaktować z doradcą i ustawiać się w kolejce.... Angel

Kamil Gemra
Wysłane: 3 czerwca 2011 17:50:46
Wczoraj w TVN CNBC wypowiedział się Prezes. Link do wywiadu: www.tvncnbc.pl/9488217,0,0,2,1...

Miszczu
Wysłane: 5 czerwca 2011 15:06:24
Wywiad w TVN CNBC nie był chyba najlepszy ani z dla TVN CNBC ani dla Spółki.

Po pierwsze: dziennikarz nie do końca chyba zrozumiał istotę działalności Medicalgorithmics.

Z dostępnych informacji wynika, że Spółka ma w chwili obecnej wiodącą na świecie technologię zdalnego i ciągłego monitorowania akcji serca dającą sygnały wskazujące na nieprawidłowości głównie związane z arytmią. Tymczasem dziennikarz był chyba przekonany, że Spółka prowadzi jakieś badania związane z terapią - co nie jest prawdą. Spółka produkuje ultranowoczesne urządzenia diagnostyczne i zajmuje się ich obsługą oraz integracją z istniejącymi systemami IT w najważniejszych centrach medycznych w USA. Dodatkowo Spółka świadczy usługi programistyczne związane z modyfikacją istniejących systemów elektronicznej obsługi danych dot. pacjentów.

Po drugie: dziennikarz nie odkrył różnicy pomiędzy Spółką a innymi podmiotami notowanymi już na NC

Spółka po czterech latach pracy nad produktami rozpoczęła w zeszłym roku ich komercjalizację i już osiągnęła rentowność na poziomie 1,75 mln zł netto - co jest samo w sobie zjawiskiem dość unikatowym jak na polską spółkę działającą w sektorze technologii medycznych. Według prognoz Zarządu, w 2011 roku Spółka ma osiągnąć dynamikę zysku netto w okolicach +55%. Medicalgorithmics ma jako jedyna firma z Polski certyfikat FDA (Food & Drug Administration) - uprawniający do sprzedaży produktu diagnostycznego w obszarze kardiologii nieinwazyjnej w USA. To jest ogromny sukces. Dodatkowo Spółka ze swoim produktem szybko wypiera innych dostawców już działaljących na tym rynku. Posiadając prawa patentowe do własnej unikatowej technologii i możliwość sprzedaży urządzeń działających w tej technologii Spółka jest niejako skazana na sukces w związku z istniejącym produktem w okresie co najmniej najbliższych kilku lat. Jeśli do tego dodamy modyfikacje i usprawnienia istniejących produktów, budujące się z miesiąca na miesiąc silne referencje medyczne i relacje z ośrodkami medycznymi w USA, a także plany wprowadzenia całkowicie nowych produktów, rozwija się obraz całkowicie unikatowej Spółki.

Po trzecie: Prezes Spółki pomylił się co do terminu debiutu na NC.

Jeśli oferta prywatna zostanie zrealizowana pod koniec czerwca - a na to właśnie wygląda, to debiut na NC nie będzie po wakacjach, ale raczej najpóźniej pod koniec lipca, lub na początku sierpnia. Chyba, że Prezes ma wakacje w lipcu i wtedy właśnie się one kończą - w takiej sytuacji się nie pomylił... Angel

Po czwarte: ani dziennikarz, ani Prezes nie przedstawili w szczegółach unikatowego modelu biznesowego Spółki.

To jest akurat dość ważne, bo Spółka ma kilka źródeł przychodów:
- długoterminowy odnajem sprzędu diagnostycznego;
- outsourcing usług telemedycznych;
- usługi programistyczne.

Kombinacja wszystkich trzech elementów modelu współpracy z klientem powoduje, że Spółka może pozwolić sobie na realizację wyższych marż z uwagi na kompleksowość oraz wartość dodaną świadczonych usług, a ponadto znacząco wydłuża współpracy, co przekłada się na akumulację przychodów z różnych żródeł w kontekście średnio i długoterminowym.

Po piąte: Nikt nie rozwinął tematu planów rozwojowych Spółki

Dla Spółki o charakterystyce podobnej do Medicalgorithmics ważne jest aby udoskonalać istniejące produkty i wprowadzać nowe. Była mowa o udoskonaleniu istniejącego produktu, ale nikt nie rozwinął głębiej tematu nowych projektów, nad którymi pracuje Spółka - a szkoda, bo to akurat mogło być bardzo interesujące dla wszystkich inwestorów potencjalnie zainteresowanych ofertą.

Tak czy owak Spółka wydaje się być bardzo ciekawa i szkoda, że ta krótka rozmowa nie dała szansy widzom zapoznać się z nią w większym zakresie...

Kamil Gemra
Wysłane: 5 czerwca 2011 15:38:15
Niebawem na StockWatch pojawi się wywiad z Prezesem spółki.

Miszczu
Wysłane: 5 czerwca 2011 18:24:08
LOCKUPY

Lockupy na wszystkie akcje istniejące przed emisją kierowaną do inwestorów zewnętrznych wyniosą nie jeden, ale dwa lata. Lockupy dotyczą również akcji należących do funduszy inwestycyjnych już zaangażowanych w spółkę.

Capital One Advisers
Wpisów: 50
Wysłane: 5 czerwca 2011 19:36:03
WIĘCEJ INFORMACJI NT. PROJEKTU

Witamy wszystkich zainteresowanych projektem Medicalgorithmics.

Więcej informacji nt. spółki można uzyskać pod adresem email: info@capitalone.pl

W temacie wiadomości prosimy o tytuł: MEDICALGORITHMICS.

Od poniedziałku będziemy rozsyłać krótkie podsumowanie informacji nt. spółki i zbierać zgłoszenia od osób zainteresowanych otrzymaniem obszerniejszych materiałów.

W treści wiadomości otrzymacie Państwo więcej szczegółów dot. projektu.
Edytowany: 5 czerwca 2011 21:59

Frog
Frog PREMIUM
Wpisów: 5 599
Wysłane: 5 czerwca 2011 21:09:52
Miszczu napisał(a):
LOCKUPY

Lockupy na wszystkie akcje istniejące przed emisją kierowaną do inwestorów zewnętrznych wyniosą nie jeden, ale dwa lata. Lockupy dotyczą również akcji należących do funduszy inwestycyjnych już zaangażowanych w spółkę.

Skąd to info? Masz jakieś źródło, czy trzeba wierzyć na słowo?
Follow me on Twitter
Zanim zaczniesz narzekać, że znikają Twoje posty, przeczytaj Regulamin Forum

Capital One Advisers
Wysłane: 5 czerwca 2011 21:50:03
LOCK-UPY

Potwierdzamy - dwa lata lockupów na wszystkich akcjach serii A i B - co ogranicza możliwość sprzedaży tych akcji na rynku giełdowym.

Ta informacja jest potwierdzona przez Medicalgorithmics.

Dalsze szczegóły w Memorandum kierowanym do nie więcej niż 99 inwestorów.

Capital One Advisers

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 5 czerwca 2011 22:42:47
Ok, wiemy że nie sprzedadzą przez 2 lata. Pytanie o ile drożej zechcą sprzedać akcje NE.
Na ile lat do przodu, potencjalne prognozowane zyski będą zdyskontowane w cenie emisyjnej i czy będzie jeszcze miejsce na wzrosty.
Z drugiej strony, może i warto nawet jak to już po cenie IPO będzie balon Think
Giełda bywa nieprzewidywalna.
Follow me on Twitter

pop
Wpisów: 3 427
Wysłane: 5 czerwca 2011 22:46:00
Jak P/E będzie 10-11-to spółka się rozejdzie i coś się powinno na tym zarobić,ale jak cena będzie przesadzona,to wielu chętnych inwestorow może się wycofać...3some
A jaka ma być wartość nowej emisji...?Think

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 5 czerwca 2011 22:47:56
Masz na myśli P/E historyczne czy prognozowane?

Jak historyczne, to sprzedałbym wszystko co mam i kupił ich akcje. Wątpię że tak będzie. Pewnie cena będzie taka, że P/E będzie poniżej 10 po uwzględnieniu przyszłych potencjalnych zysków (E) za X lat.
Takie uroki balona (mam na myśli emisje prywatne w ogóle). Trzeba kupować drogo. Think
Follow me on Twitter

pop
Wysłane: 5 czerwca 2011 22:49:02
Capital One Advisers napisał(a):
LOCK-UPY

Potwierdzamy - dwa lata lockupów na wszystkich akcjach serii A i B - co ogranicza możliwość sprzedaży tych akcji na rynku giełdowym.

Ta informacja jest potwierdzona przez Medicalgorithmics.

Dalsze szczegóły w Memorandum kierowanym do nie więcej niż 99 inwestorów.

Capital One Advisers

Wszystko fajnie,ale czemu nie odpowiadacie na żadne maile,nawet po interwencji telefonicznej...???
To już zaczyna być nieco irytujące,bo ile można wysyłać zapytań na zasadzie głuchego telefonu...?!.Chociaż byście odpisali,że jestem BE i dlatego nikt mi nie odpowie,ale tak,to ja już nie wiem co myśleć...d'oh!

pop
Wysłane: 5 czerwca 2011 22:51:04
Frog napisał(a):
Masz na myśli P/E historyczne czy prognozowane?

Ja akurat zawsze mam na myśli historyczne,choć prognozowane jest oczywiście równie ważne...3some

Capital One Advisers
Wysłane: 5 czerwca 2011 22:55:54
pop napisał(a):
Wszystko fajnie,ale czemu nie odpowiadacie na żadne maile,nawet po interwencji telefonicznej...???
To już zaczyna być nieco irytujące,bo ile można wysyłać zapytań na zasadzie głuchego telefonu...?!.Chociaż byście odpisali,że jestem BE i dlatego nikt mi nie odpowie,ale tak,to ja już nie wiem co myśleć...d'oh!

Tak, mogło się tak zdarzyć, że komuś nie odpowiedzieliśmy, za co z góry przepraszamy.
U nas nikt nie jest BE. Ale prawda jest też taka, że trudno jest wszystkich zadowolić.
Każda redukcja jest powodem frustracji u inwestorów, a akcji jest tyle ile jest, nie wspominając o materiałach....

Myślimy, że pełna komunikacja będzie najpóźniej od środka tygodnia. Rzecz w tym, by wypracować odpowiednią strukturę tego, co się robi i by miało to jakiś sens po debiutach...
Edytowany: 5 czerwca 2011 22:59

pop
Wysłane: 5 czerwca 2011 23:01:49
A jaka ma być wartość nowej emisji i ile z tego ma być dla indywidualnych...?Think

Frog
Frog PREMIUM
Wysłane: 5 czerwca 2011 23:02:46
Korzystając z okazji że mamy przedstawiciela COA na wątku chciałem zapytać, czy nie macie jako autoryzowany doradca wrażenia, że uczestniczycie w pompowaniu bańki inwestycyjnej? Mam na myśli ilość nowych emisji prywatnych i kosmiczne wyceny akcji oferowane inwestorom (otrzymuję oferty inwestycyjne z około 5 źródeł i wszędzie jest to samo).
Follow me on Twitter

Capital One Advisers
Wysłane: 5 czerwca 2011 23:14:06
pop napisał(a):
A jaka ma być wartość nowej emisji i ile z tego ma być dla indywidualnych...?Think

Tego niestety na forum nie możemy komentować, by nie narazić się na zarzut złamania regulacji dotyczących oferty prywatnej... Silenced

Capital One Advisers
Wysłane: 5 czerwca 2011 23:26:15
Frog napisał(a):
Korzystając z okazji że mamy przedstawiciela COA na wątku chciałem zapytać, czy nie macie jako autoryzowany doradca wrażenia, że uczestniczycie w pompowaniu bańki inwestycyjnej? Mam na myśli ilość nowych emisji prywatnych i kosmiczne wyceny akcji oferowane inwestorom (otrzymuję oferty inwestycyjne z około 5 źródeł i wszędzie jest to samo).

Wszystko zależy od tego, jakie się ma podejście do rynku NC.
Z naszych doświadczeń i obserwacji wynika, że rynek jest wciąż w bardzo początkowej, ale dynamicznej fazie rozwoju, co niestety niesie ze sobą pewne konsekwencje.

Dla nas istotne jest to, by pracować z coraz lepszymi pod względem jakościowym spółkami i by wszyscy uczestnicy tego rynku mieli z niego jakiś pożytek: spółki, inwestorzy, regulator no i w końcu my.

Z wycenami prawie zawsze jest ten sam problem: właściciele i Zarządy mają często kosmiczne i niczym nie podparte oczekiwania wycenowe. Naszym zadaniem jest osiągnąć jakiś rozsądny kompromis między tym, czego oczekuje tzw. emitent i inwestorzy.

Obecnie jesteśmy w kilku road showach z udziałem inwestorów instytucjonalnych i z dużą satysfakcją widzimy radykalną zmianę nastawienia do rynku NC. Fundusze wchodzą w emisje i potwierdzają wyceny oparte o przyszłość spółek.

Warto jest zauważyć pewien interesujący aspekt wycenowy: spółki szybko rosnące, rentowne i posiadające unikatowe źródła przewag konkurencyjnych nie mogą być wyceniane tak, jak większe i bardziej stabilne spółki. Jakie znaczenie ma C/Z za 2010 czy nawet 2011 rok, jeśli spółka ma dynamikę przychodów 100%+ i dynamikę zysku netto 50%+ rok do roku?

W takiej sytuacji, jeśli model bizesowy to uzasadnia, a model finansowy oparty o racjonalne założenia to potwierdza, należy dyskontować następne trzy lata. Stąd dochodzi do nieporozumień, bo wycena zakładająca IRR=40% i wycenę w 2013 roku na poziomie C/Z=12 daje wycenę bieżącą C/Z=25+, co dla niektórych jest nieakceptowalne, albowiem nie rozumieją oni mechaniki wyceny.

O DCFie nie warto nawet wsponinać w takiej sytuacji, bo stopy dyskontowe w takiej wycenie nie oddają ryzyka osiągnięcia przyszłych wyników...

Mając 15 różnych debiutów na koncie i chyba ze 20 ofert prywatnych wciąż staramy się znaleźć "złoty środek", ale nie jest to łatwe...

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8