Bitcoin - Kryptowaluty - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2

Bitcoin

yayurek
Grupa: StockWatcher
Wpisów: 874
Wysłane: 5 czerwca 2011 08:51:44
ktoś mnie namawia na wzięcie udziału w przedsięwzięciu zwanym BITCOIN. Googluję, czytam i czytam, i nic z tego nie rozumiem. Doświadczenie podpowiada, że jak "nie wiesz o co chodzi, to nie tykaj się tego". Może ktoś zetknął się z tym cudactwem?
https://bitomat.pl/
Edytowany: 8 stycznia 2018 11:23

Humanista
Humanista PREMIUM
Wpisów: 82
Wysłane: 5 czerwca 2011 18:22:33
Trystero pisał o tym TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ

Edit: Polecam również lekturę komentarzy pod wpisami :)
Humanista na giełdzie
Edytowany: 5 czerwca 2011 18:28

yayurek
Wysłane: 6 czerwca 2011 07:38:26
dzięki, sam wykres przypominał mi, w podejrzany sposób - piramidę

yayurek
Wysłane: 21 czerwca 2011 10:47:49
i stało się, kolejna piramida padła, poniżej relacja z katastrofy, w ciągu kilku minut wartość BITCOINA spadła z 17$ do 1 centa w momencie maksymalnej paniki

http://blogi.ifin24.pl/trystero/2011/06/21/bitcoin-a-nie-mowilem%e2%80%a6

panika na rynku wymiany na PLN, przybrała - zapewne z powodu różnicy czasu - mniejsze rozmiary, ale i tak wykres przypomina wiele piramid wcześniej spotykanych na giełdzie

https://bitomat.pl/

alefajnie_pl
Wpisów: 10
Wysłane: 12 lutego 2013 23:43:59
to normalne, że jest spora spekulacja na tej walucie
ale im więcej użytkowników tym waluta staje się stabilniejsza
poza tym ta waluta skazana jest na deflację

maksymalnie może zaistnieć 21 milionów bitcoin
przy obecnej liczbie około 10 milionów.

jeśli nie będzie zmowy państw, żeby to "udupić"
za dziesiątki lat możemy spokojnie kupować nieruchomości za 1 BTC
a chleb po 0.000002 BTC
waluta ma taką dokładność

system może wydawać się nie zrozumiały, ale nie można tego złamać opanować zepsuć oszukać
(w sensie im więcej użytkowników - tym bezpieczniej - bo albo oszukuje się wszystkich albo żadnego)

kwestia co na to rządy państw wymyślą, bo już teraz się prawnicy głowią czy to wogóle legalne
(czytaj = nie kontrolowane przez żadne państwo)

jeszcze jedno:
ludziom się wydaje, że złoty czy dolar czy euro ..
jest bezpieczne, a to tylko papier z dodatkowym znaczeniem i mniejszą lub większą wiarą w niego na przestrzeni historii
z bitcoin jest podobnie, choć to elektroniczny zapis
pozostaje kwestia ilości zainteresowanych i osiągnięcia akceptowalnego bezpieczeństwa.

moje pytanko: czy gdzieś na rachunku maklerskim, nie koniecznie w Polsce można już tym handlować?
(w sensie aby stało obok innych walut (jak na forex) lub akcji/..)
Edytowany: 12 lutego 2013 23:51

Zerbinas
Wpisów: 1
Wysłane: 10 kwietnia 2013 09:47:22
Edytowany: 10 kwietnia 2013 09:48

tOfi
Wpisów: 385
Wysłane: 16 marca 2014 08:42:58
Wczoraj znalazłem info o nadchodzącym debiucie kryptowaluty PLNcoin, a mianowicie 17.03.2014 o godz. 20:00. Łączna ilość monet: 38.540.000. Przed debiutem Polacy mogą otrzymać 2.000.000 PLNc. W rejestracji podajemy tylko adres e-mail, żadnych regulaminów, klikamy tylko w link i gotowe. Nic nie tracąc można potencjalnie zyskać (patrz BITcoin).
Oferta ważna do dnia debiutu lub do wyczerpania limitu 2.000.000 PLNc

więcej szczegółów

Alan Azzarro
Wpisów: 17
Wysłane: 11 stycznia 2015 19:29:37
coraz więcej pesymizmu na giełdach bitcoinowych, mimo że projekt rozwija się w szalonym tempie:
http://www.slideshare.net/CoinDesk/state-of-bitcoin-2015

czy to już czas by kupować? chętnie poznam zdanie innych forumowiczów.

gentleman
Wpisów: 99
Wysłane: 7 czerwca 2015 13:29:38
Interesują mnie wszelkie inwestycje, nawet najbardziej szalone, na których można coś zarobić.

Jeszcze kilka dni temu nic nie wiedziałem o BTC a dziś już wiem dosyć sporo.
Mogę podzielić się moimi przemyśleniami:
1. wirtualna waluta o ograniczonej emisji 21 mln BTC
2. nikt za tym nie "stoi" i nikt tego nie kontroluje
3. ograniczone możliwości płatnicze, tzn. nie kupimy wszystkiego tak jak za tradycyjną walutę

A teraz czysty rachunek za i przeciw.
Argumenty za:
1. pełna swoboda i anonimowość transakcji. Chcesz zapłacić za narkotyki, czy inną nielegalną transakcję, to ta waluta jest idealna (nikt ci nic nie udowodni)
2. ograniczona emisja bitcoinów - 21mln sztuk BTC
3. poszerzająca się z dnia na dzień sieć dystrybucyjna
4. im większe zainteresowanie BTC tym wyższy wzrost wartości waluty
5. rozbudowana infrastruktura okołowalutowa (warta miliony dolarów): "górnicy", kantory, giełdy, itp.
6. silny popyt na tą walutę o czym świadczy ostatni krach z 20.06.2011 gdzie w ciągu kilkunastu minut kurs BTC spadł z 17$ do 0,01$ (w wyniku ataku hackera) a po kilkudziesięciu dniach wrócił do swojej poprzedniej wyceny.

Argumenty przeciw:
1. brak kontroli nad systemem, w razie problemów nie ma jednostki centralnej rozpatrującej reklamacje,
2. możliwość hackowania kantorów, giełd, itd.
3. łatwo okraść właściciela waluty:
http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/handel-bitcoinami-zniknelo-prawie-400-mln,172,0,1708972.html#A4213741
http://magazynt3.pl/dwa-banki-bitcoinow-padly-ofiara-kradziezy/
http://magazynt3.pl/bitcoin-licencja-na-drukowanie-pieniedzy/
zatem do kogo się udasz gdy zostaniesz okradziony?
4. ograniczone możliwości zakupu produktów i towarów, tzn. nie kupisz bezpośrednio za BTC np. nieruchomości, żywności, itp. Zakup taki jest możliwy pośrednio, poprzez wymianę BTC na realną walutę w kantorze.
5. waluta na "świeczniku" przez agendy rządowe USA
6. rozwój rynku wirtualnej waluty, tzn. pojawiają się coraz to nowsze wirtualne waluty, np: Litecoin, Namecoin, Blackcoin, Dogecoin, itd. (ostatnio nawet czytałem o powstaniu polskiej wirtualnej waluty :))
7. wcześniejsze wirtualne waluty takie jak Beenz i Flooz (popularyzowane nawet przez Woopi Goldberg) odeszły w wieczne zapomnienie

Podsumowując:
jak zawsze mamy argumenty za i przeciw i jak zawsze decyzja jest naszą indywidualną, którą się kierujemy. Dla mnie najważniejsze jest bezpieczeństwo waluty i jak czytam, że tu czy tam skradziono jakieś mln dolarów w postaci bitcoinów to dla mnie jest koronny argument aby omijać tę walutę jak ognia. Choć jak patrzę na spektakularne wzrosty tej waluty to nieraz mam ochotę odstąpić od moich zasad i zaryzykować :/
Wall Street to jedyne miejsce, do którego jedni przyjeżdżają rolls royce'ami, aby zasięgać porad u tych, którzy podróżują metrem.
Warren Buffett

leniuch
Wpisów: 881
Wysłane: 4 listopada 2015 10:00:21
Nie wiem, czy widzieliście co się tam dzieje. Po wybiciu się z długiej konsolidacji ruszyło w górę i to w niesamowitym tempie. Ciekawe, czy powtórzy poprzednią „bańkę”. Startuje z 3x wyższego poziomu, więc jeśli scenariusz miałby się powtórzyć, możliwe są znacznie wyższe szczyty.

https://cryptowat.ch/bitfinex/btcusd/1day

leniuch
Wysłane: 12 marca 2016 20:31:07
Nie wiem, czy ktoś śledzi, co się dzieje na rynku Bitcoinów i innych cyfrowych walut.

Bitcoin konsoliduje się w okolicach $400, mam spore wątpliwości, czy dalszy kierunek będzie w górę. Sporo „pary” zabierają konkurencyjne waluty. Ethereum rośnie i moim zdaniem rosnąć będzie jeszcze przez jakiś czas: istnienie tego projektu dopiero dociera do publicznej świadomości. Ale i inne, takie jak FACTOM (http://factom.org/) są interesujące.

Udało mi się zainwestować (jak zwykle za mało) w ETH około 2 miesiące temu. Zwrot ponad 500% :)

Malioner
Wpisów: 22
Wysłane: 11 sierpnia 2016 23:45:28
Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby się podzielić swoimi przemyśleniami na temat bitcoina, czy widzicie dalszze perspektywy dla tego projektu ?

Zielarz
Wpisów: 455
Wysłane: 12 sierpnia 2016 08:15:52
nie bede sie wypowiadal w temacie mozliwosci spekulacji na bitcoinie ale podzieje sie jedynie paroma watpliwosciami co do samej konstrukcji tego "walora"

1. czemu autor pozostaje anonimowy i co to zwykle oznacza ?
2. jaki interes beda mialy koparki by uwierzytelniac dalej tranzakcje kiedy za pare lat dojdzie sie do punktu kiedy definitywnie zakonczona bedzie emisja, kto je wtedy przejmie i jakie beda tego skutki ?
3. zakladajac ze projekt sie przyjmie i bedzie respektowany przez banki centralne, powiedzmy panstwa czy inne socjalistyczne konglomeraty, zakladajac ze ilosc bitcoinow jest/bedzie skonczona a wszystko w kolo sie drukuje jak i wydobywa z pod ziemi (dolary, zloto czy cos), zastanowcie sie co bedzie mozna kupic ze te "podobno zgubione" milion bitcoinow zalegajacych na anonimowym koncie z poczatku projektu ? caly kraj ? caly kontynent ? czy wtedy nagle okaze sie ze autor tego (genialnego jednak) podejscia przypadkiem ma cos wspolnego np z goldman sachs tylko narazie "sie wstydzi" przyznac a caly interes ma wygladac na oddolny, niezalezny i antysystemowy ?
4. skoro bitcoin jest podobno fajny to czemu powstaja kolejne kryptowaluty i szukaja poparcia ?

byc moze mam nieaktualne informacje i powyzsze watpliwosci to tylko moje niedoinformowanie.
Nawet jezeli to przekret stulecia nie twierdze ze nie mozna na tym zarobic :)
Pozdro.
Oby nigdy więcej drzewa nie przysłoniły mi lasu ...
It’s just money. It’s made up.
Edytowany: 12 sierpnia 2016 08:17

leniuch
Wysłane: 15 sierpnia 2016 11:50:44
Malioner napisał(a):
Czy ktoś z szanownych forumowiczów mógłby się podzielić swoimi przemyśleniami na temat bitcoina, czy widzicie dalszze perspektywy dla tego projektu ?

Dość trudno to opisać w jednym wpisie, sprawa jest mocno złożona. Oczywiście, że perspektywy są, ale są też ryzyka. Ciągle nierozwiązana jest sprawa wielkości bloku, ciągle zdarzają się (tak jak ostatnio) duże włamania i kradzieże, ciągle otoczenie regulacyjne jest niejasne. Tym niemniej projekt jest dość dojrzały, zainwestowano w niego ogromne środki, moc sieci jest gigantyczna i wygląda, że będzie ciągle dominujący. Dobrym impulsem do dalszych wzrostów byłoby zatwierdzenie przez SEC ETFów bitcoinowych.

W krótkim terminie jestem nastawiony ostrożnie, w długim optymistycznie.
Edytowany: 15 sierpnia 2016 12:06

leniuch
Wysłane: 15 sierpnia 2016 11:53:32
Zielarz napisał(a):
1. czemu autor pozostaje anonimowy i co to zwykle oznacza ?
2. jaki interes beda mialy koparki by uwierzytelniac dalej tranzakcje kiedy za pare lat dojdzie sie do punktu kiedy definitywnie zakonczona bedzie emisja, kto je wtedy przejmie i jakie beda tego skutki ?
3. zakladajac ze projekt sie przyjmie i bedzie respektowany przez banki centralne, powiedzmy panstwa czy inne socjalistyczne konglomeraty, zakladajac ze ilosc bitcoinow jest/bedzie skonczona a wszystko w kolo sie drukuje jak i wydobywa z pod ziemi (dolary, zloto czy cos), zastanowcie sie co bedzie mozna kupic ze te "podobno zgubione" milion bitcoinow zalegajacych na anonimowym koncie z poczatku projektu ? caly kraj ? caly kontynent ? czy wtedy nagle okaze sie ze autor tego (genialnego jednak) podejscia przypadkiem ma cos wspolnego np z goldman sachs tylko narazie "sie wstydzi" przyznac a caly interes ma wygladac na oddolny, niezalezny i antysystemowy ?
4. skoro bitcoin jest podobno fajny to czemu powstaja kolejne kryptowaluty i szukaja poparcia ?

1. Nie ma żadnych korzyści z pozostawania nieanonimowym, poza "sławą"
2. Opłaty transakcyjne
3. ...
4. Właśnie dlatego.

Zielarz
Wpisów: 455
Wysłane: 19 sierpnia 2016 09:37:27
Oplaty tranzakcyjne, niby tak ALE ta oplate tranzakcyjna pasowalo by zaplacic komu ? kazdej (bylej) koparce ktora sklada sie na "kworum" do uwierzytelnienia tranzakcji ...
System jest taki ze im wiecej koparek tym lepiej czyli wiarygodniej i szybciej mozna zawrzec tranzakcje. Stoi to w sprzecznosci z oplata tranzakcyjna bo kazdej koparce pasuje zaplacic prowizje czyli im wiecej koparek tym drozsza tranzakcja albo mniejsza prowizja. To samo w sobie doprowadza do sytuacji kiedy istniejace koparki beda niechetnie patrzyly na jakiekolwiek powstajace nowe poniewaz to odbierze im dochod a za prad placic bedzie trzeba ... w czym wlasciwie ? Jezeli w bitcoinie (scenariusz utopijny kiedy producenci energii akceptuja bitcoin) to zarobione prowizje musza wystarczyc na zaplacenie za energie (a czy tak bedzie to nie wiadomo). Jezeli jednak w starej walucie to sutuacja dla mnie robi sie metna. Jezeli wlasciciele koparek nie beda mieli ochoty wydawac bitcoinow zarobionych z prowizji (bo w srodowisku gdzie dalej istnieje i dominuje waluta paierowa bitcon jest skazany na deflacje wiec lepiej go akumulowac) to stana sie one czarnymi dziurami zasysajacymi bitcoiony do ostatniej tranzakcji.

Nawet jezeli nie bitcoin, to mechanizm innych kryptowalut jest chyba ten sam.
Oby nigdy więcej drzewa nie przysłoniły mi lasu ...
It’s just money. It’s made up.

leniuch
Wysłane: 19 sierpnia 2016 09:53:06
Opłatę transakcyjną płaci się temu, kto doda nowy blok. Już obecnie jest to kilka dodatkowych BTC do każdego bloku. W przyszłości zakłada się, że będzie więcej.

"To samo w sobie doprowadza do sytuacji kiedy istniejace koparki beda niechetnie patrzyly na jakiekolwiek powstajace nowe poniewaz to odbierze im dochod a za prad placic bedzie trzeba"

Nikt nie patrzy chętnie na konkurencję, także teraz każdy nowy miner jest konkurencją, ale patrzeniem się konkurencji nie pokona.

jagowita
Wpisów: 2
Wysłane: 28 września 2016 11:38:38
BitCoin mają znowu szansę na lepszy okres, bo coraz więcej kasyn internetowych decyduje się na akceptowanie tej kryptowaluty jako środka płatności. A ten rynek obraca niebotycznymi pieniędzmi.

leniuch

leniuch
Wysłane: 22 grudnia 2016 17:57:15
Myślę, że warto znowu się przyjrzeć wykresowi BTC/USD. Wielotygodniowe maksima zostały wyraźnie przekroczone, a kapitalizacja waluty jest na rekordowym poziomie. Powalczenie o ATH jest zupełnie realne.

Gdyby jeszcze na to nałożyło się dopuszczenie przez SEC ETFów bitcoinowych, można liczyć nawet na trzycyfrowy wzrost.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2