pixelg
Portfel by Scarry - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Portfel by Scarry

Scarry
184
Wpisów: 4 920
Wysłane: 3 lipca 2011 13:52:56
Witam, jako że sporo się udzielam na paru spółkach postanowiłem założyć sobie indywidualną kronikę :) - wszystkich zainteresowanych zapraszam do komentowania

zmieniłem strategię z pierwszej połowy roku, obecnie tworzę portfel ze zbalansowanym ryzykiem, założenie ogólne: 60% - inwestycje średnioterminowe, 30% start-upy, 10% okazje + daytrading.

Korzystam z DM Aliora, gdyby nie zbyt częste problemy z transmisją danych dla NOL3 (ich program maklerski) byłbym z nich baardzo zadowolony. Wcześniej korzystałem z paru banków ale NOL3 pasuje mi wyjątkowo.

mój portfel na dzień dzisiejszy, po potężnym przebudowaniu (bank się nachapał na prowizjach)

średnioterminowe:
KGHM - 50%, kupowane za 185 pln, parę tygodni temu
PHOTON - 20%, kupowane za 3,65, ok 2 miesiące temu

start-upy po 7%:
Aer-finance, kupowane za 1,30
Remedis, kupowane za średnią 0,70
Venture Incubator, kupowane po 0,67-0,69
start-upy po 5% (spółki poszukiwawcze, nie wydobywcze, to dla mnie kategoria start-up):
KOV, kupowane za 1,70
OIL, kupowane za 8,20
(obydwa kupione wieki temu)

ostatnie transakcje przed obecnym kształtem portfela:
zbycie Optimusa, 2 dni przed premierą
zbycie Veno, zaraz po pierwszym pokazaniu prototypu (zakup za 0,06)
zbycie Calatravy, z którą miałem przyjemność być od 0,36
ostatnio zbycie pakietu BMPag, traktowanego jako start-up, ze względu na zbliżający się revotar, niemiecki fundusz tworzył ponad 20% mojego portfela, został zastąpiony przez Remedis, AerFinance i VentureIncubator.

Do tego dochodzi day-trading. Korzystając z OTP Aliora plus otwartego kredytu mam możliwości, z których staram się korzystać ;)
gram na DT na spółkach:
Synthos (na którym znalazłem sobie całe serie powtarzalnych zachowań)
Petrolinvest (co chyba oczywiste)
Midas

wcześniej grałem jeszcze swing-trading (zakup na 2-4 dni) na certyfikatach Reifeisenn-a, na srebro (RCSILAOPEN), kakao (ze względu na wojne w WKS) i koszyku 4 metali szlachetnych (pallad, platyna, złoto, srebro). O ile w pierwszym kwartale taka gra przyniosła mi parędziesiąt procent zysku to obecnie praktycznie nie da się na surowcach ujetych w certyfikaty grać, rynek jest zbyt niestabilny. Jedyny surowiec jaki wydaje się drożeć to miedź, której nie ma w certyfikatach ale na której gram pośrednio mając KGHM :)

pozdrawiam wszystkich, postaram się uaktualniać kronikę przy kolejnych ruchach :)
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.
* "The market can remain irrational longer than you can remain solvent"
* "scared money don’t make money"
aktualny portfel szacunkowo: 75% CRJ, 20% PDG, 5% THD
Edytowany: 3 lipca 2011 13:55

Scarry
184
Wysłane: 8 lipca 2011 20:49:02
czas na podsumowanie tygodnia :)

50% - KGHM 185 -> 189,90+ 14,90 / +10,7%
20% - PHOTON 3,65 -> 3,82 / +4,6 %

7% - AerFinance 1,40 -> 1,33 / -5%
7% - Remedis 0,70 -> 1,45 / +107% (jest OK, ale ma być sporo więcej)
7% - Venture Incubator 0,68 -> 0,59 / -13%

KOV i OIL wypadły dzisiaj, bede pilnował sobie informacji ze spółek ale więcej trzymać mi się tych bid nie chce. Nie wierzę ani w żaden przełom w tym roku na petrolu ani w Nigerię na KOV.

Photon zawiódł w tym tygodniu, byłem przekonany że osiągniemy 4,40-4,50 na dłużej, a tu zwałka. KGHM, gdyby nie panika na koniec piątku wypadłby jeszcze lepiej. Venture to spółka która moim zdaniem w tydzień-dwa eksploduje podobnie jak Remedis, przed którym jeszcze co najmniej 200-300% wzrostu.
* "Diversification is protection against ignorance, it makes little sense for those who know what they’re doing." W. Buffet.

Scarry
184
Wysłane: 8 lipca 2011 21:37:34
a .. kasa z KOV, OIL i pierwszego ze startupów który osiągnie zadowalającą stopę zwrotu idzie na spekulacje srebrem... okres niekontrolowanych spadków surowców minął, wracam na mój ulubiony certyfikat RCSILAOPEN, jesli spadnie znowu do okolic 92-93,- zł zaangażuje się ile tylko da rade.

Abner1984
Abner1984 PREMIUM
0
Wpisów: 696
Wysłane: 9 lipca 2011 15:01:36
Witamy kolejną kronikęthumbright

Chciałem już kiedyś zasugerować na którymś wątku żebyś może założył swoją kronikę...a tu miła niepsodzianka. Kronika jest/będzie ciekawa ponieważ stosujesz rożne podejścia/horyzonty i nie ograniczasz się tylko do akcji...

Powodzeniathumbright

"Ekonomista to ekspert który będzie wiedział jutro dlaczego nie sprawdziło się dzisiaj to co prognozował wczoraj..."

Scarry
184
Wysłane: 9 lipca 2011 19:54:59
a dziękuje thumbright

zły jestem na siebie że nie kupiłem srebra jak chodziło za 92 zł dosłownie pare dni temu... z drugiej strony teraz po fatalnych danych z USA srebro może już nie spaśc i nie będzie już fajnej okazji... jest taka korelacja w sumie, nie bezpośrednia, ale jest, że czym lepiej bankom i finansom USA to gorzej z kursem srebra, a czym gorzej tam za oceanem, tym kurs srebra wyższy.

A że Obama póki co jako remedium na kłopoty zna tylko dodrukowywanie pieniądza to jest szansa na naprawdę spore wzrosty srebra blackeye

bB86
0
Wpisów: 744
Wysłane: 9 lipca 2011 22:16:57
pod co masz PHO jesli w zamysle jest srednioterminowa inwestycja? pod przejscie na główny? myslisz ze tak szybko zaczna fundusze to zbierac? :>
• Diehard modern value investor (with a Mungerish twist) ;) •

Scarry
184
Wysłane: 10 lipca 2011 00:14:22
yeap Angel dokładnie o tym myślę, stąd "średnioterminowe" określenie.

cały dzień dzisiaj czytam dane na temat USA...Think mam coraz więcej wątpliwości co do kursu miedzi w najbliższych miesiącach (KHGM... ). No nic, najwyżej zostanie Photon i 3 pozostałe NC startupy plus przejde na surowce na jakiś czas.. z drugiej strony kurs BMPag uspokoił się i istnieje możliwość wybicia w góre. Też myśle o firmie. Akurat mam niedzielę na przemyślenia taktyki na najbliższy tydzień.
Edytowany: 10 lipca 2011 00:17

Scarry
184
Wysłane: 11 lipca 2011 11:49:19
OK, nie ma sensu trzymac KGHM, poszedł po 188,90. [zarobek na akcji 18,80 zł, w ok. 4 tygodnie] Za dużo złych informacji i nie sądze żeby nawet kolejna pozytywna rekomendacja mogła to odwrócić.

srebro dzisiaj: Silver Spot
i copper future: Miedź nie chce jednak rosnąć :)

(btw: z średnioterminowej inwestycji wyszła krótko-terminowa gra na dywidende... co śmieszne bardzo opłacalna jak na krótki okres czasu i firmę z WIG20... ale nikt nie spodziewał się tak złych info z USA, ja sam chciałem trzymać KGHM do 220-230 zł, zależnie od AT, teraz to moim zdaniem nieosiągalne)

zwiększyłem rano zaangażowanie w Remedisie (kurs przy tym co tu może być jest moim zdaniem ciągle atrakcyjny). Z reszta gotówki poczekam na krótko-terminową bańkę na którymś z surowców. Liczę na spadek ceny srebra i potem dynamiczne odbicie po kolejnych złych informacjach.

politycznie: nie mam pojęcia czemu ale Obama zarzyna amerykańską gospodarkę wręcz wzorcowo... drukowanie pieniędzy, podwyższanie deficytu i pompowanie kasy w niedochodowe branże. Zamiast dać działać wolnemu rynkowi gość doprowadza imperium do skraju katastrofy. Przecież to jest naprawdę inteligentny gość.... Eh?
Edytowany: 11 lipca 2011 12:00

Scarry
184
Wysłane: 11 lipca 2011 12:28:27
i mamy widły na Remedisie Angel

Scarry
184
Wysłane: 12 lipca 2011 12:08:14
czas przyjąć na klate wydarzenia angry3 Nieoczekiwanie zaczeła się bessa i nic nie zapowiada żeby była krótkoterminowa, raczej średnio lub długo. Cóż... trzeba patrzeć prawdzie w oczy i nie udawac że jest inaczej. Wg mnie szybkie przyjmowanie i adaptowanie się do rzeczywistości do podstawa sukcesu na giełdzie. Swoją drogą jestem bardzo zadowolony ze wczoraj przy wysokim kursie wyszedłem z KGHM... dzisiaj kurs jest już na zupełnie innych poziomach.

Remedis sprzedawałem dzisiaj od rana od 1,8 do 1,65. Średnia 1,7. Poszedł cały pakiet.
50% akcji poszło z 0,70 na na 1,7: +121% zarobku
25% akcji poszło z 1,2 na 1,7: +40% zarobku
25% akcji poszło z 1,65 na 1,7: +3% zarobku

sprzedaje go tylko przez zwałę na ogólnym i cały czas bede śledził kurs, bo moim zdaniem firma w tym roku (jeśli warunki jeszcze sie nie zepsują) może nam dojść do 4 albo i 5 zł. Wskoczę jak tylko sytuacja się uspokoi.

zostają 2 startupy (VENTUREIN i AERFINANC) i Photon (na razie), reszta kasy idzie w surowce póki rynek akcji się nie uspokoi (czy to bedą dni, tygodnie czy miesiące)

polecam pod obserwację kursy następujących papierów, certyfikatów strukturyzowanych :
RCSILAOPEN (srebro)
RCGLDOPEN (złoto)
RCSDXA0412 (odwrotność short-Dax, granie na spadek)
RCCRUAOPEN (ropa)

certyfikaty są liczone z ceny giełdowej surowca x dolar ważony w złotych (niestety bo wolałbym euro albo franka)
Edytowany: 12 lipca 2011 12:25

orzech
55
Wpisów: 711
Wysłane: 13 lipca 2011 22:17:04
witaj Scarry.
Mam pytanie, śledzę Twoją kronikę uważnie i swego czasu wspomniałeś w jednym z postów o Ventureinie, że widzisz w nim potencjał podobny do Remedisu.
Dzisiaj poszło ładnie w górę i zacząłem baczniej obserwować zastanawiając się nad wejściem.
Jak sądzisz to tylko jednorazowe wybicie, czy mamy jednak do czynienia ze zmianą trendu.
Pozdrawiam i życzę udanych inwestycji, bo kronika superthumbright

Scarry
184
Wysłane: 14 lipca 2011 08:48:14
@orzech
doradzać nie mogę ale sam VI trzymam, jak widzisz z kroniki. Rośnie bo na giełdę wszedł Internet Works SA (IWSA) i wisi na fixie z potężnym wzrostem kursu. A IWSA to spółka zależna od Venture.

Druga super rzecz to TimeCamp, ten wspólny biznes Venture-a i Asseco jak wejdzie na giełdę to równiez uważam że kurs VI poszybuje w górę potężnie.

Akcjonariuszom Remedisa polecam pod uwagę że do połowy miesiąca (czyli na dniach) ma być ich newsletter, który powinien mocno podbić kurs (świetna okazja do DT i nie tylko)

Po motywie z dodrukiem akcji z wyłączeniem PP - BMPag wypada z mojego kręgu zainteresowań, jak grają jak polska szulerania to ja już wolę polskie firmy Angel

btw.: Ci co zainwestowali w srebro zgodnie z moją sugestią sprzed 2 dni mają już 8% zarobku(!) - polecam pod pilną obserwację papier RCSILAOPEN
Edytowany: 14 lipca 2011 09:02

Scarry
184
Wysłane: 14 lipca 2011 12:02:34
kasa po KGHM zagospodarowana (stanowiła 50%)

30% - RCSILAOPEN (certyfikaty na srebro) - zakup po 110,- zł - patrząc na ostatnie wydarzenia, potencjał wzrostu oceniam na jeszcze 20-30% w krótkim terminie
20% - RCWHTAOPEN (certyfikaty na przenicę) - zakup po 11,30 zł - potencjał wzrostu nawet ok 50% w krótkim terminie - stooq z ostaniego roku

zobaczymy... szkoda ze dopiero dzisiaj mogę wejść w certyfikaty bo zarobiłbym pięknie wchodząc od razu po wywaleniu KGHM, ale Alior nie ma opcji zamiany nalezności na gotówkę. Przez te 3 dni miałbym już na nich z 10% więcej. Heh.
Edytowany: 14 lipca 2011 12:10

orzech
55
Wpisów: 711
Wysłane: 14 lipca 2011 12:41:03
nie no nie oczekuję, że będziesz doradzał zakup bo to już każdy sam musi sobie przemyśleć i zdecydować. zainteresował mnie jednak ten debiut i faktycznie w spółce jest chyba potencjał do wzrostu . dzisiaj już trochę wpadło, ja osobiście obserwuję i rozważam zwiększenie zaangażowania, tylko rynek trochę taki ogłupiały i niepewność spora. z drugiej strony pewnie silne i fundamentalne spółki z NC się jakoś obronią, bo balonów tutaj wiele.
widzę, że jednak zainwestowałeś w surowce i to chyba na dzisiaj dobry pomysł - powodzenia

federer
0
Wpisów: 263
Wysłane: 14 lipca 2011 12:54:53
jaka perspektywe zakladasz na certyfikaty? Przy nowym dodruku pieniadza (na co moze wskazywac ostatnie wystapienie Bernanke), to chyba dolar bedzie spadal, slyszalem tez prognoze o dobrym plonie zboz. To chyba w dlugiej perpspektywie raczej bedzie stwarzac presje podazowa
nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
jeśli lubisz miód, nie powinieneś bać się pszczół

Scarry
184
Wysłane: 14 lipca 2011 13:06:01
@federer
na zboże relatywnie krótką, chciałbym do końca wakacji zamknąć temat, srebro dłużej, być może do końca roku, ale nie jestem dogmatykiem, elastycznie staram się reagować przy zmieniającej koniunkturze. Własnie to że ich cena jest uzależniona od dolara psuje trochę zabawe... ale z drugiej strony popatrz że srebro drożeje zdecydowanie szybciej niż dolar spada Angel ., Zasadniczo dawno już zauważyłem taką korelacje że jak rosną papiery liczone (surowiec * dolar) to spadek dolara jest prawie zawsze mniejszy niż wzrost ceny surowca, na tym trudno stracić.

SL na 5%

(kombinuje dodatkową gotówkę na więcej sreberka ;) )
Edytowany: 14 lipca 2011 13:11

federer
0
Wpisów: 263
Wysłane: 14 lipca 2011 13:45:36
jak mawiają jest ryzyko jest zabawa ;) ...dzięki za zwrocenie uwagi na strukturyzowane, do tej pory byl to dla mnie tylko 'rekord w bazie', teraz moze zapelnie go danymi. Bede mial na oku, i jak bede mial czym i warunki beda jeszcze sprzyjac to sprobuje zagrac.
nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło
jeśli lubisz miód, nie powinieneś bać się pszczół

Scarry
184
Wysłane: 14 lipca 2011 14:03:28
@federer

tu na stronach BOŚa masz je bardzo ładnie opisane

Cytat:
Szczegółowe standardy poszczególnych certyfikatów strukturyzowanych

bossa.pl/index.jsp?layout=2&am...

Edytowany: 14 lipca 2011 14:04

bankrucik
54
Wpisów: 4 315
Wysłane: 17 lipca 2011 13:24:47
wave thumbright czytam z ciekawościa Twoje wpisy, pozdr
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

Brak kary w przeszłości rozzuchwala na przyszłość..

teraz również na twitter.com

Scarry
184
Wysłane: 20 lipca 2011 13:47:00
pod wpływem tego co się wyprawia w USA doszedłem do wniosku że metale szlachetne nie są w tej chwili dobrą inwestycją..... dlaczego? Ano rynek wręcz histerycznie reaguje na jakąkolwiek pozytywną wiadomość, ewidentnie pragnąc ciągnąć bańkę wzrostu cen akcji na amerykańskiej giełdzie. I to robi desperacko. Wystarczy przesłanka do dobrego info żeby rynek nakręcał się potężnie. To bardzo niebezpieczne dla inwestora inwestującego średnio-terminowo w surowce metali szlachetnych. Skalą histerii i kurczowego łapania się jakichkolwiek pozytywów na rynkach finansowych jestem serio zaskoczony (a obserwuje ten rynek w sumie już od lat).

Już info że Obama zaczyna się dogadywać (choć jeszcze nic nie dogadał) z republikanami połączone z bardzo dobrymi wynikami Google (jakby Google było amerykańskim budżetem) zachwiało światowymi cenami złota i srebra i dało ogólnoświatowy zjazd o parę procent, co mnie zaskoczyło szczerze mówiąc bo tutaj wali się pół Europy, dług USA rośnie kolosalnie szybko a tu entuzjazm bo Google sprzedaje dużo iPadów.... Shame on you

Patrząc długoterminowo - to i tak pęknie i pierdyknie rynek w dół jeszcze mocniej niż w 2008, jestem tego pewny, ale do tego to chyba bede musiał kupić jednak złoto i srebro w sztabkach bo certyfikaty są zależne od dolara, który wcześniej czy później (w skali rok-dwa) spadnie potężnie kiedy w pełni odsłoni się skala problemów USA.

Sprzedałem certyfikaty srebra ze stratą 1,20 zł na sztuce. (czyli coś koło 1% straty na kapitale zainwestowanym w srebro). Zboże zostaje.

Hmm... no i teraz sobie poczekam co się z tym naszym rynkiem będzie działo.... Think

pospekuluje sobie trochę mocniej na NewConnect.... wróciłem również do Remedisa :)
Edytowany: 20 lipca 2011 13:54

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7