pixelg
CDPROJEKT - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

CDPROJEKT [CDR]

AKTUALNY KURS: 183,86 zł (+1,58%) 18-06-2021 17:04
del-15122020
5
Wpisów: 111
Wysłane: 29 września 2010 08:59:16 przy kursie: 3,11 zł
WatchDog napisał(a):
sgor napisał(a):
CDP podaje, że dostaje od 50% do 85% za wersje pudełkowe (na dystrybucje elektroniczną ma wyłączność).

50% do 85% ceny półkowej? Gdzie tak podali?

Chyba zostałem źle zrozumiany. Pisałem "pudełkowej", by odróżnić ją od "elektronicznej".
Natomiast zdaję sobie sprawę, że nie chodzi o 50%-85% ceny półkowej.

del-15122020
5
Wysłane: 29 września 2010 09:05:10 przy kursie: 3,11 zł
WatchDog napisał(a):
W sprawie cen i warunków współpracy: przez moje ręce przeszły dziesiątki umów wydawniczych, deweloperskich i licencyjnych, ale powiedzmy że było to dawno i nieprawda.
Polecam lekturę kilku linków, opisujących ogólny model biznesowy w branży i różne modele rozliczeń między partnerami. Jak mówi mój ulubiony dyrektor sprzedaży w duużej firmie "Jakby się nie obracać, d*pa zawsze z tyłu".

[linki]

I po lekturze zapraszam do dalszej dyskusji.

Dzięki DW, o to mi własnie chodziło.

Ja - podobnie jak 90% osób z forum opieram swoje wyliczenia na danych od samego CDP + własne założenia. I wiem, że w wielu miejscach popełniam zapewne błędy - brak znajomości
branży od strony stricte finansowej.
A przede wszystkim chodzi mi o to by poznać faktyczny stan firmy, w którą inwestuję (nie chodzi mi tutaj tylko o CDP) - stąd moje poprzednie posty.

Po cichu liczyłem, że rozjaśnisz sytuację i nie myliłem się.
W wolnej chwili z chęcią poczytam informacje z podanych linków.

del-15122020
5
Wysłane: 29 września 2010 09:07:32 przy kursie: 3,11 zł
anty_teresa napisał(a):
Ta cena nie tyle jest zaniżona, co nie opiera się na tym co podaje spółka, a na średnich rynkowych dla zagranicznych spółek. Niech to będzie nawet 15 baksów, to i tak to tylko jeden tytuł i nie można tego zbytnio rozciągać w przyszłość. Piszecie na forum, że będzie wydane na PS czy jeszcze gdzie indziej, ale trzeba zdyskontować upływ czasu. Zagraniczne spółki mają takie wskaźniki dziś, a nasze będą mieć za rok, dwa przy bardzo dużym zakładanym sukcesie. To jest powód do dyskonta i ściągnięcia wycen w dół o kolejne 10-20%, czyli o tyle musi być skompensowany wskaźnik wzrostem. Tu wkraczamy na bardzo niebezpieczny grunt wyceniania przyszłości... a po raz kolejny powiadam, że nie to było celem artykułu.

OK, dzięki za wyjaśnienie. Tego mi brakowało - skąd założenie 10 USD. Teraz wiem, ze to "średnich rynkowych dla zagranicznych spółek".

>> Ponad 160% zysku od początku 2017 r. – sprawdź ofertę portfela wzorcowego Cztery Fazy Rynku w StockWatch.pl

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 584
Wysłane: 29 września 2010 09:07:40 przy kursie: 3,11 zł
Jest temat, jest rozmowa.
W każdej branży zarabiają ci, którzy umieją "złamać" model biznesowy i znaleźć dla siebie ekstra marżę tam, gdzie nikt nie podejrzewał jej istnienia. Dlatego równie ważne jest patrzeć i czytać co kto planuje, a nie tylko przystawiać do znanych wzorków. Razem na pewno osiągniemy więc w analizach.

del-15122020
5
Wysłane: 29 września 2010 09:14:20 przy kursie: 3,11 zł
WatchDog napisał(a):
sgor napisał(a):
CDP podaje, że dostaje od 50% do 85% za wersje pudełkowe (na dystrybucje elektroniczną ma wyłączność).

50% do 85% ceny półkowej? Gdzie tak podali?

Tutaj jest fragment:
Cytat:

Z redaktorem rozmawialem tez o naszych szacunkach zwiazanych z szansami Wiedzmina 2 na swiatowym rynku i o tym jak zmienione warunki licencyjne (wzrost tantiem placonych do nas z 30 % do 50-80% w zaleznosci od rynkku) oraz fakt, ze CDP tym razem zachowal prawa do elektronicznej dystrybucji beda wplywac na nasze przyszle wyniki.

www.bankier.pl/forum/temat_wia...

Jeśli można prosić o 2-3 zdania komentarza (np. tantiemy w wysokości 50% to jaki - w przybliżeniu - procent ceny na półce)

Edytowany: 29 września 2010 09:16

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 29 września 2010 10:11:39 przy kursie: 3,11 zł
Jak z ceny powiedzmy 49,99€ zdejmie się VAT wg lokalnej stawki (np niemieckiej), zostaje 42,18€. Co się dzieje dalej, zależy od długości i kształtu łańcuszka. Najczęściej na końcu jest dystrybutor, który pobiera nie mniej niż 30%, więc dla wydawcy zostaje najwyżej 70% czyli nie więcej niż 29,53€. Typowe 30% dla producenta oznacza 8,86€ od sprzedanej sztuki. Jeśli to wzrośnie aż do 50%, przyniesie niecałe 15€. Nie sądzę, aby komukolwiek udało się wycisnąć więcej gdziekolwiek i z czymkolwiek. Poza tym cały czas działają ogólne prawa rynkowe, tj. półka jest krótka, a działalność ryzykowna, więc wydawca tak wybiera produkty, żeby maksymalizować swoją marżę. Jeśli ma zadowolić się 20% od Wiedźmina (zakładając że "do 80%" polega na prawdzie w choć jednym wypadku), nie ma wystarczającej zachęty do działania. Tym bardziej, że inwestuje duży kapitał obrót i na swoim rynku bierze na siebie ryzyko dużo większe niż minimalna gwarancja - a konkretnie overstock, z którym w razie czego zostanie.
Dochodzi jeszcze jedno ryzyko: większość zachodnich wydawców od dawna działa na zasadzie dostarczania ready stocku, bo ma wtedy kontrolę nad ilością towaru oraz wlicza od razu tantiemy w cenę. W wypadku udzielenia licencji, terminy rozliczeń przesuwają się od razu o kilka miesięcy jak nie kwartałów, no i trzeba wierzyć w to co jest napisane w royalty report, czyli że wytłoczyli tyle ile wytłoczyli. A różnie bywa.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 653
Wysłane: 29 września 2010 10:36:18 przy kursie: 3,11 zł
Wszystko zależy od łańcuszka jak napisał WD.
Weźmy nawet polski rynek. Idziesz do Empiku po II. Kosztuje 200 PLN. Od tego do skarbu państwa 40 PLN. Zostaje 160. Empik ma marżę około 50-60%, czyli jakieś 7-8 dych zostaje do podziału między wydawcę i producenta. Jak od tego masz 50% jako producent to dostaniesz 20-25% max ceny z półki w Empiku czyli... góra 10-12 Eurasów

kolokwialny
0
Wpisów: 130
Wysłane: 29 września 2010 13:02:06 przy kursie: 3,11 zł
Pozytywnym aspektem ''Wiedzmina2'',jest na pewno współpraca z NAMCO! To otwiera drogę na wszelkie rynki.A więc i nawet potrojenie przychodów!

Namco to Japońska firma(przynajmniej za moich czasów tak było).I wiodła ona znaczący prym w rozrywce z takimi hitami jak Soul Blade na Psx. Soul Calibur na Dreamcasta,Ridge Racer itd...
Namco to był taki król królów..!! Obecnie nie czytuje już regularnie prasy branżowej:PsxExtreme,Neo,Neoplus,itd... Warto kupić sobie któreś z tych czasopism.A tam powinno wszystko pisać.W szczególności Neo+ opisywało wszystkie platformy sprzętowe.

Buziek
0
Wpisów: 98
Wysłane: 29 września 2010 16:52:58 przy kursie: 3,11 zł
anty_teresa napisał(a):
Wszystko zależy od łańcuszka jak napisał WD.
Weźmy nawet polski rynek. Idziesz do Empiku po II. Kosztuje 200 PLN. Od tego do skarbu państwa 40 PLN. Zostaje 160. Empik ma marżę około 50-60%, czyli jakieś 7-8 dych zostaje do podziału między wydawcę i producenta. Jak od tego masz 50% jako producent to dostaniesz 20-25% max ceny z półki w Empiku czyli... góra 10-12 Eurasów

10-12 "eurasów" to nie 10 dolarów ;) Trochę dziwnie rzucasz tymi cenami, przeważnie w Empiku nowe gry na konsole wychodzą po 220-230 zł. -VAT to już 180-190 zł, a nie 160zł. Nie ma jednak sensu wdawać się w takie "wyliczanki".

Pisałeś, że CDP wydaje "tylko jeden" tytuł. Popatrz na City - jedna gra (mocno średnia), a kurs poszybował w kosmos, zysk dla firmy niemały. WII powinien sprzedać się dużo lepiej niż jedynka i niż Sniper - zapowiada się naprawdę porządna produkcja.

Zbaczając trochę z tematu, oświeci mnie ktoś czemu CDP zamiast samodzielnie wejść na GPW czepił się Optimusa?
Edytowany: 29 września 2010 16:54

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 29 września 2010 17:27:14 przy kursie: 3,11 zł
To była odpowiedz na pytanie innego użytkownika o procentowy udział w cenie z półki i wydaje się, że nie czytasz tego co piszę...

Średnia cena to zupełnie coś innego. Raz, że na każdym rynku jest inna marża. Dwa, że cena i marża spada wraz z upływem czasu. To, że taką średnią cenę założono w tekście nie oznacza, że taka będzie. Może być mniejsza, albo większa. Najważniejsze jednak, aby założenie było obiektywne i takie nadal wydaje się być. Z założeniem można lub nie się zgodzić.
Edytowany: 30 września 2010 09:13

Fantomas
0
Wpisów: 379
Wysłane: 29 września 2010 17:44:36 przy kursie: 3,11 zł
WatchDog napisał(a):
Dochodzi jeszcze jedno ryzyko: większość zachodnich wydawców od dawna działa na zasadzie dostarczania ready stocku, /.../

Czy mógłbyś w skrócie objaśnić na czym polega taki rodzaj sprzedaży ?

Buziek
0
Wpisów: 98
Wysłane: 29 września 2010 21:58:31 przy kursie: 3,11 zł
anty_teresa napisał(a):
Buziek napisał(a):

10-12 "eurasów" to nie 10 dolarów ;) Trochę dziwnie rzucasz tymi cenami, przeważnie w Empiku nowe gry na konsole wychodzą po 220-230 zł. -VAT to już 180-190 zł, a nie 160zł. Nie ma jednak sensu wdawać się w takie "wyliczanki".
To była odpowiedz na pytanie innego użytkownika o procentowy udział w cenie z półki i wydaje się, że nie czytasz tego co piszę...

Średnia cena to zupełnie coś innego. Raz, że na każdym rynku jest inna marża. Dwa, że cena i marża spada wraz z upływem czasu. To, że taką średnią cenę założono w tekście nie oznacza, że taka będzie. Może być mniejsza, albo większa. Najważniejsze jednak, aby założenie było obiektywne i takie nadal wydaje się być. Z założeniem można lub nie się zgodzić.

To miał być taki mały "żarcik" w nawiązaniu do "wyliczanki" z cenami. Myślałem, że wiesz co oznacza emotikonka ";)"...

Kilka uwag do artykułu. Nie bierzesz pod uwagę że sprzedaż gier wydanych tylko na PC w porównaniu do gier multiplatformowych może się znacznie różnić. Na zachodzie sprzedaje się więcej gier na konsole, mimo że są one droższe od wersji PC (generują więcej $$). W związku z tym Wiedźmin II może się sprzedać w dużo większej ilości niż jedynka (bo według mnie na 99% wyjdzie na konsole Pray ). Dodatkowo traktujesz CDP jako producenta jednej gry, kompletniej pomijając fakt, że firma doszła tam gdzie jest jako wydawca gier - nie powinno się bazować przychodów grupy CDP tylko na podstawie jednej tworzonej przez nich gry.

Z kolei o City Interactive piszesz, że w ofercie mają sporo innych tytułów, ale to że były to w większości gry budżetowy, sprzedawane w marketach po 10-20 zł już nie. Snajper to ich pierwszy hit i można rzec, że był to "strzał w dziesiątkę" :).

Ogólnie rozczarowałem się tym, że w artykule o "polskich grach" w większości jest mowa o zagranicznych firmach z branży :/. Liczyłem też na wzmiankę o Techlandzie (chociaż nie jest na GPW). Ale ok, rozumiem że nie miała to być gruntowna analiza (a taką chciałbym przeczytać :)). Ogólnie to fajnie, że ktoś w końcu opisał polską branże gier. Mam nadzieję, że w przyszłości Polacy odkryją potencjał drzemiący w tym segmencie rynku i powstanie więcej firm jak CDP, City, Techland (również na GPW :D).salute
Edytowany: 29 września 2010 22:01

Fantomas
0
Wysłane: 29 września 2010 23:33:01 przy kursie: 3,11 zł
anty_teresa napisał(a):
O GOGu nie było mowy, bo to w przypadku dyskontowanego sukcesu W2, będzie działalność o nikłym znaczeniu. Sprzedaż w zasadzie bez znaczenia, bo czym jest milion wobec wspominanych 160?

Dlaczego tylko milion [rozumiem że złotych przychodu] ? Sprzedaż gog.com jest znacznie wyższa i wynosi przynajmniej kilka mln USD - szacuje to z podanej w kwietniu wielkości miliona sprzedanych gier, a ostatnio sprzedaż przyśpieszyła na skutek wprowadzenia klasyki gier RPG za 10 USD.
W wywiadzie ze stycznia 2010r. M.Kiciński określił przychody za rok 2007 na poziomie 140mln i to nie uwzględniając znacznej części przychodów z Wiedźmina 1. Nawet biorąc pod uwagę kryzys to z raportu za 1. półrocze wynika, że CDP jako całość miał przychody na ok. 14mln zł tylko za 2 miesiące, a przecież najlepsze w sprzedaży jest 2. półrocze.
Reasumując uważam, że osiągnięcie podanych przez Ciebie 160mln zł w przyszłym roku jest absolutnie możliwe [o ile nie opóźni się premiera wersji konsolowych].

anty_teresa napisał(a):
Zachodnie firmy się konsolidują i nie chodzi tylko o przejęcia konkurentów, ale zmianę struktury. Pisanie, wydawanie, dystrybucja tak aby całość marży od produkcji do konsumenta została w jednych rękach.

Gdyby to było takie proste to już dawno by to ktoś zrobił. Konsumenci nadal wolą w większości wydania płytowe, a tego nie zorganizujesz bez lokalnych sprzedawców.

parson
0
Wpisów: 12
Wysłane: 30 września 2010 01:31:09 przy kursie: 3,11 zł
Witam :)

Nie wiem ale z tego co pamietam to CD Project wydajac wiedzmina w pewnym momencie mial bardzo duzo zwrotow od wydawcow, rowniez i z zagranicy. Nie wiem jak ich umowy dokladnie wygladaly ale Pan Kicinski na konferencji wiosennej mowil ze przez to duzo stracili ale zostali postrzegani jako bardzo wiarygodna firma. Mysle ze mniejszy procent z dystrybucji moze wlasnie wynikac z tego wczesniejszego faktu.

Chcialbym zwrocic uwage na naszego gog-a
Nie wiem czy widzieliscie konferencje wiossenna oraz ostatnie doniesiesienia z gog-a

Podczas wiosennej konferencji przedstawiajac swoja krotka historie dzialalnosci ktora trwala 18 miesiecy goog wygenerowal zysk 5 mln zl.
Firma wtedy wspolpracowala 30 wydawcami, majac w swoim dorobku 200 gier.

Co sie zmienilo od tamtego czasu chyba dokladnie od marca?
Obecnie goog wspolpracuje juz z 40 wydawcami oraz ma juz 300 gier.

Ciekawe jak to sumowy z wydawcami.?ie przelozy na zyski napewno poniesli spore koszty zwiazane z modernizacja googa oraz dokladnie nie wiadomo jak byly podpisywane umowy.
Mysle ze mimo wszystko taki szybki rozwoj goog-a robi wrazenie.!!

Zastanawiam sie jak dokaldnie bylo z wiedzminem 1 , wiadomo ze koszty produkcji to 27 mln ale spotykam sie z przecznymi informacjami poniewaz w niektorych artykulach mowi sie ze zarobil 9 mln a w jednym z wywiadow na TVNCNBC Pan Kicinski powiedzial ze zarobili 2mln, faktycznie wywiad byl chyba 8 miesiecy temu ale watpie zeby teraz wiele osob kupowalo Wiedzmina?

Gra jest bardzo dobra i chyba kazdy sie z tym zgodzi ale koszty produkcji 27 mln oraz informacje plynace ze spolki ze kolejny wiedzmin bedzie drozszy ma sie nijak do kosztow snajpera ktory kosztowal tylko 3mln.

Niech ktos mnie sprostuje jak sie myle....

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
249
Wysłane: 30 września 2010 08:28:10 przy kursie: 3,11 zł
Fantomas napisał(a):

W wywiadzie ze stycznia 2010r. M.Kiciński określił przychody za rok 2007 na poziomie 140mln i to nie uwzględniając znacznej części przychodów z Wiedźmina 1. Nawet biorąc pod uwagę kryzys to z raportu za 1. półrocze wynika, że CDP jako całość miał przychody na ok. 14mln zł tylko za 2 miesiące, a przecież najlepsze w sprzedaży jest 2. półrocze.
Reasumując uważam, że osiągnięcie podanych przez Ciebie 160mln zł w przyszłym roku jest absolutnie możliwe [o ile nie opóźni się premiera wersji konsolowych].

OK, nie uwzględnienie działalności wydawniczej było błędem. Aby uzyskać wspomniany wskaźnik C/P porównywalny do spółek zachodnich sprzedaż gry powinna sięgnąć ok 2-2,5 mln sztuk, co z resztą pada w tekście jako "ambitny cel". Tyle, że obecna cena już to dyskontuje, więc o dalszy wzrost może być ciężko. Natomiast wygląda zdecydowanie lepiej niż City. Działalność GOG nadal jednak jest znikoma.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 30 września 2010 09:18:07 przy kursie: 3,05 zł
Fantomas napisał(a):
WatchDog napisał(a):
Dochodzi jeszcze jedno ryzyko: większość zachodnich wydawców od dawna działa na zasadzie dostarczania ready stocku, /.../

Czy mógłbyś w skrócie objaśnić na czym polega taki rodzaj sprzedaży ?

Na przykład EA: gry PC na nasz rynek są polonizowane w centrali firmy, tłoczone na jej zlecenie, pakowane w pudełka razem z instrukcją i do Polski trafia towar gotowy do sprzedaży, prosto na centra logistyczne, skąd rozchodzi się po sieci detalicznej. City próbowało w ten sposób wydawać swoje gry na świecie i nadal to robi, bo tylko tak ma kontrolę nad wolumenem i unika odsuniętych w czasie rozliczeń za prawa autorskie. Ale musi dużo zainwestować w towar.

WatchDog
WatchDog PREMIUM
35
Wysłane: 30 września 2010 09:19:25 przy kursie: 3,05 zł
Buziek napisał(a):
(...)
Zbaczając trochę z tematu, oświeci mnie ktoś czemu CDP zamiast samodzielnie wejść na GPW czepił się Optimusa?

No właśnie, czyli jednak brakuje paru klocków w tej ślicznej układance.
Jakieś własne pomysły? Wszystko jest w komunikatach bieżących spółki.
Edytowany: 30 września 2010 09:20

tombo
0
Wpisów: 6
Wysłane: 30 września 2010 17:01:56 przy kursie: 3,05 zł
anty_teresa napisał(a):
Fantomas napisał(a):

OK, nie uwzględnienie działalności wydawniczej było błędem. Aby uzyskać wspomniany wskaźnik C/P porównywalny do spółek zachodnich sprzedaż gry powinna sięgnąć ok 2-2,5 mln sztuk, co z resztą pada w tekście jako "ambitny cel". Tyle, że obecna cena już to dyskontuje, więc o dalszy wzrost może być ciężko. Natomiast wygląda zdecydowanie lepiej niż City. Działalność GOG nadal jednak jest znikoma.

Nie rozumiem, czemu uważasz, że działalność GOG jest znikoma. Sądzę, że zysk na grze sprzedanej przez GOG może osiągnąć nawet 3 $/szt. co przy 1,5 mln gier, które prawdopodobnie sprzedadzą w 2010 roku może dać zysk rzędu 10 mln zł.

Fantomas
0
Wysłane: 30 września 2010 17:18:56 przy kursie: 3,05 zł
anty_teresa napisał(a):
OK, nie uwzględnienie działalności wydawniczej było błędem. Aby uzyskać wspomniany wskaźnik C/P porównywalny do spółek zachodnich sprzedaż gry powinna sięgnąć ok 2-2,5 mln sztuk, co z resztą pada w tekście jako "ambitny cel". Tyle, że obecna cena już to dyskontuje, więc o dalszy wzrost może być ciężko./.../

Ano policzmy: gdyby wyniki maj-czerwiec odnieść do całego roku to wychodzi ok. 84mln zł przychodów za ten rok. Wszakże końcówka roku jest zawsze lepsza dla całej sprzedaży detalicznej, zatem ostrożnie można przyjąć 90-100mln z działalności wydawniczej. Zostaje nam do uzyskania jakieś 60 mln przychodów z W2 - czyli jakieś 20mln USD. Teraz mała dygresja: sprzedaż w Rosji - te 200-300k sprzedanych gier w 2011r. da może nieco ponad 1 mln USD, zatem nie jest zbytnio istotna dla wyników. Zakładam, że 1/3 ceny pudełka idzie dla CDP, co cenie niespełna 50USD daje jakieś 15USD. Czyli trzeba sprzedać jakieś 1,5mln egzemplarzy [poza Rosją czy Ukrainą], żeby przekroczyć założony przez Ciebie wskaźnik [chodzi mi tu o egzemplarze sprzedawane za max. cenę]. Jest to jak najbardziej możliwe pod warunkiem w miarę szybkiego wydania wersji konsolowej.
Ja wszakże uważam, że i tak decydujące znaczenie ma zysk jaki będzie potrafił wygenerować CDP - bo to on decyduje o jakości przedsiębiorstwa. Jak pokazuje przykład EA można mieć potężny przychód i dużą stratę.

parson
0
Wpisów: 12
Wysłane: 30 września 2010 17:41:03 przy kursie: 3,05 zł
ZAWARCIE ANEKSU DO UMOWY ZNACZĄCEJ

Raport bieżący nr 64/2010

Zarząd Spółki pod firmą Optimus Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie (03-301) przy ul. Jagiellońskiej 74 (dalej jako „Spółka” lub „Optimus”) informuje, iż w dniu 30 września 2010 roku został podpisany aneks („Aneks”) do Umowy Inwestycyjnej zawartej dnia 14 września 2010 roku („Umowa Inwestycyjna”) pomiędzy Spółką a Zbigniewem Jakubasem, Multico-Press Sp. z o.o., Michałem Kicińskim ,Marcinem Iwińskim, Piotrem Nielubowiczem oraz Adamem Kicińskim, o której Spółka informowała w Raporcie Bieżącym nr 55/2010 z dnia 14 września 2010 roku.
Na mocy zawartego Aneksu, Strony postanowiły zmienić uzgodniony w Umowie Inwestycyjnej termin udzielenia przez Akcjonariuszy Optimus (tj. Pana Marcina Iwińskiego, Pana Michała Kicińskiego, Pana Piotra Nielubowicza oraz Pana Adama Kicińskiego) pożyczek na potrzeby finansowania bieżącej działalności Optimus lub grupy kapitałowej Optimus w całkowitej kwocie 6.210.000 złotych („Pożyczka Przyszła”). Część Pożyczki Przyszłej, w łącznej kwocie 3.450.000 złotych zostanie przekazana do dyspozycji Optimus niezwłocznie po zbyciu na warunkach określonych w Umowie Inwestycyjnej przez Akcjonariuszy Optimus Akcji Serii D Spółki, natomiast pozostała część Pożyczki Przyszłej tj. 2.760.000 złotych, zostanie postawiona do dyspozycji Optimus niezwłocznie po podjęciu przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zwołane na dzień 14 października 2010 roku, uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zawieranie przez Optimus oraz podmioty z grupy kapitałowej Optimus umów pożyczek z członkami zarządu, rady nadzorczej oraz prokurentami Spółki do łącznej kwoty nie przekraczającej 20.000.000,00 złotych.
Pozostałe warunki umowy nie ulegają zmianie.
Jednocześnie Zarząd Spółki informuje, że powyższa zmiana postanowień Umowy Inwestycyjnej, spowodowana była koniecznością uzyskania zgody Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy na zawarcie umów pożyczek w łącznej wysokości przekraczającej 5.000.000 zł z Akcjonariuszami Spółki będącymi jednocześnie członkami jej organów statutowych lub prokurentami, zgodnie z wymaganiami Kodeksu Spółek Handlowych oraz dotychczasowymi uchwałami Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy.

Data sporządzenia: 2010-09-30 System: ESPI

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość, tgolik
8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20