KOMPLEKS - Spółki od A do Z - NewConnect - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

KOMPLEKS [KMS]

AKTUALNY KURS: 0,78 zł (-10,34%) 11-03-2016 14:41
taipan
Wpisów: 189
Wysłane: 12 października 2012 14:51:28 przy kursie: 0,91 zł
Cytat:
uproszczona sprawozdawczość niesie potem różne niechlubne niespodzianki. Ale przecież to nie dotyczy Kompleksu. Może awersja do rynku jest tak znaczna, że przesłania fakty?

Grum, o jakich faktach mówisz, bo może czegoś nie zauważyłem - spółka odwołała w zeszłym roku prognozy z DI, nowych również nie zrealizowała, wycenili się wchodząc na rynek bardzo wysoko (akurat kiedy wchodzili na NC mieli najlepszy rok - przypadek, czy praktyka jaką stosuje wiele spółek?). Nie komunikowali się z rynkiem zbyt ohoczo, dopiero jak akcje straciły ponad 80% od debiutu nagle zaczęło spółce zależeć na komunikacji z rynkiem.

Przecena należała się jak psu micha i inwestorzy pokazali jak traktują takie podejście. Zaufanie ciężko odbudować, zwłaszcza na NC.

grum
Wpisów: 282
Wysłane: 12 października 2012 18:16:19 przy kursie: 0,91 zł
Szanowny Taipan, przyznam się, że Spółce przyglądam się i siedzę od niedawna. Pomimo tego pozwolę sobie zauważyć, że prognozę na 2012 r. Spółka realizuje. Wystarczy spojrzeć chociażby na ostatnie miesięczne sprawozdanie. Faktem jest, z komunikacją z otoczeniem jest kiepsko, faktem jest, że uaktywnili się po ostrym zjeżdzie poniżej 30 groszy. Faktem jest, że kurs startował z wysokiego pułapu. Nie mniej nie jest prawdę, że nie realizują obecnej prognozy.
Poza tym zgadzam się z Tobą, w kwestii zaufania. TO NAJTRUDNIEJ ODBUDOWAĆ. Dlatego też (halo KOMPLEKS) liczę na aktywność Spółki. Tam gdzie nie ma informacji są domysły i spekulacje. To nie jest dobre dla żadnej ze stron. I jeszcze raz halo .... KOMPLEKS jesteście tam???

grum
Wysłane: 6 listopada 2012 08:41:34 przy kursie: 0,89 zł
Pierwszy raz od 5 tygodni na popyt większy wpływ mają drobni akcjonariusze, a nie realizowany przez Spółkę Program Skupu.

Gerda
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 488
Wysłane: 6 listopada 2012 16:07:02 przy kursie: 0,89 zł
Nie jest to trudne skoro spółka skupuje po kilka tysięcy akcji w ciągu tygodnia mimo tego że przeznaczyła na to ponad milion złotych...

EDIT: Właśnie przeczytałem że skupili NIE kilka tysięcy a 790 akcji...
Edytowany: 6 listopada 2012 16:09

grum
Wysłane: 6 listopada 2012 20:20:38 przy kursie: 0,89 zł
Zgadza się, Spółka przeznaczyła ponad milion na skup, przy tak małej kapitalizacji!, a popyt był dotychczas żaden poza cotygodniowym skupem między 800 - 2400 akcji w ramach skupu akcji. Jakoś dotychczas zainteresowanie tym, że kiedyś muszą zacząc skupować "na gwałt", było żadne. Ktoś jednak zaczął się tym interesować w zeszłym tygodniu. Skupili dotychczas ponad 110 tys. akcji, malutko co?

Kasia Stefanska
Wpisów: 1 232
Wysłane: 29 listopada 2012 19:27:18 przy kursie: 0,80 zł
Analiza wyników spółki KOMPLEKS za 3 kwartał 2012 roku

Raport jest krótki, więc i analiza taka będzie. www.stockwatch.pl/gpw/kompleks... – wskaźniki mówią o niedowartościowaniu spółki na tle sektora ale sytuacja fundamentalna nie skłania w mojej ocenie do optymizmu.

Przychody wykazują trend spadkowy. Z kwartału na kwartał są bardzo zmienne ale trend za ostatnie 2 lata spadkowy, co widać na wykresie:

kliknij, aby powiększyć

Jednocześnie zyski operacyjne są coraz niższe i spada rentowność netto. Na poniższym wykresie dwa kluczowe wskaźniki za ostatnie 2 lata:

kliknij, aby powiększyć

Pozytywnie odbieram informację ze sprawozdania, że spółka dywersyfikuje portfolio produktów. Już w ostatnim kwartale miało się to przyczynić do poprawy rentowności. Bo faktycznie spadek przychodów jest większy niż spadek zysku. Nowe produkty mają charakteryzować się wyższą marżą i poszerzyć grupę klientów. Cały czas baseny pozostają podstawowym driverem wartości, na których rynku – według twierdzenia spółki – utrzymuje się niekorzystna sytuacja. Nie lubię tłumaczenia gorszych wyników czynnikami zewnętrznymi ale zarząd zauważa, że jeszcze nie jest w stanie zrekompensować strat w tym segmencie innymi rodzajami działalności. Mimo to prognoza realizacji wyniku netto została w raporcie podtrzymana.

Poza tym spółka realizuje dość ambitny plan inwestycyjny w połączeniu ze skupem akcji własnych. W budowie są hale produkcyjne, choć jedna została wstrzymana. Spółka jeszcze nie wykorzystała wszystkich środków z emisji zgodnie z ich przeznaczeniem. Po co więc ta emisja była przeprowadzana, skoro teraz jest skup? Ja wiem, że to nie jest takie proste ale mimo wszystko – spółka powinna skupić się na poprawianiu bieżącej rentowności. Tym bardziej, że skup akcji postępuje wolno i nie ma piorunującego wpływu na kurs.

Zakumulowany zysk za 9 miesięcy 2012 roku wynosi 895 kPLN, co nie stanowi 20% kapitalizacji. Tą mamy wyliczoną w monitorze spółki i wynosi ona 5,3 mln PLN, czyli 17% kapitalizacji. Wiem, że różnica nie jest znacząca ale te 20% może już wpływać na wyobraźnię. Wolę być precyzyjna po prostu.

Przy ocenie fundamentów tej spółki czuję się nieco zgubiona. Spółka przeprowadza wiele działań, które jednak są sprzeczne i po prostu nie rozumiem ich kierunku. No chyba że zarząd jest na tyle pewien podjętych decyzji i uważa, że da radę grać na tak wielu frontach.

>> Więcej analiz najnowszych
raportów finansowych jest tutaj

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

grum
Wysłane: 30 listopada 2012 11:14:06 przy kursie: 0,77 zł
"skup akcji postępuje wolno i nie ma piorunującego wpływu na kurs". Nie dodać nic ująć. Skup jest "symboliczny", tak jakby Zarząd nie wierzył we własne zapewnienia co do wyceny Spółki. Jak to było z tym niedoszacowaniem Spółki Szanowny Zarządzie?. Jaką kwotę Zarząd określił jako adekwatną?1,50 zł czy 1,60 zł? Czyżby po 0,80 zł się nie opłaca skupować? :-)

KOMPLEKS
Grupa: Emitent
Wpisów: 32
Wysłane: 30 listopada 2012 11:43:55 przy kursie: 0,77 zł
Witam,

w odpowiedzi na wpis "Grum" informuję, że skup akcji realizowany jest zgodnie z obowiązującymi regulacjami KNF, które to ograniczają nas do maksymalnego dziennego skupu w wyskości nie przekraczajacej 25% średniego dziennego wolumenu z ostatnich 20 sesji giełdowych poprzedzających dzień zakupu.
Jednoczesnie podtrzymujemy nasze stanowisko o niedoszacowaniu wartości spółki i jej akcji. Potwiedza to również ostania analiza wyników wykonana przez p. Katarzynę Stefańską, opublikowana na portalu Stockwatch. Analiza pokazuje, że na tle sektora i całego rynku większość wskaźników naszej spółki jest niedowartościowana. Wg przedstawionej analizy wartość jednej akcji spółki mieści się w przedziale 1,35 - 2,24 natomiast potencjał zmiany kursu wynosi +124%.

Pozdrawiam
Kompleks

sznuri
Wpisów: 23
Wysłane: 30 listopada 2012 11:45:22 przy kursie: 0,77 zł
Ja tam czeka na info o dywidendzie, czy będzie i w jakiej wysokości. Skupem na dzisiaj nie ma się co podniecać.

grum
Wysłane: 30 listopada 2012 12:37:04 przy kursie: 0,77 zł
Jednak skup też jest fajny. Ilość akcji w wolnym obrocie spada, na razie kurs się utrzymuje - do czasu ;-) Poza tym masz rację chcą się dzielić zyskiem, więc i perspektywa dywidendy robi swojewave
Wracając do powyższej odpowiedzi Spółki. Macie Państwo rację. Mój wpis jest pozbawiony szerszego kontekstu. Nie wziąłem pod uwagę ograniczeń prawnych, a przez to chyba niepotrzebnie Państwa sprowokowałem do szybkiej odpowiedzi. A propos cieszy mnie to, że Państwo zaczynacie dostrzegać potrzebe komunikacji z stockwatch-erami.
Edytowany: 30 listopada 2012 12:43

Kasia Stefanska
Wpisów: 1 232
Wysłane: 2 grudnia 2012 23:14:14 przy kursie: 0,77 zł
KOMPLEKS napisał(a):
Witam,

w odpowiedzi na wpis "Grum" informuję, że skup akcji realizowany jest zgodnie z obowiązującymi regulacjami KNF, które to ograniczają nas do maksymalnego dziennego skupu w wyskości nie przekraczajacej 25% średniego dziennego wolumenu z ostatnich 20 sesji giełdowych poprzedzających dzień zakupu.
Jednoczesnie podtrzymujemy nasze stanowisko o niedoszacowaniu wartości spółki i jej akcji. Potwiedza to również ostania analiza wyników wykonana przez p. Katarzynę Stefańską, opublikowana na portalu Stockwatch. Analiza pokazuje, że na tle sektora i całego rynku większość wskaźników naszej spółki jest niedowartościowana. Wg przedstawionej analizy wartość jednej akcji spółki mieści się w przedziale 1,35 - 2,24 natomiast potencjał zmiany kursu wynosi +124%.

Pozdrawiam
Kompleks

Wskaźniki to nie ja wyliczam, tylko mechanizm SW. Sama też nie potwierdziłam, że zgadzam się w pełni z tą wyceną!

grum
Wysłane: 8 grudnia 2012 20:20:06 przy kursie: 0,91 zł
Pytanie dot. dywidendy. Z dokumenty informacyjnego Spółki z 26.11.2011 r.wynika, że "Przez trzy kolejne lata Emitent nie planuje wypłacać dywidend. Po tym okresie dywidenda będą wypłacane w
zależności od osiągniętego wyniku lecz nie więcej niż 50% zysku netto."
Spółka wypłacając dywidendę w 2012 r. oczywiście odeszła od zapisu o trzyletnim okresie niewypłacania, argumentując niezłymi wynikami. Podtrzymując politykę dywidendową łatwo można policzyć ewentualną maksymalną dywidende na akcję.

KOMPLEKS
Wysłane: 11 grudnia 2012 16:57:47 przy kursie: 0,87 zł
Witam,
stanowisko Spółki dotyczące wypłaty dywidendy za rok 2012 rok zostanie opublikowane w najbliższym raporcie miesięcznym w dniu 14 grudnia.

grum
Wysłane: 14 grudnia 2012 16:40:59 przy kursie: 0,92 zł
Zarząd Spółki wnioskować będzie o przeznaczenie 50% zysku osiągniętego w 2012 roku na wypłatę dywidendy (źródło: raport miesięczny za listopad). NIEŹLE hello1 Dancing
Na podstawie wstępnych wyników, na koniec okresu sprawozdawczego zysk netto osiągnął wartość 1,19 mln zł i był o 50% wyższy od wypracowanego w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jest to wynik przekraczający prognozę roczną (1,15 mln), wcześniej publikowaną w raporcie nr 35/2012.

No to mamy niespodziankę. Miłą niespodziankę thumbright
Edytowany: 14 grudnia 2012 16:45

grum
Wysłane: 16 grudnia 2012 20:10:42 przy kursie: 0,92 zł
Wiemy wiele na temat dywidendy (50% zysku), wiemy wszystko na temat programu skupu, nic nie wiemy na temat prognozy Spółki. Jeżeli Zarząd uważa, że Spółka jest znacznie niedowartościowana, niech poda prognozę. Przecież wycena Zarządu również musi wynikać również z perspektyw Spółki.
Zarządzie "papier jest cierpliwy", dlatego też proszę przedstawić również ten argument na potwierdzenie dlaczego wycena waloru Spółki przez Zarząd jest o około 100% wyższa od obecnego kursu Spółki.

Edytowany: 16 grudnia 2012 20:26

Gerda
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 488
Wysłane: 16 grudnia 2012 22:46:36 przy kursie: 0,92 zł
@grum,
Jesteś strasznie irytujący w ciągłym pisaniu komentarzy ,które nic do dyskusji nie wnoszą - nie jest to tylko moja opinia, większość Twoich postów jest po prostu kasowana. Nie podajesz odniesień do komunikatów ani dokładnych danych. To ,że na forum udziela się przedstawiciel spółki (co nota bene jest moją małą zasługą) nie oznacza, że każde Twoje "żądanie" będzie rozpatrywane przez vice prezesa spółki jako pytanie poważnego inwestora.

Twoje pytania mają formę żądaniową mającą na celu wymuszenie na przedstawicielu spółki informacji której NIE MOGĘ podzielić się z rynkiem bądź muszą to zrobić przez wyznaczone do tego kanały.

Szanuj przedstawicieli spółki jak i forum za to ,że mamy możliwość komunikacji ze spółką - pokażmy ,że jesteśmy poważnymi inwestorami a dzięki temu może w przyszłości będziemy mieli możliwość komunikacji z większą ilością spółek. Bądźmy po prostu dorosłymi ludźmi jakimi mniemam jesteśmy.

Pozdrawiam
Edytowany: 16 grudnia 2012 22:50

grum
Wysłane: 16 grudnia 2012 23:29:02 przy kursie: 0,92 zł
Szanowny Gerda,
Rozumiem, że jesteś tą osobą, której komentarze coś wnoszą. To dobrze, że z nami jesteś.
Tak samo jak Ty jestem użytkownikiem i mam prawo wyrażać swoje opinie, nawet jeśli Tobie to nie odpowiada, albo nie jest to po Twojej myśli.
Pozwolę sobie odnieść do tego co piszesz. Nie jest prawdą, że nie podaje odniesień. W swojej irytacji moim wpisem nawet nie zauważyś, albo nie chcesz tego zauważyć. Obecnie każdy wpis w forum jaki zawiera dane, informacje jest zgodny ze stanem faktycznym.
Mój wpis ma charakter roszczeniowy. Jako akcjonariusz mam do tego prawo, zwłaszcza, że to Spółka sama wskazuje wielkości, w tym przypadku niedowartościowanie kursu, które to dla innych może być przesłanką do zainwestowania w Spółkę. Mam prawo wiedzieć czym Spółka się kieruje wskazując na niedoszacowanie.
Formułowanie żądania nie jest dowodem na brak szacunku! Jest to forma komunikacji, pozwalająca Społce rozeznać się np. co do potrzeb informacyjnych akcjonariusza. To chyba jest oczywiste. Chyba po to Spółka uczestniczy w forum. Informuje i jest informowana. Wątpie, żeby Spółka była dotknięta moimi wpisami. Oczywiście, jeżeli tak jednak jest, PRZEPRASZAM. Traktowałem relacje ze Spółką jako relacje Spółka - klient.
Jestem klientem Spółki, bo zainwestowałem w Spółkę swoje oszczędności. Jako klient żądam i wymagam, zarazem wpełni rozumiejąc, że członkowie zarządu są po to by zarządzać Spółką, a nie wyłącznie odpowiadać na moje wątpliwości. To jest Ich wybór.
Nie jestem, tak jak Ty, profesjonalistą. Moje pytania, wpisy etc., mogą mieć nierówny poziom, ale napewno nie wyrażają braku szacunku. Za to niestety o twoim wpisie tego nie można powiedzieć.
Jak zawsze,
Z wyrazami szacunku.
Edytowany: 16 grudnia 2012 23:32

damciu
Wpisów: 123
Wysłane: 16 stycznia 2013 11:55:14 przy kursie: 1,13 zł
Do przedstawiciela Spolki,

W ostatnim raporcie biezacym jest tylko lapidarny komunikat na temat zysku ("zgodny z prognoza"). Natomiast we wczesniejszych miesiacach skumulowany zysk byl podawany (co wiecej juz na koniec listopada prognoza zostala zrealizowana).

Jest jakis powod, dla ktorego tym razem nie ma cyferek?

KOMPLEKS
Wysłane: 18 stycznia 2013 16:20:11 przy kursie: 1,01 zł
Witam,
ze względu na opóźniony spływ faktur od kontrahentów spółka nie była w stanie precyzyjnie wyliczyć zysku na koniec roku. Dokładna wartość zysku netto zostanie podana w raporcie kwartalnym, którego publikacja jest przewidziana na 14 lutego 2013r.

Pozdrawiam

grum
Wysłane: 19 stycznia 2013 20:16:51 przy kursie: 1,01 zł
W raporcie miesięcznym za listopad Spółka wskazała, że "na podstawie wstępnych wyników, na koniec okresu sprawozdawczego zysk netto osiągnął wartość 1,19 mln zł i był o 50% wyższy od wypracowanego w analogicznym okresie roku ubiegłego. Jest to wynik przekraczający prognozę roczną (1,15 mln), wcześniej publikowaną w raporcie nr 35/2012.". W raporcie za grudzień Spółka informuje, że istotny wpływ na tak dobre wyniki w 2012 roku miał między innymi obniżenie kosztów operacyjnych. Spółka wyliczyła przychód na poziomie 25.832.393 zł, zatem "spływ faktur od kontrahentów" [rozumiem faktur kosztowych] w sposób istotny nie wpłynie na wielkość zadeklarowanego wstępnego wyniku na koniec okresu sprawozdawczego (listopad)? Tym samym dokładna wartość zysku netto jaka zostanie podana w raporcie kwartalnym, który będzie publikowany 14 lutego 2013 r. w sposób istotny nie będzie różnił się od wstępnych wyników??

Edytowany: 19 stycznia 2013 20:18

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7