pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Gerda

Gerda

Ostatnie 10 wpisów
Wojtek, mam poczucie, że masz jakaś prywatna vendetta do tej spółki do wykonania. Od 8 złotych piszesz o niej w dość negatywny sposób a ona urosła na początku o 100 % a potem dobiła do 28 dając niewyobrażalna stopę zwrotu. Teraz, pomimo spadku o 15% nadal jest 100% powyżej Twojego pierwszego wpisu.
Może zamiast mieć racje, po prostu graj tak jak rynek pozwala i korzystaj z okazji.

Wow, tyle teorii w kilku zdaniach i wszystkie niczym nie poparte.
Myślę, ze jest tak jak piszesz albo odwrotnie

Niesamowita historia. Gdyby ktoś powiedział mi o niej 2 miesiące temu, nie uwierzyłbym na pewno. CDRed, twórca Wiedźmina 3, jednej z najlepszych gier w historii branży, wypuszcza po 7 latach produkt,w którym roi się od błędów i z uporem maniaka stara się łatać je dzień po premierze.
Graczem nie jestem ale to co widzę na poniższym filmiku, z pewnością by mnie zniechęciło do zakupu
Is that water?

Czy jutro będzie wiadomo jaka redukcja czy dopiero 17.11?

Oferta nie wydaje się droga, starają się wpisać w otoczenie rynkowe nie wykonując rzutu na kasę i sprzedając akcji po 100 zł. Myśle ze można z pozytywnym nastawieniem patrzeć na debiut

Ciekawy artykuł. 10 zdań na krzyż a aż 4 autorów i jeszcze jeden do zredagowania. Taczki nie ma kiedy załadować d'oh!

Nikt nie zabiera XTB świetnie działającej firmy i perspektyw na dalszy rozwój. Problemem jest tylko narracja dookoła spółki na różnych forach. Nasz rynek kapitałowy nigdy się nie rozwinie jak wszyscy będziemy traktować go jako miejsce do spekulacji a nie inwestycji opartej na rzeczowej analizie - tylko o to mi chodzi

Cytat:
...Inna rzecz, na którą trzeba uważać, to nieidealne wyniki za III kwartał, nie wszyscy inwestorzy działają racjonalnie i nie wezmą pod uwagę faktu, że w okresie wakacyjnym w branży brokerskiej zyski są mniejsze.

Nie ma w tym akapicie nic dotyczącego prawdziwych zagrożeń poza zdawkowym wspomnieniem o konkurencji w postaci jednej spółki. Znajomość branży i rozumienia biznesu przez autora jest żadna czego przykładem jest cytowany akapit, w którym pisze, że jednemu z głównym potencjalnych problemów jest zachowanie inwestorów po publikacji wyników i ich panika sprzedaży. Jakim zagrożeniem jest to dla działalności spółki ? Naganiania na akcje ciąg dalszy.

Schemat jest zawsze ten sam, na forum robi się szum wokół jakiej spółki, pompują ja nie patrząc na zagrożenia, 100 postów dziennie i myśli o tym na co wydać zarobione pieniądze z inwestycji. Potem przychodzi sądny dzień i z zysków robi się strata, nowe nicki znikają razem ze swoim kapitałem.

Ostrzegam wszystkich nowych inwestorów. Analizujcie sami spółki w które chcecie inwestować, czytajcie, dowiadujecie się jak działa branża, kto zarządza spółka i jakie zagrożenia czekają na nią w kolejnych kwartałach. Nie szukajcie jedynie plusów ale dziury w całym bo właśnie przez ta dziurę uciekną wasze pieniądze i chęć inwestowania.

Wygląda na artykuł sponsorowany, żadnego wylistowania zagrożeń, same plusy inwestycyjne i wizja na przyszłość w postaci sowitej dywidendy. Zlepek haseł pozbierany z różnych miejsc w internecie napisanej przez kogoś spoza redakcji. Quo Vadis Comparic?

Nanako napisał(a):
hr-aabia napisał(a):
krewa napisał(a):
Nanako napisał(a):
Nie wiedzę tej analizy ale co chcesz chłopie analizować jak kurs jest na historycznych maksach? Wszystko zalezy od tego co pokażą w raporcie.

Słyszałeś o technice wyznaczania poziomów docelowych w przypadkach, gdy kurs kreśli ATH? Chłopie?

.... czy poziom ca.25 zl. można traktować teraz jak swego rodzaju wsparcie? czy przy dalszej korekcie/chłodzeniu poziom ten nie ma znaczenia?

Obserwując arkusz (nie sugerując się kreskami, którymi niektórzy się sugerują) mogę stwierdzić, że na 24,50 - 25 zł jest ogromny popyt wygaszający praktycznie każdą podaż. Zaznaczam, że to wynik obserwacji arkusza, a nie kreski pionowej w górę i pisanie że nie widzi się tam nic szczególnego.

I tak w kółko Macieju...

Analiza na oko jest lepsza niż jakakolwiek inna, te pionowe kreski które Krewa rysujesz nie mają żadnego sensu. Wystarczy jedynie obserwować arkusz cały dzień i gotowe. Poziom 25 zł posłużył dzisiaj jako solidne wsparcie, tam jest "popyt wygaszający praktycznie każdą podaż"

Wielu ludzi dzisiaj nie pójdzie spać, wielu potraciło majątki te wirtualne jak i te prawdziwe bo naczytali się takich bzdur i myślą, że są mądrzejsi od rynku. Kolejna nauczka, która niektórych całkowicie zniechęci i odrzuci od giełdy

Pokory...

Przyszlo sprawdzam i kurs zareagował tak a nie inaczej. Reakcja wydaje się być emocjonalna ale nie ma co się obrażać tylko uczyć bo takiego obrotu nie robią drobni.
Myśle ze spółka jest w stanie generować 60 mln w kolejnych kwartałach w tym roku co dałoby 410 mln za ten rok i potencjalnie 2.6 zł za akcje przy zakładanych z raportu faktem ze chcą podzielić się 75% wypracowanego zysku. Daje to 10% przy kursie 26 zł i myśle ze w w tych okolicach kurs akcji będzie się poruszał w kolejnych miesiącach. Spółka jest zdrowa i ma przed sobą przyszłość ale kubeł zimnej wody nauczył wielu ze giełda to nie jedynie wzrosty

I to jest rzeczowa analiza, dzięki !

Dokładnie, nie ma sensu bić piany, w ciągu tygodnia wszystkiego się dowiemy

Cześć Niedźwiedź,

również uważam że 100 mln zysku dla każdej spółki spoza WIG20 kwartalnie to jest kosmiczny wynik. Nawet dla wielu z tego indeksu, takie liczby zrobiłyby na rynku ogromne wrażenie. Jednak przy takiej estymacji trzeba pamiętać, że 2 kwartał był jeszcze bardziej zmienny niż pierwszy, prawdziwa zmiana zaczęła się w marcu i trwała do kwietnia. Myślę, że rynek, podobnie jak ja, może uznać że jeżeli przy tak dużej zmienności, spółka zarobi w okolicach 100 mln, będzie można przewidywać że kolejne kwartały, będą wynikowo podobne do 4Q 2019, co jest mimo wszystko dobry wynikiem ale nie na tyle spektakularnym, żeby windować kurs w oklice 35 - 40 zł.

Co do wejścia do WIG20 nie eliminuje, jak Sławek wspomniał, liczą się liczby ale obecny hype całkowicie unika dyskusji o możliwych problemach. Nikt już nie pamięta odpisu na Turcję w wysokości 20 mln albo konkurencji zza oceanu która chce wejść do Europy (RobinHood).

Sama dywidenda brzmi ciekawie ale to nie jest tak że XTB zawsze tą dywidendę płaciło, i że kolejna jest niezagrożona - niezależnie od tego, że w chwili obecnej śpią na gotówce

Co do Allergro również uważam że nie zobaczymy tej spółki szybko na parkiecie

Nie przeczytałeś albo nie chciałeś przeczytać mojego posta. To forum różni się od innych tym, że staramy się pisać rzeczowo. To o czym Ty mówisz, to Twoje założenia i projekcie kolejnych sukcesów.
Nigdzie nie napisałem że wykluczam sukces, daje jedynie pod rozwagę również scenariusz wykonania planu w niepełnym wymiarze np poniżej 100 mln gdzie rynek może zareagować - przynajmniej na początku, w kierunku południowym a wiele nie potrzeba żeby rozgrzane głowy sprowadziły spółkę do poziomów z 1 z przodu

Każdy chciałby trafić w Mercator czy cdred i życzę żeby tak samo było z XTB bo uważam ze fajnie byłoby mieć w WIG20 nowa, świeża spółkę z perspektywami globalnego gracza bo tych jak na lekarstwo wśród banków i kopalń ale nie nakręcaj swiezakow mrzonkami nie popartym faktami. Jak drugi i trzeci kwartał im wyjdzie, będzie oznaczało to ze są na dobrej drodze do Twojego scenariusza, będziesz miał racje i spuchnięty portfel jak przy bitach czy eex ale jeżeli któryś z elementów układanki nie pójdzie jak należy skończy się jak na ppmg.

Argument o 100 informatykach ciężko nawet wziąć w polemikę

I tak własnie wygląda nasz rynek. Spółka pokazała jeden wspaniały wynik kwartalny a dookoła już peany na jej temat i wizja WIG20 wróżona z fusów. Nie, nie uważam że jest to niemożliwe, ale naprawdę, miejcie umiar. Dajcie czas rynkowi na zapoznanie się z wynikami za drugi, trzeci kwartał. Zobaczcie jak szybko będzie postępowała ekspansja na inne rynki. Jakoś nikt nie komentuje faktu opóźnienia zapowiedzianego wejścia na rynek Afrykański. Wszystko jest wspaniale, a sama spółka jest skazana na sukces. Popularność XTB i Mercatora przekracza granicę KOV swojego czasu. Nie ma innej drogi jak ciągły wzrost kursu i kolejne awanse w indeksach i to najlepiej 2 razy w ciągu roku.

Jestem ciekaw reakcji rynku przy 100 mln złotych. Oczywiście, będzie to mega wynik, bez dwóch zdań, ale ta cały owczy pęd zostanie pewnie zatrzymany a kurs cofnie się znacząco.

Fajnie że kurs rośnie i wielu się bogaci, ale wciągu 10 dni przyjdzie wielkie SPRAWDZAM i okaże się czy te wszystkie wizje i plany to nie tylko mokry sen inwestora.

Hey,

nosiłem się żeby to napisać już jakiś czas. Te uwagi nie mają żadnego znaczenia dla działania serwisu ale są po prostu moją obserwacją głównej strony forum więc uznałem, że warto się podzielić i może uda się je usunąć.

Kropka na końcu zdania, myślę że jest ona zbędna w tych miejscach:

1. Oznacz wszystkie fora jako przeczytane. --> Na górze strony po lewej stronie jak i na dole ( pewnie ten sam obiekt )
2. Twoja poprzednia wizyta -- > Na górze strony po prawej stronie tuż za sekundą ostatniej wizyty
3. Analizy techniczne na życzenie Dostęp tylko w abonamencie. - Pierwszy dział
4. Portfel cztery fazy rynku Dostęp tylko w subskrypcji. - Drugi dział
5. Podejście fazowe w analizie technicznej Dostęp tylko dla uczestników szkolenia.
6. Wątek dostępny tylko dla uczestników kursu. Szczegóły wkrótce.
7. Chcesz wypromować swojego bloga? Pokazać innym o czym piszesz? Załóż swój wątek i wstawiaj swoje wpisy z linkami. Zbieramy największą bazę blogów giełdowych.

Osobne tematy równie mało istotne

1. Dyskusje poświęcone walorom notowanym w Alternatywnym Systemie Obrotu --> nie wiem dlaczego 3 ostatnie słowa macie z dużej litery. Rozumiem ideę ale nie widzę gramatycznej zasady do zastosowania tutaj
2. Forum dedykowane papierom dłużnym notowanym na Catalyst i ich Emitentom --> Ostatnie słowo również według mnie z małej litery
3. Maklerzy, opłaty, software, książki, kursy, ciekawe strony, podatki...--> może warto zamienić słowo software na oprogramowanie bądź inne polskie
4. Wybieranie spółek na podstawie czytania raportów i znajomości branż -- > ten opis mógłby być lepszy
5. Ostrzeżenia przed naciągaczamii --> chyba zbędne to podwójne i na końcu
6. Ankiety i Konkursy - konkursy mogą być z małej litery
7. Trzy kropki na końcu opisu działów Warsztat i Strategie inwestycyjne są zbędne
8. Inwestycje Alternatywne - wiem że są alternatywne ale duża litera nie pozwoli im być bardziej alternatywnymi
9. Po zalogowaniu widać u góry strony Ignorowani Użytkownicy. --> Tutaj również zbędna kropka, podkreślenie nie jest na całe słowo ( biedne y) oraz nie wiem czemu z dużej litery
10. Popularne Wątki będą tak samo popularne jako wątki
11. To już trochę ważniejsze --> używam Chrome i pomimo tego, że mam zaznaczone Zapamiętaj przy logowaniu, nigdy zalogowany nie jestem po ponownym włączeniu komputera. Mam wpisane Login i Hasło ale i tak muszę kliknąć zaloguj

Tyle ode mnie. Dajcie znać czy ma to sens

pandorinium napisał(a):
A w tle jeszcze ciągłe narzekanie, a podobno nie powinno się interesować spółkami, które są kiepskie i nie dadzą zarobić. :D

Masz rację, o spółkach tylko dobrze trzeba pisać...3some

Mam nadzieję, że gry które tworzą są lepsze niż ich strona internetowa...Sick

Lukasz Konopko napisał(a):
To standardowa funkcja wielu forów internetowych. Dawno temu tak zostało skonfigurowane i tak jest. Przeszkadza to w jakiś sposób?

Przeszkadzać nie ale nie wiem czemu ma służyć i może warto się zastanowić czy przynosi wartość i nie zamienić na coś innego

Tak się zastanawiam, po co są statusy użytkowników ? Chodzi mi o te Opętany, Krasnomowca itp. Rozumiem ze biorą się od ilości napisanych postów ale czy aby na pewno są potrzebne ?

Jutro o 13:12

Krewa, czy wykres nie kłóci się trochę z oznaczeniem? Sugerujesz na wykresie oznaczony na zielono obszar 89 -92, a prawa oś pokazuje to jako poziom powyżej 94 zł.

Na pewno najważniejsza informacja w tym roku jak nie w ciągu kilku ostatnich. Mabion złożył wniosek do EMA i jest gotowy na sprzedaż swojego leku na rynek europejski. To kolejny milestone za który dostanie pieniądze od swojego partnera Mylan. Kolejne kroki to spotkanie z FDA oraz podpisanie umów na partnering na resztę świata

www.publicnow.com/view/1CA0003...

Nie wiem czy ktoś z Was zdaje sobie sprawę ale KK też sporo zainwestował w akcje GetBack i taka sytuacja nie jest mu na rękę ale pewnie on sobie poradzi

W takim razie nie zaobserwowałem ze codziennie coś dokładasz. Wiem ze jest analiza na życzenie bo z niej korzystam ale nie dostrzegałem tych pozostałych.

Z analizami na życzenie jest tak, a przynajmniej mam takie wrażenie, ze 85% ma wydźwięk negatywny i ciężko jest znaleźć coś dla siebie ;)

I nie, nie chodzi mi o to żebyś teraz zmienił taktykę i zachęcał do kupna Prochnika czy KOV ale po prostu mam poczucie ze nic ciekawego nie udaje się nam wyłapać a sporo spółek odjeżdża niespodziewanie.

Możliwy jest powrót do tematu spółki dnia? Chodzi mi o codzienną analizę techniczną interesujących walorów

Nie chce być zbyt krytyczny ale to przecież widać na pierwszy rzut oka że Pan Prezes nie ma zamiaru podejmować próby ratowania spółki a jedynie mieć swoje ostatnie 5 min w branżowych gazetach w celu pokazania, że to ten Abris jest zły a nie on.
Miał spółkę, zarządzał nią świetnie przez 5 lat po czym poszedł zbyt agresywnie z kupowaniem nowych pakietów plus zbyt atrakcyjnymi ofertami obligacji. Biznes się nie skleił w momencie kiedy kilka osób powiedziało GetBackMyMoney i teraz mleko się rozlało.

Wierze, że obligatariusze dostaną część swoich oszczędności, nie wiem tylko jaką, natomiast akcjonariusze muszą chyba pogodzić się z wyceną na dużo niższym niż obecny kurs poziomie.

Hehe mam wrażenie, że prezes będzie miał za chwilę wymówkę jak firmę zamkną.
"Chciałem pomóc i miałem świetny plan ale Ci źli ludzie z Abrisu i RN nie pozwolili mi na ponowne kierowanie spółka"

Parkiet - GetBack

Cytat:
...Jak dodaje, gra idzie o oszczędności około 20 tys. osób. - Czuję się absolutnie odpowiedzialny za ludzi, którzy powierzyli nam swoje oszczędności. Mamy ponad 9 tys. obligatariuszy. Do tego dochodzi kilka tysięcy akcjonariuszy oraz około 7 tys. osób, które posiadają certyfikaty funduszy inwestycyjnych, z którymi współpracowaliśmy. Razem jest to około 20 tys. osób – dodaje były szef GetBacku.

pytek21 napisał(a):
Cytat:
Rynek uczy jednego Grubasy wiedza lepiej, nie raz sie to sprawdziło jak kwit leci to znaczy ,ze są ku temu powody i dotychczasowa skala działalności i "prognoz" spółki nie ma znaczenia. Tak było z PBG, PXm, GANT, ITG, NWR itp itd.

Spółki o których mówisz notowały straty kwartały pod rząd... szkoda komentować.

Cytat:
Teorie spiskowe w stylu "nie spłacili obligacji na złość" to już naprawdę poziom piaskownicy...

Każdy ma jakieś swoje teorie. Spoko, że określasz coś ze jest poziomem piaskownicy. Natomiast określenie spółki jako Amber Gold II na pewno jest bardzo górnolotne. Poniżaj dalej.
Sądzę, że większość przedsiębiorców miała by dylemat kiedy pożyczywszy pieniądze na rozwój biznesu na dzien przed oddaniem słyszą w mediach widzą ze ich pożyczkodawca obsmarował ich w najgorszy sposób. Jedni przyniosą pieniądze ale na pewno nie w zębach inni zaczną robić problemy, bo zachowanie p Buczka jest skandaliczne i proces o zniesławienie też może się pojawić (zakładając wersję że spółka nie jest bankrutem oczywiśce, bo szanse zawsze są przy obecnym poziomie niewiedzy).

A tak na prawdę bez raportu rocznego i kwartalnego wszystkie teorie o niewypłacalnosci, upadku, sanacji to wyssane z palca bzdury.
Polecam jednak szersze spojrzenie na to co się dzieje, znaków zapytania jest za dużo.

Cieszę, że notowania są zawieszone, przy obecnym poziomie dyskusji widzę ze KNF na prawdę chroni akcjonariuszy i tych co mają obligacje

Znaków zapytania nie ma dużo. Najważniejsza informacja jest taka ze spółka jest niewypłacalna i nie bez powodu obligacje chodzą po 50% nominału. Kurs akcji nie spadł 70% w ciągu dni tylko zajęło mu to pół roku. To nie jest żadna spekulacyjna akcja pod tytułem Zaniżanie przed odpadłem a po prostu likwidacja spółki bądź jej powolne umieranie której ciągnący się może jeszcze dobrych kilka miesięcy

sasky napisał(a):
Kolejna porcja relacji z dzisiejszego NWZA

Cytat:
– Z profesorem Buczkiem znamy się od wielu lat, cenimy się. Jest moim mentorem. Cenimy jego rady i będziemy rozmawiali, natomiast nie będziemy obcinali żadnego oprocentowania. Jeśli magister może dać radę profesorowi, to niech on zacznie wypłacać dywidendę swoim akcjonariuszom, a nie skupować akcje z pokrzywdzeniem praw mniejszościowych akcjonariuszy. – powiedział prezes GetBack, Konrad Kąkolewski.

wiadomosci.stockwatch.pl/walne...

Hehe przyganiał kocioł garnkowi...Konrad zrobił mniejszościowym spustoszenie na rachunkach w wersji expresowej ,a stara się pouczać gościa którego spółka zarobiła 670 % od początku istnienia. salute

Taka spółka jak GetBack niestety po raz kolejny odrzuci mały kapitał od giełdy.
Nie zakładam, że jest tak źle żeby kurs chodził po 5 zł ale jakie to ma znaczenie w sytuacji kiedy IPO było po 18,5 a nowa emisja MOŻE będzie po 10 chociaż i w to wątpię.

Nie dyskutujcie z rynkiem, spada, sprzedawać, rośnie, kupować

Mam wrażenie ze wszyscy uznali już ze to jest jeden wielki wał który został szyty grubymi nićmi i teraz tylko upadłość. Chyba czas zastanowić się nad inwestycja Think

Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział ale przeczytałem dzisiaj informacje onrozpoczeciu przez XTB możliwości kupna i sprzedaży akcji na swojej platformie. Jest szansa na jakaś mała analizę i porównanie warunków i opłat z innymi BM?

Ja wiem ze spółki produkujące gry wycenia się inaczej ale 680 mln kapitalizacji i C/Z na poziomie 56 to naprawdę sporo

Prychłem hello1

Według mnie koło 47,23 zł

Ja stawiam na cenę w okolicach 12,5. W artykule jest informacja ze cena na duza i mała transze ma być taka sama wiec już są ze wszystkimi dogadani.
Prezes powiedział 1 mld a nie 875 mln ale jak patrzę na kurs to właśnie tam widze potencjalna okazje. Z reszta, to co mówi prezes stało się tak niewiarygodne ze aż szkoda go cytować.

Jak to o 20 %? Spójrz na wykres i zobacz odkąd leci.
Szkoda, po raz kolejny giełda uczy pokory. Obok Ekogroszka, Patro, Rycha i wielu innych mamy teraz Konrada.
@aircanda, to jest ten trup w szafie o którym pisałem i nie, nie czuje się lepiej że Ci udowodniłem, że rynek ma zawsze racje...

Pozwól mu wyjść jakoś z tego trupa. Nakupił waloru pod korek i od kilku lat stara się sprzedać a ruchu zero

pawlap napisał(a):
mała dygresja
jeden z kolegów oświadczył czas temu "rynek ma zawsze rację".
Po ostatnich spadkach i dzisiejszym +12% wciąż tak uważa?

Parafrazując to tłum w swoich emocjach ma zawsze rację.

Cały czas

anty_teresa napisał(a):
lelo-pakero napisał(a):
anty_teresa napisał(a):
Pytanie ile z tych rekomendacji jest w 100 proc. niezależnych. Część chyba pochodzi z podmiotów, które oferowały akcje, a w takim przypadku ciężko o obiektywizm.

Sprawdziłem i wszystkie rekomendacje wydane przez biura maklerskie pochodzą od podmiotów zaangażowanych w debiut. Do sprawdzenia na końcu prospektu emisyjnego. Jedynie JP Morgan był wyjątkiem, ale oni z kolei mieli spory pakiet akcji. Z drugiej strony w przypadku niemal każdej rekomendacji można kwestionować jej niezależność, choćby z powodu możliwego zaangażowania funduszy z danej instytucji finansowej.

No właśnie. Tak mi się zdawało. I co najważniejsze, w idealnym przypadku powinna być "ściana" pomiędzy zarządzającymi funduszami, a maklerem w BM dającym reko. I nawet w idealnym przypadku ten co mówi tylko TERORETYCZNIE ile powinny kosztować akcje może mieć zupełnie inne zdanie od tego, co ryzykuje FAKTYCZNĄ kasę ludzi i od tego ma naliczaną premię. Bo takie ryzyko jak z PESEL wycenia się mocno subiektywnie, podobnie jak możliwości wzrostu.

Idąc tym tropem, przy dużych IPO jakakolwiek rekomendacja powinna z góry być uznana za próbę manipulacji i sprzedaż bajek i mrzonek.

Kto inny jak nie oferenci mają robić takie rekomendacje ? Niezależne BM? Są takie?

Dawno nie widziałem na giełdzie spółki, która tak rozgrzewa inwestorów.
Anty mam pytanko, jeżeli dobrze rozumiem, to im mniejsza wartość wskaźnika, o ile jest on dodatni, to lepiej, tak?
Jeżeli moje myślenie jest poprawane, i porównam dane z rekomendacji, które w chwili obecnej zakładają ponad 250 mln zysku oraz ponad 100 % potencjał wzrostu kursu akcji, to tam, założenie wskaźnika wskaźnika EV/EBIT wynosi na rok 2017 9,7 żeby w 2018 wynieść 7,1.
Skoro na dzisiaj wskaźnik pokazuje 6,9 to chyba nie jest on "wysoki"?

Co więcej, czy coś w ciągu ostatnich 6 miesięcy może niepokoić od strony dostępnych wyników finansowych? Opracowany raport za 3 kwartał wskazywał na zdrowe i racjonalne zarządzanie, od tamtego czasu kurs spadł o 30 % ,a poza informacji o kolejnych nabyciach portfeli oraz zdobyciem finansowania nie pojawił się żaden inny komunikat finansowy, który mógłby rzucić cień na prawdomówność spółki. Sprawdziłem, że największe zamieszanie na kursie miało korelacje z informacjami o wycieku z bazy PeselNet
PeselNet - 14.12.2017

Czy w takim razie można uznać, że obecna przecena jest pokłosiem sprawy z wyciekiem, która nadal jest "otwarta" i pewnie będzie przez długie miesiące albo lata, czy to raczej kwestia braku zaufania do firmy ze względu na dość krótką historie i problemy Kruka we Włoszech? ( Co byłoby trochę nielogiczne bo Kruk ma całkiem inny model biznesowy przy zarządzaniu portfelami )

Zastanawiam się jeszcze, jak bardzo rozjechały się rekomendacje dla spółki względem kursu. Jest ich chyba 5 czy 6 i najniższa zakłada 26 zł za akcje. Czy w takim razie, wszyscy analitycy popełnili błąd w wyliczeniach czy jest to kwestia "zaufania", które też ma swoją cenę?

Przez przypadek nacisnąłem guzik dotyczący analizy raportu l. Może warto byłoby zaimplementować możliwość wycofania takiego wniosku po ponownym kliknięciu w obiekt?

Tak, terminu rocznego wcześniej nie podawali

Mi osobiście ciężko uwierzyć żeby ten raport roczny zawierał w sobie dobre wyniki - wiem ze wstępne informacje o przychodach robią wrażenie ale rzadko coś spada bez powodu

jurror ale to może kwestia samej konkurencji? Kruk przez lata nie miał nikogo kto mógłby zagrozić w procesie skupowania dużych portfeli wierzytelności bo ani Vindexus ani Best nie mieli taki środków. Pojawił się nowy gracz który agresywnie zdobywa rynek Polski, a ekspansja na rynkach zagranicznych nie idzie tak jak zapowiadano.
Raport roczny powinien wszystko wyjaśnić ale sam fakt przełożenia publikacji jest zastanawiający szczególnie biorąc pod uwagę tak młodą spółkę, która postanawia przedstawić nową strategię.

Ja nie stawiałbym tego jako główny czynnik spadków. Gdyby tak było, również Kruk notowałby coraz niższe poziomy kursu a jednak tego nie robi pomimo nie najlepszego ostatniego raportu.

Jest coś o czym nie wiemy, a rynek stara się trafić z ceną, żeby dostawać się do komunikatu który nadejdzie.
Naprawdę warta obserwacji branża jak i spółka ale najlepiej jeszcze się nie angażować

aircanada15 napisał(a):
Czekam na komentarz Gerdy w sprawie nieomylności rynku. Do kiedy mamy czekać na tego "trupa w szafie" którego zapowiadałeś ?

Hmm czy nadal uważasz że warto grać przeciwko rynkowi?

1.Czy w takim razie można przyjąć tezę, że w związku z:

Cytat:
realizacja odzysku z portfeli wierzytelności nabytych oraz zarządzanych przez spółkę w imieniu funduszy własnych oraz zewnętrznych w odniesieniu do planu odzysków z daty nabycia portfeli wierzytelności: 115 proc.; IV kw. 2016: 113 proc.; zmiana: 1,8 proc.,

plus

Cytat:
wysokość nominału wierzytelności znajdujących się w zarządzaniu spółki z tytułu obsługi funduszy własnych oraz zewnętrznych: 28,2 mld zł; IV kw. 2016: 19,4 mld zł; zmiana: 45,4 proc.,
Źródło

spółka informuje o większej dynamice odzysków/przychodów na większym portfelu wierzytelności w IV kwartale?

2.Czy biorąc pod uwagę fakt, że około 95 % odzysków pochodzi z Polski, gdzie know how biznesu jest znane, możliwe jest przyjęcie proporcjonalnego wzrostu zysku netto w załozeniem wzrostu odzysków oraz nominału wierzytelności?

3.Największy zakup portfela na rynku Hiszpańskim o wartości nominalnej 2,7 mld zł zostanie uwzględniony dopiero w 1 kwartale 2018? Źródło

4.Czy spółka obarczona jest jeszcze kosztami związanymi z IPO czy większość została już wpisana w poprzednie sprawozdanie z 3 kwartału?

Biorąc pod uwagę wcześniejsze okresy sprawozdawcze, czy istnieje jeden główny wskaźnik który większym stopniu służy jako prognostyk do oszacowania zysku netto ? Chodzi mi o taka sytuacje jaka występuje teraz - spółka podała informacje o wstępnych wynikach bez zysku netto. Jest w nich duży informacji które rok do roku wydają się być optymistyczne ale biorąc pod uwagę jak dużo się dzieje od strony rachunkowej ciężko jest oszacować jaki finalnie będzie wynik. Czy takim wskaźnikiem mogąc być odzyski?

Anty, mam pytanie odnośnie Neum Petrium. Czy możliwe jest to, że w 4 kwartale, przy braku zdarzenia jednorazowego, możliwy zysk jest o 35 mln mniejszy ? Czy to zbyt duże uproszczenie?

Mogę iść z Tobą w polemikę dalej ale widzę, że nie przeczytałeś mojego wcześniejszego komentarza
Musisz zrozumieć, że rynek się nie myli i interpretować to na swoją korzyść korzystając z trendów jakie wyznacza.
Zobacz na tym forum osoby, od kiedy są zarejestrowane i jak rzadko znikają. Tutaj nie ma nicków, które grają wbrew rynkowi i kupują spadające noże za całość kapitału. Jako mniejszościowy akcjonariusz podążaj za pieniędzmi, które rozgrywane są przez fundusze albo inwestorów z grubymi portfelami. Rośnie? kupuj, spada? sprzedaj. Tylko tyle i aż tyle.

BTW, kurs to 19.50 a było 28. Nadal nie jest przesądzone czy do 22 dojdzie a gdzie mowa o 28

To kruk nie jest fundamentalnie dobrą spółką? Silenced

Chyba nie do końca zrozumiałeś mój przekaz.
Ciebie jako inwestora mniejszościowego powinna interesować tylko jedna rzecz - wzrost kursu akcji. Mając kilkaset, kilatysiecy akcji spółki, jesteś nic nie znaczącym klosem zyta który faluje na rynku w zależności od wszystkiego co się na nim dzieje. Jesteś ostatnia osoba która dowie się o kryzysach i sukcesach spółki. Nikt do Ciebie nie zadzwoni i nie poinformuje przed lawina ze warto sie schować. Twoje racjonalne postrzeganie rynku jest tylko Twoim racjonalnym postrzeganiem i jeżeli uważasz ze akcje spółki są tanie to kupuj PKC. Ale co zrobisz z faktem, ze Twój racjonalizm zmieni się w momencie informacji ze spółki o których nie miałeś pojęci? Co zrobisz jeżeli spółka Poinformuje o przeszacowaniu portfeli i zysk za 4 kwartał będzie symboliczny? Ile wtedy czasu będzie potrzebował rynek żeby dojść do poziomów cenowych po których Ty kupiłeś akcje ?3,6,18 miesięcy? Tego nie wiesz i nie powinno mieć to dla Ciebie znaczenia bo nigdy nie powinieneś posiadać tych akcji po przełamaniu wsparć. Na giełdzie masz 700 podmiotów, jest w czym wybierać a codziennie coś rośnie. Nie traktuj giełdy jako kasyna które da zarobić w jeden dzień 20 %. Pewnie ze się udaje, nawet i więcej ale na końcu to kasyno wygrywa a Ty nie masz nic poza przekonaniem ze giełda to szulernia i złodziejstwo.
Ludzie tracą majątki, rozpadają się rodziny, popełniają samobójstwa z powodu nietrafionych inwestycji. To duży kaliber ale tak to działa.
Jesteś tutaj po to żeby zarabiać.

Napisze Ci coś, wydrukuj sobie i patrz na to przed każdą transakcja:

Tnij straty a zyskom pozwól rosnąć.

Jeżeli będziesz się tego trzymał, dodasz do tego trochę logiki, uwzględniasz trendy, sentyment, rynek, branże, to prawdopodobieństwo wygranej jest dużo większe niż 50%

Co do samej spółki:

Wczorajsza sesja nic nie zmienia poza delikatna podbitka na końcu i lekkim odchyleniem się od Kruka. Sentyment do branży jest słaby i nikt nie chce ryzykować swoich pieniędzy przy rosnącym rynku na walor który jest nadal niepewny. Zamknięcie powyżej 18 zł jest jaskółka która może coś znaczyć albo całkowicie nie mieć znaczenia. Zobacz na piątkowy obrót względem tego czwartkowego. Podbitka na 3 krotnie mniejszym wolumenie dla technika jest żadna wskazówka do zajęcia pozycji a rynek gra technicznie czy tego chcesz czy nie.

Stój z boku, obserwuj, jak przebije wcześniejsze wsparcia które stały się teraz oporami na dużym wolumenie, warto wejść częścią pozycji, jeżeli nadal będzie spadać, ustawiasz ciasny SL, wychodzisz i cieszysz się ze nie ucięło wszystkiego. Jak rośnie, dokupujesz i patrzysz na zysk.

Powodzenia

Niepoważne?

Masz trend spadkowy, utrzymujący się od miesiąca, dwóch. Połamało wsparcia. Wychodząc z założenia, że rynek się nie myli mogłeś brać po 23, 22, 21, 19, 18. Nadal możesz uważać, że rynek się myli i cieszyć się jak dużo zarobisz bo wydaje Ci się, że odbije.

Możesz też przyjąć założenie, że rynek się nie myli i po przełamaniu istotnego wsparcia sprzedać akcje i czekać na rozwój sytuacji z boku. Zamiast kupić 100 akcji po 23 zł, kupisz 150 po 17 i zarabiasz od 17, a nie od średniej z przedziału 23-18.

Człowiek nie lubi słyszeć, że nie ma racji, giełda to nie czysta matematyka ale też spekulacja, sentyment, trendy, branże, polityka, indeksy, waluty itd.

Co Ci da pisanie, że przecież ta spółka powinna kosztować 300 a nie 100 poza frustracją? Nic. Nie dyskutuj z rynkiem tylko z nim graj.

Niepoważne jest ignorowanie trendu

Ale dlaczego myślisz ze trudno to wyjaśnić ? Masz dwa duże podmioty które maja akcje. Jeden ponad 60% drugi zszedł poniżej 5%. Jeżeli do tej pory ten drugi nie poinformował o całkowitym zamknięciu pozycji to znaczy, ze sprzedaje cały rynek który oczekuje dość poważnej zmiany w wynikach spółki. Sama spółka nie reaguje w żaden sposób bo to co przyjdzie będzie szło przez ESPI i wtedy się wyjaśni.
Szkoda, ale nie ma się co obrażać tylko pamiętać ze to nie koncert życzeń i dbać o swoje pieniądze

Rykoszet? Spółka poniżej minimów, zaraz będzie na większym minusie niż Kruk który pokazał niespodziewany wynik.
Czekam na informację ze strony GetBack o przeszacowaniach portfeli bądź zmianach w prawie

Niestety, giełda to nie koncert życzeń. Rynek się nie myli. Myślę, że niedługo przekonamy się jakie są prawdziwe powody takiej przeceny.

Anty,

Ja własnie chciałbym dostać od Was taki sam portfel jak prowadzi Wojtek w oparciu o Waszą analizę fundamentalną, połączona z analizą techniczną. Zarówno Twoje jak i Krewy analizy bieżącej sytuacji na wykresie są zgoła inne od tego co reprezentuje Wojtek.
Wiem też, że mając jeden wykres można sporządzić 4 interpretacje w zależności czy robisz to falami Eliota, grasz na wybicia czy szukasz momentu przełamania na wskaźnikach.
Wspominasz o jakości, dla mnie przesiadywanie na tym portalu przez kilka godzin w tygodniu to sprawa właśnie tego czynnika - siedzę i analizuję ile się da bo wiem, że tylko tutaj dostanę najwyższą jakość treści które pomagają mi w codziennym inwestowaniu.
W ten sam sposób myślę o tym portfelu, który byłbym bardzo pomocny i co najważniejsze, profesjonalnym źródłem wiedzy i pomocą w podejmowaniu decyzji.

Czy jest szansa na utworzenie portfela składającego się z typów osób prężnie działających na forum ? Nie chodzi mi o użytkowników ale o załogę portalu która mogła by stworzyć portfel z zasadami podobnymi do tego który już prowadzi Wojetek.

Wojetek,a tak w ogóle, może warto zmienić nazwę kroniki bo już 2 lata nieaktualna Silenced

Hmm a nie uważacie, że tworzenie portfela składającego się z 40 osób - min 40 spółek ma jakikolwiek sens?
Chodzi mi o zarządzanie taką pozycją w rzeczywistości.

Poproszę o GetBack

W ciągu 10 dni spółka z perspektywami, planami i coraz to lepszymi wynikami stała się najgorszą firma w złodziejskiej branży 3some

Za tydzień myśle ze pojawia sie pierwsze wzmianki o upadłości a następnie plany rozliczenia zarządzajacych przez sądythumbright

Cytat:
Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, działając na podstawie art. 15 § 1 i art. 17 § 2 Kodeksu spółek handlowych, postanawia wyrazić zgodę na następujące warunki umowy pożyczki pomiędzy Spółką (Pożyczkobiorcą ) a Panią Agnieszką Bokun - członkiem Rady Nadzorczej Spółki (Pożyczkodawcą): kwota pożyczki 250.000,00 zł, z 12% oprocentowaniem w skali roku, termin spłaty pożyczki do dnia 31.12.2019 roku.

12 % w skali roku kiedy lokaty dają 2%

Źródło

Zobacz co robi Szwecja, za 10 lat nie będziesz mógł kupić nowego diesla żadnego globalnego gracza

Volvo osobówki

Volvo autobusy

Da się to jakoś wyjaśnić? Czy wszystkie obligacje zostaną kupione przez rodzine ?

Wow, dzięki - fachowa robota !!

lb85 napisał(a):
Gerda napisał(a):
1. Dlaczego uważasz że już teraz nie można rozliczyć prezesa za swoje osiągnięcia? Czy ostatnie lata nie pokazują wzrostu przychodów i zysków?
2. Dlaczego uważasz że idealnym kierunkiem jest Rumunia czy Bułgaria? Jeżeli wybiorą Gruzję czy Portugalię to uznasz to za beznadziejny ruch? Dlaczego zakładasz, że wiesz więcej niż spółka która od lat siedzi w temacie i analizuje wszystkie rynki? Siedzisz w temacie tak głęboko?

Ad.1
Jak chcesz to możesz rozliczać go kiedy chcesz i jak chcesz. Gdzieś napisałem, iż nie pokazują systematycznie wzrostu przychodów i zysków? Jeśli nie jesteś w stanie przytoczyć takich słów z mojej strony to świadczy to dla mnie jedynie o wyjątkowo buńczucznym stosunku z Twojej strony do moich przemyśleń i interpretacji. Na pewno nie pozjadałeś wszystkich rozumów jak się potocznie mówi, a troszkę się tak zachowujesz.
Ad.2
Gdybyś czytał uważnie mój post byłbyś w stanie wywnioskować dlaczego taki kierunek (Bałkany) może być ciekawą alternatywą. Nigdzie też nie wspomniałem, że jakikolwiek inny kierunek ekspansji byłby jak to określiłeś "beznadziejnym ruchem". I na koniec gdzie stwierdziłem, iż wiem więcej niż spółka?

Co do samego GetBacka to kurs chyba się zbliża nieuchronnie do zniesienia Fibo 78,6%. Ciekawe czy pojawi się tam większy popyt.

Nie mam argumentów. Wygrałeś

1. Dlaczego uważasz że już teraz nie można rozliczyć prezesa za swoje osiągnięcia? Czy ostatnie lata nie pokazują wzrostu przychodów i zysków?
2. Dlaczego uważasz że idealnym kierunkiem jest Rumunia czy Bułgaria? Jeżeli wybiorą Gruzję czy Portugalię to uznasz to za beznadziejny ruch? Dlaczego zakładasz, że wiesz więcej niż spółka która od lat siedzi w temacie i analizuje wszystkie rynki? Siedzisz w temacie tak głęboko?

Dziękuje

Anty, moge Cię prosić o odniesienie się do dzisiejszych komunikatów ze strony spółki?

www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

infostrefa.com/infostrefa/pl/w...

Leniuch, dzięki za kronikę. Nie pisałem tutaj ale każdy wpis analizowałem i obserwowałem. Powodzenia thumbright

Myśle ze już w dziesiątkach mogę liczyć takie sytuacje - to normalna sprawa, jak sprzedaż to urośnie a jak kupisz to spadnie ;)

Nie przejmuj się tym, na parkietach jest ponad 700 spółek. Miej zimna głowę i idź spokojnie do celu. Nie gdybaj bo chyba każdy z nas miał kiedyś LPP czy PGS a ostało się tam naprawdę niewielu ;)

jasny napisał(a):
nie będę specjalnie dla Ciebie pisał po Polsku na Smartfonie jednemu już odpowiedziałem to jak przeczytał to mu tak w pięty poszło ,że pewnie przez pare dni będzie go trzęsło niestety moderator skasował.Wiekszość najbogatrzych miliarderów na świecie jest dyslektykami i nikt ich nie rozlicza,że piszą z błędami i nawet część nie skończyła podstawówki .

Może po prostu przestaniesz pisać miliarderze?

rockq napisał(a):
Trzeba jeszcze chwilę poczekać na wskazania Steam Spy, ale patrząc po pozycjach na liście bestsellerów i przyroście liczby grających, wygląda na to, że właśnie zaliczyliśmy najsłabszą wyprzedaż TWoM. Mimo 60% zniżki, grze nawet na chwilę nie udało się przebić na pierwszą stronę bestsellerów. Teraz pojawia się pytanie, co dalej? Jeżeli tak, albo jeszcze słabiej, miałyby wyglądać kolejne wyprzedaże w tym kwartale, to wynik IV kwartału może niemile zaskoczyć nawet osoby bardzo ostrożnie podchodzące do szacowania tegorocznych przychodów i zysków spółki. Wygląda na to, że jedyną szansą na zrobienie dużego wyniku w tym kwartale może być świąteczna wyprzedaż z 75% upustem, ale nie wiem czy zdecydują się na taki krok zaledwie rok po premierze gry.

A czego spodziewałeś się po promocji która była kolejną w tak krótkim czasie?
Na 4 kwartał ma przypaść jeszcze premiera smartphonów i chyba to jest głównym motorem wyniku.

Może mi ktoś wytłumaczyć na czym to ma polegać? Czy moje rozumienie jest dobre? Tzn KGHM zostanie w całości zwolniony z płacenia podatków związanych z wydobyciem miedzi i srebra? Jeżeli tak czy to oznacza że do budżetu państwa wpłynie mniej o 1549 mln zł rocznie?

Czy ktoś może napisać trochę więcej o rynku konsol i urządzeń mobilnych? Chodzi mi o przykłady gier wydanych na te platformy z ilością ściągnięć i kwotami przychodu

Na razie te informacje to tylko plotki - poczekajmy aż potwierdzą to jakimś EBI

A kto powiedział że 2 kwartał?

Rozumiem ale czy to przypadkiem nie jest bug który należałby usunąć?

Dziękuje

Jest szansa na omówienie ostatniego raportu?

Hey,

po raz kolejny nie otrzymałem powiadomienia o wiadomości prywatnej - dopiero na gmail otrzymałem maila że coś na mnie czeka

Dokładnie, nic się nie stało. Przesuneli premierę Industriala na 2016 rok a ludzie robia sobie gierkę po pracy. Jak dla mnie super wiadomość hello1

Hey,

ja mam pytanie, na które odpowiedź padła tutaj kilkukrotnie ale znaleźć nie potrafię.
Dlaczego na AppStore Anomaly nie jest pod marką 11bit tylko pod Chillingo?

Czegoś takiego nie widziałem. Gość znany z walki z Państwem Polski sprzedaje akcje na portalu społecznościowym. Ba, sprzedaje te akcje po 1 zł mimo, że można kupić je na rynku 50 % taniej. Ba, są ludzie którzy wpłacili pieniądze (a przynajmniej takie komentarze można wyczytać na fb) i są też tacy którzy mają nawet pytania pokroju:

"a potwierdzenie kupna akcji wysyła Pan zagranicę?"

Były prezes spółki który nie tak dawno mówił:

"5. Jak wyobraża Pan sobie spółkę Uboat – Line S.A. za 3/5 lat?

Chcę, by w horyzoncie 3 najbliższych lat, Uboat - Line S.A. stał liczącym się graczem na europejskim rynku przepraw promowych, mającym klientów we wszystkich krajach Europy. Wielkość tego rynku pozwala na planowanie dalszego długoletniego rozwoju. Aspirujemy również do tego, aby Spółka stała się znaczącą firmą w segmencie transportu kontenerów, logistyki magazynowej, punktów przeładunkowych dla kontenerów oraz przesyłek drobnicowych."

Sprzedaje dzisiaj akcje po nominale 0,10 groszy.

Nie wiem o co chodzi, nie wiem jak to się zakończy ale po raz kolejny widać, że na GPW można wszystko

SPółka urosła w 3 tygodnie 630 %. Myślę że przekreślanie możliwości korekty jest dość ryzykowną tezą :) Oczywiście może być tak jak mówisz ale do wyników zostało 3 miesiące

Pijaczysko napisał(a):
czexon napisał(a):
Na parkiecie kiedys pisali ze bedzie tu i 100 i 200 zl za akcje. Smiac mi sie chce.

pośmiejemy się zatem wspólnie
proponuję okolice raportu ujmującego już produkcję i konsolidację zakładu w Astanie

@wojtek 105

dzisiejszy komunikat to nic innego a możliwość dodatkowej emisji w wys 350k dla jednego lub kilku inwestorów, w drodze jednej lub kilku emisji w terminie zawitym.
Poczytaj raport z nwza, wszystko tam znajdziesz

A kiedy przewidujesz taki raport? Budowa całej fabryki nadal nie została ukończona

Jest tyle spółek na giełdzie a Wy ciągle o tym ECHO. Połowa wiadomości na forum i na głównej dotyczy tylko i wyłącznie Echo. Nudne to i przykre

Zacny wynik

Wojetek, jak tam Twój nowy projekt?

Świętnie wytłumaczone, dziękuje

Przyłączam się do prośby. Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób mogę sprzędać swoją część akcji po 8,5, o ile jest to w ogóle możliwe.

Hey, jakie przemyślenia odnośnie skupu akcji własnych przez Quercus?

Przejrzałem sobie tak delikatnie raport za 4 kwartał. Jedną z ważniejszych rzeczy było stworzenie konta na facebooku i uruchomienie portalu wKlobucku.pl. Dodatkowo można przeczytać, że spółka jest zadłużona w ZUS na kwotę 1900 zł (nie pomyliłem zer) oraz uzyskała stratę netto za ostatni kwartał roku na poziomie: 8 mln zł.
Aktywa spółki wynoszą 192k zł...

Naprawdę wygląda to bardzo dobrze..............Think

Może o to Ci chodzi?

Volky's

Śledzę Twoją kronikę na bieżąco i uważam, że pomysł autorskiego bloga jest bardzo dobry. Minimum jednego stałego czytelnika już masz thumbright

Informacje
Stopień: Krasomówca
Ostatnia wizyta: 13 kwietnia 2021 14:04:18
Liczba wpisów: 529
[0,14% wszystkich postów / 0,14 postów dziennie]
Punkty respektu: 13

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,442 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +156,86% +31 371,74 zł 51 371,74 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d