pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

taipan

taipan

Ostatnie 10 wpisów
w ramach oderwania się od nota bene interesującej dyskusji pomiędzy anty- i 007 king

do jutra na GOG-u jest promocja na całą serię Anomaly na PC (-80%) - jak ktoś nie ma jeszcze w kolekcji to można jutro sprzedać jedną akcję i kupić sobie i bliskiej osobie prezent pod choinkę love4

@Scarry - jak znajdywali się chętni na wyłożenie $$$ na 'inwestycję' w budkę z lodami i planami podboju wszechświata na zasadzie franczyzy, albo zalanie świata importem win z Gruzji na hypie debiutów na NC, to tym bardziej znajdą się tacy, co skuszą się i na Bloobera, i na NG blackeye
Jak grasz w kasynie i widzisz, że koleś przy stoliku obok co i rusz wygrywa w ruletkę, to w końcu przerzucisz się z BlackJacka - psychologia tłumu tak jak z grą w Lotto; ale i tak zawsze wygrywa jedynie kasyno/państwo (US)/mafia - nie przetłumaczysz :)

w ramach podniesienia merytoryki forum blackeye

W najnowszym rankingu sprzedaży Steam TWOM przeskoczył FarCry4 - ciekawy weekend przed nami...

to i ja dorzucę swoje 3 grosze cytując anty z jego analizy CI:

anty napisał:
Cytat:
Wycenić spółki się nie podejmuję, podobnie jak wskazania gdzie czy w jaki sposób należy szukać. W tym biznesie przy tak wąskim portfelu tytułów ciężko liczyć na powtarzalność, przez co wyceny na podstawie mnożników odpadają, podobnie jak DCF. Trzeba wycenić opcję sukcesu kolejnych tytułów, co pozostawiam już amatorom wycen.

Spółka motywuje przeprowadzkę w odmienny sposób blackeye (wystarczy czytać aktualności na oficjalnej stronie):

Cytat:
W związku z rozwojem firmy i rosnącymi potrzebami w zakresie infrastruktury z przyjemnością informujemy, iż we wrześniu spółka zakupiła od Górnośląskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości nowe pomieszczenia biurowe. W związku z tym od 1 października 2014 wprowadziliśmy się do nowych budynków, zmieniając jednocześnie siedzibę spółki . Nasz nowy adres to Bojkowska 43c w Gliwicach. Biura mieszczą się w kompleksie budynków „Nowe Gliwice”. Jest to nowoczesna inwestycja biurowa, gdzie siedziby ma wiele firm informatycznych i wysokich technologii, w tym m.in. nasz partner – firma Flytronic.

Potwierdzenia kontraktu z Arabami nadal nie ma, natomiast dzisiaj pojawił się zaskakujący komunikat (zaskakujący o tyle, że w tym sektorze i3D do tej pory nie miało żadnych kontraktów)...

Cytat:
Zarząd Spółki i3D S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach informuje o zawarciu w dniu 30 lipca 2014 roku umowy na dostawę multimediów, oprogramowania i aplikacji dla instytucji finansowej z sektora bankowego.

Minimalna wartość kontraktu wynosi 2 100 000,00 zł netto (słownie: dwa miliony sto tysięcy złotych). Termin realizacji zlecenia – grudzień 2014 r.

Cytat:
Wątek został posprzątany, a wpisy o postępach prac ukażą się na stronie korporacyjnej.

anty, dzięki, dokładnie o takie rozwiązanie mi chodziło. cenię twoje posty i dlatego zależało mi, aby granica między wspieraniem RI, a 'zwykłymi' analizami była czytelna.

idąc krok dalej - może warto byłoby dodać stały link do strony partnerskiej echo, tak żeby każdy mógł w łatwy sposób dostać się na stronę (vide link do czata na pasku spółki). Przyznam, że baner linkujący na stronie głównej znika w gąszczu i łatwo go przeoczyć (zarówno dla echo jak i pozostałych spółek).

@Obs

Fajnie byłoby jakbyś skomentował, bądź przeanalizował wklejony przez siebie cytat. Raport przeczytać każdy umie, ważne żeby umieć go poprawnie zinterpretować.

Odnośnie zachwytów nad Spółką - nie odniosłem wrażenia żeby na forum ludzie zachwycali się Spółką (a wręcz przeciwnie blackeye ). Większość komentarzy jest w tonie 'więcej dziegciu niż miodu'.

Według mnie to ostatnia szansa dla i3D żeby pokazać, że firma może dobrze zarabiać, a z nią także akcjonariusze. Jeśli to sp***, to trzeba będzie wrzucić ich do przegródki 'bajkopisarze'.

Trzymam kciuki thumbright

Zgadzam się z tobą odnośnie formy ustawy, natomiast staram się ocenić realny wpływ ustawy w takim kształcie na rynek OZE w Polsce, tzn. jakie są przesłanki RM:

- przepchnięcie ustawy w dowolnym kształcie, żeby mieć czym karmić wyborców, co będzie potem, to się zobaczy
- pokazanie jak prężnie działamy i 'zwalenie' na opozycję, że rzuca kłody pod nogi i symulowanie postepu prac do wyborów
- łatanie dziury budżetowej czym się da i nie ważne jakim kosztem (akcyza, przejęcie środków z NFOŚiGW, etc.)

Pewnie jest jeszcze kilka innych scenariuszy. Z wymienionych przeze mnie, jedynie ostatni jest niebezpieczny dla firm z tej branży, pozostałe nie zmieniają absolutnie nic przez najbliższe 2 lata.

anty_teresa napisał(a):
Ustawa o OZE już jest. (...)


Na razie jest jedynie projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów. Do zmian w obowiązującym prawie jeszcze daleka droga. Wygląda to bardziej na grę przedwyborczą. Wątpię żeby KE zaaprobowała ustawę w takim kształcie (m.in. współspalanie jako forma OZE puke_l )

Cytat:
Po akceptacji projektu ustawy o OZE na dzisiejszej Radzie Ministrów może ona teraz trafić do prac w parlamencie. Ustawa o OZE wejdzie w życie 30 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. MG podało, że przepisy wprowadzające nowy system wsparcia dla źródeł odnawialnych zaczną obowiązywać po upływie dwunastu miesięcy od daty wydania pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej zatwierdzającej system wsparcia jako zgodny z przepisami o pomocy publicznej
LINK

InwazjaPC też miała rekordowe przychody, tylko jakoś nie chciało się to przełożyć na zyski...
Mam nadzieję, że w tym roku Spółka pokaże również rekordowy zysk wynikający z głównej działalności...

Wtedy '1' z przodu byłaby tylko wspomnieniem i kurs Spółki mógłby wrócić co najmniej do poziomów z emisji z '3' z przodu binky


Dr. Kalliwoda rekomenduje "kupuj" Mediacap z ceną docelową 4 zł

Cytat:
Prognoza analityków Dr. Kalliwoda Research zakłada, że Mediacap wypracuje w tym roku 3,42 mln zł zysku netto i 5,58 mln zł zysku EBIT przy 69,7 mln zł przychodów.

Z ciekawością przeczytam dokładną analizę

Zależy o który pytasz, bo było ich kilka. Nie przypominam sobie, żeby spółka infomowała oficjalnie o jakichś rozmowach w tym temacie (wiadomo, negocjacje lubią ciszę). Większość spekulacji była wywoływana w oparciu o wyniki zapytań do wujka Gugla przez forumowiczów zainteresowanych spółką blackeye

To co wiadomo na pewno - spółka nie komunikowała żadnych kontraktów w tym obszarze.

To co również wiadomo - część przetargów, które zostały rozstrzygnięte (nie mam pojęcia czy i3D nawet w nich startowało) będzie zapewne do powtórzenia, bo jak to jeszcze (niestety) często bywa - wiadomo kto wygra i wiadomo dlaczego wygra...

Cytat:
(...) wojskowi prokuratorzy zajmują się sprawą zamówień na dostawę "Wirtualnego Systemu Taktycznego Pola Walki", które służy tworzeniu scenariuszy taktycznych w wirtualnym świecie. Podpułkownik z MON, który zajmował się tymi przetargami został zatrzymany przez CBA w swoim mieszkaniu.
Źródło

Takie LPP mogłoby sobie na coś takiego pozwolić - fajnie by było gdyby podali nazwę firmy z którą podjęli współpracę. Chyba że jak to w biznesie bywa - projekt jest tajniejszy niż w zbrojeniówce blackeye

Otwieram notowania, a tu i3D po zielonej stronie mocy - zaskoczenie

Otwieram PAP, a tu info o nowej umowie - zaskoczenie

Cytat:
Zarząd Spółki i3D S.A. (Emitent, Spółka) z siedzibą w Gliwicach informuje o zawarciu w dniu 19 marca 2014 roku umowy z firmą z branży odzieżowej, której przedmiotem jest dostawa urządzeń wraz z dedykowanym oprogramowaniem w ramach projektu, w którego zakresie jest stworzenie nowoczesnego laboratorium projektowo-technologicznego.

Wartość kontraktu wynosi 1.420.000 zł PLN netto (słownie: milion czterysta dwadzieścia tysięcy złotych). Termin realizacji zlecenia - do 15 czerwca 2014 roku.

P.S. Boję się otworzyć lodówkę blackeye

Przestań mącić, bo ci jeszcze ktoś uwierzy...

Platige nie posiada 40% akcji Vivid Games, tylko 40% akcji spółki celowej, którą powołali wspólnie z VVD do nowego projektu Liar

Nie widzę nic dziwnego w tym, że tylko 4mln akcji były zarejestrowane - patrząc po składzie akcjonariatu dostępnym na SW (o ile nic w międzyczasie się nie zmieniło), to głosował BZ WBK i prezesi. Earl Dodd specjalnie na to wydarzenie raczej się nie fatygował blackeye, a Secus o ile pamiętam (tu mogę się mylić) ma zagwarantowane miejsce w RN więc i po co mieliby rejestrować akcje?

@topfacet - czytanie twoich postów na tym wątku zaczyna być męczące...

1. Kurs nie ustanowił dzisiaj historycznych minimów - na tym poziomie był już w październiku, więc mijasz się z prawdą (celowo czy nie, nie będę tego oceniał)
2. Komentarze w stylu 'powołane zostaną kolejne spółki', 'kurs zleci poniżej 1 PLN', etc. mają swoje miejsce na bankierze, czy parkiecie
3. Dlaczego na wątkach innych spółek, chociażby tych wspomnianych przez pop'a tak aktywnie się nie udzielasz?

Starajmy się zachować obiektywizm, a nie komentować w zależności od zajętej pozycji K/S...

W ramach zachowania ciągłości - LINK do wątku PHOENIX

Panowie, zwróćcie uwagę, że 0.5mln z tego zysku to wpływ różnic kursowych (z Q2 i Q3). Po wyeliminowaniu wpływu tych wahań wychodzi, że spółka zaczęła powtarzać kwartalnie 1,6mln zysku netto.

Ja osobiście oczekuję w tym roku 6,5mln na wyniku netto. Nie widzę na razie możliwości skokowego zwiększenia wyników, a co za tym idzie skokowej poprawy wyceny. W mojej prywatnej klasyfikacji jest teraz w koszyku stabilnych, rzetelnych spółek wypłacających regularnie dywidendę blackeye

W BOSiu 5 zleceń jest za 95pln, a przy obrotach powyżej 50K pln opłaty nie ma, zostaje tylko prowizja.

bankrucik napisał(a):
dla członków SII jest niższa prowizja... z automatu w BOSSA
natomiast system obsługi epromak oceniam gorzej niż ten w BOssa


zgadza się, mam tą niższą prowizję, ale chciałem negocjować obniżenie ponadto co z defaultu daje członkostwo w SII blackeye

@mrk sorry, że zaśmiecamy ci wątek king

Ja zamierzam właśnie DB przetestować i dam znać jak platforma - obraziłem się na BOŚ, bo mi nie chcieli obniżyć prowizji blackeye

Cytat:
Zmiana postanowienia o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu na postanowienie o ogłoszeniu upadłości obejmującej likwidację majątku spółki zależnej emitenta - MLP Bucharest Sud SRL.
LINK

Postanowienie sądu datowane na 08.10.2013, a info do Spółki wpływa dopiero 01.11.2013 - przed debiutem Spółka jakoś sie tym nie chwaliła... Silenced

cad_man napisał(a):
(...)dodatkowo przy wybiciu powyżej 1,56-1,57 wykres przebił linię trendu spadkowego towarzyszącego akcjom od debiutu na NC, dodatkowo na podwyższonym wolumenie (większym niż normalnie) - możliwe, że mamy do czynienia z odwróceniem długoterminowego trendu spadkowego na wzrostowy...


Technicznie fakrycznie coraz lepiej to wygląda. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze przebicia SMA200 (1,70) i utrzymania się kursu do końca tygodnia powyżej 1,63 (SMA30 na świeczkach tygodniowych).

Skoro IDM twierdzi, że Spółka może mieć problemy z uplasowaniem obligacji, to czemu by nie dodrukować akcji... to się nazywa szybka reakcja blah5

Ogłoszenie o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Spółki CI Games S.A.

Cytat:
(...) Zarząd Spółki jest upoważniony do podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę nie większą niż 948.750,00 zł (dziewięćset czterdzieści osiem tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych) (...).


Cytat:
(...) Za uprzednią zgodą Rady Nadzorczej Spółki, Zarząd Spółki może wyłączyć lub ograniczyć pierwszeństwo objęcia nowych akcji Spółki przez dotychczasowych akcjonariuszy (prawo poboru), dotyczące podwyższenia kapitału zakładowego (...)


i znowu wszystko w białych rękawiczkach Not talking

anty - szacun, że ci jeszcze żyłka nie pękła thumbright

@kb - sorry ale naprawdę już nie da się ciebie czytać... w cytowanym artykule z podłogi zarówno w tytule jak i w treści jest 'sprzedaj'. Widocznie 'copy-paste' się komuś popsuło.
Odnośnie kursu akcji to niczego nie powinien - to nie jest osobny byt, który jest w stanie swoją wolą cokolwiek spowodować blah5

To popyt i podaż decyduje o tym gdzie jest kurs - widocznie tak oceniają przyszłość spółki inwestorzy, a to że jeden bądź drugi DM napisze ile to powinna zarobić spółka nie determinuje, iż tak się stanie.

Skoro uważasz, że to jest taka okazja inwestycyjna, to zagłosuj swoimi $$$ po słusznej stronie zamiast agitować na forum.


bankrucik, myślę że to nie tylko problem i3D, ale ogólnie polskiego rynku kapitałowego...

Pojęcia ład korporacyjny, corporate responsibility, poszanowanie praw akcjonariuszy mniejszościowych wyglądają ładnie jedynie na papierze. Główni akcjonariusze bardzą chętnie dzielą się ryzykiem wyciągając rączki po kapitał na giełdzie, a jak przychodzi do zapłaty premii za to ryzyko (zwłaszcza jeśli się nie zmaterializuje) - większość przyjmuje postawę 'to moje i dzielić się nie będę'.

Daleko nie trzeba szukać - chociażby ostatni przykład Barlinka z głównego rynku - restrukturyzacja się kończy, spółka wychodzi na prostą, a główny akcjonariusz ogłasza wezwanie i zamierza zrobić delisting puke_l

@bankrucik - w jakim celu odgrzewasz tego suchara? Komunikat był 4 października, cad_man o tym pisał - zobacz sobie jaka była reakcja w tym dniu na info. Sypacz został 'rozszabrowany', no chyba że pojawił się nowy... angry3. Nie zmienia to jednak wydźwięku tojego postu, którego ton jest 'delikatnie' sugestywny... Anxious

cad_man napisał(a):
Spółka przyspiesza publikacje raportu za 3Q - będzie on 21 października:
www.gpwinfostrefa.pl/GPWIS2/pl...

cad_man, raczej nie podejrzewałbym spółki o coś takiego (chociaż to jedna z opcji). Do mnie bardziej przemawia argument, iż nie chcą podawać konkurencji na tacy swojej bieżącej sytuacji, a pokazanie skali działalności za 4 lata, poza ostatnim zamkniętym rokiem obrotowym w zupełności wystarcza potencjalnym klientom przy screeningu(nie zapominajmy, że to nie jest strona dla inwestorów). Powód może być też bardziej prozaiczny - po prostu nie aktualizowali stronki blackeye

piotrch, jak wejdziesz na stronkę iqs i zajrzysz do zakładki 'klienci' to przy każdej branży chwalą się wielkością przychodów w latach 2007-2011. Na ile jest to miarodajne, każdy może sam ocenić (nie jest to część sprawozdania). Danymi za ostatni rok się nie chwalą, ale jestem w stanie to zrozumieć :P

Pojawił się komunikat dot. pierwszej spółki, w której MCP chciałaby przejąć pakiet kontrolny.

Cytat:
Zarząd MEDIACAP SA (dalej "Spółka") informuje, iż w dniu 8 października 2013 Spółka podpisała dokument określający ramowe warunki nabycia pakietu kontrolnego tj. 53% spółki Grupa IQS Sp. z o.o (dalej "Term Sheet").


Ciekawy obiekt przejęcia i ciekawa działka thumbright

@pop - ciekawa obserwacja odnośnie A/D. Podobna sytuacja miała miejsce na AGL - po tym jak A/D po raz pierwszy od początku notowań wyszedł górą z ujemnych wartości, kurs urósł 50%...

wczoraj na równoważeniu ktoś sprawdzał głębokość podaży i nie przebił się do 1,4 pakietem 50K akcji Silenced

zeżarło mi całego posta angry3 ehh... spróbuję jeszcze raz...

Ciekawa transakcja szykuje się w stajni spółek LST - spółka śmieciowa inPoint przejmie 100% udziałów w Baltic Ceramics od obecnych akcjonariuszy w zamian za akcje z nowej emisji (6x więcej akcji niż obecnie).Jak zwykle są równi i równiejsi w dostępie do informacji (wystarczy rzucić okiem na świeczkę i wolumen z 23.09), ale nie o tym chciałem napisać blah5

Konia z rzędem temu, kto wytłumaczy rajd na inPoint - poniżej wyliczenia na szybko:

55 mln - aktualna kapitalizacja LST
38 mln - aktualna kapitalizacja LZMO
48 mln - aktualna kapitalizacja Baltic Ceramics (przy założeniu, że LST i LZMO nie robią nic innego poza byciem udziałowcem BC - mocno naciągane założenie, jednak nie zmienia ogólnych wniosków)

130 mln - wycena BC po emisji przy aktualnej cenie akcji (po przejęciu BC=inPoint)

cudowne rozmnożenie blackeye

Temacik do dyskusji - czy ktoś się zastanawiał jaki wpływ na Cave'y i3D może mieć upowszechnienie technologii takich jak Oculus Rift? Ja mam mieszane uczucia - z jednej strony może się to okazać zabójcze dla cave'a; a z drugiej może upowszechnić usługi oferowane przez i3D. Ciekaw jestem waszych opinii.

od wczoraj się temu przyglądam i przecieram oczy ze zdumienia - czyżby nagle zamiast węgla zaczęli wydobywać jego twardszą odmianę (diamenty) blackeye

topfacet napisał(a):
(...) Jestem ciekaw czy bedzie to instalowane w calej sieci E&H, czy tylko w wybranych punktach (info o wartosci minimalnej zamowienia, moze pokazywac ze zaczna od wybranych a potem moga rozszerzac)(...)


To tak w ramach uszczegółowienia:

Cytat:
Spółka złożyła kilka wniosków o dotacje unijne na dzień dzisiejszy została podpisana umowa inwestycyjna z Śląskim Centrum Przedsiębiorczości.
Projekt: „Wirtualne Lustro” będzie realizowany w 5 salonach Esotiq na terenie Śląska. Wartość inwestycji 1.500.000 zł.

źródło: Raport kwartalny Esotiq

czytam ostatnich kilka stron wątku i wygląda to mniej więcej tak - wszyscy już zapakowani w akcje, a tu nie chce rosnąć... na wątku udziela się wciąż kilka tych samych osób, więcej zainteresowanych nie widać. Będzie pod co rosnąć - będzie rosło, nie ma pod co, to się kisi.

Pieniądze lubią ciszę, a wszyscy wiemy, że to jest NC i lekko nie jest zarówno jeśli chodzi o politykę informacyjną spółek jak i oddzielenie ziarna od plew. Czas pokaże do którego grona można będzie zaliczyć i3D.

Nie wystarczy wybrać właściwą spółkę do inwestycji, trzeba jeszcze zainwestować w odpowiednim momencie - czy to jest ten czas dla i3D? Who knows...

Trochę egzystencjalizmu wdarło się do mojego posta, ale taki wakacyjny nastrój blackeye

a jesteś pewien, że ten Pan nadal tam pracuje? a jeśli padł 'ofiarą' uszczuplania składu w i3D? blah5

To teraz będzie albo śmieszno, albo straszno blackeye

Cytat:
(...) w związku z brakiem możliwości opublikowania raportu rocznego za 2012 rok w terminie 28 czerwca 2013 r. (wskazanym na podstawie RB EBI nr 114/2013 z dnia 12 czerwca 2013 r.), został złożony wniosek o zawieszenie notowań akcji Spółki w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.


LINK

Zamiast uruchomić taką falę krytkyki odnośnie programu motywacyjnego, Zarząd mógł pójść drogą Uboat - jak czyta się taki komunikat, od razu człowiek widzi, że ma to ręce i nogi (LINK)

@Ingvar - Niby tak, tylko 13% to jest trochę dużo jak na takie obligacje - 10pp powyżej depozytów to całkiem przyzwoity zarobek - jeśli te obligacje obejmuje zarząd lub osoby powiązane, to wygląda to jeszcze gorzej (jeśli chodzi o wysokość kuponu)...

Kolejna emisja obligacji - LINK

Cytat:
(...) Celem emisji obligacji serii F jest pozyskanie środków na kapitał obrotowy Spółki. Środki z emisji serii F mogą zostać przeznaczone na spłatę emisji obligacji serii A. (...)

Słabo to wygląda...


@mrk - z ciekawości - co cię skłania do uśredniania w dół Getinu? Mnie dzisiaj stop wyrzucił i mocno się zastanawiam, czy nie zostawić przybytku Leszka w spokoju :).

@pop - don't forget about me :)

buldi napisał(a):
(...)
Wg mnie sprzedawać mógł tylko Temleton lub Prokom zgodnie ze swoim oficjalnym zaangażowaniem.
Pytanie, kto to odebrał?
Może ING?
Komunikat niedługo powinien się pojawić.


Buldi ma rację - sprzedawał Templeton, ale i Templeton odbierał, tyle że gdzieś jeszcze 'upchnięte' zostało ponad 240K akcji.

Zmiana udziału Templeton Emerging Markets Investment Trust w ogólnej liczbie głosów

Cytat:
o przekroczeniu udziału 10% w ogólnej liczbie głosów w Spółce, przez Templeton Emerging Markets Investment Trust z siedzibą w Wielkiej Brytanii,
w wyniku nabycia 1.591.049 akcji Spółki w dniu 22.02.2013 r.


Zmiana udziału FTIF Templeton Eastern Europe Fund w ogólnej liczbie głosów

Cytat:
o zejściu z progu 5% w ogólnej liczbie głosów w Spółce, przez FTIF Templeton Eastern Europe Fund z siedzibą w Luksemburgu,
w wyniku zbycia 1.830.188 akcji Spółki w dniu 22.02.2013 r.

Oficjalnie nic nie wiadomo, zgodnie z zapowiedziami powinno już być dawno po wymianie, patrząc jednak na to jak kurs się odradza z popiołów, można przypuszczać, że coś wisi w powietrzu.

Teoretycznie może w ogóle nie być wymiany - papier zniesie wszystko, natomiast dotychczasowe dokonania i historia giełdowa tej spółki pokazuje, że do 'elyty' obiecywaczy raczej nie należą - była emisja na wejście, żadnych 'ratunkowych', 'podboju wszechświata', etc. nie było.

Dostali mocną 'pałą po nabiale' od rządu czeskiego i starają się jakoś z tego knock-downu się podnieść, bo sędzia nie zdyskwalifikował przeciwnika twierdząc, że cios był czysty blackeye

i3D w kolejnym etapie konkursu 'European Business Awards' link. Nie wiem czy to bardziej prestiżowy konkurs, czy z tych o pietruszkę - wrzucam raczej jako ciekawostkę blackeye

Pop, jeśli chodzi o małe kontrakty w USA to, biorąc pod uwagę, że większa część zespołu (przynajmniej tak wynika z raportu) 'dopychała' ukończenie Q3D, zakładam, że po prostu nie chcieli ściągać roboty, której i tak nie miałby kto wykonać...

Zgadzam się z Tobą odnośnie:

i3D Network - na chwilę obecną pójście w tą stronę wydaje się trochę bez sensu. Pewnie dużo lepiej sprawdziłby się model, który przyjęło MDG - sprzedaż urządzeń i pobieranie abonamentu - po co pchać się w obszar, który nie należy do 'core' kompetencji spółki (mam tu na myśli rynek reklamowy, a nie technologię). Chyba, że wrzucanie kasy w Network, to inna forma rolowania drobnych akcjonariuszy (zakładam, że jednak nie angry3 )

i3D Med - nie mam pojęcia dlaczego potencjał marketingowy (przyznane nagrody, etc.) nie został do tej pory wykorzystany komercyjnie. Niby Quazar ma być centrum wszystkiego, ale takimi perełkami warto budować rozpoznawalność marki...

Overall - mam wrażenie jakby Spółka gdzieś się zagubiła na tej ścieżce rozwoju - za dużo na raz, bez jasnej wizji. Chyba że po prostu mają drobnych akcjonariuszy tam gdzie większość spółek z NC...

Największe sukcesy w biznesie odnoszą jeże, nie lisy (jak ktoś czytał o typach przywództwa to wie o czym mówię), a zaczynam postrzegać i3D jako spółkę zarządzaną przez tych drugich. Not talking

Biorąc pod uwagę tempo w jakim topnieje gotówka w kasie, to (zakładając, że nadal nacisk będą kładli na rozwój, a nie na osiągnięcie rentowności operacyjnej) za pół roku gotówka się skończy.

Raport nie zawiera zbyt wielu odkrywczych stwierdzeń, głównie - wciąż negocjujemy duże kontrakty i wciąż końca negocjacjom nie ma. Co do innych projektów wymienionych w raporcie (o ile ktoś interesuje się spółką dłużej) - nihil novi jak mawiają Rzymianie

@cad_man - fajnie, że i3D pojawia się w różnych rankingach, tyle że ten ranking Deloitte jest budowany na podstawie wzrostu przychodów w ciągu ostatnich pięciu lat (nie zyskowności, innowacyjności, etc.).

Przecież akcjonariuszom nie chodzi o wysokość przychodów, tylko zysków (nie ma dla mnie znaczenia czy firma zarobi 2mln przy 3mln przychodu, czy przy 20mln przychodu).

Link do kryteriów Deloitte.

Mathu, będzie tylko lepiej - zerknij sobie na komunikaty po Walnym - wizja don P. w akcjonariacie blackeye
Jednego można być pewnym - będzie bujało zdrowo - raczej dla ludzi o mocnych nerwach.
Dla mnie to jak gra w 3 karty na bazarze w Kairze - wyjdziesz goły albo bogatszy w żelazo między łopatkami love4

Czy ktoś pamięta, czy Photon w końcu partycypował w budowie elektrowni w Rudzie Śląskiej?

Pamiętam komunikat, który mówił o tym, iż Photon jest Partnerem Wykonawcy, ale nie było nigdzie mowy o tym, że jakieś benefity z tego czerpią.

Oficjalne uruchomienie elektrowni PV w Rudzie Śląskiej

Cytat:
uproszczona sprawozdawczość niesie potem różne niechlubne niespodzianki. Ale przecież to nie dotyczy Kompleksu. Może awersja do rynku jest tak znaczna, że przesłania fakty?

Grum, o jakich faktach mówisz, bo może czegoś nie zauważyłem - spółka odwołała w zeszłym roku prognozy z DI, nowych również nie zrealizowała, wycenili się wchodząc na rynek bardzo wysoko (akurat kiedy wchodzili na NC mieli najlepszy rok - przypadek, czy praktyka jaką stosuje wiele spółek?). Nie komunikowali się z rynkiem zbyt ohoczo, dopiero jak akcje straciły ponad 80% od debiutu nagle zaczęło spółce zależeć na komunikacji z rynkiem.

Przecena należała się jak psu micha i inwestorzy pokazali jak traktują takie podejście. Zaufanie ciężko odbudować, zwłaszcza na NC.

Bankrucik - ty tak na poważnie, czy z sarkazmem? Ta Spółka już coś zarobiła, czy jak zwykle wyciąga łapkę po pieniądze? Wiem, że po debiucie to już z górki będzie - zyski będą lały się strumieniami... blackeye chociażby z mega hitowej produkcji naszego rodzimego, aczkolwiek z zapędami podboju wszechświata, "studia developerskiego" (pisownia z rozmysłem)
Cytat:
zawarcie umowy z Nicolas Games SA na dalszą dystrybucję gry Afterfall: InSanity

Funkytown napisał(a):

(...) kierunek ku "uchmurowieniu" to przyszłosć, choc pewnie nie stanie się to tak szybko (chyba główną przeszkodą będą nie bariery techniczne a mentalne).

Szybciej niż mogłoby się wydawać Funky - największe korporacje już testują rozwiązania oparte na chmurze i widać ogromny push na ten kierunek jako potencjał do obniżenia kosztów. Jedynym ograniczeniem w tej chwili wydaje się niezawodność i bezpieczeństwo rozwiązań opartych o 'private cloud', bo żadna firma nie ucieszyłaby się z wycieku swoich danych...

kobieta z lasu napisał(a):

1. Mam pytanko , a czemu zaklinam rzeczywistość?
2. A kto ze mnie zrobił balona jak myślisz skoro na razie nie narzekam i nic nie sprzedaje?
3. Jaka bolesna lekcja?


Ad 1. zaklinanie rzeczywistości - 99% ludzi mówi, że NGS to 'zgniłe, śmierdzące jabłko' a ty nadal twierdzisz, że to 'pyszna trufla na której nikt się nie poznał' (masz do tego pełne prawo, z tym że na giełdzie większość myli się bardzo rzadko).
Ad 2. kłania się czytanie ze zrozumieniem - to był przykład, a nie komentarz do twojej postawy
Ad 3. vide Ad 2.

Odnośnie samego Nicolasa - przyglądam się spółce od kilku lat, jej akcje miałem przez jakiś czas i nawet na nich nieźle zarobiłem na spekulacji. Specjalnie używam słowa spekulacja, ponieważ kiedyś myślałem, że rzeczywiście można będzie tu zarobić na bazie dobrej gry i szczerze kibicowałem spółce (tak jak innym polskim developerom gier), natomiast rzeczywistość zweryfikowała moje zamiary i okazało się, że jedyną formą zarobienia na NGS jest gra spekulacyjna.

Naprawdę uważasz, że nie ma lepszych spółek do grania niż NGS? Osobiście już bym wolał spółki ze stajni don Patro - tam przynajmniej zasady są jasne - gra się w trzy karty i ostatni gasi światło blackeye - a tutaj?

@ cad man - nie przesadzaj z tym 'porażającym' wynikiem - przetarg w którym jedynym kryterium wyboru jest cena usługi - nic dziwnego, że nie wygrali. Zresztą zamiast robić przetarg 'o wartości przekraczającej 14K euro' mogli wprost napisać, że przetarg za 15K euroblackeye

@cad-man - raczej zgodzę się z bankrucikiem niż z Tobą. Mając wiedzę dot. prawie 3 pełnych kwartałów Zarząd doskonale wie jaki może być najgorszy scenariusz dla Spółki, poza tym zakładam, że do przygotowania prognoz Zarząd używał choćby najprostszych miar ryzyka i zna przedział ufności dla swoich prognoz. Wytłumaczenie w stylu 'nie mamy pojęcia ile zarobimy przez najbliższe 4 miesiące' dyskredytuje spółkę w oczach inwestorów - 'wzięliśmy kasę z emisji, coś tam robimy, ale nie wiemy czy to będzie opłacalne'.

Wiem, że przerysowuję, ale powoli irytuje mnie podejście Władz Spółek na naszym rynku do akcjonariuszy i robienie z ludzi idiotów.

zakładałem, że odwołają prognozy przy okazji info o zakończeniu prac nad Quazarem... poszli najprostszą drogą - 'bitter-sweet'. Gorzka informacja jest troszkę łatwiejsza do przełknięcia. Jedyne czego mi brakuje, to informacji dot. cen Quazara. Ciekawe, czy podadzą takie informacje, czy też będzie 'co łaska' angry3

@kobieta z lasu - w psychologii inwestowania Twoja postawa opisana jest jako 'zaklinanie rzeczywistości'. To tak jak z kupnem samochodu na giełdzie - kupujesz 'wypasiony' samochód bo za taką cenę to żal nie kupić, jedyna i niepowtarzalna okazja, a potem jak zaczyna się sypać sama przed sobą starasz się racjonalnie wytłumaczyć, że to dobry wybór, zamiast pogodzić się z tym, że ktoś zrobił cię w balona i sprzedać w cholerę. Im szybciej sobie to uświadomisz tym mniej będzie bolało. Bolesne lekcje są najlepsze, bo nie pozwalają nam o sobie zapomnić.

Pytanie do WatchDoga - czy z danymi spółki wszystko jest OK?
FreeFloat pokazujecie -9,93%; a pozostałe wskaźniki (t.j. WK, ZO) wyzerowane...

Dzięki!

piotrch napisał(a):
Mnie natomiast cieszy jedna rzecz, co cad_man zauważył. Targi w Kielcach pokazały, że wynik spółki spowodowany był wcale nie drastycznym przekroczeniem planowanych nakładów na Quazara czy nowych porche prezesa, a nakladami na coś, co w przyszłości może się spółce bardzo opłacić.

Daleki byłbym od takich deklaracji - jedno to przypuszczenia cad_mana (całkiem prawdopodobne), a drugie to pewność. Dopóki spółka nie potwierdzi tego oficjalnie są to tylko przypuszczenia

Jedno jest pewne - kreatywności Spółce nie brakuje (patrz: Brief 2/2012 miejsce 7) i więcej robią niż mówią (poniżej przykład, nie pamiętam czy pojawiał się na forum). Czy przyniesie to efekty na jakie wszyscy akcjonariusze liczą - okaże się wkrótce.

1. Prezentacja i3D dla muzeów - link
Cytat:
Dysponując opatentowaną technologią gesture control oraz ogromnymi możliwościami jakie dostarczają powierzchnie interaktywne, możliwym jest wychwycenie i odwzorowanie najdrobniejszych nawet ruchów użytkownika aplikacji. W wyniku połączenia powyższego z interaktywnymi aplikacjami trójwymiarowymi powstaje pełna dowolność w kreowaniu wokół odbiorcy wirtualnej rzeczywistości i przenoszenia go w zupełnie inny, stworzony przez nas świat. Dzięki zgromadzonej wiedzy oraz omawianej technologii, odbiorca będzie mógł faktycznie poczuć się jakby brał udział w bitwie pod Grunwaldem lub faktycznie był jednym z osadników w Biskupinie.


2. Komentarz do zdjęć umieszczonych pod linkiem z mojego poprzedniego wpisu.
Cytat:
Jest to bowiem trójwymiarowy symulator 3d > po założeniu specjalnych okularów ma się wrażenie uczestnictwa w akcji, można obejść dookoła żołnierza, wóz. - Jak pan chce, to włączymy deszcz- usłyszałem z tyłu i za chwilę zaczęło lać, aż pomyślałem o parasolu. Tak realistycznych wrażeń nie oferuje żadne kino. Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy: toż tym sposobem można stać się uczestnikiem niejednej bitwy, wejść pośród walczących np. pod Grunwaldem. Powiedziałem to głośno, na co panowie odrzekli, że realizacja wizualizacji bitwy pod Grunwaldem w tej technice właśnie się rozpoczęła... Po prostu nie wierzę...

i to jedyny sposób GRAF, żeby nie dać się wydymać binky

Wealth zebrał w zeszłym roku kilka grubych milionów na enPrimeur i teraz głupio im tłumaczyć inwestorom dlaczego spada skoro miało rosnąć.

Maruszewski zwinął się stamtąd i zostawił Wealth-a z tym dobrodziejstwem. Patrząc na to jakie ludzie wina mają w portfelach, to uderzające z reklam 'indywidualny portfel'; 'wina wyselekcjonowane przez ekspertów', etc. można między bajki włożyć. Każdy mógłby sobie zerknąć na indeks Parkera, czy jakikolwiek inny i lepszy portfel stworzyć, niekoniecznie z enPrimeur, które były niesamowicie drogie.

Wychodzi jak zwykle przy jakiejkolwiek formie zbiorowej inwestycji - winnice zarobiły, marchandzi zarobili, pośrednicy zarobili, a zwykli śmiertelnicy może na tym nie stracą jak cierpliwie parę lat poczekają, albo będą mieli zapas drogiego wina na celebrację ważnych momentów do końca życia binky

a jaki wpływ ma resplit akcji na kurs można sobie poobserwować ostatnio na przykładzie CERABUDu - dwa dni temu scalenie 100:1, podwóch dniach kurs już -70%. cudów nie ma, natomiast bajkopisarze znajdą się zawsze puke_l

rodzynek znów zauważony - Trzej wirtuozi zysków

Scarry, ja z doświadczenia polecam DM BOŚ. Miałem w BZ WBK i kilka lat temu przeniosłem się do BOŚ. Bank mają jeszcze z poprzedniej epoki, ale DM naprawdę dobry. Nigdy nie zdarzyło mi się narzekać na ich usługi.

Pojawił się w końcu komunikat o realizacji odkupu akcji, które I3D kupiło od Secusa.

Cytat:
(...) zawarte zostały pomiędzy i3D SA (Sprzedający) a Panem Jackiem Jędrzejowskim oraz Panem Arkadiuszem Patryasem (obaj Kupujący) umowy zobowiązujące Spółkę do sprzedaży, a Kupujących do kupna 750.000 akcji Emitenta (po 375.000 akcji dla każdego z Kupujących) za łączną cenę 495.000,00 zł, nabytych wcześniej przez Emitenta od Secus Private Equity SA (...)


I3D kupiło te akcje po 0,86 a sprzedaje po 0,66 więc Spółka traci na tym 150K.

ostatnimi czasy takie duże obroty generowało przerzucanie akcji pomiędzy Oponeo i TIMem oraz osobami powiązanymi z TIMem, a sprzedającymi akcje na rynku.

Ani widu ani słychu o co chodzi :)

Skoro nikt jeszcze nie wrzucił, to wkleję link do najnowszej informacji ze Spółki

Cytat:
Zarząd Medicalgorithmics S.A. otrzymał informację, iż 16 maja 2012 r. Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków FDA (...) dopuściła do obrotu na terenie USA najnowszą wersję systemu PocketECG. (...)

Jest to bezprecedensowe zgłoszenie wśród urządzeń diagnozujących arytmię, które w ramach jednej platformy łączy zalety powszechnie używanych metod diagnostycznych (...)

Oznacza to, iż jedna platforma technologiczna - PocketECG, (...) może być wykorzystywana w badaniu maksymalnej liczby pacjentów bez względu na typ preferowanej przez ubezpieczycieli diagnostyki.

(...) jest to ważny krok w kierunku wprowadzenia na rynek USA systemu PocketECG III generacji, w którym nowa, zintegrowana platforma sprzętowa stanowiła będzie jedynie rozszerzenie do otrzymanego 16 maja 2012 r. zezwolenia.

'Raport' to za duże słowa, dokument podsumowujący kwartalne poczynania Spółki to bardziej 'notka informacyjna' niż raport blah5 , well we are on NC...

dzięki Wodzu!

BTW - pojawił się już raport za Q1 - 1,22 mln zysku netto i przychody 56% wyższe rdr.

[EDIT: widzę, że pop wrzucił to info 44 sekundy szybciej blackeye]

pytanie do ekipy SW - z jaką częstotliwością robicie update ilości akcji (po raportach kwartalnych, ad hoc), pytam ponieważ w danych Spółki widnieje 27 339 699 akcji, natomiast zgodnie z wyliczeniami forumowiczów jak i ostatnimi komunikatami z walnego wszystkich akcji jest
pop napisał(a):

(...) wcześniej Gim zrobił dobrą robotę sumując wszystkie akcje, teraz ich jest: 27 641 405.

A tutaj kolejna radosna informacja link

Cytat:
Zarząd PGS Software S.A. ("Spółka", "Emitent") informuje, iż na podstawie Uchwały Nr 428/2012 Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. podjętej w dniu 8 maja 2012 r., wprowadzonych zostało do alternatywnego systemu obrotu na rynku NewConnect 214.766 (dwieście czternaście tysięcy siedemset sześćdziesiąt sześć) akcji zwykłych na okaziciela serii E spółki PGS SOFTWARE S.A. o wartości nominalnej 0,02 zł (dwa grosze) każda.(...)

Zaczynam już się gubić ile akcji jest w obrocie na NC a ile jest w ogóle angry3

@Watchdog Wodzu - zastanawiasz się nad aplikacją na w/w, czy pytanie jest w szerszym kontekście? blackeye

i jak tam wrażenia po raporcie za Q1? Przyznam szczerze, że straty się nie spodziewałem...

odnośnie innych elementów raportu

- podłogi rzeczywiście są instalowane (sprawdzone organoleptycznie w Multikinie w Wawie)
- tworzenie struktur do komercjalizacji Quazara - mam wrażenie, że firmie nie wystarcza capacity, albo nie ma w tym obszarze zbyt dużego doświadczenia (takie rzeczy powinny być przygotowane wcześniej, a wygląda na to, że wzięli się za część 'operational' dopiero jak ukończyli samo rozwiązanie)
- pomysł na wirtualne lustro - bardzo ciekawy, ktoś widział jak działa pierwowzór w Kielcach?

Z trochę innej beczki - interesująco wyglądał popularny na świecie, a w Polsce nierozwinięty jeszcze model condo-hoteli (kupno lokalu/nieruchomości i zlecenie zarządzania operatorowi). Pojawiło się w ciągu ostatnich dwóch/trzech lat kilka takich inwestycji nad morzem, w górach i na Mazurach.

Wygląda na to, że w Polsce jednak uczciwie 'se ne da' - jak ktoś jest zainteresowany, niech wygoogla Hotel 4 Kolory we Władysławowie.

Wszystko wygląda pięknie - kredyt na zakup nieruchomości finansowany przez Getin/Noble/Idea; dystrybucja oferty przez Home Broker; długoterminowa umowa najmu - jest tylko jeden haczyk - operator nie wywiązuje się ze zobowiązań wobec inwestorów.

Spółki z grupy Leszka Czarneckiego wydają się nie interesować tą sprawą, ale czytając fora ludzie zaczynają się gotować i może się to odbić panu Czarneckiemu czkawką, a przy okazji zabije to jeszcze raczkujący rynek condo...d'oh!

nocny, oczekiwanie na twoje posty na wątku to niemal jak oczekiwanie na kolejny odcinek Game of Thrones na HBO blackeye

filmiki bardzo fajne, pomysł trafiony - duża wartość dodana do sprzedaży internetowej - możliwość zobaczenia rozłożonej gry, etc. (w sklepie stacjonarnym można zazwyczaj się w grze 'podłubać'); jedyne czego mi zabrakło z punktu widzenia leniwego konsumenta, to informacji w filmiku dla ilu graczy i w jakim wieku jest przeznaczona gra. Wiem, że info jest na pudełku i w linku do strony Trefla, ale 'all in one film' byłoby super pakietem. Zawsze jak chcę kupić grę dla dzieciaków sprawdzam rekomendacje producenta dot. wieku

zasada nie do końca ta sama, bardziej działa to na zasadzie wejścia VIP do klubu - wszyscy grzecznie czekają w kolejce, a ty możesz sobie wejść bez kolejki...

zmian znaczących w akcjonariacie szybko się nie doczekamy - w emisji poszło ok. 250K akcji, co daje niecałe 10% akcjonariatu. Do tej pory łącznie przemieliło się niecałe 90K akcji. Zakładając, że nie zbiera tego prezes Nepentesa tylko nowy akcjonariusz, to jeszcze sporo im brakuje do 5%, nawet zakładając, że większość z tych 90K zebrał jeden podmiot.

a inflacja nie zjadła ci oszczędności siekoo?

przy 3% inflacji te 370K za 35 lat będzie warte tyle co 130K dzisiaj, co daje ci nieco ponad 700 PLN emerytury. przy 4% inflacji warte będzie to 500 PLN, więc taka prosta wyliczanka w niczym nie pomaga, a wręcz prowadzi do mylnych wniosków.

pop, zachęcony twoim apelem:
primo - w zgodzie z moim osobistym interesem są spadki blackeye
secundo - gdybym miał akcje pracownicze to bym się zastanowił czy 'sypać' (rozumowanie - skoro pracuję w takiej fajnej spółce, która tak fajnie się rozwija, to po co mam tak szybko się pozbywać akcji, skoro prawie darmo je mam)

Jak będzie to się okaże - 'rozsądni' mający akcje za grosze nie powinni sypać - ilu ich jest, tego nie wiem

Szacowana rentowność MDG za 2011 - 51,7% 3some

Cytat:
Zarząd Emitenta przedstawia następujące szacunki wyników finansowych Spółki na rok 2011:
przychody netto ze sprzedaży na poziomie 5 804,0 tys. zł;
zysk netto na poziomie 3 005,0 tys. zł.


Źródło: link

@don

Dokładnie takie same przemyślenia miałem po przeczytaniu tego artykułu. Teoretycznie jeszcze wpisywałoby się to ładnie w działalność Alchemii, ale wg mnie jest na to 'za chuda' i Karkosik skomplikowałby zbytnio strukturę swoich spółek. Od plotek do konkretów jednak daleko, więc na razie traktuję raczej w ramach ciekawostki, choć przyznam że pomysł dosyć ciekawy.

Cytat:
BZ WBK Inwestycje Sp. z o.o. posiada 1 465 000 szt. akcji Emitenta, które stanowią 15,77% kapitału zakładowego Emitenta

Źródło: I3DRelacjeInwestorskie.pl

@andy

moje pytanie było przewrotne :) od czasu do czasu przyglądam się tej spółce i zdziwił mnie dzisiejszy poranny zjazd -15%, zastanawiałem się co takiego mogło się stać, ale ukazał się komunikat i mi się rozjaśniło blackeye

Cytat:
Zarząd IQ Partners S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 16 stycznia 2012 roku otrzymał od ATLANTIS S.A. z siedzibą w Płocku zawiadomienie o następującej treści:
(...)Zawiadamiająca informuje, że w dniu 10.01.2012r. w ramach transakcji pakietowej na rynku regulowanym nabyła 2.212.000 akcji Spółki, która to ilość stanowi 9,90% udziału w kapitale zakładowym Spółki i uprawnia do oddania 2.212.000 głosów, stanowiących 9,90% udziału w ogólnej liczbie głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki. (...)

Źródło: link

Ciekawe,czy to dobra czy zła informacja dla spółki...blah5

pop, to może ja ci odpowiem, bo Photon to jeden z moich ulubieńców Angel

Raport za Q3 jest zły (w sensie zysku, etc.). Natomiast nie spodziewałem się w tym kwartale cudów na kiju, biorąc pod uwagę jak bardzo spółka balansowała na krawędzi dzięki zagraniom 'CEZ Republic'. Komentarz do raportu bardzo dokładnie opisuje co stoi za takim a nie innym wynikiem, no ale kto by na NC raporty wnikliwie czytał... (to nie jest komentarz do ciebie). Dla mnie Photon ma ogromnego plusa za profesjonalizm zarządu, sposób komunikacji z rynkiem i uczciwość wobec inwestorów. Jednym słowem - wolę stracić z Photonem niż zyskać ze spółką na P blackeye, a czy stracę to się okaże.

tak sobie przeglądam wątek i może pop lub cad_man będą w stanie odpowiedzieć na moje pytanie, a przynajmniej spróbować (jeśli nie macie w tej kwestii przemyśleń, to też ok).

W jaki sposób i3D chciałoby konkurować chociażby z Microsoftem w dziedzinie stołów interaktywnch (link)

rzesza fanatyków Nic(o)zego jest wielka blackeye ostatnio czytając jakiś artykuł na Onecie odnośnie Afterfalla łapałem się za głowę, że ludzie wciąż jeszcze wierzą w infa, które im serwuje spółka...

oj tam dwóch takich osób jest znacznie więcej - including myself - zwłaszcza wśród tych 'with economic literacy' binky

@mrk - co tam laptop, jakaś firma oferuje pierwszej osobie, która zdecyduje się wyłożyć 100K na objęcie akcji, Mercedesa klasy A blah5 (nie pamiętam nazwy, czytałem dzisiaj przelotem w Empiku Angel )

mathu napisał(a):
Przecież ta kreska obejmuje trzy dni... Wolumen spada i tyle.

taką samą trzydniową kreskę mógłbyś narysować mathu 21-23 września kiedy to wszystko leciało...

trochę tendencyjny wykres mathu, zazwyczaj tak wygląda pattern wolumenu na WIGu - obniża się w oczekiwaniu na USA i później na zamknięciu skacze do góry... dajcie spokój z tym szukaniem na siłę wszelkich znaków na niebie i ziemi, że będzie armageddon.

true, tylko, że 'wojny walutowe' w ostatnich latach przypominały raczej spokojną rozgrywkę w Holdem'a - raz jedni blefują, raz drudzy, a przez ostatnie kilka miesięcy mam wrażenie, że w tym rozdaniu każdy jest gotowy zrobić 'All-in', tylko nie wiadomo kto ma wygrywającą rękę blah5

Tak sobie czytam to co się wokół dzieje i coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że tutaj tak naprawdę nie chodzi o żaden kryzys zadłużenia, tylko o zachowanie przez USA dominującej pozycji na świecie.

Jak dla mnie wszystko zaczęło się od tego, że na początku kryzysu pojawiły się głosy, czy aby przypadkiem nie zacząć rozliczać ropy w euro (Chiny są jeszcze za słabe żeby swoją walutę kreować na globalną, więc podrzuciły europejską, którą gdyby cała operacja się udała byłoby później łatwiej wywalić niż dolara). W Usiech mądrych ludzi nie brakuje (chociaż nie wiem jak próbowaliby 'rżnąć głupa'), tak więc zaczęła się bezpardonowa wojna walutowa o kontynuację dominacji. Po tym jak już wszystkie banki centralne usztywnią swoje kursy znów okaże się, że został tylko dolar blackeye

To taka moja spiskowa teoria dziejów.

Informacje
Stopień: Rozgadany
Dołączył: 15 kwietnia 2009
Ostatnia wizyta: 28 lipca 2017 17:39:21
Liczba wpisów: 189
[0,05% wszystkich postów / 0,04 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,895 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d