pixelg
Portfel średnioterminowy mrk - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Portfel średnioterminowy mrk

mrk
17
Wpisów: 1 941
Wysłane: 23 lutego 2014 13:53:46
Sprzedana resztka Kredyt Inkaso. Ostatecznie średnia obniżyła mi się do 25,20 zł wynik +71,3%.
W czwartek i piątek wyprzedany Colian średnio po 3,94 zł, co daje symboliczne +1,8%.
Zachowanie kursu jest dla mnie dużym zawodem. W czwartek padło 4 zł. W piątek nastąpił powrót na niewielkim wolumenie i na razie słabość kursu jest ewidentna.
Fundamentalnie wydaje się, że cena mogłaby być wyżej. Możliwe, że obecna słabość jest chwilowa i wynika z wyprzedaży akcji przez Aviva OFE, który niedawno zszedł poniżej 5%. Dlatego też nie wykluczam powrotu kiedy sytuacja się wykrystalizuje.

@Ann
300% piękny wynik tylko pogratulować. Mam nadzieję, że też kiedyś mi się taki uda osiągnąć na pojedynczej spółce.
Do końca lutego już ostatni tydzień, więc wkrótce powinno się wiele wyjaśnić. Ciekawi mnie reakcja rynku w przypadku pozytywnej decyzji. Z jednej strony jest bardzo ważna dla spółki, z drugiej patrząc na wzrosty kursu w jakimś stopniu na pewno jest w cenie. Pytanie w jak dużym.

Ann
0
Wpisów: 703
Wysłane: 24 lutego 2014 00:01:41
Cytat:
Do końca lutego już ostatni tydzień, więc wkrótce powinno się wiele wyjaśnić. Ciekawi mnie reakcja rynku w przypadku pozytywnej decyzji. Z jednej strony jest bardzo ważna dla spółki, z drugiej patrząc na wzrosty kursu w jakimś stopniu na pewno jest w cenie. Pytanie w jak dużym.

Też jestem ciekawa jak to będzie wyglądało. Tak jak piszesz, sporo jest w cenie, ale z drugiej strony spadnie ryzyko i ci co mają akcje nie chętnie będą je oddawać po pozytywnej decyzji. Widzę po sobie...bo w tej chwili mam takie myśli, że może warto sprzedać, bo jak decyzja będzie negatywna, to będzie tragedia. A jak decyzja będzie pozytywna, to moja chęć sprzedaży akcji spadnie do zera :)
Ale to takie luźne przemyślenia, głównie oparte na moich własnych emocjach. No nic...czas pokaże. Pozdrowionkawave

mp1
0
Wpisów: 93
Wysłane: 24 lutego 2014 00:08:05
A można zapytać dlaczego sprzedałeś Kredyt Inkaso? Czy chodzi tylko o to, że zysk jest zadowalający czy może nie widzisz dalszej możliwości wzrostu kursu?

mrk
17
Wysłane: 24 lutego 2014 21:36:44
Obydwa te powody. Osiągnięty wynik był satysfakcjonujący, a poza tym w średnim terminie nie widziałem już w spółce dużego potencjału na wzrost. Akurat też tak się złożyło, że większość akcji sprzedałem 19 lutego, a więc na krótkoterminowym szczycie, ale tu trochę dopisało mi szczęście.
Dziś nastąpił test poprzedniego szczytu z października, który zadziałał w formie wsparcia. Krótkoterminowo spółka jeszcze może powalczyć o nowy szczyt, ale w średnim terminie tak jak mówiłem moim zdaniem potencjał nie jest duży.
Edytowany: 24 lutego 2014 21:40

mrk
17
Wysłane: 25 lutego 2014 10:40:21
Sprzedana reszta Indygo średnio po 1,63 zł. Pierwszą połowę sprzedałem po 1,74 więc średnia cena sprzedaży całego pakietu to 1,68 zł, co daje -6,7%.
Muszę przyznać, że ta transakcja to był pokaz dużej amatorszczyzny w moim wykonaniu. Powinienem sprzedać całość po 1,74 ewentualnie następnego dnia po około 1,7 kiedy kurs wybierał się na nowe minima tak jak pierwotnie założyłem. Ja natomiast bałem się, że sprzedam i kurs zaraz odbije, doszukiwałem się braku logiki w spadkach itd. Innymi słowy klasyczne myśli prowadzące do wyczyszczenia portfela.
Na szczęście pozycja była mała od samego początku z udziałem 5%. Możliwe, że częściowo z tego też brała się moja nonszalancja, gdyż myślałem o stracie w kategoriach nominalnych, a nie procentowych. Niemniej jest to kolejne ciekawe doświadczenie.

Spółka wydaje się fundamentalnie ciekawa, ale muszę spojrzeć na nią trzeźwym okiem, czyli najlepiej bez akcji, zwłaszcza że na razie w średnim terminie jest trend spadkowy.
Edytowany: 25 lutego 2014 10:42

Kinvest
0
Wpisów: 37
Wysłane: 25 lutego 2014 14:22:11
Dziwne rzeczy dzieją się na IDG z kursem. To jest jedyna spółka z mojego portfela, na której jestem na minusie bo kupiłem na podstawie samych fundamentów. Mogłem poczekać aż odbije się od ważnego wsparcia z AT tak jak teraz się odbiło i dopiero wtedy kupić.
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

flesz
flesz PREMIUM
15
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 588
Wysłane: 25 lutego 2014 17:24:40
też obserwuję IDG i też zdziwiony jestem tymi spadkami bo spółka wydaje się mieć spore perspektywy.

ale jak się popatrzy od ilu urosło jesienią, to te spadki już tak nie dziwią.

dziś był pierwszy mocniejszy popyt, ale podaż też nie dawała za wygraną, stąd sesja bez rozstrzygnięcia. myslę, że będzie jeszcze test 1,40-1,45

Edytowany: 25 lutego 2014 17:26

mrk
17
Wysłane: 25 lutego 2014 17:30:03
Wyprzedaży ciąg dalszy..
Po Kredyt Inkaso i Colianie z portfela wylatuje Polnord na mentalnym stop lossie po 9,8 zł co daje +8,6%.
Trochę szkoda tej spółki, bo miała chęć na wzrosty. Dziś okazał się kto w ostatnich tygodniach tak mocno sprzedawał. Templeton ogłosił się z zejściem poniżej 5%, co miało miejsce na sesji 13 lutego. Trzeba przyznać, że rynek całkiem nieźle poradził sobie z odebraniem takiej podaży. Wydaje się też, że wiele akcji już im nie pozostało, więc jak wysypią do końca to jest duża szansa, że kurs odżyje.

edit. co do IDG to też myślę, że korekta po tak dużych wzrostach z 40 groszy na 2,4 się należy. Jednak za wcześnie próbowałem złapać dołek.
Dziś powstała dająca nadzieje na odbicie świeczka, odwrócony młot czy coś w tym rodzaju. Jutro jeszcze musi się potwierdzić.
Edytowany: 25 lutego 2014 17:35

mrk
17
Wysłane: 27 lutego 2014 12:10:49
Ostatnie 2 sesje zabrały 1/2 zysku wypracowanego od początku lutego. Dobrze, że wcześniej zacząłem już wyprzedaż, bo byłoby jeszcze gorzej.
Od ostatniego wpisu sprzedałem też jakieś 2/5 Atremu w przedziale 7,70-7,82 zł. Płynność na większą ilość nie pozwoliła.

Obecnie w portfelu pozostają Eko Export, Boś Bank, Mostostal Zabrze, Trans Polonia, Elemental, Atrem i Mabion.
Przy czym reszta Atremu jest już raczej przeznaczona na sprzedaż. Jakieś 35% to gotówka.

Niepokojąco może wyglądać wczorajsza świeczka na Eko. Ponad 10% na minusie przy sporych obrotach. Jestem jednak na razie daleki od wyciągania jakichś wniosków poza tym jednym, że sprzedawał i prawdopodobnie dalej sprzedaje ktoś dużym pakietem akcji. Podaż jest głownie z jednego źródła. Takie mam wrażenie po obserwacji arkusza.

Edytowany: 27 lutego 2014 12:12

Kinvest
0
Wysłane: 27 lutego 2014 15:13:55
Poprzebijało wsparcia na moich spółkach. Dobrze, że mają dobre fundamenty, i że giełda odbiła. Wygląda to wszystko na koniec spadków i oby tak było.
Treść powyższej analizy jest tylko i wyłącznie wyrazem osobistych poglądów jej autora i nie stanowi "rekomendacji" w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Jest tylko i wyłącznie osobistą opinią autora. Zgodnie z powyższym autor nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podejmowane na jej podstawie.

Kinvest
0
Wysłane: 28 lutego 2014 00:37:36
Sprzedane akcje GRJ na plusie (sprzedaż odbywała się w przedziale 27-27,50 za akcje). Raport dobry, ale dopiero po zainwestowaniu przez spółkę i po zwrocie z inwestycji spółka będzie miała bardzo mocne fundamenty i pewnie wtedy zechce z powrotem kupić te akcje. Obecnie wymieniłem ją na QRS.

mrk
17
Wysłane: 2 marca 2014 20:49:30
Zamknąłem spekulacyjną pozycję na Mabionie w piątek po 58,5 zł co dało +11,1%.
Sprzedałem, bo dostrzegłem brak siły na większy ruch po kluczowym infie. Na drugich widełkach po 60,5 jeszcze się zastanawiałem czy zrobiłem słusznie, ale ostatecznie zamknięcie wypadło dosyć słabo. Wydaje się, że na razie pozytywna opinia komisji była uwzględniona w cenie. Obecnie obstawiam na spółce trend boczny. Niewykluczone też że kurs spróbuje domknąć lukę na 44 zł. Może wydawać się to niską ceną po tak pozytywnym info, ale w zasadzie jest to tylko niecałe 9 zł niżej od piątkowego zamknięcia, a przecież zmienność kursu tylko w piątek wynosiła ponad 10 zł.
Do tej pory traktowałem Mabion spekulacyjnie. Planuję teraz na podstawie dostępnych informacji przyjrzeć się spółce bliżej i jeśli nadarzy się jakaś cenowa okazja to możliwe, że postaram się zająć pozycję na dłuższy termin.

Kinvest napisał(a):
Poprzebijało wsparcia na moich spółkach. Dobrze, że mają dobre fundamenty, i że giełda odbiła. Wygląda to wszystko na koniec spadków i oby tak było.

Ja tę świeczkę ze środy traktowałem jako znak ostrzegawczy i postanowiłem już na 100% w akcje się nie ładować. Teraz dodatkowo dochodzi kwestia Krymu, co jeszcze bardziej mnie w tym utwierdza. Po zamknięciu pozycji na KRI, Polnordzie, Colianie i Mabionie mam alokację w akcje na poziomie 60-65% i na razie z takim poziomem czuję się komfortowo.

mrk
17
Wysłane: 9 marca 2014 12:14:27
Spóźnione podsumowanie lutego. Niestety nie miałem w tygodniu czasu śledzić na bieżąco rynków, a szkoda bo sporo się działo. Od początku marca wpadło mi jedynie trochę Mostostalu Warszawa w średniej 6,6 zł z udziałem w portfelu około 5%.

Luty:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Luty był całkiem udany, natomiast marzec to już całkiem inna historia. Z dużą częścią zysków z poprzedniego miesiąca trzeba było się pożegnać. W lutym przewietrzyłem portfel i zamykałem średnioterminowe pozycje. Wyleciał Polnord, Colian, Getin, Kredyt Inkaso. Zdarzyła się też udana spekulacja na Mabionie i nieudana na Indygo.
Aktualnie mam nieco ponad 60% w akcjach i na razie w związku z niepewną sytuacją zakupów nie planuję.

mrk
17
Wysłane: 16 marca 2014 23:29:45
Tegoroczny zysk już jest tylko miłym wspomnieniem. W tym tygodniu również mało ruchów. Sprzedałem połowę Mostostalu Zabrze po 2 zł, co dało -7% na tej części. Dokupiłem nieco Mostostalu Warszawa w piątek, obecna średnia koło 6 zł. W piątek kurs wszedł w rejony fibo 61,2% fali prowadzonej od grudnia oraz średnich 100 i 200 dniowych, dlatego możliwe odbicie.
Kupiłem też w piątek mały pakiet za 5% portfela CDRed po 13,2 zł. Zakup spekulacyjny daję sobie jakieś 5% stop lossa i zobaczymy co z tego wyniknie. Spółkę uważam za fundamentalnie wciąż drogą i myślę, że dno w średnim terminie nie zostało osiągnięte, z drugiej strony znaczne wyprzedanie w krótkim daje potencjał na odbicie. Liczę na 15 zł, a w przeciwnym razie tak jak mówiłem -5%. Jeżeli pójdzie po mojej myśli i zacznie się formować krótkoterminowe denko to zwiększę pozycję dwukrotnie do 10% portfela.
Ogólnie trochę boli fakt, że mimo redukcji zaangażowania w do około 60%, oberwałem dosyć podobnie jak indeksy.

mrk
17
Wysłane: 17 marca 2014 22:10:10
Zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego posta dziś byłem aktywny na akcjach CDRed. Po pierwsze dokupiłem drugie tyle i dociągnąłem do 11% portfela. Nie udało się załapać na promo na otwarciu, ale wziąłem po 13,55 co dało mi średnią cenę K 13,38 zł. Tak jak pisałem celowałem w 15 zł. Ten cel został już dziś osiągnięty, więc zamknąłem połowę pozycji po 15,03 zł. Drugą połowę planuję sprzedać jutro lub pojutrze.
Po drugie sprzedałem resztę akcji Mostostalu Zabrze po 2 zł. Średnia cena S wyszła również 2 zł, co dało stratę -7,4%. Mostostal Zabrze ważył 8% w portfelu.
Generalnie ten tydzień pewnie będzie dla mnie bardziej aktywny na rynku.
Edytowany: 17 marca 2014 22:20

carollo11
0
Wpisów: 71
Wysłane: 19 marca 2014 10:14:14
Hej Hej a mozna prosic o slowo komentarza ws. Trans Polonii czy to przejsciowe spadki zwiazane z ogolna sytuacja na rynku czy moze cos niedobrego dzieje sie w samej spolce....

mrk
17
Wysłane: 19 marca 2014 20:35:40
Sprzedana druga część CDRed po 14,55 zł. Średnia cen sprzedaży całego pakietu to 14,74 zł co daje +10,2%. Mogłem w poniedziałek od razu wywalić całość, ale i tak jestem zadowolony z tej transakcji.
Zredukowałem też połowę Mostostalu Warszawa. To akurat pod jutrzejsze wyniki, które nie wiadomo jakie będą, więc lepiej dmuchać na zimne. Średnią cenę zakupu miałem 6,1 sprzedałem po około 5,7 więc na tej części -6,5%. Nie jest źle biorąc pod uwagę okoliczności.

@carollo11
Sam chciałbym wiedzieć czy coś się złego dzieje w spółce :). Na razie czuję się z tą pozycją komfortowo i czekam na wyniki za rok 2013. Jeżeli okażą się zbieżne z wyliczeniami na dedykowanym jej wątku to spółka będzie atrakcyjnie wyceniana. Jeżeli IV kwartał był okej i spółka dalej będzie raportować comiesięczne wzrosty przychodów to raczej będę trzymał. A dlaczego, aż tak spadła? Albo ma interesy w Rosji/Ukrainie albo przez małą płynność. Na razie stawiam na to drugie, bo o pierwszym nic mi nie wiadomo. Teraz spodziewam się powrotu na 7 zł i czekam na raport. Po jego publikacji będę się zastanawiał co dalej.

edit. dziś dobre wyniki pokazał Boś Bank. Zysk netto za 2013 66 mln. C/Z spada do 16. W 2013 roku spółka musiała utworzyć odpis 20 mln na dużą ekspozycję w sektorze budowlanym. Można to traktować jako wydarzenie jednorazowe, więc w tym roku zysk powyżej 90 mln możliwy.
Edytowany: 19 marca 2014 20:38

mrk
17
Wysłane: 23 marca 2014 22:05:04
W końcówce tygodnia zbyłem kolejne pakiety Atremu. Wcześniej jeszcze przed wojenną zawieruchą sprzedawałem po 7,7-7,8 a teraz w okolicach 7,7 zł i zamierzam sprzedać do końca.
Kupiłem za to w piątek trochę Tesgazu po pozytywnym raporcie za rok 2013. Pozycja na razie jest bardzo mała, 4% portfela po 4,60 zł. Zamierzam ją jednak powiększyć.

W tej chwili akcje to około 60% portfela.
Obserwowałem kilka spółek jak np. Hygienika, Groclin, Colian ale po raportach rocznych na razie przeszła mi ochota na ich zakup.

Generalnie nie mam w tej chwili pomysłu na rynek. Zastanawiam się czy nie zostawić kilku spółek, z którymi chcę zostać na dłużej, a resztę sprzedać i zrobić sobię małą przerwę.
Spółki które chciałbym zostawić to Eko Export, BOŚ, Elemental, świeżo kupiony Tesgas i Transpolonia (w tym ostatnim przypadku jeszcze się zastanawiam i trawię ostatnie wyniki).
Dwie pozostałe, czyli Atrem i Mostostal Warszawa sprzedałbym i został z dużą pozycją gotówkową.
Edytowany: 23 marca 2014 22:16

mrk
17
Wysłane: 24 marca 2014 21:19:43
Sprzedany na otwarciu Mostostal Warszawa. Średnia cena sprzedaży razem z poprzednimi pakietami to 5,63 zł. Strata -7,6% zaksięgowana (średnia cena K 6,09 zł).
Na koniec kurs został wyciągnięty, ale raport nie pokazuje niczego dobrego. Spółka działa tylko na kroplówce od spółki matki. Niektóre spółki budowlane zaczęły już poprawiać wyniki, wyczyściły bilanse, a Mostostal Warszawa cały czas wykazuje straty na podpisanych w poprzednich latach nierentownych kontraktach. W takim tempie kapitałów własnych na długo już nie starczy. Kurs będę jednak na razie z ciekawości obserwował.
Nieco zmodyfikowałem podejście do Atremu. Poniżej 7,7 pozostałej resztki nie oddam, a jak kurs wróci w okolice 7 zł to odbuduję pozycję. Atrem to akurat przykład udanej restrukturyzacji spółki budowlanej.
Poza tym jestem bardzo niezadowolony, że od dziś żywot zakończył indeks swig80. To był główny indeks którym się posługiwałem w analizach, no i poza tym do czego będę się teraz benchmarkował d'oh!

Kinvest
0
Wysłane: 25 marca 2014 11:41:50
A ja sobie zrobiłem krótką przerwę od pisania komentarzy i inwestowania, a teraz znowu zaczynam inwestować.

Sprzedałem wszystko 14.03 na otwarciu po pkc ze stratą około 10%, a następnie kupiłem brs za 0,47 na koniec sesji za 2/4 mojego kapitału, wczoraj idg po 1,67 za 1/4 mojego kapitału, a 1/4 mojego kapitału sobie leży i spokojnie czeka na kolejną inwestycję :)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23