pixelg
Portfel średnioterminowy mrk - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

14 15 16 17 18 19 20 21 22 23

Portfel średnioterminowy mrk

mrk
17
Wpisów: 1 941
Wysłane: 15 maja 2014 08:34:15
Update portfela:
Zamknięte kilka sztuk kontraktów short na FCDRM14 poniżej 14 zł.

W części akcyjnej bez większych zmian. Tak jak kiedyś pisałem chciałem dobrać Eko po 35 zł. Dobrałem trochę w tej cenie, później trochę po 31 i średnia spadła mi do 38,4 zł. Udział około 20%. Nie jestem zadowolony z mojego zarządzania tą pozycją. Jestem troche przywiązany emocjonalnie do tej spółki i nie sprzedaję przez co cierpi portfel.
Zredukowana 1/4 akcji Boś Banku poniżej 45 zł. Kurs słabo się zachowuje, pękła linia trendu wzrostowego. Na razie tylko redukcja, pozostała część pozycji pod obserwacją.

mrk
17
Wysłane: 6 czerwca 2014 13:07:44
Pół miesiąca minęło od ostatniego wpisu, jednak żadnych przełomowych zmian w portfelu przez ten czas nie robiłem.
Boś Bank- ostatecznie zredukowałem połowę pierwotnego pakietu po 44,73. Jak widać obecnie trochę się pośpieszyłem. Boś wygląda teraz lepiej i nie wykluczyłbym udanego ataku na opór w okolicach 50. Druga połowa cały czas w portfelu.
Kontrakty na CDR - od ostatniego wpisu kontynuowałem zamykanie esek na FCDR, ale z marnym skutkiem. Zamknąłem ponad połowę średnio po 14,23 cześć jednak została, na której obecnie zysk zamienił się w stratę. Zbyt pasywnie próbowałem zlikwidować tę pozycję, ustawiałem się tylko po lewej stronie, co w połączeniu z małą płynnością, sprawiło, że będę musiał je teraz zamknąć wyżej.
Co do kursu samego CDred to właśnie domknięta luka powinna przynajmniej tymczasowo powstrzymać wzrosty. Zwłaszcza, że samo info które spowodowało wzrost to tylko rekomendacja, których było już kilka.
Mostostal Zabrze i Mostostal Warszawa - te dwa papiery dodałem pod koniec maja do portfela, ale na razie w bardzo małych ilościach. MSW ma na razie 2,6% udziału a MSZ niecałe 6%. Zachęciły mnie całkiem dobre wyniki za I kwartał 2014.
Eko Export - niecałą jedną trzecią zredukowałem tuż przed dywidendą po 36 zł, następnie małą część odkupiłem po 34. Trend spadkowy i niemoc papieru trwa w najlepsze, cały czas biję się z myślami czy przeczekać czy sprzedać.

Przy okazji podsumowanie maja. Był to dla mnie kiepski miesiąc. Częściowo z uwagi na brak czasu, żeby zająć się portfelem, ale przede wszystkim dlatego, że kiszę Eko Eksport, który zaliczył w maju spore spadki. Warunki rynkowe również nie były sprzyjające. Portfel stracił ponad 4% - więcej niż indeksy. Na koniec maja miałem tylko 44% portfela w akcjach i taki stan utrzymuje się również obecnie.

Stan na 31 maja:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 6 czerwca 2014 13:08

mrk
17
Wysłane: 13 czerwca 2014 19:35:59
Jest tak zwana pierwsza jaskółka na wykresie Eko - przełamanie linii trendu na całkiem przyzwoitym wolumenie. Info przyszło w dobrym momencie. Na razie są to same ogólniki, ale tyle wystarczyło do wyrysowania ładnej świeczki - być może rynek czekał tylko na jakiś pretekst do ataku na linię trendu. Z tej okazji dobrałem małą ilość i mam obecnie średnią 36,8 zł.

kliknij, aby powiększyć

Podobnie dobrałem też kosmetyczną ilość Mostostalu Zabrze, który dobrze zachowuje się podczas obecnych spadkach i wciąż ma szansę na wyrysowanie orgr z potencjalnym zasięgiem wypadającym na 2,25 czyli poprzednim szczycie. Średnia wzrosła do 1,85 zł.

mrk
17
Wysłane: 29 czerwca 2014 16:32:08
Czarna seria trwa.
Mostostal Zabrze wyleciał pod koniec tygodnia na niewielkiej stracie po 1,80 zł, wynik -1%. Założyłem sprzedaż w przypadku spadku poniżej 1,82 zł. Kurs po przekroczeniu tej bariery spadł szybko na 1,73 ale w tej chwili jest już powyżej mojej ceny sprzedaży. Prawdopodobnie będę musiał odkupić drożej niż sprzedałem, bo uważam, że jest tu potencjał na 2,8-3 zł w perspektywie kilku miesięcy.

Resztka kontraktów S na CDR wygasła 20 czerwca po 16,7. Trochę pechowo, bo już od następnej sesji kurs zaczął mocne spadki. Ostatecznie przez to, że pierwsze sztuki zamykałem w okolicach 14 to średnia cena zamknięcia pozycji wyszła 15,18 co dało skromne +2%.

Aktualnie obserwuję kilka walorów pod złapanie spadającego noża: Cormay, Hawe, Kopex, Trakcja, Rovese.
Edytowany: 29 czerwca 2014 16:33

mrk
17
Wysłane: 13 lipca 2014 12:13:46
Podsumowanie portfela. Stan na koniec czerwca:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Czerwiec zakończył się niewielką stratą, która wystarczyła aby wynik od początku roku również zjechał na delikatny minus. Powolnego obsuwania ciąg dalszy. Transakcji było niewiele - realizacja małej straty na Mostostalu Zabrze i małego zysku z kontraktów na Cdred.
w portfelu cały czas większość to gotówka. Na rynku widać jakby niedostatek kapitału, wiele spółek spadło dobre kilkadziesiąt spółek bez większych obrotów. Jeśli hossa miałaby być kontynuowana to można znaleźć już sporo całkiem atrakcyjnie wycenionych spółek, w stosunku do tego jak wyceniane były jeszcze kilka miesięcy temu.
Lipiec przyniósł już więcej zmian, o czym w następnym poście.

mrk
17
Wysłane: 13 lipca 2014 12:17:12
Kontynuując poprzedni wpis. Na ostatnich spadkach sprzedałem w końcu Eko export. Sprzedaż miała miejsce jeszcze w zeszłym tygodniu średnio po 32,3 zł. Do wypłaty pozostaje jeszcze dywidenda, która zmniejsza nieco stratę z 16% do niecałych 15%.
Nie wiem czy ten moment był dobry, ale uznałem, że trzeba mimo wszystko ciąć straty. Niestety przez nieuzasadnione przywiązanie do tej spółki poniosłem dotkliwą stratę nie tylko procentowo, ale i nominalnie, bo przed sprzedażą Eko miał jakieś 18-19% udziału w portfelu. Bezsensownie przesiedziałem całe spadki od 48 zł, myśląc, że wiem coś więcej niż rynek. Z tego też powodu mimo sporych redukcji jeszcze w lutym i dużego udziału gotówki, korekta rynkowa zabrała ponad 10% wartości portfela, z czego za ponad połowę odpowiedzialny jest Eko.
Rynek zdaje się powątpiewać w wykonanie prognozy, co biorąc pod uwagę opóźnienia w realizacji Astany jest całkiem realne.

Kupione spekulacyjnie pakiety Trakcji i Groclinu, odpowiednio 11% i 8% portfela. Trakcja po 1,01 a Groclin średnio po 18,07 zł. W obu przypadkach liczę na jakieś 10% wzrostu.
Moje zakupy są krótkoterminowe, ale Trakcja może być całkiem ciekawą inwestycją w długim terminie. W końcu kasa z UE 2014-2020 ma iść w dużej części na kolej. Już w tej chwili spółka nie jest droga uwzględniając historyczne wyniki. W tym roku rekomendacje mówią o gorszym wyniku, więc ta niska wycena może mieć jakieś uzasadnienie. Następne lata powinny jednak należeć do Trakcji. Jeżeli korekta na spółce nie zakończyła się na tych 0,95 groszach to następne solidne wsparcie widzę 10 groszy niżej gdzie przebiega kolejne fibo i luka z października.
Na Groclinie mam nadzieję na odbicie zdechłego kota od wsparcia w rejonie 17-18 zł. Kurs mocno wyprzedany po spadkach z 27 na 17 zł i na razie podaży nie starczyło sił na pokonanie tego rejonu.
Edytowany: 13 lipca 2014 12:17

mrk
17
Wysłane: 19 lipca 2014 22:24:43
W piątek do portfela nabyłem Medicalalgorithmics po 211,17 zł z udziałem 9% w portfelu. Na wykresie powstał całkiem ładny młotek po odbiciu od 200 zł. Jest to poziom psychologiczny, ale też i miejsce, gdzie na chwile zatrzymały się wzrosty na początku lutego. Dodatkowo można też się doszukać jakiegoś fibo, tak więc liczę na te 10%-15% odbicia.

Trzy razy próbowałem też sprzedać Trakcję. Za pierwszym razem moje zlecenie było już pierwsze w kolejce i to po 1,11 ale niestety akurat wtedy nastąpiła cofka.
W dwóch następnych próbach ktoś wcisnął się w kolejkę przed moje zlecenie. Śledziłem pełny arkusz na interii i byłem już dwa razy pierwszy lub drugi (tuż za jakimś małym pakietem) w kolejce do sprzedaży po danej cenie. Następie ktoś kupował akcje biorąc z prawej. Byłem pewien, że część poszło z mojego pakietu, ale gdzie tam. W każdym z tych przypadków okazywało się, że nagle pojawiało się zlecenie w kolejce przed moim, a ja w efekcie nic nie sprzedałem. No cóż.. Trakcja cały czas w portfelu.

Obserwuję kilka innych spółek, które nie mają już chęci spadać np. Hygienikę, czy Eko lub takie, które moim zdaniem spadają już tylko siłą rozpędu np. PKP Cargo. Na PKP wydaje się, że ta biała świeca kilka sesji temu to oznaka słabnięcia trendu. Następnie pogłębienie dołków, ale z pozytywnymi dywergencjami na wskaźnikach, co ma właśnie miejsce. Być może spróbuję podstawić tu koszyczek.
Natomiast na Eko wysypałem się jak widać bardzo blisko dołka. W tej chwili moim zdaniem są spore szanse na zakończenie trwającej od września 2013 korekty, dlatego poważnie myślę nad odkupieniem swojego pakietu. Pierwsza przeszkoda to 37 zł.

mrk
17
Wysłane: 22 lipca 2014 22:07:32
W ostatnich dniach mam więcej wolnego czasu, więc trochę sobie handluję. Na przestrzeni ostatnich dwóch dni:

Groclin - sprzedany średnio po 19,02 i daje to +5,2%. Trochę przestraszyłem się wpisów na forum i wysypałem. Szczególnie nie żałuję, bo chociaż pewnie jeszcze kilka procent zwyżki jest w zasięgu, to myślę, że jeszcze będzie tu solidnie bujać.
Trakcja - też wyprzedana po 1,07 co dało +6%. Miałem ustawione zlecenia, które się zrealizowały. Patrząc na zamknięcie trochę żałuję. Tak jak już pisałem, Trakcja z racji swojej ekspozycji na kolej może być fajną spółką na dłuższy okres. Będę starał się tu wrócić, jeśli zacznie się potwierdzać pozytywny scenariusz końca korekty.

Mostostal Warszawa - od 5,90 trzymam tutaj mały zaczepny pakiecik i w ostatnich dwóch dniach doszedłem do wniosku, że czas go powiększyć i obecnie mam średnią w okolicy dzisiejszego zamknięcia. Udana obrona dolnej bandy i linii trendu na 5 zł, więc może przyszedł czas na górną bandę?
Podobnie przyglądam się Mostostalowi Zabrze. Malejący wolumen i zanikająca zmienność zwiastują wybicie. Pytanie w którą stronę, ale biorąc pod uwagę że z ostatnich okazji do spadania razem z indeksami MiSiów nie skorzystał, to bardziej prawdopodobne wydaje się wyjście górą.
Eko Export - od niefortunnego momentu sprzedaży moje spojrzenie na wykres mocno się zmieniło. Wydaje się, że kurs upora się tym razem z 37 zł i ruszy w kierunku 40-42 zł. Zdecydował się odkupić część akcji, ale na razie delikatnie, średnio po 35,5 zł. Dalsze zakupy w miarę pozytywnego rozwoju sytuacji czyli na początek trwałego przebicia 37,xx zł. Obawiam się za to raportu za II kwartał 2014, który delikatnie ujmując może być przeciętny. W dodatku opóźnienia w Astanie mogą wpływać na obniżenie prognozy.
Edytowany: 22 lipca 2014 22:08

jbravo
0
Wpisów: 31
Wysłane: 23 lipca 2014 09:52:14
Odnosnie EkoExport- wg raportu 19/2014
Cytat:
Prognoza zostala sporzadzona w oparciu o zawarte kontrakty sprzedazowe oraz dostepnosc surowca szarego i bialego
. Z tego tez wzgledu nie sadze zeby Astana miala na to wplyw (nie wydaje mi sie zeby podpisywali kontrakty na surowiec ktorego nie maja. Opoznienia w Astanie moga miec negatywny wplyw na kurs, to prawda, ale wydaje mi sie ze nie beda mialy wplywu na wyniki. W przypadku rozpoczecia produkcji w Astanie powinno miec to przelozenie na poprawe wynikow wzgledem prognozy.

mrk
17
Wysłane: 1 sierpnia 2014 21:49:04
@jbravo
możesz mieć rację, ja pisząc o zagrożonej prognozie trochę sugerowałem się kursem, który mocno kuleje. Wydawało mi się, że 37 powinno pęknąć, ale kurs dwa razy się od tego poziomu odbił. Dołki póki co też trzymają, więc piłka wciąż w grze.
Poza tym jest jeszcze kwestia zeszłorocznej prognozy, która nie była dowieziona. Przychody były sporo niższe, a zysk netto z tego co kojarzę niecałe 10% niższy. Wtedy też bazowali na podpisanych kontraktach.
Być może mieli na Astanę podpisany jakiś ramowy kontrakt, który byłby realizowany po uruchomieniu fabryki i z tego kontraktu kilka baniek do prognozowanych przychodów dodali. Dlatego też wolę zakładać nieco gorszy scenariusz.

Co do transakcji w portfelu.
Obecnie trzymam się scenariusza, że dzisiejsza sesja powinna przynieść odreagowanie na MiSiach. WIG50 zatrzymał się na luce z września ubiegłego roku. WIG250 zatrzymał się na 1150, który to poziom pełnił już rolę wsparcia w czasie paniki związanej z OFE z września ubiegłego roku. Z kolei WIG zatrzymał się na poziomie 50 tyś pkt, który był już kilka razy testowany i jednocześnie jest szczytem z 2011 roku. Na tych indeksach powstały dziś prowzrostowe świeczki. Zastrzeżenia może budzić wolumen, ale w wakacje chyba na więcej nie ma co liczyć.
Grając zgodnie z tym scenariuszem poczyniłem wstępne zakupy. Do portfela wpadła Trakcja po 1,01 oraz Hawe po 2,93 zł. Udziały w portfelu odpowiednio 11% i 8%. Obie spółki są dosyć płynne, a takie powinny na początku odbijać.
Z portfela wyleciał BOŚ w przedziale 42-43 zł. Działo się to kilka sesji temu zanim jeszcze wybił z konsoli dołem. Wybicie to oprócz uruchomienia jakiegoś stop lossa lub dwóch nie zachęciło podaży do dalszego docisku i chyba okaże się fałszywe. Wydaje się więc, że kurs najgorsze ma już za sobą, no ale przy sprzedaży jeszcze tego nie wiedziałem :).
Mam w planach podsumowanie lipca, ale to kwestia kilku dni, gdy będę miał dostęp do swoich exceli.
Edytowany: 1 sierpnia 2014 21:52

Dersu132
0
Wpisów: 14
Wysłane: 3 sierpnia 2014 23:24:33
W przypadku Trakcji i Hawe w zestawie z płynnością dostaje się zgraję oszołomów wypisujących na forach tych spółek. Cóż, zawsze można nie czytać...
Zerkasz może jeszcze na ABC Datę? O spółce było ostatnio dużo dobrego: zapowiedź nadzwyczajnych wyników, zakupy przez prezesów, była wysoka dywidenda, jest prowadzony skup własny, dokupujące fundusze, umowa na dystrybucję iPhonów Apple'a przez iSource, a teraz umowa na dystrybucję ZTE - też podobno dobra wiadomość. Najnowsza informacja: "Zysk netto ABC Data w II kw. 2014 r. może okazać się wyższy niż konsensus prognoz analityków. Lepszy od oczekiwań może być także zysk operacyjny i EBITDA - wynika z wypowiedzi prezesa spółki Norberta Biedrzyckiego." (http://biznes.pap.pl/pl/news/pap/info/1028914,abc-data-moze-pozytywnie-zaskoczyc-rynek-wynikami-za-ii-kw-)
Z drugiej strony o spółce jest stosunkowo cicho na forach i portalach. Pewnie dopiero po przebiciu maksimum na 4,60 zł, gdy z boczniaka przejdzie we wzrostowy zrobi się więcej szumu. W piątek prawdopodobnie zaczęło się zdecydowane odbicie na kolejnej korekcie. Co sądzisz o ABC?
Edytowany: 3 sierpnia 2014 23:34

mrk
17
Wysłane: 7 sierpnia 2014 21:35:39
O Trakcji jest akurat dosyć cicho na forach, a co do Hawe zgoda, to jest spółka mocno spekulacyjna. Normalnie bym pewnie w coś takiego nie wszedł, ale być może szykuje się nowy rozdanie w strukturze akcjonariatu i to spółce może wyjść tylko na dobre.

Jakbym miał wybrać coś z dystrybutorów to pewnie byłaby to ABC Data. Na wykresach Actiona, AB czy o Asbisie nie wspominając na razie nowe dołki i spadki w najlepsze.
Pytanie czy w ogóle warto teraz cokolwiek kupować. Wsparcia , o których pisałem w poprzednim poście wystarczyły na raptem 2 sesje odbicia. Co gorsza obecnie wszystko dzieje się na bardzo małych obrotach, a bez obrotów o trwalsze odbicie może być ciężko.
Jeżeli masz lub interesujesz się tą spółką to ja obserwowałbym obydwa wykresy zarówno z uwzględnieniem odcięcia dywidendy jak i bez uwzględnienia, bo można z nich wyciągnąć nieco inne wnioski. Na wykresie uwzględniającym dywidendy widać wybicie z lekko spadkowego kanału połączone z wyjściem na historyczne maksy, a obecnie testowanie górnej bandy tego kanału już w roli wsparcia. Można powiedzieć książkowo, ale już wykres bez uwzględnienia dywidendy taki optymistyczny nie jest. Tam cały czas panuje konsolidacja ograniczona od góry szczytem z 2011 roku, a od dołu linią szyi RGRa z początku 2011 roku. Dla mnie na razie temat tylko do obserwacji i kupna w przypadku opuszczenia zakresu konsolidacji.
A takie infa fundamentalne są fajne, ale kiedy jest trend wzrostowy, bo są pożywką do wzrostów. W obecnych warunkach niedostatku kapitału są wykorzystywane głównie do upłynniania akcji.
Edytowany: 7 sierpnia 2014 21:38

mrk
17
Wysłane: 10 września 2014 22:24:59
Ostatnio mocno zaniedbałem się z kroniką. Główny powód to zniechęcenie do giełdy. Próby łapania dołków wychodziły słabo, więc w końcu gdzieś na początku sierpnia podjąłem decyzję, ze trzeba się wyprzedać i zrobić przerwę. Dodatkowo jakiś czas temu padł mi komp i straciłem xls ze statystykami rachunku. Teoretycznie wszystko do odtworzenia, ale rachunek nie daje możliwości importowania danych i trzeba je spisywać ręcznie, a na spisywanie prawie 2 letniej historii nie mam ani czasu ani chęci.
Wyprzedaż ominęła longi, czyli SMT i Elemental. Po wyprzedaży postawiłem zrobić sobie przerwę do sezonu wyników półrocznych i na tej podstawie podejmować dalsze decyzje.
Pod koniec sierpnia i na początku września po wynikach delikatnie podkupiłem trzy spółki - Arctic Paper, GetinNoble i Hygienika. Podsumowanie transakcji poniżej.

Podsumowanie sprzedaży (cena kupna; cena sprzedaży; wynik):
Medicalalgorithmics - S 221.88; K 211.17; +5.1%
Eko Export - S 29.35; K 35.5; -17.3%
Trakcja - S 0.97; K 1.01; -4%
Atrem - S 42.45; K 45.74; -7.2%
Hawe - S 2.82; K 2.93; -3.7%
Mostostal Warszawa - S 5.20; K 5.45; -4.6%

Głównie niewielkie straty, w oczy kuje tylko te -17% z Ekoexportu, które na szczęście było na relatywnie niewielkiej kwocie około 7.5% portfela. No cóż, za bardzo uwierzyłem w tę spółkę fundamentalnie i drugi raz wyhodowałem solidną stratę, do której na innej spółce bym pewnie nie dopuścił. Boli też trochę sprzedaż Mostostalu, który po dobrych wynikach mocno odjechał do góry.
Generalnie trzeba zauważyć, że wyprzedaży dokonywałem w bliskiej odległości od dołka.

Podsumowanie kupna (cena kupna; udział w portfelu):
Hygienika - K 1.71; 12%
GetinNoble - K 2.71; 12%
Arctic Paper - K 2.95; 6%

Arctic już od jakiegoś czasu miał kuszący wykres, a ostatecznie przekonał mnie dobrym wynikiem półrocznym. Hygienika też pokazała niezłe zyski i od tego czasu uważnie ją obserwowałem. W decyzji pomógł komunikat Nobla o zmniejszenia zaangażowania, co znaczyło że spółka spada tylko z ich powodu i jak skończą im się akcje to powinna odbić. Kupowałem na sesji z rekordowym wolumenem 3 września, która okazała się sesją odwrotu. Mimo wszystko myślę, że trend spadkowy tak łatwo nie odpuści i jest to na razie temat na krótki termin.
GetinNoble pokazał dobry wynik, ale technicznie prezentuje się najsłabiej z całej trójki. Zachęcająca jest jego wycena, która jest poniżej konkurentów. Poza tym sektor bankowy ostatnio bardzo mocny - ING, Millennium, BZWBK, Handlowy - wszystkie blisko szczytów lub już ponad nimi (ING). Mam nadzieję, że Noble również wkrótce zacznie nadrabiać dystans.

ps. wynik portfela od początku tego roku to -4.3%. Cały czas liczę, że uda się zakończyć rok na plusie.
Edytowany: 10 września 2014 22:41

Wloczykij
0
Wpisów: 581
Wysłane: 11 września 2014 10:34:02
Witam,

co do GNB to tak lekko może nie być. Wskaźnik wypłacalności Tier 1 tylko 9,1% po I półroczu, do tego perspektywa obniżek stóp% i opłaty intercharge odciśnie piętno na całym sektorze a dla tych o najsłabszej rentowności może przełożyć się na największe % wahania wyniku netto. DM mBanku w ostatnim raporcie zwraca uwagę na możliwą konieczność podniesienia kapitału banku przez emisję akcji z racji braku szans na szybkie podniesienie wypłacalności znaczącym wzrostem zysków bez wzrostu sumy bilansowej. Myślę że okazja może być jeśli przed infem o emisji byłaby podbitka ceny. Druga opcja to jeśli kurs spadnie po infie o emisji to po jej zakończeniu lub w jej trakcie można kupić po spadku kursu.
Nikt by nie pamiętał o dobrym Samarytaninie, gdyby miał tylko dobre intencje. By przejść do historii, musiał mieć też pieniądze. — Margaret Thatcher

mrk
17
Wysłane: 13 września 2014 20:02:39
Hmm no emisja to faktycznie byłby dobry powód do notowania z dyskontem, warto sobie tylko przypomnieć co stało się z kursem Lotosu, kiedy ogłosił plany emisji nowych akcji.
Ja przyznaje, że na potrzeby tej spekulacji ograniczyłem swoją analizę "fundamentalną" do sprawdzenia wyniku za półrocze i prognoz na drugie półrocze i 2015, ale też i więcej niż na 10%-15% nie liczyłem.
GNB to chyba jeden z najbardziej agresywnych banków pod kątem prowadzenia biznesu i widać nie nadąża z zapewnianiem odpowiednich kapitałów do tego wzrostu i to pomimo dużego programu emisji obligacji podporządkowanych.

mrk
17
Wysłane: 27 września 2014 10:40:55
Sprzedany w ostatnim czasie GetinNoble po 2,93 zł, +8%.
Zredukowana 1/4 pakietu Hygieniki po 1,90 zł z zyskiem 11%. Z pozostałą częścią pakietu czekam na dalszy rozwój wydarzeń.
Większą częścią portfela cały czas poza rynkiem..

mrk
17
Wysłane: 12 października 2014 22:59:23
W zeszłym tygodniu wyleciała Hygienika po spadku na nowe minima. Sprzedana za 1,6 zł a uwzględniając, że 1/4 pierwotnego pakietu sprzedałem za 1,9 zł to średnia cena sprzedaży wyszła na poziomie 1,68 zł. Daje to -1,5% na tej transakcji - jednak dołka nie udało się złapać.
Edytowany: 12 października 2014 23:00

mrk
17
Wysłane: 3 listopada 2014 23:54:48
Aktualizacja w portfela.
Generalne za wiele się nie dzieje. Cały czas trzymam swoje dwa longi, czyli Elementala i SMT. Ta druga spółka ostatnio mocno ożywiła się po korzystnej rekomendacji od Kalliwody. Dziwi mnie trochę tak mocna reakcja na rekomendację tej firmy, ale może zadziałała po prostu jako katalizator. Cały czas trzymam też Arctic Paper ze średnią w okolicach 3 zł.

W ostatnim czasie udało mi się wykręcić niezłe kółko na Eko Export. Kupiłem po 26 sprzedałem po 30,5 zł. Biorąc pod uwagę, że pozycja stanowiła blisko 20% portfela to zysk pozwolił na odrobienie kilku % strat z tego roku. Spółka zachowuje się na ostatnich sesjach zaskakująco mocno i jeśli przejdzie w końcu do korekty to być może będę szukał okazji do kupna na średni termin.

Dzięki wzrostom na Arctic i SMT oraz dobrej transakcji na Eko w październiku portfel zyskał +4,9% i na koniec miesiąca wynik od początku 2014 roku wynosił -1%. Na dzień dzisiejszy jest już nawet na zero, więc obecnie walczę o jakiś konkretniejszy plus.
Liczę, że pomogą w tym dwa nowe walory - po koniec zeszłego tygodnia nabyta Trakcja po 1,10 zł, a w dniu dzisiejszym Rafako po 5,32 zł. Zakupy głównie techniczne.

mrk
17
Wysłane: 4 listopada 2014 19:18:16
Cytat:
Spółka zachowuje się na ostatnich sesjach zaskakująco mocno i jeśli przejdzie w końcu do korekty to być może będę szukał okazji do kupna na średni termin.

I wyjaśniła się na nienaturalna siła kursu Eko Export. Dziś wyszło info o rozpoczęciu rozruch fabryki w Astanie. Korekta z poziomu 22 zł się należała, ale mocne wzrosty (8%-12% na sesję) zaczeły się już 28 października i ciężko uznać to za przypadek. Ktoś chyba dyskontował info już wcześniej Angel
Dziś całkiem nieźle poradziło sobie Rafako - płaska korakta i rozpoczęcie nowej fali, dodatkowo nastapiło wybicie z czegoś co można uznać za oRGR.
Trakcja przebiła dziś linię trendu spadkowego i zatrzymała się dokładnie na SMA200. Jutro pewnie spróbujemy ją przeskoczyć.
Edytowany: 4 listopada 2014 19:19

mrk
17
Wysłane: 18 listopada 2014 10:11:13
Sprzedane Rafako po 5,80 zł, co daje +9%.
W tej chwili w portfelu została Trakcja, Arctic, SMT i Elemental.
Zaangażowanie bardzo niskie na poziomie 30%.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
14 15 16 17 18 19 20 21 22 23