pixelg
Portfel średnioterminowy mrk - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Portfel średnioterminowy mrk

mrk
17
Wpisów: 1 935
Wysłane: 21 maja 2013 12:47:18
Kupiłem mikro pakiecik PMI za 2,60 zł. Na prawdę mały bo raptem 1,5% portfela. Docelowo myślę, że 4% można tu zaryzykować. Może nawet uda się jeszcze niżej coś zakupić.
Mam jak pewnie wielu masę wątpliwości co do spółki, ale z drugiej strony nie wyobrażam sobie żeby ktoś kręcił tak perfidny wałek, bo za fałszowanie sprawozdań chyba nawet u nas można za kraty trafić.
Biorąc pod uwagę stosunek potencjalnego zysku do ryzyka uważam, że jest całkiem atrakcyjny :).
Edytowany: 21 maja 2013 12:47

mrk
17
Wysłane: 21 maja 2013 18:49:42
Btw. dwa posty wcześniej wkradł się błąd. Mennicę sprzedałem po 16,50 a niestety nie po 17,50. Strata % się zgadza.
Po kolejnej fali zwałki dobrałem PMI. Obecnie średnia 2,45 zł udział w portfelu 3%. Tyle wystarczy, więcej nie będę ryzykował.
Sprzedałem też leszczarsko połowę Leny za 3,10 i 3,09 przed odpałem d'oh! . Dobrze, że drugą zdecydowałem się zostawić.
Edytowany: 21 maja 2013 18:49

mrk
17
Wysłane: 24 maja 2013 13:07:07
Dokonałem małych zmian wczoraj i dziś:
Dobrałem Ropczyce poniżej 17 i mam teraz średnią 16,66 zł - nie planuję dalszych zakupów.
Kupiłem Cormay po 12,80 zł.

Sprzedałem Millenium za 5,05 zł, strata: -2,9%. Milenium jest teraz w korekcie i pewnie po jej zakończeniu dalej będzie sobie rósł. Głównym powodem sprzedaży jest to, że nie chcę wchodzić w akcje za 100% bo czasy niepewne, kto wie czy Amerykanie nie zrobili przedwczoraj szczytu. Nie rozstrzygam tego, ale wolę utrzymywać zaangażowanie na poziomie około 80%. Gotówka z Millenium poszła w Ropczyce i Cormay - widzę na tych spółkach większy potencjał.

Zdecydowałem się też wprowadzić pewną modyfikację do zasad portfela (którą zresztą już naruszyłem wcześniej). Mianowicie będę nieco różnicował udział spółek w portfelu, a nie tak jak do tej pory, że zakładałem równy udział każdej pozycji. Wciąż jednak maksymalny udział jednej pozycji będzie na bezpiecznym poziomie. Przyjąłem, ze licząc po cenie zakupu wielkość pozycji będzie mieścić się w przedziale 8%-13%, w zależności od mojej subiektywnej oceny potencjału danej spółki, możliwości postawienia stopa i co ważne płynności.
Przykładowo udział Cormaya jest blisko tej dolnej granicy.

mrk
17
Wysłane: 28 maja 2013 09:03:51
Coś portfel w końcówce maja dostał zadyszki Think
Dokonałem dwa nowe zakupy:
Impexmetal po 2,30 zł
Hygienika po 1,78 zł
Obydwie spółki wyglądają moim zdaniem atrakcyjnie technicznie. Dodatkowo Hygienika być może w końcu weszła na właściwą ścieżkę zarabiania pieniędzy, co ma szansę zostać odzwierciedlone w kursie.
Obydwie zamierzam jeszcze dobierać.

Robiąc miejsce sprzedałem:
Lenę resztkę po 3,22 zł co dało mi średnią sprzedaży 3,16 zł. Uwzględniając dywidendę, która ma spłynąć na początku czerwca, to wynik na Lenie wynosi +13,3%.
Sprzedałem też połowę PMI po 2,05 zł. Niestety wygląda to sypanie dosyć podejrzanie dlatego z połowy wyszedłem. Strata procentowa jest spora, ale kwotowo nie zatrzęsła portfelem. Miałem tego za 3%, zostawiłem jeszcze za jakieś 1,5% portfela i jeszcze popatrzę co się będzie działo.

Edit. sprzedałem również Cormaya po 14 złotych. Całkiem udana spekulacja +9,4%. Jest luka na 13,30 liczę, że kurs tam jeszcze przed dalszymi wzrostami powróci. Poza tym znów za dużo kasy w akcjach miałem.

Edytowany: 28 maja 2013 09:33

mrk
17
Wysłane: 3 czerwca 2013 15:25:13
Podsumowanie maja i stan portfela:

kliknij, aby powiększyć

Zrobiłem też sobie wykresik rentowności portfela od załozenia. Interwał tygodniowy. Na prawej skali zaangażowanie w akcje.

kliknij, aby powiększyć

Co tu dużo pisać maj był bardzo udany. Nie tylko dla portfela, ale też dla całego rynku.
Większość spółek (oprócz Impexmetalu i Pagedu) mam nadzieję, że zostanie na dłużej.
Zaszła jedna zmiana w ostatni piątek sprzedałem drugą część PMI po 2 złote. Doszedłem do wniosku, że nie ma co w tym portfelu uprawiać takiej spekulacji, w taki sposób mogę się bawić w drugim. Procentowo strata jest dosyć zacna bo -18%, ale kwotowo mała.

Edytowany: 3 czerwca 2013 15:31

mrk
17
Wysłane: 6 czerwca 2013 13:46:23
Sprzedałem wczoraj Impexmetal za 2.54 zł ,wynik +10.4%, i zacząłem zamieniać na Tfone.
Jak na razie zamiana wygląda na średnio udaną, właściwie na nieudaną.
Tfone mam na razie w średniej 3.11 ale jeszcze nie zbudowałem całej pozycji.
Edytowany: 6 czerwca 2013 13:46

mrk
17
Wysłane: 13 czerwca 2013 09:17:46
Sprzedała mi się wczoraj Hygienika za 1,86 zł. Resztki zysku uratowane +2,8%.
Widać kurs jeszcze nie zakończył korekty po ustanowieniu szczytu w marcu. Poza tym nie spodobał mi się komunikat sugerujący problemy w uplasowaniu emisji H za 1,8 zł. Zostawiam jednak spółkę w obserwowanych.
Średnio podoba mi się zachowanie portfela w ostatnich kilku dniach. Przy wzrostach na małych spółkach idzie w bok i przewaga nad indeksami topnieje. Ta zamianka Impexa na Tfone to też nie był najlepszy pomysł.
Edytowany: 13 czerwca 2013 09:21

Spin
11
Wpisów: 355
Wysłane: 14 czerwca 2013 11:50:09
Dobrze, że wyszedłeś z PMIthumbright . Przyglądam się PMI, od czasów Legal Stream'u(nawet pogrywałem na(z) nimblackeye ) i patrząc na wykres, zastanawiam się czy kurs utrzyma się powyżej złotówki do końca roku.
Edytowany: 14 czerwca 2013 11:50

mrk
17
Wysłane: 14 czerwca 2013 15:29:35
To fakt nie mogę tej decyzji żałować Angel ale też i kwotę ryzykowałem bardzo niewielką. Stwierdziłem, że trzeba się trzymać zasad portfela i nie wikłać się w takie tematy.
Swoją drogą bardzo mnie ciekawi jak się historia tej spółki zakończy i co zrobi Sokołowski.

Co do portfela to wyprzedałem wczoraj i jeszcze trochę dziś Tfone średnio po 3,03 zł (-2,4%). Liczyłem na szybkie pójście za ciosem i kontynuację wzrostów niestety się przeliczyłem. To jak kurs pójdzie dalej będzie zależeć od rynku, a że na rynku obawiam się korekty to Tfone poszedł do na sprzedaż. Jestem zły tym bardziej, że aby kupić Tfona sprzedałem Impex, na którym było jeszcze kilka % do wyrwania.
Zmniejszyłem alokację w akcje do około 70% i na razie będę się przyglądał.

edit. napisałem o sprzedaży Tfona a kurs wystrzelił - antywskaźnik za mnie blackeye
Edytowany: 14 czerwca 2013 15:33

harbul
2
Wpisów: 128
Wysłane: 15 czerwca 2013 11:12:10
Witam. Perofmance portfela przedstawia się znakomicie. Przebiłeś wszystkie indeksy, czego serdecznie gratuluję. Czy posiadasz może statystykę i czy mógłbyś udostępnic, biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe zamknięte pozycje, jaki jest średni czas posiadania akcji danej spółki w Twoim portfelu?
Śledzę dalsze poczynania i życzę dalszych udanych inwestycji.

mrk
17
Wysłane: 17 czerwca 2013 15:02:59
Dzięki. Ogólnie jestem zadowolony natomiast ostatnie transakcje pozostawiają nieco do życzenia. Muszę popracować więcej nad otwieraniem pozycji, bo często robię to zbyt szybko i przez to zaraz ją zamykam. Straty z tego tytułu nie są duże, bo ogólnie staram się ucinać je szybko, ale grosz do grosza się to zbiera.
Co do średniego czasu to nie prowadziłem do tej pory takiej statystyki. Dokładnie byłoby to dosyć czasochłonne do policzenia, ale może dałoby się uzyskać jakieś przybliżenie poprzez obliczenie ile spółek się przewinęło, ile upłynęło dni od początku inwestycji i jaki jest średni stan spółek w portfelu. Jako że liczbę spółek, które przewinęły się przez portfel już i tak chciałem policzyć, to taką średnią rotację o której piszesz spróbuję policzyć przy następnym podsumowaniu.
Na pewno będzie krótsza niż bym sobie tego życzył :)

mrk
17
Wysłane: 18 czerwca 2013 17:19:28
Wczoraj i dziś kupiłem pakiety:
Benefit Systems po 264,3
Sfinks po 1,51
W zależności od zachowania kursów będę dobierał lub zrezygnuję i wywalę.

Benefit Systems - w średnim terminie liczę na atak na poprzednie szczyty i kolejną falę wzrostową. Spółka jest dosyć droga, ale ma takie cechy, które rynek lubi, czyli dynamicznie się rozwija, generuje gotówkę na działalności operacyjnej, jest liderem w swoim segmencie, ma dobrze rozwinięte kanały dystrybucji z potencjałem ich wykorzystania przez nowe produkty, planuje ekspansję zagraniczną. Dostrzegam pewne podobieństwo do Eurocasha i LPP. Mam nadzieję, że będzie jeszcze droższa, zobaczymy jak to wyjdzie.
Sfinks - tutaj kierowałem się względami głównie technicznymi. Jakiś trendzik wzrostowy się tam tworzy, kluczowe będzie pokonanie 1,60 zeta.

mrk
17
Wysłane: 19 czerwca 2013 21:10:53
Sprzedane:
1/2 stanu MCI średnio po 7,94
1/3 stanu Asbis średnio po 5,79
Redukcja na wypadek korekty na małych spółkach. Mci bardzo możliwe, że wysypię do końca. Asbis sporo urósł, ale wciąż nie jest drogi w mojej opinii.
Zaangażowanie w akcje 75%. Jest jeszcze z czego schodzić :)

mrk
17
Wysłane: 20 czerwca 2013 23:16:29
Poszła reszta MCI na fixie. Razem daje mi to średnią sprzedaży 7.79 zł, +6.8%

Ogólnie niezła szopka dziś na WIG20, no bo jak inaczej nazwać sytuację w której spółka defensywna Tauron spada 10%, bo szef amerykańskiego banku centralnego powiedział, że amerykańska gospodarka ma się lepiej i trzeba powoli stopować skup aktywów.
Co do samego skupu aktywów, to ciężko było się spodziewać innej decyzji niż stopniowe ograniczanie, skoro deficyt USA w tym roku fiskalnym ma wynieść około 640 mld, a Fed skupuje co miesiąc papiery za 45 mld, czyli 540 mld rocznie. Dziwne żeby Fed skupował ponad 80% długu państwowego.
O ile reakcja amerykanów tak bardzo mnie nie dziwi, bo korekty spodziewałem się tam tak czy inaczej i to do poziomów niższych niż obecnie, to reakcja naszego rynku mnie mocno zaskoczyła, szczególnie WIG20.
Dzisiejsze zachowanie moich spółek mogę podsumować w jeden sposób: puke_l
Mimo 25% w gotówce zaliczyłem dziś chyba większą obsuwę niż indeksy MiSiów, ale co się dziwić - moje "perły" mocno dziś obrywały.
Edytowany: 20 czerwca 2013 23:19

mrk
17
Wysłane: 21 czerwca 2013 15:03:16
I fala paniki porwała jeszcze Graala. Poszedł trochę wczoraj trochę dziś, łączna średnia 12.81 zł, +17.7%

Trochę szkoda, bo w międzyczasie było sporo lepiej. Więcej czystek nie planuję, została sama sól tej ziemi Angel (no może z wyjątkiem Pagedu). Alokacja w akcje 65%.
Jeżeli bym obawiał się dalszych spadków to może będę się zabezpieczał w kontraktach S na mWIG40.

Ciekawi mnie jak będzie zachowywać się sWIG i mWIG w najbliższych tygodniach. Z jednej strony spodziewam się dalszej korekty w USA, co przy dużym wykupieniu rzeczone indeksy powinny kopiować. Z drugiej strony po bardzo dobrym maju (a wcześniej październiku 2012 - marcu 2013) do akcyjnych TFI zaczęła płynąć nieśmiało kasa. Tak więc przy założeniu, że mój scenariusz dla s&p500 będzie prawidłowy, to będą działać dwie przeciwstawne siły. Z jednej strony szeroki rynek, a z drugiej fundusze, które coś z kasą muszą robić. W takim razie może spadki selektywne? Think

edit. a no i wpadło trochę Ekoexportu, nie wykluczam że wpadnie jeszcze trochę jakby komuś jeszcze raz przyszło do głowy wysypać pakiet pkc
Edytowany: 21 czerwca 2013 15:22

mrk
17
Wysłane: 25 czerwca 2013 21:33:11
Dziś poszło kilka trejdów, ale małych każdy tylko po kilka % portfela. Po kolei:
Impexmetal, upatrzyłem sobie wczoraj i dziś starałem się kupić, niestety cały dzisiejszy wzrost był zrobiony na małym wolumenie na początku sesji i wpadł tylko mały pakiet w cenie 2,52 zł. Wyżej już łapać nie chciałem.
ZWG, zakup raczej krótkoterminowy po 5,75 zł. Dziś poszło info, liczyłem na przebicie strefy 5,80-90 niestety dziś się nie udało.
Azoty Tarnów, na Azotach ustawiłem się w okolicy 66 zeta, gdyż był to poprzedni wierzchołek oraz istotny poziom fibo. O dziwo wpadło na fixie, bo wcześniej nic tego nie zapowiadało. Świeczka nie wygląda najlepiej, ale z drugiej strony jest w tych okolicach wsparcie, a sama świeczka została zrobiona niejako "nienaturalnie" na fixie. Liczę na wyprowadzenie kontry z tych poziomów. Na razie połowa docelowej ilości.

mrk
17
Wysłane: 28 czerwca 2013 08:43:43
Wczoraj dopadł mnie kryzys. Spółki portfelowe nie radziły sobie źle na słabym rynku, ale bardzo niekomfortowo czułem się nie mając żadnej idei co może stać się z naszym rynkiem w najbliższej przyszłości. Po tej szopce z udziałem polityków jaka się u nas w ostatnich dniach wyprawiała zagranica masowo ewakuowała się z naszego parkietu. W kilku ostatnich sesjach dobrze widać było przyspieszenie spadków popołudniu kiedy do gry wchodzi Londyn. Niestety nie ma się co dziwić, rząd co jakiś czas jasno daje do zrozumienia, że w spółkach z udziałem SP nie ma miejsca na interes akcjonariuszy czy rachunek ekonomiczny kiedy chodzi o wybudowanie bloku energetycznego dla dobra całego narodu (PGE). Podobnie cała ta szopka z OFE również bardzo szkodzi, a przecież OFE jeszcze nie zaczęły nic sprzedawać. Wszystkie 3 propozycje wydają się ordynarnym skokiem na kasę w celu zasypania dziury budżetowej. Strach pomyśleć jakie eldorado zapanuje jak już sobie rząd zawłaszczy ponad 100 mld zaoszczędzonych przez przyszłych emerytów. Jaki może mieć wpływ na giełdę jeśli rząd zdecyduje się na wariant "dobrowolność" lub "dobrowolność plus"? Wydaje się, że nie najlepszy. Nacjonalizacja akcji raczej nie stworzy dobrej atmosfery inwestycyjnej, zwłaszcza, że zus raczej będzie miał cheć do szybkiego ich spieniężenia. Cały ten wig20 na razie do zaorania, mniejsze spółki może jakoś się wybronią.

Sprzedałem Paged. Pojawił się wczoraj jakiś ruch na spółce. Od jakiegoś czasu chciałem wyjść z tego co mi zostało, bo raz że spółka mało płynna, a dwa z Mzykami już siadać do jednego stołu nie zamierzam. Średnia cena sprzedaży wychodzi mi łącznie 17,07 czyli +28%. Trzymałem tę spółkę najdłużej bo od założenia portfela.
Podobny los podzielił Sfinks. Słaba wczorajsza sesja, kurs znów odbił się od 1,60 zł. Baton na 1,50 zasypany, w czym sam w końcu pomogłem. Sprzedaż po 1,50 czyli -1,3%.
Impexa o którym wspominałem w poprzednim poście też wywaliłem, ale to mały pakiet bez wpływu na portfel, zysk na prowizje.
Dobrałem trochę Azotów, obecna średnia 66 zł.

mrk
17
Wysłane: 1 lipca 2013 14:44:06
Podsumowanie czerwca. Stan na 30.06.2013:

kliknij, aby powiększyć

I wykres rentowności na tle rynku:

kliknij, aby powiększyć

Czerwiec był bardzo burzliwym miesiącem, udało się go zakończyć małym plusikiem. To co martwi to zniżkujący wykres różnicy do sWigu. Z drugiej strony jest to najmocniejszy indeks na GPW i nie za bardzo miał do tej pory ochotę na spadki.
Wynik podratował nieco ostatni zakup, czyli Azoty Tarnów, głównie przez cudofixing. Fundusze chyba są tu mocno zapakowane. Myślałem, że dziś Azoty będą zachowywać się słabiej, ale nie jest źle. Luka z rana była, ale obecnie kurs trzyma się całkiem ok.

Przechodząc do lipca. To dobrałem dziś rano Asbis - na otwarciu komuś mocno się spieszyło, tzn. nie dobrałem, a może raczej odebrałem część tego co sprzedawałem w przedziale 5,7-5,8.
Walczymy dalej.
Edytowany: 1 lipca 2013 14:45

mrk
17
Wysłane: 3 lipca 2013 09:21:19
Sprzedałem wczoraj i końcówkę dziś Azotów Tarnów. Średnia cena sprzedaży 72,33 zł czyli +9,6%. Krótka gra pod odbicie, całkiem udana zresztą.
Sprzedałem też wczoraj część ZWG po 5,5x, to akurat nieudana gra pod wybicie, ale i pozycja była mniejsza odpowiadająca spekulacyjnemu charakterowi transakcji. Mam też chęć sprzedać resztę, podsumowanie po zamknięciu transakcji.
W tej chwili jestem zredukowany do około 60% portfela w akcjach. To nie przypadek, bo spodziewam się że na rynkach zachodnich, czyli głównie s&p500 i dax jeszcze ostatnie dołki będą pokonane. Dla naszego rynku nie do końca mam koncepcję, ale przezornie lepiej się zredukować, bo nie wydaje mi się, żeby nasz rynek (mówię o MiSiach) kontynuował wzrosty w przypadku spadków na Zachodzie. Poza tym na overnighcie na rachunku maklerskim też można te stabilne 2% zarobić binky
Jeżeli bym się pomylił i rynek jednak będzie atakował poprzednie szczyty to cóż, nie będę dyskutował, trzeba będzie się grzecznie podłączyć.

mrk
17
Wysłane: 11 lipca 2013 22:31:50
Jak widać moje obawy o rynek amerykański okazały się na razie bezpodstawne. Dalej jednak uważam, że jesteśmy w trakcje kształtowania jakiejś formacji szczytu przed głębszą korektą (USA).
Nasz rynek przez ostatnie dni zachowywał się duzo słabiej, co jednak wynikało z wewnetrznych czynników, a nie zachowania indeksów zachodnich.
Wczorajsza obrona poprzednich minimów na swigu i mwigu i jej dzisiejsze potwierdzenie wskazują, że może czas na atak na górną bandę, chociaż dalej większych wzrostów u nas nie mogę sobie jakoś wyobrazić.
Dokupiłem jednak delikatnie kilka akcji. Pojawiły się 2 nowe spółki. Pierwsza to TelForceOne po 2,8x druga Kredyt Inkaso 14,1x - nie mam teraz możliwości dokładnie sprawdzić ceny.
Do TFO to już drugie podejście kilka % niżej niż poprzednio. Zamierzam uśredniać w górę w przypadku pozytywnego rozwoju wydarzeń, czyli dopiero powyżej 3 złotych. Spółka jest średnio płynna i będę kupował dalej kiedy będę miał większy margines błędu. Bezpośrednią przyczyną mojego zainteresowania spółką był raport odnośnie przychodów za II kwartał. Wydaje się, że kurs ma sporą szansę na zakończenie ostatniej korekty poprzednich wzrostów.
Podobnie Kredyt Inkaso - również zamierzam jeszcze dokupować chociaż tutaj z płynnością jest lepiej. Liczę na w końcu udany atak na mocny opór na 15 zł.
Zarówno TFO jak i Kredyt Inkaso skłoniły mnie do siebie możliwością wyraźnej poprawy wyników w tym roku w stosunku do 2012.
Edytowany: 11 lipca 2013 22:39

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11