pixelg
Portfel średnioterminowy mrk - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Portfel średnioterminowy mrk

obs
0
Wpisów: 490
Wysłane: 9 kwietnia 2013 09:19:14
Na pewno dużym plusem jest wejście EI. A już szczególnie po cenie takiej jak oni.

Do minusów dorzuciłbym 70 mln zł wartości firmy w aktywach. A więc 70 mln zł kapitałów jest "pustych" - nie ma realnego pokrycia w aktywach.
Przepływy operacyjne znacząco odbiegają od wyniku. W 2012 r. zysk 19,2m, p.oper. tylko 3,3m. W 2011 zysk 9,5m, a p.oper. ujemne -2,8m. Stąd takie ssanie na finansowanie - biznes nie generuje wystarczającej gotówki.

mrk
17
Wpisów: 1 935
Wysłane: 9 kwietnia 2013 14:45:43
Dzięki za wywiad.
Fakt wartość firmy jest dosyć duża w stosunku do kapitałów własnych (70 mln do 130 mln), co też częściowo daje odpowiedź na pytanie redaktora z cnbc dlaczego spółka nie zdecydowała się na kredyt w banku. Wartość firmy zapewne jeszcze urośnie, bo na horyzoncie finalizacja przejęcia Terra Recykling. Jej udział powinien jednak maleć, gdyż bilans na koniec 2012 nie uwzględnia gotówki z emisji akcji (seria K, L, N) oraz tego, że spółka zależna Syntom dostała dotację na 11 mln złotych, która pewnie jeszcze w tym roku spłynie. Razem daje to prawie 80 mln złotych nowego kapitału. Zostaje jeszcze wciąż tajemnicza emisja akcji serii M, która jest robiona w trybie publicznym a nie prywatnym tak jak do tej pory, czyli może akcje pójdą do inwestorów instytucjonalnych (tfi, ofe). Ale to tylko moje gdybanie.

48 mln złotych ma pójść na przejęcie Terry. Kolejne 30 mln również na inwestycje w kapitał trwały o ile pamiętam jakieś linie produkcyjne. Trochę pewnie pójdzie na kapitał obrotowy. Uwzględniając emisję dla EI będzie 130 mln akcji + ewentualne akcje z emisji serii M. Wygląda na to, ze na razie koniec rozwodnień, gdyż w odwodzie jest też program emisji obligacji na 30 mln złotych. Sporo tych akcji, ale jak już wspomniałem podczepiam się pod due diligence EI i na tej podstawie liczę, że pieniądze zostaną właściwie zainwestowane :).

Co do przepływów to zgoda operacyjne są małe, ale jest to skutek gwałtownego wzrostu kapitału obrotowego. Sprzedaż wzrosła 60% więc i należności czy zapasy miały prawo się zwiększyć dlatego póki spółka dynamicznie się rozwija to tak bardzo nie martwi, ale trzeba być czujnym :).

Dodałbym jeszcze ryzyko, że EI odstąpi od umowy, ale raczej nie jest ono duże.

Trochę timing zawiódł z zakupem tych akcji. Nie przypuszczałem, że ktoś tak usilnie zechce się pozbyć swoich. Może jeszcze trochę zwiększę zaangażowanie uśredniając cenę, ale to dopiero jak deal z EI zostanie klepnięty :).

Edytowany: 9 kwietnia 2013 14:57

mrk
17
Wysłane: 11 kwietnia 2013 10:55:03
Sprzedałem 40% Pagedu po 18 zł. Kurs mocno wzrósł, wydaje się, że należy mu się odpoczynek. Będę próbował wrócić w przedziale 16-17 zł, gdyż w dłuższym terminie wciąż widzę potencjał.
Zakupiłem mały pakiet Graala po 11,02 zł. Potencjalnie wygląda to na koniec korekty na Graalu, ale tylko potencjalnie więc na razie mały pakiet, który zwiększę w przypadku pozytywnego rozwoju wypadków.
Kupno Rovese po 1,42 zł. Moim zdaniem papier wygląda dobrze technicznie, potencjalne podwójne dno, AD wskazuje na akumulację, liczę na atak na górną bandę na poziomie 1,82 zł.
Przyglądam się też Hawe. Na razie obraz techniczny jeszcze nie kwalifikuje spółki do portfela, ale w ciągu najbliższych sesji niewykluczone.
Ogólnie portfel zachowuje się dosyć słabo od początku kwietnia, głównie przez Mercor oraz Action. Mogłem też trochę lepiej trafić z Elementalem, w dodatku przez awarię CDM kupiło się wiecęj niż chciałem.
Gdzieś na początku kroniki wspominałem o przeznaczeniu małej części portfela na forex. Dokonałem tam kilka transakcji ostatecznie z dodatnim rezultatem. Zamierzam te pieniądze przelać z powrotem na rachunek akcyjny i skupić się na akcjach, co doda do ogólnego wyniku portfela jakieś 1,5%.

mrk
17
Wysłane: 21 kwietnia 2013 10:09:22
Czas na kilka słów podsumowania. W ostatnich dnia dobrałem:
Graala po 10,55
Hawe po 2,88 - udało mi się przed infem, pisałem w poprzednim poście o tym że mi się podoba. Obecnie można postawić dosyć ciasnego stopa.
Paged po 14 - odebrałem to co sprzedałem po 18 zł kilka sesji temu. Udało się dużo taniej niż zakładałem, ale biorąc pod uwagę zakończenie sesji nie jestem już tak zadowolony z tej "okazji". Przecena w takim stylu musi mieć jakiś powód, a jedyny powód jaki się nasuwa to zamieszanie z audytorem. To czy spadek jest uzasadniony okaże się 26 kwietnia.
Z drugiej strony:
Action po 30,30 - częściowa redukcja
Mercor po 14,12 - sprzedaż całości, no cóż wygląda na to, że dałem się trochę wyleszczyć. Generalnie wystraszyła mnie stąd mała płynność, która w czasie korekty nabiera dodatkowego znaczenia.
Lena po 2,85 - zredukowałem około połowę, na drugą mam mentalnego stopa poniżej 2,60. Dwa razy kurs już się otarł o tą granicę.
Elemental - jeżeli chodzi o Elemental to nic nie sprzedałem, ale dom maklerski anulował mi błędnie wykonaną transakcję. Mam trochę mniej i będę dobierał. Spółka ma do końca półrocza wypuścić nową prognozę na 2013 rok, gdyż stara na 25 mln netto, związana z debiutem na NC, nie uwzględniała wielu ostatnich zdarzeń. Mnie satysfakcjonowałoby 35 mln netto. Sama przejęta ostatnio Terra miała zdaje się 3 mln netto w 2012 roku.

Do środy portfel zachowywał się bardzo przyzwoicie w warunkach spadających indeksów, ale przyszedł czarny czwartek i Paged ostro przetrzepał mi skórę, chociaż nie tylko Paged. Na oko w kwietniu straciłem około tyle co indeksy małych spółek, co jest o tyle rozczarowujące, że chcąc złagodzić wpływ korekty utrzymuję od dłuższego czasu cały czas około 1/3 portfela w gotówce.

Edytowany: 21 kwietnia 2013 10:10

Salak
Salak PREMIUM
2
Wpisów: 564
Wysłane: 22 kwietnia 2013 14:23:28
@mrk

nie zrozum mnie zle, ale nazwa twojego portfela to "portfel dlugoterminowy", a trzeba przyznac ze rotacja spolek jest dosc znaczna... jak to wiec z ta dlugoterminowoscia jest?

pozdro

mrk
17
Wysłane: 22 kwietnia 2013 19:36:45
Doskonale rozumiem :) i zgadzam się, że długoterminowy to nie jest właściwe określenie. Nazwa poszła pod wpływem niewłaściwego impulsu, nie do końca sprecyzowanej idei. Już ktoś mnie o to wcześniej zagadnął. Tak napisałem i teraz już nie mogę zmienić. Najbardziej adekwatna byłaby nazwa średnioterminowy.

Na potwierdzenie Twoich wątpliwości dodam, że dziś znów handlowałem, choć nieznacznie :). Kupiłem mały pakiet startowy Hygieniki 1,61 zł. Widzę tu pewne szanse na zakończenie korekty.
Na cenzurowanym EkoEksport - jest blisko mojego mentalnego stopa.
Edytowany: 23 kwietnia 2013 14:08

mrk
17
Wysłane: 24 kwietnia 2013 09:18:02
Znów kilka drobnych ruchów.
Dobrałem EkoExport po 16,70 zł obniżając nieco średnią. Na razie w obronie linii trendu na 16,40-16,50 jeden do zera dla byków.
Dobrałem też Graala po 10,75 zł.

Z drugiej strony:
Sprzedałem Hawe po 2,99 zł (+3,8%). Z potencjalnego orgr już raczej nici. Poczekam tutaj na bardziej klarowne sygnały przesilenia.
Sprzedałem Hygienikę po 1,50 zł (-6,8%). Jak szybko wpadła tak szybko wyleciała. Na szczęście mały pakiet, ale po fakcie dostrzegam, że ruch całkowicie niepotrzebny i zbyt pospieszyłem się z jej zakupem. Dalej jednak zamierzam obserwować najwyżej odkupię drożej, ale dopiero kiedy oznaki zakończenia korekty będą wyraźniejsze.

Te spadki na MiSiach są na prawdę wyczerpujące. Niezbyt gwałtownie, ale konsekwentnie w dół. Wczoraj miałem już poczucie, że mogłoby to wszystko jeszcze trochę spaść do moich poziomów obronnych, można by wtedy wszystko sprzedać i mieć spokój. Może to oznaka rychłego przesilenia? W dodatku kilka niepotrzebnych i nieprzemyślanych ruchów jak np. ten z Hygieniką.
Dla mnie sWig80 oraz wigPLUS niemal wróciły do punku wyjścia czyli do poziomów z momentu kiedy otwierałem portfel. Po wczorajszych spadkach były około 0,5-1% na plusie vs. +6-7% portfela. Nie najgorzej, ale pewien niedosyt jest jeśli się pomyśli, że bardzo niedawno temu było dwa razy więcej.

mrk
17
Wysłane: 27 kwietnia 2013 17:50:40
No można powiedzieć, że moje skrajne zniechęcenie i zmęczenie spadkami uzewnętrzniane w poprzednim poście prawie w punkt pokryło się z lokalnym dołkiem :). Ciekawa obserwacja na przyszłość. Obecnie pytanie brzmi czy bykom starczy sił na wyprowadzenie przekonywującej kontry. Chciałbym wiedzieć czy marcowe i kwietniowe spadki to tylko korekta trendu wzrostowego, czy może obecnie mamy jedynie przystanek przed dalszymi spadkami ewentualnie trendem bocznym. Wydaje mi się jednak, że pewną wskazówką może być zachowanie małych spółek vs. tych trochę większych. Mówiąc o małych spółkach nie mam na myśli tych z mwig czy nawet swig, a raczej wig_plus. Jeśli odbicie na wig_plus będzie słabe może to być wskazówka, że na kontynuację wzrostów z przełomu 2012/2013 trzeba będzie jeszcze poczekać.

Co do portfela dokonałem jednej zmiany od ostatniego wpisu - kupiłem Getin Noble po 1,54 zł. Skorekcił się dużo mocniej niż konkurenci. Dwa młoteczki na wsparciu na 1,50 przy mocnym wyprzedaniu też wyglądały zachęcająco. W dodatku spółka jest w miarę płynna, co nabiera dodatkowego znaczenia w niepewnych czasach.
Edytowany: 27 kwietnia 2013 17:54

mrk
17
Wysłane: 6 maja 2013 12:57:52
Z uwagi na majówkę nieco spóźnione podsumowanie kwietnia.
Stan na 30 kwietnia:

kliknij, aby powiększyć

Kwiecień był pierwszym spadkowym miesiącem od założenia portfela, ale za to całkiem solidnie spadkowym, bo portfel stracił prawie 4%, a wynik od założenia portfela w połowie grudnia wyniósł 9,15%.
Tutaj mała uwaga. Jak wspominałem wcześniej częścią portfela zawarłem kilka transakcji na forexie. Nie uwzględniałem tego wcześniej w wycenie portfela, natomiast teraz przelałem te środki na rachunek akcyjny co dodało około 1,3% do ogólnego wyniku. Stąd całkowity wynik to 10,47% który widnieje w tabelce powyżej, natomiast wynik na samej części akcyjnej wyniósłby wspomniane 9,15%. Od tej pory zamierzam skupić się wyłącznie na akcjach dlatego te 10,47% jest wartością bazową i odniesieniem na następne miesiące.
Podsumowując z tych 10% od założenia portfela jestem całkiem zadowolony uwzględniając wyniki indeksów w tym samym czasie.

W samym kwietniu żadnych znaczących deali nie przeprowadziłem. Wszystkie zamknięte transakcje w okolicach zera. Nieźle wyleszczyli mnie na Hygienice, na szczęście stosunkowo małym pakietem.
Paged mimo zawirowania z wypuszczeniem raportu nie pokazał żadnych kwiatków w zaudytowanych wynikach. Zastanawia mnie to znaczące dyskonto w jego wycenie w stosunku do Grajewa. Na Pagedzie czekam na restrukturyzację segmentu meblowego, co jest teraz głównym celem zarządu. Mimo, że odpowiada za niemałą część przychodów to na poziomie EBIT generuje stratę.
Dziś wyniki za I kwartał wypuścił Eko Export, uważam że są w miarę niezłe i uwiarygodniają prognozę na 2013 rok. W dodatku kurs pokonał w końcu poziom 18-18,5.

mrk
17
Wysłane: 6 maja 2013 13:01:53
Dziś dobrałem mały pakiet Elementalu po 2,25 zł i mały pakiet Leny po 2,85 zł. Lenę odebrałem w takiej samej cenie w jakiej wcześniej redukowałem. Straciłem na prowizji, ale zyskałem na spokoju w czasie testu 2,6 :).
Przyglądam się mocno NTT System oraz Zastalowi. Na którąś z tych spółek prawdopodobnie się zdecyduję.

mrk
17
Wysłane: 7 maja 2013 23:09:45
Jak wspominałem w poprzednim poście nabyłem jedną z tych spółek. Wybór padł na NTT. Kupiłem trochę wczoraj i trochę dziś po 0,84 zł. Pozycja na razie jest mniejsza niż standardowo, gdyż walor jest średnio płynny i co ważniejsze miewa dosyć dynamiczne ruchy o obie strony. Ewentualnie gdyby doszło do wzrostów być może uśrednię w górę.
Edytowany: 7 maja 2013 23:10

mrk
17
Wysłane: 8 maja 2013 13:02:40
Ważą się losy małych spółek:

kliknij, aby powiększyć

sWIG80. Wykres nie uwzględnia dzisiejszej świeczki, która cały czas się tworzy, ale na ten moment nie zmienia znacząco sytuacji, gdyż indeks oscyluje koło zera. sWIG80 odrobił około 40% spadków i jest w tej chwili w istotnym punkcie tuż pod linią trendu spadkowego oraz na poziomie luki spadkowej z 17 kwietnia.

WIG_Plus nie ma wykresu w bazie, ale jego zachowanie jest nieco słabsze - odrobił około 30% spadków i zatrzymał się na luce spadkowej z 18 kwietnia. Taka słabość najmniejszych spółek nieco mnie martwi.

Najlepiej zachowuje się mWIG40:

kliknij, aby powiększyć

Indeks odrobił ponad 50% spadków, dodatkowo wczoraj przekroczył linię trendu spadkowego, kontynuując wzrosty również dziś.

Biorąc pod uwagę, że choćby mała cofka u amerykanów nie będzie niczym dziwnym po ostatnich mocnych wzrostach, może to być pretekst do cofki również na MiSiach i przerwa w trwających od końca kwietnia zwyżkach. Niewykluczone, że na mwig40 spadki przybiorą formę testu przełamanej linii trendu, a na małych spółkach złapania oddechu przed ponowną próbą ataku na ww. linię.
Jak zwykle scenariusze są 3 - wzrośnie, spadnie, nie zmieni się :), ale wydaje mi się, że można zaryzykować stwierdzenie, że właśnie teraz się ważą.
Edytowany: 8 maja 2013 13:06

mrk
17
Wysłane: 8 maja 2013 20:22:44
Jak na razie zwyciężył scenariusz wzrostowy. swig przebił wyrysowaną przez mnie linię trendu oraz pokonał lukę bessy, swoją lukę pokonał też wig_plus. Nie pozostaje mi nic innego jak przyjąć za bazowy scenariusz kontynuację wzrostów zapoczątkowanych w lipcu zeszłego roku z ewentualnymi korektami po drodze.

Co do zawartości portfela to zredukowałem 35% Pagedu po 17,xx oraz całą resztkę Action po 30,xx. W kilku transakcjach, a nie wyliczałem jeszcze dokładnie średniej.
Action jutro sprzedam do końca. Na obecny moment wydaje mi się, że są spółki z większym potencjałem wzrostowym i chcę zrobić im miejsce. Pozostałych akcji Pagedu nie zamierzam sprzedawać, zredukowałem część, gdyż kurs dotarł do strefy, z której wcześniej zapoczątkował dynamiczne spadki i myślę, że może się tu zatrzymać. Docelowo zamierzam odkupić chociaż już pewnie nie tak korzystnie jak poprzednio.
Obserwuję obecnie Hawe, Gino Rossi, MCI, Yawal, Mennica ale sytuacja jest dynamiczna.

lb85
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 193
Wysłane: 9 maja 2013 15:36:42
Jakie argumenty za Rovese i Yawalem?
Odnośnie MCI, ładnie rozwija się KupiVip i turecka inwestycja. Do tego ABC Data względem ostatniego kwartału ładnie urosła, jest szansa po poprawienie przez spółkę wyników. Być może NAV po I kw. dla MCI będzie oscylował nieco powyżej 10 zł/akcja.

Pozdrawiam i powodzenia.

mrk
17
Wysłane: 10 maja 2013 10:58:27
Dzięki, za Rovese argumenty tylko techniczne. Wtedy kiedy kupowałem czyli 11 kwietnia wyglądało to na krótki odpoczynek i dalszy ruch w kierunku 1,8 zł. Były od tamtej pory 2 próby wybicia jedna właśnie 11 kwietnia, druga trzy dni temu, ale obydwie gaszone, co mi się nie podoba. W 2011 wyniki były słabe, w 2012 jeszcze gorsze, I kwartał też raczej szałowo się nie zapowiada dlatego poważnie rozważam sprzedaż przed wynikami za I kwartał
Za Yawalem argumenty też głównie techniczne - ładnie się rozwija tam trend wzrostowy, wynik finansowy ładny, ale picowany jednorazówką. Ostatecznie jednak odrzuciłem Yawal z uwagi na dosyć słabą płynność.
MCI, to tak jak mówisz osatnio mają całkiem dobrą passę. Turcja to dobry kierunek w obecnych czasach. W końcu zmiana sentymentu do ABC Daty i nie chodzi mi tylko o kurs, ale również w końcu pozytywne nastawienie instytucjonalnych, a bez nich większych wzrostów nie ma. MCI na razie odpoczywa po mocnych wzrostach z początku roku i dla mnie bardziej prawdopodobne, że wybije w górę niż w dół.

Tak więc ostatecznie listę spółek zawężyłem do Gino Rossi, MCI, Mennicy (tania, w dodatku niedługo może trafić się tłusta dywidenda po sprzedaży Puław, akcje mają za ponad 130 mln złoych, szkoda byłoby to kisić w spółce) i Asbisu (najtańszy z trójki ABC, Action, Asbis).
Gino na razie tylko w obserwowanych. Dosyć mocno go analizowałem i mam pozytywne nastawienie, ale jeszcze trochę za wcześnie.
Pozostałe 3 spółki czyli MCI, Mennica i Asbis już po trochu skubnąłem, z drugiej strony pewnie dokonam jakichś czystek w pozostałych spółkach z okazji sezonu raportów.

Dersu132
0
Wpisów: 14
Wysłane: 10 maja 2013 12:40:38
Na Asbisie ruch. Dobre wyniki, zapowiedź skupu (4-6zł), zapowiedź dywidendy, wczoraj wyjątkowo duże obroty, a dziś przebicie oporu i nowe max. Wygląda na to, że kurs idzie na 5zł w najbliższych dniach. Jak widzisz przyszłość kursu spółki? Z góry dziękuję.

mrk
17
Wysłane: 11 maja 2013 12:22:34
Asbis widzę pozytywnie inaczej bym nie kupował :). Zwróciłem na niego uwagę dopiero w środę. Mocny trend wzrostowy. Po tej świeczce z 9 maja i sporej luce sądziłem, że ją domkną i można będzie ustawić się w granicy 4,15-4,20 a dopiero po domknięciu ponowny atak na 4,40. Po przebiciu 4,40 na piątkowej sesji i nowym max wygląda jednak na to, że na razie luka nie będzie domykana i może okazać się luką startu przed nową falą wzrostową.
Pomijając aspekty techniczne to spółka jest tania na tle innych dystrybutorów IT. Obecna prognoza zakłada 35 - 40 mln złotych zysku netto. Po pierwszym kwartale realizacja wynosi już ponad 1/4, a przecież w branży żniwa przypadają na IV kwartał. PE na 2013 wynosi przy górnych widełkach prognozy 6,2 kiedy dla Actionu około 9,0 ABC Data 7,8 (uwzględniając odcięcie dywidendy z każdej ze spółek). Tak więc spółka tania na tle konkurentów, a jakby mieli przebić prognozę to będzie jeszcze tańsza.
Po cichu więc liczę nawet na tę górną bandę skupu :).

Przy okazji podsumowanie ruchów, o których wspominałem w poprzednich postach
Kupno:
Asbis - śr. 4.45
Menncia - śr. 17.92
Mci - śr. 7.24
Asbisu kupiłem już tyle co chciałem, a MCI i Mennicę jeszcze pewnie będę dobierał.

Sprzedaż:
Action - śr. 30,77 zysk/strata: -2.9%
Rovese - redukcja połowy po 1,47. Zastanawiam się jeszcze czy sprzedać całość przed wynikami czy zostawić tę połowę. Wyniki pewnie będą bez szału, z drugiej strony przy takich stratach w poprzednim roku nawet zmniejszenie straty lub mały plusik może być odebrane pozytywnie.
Edytowany: 11 maja 2013 12:24

lb85
1
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 193
Wysłane: 11 maja 2013 17:40:12
Odnośnie Rovese nie wiem dokładnie od, którego kwartału będą ujęte wyniki spółek z Rosji bo o ile pamiętam były tam jakieś inwestycje. Może mieć to pozytywne koneksje w przyszłości.

Jeszcze wracając do MCI, bo zapomniałem dodać w ostatnim poście. Z tytułu dywidendy z ABC Data wpadnie kilkanaście milionów złotych, które jeszcze powiększą zdolności inwestycyjne funduszu.

mrk
17
Wysłane: 15 maja 2013 23:32:13
Rovese faktycznie wyniki nieco lepsze od konsensusu pap. Wynik jednak robiony na działalności finansowej a nie operacyjnej. Zobaczymy jak kurs zareaguje jutro, ja jednak sprzedałem drugą połowę przed wynikami za 1,44 zł, średnio 1,455 zł.
Co do MCI to 20 mln brutto z dywi jest nie do pogardzenia, ale chyba MCI na płynność i tak nie narzeka. Dziś mieliśmy próbę ataku 7,50 zł. Wczoraj dokupiłem kilka akcji.

Po dobrym raporcie kupiłem trochę Ropczyc po 16,50 zł. Na razie czekam jak zachowa się kurs. Wysypałem też większość Getinoble po 1,80 zł. Została resztka do spieniężenia jutro. Generalnie papier zrobił się drogi, w dodatku dotarł do zniesienia 61,8. Wydaje mi się, że może przydarzyć się korekta i zastanawiam się na kupnem w jego miejsce Millenium banku.
Zrezygnowałem, też z NTT. Dużo tego nie miałem a i tak trzeba było trochę odczekać zanim sprzedałem. Za mało płynny papier, niepotrzebna transakcja.

btw. słaby raport wypuściła Mennica, chyba trzeba będzie się z nią pożegnać. Na szczęście na razie stanowiła tylko 6,5% portfela. Ciekawostka jest taka, że hit ostatnich miesięcy z NC, działający niewiele ponad pół roku, czyli PMI zarobił netto na handlu złotem i srebrem prawie tyle samo co Mennica Polska, która posiada jeszcze kilka innych segmentów działalności, i która działa już 250 lat blackeye .

Podsumowując transakcje:
Sprzedaż:
Rovese: S średnio po 1,445 zł, zysk: +2,3%
NTT: S średnio po 0,81 zł (doliczając już dywidendę), strata: -3,7%
Getinoble: S średnio po 1,80 zł, zysk: +16,9%

Kupno:
Ropczyce: K średnio po 16,50 zł, na razie mała ilość
MCI: dobrane, obecna średnia 7,29 zł

Zaangażowanie w akcje 80%.

mrk
17
Wysłane: 17 maja 2013 08:48:59
Zgodnie z tym co pisałem wyżej wyzbyłem się Mennicy, a na miejsce Getinoble nabyłem Millenium Bank.
Mennica wypuściła dużo gorsze wyniki, częściowo na skutek zdarzeń jednorazowych, ale w wiekszej części na skutek spadków w segmencie przetwórstwa złota, co spółka tłumaczy wyhamowaniem działalności handlowej związanej z tradingiem złotem. Wiele mi to tłumaczenie nie mówi, wciąż nie wiem skąd te spadki przychodów. Dobrze, że nie zdecydowałem się żeby dalej dobierać przed wypuszczeniem raportu, bo taka myśl przeszła mi przez głowę.

Podsumowanie transakcji:
Millenium: kupno po 5,20 zł
Mennica: sprzedaż średnio po 17,50 zł, strata -7,9%

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10