pixelg
Portfel średnioterminowy mrk - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Portfel średnioterminowy mrk

mrk
17
Wpisów: 1 935
Wysłane: 6 września 2013 08:43:07
Ja właśnie w obydwu tych kryteriach stawiam MWTrade przed Magellanem. LC na pokładzie, ale pośrednio przez Getin Holding i to jest dla mnie plus, bo Getin to silny akcjonariusz strategiczny, który ułatwia pozyskiwanie finansowania i w razie czego zasili spółkę kapitałem. Dodatkowo 20% ma prezes, więc zależy mu na wzroście akcji. W Magellanie natomiast OFE jak w dobrej kaszy skwarków, nie sądzę żeby miały już teraz sypać, ale psychologicznie może to jakiś wpływ mieć.
Jeśli chodzi zaś o wycenę to biorąc pod uwagę kroczące PE są wyceniane w tej chwili mniej więcej tak samo (9,7 MWtrade i 10,1 Magellana), ale MWT ma moim zdaniem większy potencjał na zwiększenie zysków z uwagi na niższą bazę.
Na ten moment powiedziałbym, że obie spółki podrosną, ale jakoś bardziej przekonuje mnie MWT.

Kilka słów jeszcze na temat portfela. Wczorajszy dzień był dla niego ciężki. Spółki portfelowe leciały mocniej niż rynek, uratowało mnie to że 40% portfela było w gotówce.
Nic nie sprzedawałem, bo uznałem, że sprzedaż po 2 dniach takich spadków kiedy wciąż bądź co bądź mamy hossę może być ryzykowna. Nie miałem też okazji szukać nowych spółek, a widzę że była ku temu świetna okazja na niektórych walorach. Doważyłem się tylko na spółkach, które miały mniejszy udział, czyli podkupiłem trochę Kredyt Inkaso po 15 z groszami i MWtrade po około 15.

flesz
flesz PREMIUM
14
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 581
Wysłane: 6 września 2013 09:31:20
na MAG widać jakby odwrócenie trednu budowanego od konca 2012. do tego OFE w akcjonariacie, wydaje się że Twój wybór MWT był właściwy

srebrnyptak
0
Wpisów: 361
Wysłane: 6 września 2013 09:43:51
ja zostane przy swoim (glowny akcjonariusz MWT nie jest moim idolem poza tym wiara w jego wizje tez bywa zgubna - patrz LCC) Magellana odkupilu ofe od EI w czasie kiedy wiadomo bylo juz ze tusk przy nich majstruje. Z tego co wiem to zainteresowanie bylo dosc duze przy book bildingu.
Poza tym to dobra spolka, zarzad, polityka informacyjna no i swietna do strojenia okien.

mrk
17
Wysłane: 9 września 2013 09:46:47
Też nie uważam, żeby ofe miały zacząć sprzedawać Magellana 3 miesiące po zakupie, ale jakiś dodatkowy czynnik ryzyka się pojawia.

O Czarneckim jako biznesmenie mam dobre zdanie. Również jako większościowy akcjonariusz niczym większym się nie naraził. Z tego co pamiętam, to można mieć do niego pretensje o debiut LCCorp - wycena i ta cała akcja kredytowa Getinu.

Powiem więcej, w piątek nabyłem trochę akcji innej spółki LC, a mianowicie Getin Holdingu po 3,50.
Spółka jest w trendzie wzrostowym oraz wydaje mi się wciąż stosunkowo tania. Bardzo szybko poprawia wyniki. W tym roku można oczekiwać 250 mln zysku netto.

Kupiłem też kilka akcji Impexmetalu po 2,95. Spółka pokazała dobry raport. Jest w trendzie wzrostowym, w dodatku ostatnio ukształtowała się formacja rgr, która szybko została zanegowana. To pozytywny sygnał. Na razie to niewielka pozycja mam zamiar obserwować i prawdopodobnie dokupić. Największy minus to Boryszew w akcjonariacie, który drenuje spółkę z gotówki.

mrk
17
Wysłane: 10 września 2013 12:36:49
Kupiłem w ostatnich dniach kilka akcji Delko w średniej cenie ~5,50. Spółka pokazała bardzo dobry raport. Restrukturyzacja przyniosła efekty. Gdyby podobna poprawa miała miejsce w III kwartale a IV który zawsze jest najsłabszy zamknąć w okolicy zera to okaże się, że spółka jest w tej chwili bardzo atrakcyjnie wyceniana. Na razie pozycja jest mała w granicach 5% portfela.

Zaliczyłem też całkiem udaną spekulację na New World Resources. Niestety piszę po fakcie, ale wszystko działo się dosyć szybko. Wczoraj i dziś kupno średnio po 4,08 natomiast dziś sprzedaż na widełkach po 4,65 zł. Wynik +14% ale pozycja tylko za ~6% portfela.
Edytowany: 10 września 2013 12:38

mrk
17
Wysłane: 12 września 2013 20:07:24
Zredukowana dziś 1/3 posiadanych akcji Ekoexport po około 46 zł. Na poziomach 46-48 grupują się zewnętrzne zniesienia fibo korekty z 2012 roku i ostatniej szybkiej korekty z przełomu sierpnia i września oraz przebiega tu przyspieszona górna banda kanału. Kurs wykupiony, więc korekta niewykluczona. Dziś podaż pierwszy raz od 5 dni doszła do głosu, powstało coś co może przypominać wisielca, ale z tym trzeba poczekać na potwierdzenie. Będę odbierał jeśli spadnie do ~40 zł. Od lipca na tej spółce bardzo łatwo zostać na peronie, więc dlatego na razie 1/3 z opcją rozszerzenia do 1/2 stanu.

mrk
17
Wysłane: 16 września 2013 18:40:02
No i jak widać kolejny raz mnie z części pakietu Eko wyleszczyli, ale to ryzyko wkalkulowałem w swoją decyzję. O ile poziomy cenowe mnie tak bardzo nie dziwią, chociaż jest już trochę drogo, to już styl ich osiągania jest dla mnie zadziwiający. Od 7 dni konsekwentnie w górę, wszystko konsekwentnie zbierane. Skąd taki nagły wzrost na przestrzeni ostatnich dni? Chyba nie dywidenda, o której wiadomo było od dawna. To jest właśnie fenomen giełdy, że kapitalizacja stabilnego przedsiębiorstwa może zmieniać się o 50% na przestrzeni tygodnia. Zostało mi pół pakietu i cóż postaram się złapać górkę blackeye

Co do reszty portfela to ustawiam go pod korektę. Wygląda na to, że jest to teraz bardziej prawdopodobny kierunek niż kontynuacja szalonych zwyżek. Najsłabiej wygląda mwig40, dlatego też w celu częściowego zabezpieczenia pozycji na akcjach zająłem krótką pozycję na fw40. Jeszcze przed południem, więc w całkiem dobrej cenie. Liderzy zwyżek z tego indeksu złapali zadyszkę. LPP, Millenium, ING, Alior, CCC wszystkim zabrakło kilka % do ostatnich lokalnych szczytów, co sugeruje że mają jeszcze okazję pospadać. Gdyby jednak się okazało, że dalej obowiązuje kierunek północny to stoplossa mam powyżej ostatnich szczytów mwigu40.
Sprzedałem też większość akcji największego marudera z portfela, czyli Tfone między 2,7-2,8. Jutro prawdopodobnie wyrzucę resztę i wyliczę dokładną średnią oraz wynik transakcji. Strata będzie niewielka w granicach -3%, ale jeszcze nie tak dawno było >20% zysku, któremu dałem wyparować. Liczyłem na jakieś odbicie po tych spadkach po raporcie, ale kurs nawet nie podjął takiej próby konsolidując się przy minimach.
Wyrzuciłem też kilka akcji Impexmetalu po 3,05 które wcześniej kupiłem po 2,95 ale to transakcja bez znaczenia dla portfela miałem je tylko po to żeby pamiętać o spółce. Na razie z niej rezygnuję.

O dziwo wrzesień jest na razie całkiem dobry. Głowna zasługa w tym Ekoexportu, ale dobrze radzą sobie również nowe nabytki czyli MWtrade i Getin.
Edytowany: 16 września 2013 18:42

mrk
17
Wysłane: 19 września 2013 09:35:19
Sprzedałem wczoraj do końca Eko. Pakiet poszedł w średniej cenie nieco powyżej 51 zł. Razem ze sprzedażą pierwszej połówki po 46 z groszami średnia cena sprzedaży wychodzi mi 48,66 zł. Podsumowanie:
Ekoexport, śr. sprzedaż po 48,66 zł, wynik +169,1%
Tfone, śr. sprzedaż po 2,75, wynik -3,2%

Cieszy wynik na Eko, chociaż 2-3 złote były jeszcze do ugrania. Chętnie odkupię nieco niżej o ile będzie taka okazja. W końcu pozbyłem się też Tfone.
Człowiek się nastawił na korektę a tu BB spłatał wczoraj wszystkim psikusa i podtrzymał QE. Na razie w akcjach tylko 50% portfela.

owner
0
Wpisów: 2 859
Wysłane: 19 września 2013 14:08:44
mrk liczysz od początku roku ile zarobiłeś?
EEX

mrk
17
Wysłane: 19 września 2013 22:31:20
Na poprzedniej stronie jest podsumowanie z wynikiem na koniec sierpnia. Na ten moment jest trochę lepiej, ale podsumowanie zrobię pod koniec miesiąca. Z tym, że to jest wynik od 10 grudnia 2012. Licząc od początku 2013 trzeba odjąć jakieś 4%.

mrk
17
Wysłane: 26 września 2013 19:17:55
Zamknąłem dziś S na FW40. Jak widać moje obawy o korekcie na razie się nie zmaterializowały. Dziś został przebity szczyt, więc zgodnie z założeniem zamknąłem. Strata to 70 pkt, ale dla wyniku portfela jest marginalna. Można powiedzieć, że testowałem ten instrument w celach hedgingowych. Ma on jedną wadę wynikającą z niedostatku płynności. Nie jest to spread transakcyjny, bo te 5 pkt w tą czy w tamtą przy transakcjach hedgingowych nie ma moim zdaniem znaczenia, ale chodzi o bardzo zmienną bazę. W ostatnich dniach wahała się ona od +30 do +70 co nieco utrudnia analizę. Poprzednia seria była nawet przez moment notowana z bazą -80 pkt i nie była to kwestia dywidend (liczyłem). Po prostu kiedy jakiś większy gracz (np. tfi) zechce naładować więcej kontraktów to robi z bazą co chce, a LOP wynosi tylko 1800 kontraktów. Mimo to prawdopodobnie będę wykorzystywał ten instrument do hedgingu w przyszłości być może już nieco bardziej agresywnie, to znaczy większym wolumenem.

Wczoraj i dziś odkupowałem Ekoexport, średnio w cenie 42,33 zł. Jestem zadowolony, bo udało mi się odkupić taką samą ilość około 6 zł na akcji taniej niż sprzedawałem kilka dni temu. Wartość pozycji to aktualnie około 19% portfela.

Na oku mam kilka tematów: Helio (dziś niestety odjechało, a płynność utrudnia wskakiwanie w biegu), Lentex, Bakalland, Libet, Barlinek, Synthos. Coś z tego na pewno wpadnie.

Edytowany: 26 września 2013 19:19

mrk
17
Wysłane: 30 września 2013 20:39:22
Ostatnie transakcje:
Bakalland, kupno śr cena 2,01 zł
Ekoexport, sprzedaż 1/2 stanu śr cena 46 zł

Komentarz do transakcji:
Troszkę dziś się pospieszyłem ze sprzedażą Eko. Sprzedałem 1/2 po 46 zł. Zakup był spekulacyjny, więc sprzedaż zgodnie z planem, ale miałem nadzieję na 48 zł. Trochę mnie jednak dziś amerykanie wystraszyli. Zostało 10% portfela w Eko. Drugą cześć również mam zamiar sprzedać, ale kilka % wyżej, gdyż moim zdaniem w szerszym ujęciu korekta się jeszcze nie skończyła i przed nowymi szczytami kurs trochę odpocznie w przedziale 50-40 zł.
W portfelu pojawił się Bakalland, pisałem już o nim w poprzednim poście. Dziś kurs odpalił, trochę za wcześnie bo nie udało mi się kupić zakładanej ilości. Obecnie pozycja 5% portfela. Podoba mi się obraz techniczny. Wydaje się, że 2 zł może być w końcu trwale pokonane. Ogólnie spożywka ostatnio dobrze sobie radzi.

Co do pozostałych spółek portfelowych to odpaliło dziś Delko. Dobrze radzi sobie też Kredyt Inkaso, tutaj kurs został dodatkowo wsparty w piątek pozytywną rekomendacją na 23,4 zł. Cały czas rozglądam się za nowymi spółkami. Do listy z poprzedniego posta dorzuciłem ABPL, Groclin, Patentusa i Mostostal Zabrze.

rozrabiaka77
0
Wpisów: 45
Wysłane: 30 września 2013 22:32:04
Co myslicie o Arctic Paper
Waro zaryzykowac?

mrk
17
Wysłane: 1 października 2013 09:30:45
Moim zdaniem nie warto :). Z zasady w tym portfelu staram się unikać spółek, które są w długoterminowym a przede wszystkim w średnioterminowym trendzie spadkowym.
Jeżeli jednak miałbym kupować spekulacyjnie to tez bym się na ten moment wstrzymał i zobaczył co kurs zrobi w obszarze luki bessy z początku września, w którym obecnie się znajduje. Moim zdaniem ta luka na razie zatrzyma wzrosty i jeszcze zobaczymy test 2 zł, ale to tylko jeden ze scenariuszy. Trzeba obserwować jak kurs będzie radził sobie z 2,90 zł.

mrk
17
Wysłane: 1 października 2013 11:50:22
Sprzedałem dziś drugą połowę spekulacyjnie branego Ekoexport. Uzasadnienie w poprzednim poście. Dzisiejsza sprzedaż poszła średnio po 48,34 zł.
Podsumowanie łączne razem z poprzednią sprzedażą po 46 zł:
Kupno: 42,33 zł
Sprzedaż: 47,17 zł
Zysk: +11,4%
Satysfakcjonujący wynik jak na 5 sesji. Eko opublikował dziś wstępne przychody za III kwartał i szczerze mówiąc ja liczyłem na nieco więcej, ale nie jest to powód sprzedaży. Idealnie dla mnie jakby kurs odpoczął teraz w przedziale 40-50 przez kilka tygodni. Spółka na pewno zostanie w obserwowanych. Dziś wieczorem postaram się też zamieścić podsumowanie września.

flesz
flesz PREMIUM
14
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 581
Wysłane: 1 października 2013 15:48:41
mrk napisał(a):
Moim zdaniem nie warto :). Z zasady w tym portfelu staram się unikać spółek, które są w długoterminowym a przede wszystkim w średnioterminowym trendzie spadkowym.

a BAKALLAND to w jakim jest trendzie? :)

na tygodniowym dobrze widać, że istotne opory dopiero w okolicy 2,25. moim zdaniem trudno mówić o trendzie wzrostowym na BAK. nawet średnioteminowym.

fundamentalnie tez nie za ciekawie.

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 1 października 2013 16:03

mrk
17
Wysłane: 1 października 2013 17:28:10
Z jednej strony słusznie to wypunktowałeś Angel , ale z drugiej nie zgodzę się że technicznie Bakalland i Arctic są w podobnej sytuacji. Owszem długoterminowo i tu i tu panuje trend spadkowy, ale w średnim terminie na BAK jest dla mnie boczniak od kilku miesięcy. To co Arctic przeżył około miesiąc temu, czyli paniczne stadium wyprzedaży Bakalland zaliczył już w kwietniu, czyli ponad 5 miesięcy temu. Po takich spadkach kurs nie zaczyna zazwyczaj od razu trendu wzrostowego tylko musi przejść okres "czyśćca" i ten okres na Bakallandzie trwał przez ostatnie miesiące.

Jeśli chodzi o fundamenty to ze spółki poszły sygnały, ze pierwsze 2 miesiące roku obrotowego były dobre (Bakalland rozpoczyna rok w lipcu) i spółka być może opublikuje prognozy na rok finansowy 2013/2014. Do spożywki mamy teraz pozytywny sentyment, cały sektor dobrze sobie radzi. To też miało istotne znaczenie, bo prawdopodobnie sam wykres by mnie nie skusił.

Tak więc złe wyniki dawno w cenie, według zarządu mają się poprawić i już się poprawiają, kurs "odchorował" poprzednie mocne spadki 5-miesięcznym szerokim boczniakiem, więc czy jest paliwo do dalszych spadków? Moim zdaniem nie i uznałem, że ostatnie miesiące to może być budowanie bazy pod większe odreagowanie.
Masz rację, że istotny opór jest dopiero na 2,20-2,25 ale też i z tego względu pozycja to tylko około 5% portfela.
Edytowany: 1 października 2013 17:37

mrk
17
Wysłane: 1 października 2013 23:01:13
Podsumowanie września:

kliknij, aby powiększyć

Krzywa kapitału:

kliknij, aby powiększyć

Wrzesień był najlepszy w historii portfela. Najwięcej do wyniku przyczynił się Ekoexport, ale dobrze radziły sobie również inne spółki jak Kredyt Inkaso, JW Construction czy MW Trade.
Jeżeli chodzi o transakcje zamknięte we wrześniu to w podsumowaniu zmieniła się średnia cena sprzedaży Eko z 48,66 na 43,04. Stało się tak dlatego iż przypomniałem sobie że część akcji sprzedałem już niestety po 29 zł. Przyjąłem wcześniej, że takie transakcje podliczam łącznie, więc średnia cena S uległa obniżeniu.

Dodam od razu, że dziś wpadło trochę Libetu. Liczyłem, że coś da się dobrać jeszcze w rejonach 3 zł, ale dziś kurs się przebudził, więc brałem wyżej. Mam obecnie średnią około 3,2 pozycja na ten moment na 5% portfela.
Edytowany: 1 października 2013 23:03

jaskol
0
Wpisów: 128
Wysłane: 2 października 2013 13:35:39
mrk napisał(a):
Sprzedałem dziś drugą połowę spekulacyjnie branego Ekoexport. Uzasadnienie w poprzednim poście. Dzisiejsza sprzedaż poszła średnio po 48,34 zł.

Witam
Czy bierzesz jeszcze pod uwagę EkoExport przy dłuższym horyzoncie czasowym ?

mrk
17
Wysłane: 3 października 2013 08:42:57
Tak, cały czas obserwuję Eko i raczej na pewno tu wrócę. Długoterminowa tendencja wzrostowa jest wciąż niezagrożona. Poczekam na uspokojenie sytuacji i jakieś sygnał końca korekty bo na ten moment można tylko gdybać gdzie się zatrzyma. Fundamentalnie też mi się podoba, chociaż oczekiwałem wyższych przychodów za III kwartał. Co prawda zysk netto wg Zarządu ma być dowieziony, ale te niższe przychody vs prognoza są o tyle dziwne, że przecież prognoza była robiona na podstawie klepniętych kontraktów, a po drodze chyba coś jeszcze dochodziło. Może znowu jakieś przestoje z surowcem były w wakacje? Na razie jednak nie jest to na tyle poważna sprawa, żeby mnie do spółki zniechęciła.

Podsumuję oda razu wczorajsze transakcje, bo w portfelu sporo się dzieje. Po sprzedaży Eko, który miał duży udział zostało sporo wolnej gotówki.
Zakupiłem wczoraj Lentex, który obserwuję od kilku dni, wspominałem o nim w poście z 26 września. Śr. cena kupna 7 zł, udział 7,5% portfela. Dobrałem także trochę Libetu śr cena kupna wynosi teraz 3,24 zł, udział 7% portfela.

Lentex jest jest po Libecie kolejną spółką przemysłową dosyć mocno związaną z budownictwem (a coraz bardziej podoba mi się również inna spółka z tego sektora Barlinek).
Praktycznie od 2009 roku w szerokim trendzie bocznym w przedziale 4-5,5 zł. Ponad miesiąc temu nastąpiło dynamiczne wybicie, które niestety przegapiłem. Zaczął się nowy trend wzrostowy. Liczyłem jeszcze na korektę do okolic 6,5 ale nic z tego nie wyszło i dziś kupowałem w pośpiechu po 7.
Po dzisiejszych dużych transakcjach na 2 mln akcji widać też, że spółką zainteresowali się instytucjonalni. Spółka nie jest droga, bo przy prognozowanych wynikach PE na 2013 wynosi około 11-12. Ma być to też najlepszy rok w historii spółki. Dodatkowo dochodzi potencjalny skup akcji nawet ponad 10%.

Napiszę też dlaczego zdecydowałem się na Libet. Libet jest producentem kostki i jest spółką bardzo cykliczną i dlatego dobrze nadaje się na ożywienie gospodarcze. Jest tu bardzo duża dźwignia operacyjna dlatego wzrost przychodów o powiedzmy 30% może podwoić zysk netto. W I półroczu spółka mocno ograniczyła koszty i poprawiła efektywność przez co udało się ten sezonowo słaby okres zamknąć koło zera (mimo niższych przychodów) vs -4,5 mln straty w zeszłym roku. Na ten rok spodziewam się kilkunastu mln zysku netto, chociaż oczywiście bliżej 10 niż 20. W przyszłym roku przy lepszej koniunkturze i z większym eksportem (nad czym spółka pracuje) może być dużo więcej. W 2011 było to 31 mln netto i taki wynik jest do powtórzenia w przyszłości.
Poza tym sytuacja techniczna również jest zachęcająca. Kurs konsekwentnie wspina się na północ, chociaż w krótkim terminie możliwa korekta. Zostawiam dlatego rezerwę na ewentualne dobranie.
Edytowany: 3 października 2013 08:48

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13