Portfelik Flesza - małe spółki - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7

Portfelik Flesza - małe spółki

flesz
Wpisów: 1 448
Wysłane: 28 sierpnia 2013 12:39:20
Postanowiłem też zacząć prowadzić swoją kronikę.

W akcje inwestuję od sierpnia 2009. Strategie przez ten czas miałem różne, mniej lub bardziej chaotyczne :)

Aktualnie staram się decyzje podejmować bardziej pod kątem fundamentów niż techniki i spekulacji, nie mniej lubię też wypatrywac tzw. szybkich okazji (sledzenie komunikatów Reuters, raportów ESPI, EBI i błyskawiczne zlecenie K gdy uznam, ze info spowoduje spore wybicie). Nie zdarza się to za czesto, ale przez te kilka lat parę takich zysków kilkadziesiąt % w kilka sesji się zdarzyło.

Aktualnie mój portfel prezentuje się nastepujaco:

Spółka / śr. cena kupna /udział w portfelu / zysk-strata na dzień 27.08

AGL 105,19 26,6% +14%
BCM 6,20 7,0% +2%
CCS 2,41 41,3% +29%
EPI 0,17 11,2% +24%
EZO 5,08 13,9% -38%
gotów. 0%

razem 100,0% +7%

wykaz nie przedstawia zrealizowanych w 2013 inwestycji, póki co zrealizowany zysk za 2013r gdzieś w granicach 20% - głównie dzieki PSM, AGL (zrobione 90-120 zł i powrót po 105) i spekulacyjnych PSA i NMX (małymi kwotami ale bardzo duże zwroty (na PSA ponad 120%).

Jak widać gram głównie na NC, pewnie pojawi się za to krytyka. Jestem w pełni świadomy ryzyka, zdaję sobie sprawe jak wiele spółek na NC istnieje tylko po to, by wyciągnąć od inwestorów pieniądze. Ostatnio przebudowałem portfel i posiadam tylko takie spółki, które zarabiają, generują gotówkę i nie są zbytnio zadłużone (odsetkowo).

Wyjątkiem jest EZO, ale to zupełnie inna para kaloszy. Narazie to start-up, ale poprostu wierzę, że ta spółka zrealizuje w końcu prowadzone inwestycje. Moment wejscia niezbyt trafiony, spółke cały czas obserwuję i przy kolejnych poztytwnych infach (kolejne transze dotacji z PARP) uśrednię cenę.

BCM - wczoraj info o planowanej dywidendzie - 0,70 gr na akcje (ponad 11%) Do tego ciekawa sytuacja techniczna, niedawne przełamanie 7-letniego tendu spadkowego a teraz szansa na przebicie SMA200 na tygodniowym.

AGL - Pozycja raczej długoterminowa. Martwi spadek cen zbóż, cieszą plany przenosin na GPW i niski wskaźnik c/z.

CCS - Pozycja średnioterminowa lub długoterminowa. Celem dywidenda za 2013 lub pewien poziom cenowy akcji.

EPI - coraz lepsze wyniki, a kurs od lat szoruje po dnie. Rynek chyba boi się tego wezwania po 18gr albo jakiśinny trup się w szafie chowa.

Zapraszam do komentowania.
Edytowany: 28 sierpnia 2013 12:41

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wpisów: 2 663
Wysłane: 28 sierpnia 2013 14:35:19
Cytat:

Jak widać gram głównie na NC, pewnie pojawi się za to krytyka. Jestem w pełni świadomy ryzyka, zdaję sobie sprawe jak wiele spółek na NC istnieje tylko po to, by wyciągnąć od inwestorów pieniądze. Ostatnio przebudowałem portfel i posiadam tylko takie spółki, które zarabiają, generują gotówkę i nie są zbytnio zadłużone (odsetkowo).

Nie boisz się braku płynności ? Obecnie mam spółkę z NC testowo w portfelu. Fundamentalnie wygląda super, tyle że chwilami w arkuszu spready (a i czasem transakcje) bywają po 5-8% i nie jest to spółka groszowa (ba nawet w NC30 jest). Oczywiście kwestia wielkości inwestowanych środków, ale na NC zlecenie o wielkości średniej krajowej potrafi zamieszać czasami...
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

flesz
Wysłane: 28 sierpnia 2013 15:22:39
Akurat na tych spółkach które obecnie posiadam dramatycznie z płynnościa nie jest. Szału też nie ma ale w 1-2 sesje byłbym w stanie je opuścić nie waląc kursu na dolne widły :) No chyba że nastąpi jakaś paniczna wyprzedaż, to bedzie cięzko wyjść.

poza EZO oczywiście, gdzie zdarza sie tydzień bez żadnej transakcji. Ale z tymi akcjami czekam na rok 2014 albo 2015 :)

Na NC jest chyba tylko jedna spółka, która codziennie gwarantuje przyzwoity obrót czyli conajmniej 100k pln. - ZWG

flesz
Wysłane: 1 września 2013 20:52:38
aktualizacja na koniec sierpnia.

kliknij, aby powiększyć

pozbyłem się EPIGONA, (wynik +16%) bo chwilowe wybicie powyżej 0,20 nie uaktywniło większego popytu. Wciąż go obserwuję, niewykluczony powrót.

Dobrany BETACOM, pod dywidendę (stopa dyw 11%) która ma być 10 października.

Złozyłem wniosek o uruchomienie IKE w BOŚ, choć mam obawy, czy kiedyś jakiś pomysłowy rząd nie dobierze się do III filara. Na Cyprze mogli okraść obywateli, to i u nas dadzą rqady.
Jestem w trakcie poszukiwania do IKE spółek z perspektywą 25 lat :) Mile widziane rekomendacje.

Edytowany: 1 września 2013 21:02

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 1 września 2013 23:19:24
Na IKE chyba nie można mieć spółek zagranicznych ;) ? Bo o ile z rynku amerykańskiego czy niemieckiego pewnie coś by się dało wybrać o tyle z GPW takich spółek nie widzę. Spółek dobrych na kilka lat u nas można znaleźć całkiem sporo choć najlepszy moment kupna był 2 i 4 lata temu ;p.
Mój autorski portfel "Cztery Fazy Rynku" - cotygodniowe biuletyny, analizy techniczne i specjalne forum dla subskrybentów.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

flesz
Wysłane: 5 września 2013 17:01:13
widzę w kronikach innych inwestorów, że spora część dziś sprzedawała.

ponieważ nie mam w portfelu spółek OFE-wrażliwych, pozostałem niewzruszony dzisiejszą paniką i skład portfela nawet nie drgnął. czy słusznie - czas pokaże.

wcena oczywiście spadła, ale komu nie spadła po takiej sesji.

szkoda że nie miałem wolnej gotówki, bo na BCM była okazja wziąć poniżej 6,20...

ładnie zachował się CCS. w trakcie sesji nawet -13%, ostatecznie zamknięcie na zero.

Wojetek napisał(a):
Na IKE chyba nie można mieć spółek zagranicznych ;) ? Bo o ile z rynku amerykańskiego czy niemieckiego pewnie coś by się dało wybrać o tyle z GPW takich spółek nie widzę. Spółek dobrych na kilka lat u nas można znaleźć całkiem sporo choć najlepszy moment kupna był 2 i 4 lata temu ;p.

skoro najlepszy moment kupna był 2 lata temu, to moze dziś, skoro wig20 jest niżej niż 2 lata temu, widzisz jakąś okazję? Think
Edytowany: 5 września 2013 17:09

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 5 września 2013 17:32:17
Często na tak dużych spadkach opłaca się kupować spółki, które spadły poniżej ich rozsądnych wycen. Możliwe że na PKOBP, PZU to tylko mocna korekta w trendach wzrostowych. Interesujące wg wycen wydają się PGN czy ACP ale to przypuszczenia. Na pewno nie polecam łapania spadającego noża - bo oczywiście odbicie jest możliwe, ale równie dobrze widzimy zmianę trendu na WIG.

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

flesz
Wysłane: 6 września 2013 10:56:36
dobrane trochę BCM po 6,30
Edytowany: 6 września 2013 10:57

flesz
Wysłane: 12 września 2013 21:32:13
Przez ostatnie dni w moim portfelu nie zaszły żadne zmiany, ale warto odnotować dzisiejszy komunikat na jednej z moich spółek.

EZO (a w zasadzie spółka w 100% zależna Recykling i Energia) pozyskała 9 mln zł z obligacji zamiennych na akcje.

link

Info o tyle pozytywne, że daje coraz większe szanse na zrealizowanie jednej z trzech prowadzonych inwestycji - budowę zakładu recyklingu odpadów opakowaniowych w Toruniu. "Spółka realizuje projekt inwestycyjny dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na kwotę 40,2 mln zł. Łączna wartość realizowanego projektu to 57,6 mln zł".
Łącznie z dzisiejszymi 9 mln, pozyskali już z obligacji prawie 17 mln oraz 10 mln zaliczki z PARP.

A kurs EZO szoruje po dnie. W moim portfelu też mocno stratna. Może wreszcie odwróci się trend spadkowy i rynek dostrzeże, że tu może być taki drugi Fluid :)
Edytowany: 12 września 2013 21:34

flesz
Wysłane: 18 września 2013 18:46:34
ładna dziś sesja dla moich spółek portfelowych.

zwłaszcza CCS - wyjście górą z miesięcznej konsolidacji na zwiększonych obrotach dobrze rokuje.

AGL też pnie się do góry

zdecydowałem się na drobne zmiany w portfelu, bo dawno nie miałem tak długiego okresu bez transakcji :)

sprzedana część (20%) BCM po 6,70 - na resztę wystawiłem zlecenie S "gdzieś wyżej" licząc na wzrosty po uchwaleniu dywidendy (70gr)

kupiłem początkowy drobny pakiecik LST po 0,70 (chwilę po komunikacie o dofinansowaniu z PARP dla spółki zależnej). teraz pora na głębszą analizę tej spółki, bo zupełnie jej nie znam :)

parę dni temu dobrałem też odrobinę EZO po 2,95

skład portfela po dzisiejszej sesji

kliknij, aby powiększyć

łącznie z zamknietymi transakcjami, wynik 2013 +36%

flesz
Wysłane: 23 września 2013 20:36:03
niewielkie zmiany w portfelu w ostatnich dniach.

sprzedany do końca BCM - średnia K 6,36 średnia S 6,78 - wynik na tej spółce to +7% - szału nie ma, zwłaszcza że kisiłem te akcje miesiąc czasu. Myślę, że inne spółki dadzą lepiej zarobić, stąd decyzja o sprzedaży.

Dobrany dziś LST po 0,75. Podoba mi się kilka społek z ich portfela. Na innych forach pojawiły się spekulacje, że Baltic Ceramics wejdzie na NC przez InPoint. Dobrze też wygląda inna ich spółka portfelowa - LZMO.

Aktualny stan portfela

kliknij, aby powiększyć

wynik portfela w roku 2013 +43%

flesz
Wysłane: 26 września 2013 21:12:25
historia portfela z 3 ostatnich sesji.

dobrany LST po 0,80
sprzedane całe LST po 0,85 - wynik +12%, niby nieźle, ale tuż po sprzedaniu kurs wystrzelił jak z procy. liczyłem że 0,85 będzie istotnym oporem i odkupię taniej, tymczasem zostałem na peronie a pociąg odjechał.

sprzedana mała część (okolo 1/10) CCS blisko 5 zł - zyskiem ponad 100%

za uwolnioną gotówkę trochę się pobawiłem w DT, z różnym skutkiem (nad tym muszę jeszcze popracować) :)

PMI -3%
DRP +4%
FOT -3%
ATC -3%
IVT +29% (tu wykazałem się refleksem, zakup po 0,14 minute po podaniu infa o jakimś liście intencyjnym z USA- nawet go nie czytałem :) sprzedałem 15 minut później po 0,18 - jak widać za szybko bo close na 0,21. Ale strach trzymać takie śmieci dłużej niż kwadrans :D

kupowałem dziś też TEL, średnia 12,76. Na koniec sesji uaktywniła się podaż i wygenerowała się brzydka świeczka. Nie wróży dalszych wzrostów w najbliższym czasie.

Stałem też dziś na K na GCN z ceną 25,00, po odbiciu od ważnego oporu na 29 zł spodziewałem się odbicia od 25 zł, niestety brakło 2 groszy :/
Edytowany: 26 września 2013 21:17

flesz
Wysłane: 1 października 2013 15:31:56
stan portfela na koniec września:

kliknij, aby powiększyć

ostatnie ruchy:

sprzedaż częsci TEL średnio po 12,60 - zmyliła mnie brzydka świeca z 26.09. w efekcie zostałem z ok. 40% tego co kupowałem dzień wczesniej.

szybki ruch na PAT - K po 2,70 po komunikacie o nowej umowie - S tego samego dnia 2,75 po odbiciu od oporu na 2,84

intryguje mnie sytuacja w trójkącie LST - LZMO - INPOINT(Baltic Ceramics). boli to że posiadałem fajny pakiecik LST ze średnią ceną 0,76 i zbyt szybko zrealizowałem zysk.

ehh, gdybym miał tyle cierpliwości na LST BCM czy TEL co mam do EZO to portfel miałby lepsze wyniki :)

wynik września +22%
wynik 2013 +44%

flesz
Wysłane: 2 października 2013 23:03:15
prośba natury technicznej :)

chodzi mi o wyliczenie rentowności porfela od początku roku. obecnie wyliczam to tak:

R = [Wa - (Wp+K)] / (Wp+K)

R = rentowność w %
Wa - wartość aktualna
Wp - wartość na dzień 01.01
K - saldo wpłat/wypłat

formuła taka ma tą wadę, że każda kolejna wpłata na rachunek pomniejsza rentowność wyliczaną wg powyższej formuły.

w maju przykładowo znacznie zasiliłem rachunek, ale te środki nie pracowały przez pierwsze 4 miesiące roku, w efekcie wykazywany % wynik roku jest zaniżony.

ma ktoś jakieś pomysły, jak to liczyć by faktycznie odzwierciedlało prawdziwy wynik portfela?
Edytowany: 2 października 2013 23:07

Wojetek
Wojetek PREMIUM
Wysłane: 3 października 2013 08:36:59
Tutaj była odpowiedź jak to liczyć:
http://www.stockwatch.pl/forum/wpisy-4467_Stopa-zwrotu-portfela-z-wplatami-i-wyplatami.aspx

Ja używam na co dzień polskiej strony obliczającej taki portfel (mogę podać na priv by nie robić reklamy tutaj).

Zainteresowany ?

->>>INFO<<<-
->>>SUBSKRYPCJA<<<-

flesz
Wysłane: 3 października 2013 09:45:04
podaj proszę na priv :)

flesz
Wysłane: 11 października 2013 19:58:56
@ Wojtek

Dzięki za namiary na aplikację. Rewelacja.

W portfelu trochę zmian.

-Najistotniejsza, to kolejne zasilenie portfela gotówką. Przybyło sporo, około 1/3 dotychczasowej wartości portfela. Sporo spółek obserwuję, wiele z nich mi uciekało a ja nie mogłem kupić z powodu braku środków. Innych pozycji szkoda sprzedawać bo są w ładnym trendzie, stąd decyzja o przesunięciu środków z konta oszczędnościowego (3% w skali roku) na rachunek maklerski. Mam nadzieje osiągnąć lepszy wynik niż jałmużna na lokacie :)

Ruchy na akcjach od ostatniego wpisu:

-sprzedana reszta TELL w ostatnim dniu przed dywidendą po 13,40, wynik na TEL +0,13%

-dobrany CCS po 4,00, odkupiłem tyle co sprzedałem po 4,95.

-dobrane ostatnio EZO po 2,85, wbrew zasadzie że stratnych pozycji się nie powiększa. czuję tam porządne odbicie.

-sprzedany ostatecznie LST, zagrałem nim jeszcze kilka razy DT, z różnym skutkiem. ostateczny wynik na LST +4,55%. Spółka wciąż w obserwowanych, mile widziana korekta w okolice 1 zł.

-pojawił się w portfelu BAKALLAND ze średnią 2,26. Zakup typowo techniczny po przebiciu istotnego wg mnie poziomu 2,25 i objawów zmiany trendu. W fundamentach trudno mi się dopatrzyć pozytywów, ale rynek pod coś bierze te bakalie.

-dziś do portfela trafił INSTAL KRAKÓW. średnia 17,51. Wybicie ponad ostatnie opory na całkiem sporym wolumenie a do tego porządne fundamenty, niska wycena a branża budowlana chyba wraca do łask na GPW.

-kupiłem też dziś startowy pakiecik pewnego "niemowlaka" z NC jak to określa @Bankrucik :) nie ujawniam go jeszcze, bo płynność na nim prawie żadna. Na razie 1% udziału w portfelu.

-zakup 8FORMUŁA (średnia 1,83) w zasadzie trudno racjonalnie wytłumaczyć. jakaś spekulacyjna żyłka dała o sobie znać. Strata już spora, ale jakieś zmiany w spółce mają być to może zdejmą mnie z haka :) Na szczęscie u tylko 3% portfela.

Poniżej skład portfela w nowej szacie graficznej :)

kliknij, aby powiększyć

Edytowany: 11 października 2013 20:00

bankrucik
Wpisów: 3 740
Wysłane: 13 października 2013 23:10:39
@flesz

dlaczego Bakalland a nie Helio? ciekawi mnie ten wybór porównawczoThink
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

teraz również na twitter.com

flesz
Wysłane: 14 października 2013 10:36:59
szczerze mówiąc nie porównywałem. Helio nigdy nie obserwowałem, teraz widze ze technicznie wyglądają podobnie.

w wolnej chwili poczytam o nich. mają lepsze fundamenty niż BAK ? :)

zgodnie z oczekiwaniami INSTAL KRAKÓW potwierdza dziś wybicie na dużych obrotach, więc dobrałem go troszkę.

flesz
Wysłane: 14 października 2013 19:56:15
Oddalem dziś część BAKALLAND po 2,65 i 2,66 - reszta czeka na dalszy rozwój notowań, ale nie podoba mi się ze wraz z wzrostem kursu maleją obroty.

Dobrany INSTAL KRAKÓW. Uzbierałem zakładaną ilość, średnia z prowizjami 17,70. Tutaj dla odmiany wolumeny na wzrostach coraz większe, czyli tak jak lubię. Próbuję dopatrzyć się na wykresie jakiegoś najbliższego oporu, ale nie widzę. Ktoś pomoże? :)

Zakupiony wstępny pakiecik ELEMENTAL HOLDING. Obserwuję od kilku tyg, czekałem na głębszą korektę, ale dzisiejszy ruch sklonil mnie do pierwszego zakupu. Narazie średnia 3,02.

Dobrany "niemowlak" z NC. W zasadze spółkę tą trudno nazywać niemowlakiem, bo przychody ma jak niejedna spółka z sWIGu ;) moze wymyślę jej jakiś adekwatniejszy pseudonim :)

pozostałe spółki bez zmian:

CCS - trzymam mocno, wyniki za 3 tygodnie. Jak będą zbliżone do moich oczekiwań, poczekam do dywidendy.

AGL - nudy

EZO - dziś po sesji raport miesięczny za wrzesień - zanosi się na kolejną transzę dotacji na budowę w Toruniu(10 mln PLN). Może to wreszcie rozrusza popyt na tej spółce, bo 20 mln WYPŁACONEJ już dotacji przy 4,2 mln akcjach i kursie 2,70 wygląda nieracjonalnie.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7