pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

alf

alf

Ostatnie 10 wpisów
Realna inflacja jest na poziomie kilkunastu procent. Tzn taka, która jest odczuwalna przez 90% społeczeństwa (bo co kogo obchodzi, że lokomotywy potaniały?).

Inflacja liczona przez GUS nie przekroczy moim zdaniem 5-6%. Skoro GUS już teraz zaniża inflację, to będzie to uskuteczniał dalej.
Realnie wygląda to tak, że wystarczy zadzwonić do jakiegoś składu budowlanego: tam z każdą dostawą większość materiałów jest droższych. O ile kiedyś skład budowlany był w stanie zagwarantować niezmienność cen przez 6 miesięcy, tak teraz mają z tym problem w perspektywie 2 tygodni.

No wlaśnie ciekawie czy i kiedy dojdzie do przesilenia. Zwłaszcza, że od wielu miesięcy mamy niesamowity dodruk gotówki niskie stopy procentowe. W takim otoczeniu złoto powinno rosnąć - a obserwujemy od kilku miesięcy osuwanie się cen złota (ale srebra również). Zastanawiam się, z czego to wynika oraz jak długo potrwa?

Czy ktoś mi może wyjaśnić pewną rzecz. Banki centralne drukują masakryczne ilości papieru bez pokrycia, która pompowana jest w gospodarkę ceny w zasadzie nie rosną w stosunku do przyrostu pustej waluty. Np metale szlachetne również coś tam urosły, ale takie złoto które uchodzi za wartość antyinflacyjną jest od kilkunastu tygodni w trendzie bocznym. Przecież wg ilościowej teorii pieniądza ceny powinny się dostosowywać do ilości pieniądza na rynku. Czy działa to aż z takim opóźnieniem? A może pompowana gotówka idzie w aktywa typu kryptowaluty czy inne Tesle które napompowane są niemiłosiernie i końca nie widać.

Korekta czy odwrócenie trendu. Jak uważacie?

Dolar jest bardzo słaby w stosunku do innych walut z koszyka save haven. Ktoś może wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje? W zasadzie zaliczył największy spadek ze wszystkich bezpiecznych przystani.

januszw napisał(a):
ale historia lubi powtarzać nie w skali jeden do jednego ale są podobieństwa po pierwszej wojnie światowej też używano argumentów podobnych do obecnych wypowiadanych przez polityków np.kanclerz Merkel sytuacjie nadzyczajne wymagają nadzwyczajnych działań i to się dzieje na przykładzie Niemiec zwykły ordynarny dodruk pieniadza nazywany tarczami. pakietami .planami stymulujacymi doprowdzi do gigantycznej inflacji dlaczego teraz miało by być inaczej?Przecież widać to co się dzieje np.na akcjach takiego Aliora czy CCC to jest całkowicie nie racionalne.

Piszesz o gigantycznej inflacji: ale gdzie ona miałaby się pojawić. Nie wiem na ile warte są szacunki Komisji Europejskiej, ale zakłada ona, że do 2020 inflacja w strefie euro będzie oscylowała w okolicach 2%. Pytanie czy to pobożne życzenia?

Jakieś 2 tygodnie temu bili na alarm, ceny opy będą szorowały pod dnie, a WTI dziś po 24$, Brent po 30$. A magazyny miały być już pełne. Z czego wynika ten ten jednak ponad 100% wzrost WTI w ciągu ostatnich 2 tygodni.
Niedługo będą rolowane kontrakty na czerwiec, czy będzie powtórka z tego co było 20 kwietnia, czyli z paniki na rynku ropy?

Z tego co obserwuję to:

- ludzie zaczęli lekceważyć względy bezpieczeństwa. Wiele osób nie nosi maseczek itd. Jest lato, więc współczynnik R będzie pewnie niższy, ale widać już pewne rozluźnienie dyscypliny sanitarnej w społeczeństwie. Np wczoraj w Międzyzdrojach były tłumy ludzi. Restauracje i smażalnie ryb normalnie otwarte. Byłem przejazdem i szybko się zawinąłem.

- urzędy: mam znajomego który pracuje w urzędzie, to ma teraz tzw home office i nic nie robi. Nawet się tym chwali. Ktoś im złożył propozycję aby przeszli na postojowe, to prawie nikt się nie zgodził, bo równałoby się to z obniżeniem pensji do najniższej krajowej

- hotele i inne tego typu obiekty: zobaczymy jak to będzie funkcjonowało, ale coś mi intuicja podpowiada, że nie będzie działało w obecnym reżimie sanitarnym. Taniej będzie nie otwierać hotelu.

- teraz dane makroekonomiczne: tutaj też jestem sceptyczny, że polska gospodarka sobie z tym poradzi. Limit szczęścia chyba nam się wyczerpał a politycy nie pomagają. Duda wychodzi i mowi, że będzie rozdawał kiełbasę wyborczą, w czasach gdy gospodarkę trzeba zderegulować do czasów legendarnej ustawy Wilczka. Obecna władza nie jest w ogóle do tego zdolna, a co za tym idzie, kryzys będzie głęboki w naszym kraju.

- obserwuje rynek nieruchomości za pośrednictwem OLX i w ciągu 5 tygodni ilość ofert wynajmu zwiększyła się z 36 do 42 tys, a jeszcze przecież część studentów się nie wyprowadziła, bo licza że rok akademicki wróci.

Oczywiście widzę w tym też pewne pozytywy, bo otwierają się nowe możliwości, których wcześniej nie było i tak do tego podchodzę.

Skoro w maju nastąpi spory spadek wydobycia ropy wpłynie to na wzrost ceny ropy, ale spadek zysków firm wydobywających ropę. I teraz jak to wpłynie na rynek akcji spółek wydobywczych waszym zdaniem? Mam tutaj na myśli te największe firmy jak Exxon, BP, Shell, Gazprom itd. Ale też firmy z krajowego podwórka typu Lotos, Orlen itd.

Czy w przypadku powyższych spółek decyzja o wstrzymaniu lub mocnym ograniczeniu wypłacenia dywidendy mocno podcięłaby im skrzydła?

Dzięki za odpowiedź.

Nie interesuje mnie granie na wzrosty i spadki a raczej długofalowa strategia inwestycyjna na rynku ropy.

Chciałbym się jeszcze upewnić czy ten instrument chodzi konkretnie: Turbo Long 20,5 na Brent Future: www.ingturbo.pl/rynki/surowce/...
Daje mi możliwość zakupu i sprzedaży certyfikatu w każdym momencie? Analogicznie jak to wygląda na rynku akcji?
Czy muszą być spełnione jeszcze jakieś inne dodatkowe warunki?

Chciałbym zainwestować trochę kasy w ropę. Przeglądam sobie ofertę GPW, ale nie ma tam możliwości zakupu ETF-ów na ropę. Mam konto maklerskie w ING. I tam mają certyfikaty long na "Turbo Long 20,5 na Brent Future". Ktoś widzi lepszą opcję, aby wejść w inwestowanie na rynku ropy?

Najlepiej aby nie zakładać nowego konta maklerskiego specjalnie pod ropę. Mam jeszcze opcję w mBanku założenia konta maklerskiego jak coś, gdyby tam była jakaś lepsza oferta.

Najlepiej w jakimś banku, bo mam w mieście kilka banków typu pekao sa, pko bp, alior bank.
Najlepiej budżetowo. Widzę, ze niektóre spółki są historycznie tanie i korci mnie aby zainwestować. Tylko kwestia jakiegoś taniego w obsłudze i zarządzaniu rachunku maklerskiego. Może ktoś coś byłby w stanie podpowiedzieć?

Zastanawiam się, gdzie szukać kapitału, inwestora na sfinansowanie budowy hali magazynowo-produkcyjnej. Zależy mi na jakimś tanim pożyczeniu gotówki rzędu około 200 tys (max 200 tys, pewnie byłoby tego mniej, ale zakładam 200 tys zł). Może ktoś już to przerabiał i będzie w stanie podpowiedzieć? Dodam, że będzie to inwestycja rzędu około 400 tys zł, więc drugą połowę wykładam ja. Mam wkład własny na poziomie 50%.

Podlasie - wbrew pozorom możliwości jest sporo. Oni tam maja przede wszystkim duży zasób ludnościowy - a więc jest jest kim.
Kolejna sprawa, to nieruchoomści - Podlasie to jednak jeden z tańszych regionów jeżeli chodzi o nieruchomości.

Ciekawy jestem, czy w świetle chęci sprzedaży mBanku - do czego pewnie dojdzie, pytanie kto kupi, warto obecnie inwestować w ich aktywa.

Z pewnością jest w nich potencjał, bo ofertę mają dobrą - tutaj przykładowy ranking.- pytanie, jakie będą perypetie związane z ich sprzedażą.

Jeśli chodzi o oszczedności długoterminowe to sam ostatnio zastanawiałem sie nad inwestycja w złoto. Trzymam wszystko w złotówkach. mam kupionych trochę funtów ( szkoda nie kupić skoro kurs jest tak korzystny względem polskiej złotówki). Nie jest to jednak tak bezpieczne ( szczególnie jak się patrząc co dzieje się z polską walutą)
Co sądzicie o inwestowaniu w złote monety? www.coinart.pl/monety-k161.htm...
Czy jednak lepsze będą sztabki?

Wiele osob bierze ten kredyt nawet jeśli nie potrzebuje tych pieniedzy. Warunki tego kredytu są tak korzystne, ze opłaca się wplacić te pieniadze na lokatę i potem jedynie patrzeć sobie jak rosną. Tak było wlasnie w moim przypadku.
Co do kredytów to poczytaj sobie tematy jeszcze tutaj:
http://www.forum-kredytowe.pl/f154/ - jest to forum konkretnie o kredytach studenckich.

Patrzyłem np na ING Bank Śląski: www.bankier.pl/inwestowanie/pr...
Rzeczywiście jest słabiej niż kilka miesięcy temu, ale wydaje mi się, że musi to w końcu odbić w górę. Mówię to na podstawie tego, że tak tanio dawno nie było. Jak uważacie?

A co powiecie o funduszach inwestycyjnych inwestujących głównie w akcje banków i innych stabilnych przedsiębiorstw nastawionych na maksymalizację zysku. Może zyski nie są spektakularne, ale raczej pewne?

Nie chciałbym aby dojazdy do centrum zajmowały mi zbyt dużo czasu. Obecnie mieszkam na Pradze Płd, ale marzy mi się zachodni brzeg Wisły. Wola, Żoliborz, Mokotów, Wilanów...
Tak te dzielnice rozpatruje. Może jakieś typy, sugestie, podpowiedzi?

Możecie mi powiedzieć jakie obowiązki informacyjne ciążą na spółkach giełdowych. W sensie jakie informacje ma obowiązek podawać a jakich nie musi?

Tak jak pisze tutaj osoba powyżej. Jest trochę łatwiej ale zmiany nie sa tak duże jakby się można było spodziewać. Tutaj masz dokładnie opisane w jaki sposób można zostać maklerem: praca.money.pl/poradniki/artyk... . Najważniejsza sprawa to zdobycie licencji. Trzeba zdać egzamin państwowy, który niestety ale nie jest taki łatwy. Niska jest zdawalność. Szacuje się,że na poziomie 10%.

Powiem szczerze, że myślałem, że będzie to miało jakiś wpływ na kurs akcji mBanku, ale z tego co widzę na www.bankier.pl/inwestowanie/pr... to jeżeli były jakieś wahnięcia to jakieś drobne i nie wydaje mi się, że nie miało to związku z problemami z systemem transakcyjnym.

Nie no bez przesady. Znam kilka kobiet które inwestują na giełdzie i radzą sobie całkiem dobrze.

Jeżeli masz taką możliwość, to puść przelew walutowy. Tak aby odbiorca mógł odebrać pieniaze w funtach brytyjskich, które później można wymienić w kantorze. Tylko wiąże się to z koniecznością założenia konta walutowego - a to też nie jest darmowe.
Lepszą opcją wydaje się być transfer przez easysend. Jeżeli nie masz tam jeszcze konta, to pierwszy przelew jest darmowy. Każdy kolejny to 2 funty. Dochodzi na następny dzień roboczy. Kursy wymiany też jest korzystny - niewiele się różni do kursów kantorowych.

Myślę, że na końcu i tak ike czy ikez wygenerują podobne oszczędności.

Mi rozum podpowiada,że jednak lepiej jest zainwestować w kilka funduszy. Generalnie niby jakieś ryzyko istnieje, niewielkie ale jest tak więc jednak warto jest rozłożyć kasę na kilku.
Dzięki temu raczej powinno się je zniwelować i w zasadzie powinniśmy prawie na 100% zarobić
Ja już zrobiłem sobie pewne rozeznanie.

Sam raczej nie mam duszy hazardzisty tak więc jednak wszystkich swoich oszczędności na pewno nie będę powierzał na funduszu inwestycyjnym.Zastanawiam się nad tym aby po prostu połowę trzymać na lokacie a ewentualnie tę drugą połowę na funduszu.
Jakiś czas temu zadzwonili do mnie z banku z propozycją powierzenia im kasy na fundusz. Jednak na moje oko lepiej jest chyba samemu się zapoznac.

Spróbuj paypal lub easysend.
Tylko PayPal będzie trochę droższy ponieważ oni tam prowizję pobierają od przelanej kwoty - im większy przelew tym tym większa prowizja. W easysend masz stałą opłatę 2 funty za przelew niezależnie jaką kwotę przesyłasz. Poza tym mają tam dobry kurs wymiany z funtów na złotówki.

W sumie nie jest tak źle.
Może orientujesz się w temacie jakie obecnie są opłacalne fundusze inwestycyjne?

Ja jednak stawiam na mbank.

W sumie racja. Niemniej sama wysokość lokaty ( te 2% ) nie nastraja zbyt dobrze.
Trochę poszperałem sobie w sieci i natrafiłem na takie porównanie:
www.comperia.pl/fundusze_inwes...
Wynika z niego,że aktualnie dobrą ofertę posiadają fundusze indyjskie. Ponoć można na nich zarobić 10-15%. Czy rzeczywiście jest to rzeczywisty zarobek?

Witam . Czy ktoś z Was zarabia aktualnie na funduszach inwestycyjnych? Sam zastanawiam się nad zainwestowaniem pewnej ilości pieniędzy ponieważ lokaty są obecnie tak nisko oprocentowane,że biorąc pod uwagę podatek belki oraz inflację to praktycznie nie da się na tym zarobić.

Prawda jest taka, że każdy jara się tym OFE lub ZUS - a tak naprawdę będzie to miało minimalny wpływ na wysokość naszej emerytury. Jeżeli będzie to jej wysokość nie zapewni nam godziwego życia. Dlatego póki jesteśmy młodzi musimy zrobić wszystko, aby odłożyć na przyszłość trochę kapitału. Kilka dobrych pomysłów na oszczędzanie i inwestowanie środków można znaleźć na tym forum kredytowym: http://www.forum-kredytowe.pl/

Ja do tej pory miałem konta w trzech bankach - PEKAO SA - fajne, ale drogie, mBank - fajne i nie mam zastrzeżeń (większość rzeczy jest za free) oraz pocztowy - fajne (wszystko jest za free) ale nie dają karty do bankomatów. Warto porównać sobie poszczególne oferty banków jeżeli chodzi o konta osobiste tutaj. U mnie głównym wyznacznikiem jest jak najniższy koszt przy jak najwyższej jakości usługi.

Gdzieś kiedyś słyszałem bardzo ciekawe porównanie że z giełdą jest jak z pogodą, można przewidzieć nadchodzącą zmianę, ale lokalnie przewidzieć pogodę jest bardzo trudno i trzeba poświęcić na to sporo środków. Krótko mówiąc pogoda jak i giełda są raczej nieprzewidywalne.

Widzisz nie zawsze jest to prawda, czasami nawet jak wtopi się w coś potężną gotówkę to nie gwarantuje to stworzenia bubla. Przykład to Stadion Narodowy inwestycja za prawie 2 mld zł a dach to fuszerka i podczas większe ulewy cieknie niemiłosiernie. Czyli jest to półprodukt.

Interesujesz się bankowością zajrzyj do http://ocenbank.pl znajdziesz tutaj artykuły o tematyce bankowej, ekonomicznej, oszczędnościowej oraz rankingi produktów bankowych takich jak lokaty, pożyczki, konta osobiste i innych niezbędnych informacji.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 6 maja 2021 14:31:40
Liczba wpisów: 37
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,766 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +165,97% +33 194,87 zł 53 194,87 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło