pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

alf

alf

Ostatnie 10 wpisów
Dolar jest bardzo słaby w stosunku do innych walut z koszyka save haven. Ktoś może wytłumaczyć, dlaczego tak się dzieje? W zasadzie zaliczył największy spadek ze wszystkich bezpiecznych przystani.

januszw napisał(a):
ale historia lubi powtarzać nie w skali jeden do jednego ale są podobieństwa po pierwszej wojnie światowej też używano argumentów podobnych do obecnych wypowiadanych przez polityków np.kanclerz Merkel sytuacjie nadzyczajne wymagają nadzwyczajnych działań i to się dzieje na przykładzie Niemiec zwykły ordynarny dodruk pieniadza nazywany tarczami. pakietami .planami stymulujacymi doprowdzi do gigantycznej inflacji dlaczego teraz miało by być inaczej?Przecież widać to co się dzieje np.na akcjach takiego Aliora czy CCC to jest całkowicie nie racionalne.

Piszesz o gigantycznej inflacji: ale gdzie ona miałaby się pojawić. Nie wiem na ile warte są szacunki Komisji Europejskiej, ale zakłada ona, że do 2020 inflacja w strefie euro będzie oscylowała w okolicach 2%. Pytanie czy to pobożne życzenia?

Jakieś 2 tygodnie temu bili na alarm, ceny opy będą szorowały pod dnie, a WTI dziś po 24$, Brent po 30$. A magazyny miały być już pełne. Z czego wynika ten ten jednak ponad 100% wzrost WTI w ciągu ostatnich 2 tygodni.
Niedługo będą rolowane kontrakty na czerwiec, czy będzie powtórka z tego co było 20 kwietnia, czyli z paniki na rynku ropy?

Z tego co obserwuję to:

- ludzie zaczęli lekceważyć względy bezpieczeństwa. Wiele osób nie nosi maseczek itd. Jest lato, więc współczynnik R będzie pewnie niższy, ale widać już pewne rozluźnienie dyscypliny sanitarnej w społeczeństwie. Np wczoraj w Międzyzdrojach były tłumy ludzi. Restauracje i smażalnie ryb normalnie otwarte. Byłem przejazdem i szybko się zawinąłem.

- urzędy: mam znajomego który pracuje w urzędzie, to ma teraz tzw home office i nic nie robi. Nawet się tym chwali. Ktoś im złożył propozycję aby przeszli na postojowe, to prawie nikt się nie zgodził, bo równałoby się to z obniżeniem pensji do najniższej krajowej

- hotele i inne tego typu obiekty: zobaczymy jak to będzie funkcjonowało, ale coś mi intuicja podpowiada, że nie będzie działało w obecnym reżimie sanitarnym. Taniej będzie nie otwierać hotelu.

- teraz dane makroekonomiczne: tutaj też jestem sceptyczny, że polska gospodarka sobie z tym poradzi. Limit szczęścia chyba nam się wyczerpał a politycy nie pomagają. Duda wychodzi i mowi, że będzie rozdawał kiełbasę wyborczą, w czasach gdy gospodarkę trzeba zderegulować do czasów legendarnej ustawy Wilczka. Obecna władza nie jest w ogóle do tego zdolna, a co za tym idzie, kryzys będzie głęboki w naszym kraju.

- obserwuje rynek nieruchomości za pośrednictwem OLX i w ciągu 5 tygodni ilość ofert wynajmu zwiększyła się z 36 do 42 tys, a jeszcze przecież część studentów się nie wyprowadziła, bo licza że rok akademicki wróci.

Oczywiście widzę w tym też pewne pozytywy, bo otwierają się nowe możliwości, których wcześniej nie było i tak do tego podchodzę.

Skoro w maju nastąpi spory spadek wydobycia ropy wpłynie to na wzrost ceny ropy, ale spadek zysków firm wydobywających ropę. I teraz jak to wpłynie na rynek akcji spółek wydobywczych waszym zdaniem? Mam tutaj na myśli te największe firmy jak Exxon, BP, Shell, Gazprom itd. Ale też firmy z krajowego podwórka typu Lotos, Orlen itd.

Czy w przypadku powyższych spółek decyzja o wstrzymaniu lub mocnym ograniczeniu wypłacenia dywidendy mocno podcięłaby im skrzydła?

Dzięki za odpowiedź.

Nie interesuje mnie granie na wzrosty i spadki a raczej długofalowa strategia inwestycyjna na rynku ropy.

Chciałbym się jeszcze upewnić czy ten instrument chodzi konkretnie: Turbo Long 20,5 na Brent Future: www.ingturbo.pl/rynki/surowce/...
Daje mi możliwość zakupu i sprzedaży certyfikatu w każdym momencie? Analogicznie jak to wygląda na rynku akcji?
Czy muszą być spełnione jeszcze jakieś inne dodatkowe warunki?

Chciałbym zainwestować trochę kasy w ropę. Przeglądam sobie ofertę GPW, ale nie ma tam możliwości zakupu ETF-ów na ropę. Mam konto maklerskie w ING. I tam mają certyfikaty long na "Turbo Long 20,5 na Brent Future". Ktoś widzi lepszą opcję, aby wejść w inwestowanie na rynku ropy?

Najlepiej aby nie zakładać nowego konta maklerskiego specjalnie pod ropę. Mam jeszcze opcję w mBanku założenia konta maklerskiego jak coś, gdyby tam była jakaś lepsza oferta.

Najlepiej w jakimś banku, bo mam w mieście kilka banków typu pekao sa, pko bp, alior bank.
Najlepiej budżetowo. Widzę, ze niektóre spółki są historycznie tanie i korci mnie aby zainwestować. Tylko kwestia jakiegoś taniego w obsłudze i zarządzaniu rachunku maklerskiego. Może ktoś coś byłby w stanie podpowiedzieć?

Zastanawiam się, gdzie szukać kapitału, inwestora na sfinansowanie budowy hali magazynowo-produkcyjnej. Zależy mi na jakimś tanim pożyczeniu gotówki rzędu około 200 tys (max 200 tys, pewnie byłoby tego mniej, ale zakładam 200 tys zł). Może ktoś już to przerabiał i będzie w stanie podpowiedzieć? Dodam, że będzie to inwestycja rzędu około 400 tys zł, więc drugą połowę wykładam ja. Mam wkład własny na poziomie 50%.

Podlasie - wbrew pozorom możliwości jest sporo. Oni tam maja przede wszystkim duży zasób ludnościowy - a więc jest jest kim.
Kolejna sprawa, to nieruchoomści - Podlasie to jednak jeden z tańszych regionów jeżeli chodzi o nieruchomości.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 1 września 2020 13:02:04
Liczba wpisów: 33
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,680 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,22% +26 443,67 zł 46 443,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d