DATAWALK - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8

DATAWALK [DAT]

AKTUALNY KURS: 44,10 zł (+2,56%) 18-09-2019 17:00
Pijaczysko
Wpisów: 101
Wysłane: 10 września 2017 00:12:11 przy kursie: 31,98 zł
Zgadza się, to jest Ten Raytheon ( Raytheon Company )spółka rekin światowego bezpieczeństwa
a tu masz art. dotyczący przejęcia Visual Analytics w 2013r.

investor.raytheon.com/phoenix....

To jest były wice Tego Raytheona :)
mamy na pokładzie personę, która autorytetem mówi instytucjom w Usa- Datawalk jest już sprawdzone pod kątem tak bezpieczeństwa jak technologii, mówiąc w przenośni, ten Pan otwiera drzwi które jeszcze długo byłyby zamknięte o ile w ogóle ich otwarcie byłoby możliwe dla Pilab

tu zajawka tego tematu od Prezesa

www.forbes.pl/technologie/pila...

" Córka PiLab, DataWalk, przeprowadziła w Stanach Zjednoczonych ewaluację systemu DataWalk w instytucji z listy Fortune 100 oraz pozyskała do współpracy Chrisa Westphala, legendę amerykańskiego świata analitycznego, twórcę Visual Analytics.
- Wiem z własnego doświadczenia, że mimo sloganów marketingowych wielu dostawców, współczesny świat analityczny niczego nie potrzebuje tak bardzo, jak rzeczywiście otwartej, skalowalnej, zwinnej platformy, pozwalającej analizować duże zestawy danych - mówi Westphal. Tradycyjne rozwiązania informatyczne do analizy dużych zbiorów danych, wymagają potężnych nakładów pracy i są bardzo kosztowne. Uważam, że platforma DataWalk ma szansę wywrócić do góry nogami globalny świat rozwiązań analitycznych - dodaje nowy członek zespołu DataWalk.
- Wierzymy, że amerykański patent i pierwsza ewaluacja w USA oraz doświadczenie sprzedażowe Chrisa Westphala będą potężnym impulsem do ekspansji zagranicznej PiLab - mówi prezes Wieczyński.

dalej nie wierzysz ?
:)
Edytowany: 10 września 2017 00:22

pandorinium
Wpisów: 243
Wysłane: 10 września 2017 08:31:56 przy kursie: 31,98 zł
No dobra, wszystko pięknie, tylko że czasowo to tutaj niczym firma farmaceutyczna badająca lek. :)

"Za 5 lat będziemy kończyć etap 3 z 5 rozwoju Spółki, czyli będziemy mieli już dynamicznie rosnące przychody z USA i Europy, potwierdzone na etapie 3 możliwości skalowania sprzedaży w USA i rozpoczynać będziemy etap 4, który ma na celu przeskalowanie biznesu w USA i rozpoczęcie ekspansji globalnej. Będzie to też czas, w którym technologia zostanie już rozpoznana na globalnym radarze unikalnych systemów, a nasze sukcesy będą monitorowane przez cały rynek analityczny."

Zakładając, że skoro koniec etapu będzie za 5 lat, to początku można się spodziewać minimum za jakieś 3. Dość długo aby doczekać się potwierdzenia czy produkt jest dobry. I wystarczająco sporo aby mieć jeszcze z jedną lub dwie emisje. W międzyczasie sporo może się zmienić na świecie. Fajna firma, produkt też, ale mi osobiście nie podoba się tak powolny rozwój firmy.

Pijaczysko
Wysłane: 10 września 2017 09:57:47 przy kursie: 31,98 zł
Prezes jest od tego żeby tonować nastroje i nie wzbudzać euforii niepotrzebnie, zamiast obiecywać gruszki na wierzbie ma opierać się na faktach. A plany ulegają zmianom, tak na lepsze jak na gorsze, można je opóźnić , można i przyśpieszyć , zależy od rozwoju spółki. Niedawno Prezes mówił o latach rozwoju biznesu w Usa, teraz mówi "Wierzymy, że amerykański patent i pierwsza ewaluacja w USA oraz doświadczenie sprzedażowe Chrisa Westphala będą potężnym impulsem do ekspansji zagranicznej PiLab". Potężny impuls do ekspansji nie byłby potężnym impulsem, gdyby efekt miał przyjść za pięć lat ...:)

pandorinium
Wysłane: 10 września 2017 15:35:34 przy kursie: 31,98 zł
Takie teksty to ja czytałem u nich i już kilka lat temu. :)

Pijaczysko
Wysłane: 10 września 2017 20:33:47 przy kursie: 31,98 zł
wszyscy czytaliśmy i czytamy nadal, ponieważ albo jesteśmy akcjonariuszami, albo chcemy nimi zostać. Nikt nie pisałby na forum spółki która nie jest w kręgu zainteresowania. I nie chodzi przecież tylko o plany, zapewnienia, przewidywania itp. Chodzi o stopień realizacji planu rozwoju. Cel, plan, rezultat. To jest podstawa do oceny spółki, czas jest względny, ja np akceptuję dłuższy termin osiągnięcia zadowalającego mnie rezultatu rozwoju i liczę że zrekompensuje mi to jego stopień. Czyli zaczekam dłużej by osiągnąć wyższy zwrot z inwestycji. Ty możesz czekać aż spółka zacznie zarabiać ale jeśli się tak stanie, stopień rozwoju będzie wyższy, wyeliminowane zostanie ryzyko i kurs na to będzie reagował.
Na naszej giełdzie nie ma zbyt wielu spółek, które na pozycji start up mają ochotę zostać globalnymi graczami, mają do tego swoją opatentowaną technologię stanowiącą przełomową innowację w branży, fachowców o międzynarodowym autorytecie, którzy są w stanie zapewnić rozwój albo powalczyć na odpowiednim poziomie o tą technologię, przy jednoczesnym trzymaniu w ryzach finansów i nie rozwadnianiu kapitału.
Poza tym, nie ma przecież obowiązku inwestycji w żadną spółkę, albo się podoba, albo nie. Ponarzekać można byle coś z tego wynikało, narzekanie dla samego narzekania to już gderanie a to jest już niezbyt stosowne na poważnym forum poważnej spółki ;)

bankrucik
Wpisów: 3 794
Wysłane: 10 września 2017 22:41:02 przy kursie: 31,98 zł
Pijaczysko napisał(a):
Zgadza się, to jest Ten Raytheon ( Raytheon Company )spółka rekin światowego bezpieczeństwa
a tu masz art. dotyczący przejęcia Visual Analytics w 2013r.

investor.raytheon.com/phoenix....

To jest były wice Tego Raytheona :)
mamy na pokładzie personę, która autorytetem mówi instytucjom w Usa- Datawalk jest już sprawdzone pod kątem tak bezpieczeństwa jak technologii, mówiąc w przenośni, ten Pan otwiera drzwi które jeszcze długo byłyby zamknięte o ile w ogóle ich otwarcie byłoby możliwe dla Pilab

:)

zainteresowanie produktem PIlAB przez gościa z sektora bezpieczeństwa nie jest dla mnie przypadkiem. Analiza danych nie strukturyzowanych daje ogromne pole do popisuBoo hoo!
Pilab to dla mnie spółka z cyklu kupić, zakopać kody do konta i odkopać za kilka lat.
mam tylko nadzieję, że ktoś wcześniej nie złoży "oferty nie do odrzucenia" i doczekam z tą spółką do punktu kulminacyjnegoWhistle
Pogromca bajkopisarzy giełdowych:-)))

teraz również na twitter.com

bankrucik
Wysłane: 10 września 2017 22:45:16 przy kursie: 31,98 zł
pandorinium napisał(a):
No dobra, wszystko pięknie, tylko że czasowo to tutaj niczym firma farmaceutyczna badająca lek. :)
Zakładając, że skoro koniec etapu będzie za 5 lat, to początku można się spodziewać minimum za jakieś 3. Dość długo aby doczekać się potwierdzenia czy produkt jest dobry. I wystarczająco sporo aby mieć jeszcze z jedną lub dwie emisje. W międzyczasie sporo może się zmienić na świecie. Fajna firma, produkt też, ale mi osobiście nie podoba się tak powolny rozwój firmy.

skoro użyłeś porównania do spółki farmaceutycznej badającej lek to i ja rzucę przykładem. MABION
Spółka bada lek, robi kolejne emisje akcji binky procedury rejestracji leku jeszcze nie skończyłaThink a wzrosła 500% w 5 lat..
jak dla mnie jak PILAB to powtórzy to ja będę zadowolonylove4

Edytowany: 10 września 2017 22:47

pandorinium
Wysłane: 11 września 2017 08:28:45 przy kursie: 31,98 zł
Bankrucik, ale nie masz wrażenia, że ta Spółka stoi niejako w miejscu?. Rozwija produkt to fakt, ale nie przekuwa tego w przychody, co powoduje powstanie ryzyka, że inna firma z innym produktem ich zwyczajnie pokona. Skoro to jest tak wyśmienity produkt, to czemu od lat nie mają dużej ilości klientów? Staram się zrozumieć, bo swego czasu miałem i trochę zarobiłem i zastanawiam się czy nie mieć znowu już fundamentalnie, ale tutaj od lat mało co się zmienia i to mnie niepokoi.

contrader_
contrader_ PREMIUM
Wpisów: 215
Wysłane: 11 września 2017 14:28:59 przy kursie: 32,80 zł
Wziąłem pierwszy z brzegu raport z bardziej odległej przeszłości. Tu cytat z IVQ 2013:

Cytat:
Aktualnie PILAB znajduje się na zaawansowanym etapie produktyzacji, z zamkniętym etapem ewaluacji
zastosowania i skalowalności technologii dla nowych zastosowań. Etap ten potrwa jeszcze 12-18 miesięcy
i zakończy się równolegle dwoma procesami: monetyzacją produktów na rynku polskim i transferem tego
modelu biznesowego do Krzemowej Doliny. W kolejnych raportach będziemy Państwu przedstawiać efekty
prac w tym zakresie, jak również zobrazujemy kierunki rozwoju firmy w perspektywie najbliższych lat, w oparciu
o doświadczenia doradców firmy z Krzemowej Doliny, a w szczególności osobiste doświadczenia dwóch
członków zespołu z tego regionu, z których jeden obecnie jest Członkiem Rady Nadzorczej.

Podobnych zapowiedzi było jeszcze mnóstwo.
Być może "sprzedawcy marzeń" to trochę krzywdzące określenie, ale mam alergię na patetyczne zwroty, a te dosłownie wylewają się z każdej informacji medialnej czy raportu okresowego.
Póki co jedyny konkret to ostatnio uzyskany patent w US. Tu można się bliżej zapoznać:
www.google.com/patents/EP28435...

Nie moja branża, ale być może ktoś lepiej zorientowany będzie w stanie sensownie ocenić na ile innowacyjne i przede wszystkim 'monetyzowalne' jest to rozwiązanie spółki.
Warto również zwrócić uwagę, że ten patent w EPO (europejski urząd patentowy) ma status Refused. Znowu, nie jestem ekspertem, ale wydaje się że to status ostateczny.

bankrucik
Wysłane: 12 września 2017 12:46:22 przy kursie: 33,99 zł
pandorinium napisał(a):
Bankrucik, ale nie masz wrażenia, że ta Spółka stoi niejako w miejscu?. Rozwija produkt to fakt, ale nie przekuwa tego w przychody, co powoduje powstanie ryzyka, że inna firma z innym produktem ich zwyczajnie pokona. Skoro to jest tak wyśmienity produkt, to czemu od lat nie mają dużej ilości klientów? Staram się zrozumieć, bo swego czasu miałem i trochę zarobiłem i zastanawiam się czy nie mieć znowu już fundamentalnie, ale tutaj od lat mało co się zmienia i to mnie niepokoi.
moim skromnym zdaniem rozwija się ale wolniej niż prognozował i pisał zarząd w dokumentach. i właściwie dopiero teraz przyśpieszają... teraz dopiero widać rozwój sprzedaży, cóż start upy nigdy nie idą zgodnie z planami twórców bo ci na początku są zbyt optymistyczni w założeniach.blackeye
i dalej nie można zakładać, że się uda zrobić z tej firmy miliardowca, dlatego każdemu ( sobie również) zalecam dywersyfikację. jest ryzyko są czasami kolosalne zyski ale nie warto stawiać na to całego majątkubinky

Edytowany: 12 września 2017 12:49

Pijaczysko
Wysłane: 19 października 2017 10:17:24 przy kursie: 40,73 zł
zatrudnienie p. Chrisa Westphala już się profituje

www.pb.pl/pilab-w-usa-dziala-s...

Byłem pod wrażeniem. Moja spółka miała podobną technologię i zamierzałem zrobić to, co zrobił PiLab. Platforma cały czas się rozwija. Widziałem wiele systemów, ale nigdy takiego jak ten — mówi Chris Westphal. DataWalk weszła w skład MITRE, ciała doradczego złożonego z ok. 20 firm analitycznych, które informuje rząd USA o najnowszych rozwiązaniach. Proces zdobywania klientów rozpoczął się kilka tygodni temu.

www2.mitre.org/public/analytic...
Individual Roundtable members include:
DataWalk — Mr. Christopher Westphal
Edytowany: 19 października 2017 10:20

Pijaczysko
Wysłane: 7 listopada 2017 20:28:33 przy kursie: 37,00 zł
www.forbes.pl/biznes/przyszlos...

kilka słów na temat Datawalk od osób najlepiej poinformowanych czyli Zarządu spółki

bankrucik
Wysłane: 9 listopada 2017 22:29:29 przy kursie: 35,60 zł
no i są zapowiadane emisje akcji; dla inwestorów i motywacyjna
rynek ze spokojem to przyjął
najważniejsza będzie cena emisyjna transzy inwestorskiej
www.stockwatch.pl/komunikaty-s...

Edytowany: 9 listopada 2017 22:34

bankrucik
Wysłane: 20 listopada 2017 18:48:02 przy kursie: 34,71 zł
no i się wyjaśniło cena emisyjna to 34 zł

w sumie to będzie dodruk akcji na poziomie ok. 23 % akcji, i chyba w tej części wezmą to głównie amerykanie ( tak się spodziewam), a emisja motywacyjna to po prostu tania forma wynagrodzenia pracowników ( bez zus i z mniejszym podatkiem)

bankrucik
Wysłane: 30 listopada 2017 22:13:18 przy kursie: 32,00 zł
cała emisja inwestorska objęta, szybko i sprawnie poszły akcje po 34 zł
www.bankier.pl/wiadomosc/PILAB...

teraz wszyscy akcjonariusze czekają na zapowiedziany rozwój w USA

bankrucik
Wysłane: 16 kwietnia 2018 09:41:15 przy kursie: 29,00 zł
umowa z Ministerstwem Finansów !thumbright

Zarząd PiLab S.A. z siedzibą we Wrocławiu ( Spółka , Emitent ) informuje, że w dniu 16 kwietnia 2018 r. została zawarta umowa w ramach współpracy Emitenta z firmami Symmetry sp. z o.o. i Comp S.A. której celem jest sprzedaż i wdrożenie licencji wieczystej oraz pełne produkcyjne wykorzystanie systemu DataWalk w Ministerstwie Finansów Rzeczpospolitej Polskiej. Zawarcie umowy to milowy krok w rozwoju Spółki, ze względu na charakter wykorzystania platformy analitycznej DataWalk - jest to jeden z kluczowych obszarów, w którym Grupa Kapitałowa Emitenta koncentruje swoją działalność. Platforma zostanie wdrożona na rzecz Generalnego Inspektora Informacji Finansowej w Ministerstwie Finansów, do którego zadań należy m. in. zapobieganie praniu pieniędzy oraz przeciwdziałanie finansowaniu terroryzmu.

step by step w dobrym kierunku, wielu już zwątpiło w tą umowę ze względu na dość duży upływ czasu...

Papla
Wpisów: 21
Wysłane: 16 kwietnia 2018 11:23:00 przy kursie: 29,00 zł
Trzeba przyznać ze wreszcie konkret a nie tylko obietnice!! Spółka wchodzi na wyższy poziom

bankrucik
Wysłane: 3 czerwca 2018 22:47:05 przy kursie: 22,00 zł
powoli ale jednak spółka w USA rusza..
datawalk.com/2018/03/datawalk-...

no i filmik promujący..

www.youtube.com/watch?v=9hcZRa...://www.youtube.com/watch?v=9hcZRaiKlxg

ciekawe czy na ostatnie spadki Pilab ma wpływ zamieszanie z RODO?

StolicaKrajuWarszawa
Wpisów: 70
Wysłane: 3 czerwca 2018 23:36:20 przy kursie: 22,00 zł
jakie prognozy przychodów z USA?

bankrucik
Wysłane: 4 czerwca 2018 13:06:17 przy kursie: 20,40 zł
nie podają prognoz czy założeń... tutaj każdy milion USD to będzie kosmos na kursie Whistle

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8