Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

contrader_

contrader_

Ostatnie 10 wpisów
Poproszę o sprzedaż CDRL. Decyzja taktyczna- konkursowa :)

Dzięki panowie :)
@Wojetek: Z tymi cenami jest ciężko - z racji że nie trzymam wszystkiego na jednym koncie, sam ich bardzo często nie znam :) Mógłbym to łatwo policzyć, ale takie podejście ma swoje plusy - nie fixuję się na cenach, żeby np. szukać breakeven. Sprzedaję kiedy czuję, że to jest dobry moment, nie patrząc na odniesienie do cen zakupu.
@investped: Mógłbym naginać, pytanie po co? Nie monetyzuję tej kroniki w żaden sposób. To co to wrzucam pochodzi z mojego prywatnego excela. Gdybym coś mieszał, oszukiwałbym sam siebie.

Widziałem też, że na innych kronikach rozwinęła się dyskusja dot. stopnia dywersyfikacji portfela. Uważam, że bez wiedzy o wielkości kapitału nie ma to specjalnie sensu. Bo zaraz dojdziemy do wniosku, że fundy głupie, bo trzymają min. kilkadziesiąt spółek po kilka % zamiast kilkunastu dobrych na kilkadziesiąt %.

Swoją drogą teraz skojarzył mi się taki fundusz na T, z bardzo skoncentrowanym portfelem ;)

Dzięki tratata
@investped - przyznam szczerze że nie bardzo rozumiem Twojego posta
1. Indeksy pobijam regularnie, którekolwiek nie wybrać
2. Uważam, że przy obecnej wielkości portfela i tak jestem mocno skoncentrowany (TOP 3 spółki z udziałem >50%, i to mało płynne)
3. O stratnych myślę często. Wnioski z takiej analizy przedstawiłem np. po 2017.
Czy dobrze wnioskuję, że a propos 3 masz już jakąś konkretną sugestię? Podziel się, chętnie spojrzę na to z innej perspektywy.

Listopad skończył się rekordowo mocnym wzrostem portfela. Prawie wszystko rosło - CDRL, TORPOL, RAINBOW, pokazywany wcześniej short na bitku, a do tego udało się złapać większość ruchu na GRODNO.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Mnóstwo fajnych spółek w atrakcyjnych cenach. Teraz trzeba tylko zachować chłodną głowę i optymalnie alokować.

Jak tak dalej pójdzie to podsumowanie za listopad wrzucę w styczniu ;) Nie było czasu, nadrabiam zaległości. Wyniki za miesiąc, stan portfela aktualny

kliknij, aby powiększyć

Pisałem ostatnio o bitku i ropie w krótkim terminie i udało się idealnie wstrzelić. Część tego zarobku trafia w listopad, część zamortyzowała spory spadek na TORPOLu. Dobrze zachowywał się MASTERPHARM i upłynniłem, po ostatnim komunikacie o opcjach strategicznych nie żałuję.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Z zaciekawieniem przyglądam się dalszym spadkom na swig80. Myślę sobie, że za jakiś czas będzie można powspominać fajne ceny, ale kiedy to nastąpi, kto to wie ..

Mało czasu ostatnio i giełda zeszła na dalszy plan. Zresztą i tak co nie zerknę to stwierdzam, że wolałbym jednak nie patrzeć ;) Wrzesień mocno pokarał wynikiem -6,2%. Tak dokładnie rzecz biorąc jest tu też parę dni października, więc "łapie" się też wtopka na zbyt wcześnie branym RAINBOW. Z pozytywów udało się chwycić (i już część sprzedać) S na BRENT i DECORĘ przed podniesieniem.

kliknij, aby powiększyć

Aktualny stan:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Nastawienie dość neutralne, ciężko sobie wyobrazić jakieś bardzo głębokie spadki z dzisiejszych poziomów, z drugiej strony w najbliższym czasie nie widać impulsów popytowych. Maluchy będą więc raczej biernie wyczekiwać lepszych czasów, a uwagę chwilowo przekierowuję na ropę i bitka, na których liczę na mocniejsze ruchy w bliższej przyszłości.

To co było w ostatnich kwartałach to już historia, liczy się stan bieżący i perspektywy. Można mnożyć wiele argumentów mniej i bardziej istotnych, ale ostatecznie kluczowy wg mnie jest portfel kontraktów. Na tyle ile mogłem, zrobiłem research i wyszło mi, że ten prezentuje się dość interesująco. Po cichu liczyłem jeszcze na Gdynia Port, to się póki co nie udało, ale piłka wciąż w grze.
PLK w ogóle moim zdaniem zbliża się do ściany, będą musieli zweryfikować swoje kosztorysy, bo zamiast zapowiadanej górki inwestycyjnej zrobi się wielka luka. A w tym kontekście to, że TORPOL jest właściwie spółką SP staje się wg mnie istotnym atutem.

Cały czas udanie 'wiosłuję pod prąd' na trudnym rynku. Wynik +2,0% za sierpień. Zapracował głównie TORPOL, na którym udało mi się zrobić kółko i odebrać prawie cały pakiet po wstępnych wynikach. Dołożył się też KRVITAMIN zamknięty z pięknym zyskiem bliskim +50%. Choć patrząc na handel, obstawiałbym że coś tu się jeszcze może dziać. Trochę też z sukcesem pospekulowałem na BAHOLDING.

kliknij, aby powiększyć

Powiększyłem udziały w tych walorach, które mi się podobają i obciąłem nierokujące resztówki. Zwykle te duże pozycje zachowują się u mnie wyraźnie lepiej. Pojawił się też nowy instrument czyli krótka na BITCOIN. Do pełnego setupu brakuje mi jeszcze ostatniej fali euforii podsyconej jakimś nieistotnym newsem.
Założenie jest tu proste - baza ludzi którzy o krypto jeszcze nie słyszeli (a wcześniej nakręcali spiralę) jest już znikoma. Zainteresowanie bitkiem powoli spada. W grze zostali wyznawcy, którzy wciąż wierzą, że bitek będzie głównym nośnikiem jakiejś rewolucji. Ulica pewnie mocno się wierci patrząc na powolne opadanie kursu ('miały być miliony!!'). Jeden mocny news i będzie skwierczało. Swoją drogą to dość ciekawe, że w Stanach jeszcze tego nie pozamiatali, biorąc pod uwagę, że funkcjonowanie takiego kryptoświatka raczej nie jest w ich interesie (jak i każdego innego rządu).

To oczywiście jeden z wielu scenariuszy, w każdym razie nie wydaje mi się, żeby czas był sprzymierzeńcem posiadaczy long na krypto.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Kolejny bardzo dobry miesiąc, powchodziło sporo tematów. Ujawniam zbierany od czerwca TORPOL. Oprócz tego co widać obróciłem też trochę TRAKCJI, teraz został już mniejszy kawałek. Wg mnie rynek grubo przesadził z reakcją na hasło 'kryzys w budownictwie' - poszedł paniczny sell po wszystkich spółach z sektora bez głębszego wchodzenia w temat. Czas pokaże kto miał rację, ja w każdym razie mam silne przekonanie że TORPOL przejdzie ten okres suchą stopą.

+2,9% w lipcu i teoretyczny zysk +80,6% od początku 2016.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Ciekawe zakupy, chyba mamy podobny view, trzymam kciuki :)

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 12 grudnia 2018 01:40:35
Liczba wpisów: 205
[0,06% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,284 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d