Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

contrader_

contrader_

Ostatnie 10 wpisów
Nowy Rok zaczął się bardzo mocnym akcentem. Dwa konie pociągowe -CDRL i MERCATOR wyraźnie ruszyły do góry. Do tego dołożyły się spore wzrosty na GRODNO i KREC, co razem dało wynik miesięczny na poziomie +8,5% i przekroczenie 100% w ujęciu od 2016.

kliknij, aby powiększyć

Skład portfela:

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Po zcashowaniu ORBISu i paru mniejszych tematów trochę gotówki czeka na nowe pomysły

Rozwadniają Epsilona. Ot taka strategia budowania wartości dla akcjonariuszy w wykonaniu panów S.

Skończył się 2018. Rok bardzo ciekawy- spółki ze stabilnymi lub nawet poprawiającymi się fundamentami potrafiły spadać o kilkadziesiąt %. Zdaje się, że nazywa się to bessa ;) Jako, że jest to moja pierwsza odkąd jestem na GPW jestem tym bardziej zadowolony z wyniku rocznego w wysokości +17,3% (wynik nominalny odniesiony do średniego kapitału z poszczególnych miesięcy) i +85,5% od początku 2016.

kliknij, aby powiększyć

Od dłuższego czasu giełdę traktuję dość serio. Cały czas jest to moja pasja, ale z racji że poświęcam jej relatywnie sporo uwagi, oczekuję również realnych zwrotów za poświęcony czas. W tym roku zrobiłem solidny przegląd źródeł informacyjnych, dzięki czemu ograniczyłem czasochłonność o dobre 20-30%. Jak widać bez uszczerbku na wynikach, co bardzo cieszy. W tym punkcie mam też takie przemyślenie, że nic nie zastąpi solidnej analizy własnej spółek (bez względu na to czy jest to AT czy AF czy cokolwiek innego). Czytanie gazet, for, blogów, portali jest OK, ale należy starannie selekcjonować autorów treści. Każdy chce się wypowiedzieć, ale warto zadać sobie pytanie jaki odsetek tych komentarzy ma jakąkolwiek wartość.

Mam optymistyczne spojrzenie na polskie MiŚie, i w ogóle całą giełdę w 2019. Uważam, że przy obecnych cenach stosunek zysku do ryzyka jest bardzo atrakcyjny. Przy takich poziomach wolę nie bawić się w spekulowanie kiedy nastąpi odbicie. Gdybym miał obstawiać, pewnie przyjąłbym że większy ruch może pojawić się od połowy 2019, ale że giełda podobno dyskontuje przyszłość... Ja nie czekam i na koniec roku dokapitalizowałem.

kliknij, aby powiększyć

Na koniec roku dorzucam dodatkowo średnie ceny zakupu poszczególnych walorów (Bytom przekształcony na cenę obecnej Vistuli). To tak jednorazowo, nie będę tego aktualizował z uwagi na powody z posta wyżej.

kliknij, aby powiększyć

Do tego dodaję jeszcze analizę kontrybucji poszczególnych walorów z 2018 r. (dla czytelności - tylko te z wpływem >0,5%). Tu ważna uwaga - prezentowane są tylko transakcje zamknięte w 2018. Tym samym mogą się tu pojawić walory, które obciążały głównie 2017 i odwrotnie - nie pojawić się te wpływające na 2018. Np. TORPOL z uwzględnieniem aktualnych pozycji jest gdzieś w okolicach 0, nie ma również MERCATORa, który wygenerował spory minus w 2018.

kliknij, aby powiększyć

Tyle z podsumowania 2018, życzę wszystkim udanego 2019, giełdowo i prywatnie :)

Poproszę o zakup DELKO
Przyczyny: niska wycena, akwizycje które powinny być widoczne w 2019, duże zakupy insiderskie

Zgłaszam się do udziału w edycji 2019

Poproszę o sprzedaż CDRL. Decyzja taktyczna- konkursowa :)

Dzięki panowie :)
@Wojetek: Z tymi cenami jest ciężko - z racji że nie trzymam wszystkiego na jednym koncie, sam ich bardzo często nie znam :) Mógłbym to łatwo policzyć, ale takie podejście ma swoje plusy - nie fixuję się na cenach, żeby np. szukać breakeven. Sprzedaję kiedy czuję, że to jest dobry moment, nie patrząc na odniesienie do cen zakupu.
@investped: Mógłbym naginać, pytanie po co? Nie monetyzuję tej kroniki w żaden sposób. To co to wrzucam pochodzi z mojego prywatnego excela. Gdybym coś mieszał, oszukiwałbym sam siebie.

Widziałem też, że na innych kronikach rozwinęła się dyskusja dot. stopnia dywersyfikacji portfela. Uważam, że bez wiedzy o wielkości kapitału nie ma to specjalnie sensu. Bo zaraz dojdziemy do wniosku, że fundy głupie, bo trzymają min. kilkadziesiąt spółek po kilka % zamiast kilkunastu dobrych na kilkadziesiąt %.

Swoją drogą teraz skojarzył mi się taki fundusz na T, z bardzo skoncentrowanym portfelem ;)

Dzięki tratata
@investped - przyznam szczerze że nie bardzo rozumiem Twojego posta
1. Indeksy pobijam regularnie, którekolwiek nie wybrać
2. Uważam, że przy obecnej wielkości portfela i tak jestem mocno skoncentrowany (TOP 3 spółki z udziałem >50%, i to mało płynne)
3. O stratnych myślę często. Wnioski z takiej analizy przedstawiłem np. po 2017.
Czy dobrze wnioskuję, że a propos 3 masz już jakąś konkretną sugestię? Podziel się, chętnie spojrzę na to z innej perspektywy.

Listopad skończył się rekordowo mocnym wzrostem portfela. Prawie wszystko rosło - CDRL, TORPOL, RAINBOW, pokazywany wcześniej short na bitku, a do tego udało się złapać większość ruchu na GRODNO.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Mnóstwo fajnych spółek w atrakcyjnych cenach. Teraz trzeba tylko zachować chłodną głowę i optymalnie alokować.

Jak tak dalej pójdzie to podsumowanie za listopad wrzucę w styczniu ;) Nie było czasu, nadrabiam zaległości. Wyniki za miesiąc, stan portfela aktualny

kliknij, aby powiększyć

Pisałem ostatnio o bitku i ropie w krótkim terminie i udało się idealnie wstrzelić. Część tego zarobku trafia w listopad, część zamortyzowała spory spadek na TORPOLu. Dobrze zachowywał się MASTERPHARM i upłynniłem, po ostatnim komunikacie o opcjach strategicznych nie żałuję.

kliknij, aby powiększyć

kliknij, aby powiększyć

Z zaciekawieniem przyglądam się dalszym spadkom na swig80. Myślę sobie, że za jakiś czas będzie można powspominać fajne ceny, ale kiedy to nastąpi, kto to wie ..

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 20 lutego 2019 02:56:43
Liczba wpisów: 211
[0,07% wszystkich postów / 0,16 postów dziennie]

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,209 sek.

AD.bx ad3a
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d