pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

contrader_

contrader_

Ostatnie 10 wpisów
Marzec dał wynik +1%. Byłoby dużo lepiej gdyby nie MERCATOR. Powód dyskonta na tej spółce objawił się po raz kolejny w pełnej krasie, a mianowicie niesamowicie irytujący, wiecznie zadowolony z siebie zarząd, któremu ciągle przeszkadzają jakieś nowe czynniki zewnętrzne, które trzeba "oczyścić" i wtedy na wynikach jest wszystko super ;)
Nie to żebym jakoś zasadniczo zmieniał zdanie co do fundamentów spółki, po prostu uważam, że IRowo zaczynają wyglądać nieco karykaturalnie. Komunikację można by prowadzić znacznie lepiej, bo w tym gąszczu nieustannie powtarzanego "jest super" (wbrew wynikom), każdy tylko czeka na to aż wypadnie jakiś trup z szafy. Ogarnijcie się, to nie TVP ;)

Taka niedzielna dygresja, wracając do meritum:


kliknij, aby powiększyć


Skład:


kliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyć


Zakończył się kolejny udany miesiąc wynikiem +5,0%. Największe zasługi w tym wyniku miał GETINOBLE, który w kilka dni odpalił z 0,50 na 0,95.


kliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyć
OBS to dla mnie zdecydowanie nr 1, nie tylko dlatego, że ma podobny profil inwestycyjny. Poza tym analizy prezesa jak najbardziej OK, do tego dodałbym Twittera (po ścisłej selekcji), forum SW, gazetę Parkiet, analizy.pl, wnp.pl. Trochę tego jest .. Klucz w odpowiednim filtrowaniu informacji pod potrzeby swojego handlu. Relatywnie sporą część newsów można ograniczyć do czytania nagłówków/bulletów.


Byłbym zdziwiony gdyby faktycznie było to 30% :) Bardziej obstawiałbym liczbę rzędu 3%. No i pytanie czym są "duże pieniądze"? Ale z wnioskami pełna zgoda - zupełnie czym innym jest analiza w ramach etatu a czym innym ta za którą stoją realne, własne pieniądze :)

Nowy Rok zaczął się bardzo mocnym akcentem. Dwa konie pociągowe -CDRL i MERCATOR wyraźnie ruszyły do góry. Do tego dołożyły się spore wzrosty na GRODNO i KREC, co razem dało wynik miesięczny na poziomie +8,5% i przekroczenie 100% w ujęciu od 2016.


kliknij, aby powiększyć


Skład portfela:


kliknij, aby powiększyćkliknij, aby powiększyćPo zcashowaniu ORBISu i paru mniejszych tematów trochę gotówki czeka na nowe pomysły

Rozwadniają Epsilona. Ot taka strategia budowania wartości dla akcjonariuszy w wykonaniu panów S.

Skończył się 2018. Rok bardzo ciekawy- spółki ze stabilnymi lub nawet poprawiającymi się fundamentami potrafiły spadać o kilkadziesiąt %. Zdaje się, że nazywa się to bessa ;) Jako, że jest to moja pierwsza odkąd jestem na GPW jestem tym bardziej zadowolony z wyniku rocznego w wysokości +17,3% (wynik nominalny odniesiony do średniego kapitału z poszczególnych miesięcy) i +85,5% od początku 2016.


kliknij, aby powiększyć


Od dłuższego czasu giełdę traktuję dość serio. Cały czas jest to moja pasja, ale z racji że poświęcam jej relatywnie sporo uwagi, oczekuję również realnych zwrotów za poświęcony czas. W tym roku zrobiłem solidny przegląd źródeł informacyjnych, dzięki czemu ograniczyłem czasochłonność o dobre 20-30%. Jak widać bez uszczerbku na wynikach, co bardzo cieszy. W tym punkcie mam też takie przemyślenie, że nic nie zastąpi solidnej analizy własnej spółek (bez względu na to czy jest to AT czy AF czy cokolwiek innego). Czytanie gazet, for, blogów, portali jest OK, ale należy starannie selekcjonować autorów treści. Każdy chce się wypowiedzieć, ale warto zadać sobie pytanie jaki odsetek tych komentarzy ma jakąkolwiek wartość.

Mam optymistyczne spojrzenie na polskie MiŚie, i w ogóle całą giełdę w 2019. Uważam, że przy obecnych cenach stosunek zysku do ryzyka jest bardzo atrakcyjny. Przy takich poziomach wolę nie bawić się w spekulowanie kiedy nastąpi odbicie. Gdybym miał obstawiać, pewnie przyjąłbym że większy ruch może pojawić się od połowy 2019, ale że giełda podobno dyskontuje przyszłość... Ja nie czekam i na koniec roku dokapitalizowałem.


kliknij, aby powiększyć


Na koniec roku dorzucam dodatkowo średnie ceny zakupu poszczególnych walorów (Bytom przekształcony na cenę obecnej Vistuli). To tak jednorazowo, nie będę tego aktualizował z uwagi na powody z posta wyżej.


kliknij, aby powiększyć


Do tego dodaję jeszcze analizę kontrybucji poszczególnych walorów z 2018 r. (dla czytelności - tylko te z wpływem >0,5%). Tu ważna uwaga - prezentowane są tylko transakcje zamknięte w 2018. Tym samym mogą się tu pojawić walory, które obciążały głównie 2017 i odwrotnie - nie pojawić się te wpływające na 2018. Np. TORPOL z uwzględnieniem aktualnych pozycji jest gdzieś w okolicach 0, nie ma również MERCATORa, który wygenerował spory minus w 2018.


kliknij, aby powiększyć


Tyle z podsumowania 2018, życzę wszystkim udanego 2019, giełdowo i prywatnie :)

Poproszę o zakup DELKO
Przyczyny: niska wycena, akwizycje które powinny być widoczne w 2019, duże zakupy insiderskie

Zgłaszam się do udziału w edycji 2019

Poproszę o sprzedaż CDRL. Decyzja taktyczna- konkursowa :)

Informacje
Stopień: Elokwentny
Dołączył: 28 czerwca 2015
Ostatnia wizyta: 30 października 2020 02:11:18
Liczba wpisów: 215
[0,06% wszystkich postów / 0,11 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,376 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +132,22% +26 443,67 zł 46 443,67 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d