pixelg
Portfel fundamentalny prezesa - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

Portfel fundamentalny prezesa

flesz
flesz PREMIUM
15
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 589
Wysłane: 31 marca 2016 12:24:55
Ambitne plany marketingowe. Sporo to będzie kosztować. Nie obawiasz sie przeinwestowania?

pprezes
0
Wpisów: 203
Wysłane: 31 marca 2016 19:13:42
Marzec dla mojego portfela IKZE był średni gdyż wzrósł o 8 % i obecnie wynosi 59.775 zł , od początku roku wzrósł o 27% a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 549%. Jednak nie jestem w pełni z wyniku zadowolony gdyż mogłem spokojnie dwa razy więcej zarobić jednak nie zawsze wszystko wychodzi. Co do kwietnia w portfelu nie spodziewam się jakiś większych zmian, gdyż większość pozytywnych ruchów przewiduję na maj (poznamy dywidendy Interaolt czy Eurotax) oraz wyniki finansowe za 1 kwartał i tutaj się spodziewam iż każda spółka z portfela poprawi znacznie wyniki rok do roku.
Aktualnie w moim portfelu znajdują się (od największego zaangażowania do najmniejszego) : Interaolt (19%), Euro-Tax (15%), SMT (12%), Telestrada (10%), Vindexus (8%), Modecom (7%), MennicaSkarbowa (7%), Stalexport (5%), , Presco (4%), NTT System (3%), Eurocent (2%), gotówka (8% )

Zrzut ekranu z rachunku IKZE
RAZEM WARTOŚĆ PORTFELA
59 775.21

Rachunek IKZE założyłem 25.03.2014 wpłacając 4.490 i 02.01.2015 dopłaciłem 4.710 czyli razem zainwestowane 9.200 ( faktyczny zysk jest wyższy niż 549% gdyż uzyskałem 1.656 zwrotu z Urzędu Skarbowego a wpłaty były zrobione w dwóch kolejnych latach).

@flesz
Myślę że Modecom utrzyma to wszystko w ryzach i jak będzie przekraczało rentowność to pewnie ograniczy marketing, oni już chyba ze 2 lata sponsorują reprezentacje piłki nożnej i widać że są zadowoleni bo chcą objąć i innych krajów reprezentacje, myślę że mogliby odpuścić nazwanie ich nazwą stadionu legii, kibice innych klubów mogliby przestać kupować produkty modecomu, reprezentacja to jednak reprezentacja.

Wojetek
95
Wpisów: 5 171
Wysłane: 1 kwietnia 2016 13:56:33
Rzadko na forum trafia się fundamentalista prowadzący kronikę a do tego z takimi wynikami :) Wyniki jakie tu zaprezentowano są z kategorii tych "astronomicznych", oczywiście jako czytelnicy nie jesteśmy w stanie tego sprawdzić ale wierzę na słowo :)

Bliżej przyjrzałem się jednak wynikom za luty i marzec. Wklepałem to do myfunda w portfel bezgotówkowy (w gotówkowym nie miałbym szans tego ogarnąć). Na początku podawałeś gosiado ilości akcji i ceny więc było bardzo przyjemnie bo wystarczyło wpisac. Potem nie wiem czemu zamiast ilości akcji pojawiły się procenty portfela. Z tym jakoś sobie poradziłem - licząc ile tych akcji mogło być. Z grubsza udało mi się do końca marca uzyskać podobny wynik jaki podałeś jednak ostatni post z procentami zaangazowania akcji mnie rozbił...

W portfelu wcześniej pojawiła się MNC (o której pisałeś że chcesz kupić, ale o zakupie samym już nie), a w ostatnim poście są procenty nijak mi się nie zgadzały. Okazało się że w międzyczasie zostały zrobione transakcje na ERC, NTT, PRE, STX, VIN, ETX, SMT, Telestradzie i IRL czyli praktycznie na całym portfelu (albo wcześniej inaczej niektóre były podane);o. Ostatecznie udało mi się dojść do budowy portfela i stanu końcowego - jednak myfund w kategorii stopy zwrotu zgłupiał po korektach.

Zyski można jednak policzyć z kwot jakie podałeś - za marzec było 8%, od lutego ok. 20% więc bardzo dobrze. Mam jednak pewne uwagi:

1. W kwestii formy, ciężko czyta się takie wielkie bloki tekstu przynajmniej mnie - proszę o akapity częściej i entery :)
2. Piszesz gosiado że na rynku jesteś od 15 lat. To szmat czasu, pytanie moje od kiedy stosujesz tą strategię, od 2014 ?
3. Dziwią mnie często twoje decyzje o sprzedaży. Przyjrzę się tutaj dwóm transakcjom zamkniętym definitywnie:

QRS - najpierw piszesz:
Cytat:
Quercus - kupno 900 akcji po 4,69 - inwestycja do 6 miesięcy, oczekiwany wzrost 20-50%, firma c/z 11,52, firma wypłacająca 100% zysku, od 2 lat w formie skupu w bardzo wysokimi cenami : w 2015 to 9,30 w 2014 to 8,5 a następnie obniża kapitał zakładowy o skupione akcje. Szacuję że firma zarobiła w 2015 minimalnie 41 groszy na akcję czyli o 6 groszy mniej niż w 2014. W 2015 w okolicach skupu kurs urósł do 8 zł dlatego przy założeniu trochę niższego kursu skupu np. 8,50 kurs ma szanse urosnąć do 7-7,50zł .

Skracasz tego QRS na wzrostach 22 lutego
Cytat:
Jako że odrobinkę (20-30% pozycji) się poskracałem na zyskownych operacjach jak quercus, modecom i aqua
, po co ? Ceny docelowej przeciez nie osiągnął i potem po
Cytat:
W ostatnich dniach quercus ładnie wzrósł (20% zarobku w miesiąc ) dlatego się sporo skróciłem (po 5,68), zostało mi 30% pozycji,

by potem
Cytat:
Po znacznie lepszych niż oczekiwałem wynikach sprzedałem Quercus po 5,77, dzisiaj udało się trochę go dokupić po 5,59 i sprzedać całość po 5,77, łącznie zarobiłem w okolicach 22% w miesiąc, kurs może jeszcze 20% wzrosnąć jak podadzą info o skupie ale ja jak zwykle jestem niecierpliwy i sprzedałem :-)
sprzedać całość dalej 2-3 zł poniżej swojej ceny docelowej po wynikach lepszych niż oczekiwałeś. WTF !?
Cytat:

LSI soft
1750 akcji po 4,02 - inwestycja do 6-12 miesięcy, oczekiwany wzrost 25-100%, firma z ujemnym c/z spowodowanym odpisami w 4 kw 2014 z tytułu nie trafionej inwestycji, w obecnym roku po 3 kw są rekordowe wyniki bo ponad 50% wzrostu zysku i po wynikach za 4 kw które powinny być dobre przewiduję że c/z spadnie poniżej 4, branża informatyczna, bardzo perspektywiczna dzięki nowej turze dopłat z Unii Europejskiej, firma dodatkowo stara się o 8 mln dotacji,

po czym idzie sell

Cytat:
Sprzedałem dzisiaj resztę LSi Software po 5,42, całkowity zarobek w 3 miesiące przekroczył 50%, patrząc na wskaźniki firma jest nadal bardzo tania (c/z 5,02, C/WK 0,74, C/P 0,61) a według automatów analitycznych z portalu stockwatch.pl potencjał wzrostu to 157%, jednak ja dostrzegam rysy na bilansie (zbyt duży wzrost zobowiązań) oraz zapowiedź braku dywidendy jest powodem sprzedaży.

Dywidenda chyba nie była głównym celem ? Rozumiem że mógł Ci raport w pewnym sensie nie odpowiadać jednak przy jak sam zauważasz ciągle niskiej wycenie sprzedaż chyba była pochopna ?

To tak na szybko co zauważyłem ;)

4. Jeśli to możliwe to wrzuć ten portfel i decyzje (niekoniecznie o nich ciągle pisząc) na myfunda albo chociaż do excela i z tego tu screeny tak aby czytelnikowi było łatwiej to ogarnąć bo obecnie można się niesamowicie zakręcić w tym co tu robisz ;p

Proszę nie odbieraj tego postu jako atak personalny czy na to co tu robisz, ale jako moją ciekawość, zainteresowanie i chęć doprecyzowania tego co tu się dzieje dla widza (w tym mnie). Wybory spółek masz bardzo dobre (większość), strategia od strony kupna też jest spójna i jak widać płaci, mam wrażenie że już tak dobrze nie jest od strony sygnałów sprzedaży i tu tracisz część zysków.

Pozdrawiam
Edytowany: 1 kwietnia 2016 14:00

ucofb
1
Wpisów: 1 199
Wysłane: 1 kwietnia 2016 20:03:49
A ja napiszę wprost, zupełnie takiego wyniku nie kupuję.

Jeśli gosiado zrobiłby taki wyniki w ciągu dwóch lat to oznaczałoby, że rocznie robi ponad 150%. Dla mnie jest to niemożliwe przy posiadaniu w portfelu więcej niż 1-2 spółek w danym momencie

Najbardziej mnie ciekawi dlaczego jeśli pisze, że jest fundamentalistą, to o swoich transakcjach pisze, że kupił, zaraz sprzedał, później odkupił. Tak zachowują się typowi technicy.

Chwaląc się to powiem, że w czasie zabawy pt. Portfel Stockwatch 2014 zrobiłem 80%, podczas zabawy Portfel Stockwatch 2015 zrobiłem 110%, podczas tegorocznej zabawy Portfel Stockwatch 2016 mam na chwilę obecną około 27%. I to można sprawdzić wystarczy przeczytać forum, ale to jest tylko nic nie znacząc zabawa! Zabawa nie ma przełożenia 1:1 w rzeczywistości bo kto ładuje 100% w jedną spółkę i to często mało płynną.

W mojej ocenie uzyskiwanie wyników rocznie rzędu 150% w portfelu rzeczywistym jest niemożliwe, a jeżeli jest możliwe i się udało to na zasadzie szczęścia i na pewno nie w perspektywie kilkuletniej przy wykorzystaniu analizy fundamentalnej i przy zachowaniu sensownej dywersyfikacji.

Mogę zostać zgnojony, ale napisałem zwyczajnie to co myślę.
"Głos opinii publicznej nie jest substytutem myślenia". W.E. Buffett
Edytowany: 1 kwietnia 2016 20:09

pprezes
0
Wysłane: 2 kwietnia 2016 11:53:59
Dzięki za merytoryczne wpisy odnośnie mojego portfela, widzę że ktoś czyta i to ze zrozumieniem, a to najbardziej cenię. Podane przeze mnie wyniki są jak najbardziej prawdziwe i nic nie ściemniam (jak ktoś będzie na najbliższym walnym Danksa to wówczas zainteresowanym będę mógł pokazać mój rachunek maklerski IKZE o którym piszę, ładne zarobki tłumaczyłem też bankrucikowi na początku tego wątku).

Moim największym atutem jest to że dzięki analizie fundamentalnej trafne typowanie wzrostów spółek i w ostatnich 3-5 latach skuteczność mam w okolicach 95-97%.

Moją największą wadą, problemem i czymś nad czym muszę pracować jest zbyt wczesne wychodzenie z pozycji - nie potrafię wykorzystać potencjału wzrostu który wcześniej przewidziałem. Przypadki zacytowane prze Wojetek z tego roku czyli LSI, Quercus gdzie uciekło mi 20-30% wzrostów (faktycznie nawet więcej) czy z ubiegłego roku (przełomy 2014-2015)Talex, Rainbow i najbardziej Duon kupno okolice 1,6 - sprzedaż 2,2 (kilka razy w tym przedziale kupowane i sprzedawane) a teraz od dłuższego czasu kurs to 3,80 czyli 60% wyżej.

Kupując akcje wchodzę zazwyczaj trochę większą kwotą niż powinienem i sprzedaż zazwyczaj dzielę sobie na 3 części, pierwszą część sprzedaję jak kurs rusza do góry (10-20%) aby moja pozycja wróciła do rozsądnego rozmiaru, druga część sprzedaje 10-20% wyżej i ostatnia podobnie (oczywiście czy 10 cz 20 % zależy od przewidywanych wzrostów i siły ruchu, nie jest to tez tak że równo 10% może być 7 czy 13%). Dzielę na części z kilku powodów : chcę złapać chociaż trochę zarobku gdyby kurs się miał cofnąć, lubię robić dużo transakcji dlatego jak widzę że kurs rusza to często sprzedaje i kupuję na cofkach (ale to nie są techniczne ruchy), przy mało płynnych spółkach pojawianie się podaży (np. trochę mojej) poprawia płynność i wzmacnia ruch. Tak było z quercusem - kupiłem w okolicach 4,69 i sporo sprzedałem po 5,20, później kurs się cofnął i sporo dokupiłem po 5zł, następnie sprzedawałem okolice 5,30 i 5,68, dokupiłem 5,60 i całość zamknąłem 5,77 - niestety doszło do 6,70 (uciekło 17%).

@ Wojetek odpowiadam
1.Wpisy na stockwatch.pl przekopiowuję z forum bankiera Danksa (tam cały czas jestem) i nie mam czasu poprawiać

2.Strategię swoją stosuje ponad 5-7 lat, 16 lat temu zaczynałem głównie na walutach opcje i forwardy przez bank a nie brokera, niestety bardzo poległem i psychicznie się wyniszczyłem dlatego od wielu tal inwestuję wyłącznie w akcje a wszystkiego co związane z dźwignią unikam jak ognia.

3.Dlaczego często sprzedaję odpowiedź jest powyżej, nie potrafię utrzymać pozycji
Z LSI pochopna była decyzja o sprzedaży bo kurs urósł 30% (czyli od mojej analizy gdzie prognozowałem wzrost o 100% - kurs urósł 90%, czyli trafiłem w 90%) ale wczoraj kurs spadł do 5,50 - czyli jest duża cofka i to jest częściowe wytłumaczenie moich zbyt wczesnych wyjść - boję się cofnięć kursów.

4. W żadnym wypadku nie odbieram nikogo wpisów jako atak na moją osobę, sam bym dociekał jakbym zobaczył że ktoś w 2 lata zarobił 540%, to normalne. W pierwszym wpisie podałem moje zasady i to że będę informował na forum o każdym zakupie i CAŁKOWITEJ SPRZEDAŻY akcji więc nie chcę informować o każdej częściowej sprzedaży jakiś akcji,bo nie chcę całkowicie moje zagrania odkryć.

Przykład modecomu - kupiłem za 10% portfela po 9,08 , w ciągu 45 dni kurs urósł i dzisiaj jest 75% wyżej a ja mam obecnie 5% portfela - liczę że jeszcze z 50% w rok urośnie i trzymam.

Obecnie największe nadzieję pokładam w IRL - tutaj jeżeli ustalą dywidendę tak jak w poprzednich latach czyli około 90% zysku to da stopę dywidendy 18% co ma szanse podnieść kurs o 30-50% ( za 3 tygodnie walne i będzie wszystko jasne), Eurotax podobnie tylko walne później i Vindexus - dla mnie ma najlepsze fundamenty i w 2-3 lata kurs powinien się podwoić.

@ ucofb - zarabianie na giełdzie często zależy od szczęścia, moim celem jest zarabianie 20% rocznie i tyle staram się uzyskać, jednak ostatnie 3-4 lata zarabiam w okolicach 100% i z własnego doświadczenia wiem że jest to realne dlatego prowadzę portfel publiczny.

Yaroman
25
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 1 021
Wysłane: 2 kwietnia 2016 15:18:39
Witam,
Przeglądam Kronikę z zainteresowaniem. Przyznaję, wyniki robią wrażenie. Podziwiam umiejętności analityczne i "zmysł" inwestorski. No i oczywiście zazdroszczę szczęścia. wave
Nie chciał naród ośmiorniczek to ma ośmiornicę

pprezes
0
Wysłane: 2 kwietnia 2016 19:26:26
Kluczem do sukcesu w moim przypadku jest inwestowanie w spółki z c/z w okolicach 5 które co kwartał poprawiają przychody i zyski, dobrze jakby wypłacały dywidendę i kupując spółkę staram się przewidzieć przyszłość tzn.czy będzie dużo pozytywnych czynników gospodarczych czy ekonomiczno-finansowych które powinny wpłynąć na osiągane wyniki. Obecnie uważam iż dzięki programowi 500+ zyska większość firm (sprzęt elektroniczny, ubrania, handel, windykacja, pożyczki - większa zdolność kredytowa) oraz sprzyjający kurs walutowy (niski usd/pln) to znowy branża elektroniczna i ubrania. Dlatego za rok stawiam iż ładne wyniki pokażą tfone, modecom, komputronik, ntt i one są nisko wyceniane oraz lpp, monnari itp ale one są już drogie. Dodam jeszcze że konsultuję większość inwestycji z dwoma analitykami, z których jeden tak jak ja przegląda szczegółowo wszystkie co kwartał raporty a on dodatkowo jeszcze wyniki w swoje systemy przepisuje i zwraca uwagę na więcej wskaźników. Moje ruchy kopiuje też kilkanaście osób z bankiera, ja także inwestuję jeszcze na koncie szwagra więc zbiera się większa kwota która ma szanse rozruszać kurs.

pprezes
0
Wysłane: 7 kwietnia 2016 10:04:46
Mamy propozycję rekordowej dywidendy w IRL (Interaolt) ze stopą procentową aż 18 %, najwyższą na gpw!

Co najważniejsze jest to dywidenda z zysku za 2015 a nie z kapitałów zapasowych z poprzednich lat.
Kurs powinien urosnąć przynajmniej 20-30% dlatego chętni do zarobku powinni kupować IRL do 20zł jest bezpiecznie .

Nie wiem czy czytaliście moje analizy ale wszystko wskazuje na to że IRL w 2016 osiągnie jeszcze lepsze wyniki niż w 2016r. gdyż oni 80% sprzedawanej w Europie energii importują z ROSJI a istotny kurs EUR/RUB jest znacznie słabszy niż w 2015.

Wojetek
95
Wpisów: 5 171
Wysłane: 7 kwietnia 2016 10:23:11
Problem tej spółki leży w tym że jest raczej ignorowana przez inwestorów. W 2015 roku tylko w dniu odcięcia div (12%) coś się działo, następnie po dywidendzie kurs spadał a odrobił ją dopiero po 4 miesiącach. Oczywiście w tym roku może być inaczej, zwłaszcza jeśli będzie poprawa wyników ale...

pprezes
0
Wysłane: 7 kwietnia 2016 11:32:06
Masz rację że jest ignorowana przez inwestorów ale to w mojej ocenie jest okazja inwestycyjna, stopa dywidendy 18%, bilans ładny i zdrowy, przepływy operacyjne bardzo ładne, spłacili na początku roku wszystkie kredyty, w ostatnim miesiącu za ponad milion złotych akcje kupowali insajderzy, oni 80% sprzedawanej energii kupują od Rosji i przy obecnym ruble który jest 10% słabszy niż w 2015 będą mieli ekstra zyski. Jest jeszcze wisienka na torcie : mają zagwarantowaną przez rząd Litwy do 2020 stała cenę za prąd powstały z wiatraków która jest 3 razy wyższa (89 EUR za mwh ) od obecnej ceny rynkowej (25-30 eur za mwh).
Firma wypłacająca 80-90% co roku zysku i z c/z 4,70 to jest jakaś pomyłka, w mojej ocenie powinna kosztować 100% więcej dlatego liczę że 50% wzrośnie do dywidendy.

pprezes
0
Wysłane: 10 kwietnia 2016 07:38:10
W piątek mocno był handlowany Interaolt, dokupiłem do 25% portfela. Obecnie c/z 5 a stopa dywidendy 17% jak na gpw to tanio więc powinien sporo urosnąć. To jest moja największa pozycja w portfelu i ogromne oczekiwana.king

pprezes
0
Wysłane: 12 kwietnia 2016 12:05:42
Vistil – kupno za 4 % portfela akcji po 45,89 - inwestycja długoterminowa na 3-5 lat, oczekiwany wzrost 50-200%, firma c/z 4,40 (odrobinę droższa niż preferuję), pokazała bardzo dobre wyniki szczególnie na poziomie przepływów operacyjnych które wyniosły 22,89 mln przy zysku 10,46 mln. Przychody r/r bez zmian, w zasadzie płaskie od kilku lat, zysk netto wzrost o 55 %, bilans zdrowy i co roku dynamicznie się poprawiający, gdyż aktywa trwałe to 103 mln, aktywa obrotowe 103 mln a zobowiązania to 102 mln, spłaciła 7 mln w 2015 a gotówka wzrosła o 6 mln. Wistil kilka lat temu poczynił spore inwestycje w środki trwałe i obecnie ma dużą amortyzację 13 mln w 2015 przez co zaniżony jest zysk netto. Wg moich kryteriów c/z to około 2 (zysk netto + amortyzacja) więc firma jest bardzo tania. Wistil niestety na razie nie dzieli się z akcjonariuszami zyskiem, ale w dłuższym terminie po spłacie sporej części kredytów nie wykluczam i liczę na to.
Wistil jest producentem porcelany znanych marek (Lubiana, Ćmielów) i produkcji włókienniczej (wygaszana stopniowo ze względu na ujemną rentowność). Porcelana w przypadku kryzysów czy spowolnienia gospodarczego słabiej się sprzedaje gdyż nie jest produktem pierwszej potrzeby. Większość sprzedaży firmy trafia za granicę i dzięki bardzo słabemu złotemu w 1 kw wyniki mogą być rekordowe. Spodziewam się że każde kolejne kwartalne wyniki na poziomie zysku netto będą znacznie się poprawić ze względu na malejącą amortyzację i zmniejszenie kosztów obsługi kredytów.

UWAGA – Wistil nie jest inwestycją typową i dla większości inwestorów, niestety jest notowana w systemie dwóch fixingów (o 11 i 15 przez 30 minut) i przez to jest mało płynna i niewiele się na niej dzieje. Powodem takich notowań jest niski ff bo tylko 4 %, więc jest duże ryzyko problemów wyjścia z inwestycji oraz trudno jest wejść w dobrej cenie. Ponadto zła historia firmy, brak pełnej przejrzystości oraz notowania na 2 fixingach sprawiają iż jest duże ryzyko a firma jest wyceniana nisko.
Kupiłem ja na lata pod dobre wyniki (chciałbym więcej ale nie łatwo kupić), niech sobie leży i informuję o tym zakupie gdyż do tego się zobowiązałem ale niezbyt polecam.

pprezes
0
Wysłane: 13 kwietnia 2016 19:32:30
Zaczęły pojawiać się wpisy trochę prześmiewcze na mój temat (nie napiszę gdzie) chciałbym pokazać tegoroczne ruchy akcji po moich analizach i zakupie tych akcji - w przypadku wzrostu podaję maksymalny poziom do dnia dzisiejszego a w przypadku spadku podaję dzisiejsze zamknięcie, wytłuszczony druk to aktywne pozycje

Modecom - kupno 8,85 wzrost do 15,75 wzrost o 78%
Eurotax - kupno 2,66 wzrost do 3,41 wzrost o 28%
Vindexus - kupno 5,81 wzrost do 7,49 wzrost o 28%

LSI Software - kupno 4,09 wzrost do 6,69 wzrost o 63%
Dase - kupno 0,32 wzrost do 0,37 wzrost o 15%
EDInvest - kupno 2,08 wzrost do 2,71 wzrost o 30%
Quercus - kupno 4,68 wzrost do 6,79 wzrost o 45%
Presco - kupno 5,52 wzrost do 6,19 wzrost o 12%
Briju - kupno 14,06 wzrost do 18,50 wzrost o 31%
Aqua Poz. - kupno 11,11 wzrost do 14,89 wzrost o 34%
Mennica Sk. - kupno 3,23 wzrost do 4,79 wzrost o 48%
Telestrada - kupno 12,75 wzrost do 15,50 wzrost o 21%
NTT System - kupno 2,73 wzrost do 3,15 wzrost o 15%
Interaolt - kupno 20 wzrost do 20,70 wzrost o 3%
Wistil - kupno 45,89 wzrost do 45,89 wzrost o 0%
Eurocent - kupno 7,40 wzrost do 7,53 wzrost o 1%
Stalexport - kupno 3,23 spadek do 3,09 spadek o 5%
SMT - kupno 13,58 spadek do 10,84 spadek o 25%

Jak widać na 18 inwestycji 16 pokazało wzrosty (najwyższy 78%) i tylko 2 spółki pokazują straty (SMT 25%), w przypadku Stalexport faktycznie zarabiam gdyż uśredniałem w okolicach 3,05 zł i większość sprzedawałem po 3,16, w przypadku SMT też jest uśrednianie i obecny kurs to 12,58 - w przypadku tej firmy liczę jednak iż stratę zmniejszę lub nawet zarobię gdyż w przeciągu 2 miesięcy powinno zostać ogłoszony duży skup.

Powyższe spółki dotyczą portfela IKZE a jak pisałem wcześniej mam na zwykłym rachunku maklerskim spory pakiet Danksa, kupiony średnio po 65 groszy a obecny kurs to 82 grosze czyli o 26% wyżej.

Nie zamierzam się więcej odnosić do jakiejkolwiek krytyki na temat mojego portfela gdyż jest to tylko i wyłącznie moja sprawa, portfel pokazuję aby pokazać inwestorom iż podchodząc fundamentalnie do inwestycji można osiągać ponad przeciętne wyniki pomimo trwającej bessy na gpw czy słabego klimatu inwestycyjnego na świecie.

pprezes
0
Wysłane: 18 kwietnia 2016 11:34:30
Kupiłem po 18,65 zł za 5 % portfela akcje Briju, oczekiwany wzrost 10-50% w ciągu 1-12 miesięcy
W związku z wybiciem z blisko 9 miesięcznego trendu bocznego 13,50-17,50 powstał silny sygnał kupna, zakres wzrostu może być o szerokość konsolidacji czyli do 21,50 ale jest także możliwy atak na szczyty czyli poziom 25 zł.
Jest to jak zawsze inwestycja w fundamenty firmy ale nie będę się o nich rozpisywał gdyż nic się w zasadzie nie zmieniło w ciągu miesiąca (od ostatniego posiadania Briju, trochę wskaźniki się zmieniły)) dlatego załączam link do poprzedniej analizy.
Dodam iż od dzisiaj w swoim prowzrostowym portfelu ma go longterm.pl którego zagrania obserwuję (ale nie papuguję)

www.bankier.pl/forum/temat_re-...

Różne : Presco dzisiaj rośnie o 10% tak jak można było przewidzieć, myślę że główny wzrost jest jeszcze przed nami ale zbyt długo nie zamierzam trzymać akcji

Modecom - w ciągu dwóch miesięcy od mojego zakupu urósł już o 72% i co ciekawe c/z to dopiero 5 , co oznacza że pomimo tak dużego wzrostu był on strasznie zdołowany.

ucofb
1
Wysłane: 19 kwietnia 2016 01:35:24
@gosiado

Jeśli można wiedzieć to ile masz akcji modecomu?

pprezes
0
Wysłane: 20 kwietnia 2016 10:11:26
Po 5,20 sprzedałem dzisiaj resztę Mennicy Skarbowej, średnia sprzedaż wyniosła 4,90 co dało 51% zarobku w ciągu miesiąca.
Jestem zadowolony z wyniku i dziękuje za wskazanie jej.
Uwaga
Mennica Skarbowa dziwne ma ruchy od dużych wzrostów do dużych spadków dlatego jest możliwe że jeszcze kupie jej akcje, interesują mnie poziomy 4,00-4,20.

@ ucofb

Obecnie tylko 130 akcji mam Modecomu i z tego co patrzę to coś musiałem w podsumowaniu miesiąca źle wpisać, teraz to się nie doliczę. W najbliższych dniach zamierzam zmienić komputer z nowszym Windowsem (mam xp obecnie) i będę na forum zamieszczał zrzuty ekranu z rachunku maklerskiego i nie będzie błędów (mam nadzieję że się uda w tym miesiącu już to zrobić)

ucofb
1
Wysłane: 20 kwietnia 2016 15:14:11
Pytałem bo patrząc na wykres modecomu to ta spółka cechuje się wręcz "wybitną" płynnością jak wiele z nc :)

pprezes
0
Wysłane: 20 kwietnia 2016 15:55:39
Obroty na modecomie były jak 2 miesiące temu podali wyniki za 4 kw, wówczas w 2 czy 3 dni w okolicach 200.000 zł się obróciło (ktoś za 100.000 w ukryciu sprzedawał po 8,85) od tego czasu zaczęły sukcesywnie spadać a ostatnie 2 tygodnie to chyba animator sam z sobą handluje. Liczę że po wynikach za 1 kw powinny obroty znowu wzrosnąć przez tydzień czy dwa a potem marazm.
Co do modecomu to może być jego rok, reklamy są na wszystkich jego meczach reprezentacji i ekstraklasy, w tym roku jest Euro i powinniśmy spijać śmietankę jako oficjalny partner, koszty marketingu ponieśli wcześniej (jeżeli chodzi o reprezentację) więc teraz powinny wzrosnąć przychody i zyski - czy się nie mylę to po 2 kwartale będzie wszystko jasne.
Dzisiaj sprzedałem mennicę jak pisałem i tam też strasznie ruchy były szarpane, nieraz 2-3 dni nic się nie działo ale jakoś 50% w miesiąc wzrosło i się akcje sprzedało.
Podobnie albo jeszcze gorzej jest z Eurocentem który ma świetne wyniki i jest warty kupna w obecnych cenach, z chęcią bym go zapakował znacznie więcej do wora i z forum z bankiera kurs rozruszał ale mam obawy czy ktoś później odbierze te akcje (ja może bym wyszedł ale inni mogliby mieć problem)

Podsumowując : około 20% portfela trzymam w mało płynnych akcjach ale staram się żeby były to firmy fundamentalnie mocne, rozwijające się które wcześniej czy później wraz z poprawą wyników zostaną dostrzeżone przez inwestorów, mogę poczekać i rok na wzrosty.

pprezes
0
Wysłane: 25 kwietnia 2016 21:27:07
Od dzisiaj mam zmieniony login na pprezes (prezes jest zajęty).
W dniu dzisiejszym Stalexport podał jak dla mnie przełomową fundamentalnie informację iż jego spółka zależna wypłaci dywidendą Stalexportowi, oznacza to iż prawdopodobnie od przyszłego roku Stalexport zacznie wypłacać dywidendy ze stopą na poziomie 10-15% i w związku z poprawą nieustanną wyników dywidenda ma szansę rosnąć. Informacja ta ma szansę sprawić iż kurs powinien w terminie 12 miesięcy urosnąć 20-30% i uważam to za okazję inwestycyjną , dlatego jeżeli kurs się cofnie w okolice 3-10-3,15 i mi się zwolnią środki zamierzam nawet do 15-20% portfela dokupić akcji. Spółka pod kątem fundamentalnym jest perfekcyjna, świetny bilans , fantastyczne przepływy operacyjne i ma z 700 mln gotówki (przy 200 mln kredytów) ale 500 mln jest zablokowane na przyszłe zobowiązania jak koncesja czy wymiana nawierzchni autostrady.

Eurotax - dzisiaj pojawił się duży kupujący na 3,50 a ja chciałbym napisać jak podchodzę do tej inwestycji, nie ukrywam iż wcześniej w okolicach 3,30 trochę sprzedałem akcji i zostało mi tylko 1000 akcji , sprzedałem bo opornie szły wzrosty ale to się zmieniło po dobrym infie o rekordowych przychodach wysokomarżowego produktu co może oznaczać iż wyniki będą świetne za 1 kw. Jak w każdej inwestycji z Eurotaxem mam trochę problem jeżeli chodzi o kalkulowanie przyszłych przychodów i zysków gdyż poinformowali oni jakiś czas temu że może im trochę spaść zwrot podatków z Holandii, ja ten spadek szacuje na 5-10% przychodów, dlatego jest to informacja zła. Jednak jak wiemy jest to firma mająca 100% przychodów w walutach (85% Euro i 15% GBP) i w tym roku złoty jest rekordowo słaby i każde 4 grosze osłabienia to około 100.000 zł zysku rocznego więcej.
Dlatego jak widać są zagrożenia w przyszłości ale sprzyjający kurs pln może zniwelować te zagrożenia a nawet dać dobry zarobek dlatego każdy musi sam ocenić moment wyjścia z inwestycji, jako że prawdopodobna jest dywidenda 50-55 groszy czyli ze stopą 15-17% to kurs może jeszcze urosnąć bardzo dużo , nawet 30-50% ale jak będzie tego nie jestem w stanie przewidzieć

Tarantino
1
Wpisów: 42
Wysłane: 27 kwietnia 2016 18:58:22
pprezes trzymasz dalej Briju? Czy nie doszło do zanegowania wybicia? Jaki ustawiłeś stop dla tej pozycji, jeśli w ogóle ustawiłeś?

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6