pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Tarantino

Tarantino

Ostatnie 10 wpisów
No właśnie do tej pory blokowane środki z IPO wracały w momencie przydziału.

cichutki napisał(a):
@Joker,

jak na kilka dni? skoro zapisy sa do 3-lutego, a dopiero 16-go lutego jest zapisanie akcji oferowanych na rachunkach!? To 2-tygodnie.

W harmonogramie oferty jest informacja o przydziale akcji 10 lutego, skąd informacja o 16stym?

Nie jestem w stanie ogarnąć tego, że ktoś chce kupić coś identycznego za cenę znacznie wyższą, chyba , że faktycznie to ma być marketing, a akcje kupują podmioty powiązane z właścicielami spółki w celu zrobienia większego "szumu medialnego". Czy ja o czymś nie wiem i jest tu jeszcze jakiś inny haczyk?

Ciekawe, że akcje wiszą na widłach z TKO 40zł ( +158,06 %), a PDA wiszą na 30zł ( +93,55%).
Czy jest możliwe by otwarcia nastąpiły z taką różnicą cenową? Jeśli tak to jak media będą tytułowały debiut, czy może wyliczą średnią z debiutu akcji i PDA? Think

Czy wiadomo już kiedy będą pierwsze notowania? Czy PDA będą notowane osobno, a akcje osobno i potem to połączą, czy od razu będzie debiut akcji?

Kiedy będzie wiadomo jak duża jest redukcja?

Wojetek jak oceniasz aktualną sytuację na DAX, czy nie mamy formacji RGR, dodatkowo złamane wsparcie na 9777 wyglada moim zdaniem bardzo prospadkowo.

Szutnik napisał(a):
@ aurora

Cytat:
Spodziewałem się, że luka zostanie domknięta. Cierpliwie czekałem, ale rynek zwiał. Przegrzane RSI nie zatrzyma na długo kursu, a już na pewno nie ma co liczyć na cofkę w ok. 2.60. Tak to jest, cierpliwość na rynku czasem się nie opłaca;)

W sumie napisałem tego posta z lekkiego rozgoryczenia, jakbym sam chciał się pocieszyć, że dobrze przewidziałem ruch. Ale guzik prawda. Efekt żaden. Cierpliwość to chybiona strategia.

Z płaczem crybaby nad straconą okazją wstrzymaj się do końca tygodniaAngel bo może nie będzie trzeba płakaćAngel

Jutro jest 55 sesja licząc od dna z 19 lutego 16, RSI(14) dzisiejszym ruchem znowu ma 80 pkt, na poziomie 3,35 jest 2,618 X ostatnia fala spadkowa, a dzisiejszy max. 3,39 wypadł na 90 stopniach licząc od tegoż dna z 19.02
Także na tygodniowych czasówkach jest ciekawie. W tym tygodniu mamy 55 tydzień od startu wzrostów pod koniec kwietnia 2015 i parę innych zależności. Zobaczymy, jak sobie rynek poradzi z tymi wszystkimi wiatrami, wiejącymi mu w oczy. Osobiście nie jestem przekonany co do tego, że kupujący dziś na maksach zrobili interes życiaAngel

A jednak cierpliwość i "węch starego lisa" ;)

Wyrazy uznania hello1

Czy już podjąłeś decyzję odnośnie INTERAOLT?
Briju dzisiaj bardzo ładne wyniki i kurs wystrzelił, szkoda, że nie poczekałeś.

pprezes trzymasz dalej Briju? Czy nie doszło do zanegowania wybicia? Jaki ustawiłeś stop dla tej pozycji, jeśli w ogóle ustawiłeś?

OK dzięki, inaczej to sobie wyobrażałem, myślałem, że cena certyfikatu w momencie osiągnięcia podobnej ceny ropy bedzie zbliżona, a tu jednak jest spora różnica. Gdyby to tak działało to teraz powinienem liczyć zyski, a tu jednak cały czas jest minus.

Wojetek korzystając z okazji omawiania certyfikatu RCFL3OIL chciałbym zapytać o pewną kwestię (jeśli można).

Zakupiłem 500 szt. certyfikatu w dniu 12.11.2015 w cenie 3,50 zł/szt. W tym dniu cena ropy Brent wynosiła 45,86 usd , a cena USD 3,91 zł.

Dokupiłem 1000 szt. w cenie 0,80 zł/ szt. dnia 12.02.2016 cena ropy wynosiła 31,05 usd, a cena USD 3,90 zł.

Mam 1500 szt. i średnią 1,70 zł.

Aktualnie cena ropy wynosi 44,52 usd, a USD 3,76 zł, natomiast cena certa o ponad 50% niższa niż w momencie pierwszego zakupu.

Przyznam, że to była moja pierwsza przygoda z certyfikatami, chciałem zainwestować długoterminowo, co zrobiłem źle, czego nie zrozumiałem i dlaczego tak się stało?

Wojetek jesli można prosić o analizę sytuacji na DAXie, dzisiejsza świeczka wg. mnie wygląda bardzo pro spadkowo, czy to nie sygnał do odwrotu i kontynuacji spadków, a jednocześnie koniec omawianej tu fali C? SP500 również kolejny raz odbija się od oporów. Rozważasz jeszcze powrót do certyfikatów S na DAX, czy dalej utrzymujesz neutralne podejście?

Czemu zamknąłeś DAXA zanim wybił 9573?

Super analiza , wielkie dzięki i czekam z niecierpliwością na kolejne zagrania :)

Taki mam plan, ja siedzę na faktorze 3x, chętnie pośledzę Twoją pozycję na Turbo bo jeszcze ich do końca nie rozumiem.

Czy skoro nikt nie ma wątpliwości, że nastała bessa, to zamiast kopać się z koniem nie lepiej podłączyć się do trendu?

Wojetek wyglada na to, że kolejne wsparcie na DAX puściło, najsilniejsze jest w okolicach 8500 i tam będę ustawiał się ze sprzedażą swojego certa, czy wcześniej jest jeszcze poziom na który muszę zwrócić uwagę?

gosiado kiedy kupiłeś akcję Danksa w cenie 0,68 gr?

Aktualnie sytuacja na zachodzie jest bardzo nieciekawa, nie wyobrażam sobie by po dzisiejszych wydarzeniach mogły być kontynuowane wzrosty na zachodnich giełdach. W istocie trzeba zadać sobie pytanie czy wojna nie została przeniesiona do Europy, a kryzys imigracyjny jest jednym z jej elementów.

Destabilizacja będzie postępować wraz z zaognieniem sytuacji. W Niemczech i Francji codziennie płoną ośrodki dla imigrantów, władzę nie mają pomysłu jak rozwiązać te problemy. Budowa kolejnych ośrodków, finansowanie zasiłków dla coraz większej ilości ludzi, z których znakomita większość nie chcę lub nie potrafi pracować pochłonie ogromne środki. Roszczenia imigrantów nie zostaną zaspokojone w taki sposób jaki by tego chcieli, a to spowoduję frustrację tych ludzi. Sfrustrowani są również mieszkańcy, nie chcę być złym prorokiem ale taka sytuacja może zrodzić bardzo poważne konflikty.

Dodatkowym kłopotem są problemy sektora motoryzacyjnego, czy VW podniesie się po tych wydarzeniach, jak odbije się to na całej branży. Nie widzę aktualnie pozytywnego scenariusza.

Dramatyczna sytuacja Grecji, gdzie problemy zostały zamrożone kolejnymi transzami pomocowymi da o sobie w wkrótce znać ze zdwojoną siłą, ponieważ długi są coraz większe, a społeczeństwo nie akceptuję polityki cięć wydatków budżetowych.

Tak to widzę, a właściwie widzę to jeszcze gorzej, choć muszę przyznać, że ze względu na niedawny zakup certyfikatów na spadek DAX mogę być nieobiektywny.

Ja widzę to fundamentalnie podobnie, z tego powodu kupiłem trochę certyfikatów na spadek DAX. Niestety jak się okazuje w obecnej chwili kupiłem w samym dołku, ale cierpliwie czekam.

Obawiam się jednak, że jak zaczną drukować to wrócą wzrosty.

Yaroman dalej trzymasz Longa na DAX? Sam zastanawiam się czy nie wziąć Shorta, może kogoś z techników zainteresował DAX i mógł by się wypowiedzieć jak to technicznie wygląda?

Wojetek jaki stop ustawiłeś dla shorta na W20 jeśli to nie tajemnica?

źle przeczytałem post do kasacji

Proszę o sprzedaż WBAY na zamknięciu i zakup PBG w najbliższym możliwym terminie.

flesz, wiem ,ze obserwowałeś jakiś czas temu 08OCTAVA, głównie ze względów na fundamenty, dzisiaj ciekawa sesja, wygląda na to, że kurs wybije się z długoterminowej konsolidacji ( zobaczymy na koniec sesji), czy dalej obserwujesz spółkę? Jak ją oceniasz technicznie?

mrk dlaczego sprzedajesz Mercatora? Rozczarowanie wynikami, czy masz może coś lepszego na oku?

Może i parodia,ale gość robi biznes na swój zakręcony sposób i trzeba mu przyznać , że wielu osobom pomógł i moim zdaniem nie jest to gość który nie wie co robi ( przyglądam się mu od dawna i wiem, że wielu osobom pomógł, zamierza coś zrobić dla innych). Jeśli chciał by zrobić wała to nie w ten sposób bo zszargał by sobie dobre imię, które próbował mu odebrać aparat państwa. Moim zdaniem będzie chciał zrobić wszystko by Ci co kupią za złotówkę zarobili na tym, a firma wyszła na prostą. Czas pokaże.

Czuje się trochę wywołany do tablicy , mam stratę 19% na pozycji - wybrałem spółkę WBAY pomimo, że od grudnia zrobiła ponad 400 % po informacji odnośnie dofinansowania spółki przez emisję akcji, które zostały objęte po 20 zł za sztukę. Jestem świadom ryzyka i nie zamierzam stawiać na spółce SL :)

Jak oceniasz dzisiejsze wybicie na Vistuli? Na stronie 34 kroniki pytałem o analizę i napisałeś, że o sile Vistuli będzie świadczyć zachowanie w przedziale 1,9-2 , moim zdaniem papier jest bardzo mocny, czy dzisiaj dał sygnał kupna? Czy w tym wypadku możemy się spodziewać ruchu do 2,40, gdzie znajduje się istotny opór?

Jeśli miałbyś chwilkę to proszę o wskazówki czy moje rozumowanie jest właściwe.

Rozumiem, czyli skoro nie było reakcji ( jak się domyślam - łatwe pokonanie na niewielkich obrotach ) to w takim razie raczej nie zmieni się we wsparcie stąd spodziewasz się zejścia niżej i tam może być okazja do wejścia?

Chciałbym wypytać jeszcze o Mercatora ponieważ też tu siedzę, aktualnie ze średnią 13,04 ( kupowałem go jeszcze na debiucie, później powiększałem pozycję). W poprzedniej analizie ( 2 strony temu ) rysowałeś opór na 13,50 stąd też myślałem, że teraz nastąpiło wybicie, choć na małych obrotach, dlaczego teraz narysowałeś opór na 14?

Przyznam, że jestem laikiem w AT, spółka interesuje mnie głównie ze względu na fundamenty, chciałbym dokupić ostatnią część i czekam na dobry techniczny moment.

A ja poproszę o ocenę wybicia na Mercatorze

Jakimi kwotami operujesz i w jaki sposób dobierasz spółki?

Chętnie dołączę się do zabawy. Jako, że limit 0,5 zł nie pozwala na wybór PYLONa to proszę o zakup WBAY na dzisiejszym otwarciu.

Dzięki, ja już tu jestem, mam nadzieje, że nie za wcześnie, ale skusiło mnie info o kupnie w połączeniu z końcem roku ( program motywacyjny ), zastanawiam się nad powiększeniem pozycji w przypadku kontynuowania popytu.

To jakby była jeszcze chwilka to poproszę Vistule, ostatnio wzmożone obroty oraz info o kupnie akcji przez przewodniczącego Rady Nadzorczej.

To jak będzie wolna chwilka to poproszę Mercator.

Miałem mały pakiecik PMI i nie udało mi się go wyrzucić, co teraz z tymi papierami, dalej są na rachunku, mogę je jakoś w stratę wrzucić? Ktoś miał podobną sytuację? Jak papiery wycofane rozliczyć?

Dzieki, jestem od IPO na Tarczynskim z malutkim pakiecikiem ( po duzej redukcji ) i tez czekam na okazję do wiekszego wejscia.

Prosił bym o Tarczyńskiego, jeśli to nie problem.

Solidna spółka dywidendowa, liczę na podobną redukcję ceny jak przy debiucie Alumetala, jutro się dowiemy.
Prezes i członkowie zarządu podpisali Lock-upy na 36 miesięcy co dobrze świadczy o spółce.

Informacje
Stopień: Oswojony
Ostatnia wizyta: 8 marca 2021 18:34:11
Liczba wpisów: 42
[0,01% wszystkich postów / 0,02 postów dziennie]
Punkty respektu: 1

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,132 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d