pixelg
Portfel fundamentalny prezesa - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

Portfel fundamentalny prezesa

Wojetek
95
Wpisów: 5 171
Wysłane: 27 kwietnia 2016 20:04:25
Jak pisał kolega to nie używa SLi. De facto też jeszcze nie zanegowali wybicia (stanie to się dopiero po przebiciu dołem 15,3 a nawet lepiej 14,5). Obecny ruch jak najbardziej mieści się w parametrach większej korekty.

BRI week

kliknij, aby powiększyć

Póki co dojście w okolice 16,1 (istotny poziom, wcześniej wsparcia, nie tak dawno też oporu) to bardzo techniczne zachowanie kursu i niezłe miejsce na zakończenie korekty (choć mogą zejść jeszcze nieco niżej).
Edytowany: 27 kwietnia 2016 20:05

pprezes
0
Wpisów: 203
Wysłane: 28 kwietnia 2016 13:23:17
W przypadku każdych fundamentalnych inwestycji nigdy nie stosuję stop lossów gdyż kupując akcje staram się najpierw przeanalizować jak mogą wyglądać wyniki w przyszłości a jeśli chodzi o briju powinny się poprawiać, szczególnie jak skończą otwierać salony. Dlatego muślę że kurs urośnie w średnim terminie, ja mam małą pozycję bo tylko 5 % i uśredniam jak kurs spada o około 20%, czyli czekam na 15,15 tam jest jakieś zniesienie fibo. Generalnie to jedyna w tym roku inwestycja której żałuję, kupiłem pod technikę i to jeszcze będąc zajęty innymi obowiązkami, i efekty widać. Na szczęści pojawia się sporo kupujących a za chwilę są wyniki.

pprezes
0
Wysłane: 29 kwietnia 2016 17:51:38
Począwszy od podsumowaniu kwietnia wprowadzam kilka zmian i jeszcze bardziej gram w otwarte karty :-)

Kwiecień dla mojego portfela IKZE był lepszy niż myślałem miesiąc temu gdyż wzrósł o 6,5 % i obecnie wynosi 63.700 zł , od początku roku wzrósł o 35%a od 25.03.2014r. (od czasu założenia rachunku IKZE) wzrost to 592%. Analizując kwiecień z perspektywy czasu kilku transakcji żałuję (szczególnie ponowne zbyt wczesne wejście w Briju) ale generalnie całościowo jestem zadowolony. Nadchodzący miesiąc czyli maj jest najważniejszym w roku dla spółek giełdowych (szczególnie mojego portfela), pojawią się raporty roczne, propozycje podziału zysków oraz raporty za 1 kwartał i gdyby nie wcześniejsze święta wielkanocne niż rok temu to byłbym całkowicie spokojny o wyniki a tak krótszy miesiąc w dni robocze mógł odrobinę zaniżyć wyniki.

Sukces miesiąca – MODECOM – wzrost od zakupu w 2 miesiące 100% !!! - szacowałem że urośnie 100% w 3-18 miesięcy i stało się to szybciej jednak nadal wierzę w potencjał firmy i nie walczę z trendem dlatego nie sprzedaję akcji i czekam na 50% więcej.

Porażka miesiąca – BRIJU – nie przygotowany ponowny zakup akcji, zawierzyłem technice bo wyglądało na wybicie z 9 miesięcznej konsolidacji które okazało się fałszywe. Jednak Briju to firma mocno rozwijająca się, zdrowa i dlatego liczę że spokojnie urośnie w tym roku znacznie wyżej – istotne są wyniki za 1 kw.

Od dzisiaj będą załączał zrzuty ekranu z aktualnymi moimi pozycjami oraz stanem rachunku (przepraszam że może nie są za profesjonalne ale od wczoraj mam nowy komputer i uczę się go)

Rachunek IKZE założyłem 25.03.2014 wpłacając 4.490 i 02.01.2015 dopłaciłem 4.710 czyli razem zainwestowane 9.200 ( faktyczny zysk jest wyższy niż 549% gdyż uzyskałem 1.656 zwrotu z Urzędu Skarbowego oraz wpłaty były zrobione w dwóch kolejnych latach).
Potwierdzenie 2 wpłat na IKZE.

Uwaga: każde kupno lub całkowitą sprzedaż będę się starał podawać o godzinie 12

ps Danks może wreszcie mocniej ruszy do góry jak zwołają Walne

Nie potrafię jeszcze na stockwatch.pl załączać rysunków a na bankierze potrafię dlatego link do podsumowania m-ca z rysunkami przedstawiającymi akcje, stan konta itp.

www.bankier.pl/forum/temat_fun...

Integral
0
Wpisów: 11
Wysłane: 29 kwietnia 2016 19:14:42
Używasz jakiegoś skanera fundamentalnego do wyszukiwania spółek z odpowiednim poziomem wskaźników np C/Z czy liczysz wszystko ręcznie?
Jeśli tak to jakiego?

Wojetek
95
Wpisów: 5 171
Wysłane: 29 kwietnia 2016 19:41:57
Na bankierze obrazek może zniknąć etc, pozwoliłem sobie więc wrzucić to w myfund i wygląda to tak:

kliknij, aby powiększyć

Wklepane wszystko na "dziś" po średniej cenie x ilości. Poprawiłem pierwszą wersję, bo Telestrada źle się liczyła, dlatego w walorach użytkownika z ręczną wyceną jest. Nie wiem czemu BOŚ liczy tą sprzedaż Presco podwójnie (dlatego do wartości brakuje tych 1520 zł).

Obrazki na forum wstawia się znacznikami [ img] i [ /img] - bez spacji przed img oczywiście. Wstawia się "goły" link np: bankfotek.pl/image/1993115.jpe...

Przy okazji jaki powód sprzedaży połowy PRESCO ?
Edytowany: 29 kwietnia 2016 19:59

pprezes
0
Wysłane: 29 kwietnia 2016 20:18:01
@ wojetek - dzięki, w przyszłym m-cu postaram się żeby było lepiej, Presco część sprzedałem na wzroście (chciałem dobrać IRL) chyba po 6,40 i czekałem na 5,90 aby odkupić ale nie udało się.
@ integral - możesz ze skanera na stockwatchu czy biznesradar.pl korzystać, generalnie lubię biznesradar.pl bo jest bardzo czytelny i wszystkie wyniki są pod ręką. Na koniec sesji giełda też publikuje aktualne wskaźniki.
Losy w maju mojego portfela są głównie w "rękach" IRL, po dzisiejszym przyklepaniu 18% dywidendy kurs powinien 30-50% urosnąć ale jest potężny sprzedający, który blokuje kurs. Od środy spróbujemy rozruszać kurs Eurocenta (tak 50%) dlatego jak chcecie to obserwujcie lub w poniedziałek kto chce może jeszcze się podłączyć. Jest dzisiaj roczny a we wtorek będzie analiza dosyć szczegółowa i spora promocja firmy :-)

myfund
0
Wpisów: 6
Wysłane: 1 maja 2016 12:30:13
Cześć,

Wojetek napisał(a):
Poprawiłem pierwszą wersję, bo Telestrada źle się liczyła

Dodaj Telestradę z nazwą "TELESTR" a nie "TELESTRDA".
"TELESTRDA" to stara nazwa na GPW, dla której nie ma już dodawanych aktualnych wycen.

Pozdrawiam,
Damian

pprezes
0
Wysłane: 2 maja 2016 09:37:46
Sprzedałem dzisiaj całość Briju po 17,30 (na otwarciu), strata na pozycji 8%, pomimo dobrych fundamentów i zachęcającej sytuacji technicznej sprzedałem gdyż nie wiem dlaczego ale bardzo źle się czułem z tymi akcjami, już po kupnie miałem przeczucie że będzie słabo. Gdybym miał powrócić do Briju to nie wyżej niż w okolicach 15 zł.

pprezes
0
Wysłane: 4 maja 2016 14:14:36
Dzisiaj trochę nietypowa analiza gdyż jest połączona z wpisem na blogu poczytnego blogera krzabra, eksperta od spółek newconnect który szczegółowo analizuje po każdym kwartale te spółki i następnie tworzy raport TOP NC w którym zamieszcza spółki jego zdaniem najbardziej perspektywiczne , link do takich raportów : marketrevolution.ghost.io/rapo...
Jako że często czytuję jego blog to postanowiłem zainteresować jego Eurocentem i przesłałem moją dość obszerną analizę fundamentalną w której przewidywałem wzrosty nawet o 300% (teraz kurs trochę urósł ale 200% jest bardzo realne w średnim terminie), a krzabr uznał iż spółka jest jak najbardziej godna rozwagi do portfela i zamieścił moja analizę na swoim blogu. Dlatego nie będę jej kopiował tylko zamieszczam link do analizy a ja poniżej napiszę dodatkowych kilka zdań, link :

marketrevolution.ghost.io/euro...

Eurocent - posiadam obecnie 500 akcji (dokupiłem trochę w maju) średnio po 8,30 zł czyli za 7% portfela, jest to długoterminowa fundamentalna inwestycja na okres do 4 lat, oczekiwana stopa zwrotu 100-300%. Powodem ponownego większego zaangażowania się w Eurocenta skłoniły mnie fantastyczne raporty finansowe jakie spółka podała w ostatnim półroczu, optymistyczny raport roczny w którym nawet prezes spółki stwierdza że poziom zysków dzięki współpracy z funduszami sekurytyzacyjnymi przekroczył jego oczekiwania oraz oczekiwanie znacznie lepszych wyników finansowych w obecnym roku w porównaniu z 2015r. Do analizy na blogu krzabra dodałbym jeszcze sytuację techniczną (którą się nie kieruję tylko posiłkuję) że długoterminowo jest trend wzrostowy a wskaźniki i krzywe kroczące pokazują mocne kupuj.
Dla wzrokowców załączam podstawowe parametry finansowe (nie wiem czy obrazek się wklei)

kliknij, aby powiększyć

pprezes
0
Wysłane: 6 maja 2016 14:34:40
Sprzedałem resztę czyli 500 sztuk Euro-tax po 4,07, łączny wzrost od mojego wejścia w listopadzie to 53% a ja zarobiłem około 30% na pozycji. Nie wiem czy dobrze zrobiłem że sprzedałem gdyż mogą być świetne wyniki za 1 kw ale kupując akcje założyłem sobie cel że do dywidendy trzymam i cel się zrealizował - mamy propozycję 54 groszy, ja liczyłem na grosik więcej.

Jak pisałem wcześniej spodziewam się bardzo dobrych wyników za 1 kw moich spółek (2 kw powinien być zdecydowanie lepszy bo przesunięte święta wielkanocne były w tym roku) a przedsmak wyników pokazał dzisiaj Stalexport, który przebił moje oczekiwania o 80%.

ADI1
0
Wpisów: 2
Wysłane: 7 maja 2016 20:28:16
Cześć Prezesie jak myślisz na Modecomie to tylko korekta ? mój email: adixxx784@interia.pl

pprezes
0
Wysłane: 9 maja 2016 17:49:37
Zbliża się dużymi krokami dzień dywidendy, która jest jedną z najwyższych na całej gpw - najwyższa jeżeli chodzi o wypłatę zysku tylko z jednego roku. Nie ukrywam iż liczyłem iż taka dywidenda podbije znacznie kurs, minimum 20%, jednak tak się nie stało gdyż jakiś inwestor nieustannie sprzedaje akcje. I teraz powstała niepewność u mnie, gdyż nie wiem co z tymi akcjami zrobić a jest to duży pakiet gdyż 30% mojego portfela a niestety mimo tego że mam rachunek IKZE może mi być pobrany 15% podatek na Litwie. Gdybym znał wyniki za 1 kw to byłoby łatwiej podjąć decyzję a tak jestem skazany na reakcję inwestorów po odcięciu dywidendy - nigdy nie ma pewności że kurs wzrośnie, chociaż logika i doświadczenie wskazują że powinien rosnąć gdyż po odcięciu firma będzie mega tania c/z 4 i gdyby doszła poprawa jeszcze wyników, poziom c/z byłby poniżej 4, co na spółkę z gpw i płacącą regularnie dywidendy to bardzo tanio.
Obecnie zakładam 2 warianty odnośnie akcje IRL, albo zostawiam całość albo połowę akcji sprzedam w dniu dywidendy aby zmniejszyć ryzyko portfela. Uważam iż każdy inwestor powinien podjąć indywidualnie decyzje co zrobić z akcjami IRL, a żeby pomóc załączam kilka analiz spółki które pojawiły się na poczytnych blogach giełdowych :

longterm.pl/Inter-Rao-Lietuva-...

www.portfelemerytalny.pl/inwes...

marketrevolution.ghost.io/prop...

Załączam jeszcze moją pierwszą analizę jak kupowałem akcje IRL - trochę doszło w międzyczasie konkretów

www.bankier.pl/forum/temat_re-...

oraz link do parkietu.com z informacją że akcje IRL pojawiły się w portfelu fundamentalnym Noble jako cytuję tania wskaźnikowo spółka, wysoka potencjalna dywidenda.

www.parkiet.com/artykul/147308...

Co do modecom to po wzroście o 100% w 2 miesiące korekta jest uzasadniona ale chyba będzie krótja bo zaraz wyniki za 1 jw a firma nadal tania bo c/z poniżej 5, reszta wskaźników też świetnie wygląda.

Tarantino
1
Wpisów: 42
Wysłane: 13 maja 2016 17:03:57
Czy już podjąłeś decyzję odnośnie INTERAOLT?
Briju dzisiaj bardzo ładne wyniki i kurs wystrzelił, szkoda, że nie poczekałeś.

pprezes
0
Wysłane: 14 maja 2016 12:17:40
Briju - można się załamać że wyszedłem wcześniej przed takimi silnymi wzrostami ale pisałem że się źle psychicznie czułem z tymi akcjami (teraz chyba jeszcze gorzej się czuję :-)

Interaolt - nie wyszedłem i nadal mam 1000 akcji, chciałem wyjść w dniu dywidendy ale za wysoko się ustawiłem i nie chciałem obniżać, trudno, wyniki na poziomie zysku netto sporo gorsze r/r ale reszta parametrów poprawiła się, cytuję co napisałem na forum bankiera :
"zysk w przeliczeniu na złotówki jest niższy o 6,1 mln czyli obecna c/z to tylko 4,28 !!! jak na spółkę dywidendową to prawie darmo, trudno aby zawsze było 18% stopa dywidendy ale 15 % jak będzie to też super. Mnie cieszy unormowanie przychodów a słabiej wiało i 500 tys Euro mniej z wiatraków było, ale bilans ładny bo kredyty spadły o 7 mln euro, zobowiązania spadły o 9 mln euro przy spadku obrotowego kapitału 5,5 mln euro, przepływy operacyjne czyli najważniejsze w firmie wzrosły do 5,808 mln euro z 1,900 mln euro czyli 200 % wzrostu, gotówka wzrosła do 18 mln euro z 8 mln euro czyli o 10 mln euro. Czy te wyniki są złe ? Wszystko w firmie się poprawiło poza zyskiem netto i odrobinę przychodami ale to wiemy że był spadek cen energii więc jest bardzo dobrze "

Modecom - fantastyczne wyniki, tutaj liczę na wzrost kursu do końca roku jeszcze nawet o 100%, zaczyna się 2 kwartał czyli żniwa dla firmy (euro 2016 bo sponsor piłkarzy oraz program 500+) a baza jest niziutka, zysk tylko 380 tysięcy a szacuję że zarobią z 1,5 mln czyli 300% wzrost.

Eurocent - cytuję co napisałem na forum bankiera - Firma niestety zrobiła zamieszanie z prezentacją raportu, gdyż teraz będzie tylko raport jednostkowy (wynika to z faktu iż spółki zależne przenieśli do funduszu ERC FIZ i będą wyceniane certyfikaty) a wcześniej patrzyliśmy na skonsolidowany, dlatego istotne jest aby porównywać aktualne wyniki z skonsolidowanymi z poprzedniego roku, więcej jest sporo roboty.
Zrobiłem krótkie podsumowanie tendencji r/r
Przychody 15,484 mln do 2,970 mln wzrost o 400%
Zysk netto 0,835 mln do 0,789 wzrost o 6%
Aktywa 30,773 mln do 17,720 mln wzrost o 73%
Zobowiązania 13,739 mln do 9,317 mln wzrost o 47%
Środki pieniężne 5,819 mln do 0,572 wzrost o 902%
Zobowiązania finansowe 4,375 do 7,450 spadek o 42%
Przepływy operacyjne 1,971 mln do 1 mln wzrost o 97%
Aktualne c/z 4,58

Jak widać powyżej wyniki są bardzo dobre i mogłyby być lepsze szczególnie zysk netto ale spółka wprowadziła bardziej restrykcyjną metodologię naliczania rezerw która nie była stosowana rok temu. W raporcie zabrakło mi informacji jak przebiegło przygotowanie do ustawy antylichwiarskiej i czy może ona mieć wpływ na wyniki.
Przed nami ciekawy okres dla spółki, z jednej strony ustawa antylichwiarska a z drugiej szanse na wzrost biznesu dzięki programowi 500+ który powinien zwiększyć sprzedaż pożyczek szczególnie stałym, dobrym klientom oraz poprawił spłacalność trwających pożyczek.

Wistil - bardzo dobre wyniki szczególnie przychody i przepływy operacyjne, natomiast zysk netto taki sam jak rok temu i tutaj jednak liczyłem że z 10% będzie więcej ze względu na słabą złotówkę a oni 50% przychodów mają z eksportu, aktualna c/z 4,06.

Stalexport - wyniki dawno znane, jednak warto kto nie ma to kupować, kurs codziennie powoli rośnie na dużych obrotach i technicznie dobrze to wygląda a fundamentalnie jeszcze lepiej, jak nic w poniedziałek nie pojawi się ciekawego w raportach to dokupuję :-)

W poniedziałek najbardziej czekam na wyniki Vindexusa które powinny być nawet 50% lepsze r/r, ialbtaros i presco nie mam oczekiwań co do wyników ale może pojawią się informacje o skupie czy dywidendzie czyli o tym co mnie interesuje, Telestrada mogą odrobinę gorsze (tutaj oczekuję skokowego wzrostu zysku od 4 kw), NTT System mogą być odrobinkę gorsze r/r ze względu na wcześniejsze święta, no i Danks, tez wyniki niższe nawet z 10% na poziomie zysku ale około 2 mln gotówki więcej powinno się pojawić i będzie z 6,5 mln gotówki przy 8,5 mln kapitalizacji.

tratata
tratata PREMIUM
9
Wpisów: 1 005
Wysłane: 15 maja 2016 18:04:58
Czy Litwini potrącili Ci podatek od dywidendy?
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

Iza100
0
Wpisów: 16
Wysłane: 15 maja 2016 20:57:14
Wypłata dywidendy ma być 24 maja, więc za wcześnie na odpowiedź :) Ale też czekam i z tego co czytałam, obawiam się, że potrącą. Będzie co prawda można się zwrócić o zwrot, jednak Ci którzy nabyli niewiele akcji pewnie odpuszczą...

pprezes
0
Wysłane: 17 maja 2016 18:39:59
Sprzedałem dzisiaj całość IRL średnio po 15,90 i na chwilą obecną jestem na tej transakcji na zero, jednak prawdopodobnie poniosę stratę 2-3% gdyż doliczą mi podatek od dywidendy 15% i nie wiem jak będzie przeliczany kurs walutowy. Sprzedaż IRL zrobiłem pod wpływem chwili (będąc na zakupach) i nie jestem przekonany że dobrze zrobiłem dlatego gdyby kurs się cofnął możliwe że kupię ponownie.

Mam obecnie dużo wolnych środków bo 40% portfela i nie wiem na razie w co je zainwestować, niestety wyniki większości firm były słabe a te które pokazały lepsze wyniki r/r są zbyt drogie.

Co do wyników moich firm to były dobre i zgodne z moimi oczekiwaniami (tolerancja 5%) ale szczególnie cieszę się z wyniku iAlbatros, który pobił moje szacunki zysku o 100%, wszystko wskazuje iż firma po reorganizacji powinna się dynamicznie rozwijać a nadchodzący/przesunięty skup może pomóc wzrostom.
Drugim miłym zaskoczeniem były wyniki Modecomu, znacznie lepsze r/r, widzę ogromne perspektywy we wzroście kursu w najbliższych 12 miesiącach (nawet 50%) dlatego dzisiaj trochę dobierałem akcji.

pprezes
0
Wysłane: 18 maja 2016 11:00:53
Wyniki iAlbatros entuzjastycznie zostały przyjęte przez rynek, kurs 2 dzień z rzędu rośnie po blisko 10%, wykorzystałem te wzrosty do większościowej sprzedaży, zostało mi tylko 150 akcji które ustawiłem do sprzedaży po 14,40, w przypadku tej inwestycji byłem już blisko 20% straty a obecnie jest 15% do przodu.

pprezes
0
Wysłane: 19 maja 2016 10:32:50
W dniu dzisiejszym zrobiłem duży zakup akcji Danks, a właściwie przerzuciłem akcje ze zwykłego konta maklerskiego na IKZE, z kilku powodów : pierwszy to przyspieszenie raportu rocznego firmy co się nigdy nie zdarzało co powinno spowodować większy ruch na akcjach gdyż zbliża się ogromna dywidenda i / lub skupu, po drugie miałem dużą ilość wolnej gotówki a po raportach za 1kw nie dostrzegłem ciekawych firm do inwestycji, po trzecie spodziewając się sporych wzrostów Danksa nie widzę potrzeby płacić podatek od zysków w przypadku sprzedaży jak na IKZE mam bez podatku a po czwarte nie podoba mi się sytuacja rynkowa gdyż FED wczoraj zasygnalizował podwyżkę stóp % w czerwcu a to dla akcji zła wiadomość bo może spowodować wyprzedaż światową akcji.

Danks - kupiłem 30.000 akcji po 0,84 grosze za 40% portfela - jest to średnioterminowa inwestycja od 1 miesiąca do 15 miesięcy, oczekiwana stopa zwrotu od 20% do 100%. Danks jest to rodzinne biuro doradztwa księgowo-inwestycyjnego, zatrudniające szeroką kadrę różnych ekspertów jak doradcy podatkowi, biegli rewidenci itp. Danks jest firmą dywidendową, deklarującą transfer 100% zysku do swoich akcjonariuszy , najpierw w formie dywidendy a w ostatnich latach dywidenda i skup (po połowie). W tym roku prawdopodobnie trafi do akcjonariuszy 2,9 mln zł co przy kapitalizacji 9 mln jest ogromną kwotą. Na pewno w formie skupu trafi 870.000 zł gdy jest to kwota zaległego skupu jeszcze za 2014 a Zarząd deklaruje że na pewno ten skup będzie. Jeżeli chodzi o zysk za 2015 który wyniósł 2,1 mln to są 2 możliwości : całość dywidenda albo połowa dywidenda i połowa skup. W przypadku dywidendy to mamy 20 groszy na akcje czyli stopa dywidendy 24% w przypadku podziału po połowie to dywidenda 10 groszy ze stopą dywidendy 12% oraz skup za 1,05 mln, do obydwu wariantów trzeba dodać jeszcze zaległy skup czyi kwotę
780.000 zł.
W Danksa warto zainwestować nie tylko z powodu dużych transferów zysku do akcjonariuszy ale też planów inwestycyjnych firmy, a mianowicie w ubiegłym roku była emisja akcji z której pozyskane środki 1,2 mln mają być przeznaczone na zakup 3 start upów i zasilenie ich kwotami po 400.000 zł i pozyskanie bezzwrotnego dofinansowania z Unii Europejskiej w kwocie od 1 miliona do 5 milionów na firmę, szansę na dofinansowanie oceniam wysoko gdyż współpracują oni (jest w radzie Nadzorczej Danks) z Adamem Osińskiem z EBC Solicitors który już na różne spółki pozyskał kilkanaście milionów bezzwrotnych dotacji. Ponadto opublikowała firma ostatnio raport że złożyła wniosek o dofinansowanie projektu wartego 4 mln z dofinansowaniem 2,76 mln.

Teraz trochę liczb, po 1 kw 2016 c/z 4,64 , c/wk 0,79, c/p 2,26, c/zo 4,77, brak kredytów, gotówka w kasie 6,1 mln + 400 tysięcy które do firmy musi zwrócić Prezes Truchel z odkupienia akcji w 2015r, bilans ładny i przepływy gotówkowe prawidłowe.
W pierwszym kwartale Danks pokazał gorsze wyniki r/r na poziomie przychodów i zysku netto, przychody spadły mocno w styczniu (natomiast kolejne 3 miesiące to przychody są porównywalne r/r/) a spadek zysku netto r/r jest z dwóch powodów znacznie wyższa amortyzacja gdyż zaczęli rozliczać program księgowy dofinansowywany z UE oraz mieli rok temu wyższe przychody finansowe z zysku ze sprzedaży akcji Truchlowi. Ja ostrożnościowo szacuję iż w tym roku firma zarobi na czysto 1,5 mln co przy 9 mln kapitalizacji da c/z 6, oczywiście jest to tylko założenie bo jeśli będą inwestycje oraz skup akcji liczby te mogą ulec zmianie, powinno być atrakcyjniej.

Jak widać jest sporo czynników które mogą pozytywnie wpływać na kurs , a prawdopodobny transfer zysków za ostatnie 2 lata może pozytywnie wpływać na kurs i gdyby jeszcze w udało się firmie pozyskać kilka milionów bezzwrotnych dotacji kurs mógłby mocno eksplodować w górę.
Oczywiście jak w każdej inwestycji są też i ryzyka i jedynym na chwilę obecną ryzykiem które widzę to nieprzewidywalne ruchy Prezesa Zarządu i głównego akcjonariusza w jednym, świadczyć o tym może zrobienie emisji akcji w 2015 roku a w kolejnym planowany skup akcji jeszcze z zysku za 2014 i uwzględnienie w skupie tych nowych akcji, ponadto deklarowanie przy debiucie giełdowym że zawsze będzie 100% dywidendy do akcjonariuszy trafiało a po 2-3 latach zmiana polityki dywidendowej i dzielenie zysku po połowie na dywidendę i skup.
Uwaga, ważne - ostatni skup przeprowadzony był w formie umów cywilno-prawnych i nie wykluczam iż w tym roku tez tak tak będzie, taki skup wymaga wizyty u notariusza i nie może być przeprowadzany z rachunków IKE czy IKZE.

pprezes
0
Wysłane: 20 maja 2016 20:26:03
Dzisiaj Danks podał kilka komunikatów : raport roczny (zysk o 50.000 wyższy niż zakładałem), projekt walnego na którym m.in chcą odwołać z Rady Osińskiego (spec od funduszy ale dla mnie to akurat dobre info gdyż nie mam do niego przekonania) oraz podali jeszcze 2 komunikaty które są całkowitym dla mnie zaskoczeniem : pierwszy to prawdopodobny brak dywidendy a drugi to możliwość zainwestowania 6 mln w program Bridge Alfa i otrzymanie unijnego dofinansowania 24 mln.
Nie ukrywam iż ta inwestycja całkowicie jest niezgodna z celem ostatniej emisji akcji wg której miano zakupić 3 start upy które miały być dofinansowane po 400.000 każdy i starania się o dofinansowanie unijne po nawet 5 mln. Nie ukrywam iż liczyłem na realizację tej inwestycji oraz wypłatę dywidendy wraz ze skupem a wygląda na to że firma wyczyści się z większości kasy więc nie można liczyć na wypłatę dla akcjonariuszy. Dla inwestorów grających pod dywidendę i na krótki termin to jest zła wiadomość.
Dla inwestorów inwestujących długoterminowo we wzrost wartości firmy to dobra wiadomość gdyż uzyskanie dofinansowania na tak dużą kwotę może w przyszłym terminie dać dodatkowe zyski firmie i w połączeniu z osiąganymi wysokimi zyskami z dotychczasowej działalności może sprawić iż kurs akcji Danks mocno urośnie.
Mi w dzisiejszych informacjach zabrakło informacji czy aktualny jest nadal skup akcji który jeszcze zapowiadany był w grudniu 2015.

Ja trzymam akcje i nie zamierzam ich sprzedawać przez najbliższe 3 miesiące chyba że wcześniej kurs mocno urośnie do poziomów mnie interesujących a nie są to na pewno obecne poziomy. Jestem w stanie i poczekać długi czas na solidną stopę zwrotu.

W dniu dzisiejszym zakupiłem typowo spekulacyjnie (mogę nawet 100% stracić) za 1400 zł obligacje firmy Property Lease a skłoniło mnie kilka informacji, za 2 tygodnie jest ich wykup (3 mln ), firma dzisiaj poinformowała że uzyskała pożyczkę 2,5mln (zakładam że na wykup bo w raporcie kwartalnym prezes o tym wspominał) i patrząc na dane finansowe firmy to prawie bankrut i w związku z tym ceny obligacji były bardzo nisko i gdy firma wykupi obligacje to zarobek będzie około 250% w 2 tygodnie. Uznałem że ryzyko jest warte podjęcia.
Obecne spadki na giełdach są moim zdaniem okazją do zakupu na dłuższy termin dobrych spółek fundamentalnych, czekam na spadki Polwax, Delko, Odlewnie, iAlbatros, Briju, Intera Olt (IRL) , nie mam obecnie zbyt dużo wolnych środków (Danks duża pozycja) dlatego będą to zakupy po 1500 zł

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6