pixelg
Portfel fundamentalny prezesa - Indywidualne kroniki giełdowe - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6

Portfel fundamentalny prezesa

tratata
tratata PREMIUM
9
Wpisów: 1 005
Wysłane: 11 sierpnia 2016 08:07:57
Spokojnie, z takimi wynikami jeszcze będziesz milionerem. Pisz dalej, bardzo ciekawy portfel prowadzisz
Uwaga

Nie jestem ekonomistą ani finansistą, tylko zwykłym głupkiem który wierzy w teorie spiskowe i lubi sobie pogadać.
Kierowanie się moimi wpisami w jakichkolwiek decyzjach może mieć opłakane skutki.

pprezes
0
Wpisów: 203
Wysłane: 11 sierpnia 2016 17:54:05
Po zamknięciu rachunku IKZE postanowiłem kontynuować pokazywanie swoich transakcji giełdowych na nowootwartym IKE, dokonałem wpłaty w kwocie 12.000 zł 17.06.2016r. i w styczniu 2017r. zamierzam dopłacić kolejne 12.000zł. Obecnie moim celem jest zarabianie 20% rocznie a czy utrzymam rachunek do emerytury i zostanę milionerem to nie wiem i się na to nie nastawiam, niestety życie płata figle i mogę ponownie być zmuszony wypłacić środki, z IKE jest o tyle lepiej że można dokonywać częściowych wypłat wpłaconych środków bez likwidowania całego rachunku.
Jako że jest to poniekąd kontynuacja wcześniejszego wątku to zasady do przeczytania są w poniższym linku a szczególnie o ryzyku inwestowania na giełdzie i możliwości straty nawet wszystkich pieniędzy:
www.bankier.pl/forum/temat_fun...

Obecnie mój portfel przedstawia się następująco :
Danks - 5000 akcji po 1,05, oczekiwany wzrost w ciągu 12 m-cy to 20-200%, więcej o tej inwestycji w poniższym linku : www.bankier.pl/forum/temat_dan...
IRL - 250 akcji po 15,09 , oczekiwany wzrost w ciągu 12 m-cy to 20-30%, inwestycja już opisywana ale krótko o niej, jest to spółka wybitnie dywidendowa, wypłacająca między 70-100% zysk netto dla swoich akcjonariuszy, oczekiwana dywidenda w 2017 to 2,5-3zł co powinno dać stopę dywidendy w okolicach 15%, c/z 4,50, C/WK 2,75, C/P 0,42, bardzo ładny bilans, ładne przepływy operacyjne, spadające przychody związane ze spadkiem cen energii ale jako że jest pośrednikiem bez większego wpływu na zysk (taniej kupią i taniej sprzedadzą)
Onico - dzisiaj dokonany zakup w "terenie" więc nie do końca wszystko sprawdzone, 30 akcji po 116,34, oczekiwany wzrost w 12 m-cy to 25-100%, c/z 5,90 (reszta wskaźników po wprowadzeniu wyników), firma handlująca paliwami i gazem, w dzisiejszych wynikach pokazała bardzo mocny wzrost kwartalny zysku o 244 % do 9,33 mln, wzrost przychodów o 78% do 703 mln, bilans do przyjęcia ale nie zachwyca, przepływy operacyjne mocno ujemne a jest to w mojej ocenie związane z dynamicznym rozwojem firmy, spodziewam się nadal dynamicznego rozwoju tym bardziej że rząd wprowadza zmiany w paliwach (będzie potrzebne zabezpieczenie na 10 mln czy coś w tym stylu) które powinno ukrócić nielegalny handel paliwami i pozytywnie wpłynąć na Onico. 3 m-ce temu prowónywałem Onico z Unimotem i podobnie te firmy oceniłem a od tego czasu Unimot urósł o 120% więcej dlatego liczę że Onico będzie po tak świetnych wynikach odrabiać straty i mocno rosnąć, tym bardziej że inwestorzy lubią takie duże firmy. Uwaga - nie przejrzałem dużo wstecz raportów z firmy dlatego nie wiem czy szykują się jakieś emisje akcji czy zagrożenia dla inwestorów, jest to inwestycja głównie pod wskaźnik c/z oraz dynamiczne przyrosty zysków i przychodów.
Poniżej link do rachunku

http://i.imgur.com/xH7ervf.png

pprezes
0
Wysłane: 31 sierpnia 2016 22:07:54
Sierpień był dla mojego portfela dobry gdyż wartość nieznacznie wzrosła, a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000zł stan rachunku wzrósł o 11% i obecnie wynosi 13.536 zł. Tak jak się spodziewałem mało jest obecnie robionych transakcji ze względu na niskie saldo gotówki a większe przetasowania w portfelu zaczną się w styczniu do dopłacę środki na IKE.

Sukces miesiąca - zakup Onico i dynamiczny wzrost kursu w krótkim okresie, liczę że będzie to w tym roku koń pociągowy mojego portfela i dynamiczne wzrosty powinny być w okolicach wyników

Porażka miesiąca - brak

Przyszłość - na połowę września (jak znowu nie zmienią) przesunął się termin rozstrzygnięcia 24 mln dotacji i do tego czasu kurs Danksa może się lekko osuwać bo sprzedają zniecierpliwieni.

W publikowanych w tym miesiącu wynikach jest kilka które okazały się lepsze r/r i trzeba przyznać że reakcja rynku była mocna czyli wzrosty, wyniki spółek z mojego portfela zwykłego maklerskiego są dobre i zgodne z oczekiwaniami, bardzo ładnie Efekt i Delko, spekulacyjny Bowim zgodnie z prognozą, zawiódł Interaolt gdyż przyjąłem że w 2016 zyski będą o 25% niższe niż w 2015r. a są o 32%, tutaj na szczęście ratuje wysoka amortyzacja zakupionych wiatraków i na poziomie generowanie gotówki jest ok.
Kupiłem też 1000 akcji iAlbatros po 12,61 z myślą o trwającym skupie po 28,90, zakładam że skupią 15% i każda sprzedaż pozostałych akcji powyżej 10 zł da mi zysk - jest możliwe że sprzedam te akcje na rynku ale jak ktoś zapłaci mi w okolicach 13,20.

poniżej link do rachunku

http://i.imgur.com/bNIUKCY.png

pprezes
0
Wysłane: 1 września 2016 15:06:08
Bowim - kupno 950 akcji po 4,45, za 30% obecnego portfela, inwestycja do 6 m-cy, oczekiwany wzrost 10-50%. Spółka jest producentem wszelkiego rodzaju produktów stalowych. Kolejny kwartał Bowim pokazał bardzo dobre wyniki i opierając się na c/z zrobił się tani bo c/z 4,80. W pokazanych wynikach jest jednorazowy zysk z tytułu aktualizacji nieruchomości na 5 mln brutto co sprawia iż wyniki wyglądają lepiej niż są. Negatywne na wynik wpłynął kurs walutowy, obecnie jest korzystniejszy. Jednak jest wiele czynników że postanowiłem kupić akcje jak: wysoka amortyzacja, bardzo ładne przepływy, dobry okres dla branży dzięki wprowadzonym przez Unię cłom antydumpingowe na stal z Chin i Rosji, niższe koszty energii do produkcji, zmiany w Vat i ukrócenie firm wyłudzających (szacunki że 15-20% jest obecnie mniej firm), nowe rozdanie środków z unii na inwestycje, wyższe ceny stali o kilka % r/r. Liczę że wyniki 3 i 4 kw będą także lepsze i w połączeniu z obecnymi świetnymi wynikami za 1 i 2 kw dynamiki r/r będą mocne.

Uwaga - akcje IRL przeniosłem (sprzedałem) na zwykły rachunek maklerski aby zwolnić gotówkę na zakup Bowim, oczekuję większego potencjału wzrostu Bowim niż IRL. Obiecuję że jeżeli sprzedam akcje IRL to napiszę na forum.

pprezes
0
Wysłane: 30 września 2016 17:14:22
Wrzesień był dla mojego portfela słaby gdyż wartość jego spadła aż o 6% i obecnie wynosi 12.760 zł a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000zł stan rachunku wzrósł o 6% . Tak jak się spodziewałem mało jest obecnie robionych transakcji ze względu na niskie saldo gotówki a większe przetasowania w portfelu zaczną się w styczniu gdy dopłacę nowe środki na IKE.

Sukces miesiąca – przebicie przez Onico poziomu 137 zł co powinno przyspieszyć ustanawianie nowych historycznych szczytów

Porażka miesiąca – cofnięcie kursów Bowim i Danks

Przyszłość – czekam cały czas na rozstrzygnięcie dotacji 24 mln z Unii jakie może pozyskać Danks

Krótko jeszcze o moim zwykłym portfelu maklerskim z którego jestem zadowolony, udało mi się zarobić około 10 % i taki poziom chciałbym co miesiąc utrzymywać. Obecnie w tym portfelu posiadam (od największego zaangażowania) : Efekt, Astarta, Danks, Decora, Briju, Interaolt, Odlewnie, Vindexus, Onico, Wistil, Agroton, Celon Pharma.

poniżej zrzut ekranu

http://i.imgur.com/r9c9HJ5.png

pprezes
0
Wysłane: 10 października 2016 09:20:32
Dzisiaj dokonałem pewnych przesunięć w moim portfelu a mianowicie Bowim z IKE przeniosłem na zwykły rachunek maklerski a w druga stronę przeniosłem 125 akcji Efektu. Dokonałem tych zmian gdyż bardziej mi zależy na dobrym wyniki rachunku IKE a jestem przekonany że lepsze wyniki pokaże Efekt i kurs powinien mocno iść w górę, natomiast do Bowim nie mam 100% pewności że wyniki będą lepsze, dodatkowo na forum pojawiła się sugestia (osobiście w nią nie wierzę) że wyniki Bowim będą gorsze dlatego mam mniejszą pewność że Bowim urośnie (możliwy jest nawet spadek).
Obiecuję że w momencie sprzedaży na zwykłym rachunku akcji Bowim poinformuję o tym, do wyników (lub szacunków) zamierzam trzymać te akcje.
Obecnie w portfelu fundamentalnym mam akcje : 5000 Danks, 30 Onico, 125 Efekt.

Na zwykłym maklerskim mam akcje : 4funmedia, Agroton, Astarta, Arteria, Bowim, Briju, Celon Pharma, Danks, Decora, Efekt, Interaolt, Odlewnie, Onico, Vindexus, Wistil.

Dzisiaj szacunki przychodów podał Briju i jak dla mnie są fantastyczne, przychody w 3 kw wzrosły o 48% r/r aż o 67 mln i wszystko wskazuje że wyniki na poziomie zysku netto będą bardzo mocne.

pprezes
0
Wysłane: 17 października 2016 22:32:30
Dzisiaj jest to mój ostatni wpis na forum stockwatch.pl (nie przedłużam też abonamentu) z powodu sporu o spółce eonet ale nie tylko, głownie analityków/pracowników stockwatch.pl którym wydaje się że są najmądrzejsi i wszechrozumni.
Oczywiście portfel fundamentalny IKE nadal prowadzę ale wszelkie zmiany (kupno czy sprzedaż) będę podawał na forum bankiera pod poniższym linkiem

www.bankier.pl/forum/temat_fun...

Natomiast pod poniższym linkiem (jak jest dużo wpisów to otwieramy nowy wątek)piszę wraz z kilkoma inwestorami o naszych codziennych transakcjach, jak kupuję jakąś spółkę to też krótką analizę robie tej spółi, ponadto analizujemy rożne spółki itd, chętni mogą zaglądać

www.bankier.pl/forum/temat_re-...

Obecnie na IKE mam Onico, Danks, Efekt a na zwyklym rachunku maklerskim :Celon, 4FUNMEDIA, AGROTON, ARTERIA, ASTARTA, AVIAAML, BOWIM, BRIJU, DECORA, EONET, INTERAOLT, ODLEWNIE, VINDEXUS, WISTIL.

Żegnam i życzę minimum dwucyfrowych stop zwrotu - rocznych a nawet miesięcznychwave

pprezes
0
Wysłane: 31 października 2016 17:19:14
Wrzesień był dla mojego portfela bardzo dobry gdyż wartość jego wzrosła aż o 12,78% i obecnie wynosi 14.324 zł a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000 zł stan rachunku wzrósł o 19,36% . Poprzez niespodziewaną emisję akcje w Danks musiałem dokonać zmian na szybko w portfelu, sprzedałem wszystkie akcje Danks a zakupiłem (część przeniosłem ze zwykłego r-ku maklerskiego) akcje Aviaam Leasing.

Sukces miesiąca – zwycięzca może być tylko jeden, Onico, w dwa miesiące od mojego zakupu wzrósł o 75% i nie ukrywam iż liczę na więcej ale wszystko będzie zależało od wyników, jak mnie zawiodą to sprzedaję akcji, jak zaskoczą pozytywnie lub będą zgodne z oczekiwaniami to trzymam.

Porażka miesiąca – mocny spadek Danksa, jest to kolejny raz gdy niespodziewany ruch zarządu wprowadza dużą zmienność kursu, jest to kolejny mój zawód na tej spółce ale w ostatnich latach dobrze na niej zarobiłem i mam do niej sentyment to nie wykluczam iż w przyszłości kupię jego akcje.

Przyszłość – listopad to sezon wyników i powinno się dużo dziać w portfelu, szczególnie mocno oczekuję na wyniki Aviaam Leasing gdyż historycznie dla mnie jest duża rozpiętość oczekiwanych owyników: od 20 mln zysku kwartalnego do 70 mln (czyli 350% rozpiętości).

Z dniem dzisiejszym zamykam na forum bankiera i stockwatch.pl mój portfel fundamentalny IKE i jest to mój ostatni wpis na tych forach. Powodów jest kilka ale główny to oskarżanie mnie że jestem nieuczciwy (daję analizę firmy i w tym samym czasie sprzedaję jej akcje), jest to wierutna bzdura, otworzyłem się przed wszystkimi jak mogłem, pokazywałem na koniec stan konta z aktualnymi akcjami w portfelu (tego chyba żadna osoba prywatna nie robiła na żadnym forum czy blogu). Drugim powodem jest niespodziewana emisja akcji Danks, spotkała mnie krytyka za spadki, przepraszam wszystkich że nie przewidziałem iż firma mająca 8 mln gotówki która nie otrzymuje dofinansowania z UE a miała zainwestować wkład własny 6 mln, zamiast wypłacić część uwolnionej gotówki akcjonariuszom to wyciąga łapy do nich po więcej, jesto to dla mnie niezrozumiałem.

Łącznie na rachunkach najpierw IKZE a po likwidacji jego na rachunku IKE zarobiłem w tym roku ponad 60%, jest to więcej niż zakładane moje 20%. Wynik bardzo mnie cieszy gdyż WIG 20 w tym czasie spadł o 2% a rynek jest bardzo trudny, chyba najtrudniejszy od kilkunastu lat, niesprzyjająca polityka dla giełdy, okrojenie OFE i coraz mniej gotówki na rynku a bez niej trudno o wzrosty.

Co dalej ?

Oczywiście nie znikam z sieci a chcę dalej w niej istnieć i dzielić się moim doświadczeniem z innymi i pokazywać swoje transakcje wraz z analizami zakupionych akcji spółek. Założyłem swój autorski blog : http://analizyprezesa.blogspot.com/ oraz publiczny portfel online (prawie) www.biznesradar.pl/portfel/174... na których będę robił to samo co na forum bankiera, pisał analizy kupowanych spółek (postaram się to robić bardziej profesjonalnie), wymieniał się poglądami z uczestnikami bloga, prowadził publiczny portfel – tutaj jest zasadnicza zmiana bo nie będzie podziału na IKE i zwykły portfel, tylko będą one połączone, przez co analizy każdej kupionej spółki będą pełniejsze (obecnie pełniejsze byłe tylko w IKE) i będzie ich więcej. Możliwe iż nie jest jeszcze to ostateczny kształt bloga, na pewno są niedociągnięcia ale myślę że z upływem czasu będzie się zmieniał i rozwijał.
Zapraszam wszystkich chętnych do korzystania z mojego bloga http://analizyprezesa.blogspot.com/ obiecuję iż na każde wasze pytanie odpiszę (tak szybko jak to możliwe).

Osoby które straciły przeze mnie pieniądze i czują się oszukane czy zawiedzione to serdecznie przepraszam, nigdy nie było to moją intencją, pisałem zawsze o spółkach tak jak ja je widziałem (ich szanse i ryzyka), starałem się unikać spekulacji tylko szukałem bezpieczniejszych inwestycji często kosztem większych zysków.

Za dobre słowa – serdecznie dziękuję.

http://analizyprezesa.blogspot.com/

http://i.imgur.com/MgtkSRZ.png

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
163
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 10 502
Wysłane: 31 października 2016 17:29:38
17.10
pprezes napisał(a):
Dzisiaj jest to mój ostatni wpis na forum stockwatch.pl

Nie dziw się zarzutom :) Jesteś niesłowny :)

Wojetek
95
Wpisów: 5 171
Wysłane: 1 listopada 2016 22:01:02
Cytat:
Wrzesień był dla mojego portfela bardzo dobry gdyż wartość jego wzrosła aż o 12,78% i obecnie wynosi 14.324 zł a od otwarcia rachunku IKE 17.06.2016r. i wpłaty 12.000 zł stan rachunku wzrósł o 19,36% . Poprzez niespodziewaną emisję akcje w Danks musiałem dokonać zmian na szybko w portfelu, sprzedałem wszystkie akcje Danks a zakupiłem (część przeniosłem ze zwykłego r-ku maklerskiego) akcje Aviaam Leasing.

Raczej październik. Ale policzyłem sobie na "piechotę" z screenów i poza nazwą miesiąca się zgadza :). A na bloga z pewnością nie raz zajrzę. Pzdr.
Edytowany: 1 listopada 2016 22:01

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6