pixelg
STALPROD - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

STALPROD [STP]

AKTUALNY KURS: 121,20 zł (+2,71%) 03-04-2020 17:00
Masa
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 772
Wysłane: 25 października 2010 12:14:32 przy kursie: 406,00 zł
Jest tak jak piszesz tylko że kurs waha się w tych granicach już od września i owszem nie chce zejść poniżej tej bariery (z czego się cieszę) ale i nie ma siły aby się wybić w górę i wszelkie próby (a było ich parę) kończą się niepowodzeniem. Może ogłoszenie wyników za trzeci kwartał pomoże kursowi wejść na wyższy poziom. Zobaczymy. Ja osobiście traktuję tą inwestycję jako długoterminową ale jeśli po pół roku nic się nie zmieni to będę się zastanawiał nad dalszym sensem trzymania tych akcji.
Cytat:
Business and business every day :)

Zindo
Wpisów: 135
Wysłane: 25 października 2010 16:25:56 przy kursie: 406,00 zł

Wygląda na to że wahania są coraz mniejsze - następuje wygaszanie. Oczekuję ruchu... raczej w górę.

kliknij, aby powiększyć

Zindo
Wpisów: 135
Wysłane: 26 października 2010 14:51:56 przy kursie: 406,00 zł
Masa napisał(a):
Jest tak jak piszesz tylko że kurs waha się w tych granicach już od września i owszem nie chce zejść poniżej tej bariery (z czego się cieszę) ale i nie ma siły aby się wybić w górę i wszelkie próby (a było ich parę) kończą się niepowodzeniem. Może ogłoszenie wyników za trzeci kwartał pomoże kursowi wejść na wyższy poziom. Zobaczymy. Ja osobiście traktuję tą inwestycję jako długoterminową ale jeśli po pół roku nic się nie zmieni to będę się zastanawiał nad dalszym sensem trzymania tych akcji.

Wyniki mogą trochę rozruszać kurs... albo jakaś rekomendacja.

wkm3
Wpisów: 468
Wysłane: 26 października 2010 20:37:58 przy kursie: 406,00 zł
ceny materialów w górę, ceny stali w dół, popyt słabszy - czyli poczekamy na odbicie
- bardzo ciekawy art. na bloomberg.com o Arcelorze i rynku:

www.bloomberg.com/news/2010-10...

zwróćcie uwagę:
,,Steelmakers faced a surge in raw-material costs in the third quarter even as steel prices declined and demand weakened as countries ended economic incentives to buy new cars and Chinese consumption slowed. [b]Prices for iron ore, a steelmaking ingredient, almost doubled in the April quarter and gained more than 20 percent in the June-to-September period''

lechsie
Wpisów: 117
Wysłane: 7 listopada 2010 11:27:51 przy kursie: 385,00 zł
Czy mozna prosić WatchDoga o ocenę sytuacji na spółce.Wydaje się, że kończymu powoli trend spadkowy ale rekomendacje i sytuacja na spółce jest męcząca. Przestali odpowiadac na maile i generalnie polityka informacyjna siada. Nie wyglada to ciekawie jak na ta spółkę ,która uchodziała za wzór zyskownosci ,rentowności i przejrzystości. Czy aby coś się nie zmieniło?

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 558
Wysłane: 7 listopada 2010 11:45:32 przy kursie: 385,00 zł
Raport już 10 listopada, wtedy się zajmiemy Stalkiem. O, cena jakby znormalniała.

Zybek
Wpisów: 2
Wysłane: 10 listopada 2010 18:36:46 przy kursie: 386,00 zł
Raport stalka 3Q
Raport nie nastraja optymistycznie. Jednak rekomendacje z DM'ów jak i listopadowa decyzja ING o "sprzedaj" dla stalka były właściwe. Akcje dla wytrwałych.

lechsie
Wysłane: 10 listopada 2010 19:16:25 przy kursie: 386,00 zł
Wydaje się, ze ostatnie wydażenia sie potwierdziły. Jednak wycena uwzglednia pogorszenie się sytuacji.Jednak brak komentarzy i brak odpowiedzi na maile do spółki sugerują ,że sytuacja nie szybko sie poprawi. Niby jest juz tanio nawet bardzo ale może byc jeszcze taniej.Finansowo wyglada dobrze ale jesli bedzie dalej spadek blach i wzrost cen wsadów to może być niewesoło.A jak bedzie?Spółka powinna się okreslić co do strategii ,planów i szans. Bez tego nie bedzie dobrze.

wkm3
Wysłane: 10 listopada 2010 21:37:40 przy kursie: 386,00 zł
już myślałem, że sam zostałem na stalku a tu jednak pojawiają sie komentarze, trafne czekamy na informację ze spółki - stalek zdążył z rozbudową mocy prod. na ...szczyt kryzysu - powoli inwestycje będą ruszały więc w długim okresie będzie dobrze, tylko jak długim...wave

radeks
Wpisów: 7
Wysłane: 10 listopada 2010 21:43:29 przy kursie: 386,00 zł
Przychody wzrosly o 22mln w w porownaniu do 3Q 2009 natomiast zysk tylko 17,5mln w porownaniu do 74,9mln. Zastanawiam sie co jest tak kosztochlonne w spolce ?. Poczekam na analize eksperta.

Kasia Stefanska
Wpisów: 1 238
Wysłane: 11 listopada 2010 01:36:58 przy kursie: 386,00 zł
Omówienie wyników spółki STALPRODUKT za 3 kwartał 2010 roku

Stalprodukt zajmuje się zasadniczo produkcją blach. Jego głównym kosztem i najgorętszym tematem na forum tej spółki są światowe ceny blach transformatorowych. Niestety na pytanie, jak te ceny będą się kształtować, nie jestem w stanie odpowiedzieć.

www.stockwatch.pl/gpw/stalprod... – pod tym linkiem tradycyjnie wszelkie najważniejsze informacje, w tym wskaźniki i wykresy

Spadek przychodów w porównaniu do 2q2010 był niewielki, bo wyniósł 4%. W odniesieniu do 3q2009 mamy już przyrost o 5%. Co jest jednak dużo ciekawsze i zostało już na forum zauważone, dużo gorzej prezentuje się marża brutto. W analizowanym kwartale mamy zaledwie 13% w porównaniu do 28% rok wcześniej. A przecież blachy miały być wysokomarżowe.

Wszystko to jest odzwierciedleniem 3 czynników: wzrostu sprzedaży ilościowej przy jednoczesnym spadku cen oferowanych produktów o 30% i jeszcze istotnego wzrostu cen materiałów. Ten ostatni, czyli wzrost cen materiałów, był bardzo wysoki i nie mógł być przełożony na ceny sprzedaży, bo spadłaby znacznie sprzedaż ilościowa. Te czynniki dotyczyły obu najważniejszych segmentów działalności, czyli blach i profili. W związku z tym, mimo iż przychody oscylują wokół poziomów z ostatnich 2 lat, to zysk na działalności operacyjnej jest najniższy od długiego czasu. Widać więc, że sytuacja makroekonomiczna w zakresie kształtowania się tego rynku nie jest dla spółki korzystna.

Cały czas bezpieczna jest sytuacja finansowa Stalproduktu. Spółka praktycznie nie korzysta z finansowania zewnętrznego. W bilansie widoczne jest zwiększenie się zaangażowania w kapitał obrotowy skutecznie zmniejszany wzrostem zobowiązań handlowych. Dlatego spółka utrzymuje bardzo wysoką płynność mimo dokonywanych inwestycji i wypłacanej dywidendy. Wydatki na środki trwałe przewyższają amortyzację, więc spółka dba o odnowienie parku produkcyjnego. Mamy zysk, więc rosną aktywa netto. WK na 1 akcję wynosi już ponad 200 PLN – dokładnie 211,44 PLN. Spółka jest bezpieczna, więc faktycznie nie padnie przy tak prowadzonym zarządzaniu.

Wskaźnikowo Stalprodukt wydaje się być optymalnie wyceniony. Tak w każdym razie wskazują wskaźniki stockwatchowe. Niestety wyniki tego kwartału nie przyczynią się do wzrostu kursu akcji. Trzeba czekać na odbicie na rynkach światowych.

Powyższa treść przez 30 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

wkm3
Wysłane: 16 listopada 2010 21:12:39 przy kursie: 352,00 zł
mamy jakieś info na temat projekcji dla cen stali? a wszczególności blach? gdzie śledzicie ceny stali w Europie?

wkm3
Wysłane: 27 listopada 2010 22:52:27 przy kursie: 314,50 zł
Inwestuję fundamentalnie, technikę znam tyle o ile, jednak otwierając 10 letni wykres wygląda mi to na zbliżanie się do linii szyi?, przebicie tego poziomu i tred w zmniejszającej się zyskowności może dać nam ładny wodospad, byle nie podobny do ...BOMiego:)Pray - negatywny trend w cenach stali może tu dopełnić dzieła, dobrze że wstrzymałem się z zapowadanym kilka tyg. temu dokupieniemd'oh!. Pozytyw jest taki, że przy negatywnych scenariuszach makro, osłabienie PLN wspiera dochodowość. W długiej perspektywie energetyka ze swoimi projektami ruszy mocno, tylko do tego czasu możemy mieć tu ładną ,,kiszonkę'' bo moce prod. zwiększone a nowych kontraktów w core business brak
Edytowany: 27 listopada 2010 23:01

lechsie
Wysłane: 4 grudnia 2010 09:08:38 przy kursie: 314,90 zł
Niestety ja pozbyłem sie sporego pakietu w przedziale 400 do 350 gdyz w/g moich informacji cena blach w najblizszym półroczu będzie dalej spadać i niestety dalej spada. tak więc po III kwartale szans na zmiane trendu nie ma.Teraz niestety czekamy na cenę w poblizu 200 zł i to w tym wszystkim nie jest najgorsze tylko to, że w najblizszym czasie totalny brak perspektyw to jest najgorsze. w aktualnej sytuacji zakup powyżej wartości księgowej wydaje się nieuzasadniony ale warto obserwować bo spółka zdrowa mocna fundamentalnie tyle że bez perspektyw w najblizszym roku ale jeśli się coś zmieni to...ale póki co do zobaczenia na forum za pół roku.

wkm3
Wysłane: 4 grudnia 2010 14:28:54 przy kursie: 314,90 zł
zgadzam się, ale jakoże założyłem że trzymam stalka średnioterminowo zacisnę zęby i czekam:) na zmianę trendu i start inwestycji energ dla których stalek produkuje blachy, kwestia czasu, osłabienie pln trochę poprawi dochodowość ale bez nowych inwestycji i dużych zamówień energetyki marże będą leciały w dół.

Pinki
Wpisów: 249
Wysłane: 9 grudnia 2010 12:16:28 przy kursie: 296,80 zł
doczekaliśmy się 300 zł na Stalku i pytanie co dalej Think

Dawno takiej ceny tu nie było a może być jeszcze taniej.
Co do cen stali to przyjdzie czas że trend się odwróci i wtedy perspektywy spółki rynek powinień zupełnie inaczej wyceniać.

wkm3
Wysłane: 9 grudnia 2010 18:39:27 przy kursie: 296,80 zł
czyli dobrze czytam, że ożywienie dotyczy jednynie rynków finansowych/ uslg nie produkcji przemysłowej? no ciekawy dylemat czy i kiedy dokupić, osobiście czekam aż jeszcze trochę wzrośnie ZUK i ze 100% zysku planuję ,,zaspekulować''... na stalku, oczywiście o ile plan ZUKowy się powiedzie, na razie jestem 70% do przodu, interesują mnie wykonawcy dla energetyki w tym Stalek - duża część core business i rozbudowane moce prod w szycie kryzysu (ale za własne środki!) idzie dla energetyki, dlatego będę tu cierlpiwy.
Edytowany: 9 grudnia 2010 18:41

lechsie
Wysłane: 10 grudnia 2010 08:06:34 przy kursie: 296,80 zł
Pinki napisał(a):
doczekaliśmy się 300 zł na Stalku i pytanie co dalej Think

Dawno takiej ceny tu nie było a może być jeszcze taniej.
Co do cen stali to przyjdzie czas że trend się odwróci i wtedy perspektywy spółki rynek powinień zupełnie inaczej wyceniać.

Niestety nie nastąpi to wcześniej niz za pól roku .Dlatego cena nawet 200zł jest realna bo za Q1 moze być nawet strata.Nestety brak nadziei na I półrocze

wkm3
Wysłane: 12 grudnia 2010 19:40:38 przy kursie: 286,10 zł
Silne strony stalka opisywaliśmy wielokrotnie, myśę, że to co śledzimy przy takich spadkach na solidnym przedsiębiorstwie to jak sobie radzi ze swoimi slłabymi stronami:
1/ uzależnienie od koniunktury budowlanej i przemysłowej - chyba to obserwujemy obecnie, radzi sobie średnio przy zwiększonych znacznie mocach prod. no cóż za simensa elektrowni stalek nie postawi, musi czekać na powrót inwestycji, nie podoba mi się brak info o nowych kontraktach.
2/ duża koncentracja zyskowności na blachach transformatorowych - wysokomarżowy biznes kierowany do zasobnych w cash odbiorców, jednak podatny na cykliczność, któreą jak na razie niedoszacowałem:pirate

Osobiście oparłem wejście w stalka o fakt, że koncentracja dotyczy dostaw dla energetyki - branży z wysoką zyskownością i dużymi inwestycjami.

Moment gdy produkcja przemysłowa i budowlana nabiorą pozytywnego trendu wydaje się być momentem gdy satlek odbije, tak przynajmniej prawdopodobnie myślą analistycy w fundach, ja tam zaryzyskowałem wcześniej i niebawem planuję dokupić idąc za podpowiedzią Warrena Buffeta: ,,Czas jest przyjacielem znakomitego przedsiębiorstwa, a wrogiem miernego'' occasion7

jtb
Wpisów: 239
Wysłane: 12 grudnia 2010 21:56:19 przy kursie: 286,10 zł
Ja zgodnie z innym powiedzeniem Buffeta 'Drżyj, gdy inni są zachłanni. Bądź zachłanny, gdy inni drżą', przymierzam się do wejścia w STP od chwili zejścia kursu poniżej 300pln . Jednak po przeczytaniu sobie ostatniego sprawozdania, rekomendacji millennium (w sumie niewiele tego) postanowiłem jeszcze poczekać. Jako zwolennik uśredniania długoterminowego na spadkach zacznę skromnie gdy zejdziemy do okolic 250pln. Jak nie dojdzie do tego poziomu to poprostu sobie odpuszczę. Na tygodniowym wygląda dla mnie zbyt mocno pro spadkowo by teraz wchodzić.

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11