pixelg
STALPROD - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

STALPROD [STP]

AKTUALNY KURS: 127,00 zł (+0,00%) 27-03-2020 17:00
Robson128
Robson128 PREMIUM
Wpisów: 117
Wysłane: 21 stycznia 2011 15:25:35 przy kursie: 319,00 zł
Witam.I powinniśmy zobaczyć 2 z przodu , np. 230zł.To byłaby dobra cena zkupu,przy obecnej i jeszcze ok 7 miesięcznej bryndzy na tym rynku.Do góry będzie szła "stalówka" infrastrukturalna / kasa na drogówkę,dalej stadiony,hotele pod EURO 2012 itp/,już zacierają ręce hurtownicy.Pozdro

wkm3
Wpisów: 468
Wysłane: 21 stycznia 2011 16:06:34 przy kursie: 319,00 zł
a marże operacyjne jakie są na infrastr. stali? + czy oddane w 2010 r. nowe moce prod. nie mogą obslużyć u stalka tej działki? np. barierki/ autostrady - solidny wzrost w ostatnich raportach tej działki? Projekty energ. wydłużają się/ wiele z nich poczeka z decyzją na pewno minimum do połowy roku do decyzji w sprawie emisji CO2, więc uwaga dot. jaśniejszych perspektyw dla infrastrukt. stali jak najbardziej trafna.

lechsie
Wysłane: 21 stycznia 2011 20:29:31 przy kursie: 319,00 zł
Niestety za mało jesteś asertywny ja pytałem i mnie odpowiedział dlatego pozbyłem sie stalka.Ale było to 2 miesiące temu więc może coś się zmieniło. Ocena perspektyw nie jest informacją poufną więc musisz byc bardziej asertywny zwłaszcza, że chodzi tu o Twoje pieniądze które tracisz trzymając stalka.Masz prawo wiedzieć jakie są perspektywy twojej spółki i nie możesz bac się o to pytać.Więcej nawet wolno Ci pojechac do spółki i ją oglądnąć.Jesli nie udzielą Ci informacji maja takie prawo ale Ty masz tez prawo pozbyć sie takiej spólki i niech sami sobie inwestują.Co by nie powiedziec stalek jest dość uczciwy pod tym wzgledem więc nie bój się pytać nawet o najtrudniejsze sprawy/no chyba, że zapytasz o wynik za q4 to na pewno Ci nie odpowiedzą:)/.Co do Twojej sugestii o przekierowaniu produkcji na barierki drogowe itp itd.to trochę naiwne i niedorzeczne.Cena stalka wynikała z niesamowitej rentowności produkcji blach transformatorowych.Gdyby nie mieli blach transformatorowych lub ich rentowność była podobna jak innych produktów stalowych wycena stalka miałaby z przodu jedynkę.Tak więc nie jest to takie proste.

wkm3
Wysłane: 21 stycznia 2011 20:50:41 przy kursie: 319,00 zł
,,ja pytałem i mnie odpowiedział'' - Trochę rozczuliłeś mnie lechsie tym że dział PR objawił Tobie ocenę perspektywy ... i tak będziesz pisał do Borka, Oila pytał i inwestował zgodnie z tym co Tobie powiedzą, OK rozumiem. Ja potrzebuję indeksu, który mniej więcej koreluje ze światowymi cenami stali i będę podejmował samodzielne decyzje, na pewno nie z kwartału na kawartał. Przykładam średnią wagę do subiektywnej oceny perspektyw wyrażanych przez firmę/ artykułów sponsorowanych i wywiadów z prezesami. Bardziej interesuje mnie bilans tej spółki, umiejętności i to jak sobie radzi w kryzysie, sprzedam jak będzie dawno po kryzysie, być może wtedy gdy napiszesz że kupujesz:)

Troszkę się nie zrozumieliśmy, nie sugerowałem żeby stalek przekiewowywał prod. - na czas gdy opóźnione są inwestycje spokojnie może zarabiać takie marże jak w biznesie infrastrukturalnym.

Ja sobie spokojnie poczekam na stalku/ nigdzie się nie spieszę, jeśli chodzi o tą firmę a bynajmniej nie zamierzam sprzedawać stalka w obecnej fazie cyklu koniunkturalnego/podobnie w obecnej fazie patrząc na wykres cen stali w długim okresie np. na lme.com
Edytowany: 21 stycznia 2011 20:59

Robson128
Robson128 PREMIUM
Wysłane: 22 stycznia 2011 09:54:11 przy kursie: 319,00 zł
wkm3...Pamiętaj o tym,że obecny cykl koniunkturalny na giełdach jest wywołany SZTUCZNIE,poprzez drukowanie pustych pieniędzy w USA,Eurolandzie i Japonii.Wszystko to powoduje wzrost inflacji,a tym samym zminiejszenie rentowności obligacji.Te czynniki są jak bomba z opóźnionym zapłonem,dlatego w tym kwartale może być duża korekta na giełdach i takie spółki jak STALEK będzie można kupić poniżej C/WK <1.Czego sobie i innym życzę,ponieważ obserwuję firmę i mam zamiar kupić jej akcje.Pozdro
Edytowany: 22 stycznia 2011 09:55

wkm3
Wysłane: 22 stycznia 2011 10:58:33 przy kursie: 319,00 zł
ja się w pełni zgadzam, po prostu szukanie lokalnych dołków i górek zostawiam tym którzy wierzą, że trafią i taką skuteczną zdolność posiadają/ maja na nią czas. Kupiłem stalka w kryzysie i sprzedam gdy będziemy mieli przegrzanie koniunktury, ale nie papierowej ale produkcyjnej/ gdy ceny stali będą zbliżały się ku szczytom. Oczywiście, że teraz Stalek jest w atrakcyjniejszej cenie niż pół roku temu/ bo ma niższe wyniki i w najbliższym miesiącach stalek również może mieć cenę atrakcyjniejszą - zależy w pełni od cen stali - stąd moje zainteresowanie nimi. Być może popełnię jeden z błędów i dokupię, gdy zobaczę jak wieszczą niektórzy 2 lub 1 z przodu ponieważ podoba mi sie to przedsiębiorstwo i podobają mi się standing finansowy jego głównych odbiorców + perspektywy inwestycyjne tychże odbiorców. Różnię się troszkę horyzontem inwestycji/ zdaję sobie sprawę, że takich którzy kupowali stp pod inwestycje energetyczne jest wielu i kupowali i rok temu i dwa i 3...jednak do czerwca będa rozstrzygnięte ważne decyzje dot. emisji co2 blokujące inwestycje w energetyce.
Edytowany: 22 stycznia 2011 11:02

Robson128
Robson128 PREMIUM
Wysłane: 22 stycznia 2011 14:11:38 przy kursie: 319,00 zł
Poniżej 2ki to nie zobaczymy,ale poniżej 3 na bank.Też jestem zainteresowany zakupem Stalka w cenie 220-250 zł,może mi się uda.Widzimy co się już dzieje na akcjach hurtowników i producentów stali:Drozapol,Zastal,Stalprofil itp.Ceny produktów stalowych idą w górę,jest to branża,która wiele na obecnej mini-hossie nie zyskała zbyt wiele i wraca do łask.Pozdro.

wkm3
Wysłane: 25 stycznia 2011 08:49:23 przy kursie: 312,30 zł
,,Perełek warto szukać wśród spółek wydobywczych, stalowych, motoryzacyjnych oraz z branży pomiarowej.''
,,Mniejsze spółki przemysłowe mogą dużo zyskać na fali inwestycji i mocno poprawić wyniki w porównaniu z ostatnimi latami. Elementem ryzyka są rosnące ceny surowców, które mogą wpływać na wzrost kosztów — mówi Wojciech Dąbrowski, analityk DM''

www.pb.pl/2/a/2011/01/25/Spolk...

lechsie
Wysłane: 26 stycznia 2011 07:45:25 przy kursie: 303,40 zł
wkm3 napisał(a):
,,ja pytałem i mnie odpowiedział'' - Trochę rozczuliłeś mnie lechsie tym że dział PR objawił Tobie ocenę perspektywy ... i tak będziesz pisał do Borka, Oila pytał i inwestował zgodnie z tym co Tobie powiedzą, OK rozumiem. Ja potrzebuję indeksu, który mniej więcej koreluje ze światowymi cenami stali i będę podejmował samodzielne decyzje, na pewno nie z kwartału na kawartał. Przykładam średnią wagę do subiektywnej oceny perspektyw wyrażanych przez firmę/ artykułów sponsorowanych i wywiadów z prezesami. Bardziej interesuje mnie bilans tej spółki, umiejętności i to jak sobie radzi w kryzysie, sprzedam jak będzie dawno po kryzysie, być może wtedy gdy napiszesz że kupujesz:)

Troszkę się nie zrozumieliśmy, nie sugerowałem żeby stalek przekiewowywał prod. - na czas gdy opóźnione są inwestycje spokojnie może zarabiać takie marże jak w biznesie infrastrukturalnym.

Ja sobie spokojnie poczekam na stalku/ nigdzie się nie spieszę, jeśli chodzi o tą firmę a bynajmniej nie zamierzam sprzedawać stalka w obecnej fazie cyklu koniunkturalnego/podobnie w obecnej fazie patrząc na wykres cen stali w długim okresie np. na lme.com

Sorki mozesz sie śmiać Twoja sprawa ale ja naprawdę sprzedałem stalka bo nie mam zamiaru siedzieć przez minimum pół roku na spółce, która nie rokuje.I to wiem.Troche przesadziłes z oilem czy boryszewem,gdyż inwestyceje w spółki tych panów mnie nie interesują więc nawet ich nie analizuje.Przykro mi mówić ale mam wrażenie ,że na siłę chcesz usprawiedliwiać swoją inwestycje w stalka. Życzę Ci ,żeby odbił ale pamietaj, że posiadając akcje nigdy nie jesteś obiektywny.W tym co napisałeś jedno jest bezsprzeczne to, ze dobrze by było zebyś mógł bezpośrednio widzieć notowania blachy transformatorowej.Niestety to nie miedź.

wkm3
Wysłane: 28 stycznia 2011 18:36:59 przy kursie: 306,00 zł
lechsie ja się nie śmieję/ jak na razie zrobiłeś dobrze, gentelmani o faktach nie dyskutują - stalek leci a zarobić można na byle jakich spółkach z byle jakimi bilansami czasem wątpliwymi perspektywami. Zamierzam przećwiczyć na stalku ,,buy and hold'' - jezeli już taka strategia to na spółce z takim bilansem. Drugi fakt jest taki, że nie rozumiem cen blachy nadal, wiem że nic nie wiem, trzymam stalka pod mocny bilans, brak zadłużenia i perspektywy energ., jak na razie jestem w błędzie ale trzymam się tego buy and hoooooooold...

wkm3
Wysłane: 28 stycznia 2011 19:04:23 przy kursie: 306,00 zł
Karad podawał wcześniej index blachy krzemowej w Szanghai/ uaktualnię, jeżeli ktoś jest zainteresowany:

Wysłane: 7 kwietnia 2010 22:25:43 przy kursie: 469,50 zł news.alibaba.com/article/detai...

aktualne ceny: news.alibaba.com/article/detai...

ceny stali w szanghai systematycznie wzrastają, stalek po spadkach kisi się - brak korelacji.

nawrot
Wpisów: 2
Wysłane: 15 lutego 2011 19:06:35 przy kursie: 298,00 zł
mam pytanie dlaczego cena blach nie odbija sie pozytywnie na akcje

wkm3
Wysłane: 19 lutego 2011 20:19:08 przy kursie: 297,50 zł
,,Według specjalistów wypowiadających się dla Financial Times stal może w tym roku podrożeć nawet o 66 proc. Byłby to drugi największy roczny wzrost tych cen od 70 lat. Dla porównania w 2004 roku ceny te zwiększyły się o 70 proc.''. Podaję źródło: www.puds.pl/aktualnosci/wiadom...
+ index cen stali po prawej stronie obok artykułu, dla ,,niedobitków stalkowych''wave
+PLN nadal słaby, kto wie może dożyjemy odbicia po wynikach Q1/11 czyli w ... majuAngel
Edytowany: 19 lutego 2011 20:34

akkilles
Wpisów: 82
Wysłane: 1 marca 2011 11:20:28 przy kursie: 255,50 zł
No i krew się polała po wynikach. Macie jakieś komentarze co do raportu?

pietiap
Wpisów: 22
Wysłane: 1 marca 2011 13:00:08 przy kursie: 255,50 zł
mamy
ładnie wdupiłem

lepszy byłby komentarz zarządu do wczorajszych wyników

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 924
Wysłane: 4 marca 2011 00:35:45 przy kursie: 264,00 zł
Omówienie sprawozdania za IV kwartał 2010r Stalprodukt S.A

Niestety to był kolejny słaby kwartał dla spółki. O ile jeszcze wzrost przychodów wygląda przyzwoicie, to już przyrost zysku bardzo źle. Stalprodukt zaraportował 444 miliony przychodów czyli 7,6% więcej niż w tym samym kwartale roku ubiegłego. Niestety marża brutto na sprzedaży spadła z 24% do 11,4, tym samym uniemożliwiając spółce osiągnięcie przyzwoitego wyniku. Zysk brutto na sprzedaży wyniósł 50,5 miliona i był dwukrotnie mniejszy od raportowanego przed rokiem.

Spółka osiąga przychody w zasadzie tylko w dwóch segmentach, blach elektrotechnicznych oraz kształtowników stalowych. Pierwszy z segmentów ma znacząco większą rentowność od drugiego. Zatem zysk brutto na sprzedaży zależy od udziału segmentu w przychodach oraz jego rentowności.

Segment blach jest kluczowy dla spółki. Historycznie osiągała w nim nawet 60% rentowności. Drugi segment jest a właściwie był zupełnie nie istotny. Jeszcze rok temu przychody mogły szaleć, byle zachować podobne z segmentu blach transformatorowych i nie stracić tam rentowności.

Kluczowe znaczenie tego segmentu jest dobrze widoczne na wykresach:

Segment blach elektrotechnicznych:

kliknij, aby powiększyć

Segment kształtowników salowych:

kliknij, aby powiększyć

Tak naprawdę segment kształtowników zaczął odgrywać rolę dla wyniku dopiero w pierwszym półroczu tego roku, co związane było ze wzrostem rentowności oraz przychodów.

Widać to także na poprzednich wykresach, ale zamieszczę jeszcze wykres samej rentowności:

kliknij, aby powiększyć

Który segment jest jakiego koloru chyba nie trzeba tłumaczyć.

Z zamieszczonych obrazków widać pewne bardzo niekorzystne zjawiska. Od ponad dwóch lat spada marża w segmencie blach transformatorowych. Przychody w zasadzie też, ale nie aż tak bardzo,. Prawdopodobnie związane jest ze zwiększonym wolumenem sprzedaży. Na to wskazują rosnące koszty sprzedaży. Spółka próbuje nadrobić braki w marży wolumenem, tym bardziej że całkiem niedawno zwiększyła swoje moce produkcyjne.

Segment kształtowników zwiększa coraz bardziej udział w przychodach. Jako mniej rentowny segment, bardzo niekorzystnie wpływa na ogólną marżę. Jeszcze do połowy roku wydawało się, że rosnące ceny stali na rynku podniosą marżę na profilach, ale III kwartał przyniósł pod tym względem pewne rozczarowanie, które teraz zostało tylko potwierdzone.

To w zasadzie najważniejsze do oceny spółki. Akcjonariusze zdążyli się już niemal przyzwyczaić to faktu, że zysk brutto na sprzedaży trzeba obciążyć kwotą 30 milionów +/-10%, odjąć podatek i mamy zysk netto. Spółka była poukładana jak w zegarku. Jeśli w górę poszły koszty sprzedaży to coś się znalazło w pozostałej działalności operacyjnej, aby poprawić wynik. Niestety w tym kwartale takiego gratisu nie było, a wyższe koszty sprzedaży spowodowały wzrost obciążeń innych niż własne ponad wspominaną granicę 33 milionów. Nie dużo, bo 2 miliony, ale wyszły. Zabrakło narzędzi do poprawienia wyniku. Jeśli tendencja do poprawiania wolumenem zysku brutt na sprzedaży się utrzyma to akcjonariusze będą musieli się przyzwyczaić do nowych obciążeń operacyjnych.

Na pogorszenie sytuacji wskazują także przepływy operacyjne. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów były ujemne. Gotówka utknęła w zapasach i należnościach. Co prawda cykle rotacji szczególnie się nie pogorszyły(wzrost o dwa dni do poziomu 75 w przypadku zapasów, i wzrost o jeden dzień do poziomu 53 w przypadku należności), ale kwotowo zapasy są większe w porównaniu do sytuacji przed rokiem o ponad 30%. Pokazuje to pewne problemy z efektywnością.
Przepływy z działalności inwestycyjnej były jak zawsze ujemne. Stalprodukt dba o odnawianie zdolności produkcyjnych, a nawet je trochę rozwija. Kredytów jak zwykle nie ma, a bilans jest prosty i nie ma się do czego czepiać.

Stalprodukt mimo obecnych kłopotów to nadal bardzo bezpieczna i wydaje się, że dobrze zarządzana spółka, której bardzo popsuło się otoczenie rynkowe. Najważniejszym pytaniem dla posiadacza akcji powinno być na ile te warunki są trwałe. Blachy transformatorowe są dość specjalistyczne. Oczywiście w związku z kryzysem osłabło tempo inwestycji i konsumpcji, co jest czynnikiem cyklicznym, ale trzeba się zastanowić czy nie stało się coś jeszcze. Nie w samej spółce, ale otoczeniu. Być może konkurenci są w stanie produkować taniej? Może ktoś znalazł lepszą technologię? Na razie o tym nie słychać, ale trzeba mieć rękę na pulsie.

Automatyczne wyceny: www.stockwatch.pl/gpw/stalprod...
wskazują na przewartościowanie. Rynek przykłada premię do wartości księgowej spółki rzędu 25%, definiując tym samym potencjał ewentualnego spadku. Wycena rentą wieczystą i metodą zysków dodatkowych jest mniejsza od wartości księgowej. Na potencjał wzrostu wskazują mnożniki, ale branie ich pod uwagę jest nierozsądne. Po prostu nie ma takiej drugiej spółki, o takim modelu działania, więc nie ma do czego jej porównywać. Potencjał spadkowy może się zrealizować jeśli w segmencie stali transformatorowej nie nie odnotuje się poprawy rentowności. Wystarczy jednak aby spółka zanotowała rentowność w tym segmencie z pierwszego półrocza, a wycena powinna skoczyć w okolice 2,3 mld złotych bez uwzględniania zysku brutto za sprzedaży w segmencie kształtowników. Tak niewiele, ale trzeba marży dwukrotnie większej od zanotowanej obecnie.

Powyższa treść przez 60 dni była zarezerwowana tylko dla osób posiadających abonament.

wkm3
Wysłane: 4 marca 2011 20:44:10 przy kursie: 264,00 zł
a do jakich spółek i ich wyników porównywać powinniśmy Stalka? myślę o konkurentach z innych rynków - w segmencie blach transformatorowych.

Rozważając otoczenie spółki: popyt inwestycyjny sam nie wiem jak długo potrwa tu jeszcze marazm/ może potrwać, dodajmy do tego niejasności dot. warunków do rozpoczęcia odkładanych inwestycji energetycznych w Polsce.

Jednak, co z tego jeżeli ruszy nawet popyt jeżeli mamy duży nadmiar podaży - wszyscy będą chcieli zapełnić zwiększone moce prod. / ci którzy finansowali capex kapitałem z zewnątrz będą jeszcze bardziej skłonni do zwiększania wolumentów nawet kosztem marż.

Analizując konkurentów chaciałbym spojrzeć na zyskowność, jej trend i strukturę zadłużenia + jak finansowane było zwiększenie mocy prod - tym zajmę się chętnie, czekam na podpowiedzi co do bezpośrednich konkurentów? Chciałbym sobie popatrzeć na konkurentów i zastanowić się na ile trwałe jest niekorzystne zewnętrzne otoczenie o którym pisze anty teresa i ile może zająć zmiana niekorzystnych trendów/ przy dużej nadpodaży produkcji...

Ktoś na tym forum pisał, że emocjonalnie jestem ,,zżyty'' z STP i szukam na siłę pozytywów/ staram się z tym walczyć:) jadnak nagle - ujeme przepływy operacyjne to już jeśli chodzi o mnie poważna sprawa. Ćwiczę na stalku buy and hold na dłuższy termin ale ujemne przepływy operacyjne wystawiają mnie tu na ciężką próbęd'oh!

Palpalain
Wpisów: 3
Wysłane: 6 marca 2011 13:57:06 przy kursie: 264,00 zł
Dla zainteresowanych napisałem do spółki z takim zapytaniem

Spółka od dwóch kwartałów komunikuje że uzyskane średnie ceny zbytu blach transformatorowych są o ponad 30 % niższe niż w roku 2009 a znaczący wzrost cen materiałów wsadowych nie był możliwy do przeniesienia na cenę wyrobu gotowego w przypadku profili .Czy jest jakakolwiek szansa na to,że te tendencje odwrócą się w najbliższym czasie

A tu jest odpowiedź spółki

Są pewne sygnały wskazujące na to, że I półrocze 2011 r. będzie ostatnim okresem spadku cen blach transformatorowych i że trend ten może wkrótce ulec odwróceniu. Ok. 2 tygodni temu ukazała się informacja (serwis: www.steelguru.com) mówiąca o tym, że dwaj chińscy producenci blach wprowadzili na początku br. podwyżki cen blach transformatorowych, zapowiedziano również dalsze podwyżki na marzec. Zakłada się, że łączny wzrost ceny w okresie styczeń-marzec br. wyniesie w przypadku jednego z tych producentów 134 USD. Sytuacja w Chinach, który jest największym rynkiem blach transformatorowych, wpływa na poziom cen na innych rynkach, stąd można ostrożnie oczekiwać podobnych zachowań w odniesieniu do innych producentów blach. W segmencie profili I kw. tego roku powinien przynieść wyraźną poprawę m.in. z powodu wzrostu cen blach gorącowalcowanych, które – z uwagi na ich wysoką dynamikę - są przenoszone na bieżąco na ceny wyrobów gotowych oraz generalnie większy popyt na wyroby tego segmentu (zakładamy zwłaszcza duży wzrost wolumenów w barierach, których sprzedaż jest bardziej rentowna niż w przypadku profili)

Masa
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 767
Wysłane: 11 marca 2011 11:34:33 przy kursie: 250,00 zł
No to można powiedzieć optymistycznie wyglądająca odpowiedź. Byłem posiadaczem akcji tej spółki gdy cena wahała się w granicach 400zł i cały czas obserwuję ją i aż żal bierze że kurs tak się posypał. W tamtym czasie bodajże Watchdog wypowiedział się że jeśli kurs spadnie chyba do 240zł o ile pamiętam będzie spólka warta zainteresowania. W tamtym czasie pomyślałem sobie że to jest niemożliwe. Jednak jak czas pokazuje...
No cóż...
Teraz wartość księgowa na akcję równa się 213,26zł i kurs jest bardzo blisko tej wrtości. Jeśli dodatkowo sprawdziły by się przewidywania o których mowa w powyższym poście myślę że kurs może bardzo ostro poszybować do góry i może to być początkiem odwrócenia trędu na Stalku.
WKM3 podziwiam Twoją wytrwałość. Naprawdę.
Cytat:
Business and business every day :)

lechsie
Wysłane: 11 marca 2011 13:37:56 przy kursie: 250,00 zł
wkm3 napisał(a):
a do jakich spółek i ich wyników porównywać powinniśmy Stalka? myślę o konkurentach z innych rynków - w segmencie blach transformatorowych.

Rozważając otoczenie spółki: popyt inwestycyjny sam nie wiem jak długo potrwa tu jeszcze marazm/ może potrwać, dodajmy do tego niejasności dot. warunków do rozpoczęcia odkładanych inwestycji energetycznych w Polsce.

Jednak, co z tego jeżeli ruszy nawet popyt jeżeli mamy duży nadmiar podaży - wszyscy będą chcieli zapełnić zwiększone moce prod. / ci którzy finansowali capex kapitałem z zewnątrz będą jeszcze bardziej skłonni do zwiększania wolumentów nawet kosztem marż.

Analizując konkurentów chaciałbym spojrzeć na zyskowność, jej trend i strukturę zadłużenia + jak finansowane było zwiększenie mocy prod - tym zajmę się chętnie, czekam na podpowiedzi co do bezpośrednich konkurentów? Chciałbym sobie popatrzeć na konkurentów i zastanowić się na ile trwałe jest niekorzystne zewnętrzne otoczenie o którym pisze anty teresa i ile może zająć zmiana niekorzystnych trendów/ przy dużej nadpodaży produkcji...

Ktoś na tym forum pisał, że emocjonalnie jestem ,,zżyty'' z STP i szukam na siłę pozytywów/ staram się z tym walczyć:) jadnak nagle - ujeme przepływy operacyjne to już jeśli chodzi o mnie poważna sprawa. Ćwiczę na stalku buy and hold na dłuższy termin ale ujemne przepływy operacyjne wystawiają mnie tu na ciężką próbęd'oh!

Przykro mi ale pisałem juz o tym.Jest źle, bedzie gorzej ale potem może być lepiej.Co to oznacza?Ano kurs z jedynka z przodu.Potem oczekiwanie na poprawę i jesli trend spadku się zmieni wtedy lekkie wzrosty.Jesli trend wzrostowy bedzie trwały wtedy ostro do góry.Co z tego wynika?Spadki do jedynki z przodu w najblizszym czasie.Strata w Q1 2011.Pierwsze oznaki poprawy w Q2 i jesli ziści się pozytywny scenariusz wzrosty w okloicy listopada.A jak sie nie ziści to marazm z jedynką z przodu.Tak to widzę.W dalszym ciągu nie jest czas na posiadanie stalproduktu ale obserwować nalezy i pisać do spółki bo pod tym względem uważam że Robert Kożuch jest OK.Dzięki niemu nie jestem biedniejszy o sporo gotówki:)

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
2 3 4 5 6 7 8 9 10 11