pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

stefanek

stefanek

Ostatnie 10 wpisów
Cześć, czy ktoś korzystał z tej akcji z ostatniego linku?

Serio się gromadzą, czy wyciągają dane osobowe?
Generalnie mam cały czas jeszcze pakiecik z IPO. Nie odpowiedziałem na wezwanie, bo po raz kolejni chcieli mnie wy...mać:) Akcjonariat obywatelski = legalne dojenie..

Trochę zaspałem mamy luty. Też jestem na wtopie, ale została mi resztka tego papieru.
W jaki sposób można go teraz spieniężyć, żeby nie zostać z samym kodem na rachunku maklerskim?

Prawie minus 8% spadku dzisiaj, to znacznie więcej niż szeroki rynek i spółki z branży, czy to aby nie przez Twoją dramatyczną AT:)

Takiej korekty kilku-tygodniowych wzrostów się nie spodziewałem;/ Żadnego nowego info ze spółki nie widziałem, poza inwestycjami w elektrykę mobilną, ale to było pozytywnie odebrane.

Dzisiaj wyjazd powyżej 4,30, to chwilowy wyskok, czy sa jakies przecieki o wyższych cenach skupu?

Czytałem jego CV, aż mnie zmroziło. Trzeba mieć nadzieje, żeby tylko nie przeszkadzał:)

Napisałem wcześniej, może za wcześnie, ale do tej pory środków nie mam.
Jeżeli nie wiesz, to napiszę że takie kwoty chodzą systemem Sorbnet i to trwa w praktyce 15-30 minut dla PLN, inna sprawa kiedy Bank/DM przekaże środki na Nasze rachunki.
Natomiast zwyczajowo do tej pory coś się pojawiało, chociażby odsetki.
Ja spokojnie czekam do jutra, cena akcji na GPW dziś nawet rośnie:)

pewnie nie ma co siać paniki, szykują przecież kolejne emisje, a na EMIT cicho na razie, liczę na środki i wierzę, że do GND im daleko!

Dostaliście PND0217 na rachunek kapitał? Powinno być w weekend, a mBank mi do tej pory nie zaksięgował??

WARSZAWA, 12 października (Reuters) - Skarb państwa przygotowuje emisję akcji JSW JSW.WA o wartości około 500 milionów złotych, do której mogłoby dojść w drugim kwartale 2017 roku, powiedział w środę wiceminister energii, Grzegorz Tobiszowski.

"Przygotowujemy emisję akcji JSW, powinno do niej dojść w drugim kwartale" - powiedział Tobiszowski dziennikarzom.

Pytany, czy rząd obejmie akcje nowej emisji, powiedział, że nie ma obecnie decyzji w tej sprawie.

Czy to może dla kursu oznaczać, niby pewne, ale nadal bez konkretów..

Hej, posiada ktoś może informacje na temat prywantje/publicznej emisji firmy Gadgets3D/Zotrax - wytwrzających drukarki 3D?

Załóżmy, że cena świadectwa to min 30pln z DM, ile zapłacimy za 2 odpisy notarialne?

Przy rosnącym popycie na zachodzie dobrze się zaczyna wieść eksporterom (duża kontrybucja do PKB), np. mebli , ale tutaj pomaga jeszcze dość słaby PLN.

Myslicie, że kurs będzie szedł już tylko na południe? Dziś pękła psychologiczna bariera 50pln, cena zblizą się do 1/3 wartości debiutu.. Wiem, że mozną trafić nie raz na dołek, ale tutaj chyba wszystkie perspektywy wyglądają źle, nawet wzrosty na szerokim rynku nie pomagały..

Hej, zamawiałeś to telefonicznie?

Powiedz, czy cena 30pln to za sztukę, czy bez względu na ilość?

Żadnych innych kosztów i czyności w e-maklerze nie należy wykonywać?

Hej, udało się Tobie wykonać tę operację? Na jaki koszt trzeba się przygotować?:)

Można liczyć na to, że bardziej doświadczenie koledzy na Catalyst pomogą podliczyć należne odsetki dla obligacji Ganta, ja również miałem GN0513, na szczęście to same resztówki w tej spółce miałem..

Chyba stabilizacja na otwarciu IPO nie zadziałała, jak kurs poleciał na dolne widły -10%, kto zdarzyl podebrac to byl od razu kilka% do przodu.

Ja dostałem kasę tylko za obligację Marvipolu jednak...

mBank/DIBRE rozliczaja dopiero transze Duzych Inw.Indywidualnych i potem zwykła transzę, ma dziś być!

Mi się wydaje, że to redukcja, bo ja celowałem w obu przypadkach w połowę zapisów około, a z obniżki ceny IPO bym dostał więcej pln, kalkulując 3pln x liczba przydzielonych akcji.

wróciła jakaś kaska na rachunek maklerski, ale nie wiem czy to redukcja?:)

Mam pytanie, zostało mi nadal trochę PP Polnordu, ale nie chciałbym wszystkich wykorzystywać zapisując się na nowe akcje, czy pozstała część bezwrotnie przepadnie, czy zostanie wykupiona?

.17 grudnia-zaoferowanie akcji,na które nie złożono zapisów w wykonaniu praw poboru
.do 20 grudnia-przydział akcji,na które nie złożono zapisów w wykonaniu praw poboru

Zabawne, że w mbanku pomimo dostepnego kodu papieru, nie mozna podejrzec jego notowan, porazka!!

Reuters- jak widzę coś ciekawego to wrzucam, zazwyczaj pierwsze pojawiają się komunikaty po angielsku:)

3 grudnia 2013 14:05:38 RTRS - KSIĄŻKA POPYTU NA AKCJE ENERGI ZOSTAŁA POKRYTA PRZY CENIE 17,0 ZŁ/AKCJĘ-ŹRÓDŁAENAE.WAPGE.WATPE.WA

Book-runners at Energa, which is Poland's fourth biggest power company and the biggest seller of electricity from renewable sources, set the initial price in the offer at 15-20 zlotys.
But fund managers and analysts polled by Reuters on Monday said investors will not pay more than 17.4 zlotys per share

To nie wyszło tak źle, co?:) Ciekawa jaka redukcja.

Niższe stopy to też większa zdolnośc kredytowa dla konsumentów, czyli mogą sobie pozwolić na zakup jakiekolwiek M detaliści z mniejszą pensją, a ci z lepszymi dochodami, mogą kupić nawet o 1 pokój więcej:)

Inna sprawa, że PP wahały się dzisiaj od 0,71 do 0.85 PLN, więc widać duże niedopasowanie popytu i podaży.. EDIT, w tym momencie -20%?? 0,57 PLN, o co chodzi?:)

Witam, compaq, może Ty lub ktoś inny wytłumaczy mi tą zawiłą historię.

Jestem aktualnie posiadaczem niewielkiego pakietu akcji PND, otrzymałem PP w ilości odpowiadającej ilość sztuk akcji zwykłych.

Aktualnie PP są notowane bardzo wysoko, tj. +22% (0.62PLN), jaka była ich nominalna wartość?

Realizująć PP oferowane są 2 zapisy:
- w podstawowym mogę się zapisać jedynie na ok 27% posiadanych PP, dlaczego tyle? Cena emisyjna 7,15 PLN + aktualna cena PP 0.62 PN jest sporo niższą niż aktualna cena akcji PND 9,60 PLN
- zapis dodatkowy (w tym samym terminie) oferuje już możliwość wykonania ogromnej liczby zapisów

Czy cena PP ma być różnicą pomiędzy ceną PND a 7,15? Jak tą operację najlepiej względnie rozegrać?

PGE nie bierze udziału w IPO:

26-Nov-2013 07:28
WARSZAWA, 26 listopada (Reuters) - PGE Polska Grupa Energetyczna SA nie jest zainteresowana udziałem w publicznej ofercie Energi SA, powiedział pełniący obowiązki prezesa PGE Piotr Szymanek, cytowany przez wtorkowy Parkiet.
...
"Dla nas korzystne byłoby przejęcie kontroli nad Energą, a udział w obecnej ofercie byłby tylko i wyłącznie inwestycją portfelową. To nas nie interesuje" - powiedział Szymanek, cytowany przez Parkiet.
RTRS

miles - uprzedziłeś mnie.

Jeszcze informacją, że przy cenie 20,5 złotego za akcję dla inwestorów instytucjonalnych wartość oferty Newagu wynosi 401 milionów złotych.

To chyba nie ma o wycofywać oferty, jeżeli się otworzy na 20,50 to będzie 7-8% do przodu:)

Dzwoniłem do DM Alior Banku i taką informację mi przekazali. W ten sposób interpretują te zapisy, że skoro inwestor indywidualny zna cenę, to może zrezygnować, tylko gdy się ona zmieni:)

Dlatego ciekawy jestem, jak inne DM do tego podchodzą, jak będę miał czas, zadzwonię do DI BRE. Na razie czekam na zasilenie rachunku:)

Witam,

Jeżeli dobrze wyczytałem z prospektu, ew. uchylenie sie od zakupu akcji miałoby polegać na złożeniu pisemnego oświadczenia w POK (wiem z BM, że również dopuszczają przez telefon).

Natomiast takie zlecenie można złożyć, jeżeli cena się zmieni, tj. będzie niższa od znanej ceny emisyjnej. Jeżeli zostanie na cenie maksymalnej, to nie będzie można odwołać zapisu:)

Zatem istnieje tutaj ryzyko pewnie zakupu po cenie maksymalnej. No chyba, że pojawi się kolejny aneks do prospektu, na co pewnie nikt nie liczy.

Jak myślicie, czy przy inwestycji w IPO Newag jest szansa zwrotu środków zakładając redukcję do 2 grudnia, tzn. rozliczenie już przez KDP i zwrot na rachunek maklerski, celem załapania się na Energę?:)

P.S. Dziś dobre info dla spółki, pewnie celowo - umowa z PKP Intercity.

logistyka.pb.pl/3427594,49279,...

Czy na godzinę 09:50 jest jakies info, bo kurs akcji po początkowym wzroście wisi na dolnych widełkach?

Prosiłbym o informację od zainteresowanych, którzy są bardziej w temacie:)

Czy zdeponowanie obligacji na innym rachunku maklerskim niż w PKO BP wiąże się z dodatkową opłatą (za zlecenie papierowa, cokolwiek...)?

Dziwne, że nie ma więcej agentów przy sprzedaży tych papierów.

Mógłbym prosić o komentarz do ostatnich zmagań kursu PGE? Wycena spółki osiągnęła poziom z 2011 roku, czy jest szansa na okrągłe 20pln przy takim wybiciu?

Ok, przepraszam. Niestety nie działa button do edycji postu. Proszę zatem o usunięcie tego i poprzedniego postu.

Nie mogłem podać odnośnika bo kopiowałem z reuters'a.

Nie przeszkadzałoby mi, jakby ktoś zamieścił jeszcze komentarz w w/w sprawie.

Czy według Was poniższe info wnosi coś pozytywnego do ew. zmian, czy to raczej opuszczanie okrętu:

Cytat:
Raport bieżący nr 118/2013

Na podstawie § 5 ust. 1 pkt 21 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących

i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji

wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim, Zarząd GANT DEVELOPMENT S.A. informuje, iż w dniu

10 października 2013 r. podjął uchwałę w sprawie odwołania z dniem 10 października 2013 r. osób pełniących funkcję

prokurentów w Spółce, tj. Pana Grzegorza Antkowiaka z funkcji Prokurenta samoistnego Spółki oraz Pana Dariusza

Małaszkiewicza funkcji Prokurenta, którego prokura ma charakter łączny.

Data sporządzenia: 2013-10-10

Pomimo negatywnych wydźwięków płynących z raportu kurs akcji drożeje o kilka %. Czy spowodowane jest to tylko spekulacją, czy ktoś może nadal widzi pozytywne aspekty działałności spółki?:)

Brak zaległych środków, brak komunikatu ze strony spółki, po co wogóle wyznaczać takie terminy;/

Można prosić o AT tego dewelopera, od kilku tygodni systematycznie kurs się podnosi, prawie odrobił, to co stracił od początku b.r. Myślicie, że przy poprawiającym się rynku i odbiciu gospodarki - ma szansę wrócić na sensowne poziomy, warto się zainteresować tym papierem?

Zmiana terminu spłaty obligacji serii BE.

Raport bieżący nr 64/2013

Na podstawie § 5 ust. 1 pkt 1 i 11 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji

bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne

informacji wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim. Zarząd Spółki GANT DEVELOPMENT S.A.

przekazuje do publicznej wiadomości, iż w związku z wyrażeniem zgody przez wszystkich obligatariuszy na zmianę warunków

emisji obligacji na okaziciela, odsetkowych, mających formę dokumentu, zabezpieczonych, serii BE, o wartości nominalnej

1000 złotych każda, o łącznej wartości nominalnej 29.151.000 złotych, polegającej m. in. na zmianie terminu wykupu ww.

obligacji, w dniu 28.05.2013 r., zgodnie z uchwałą Zarządu Emitenta nr 2/V/2013 z dnia 27.05.2013 r. nastąpiła zmiana

warunków emisji ww. obligacji polegająca na przyjęciu nowego terminu wykupu ww. obligacji, który przypadnie w dniu 14

czerwca 2013 r.

Data sporządzenia: 2013-05-29

EMIT

Coś mały ruch ostatnio na forum, czyżby Sell in May & go away?:D

Dziś akcje Gant na GPW zyskują 11%!? Czy ja o czymś nie wiem, bo nadal nie dostałem zwrotu za GND0513, a za chwilę wygasa kolejna seria??

Witam, czy dziś można juz kupić MVP0813 bez narosłych odsetek za ost kwartał?

dzięki bardzo, trzeba przekalkulować tylko konkretną należność.. takie przesuwanie terminów spłat może się słabo skończyć, jeżeli dojdziemy do serii czerwcowej;/

a ja zapytam ponownie, czy ktoś może się pochwalić odnośnikiem, pod którym znajdę taki wzór?:)

obligacje.pl/news/1424/gant-wa...

odzwyają się tacy co mają po kilka kilkanaście sztuk, a oni szukają takich od 1 bańki:)

Akcje GNT doszły do gónych widełek przed chwilą, aktualnie +18%, czy podali jeszcze jakieś wartościowe informacje?:D

Proszę nie traktować tego jako reklamę, ale jeżeli nikt nie wierzy: http://skbank.pl/ (uprzedzając pytania to Bank z gwarancjami BFG, a nie SKOK) :) Sam trzymam tam część swoich oszczędności (niektóre depozyty nawet ok 6%). Jest to oprocentowanie zmienne, ale zmniejszają jedynie po cięciach RPP.

Fakt, stałe 6,8% wydaje się ok, ale na rok, 18 miesięcy. W perspektywie 4 lat już nie, wystarczy ze wzrost PKB osiągnie 3%, inflacja powróci do górnego progu celu inflacyjnego NBP i znowu będzie walka banków o kapitał i depozyty 5-6%.

Jak dla mnie oferta fajna, jak się uda kupić obligi poniżej nominału, z pierwotnego zakupu nie skorzystałem.

rkepa napisał(a):
stefanek napisał(a):
....... Ja się na razie przyglądam, ale mimo wszystko przy możliwych 5% na rocznym depozycie z gwarancją w BGK 6,8% nie jest warte ryzyka:) ...........

Czy chodzi o Bank Gospodarstwa Krajowego? Przeglądam ich stronu i nie potrafię tych 5% namierzyć.

Przepraszam, oczywiście chodziło o depozyty banków gwarantowane przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny).

Nie wiem, jak wyglądały "oczekiwania analityków" co do wyników spółki, ale chyba na każdym polu r/r rzeznia. Spadek przychodzów ponad 70%, działalność operacyjna - 15 947 TPLN, przy 15 MPLN na plusie IQ2012. Spora strata, spadły zobowiązania długotermionwe a mocno wzrosły te krótkie (+29%). Pewnie będą chcieli zamienić GND0513 na 4-5 letnie kupony:D

ale niefart dla posiadaczy gnd0513, nawet odsetek nie podeslali cwaniaki;/

Wszystko jasne, skąd taka obsługa klienta - wzorzec kultury korporacyjnej z zachodu:)

Tylko jak ktoś napisał, wynagrodzenie obligatariuszy też powinno być podobne. Ja się na razie przyglądam, ale mimo wszystko przy możliwych 5% na rocznym depozycie z gwarancją w BGK 6,8% nie jest warte ryzyka:)

Jak Wibor zanurkuje na 2,20%, to pewnie te obligi będą się cieszyły jeszcze większym wzięciem:)

A kurs na GPW rośnie o ponad 6% dzisiaj rano, czy ktoś wogolę bierze pod uwage ich problemy z cashem?:)

Napiszę oficjalnie - podeśle mi ktoś wzór wezwania o zapłatę, takiego już 'przećwiczonego'? Na razie się wstrzymam ale w dniach 20-23 maja warto mieć taki papier wypełniony.

Dzieki z góry!

Hehe, ja już w mailu napisałem swoją pozycję, to pewnie dlatego nikt nie odpisał:)

A po ci im numery telefonów w takim razie, chcą uderzyć do tych najmniejszych, czy średnich? Albo robią listę potencjalnych petentów, od których telefonów nie będą odbierać:D:D

Ja napisałem maila, ale nikt nie odpowiedział do tej pory:)

Jeżeli wymogą dłuższy okres na wszystkich, to unikną kata a przecież zaraz przyjdą kolejne wykupy, ktoś w końcu może skierować wniosek o ...

Czy Wy, jako obligatariusze zgodzicie się na bliżej nieokreśloną deklarację, czy będziecie występować z wnioskiem o wypłatę należności?

Najgorzej boli, że nie zapłacili nawet samych odsetek...

Widzę, że papier ma wysoka bardzo oceną AA+, a płacą wibor 6M + ponad 7%. Oceniacie to jako dobrą inwestycję, niestety nie ma żadnych serii schodzących w 2013;/

Na stronie gpw jest już taki minimalny zakres z informacją, że dane zasila stockwatch.pl : www.gpwcatalyst.pl/instrument?...

Czy mógłby ktoś zweryfikowac obecną wyceną JSW, dziś traci ponownie 3% osiągając pułap 78,50, przy rosnącym rynku.

Zakładając, że uda im się zebrać te ok. 11mio, to czy za te kilka/kilkanaście dniu powinni uraczyć obligatariuszy odsetkami ustawowymi (od kapitał z odsetkami) ?

Pojawiła się dopiero teraz ta sama informacja z KDPW w TVN CNBC, a w Emitencie nadal nic nie widać.

Czyli akuratnie mnie Pani poinformowała, cieszę się że takie informacje można łatwo uzyskać. Ciekawe jak zareaguje kurs akcji na GPW, bo na razie reakcji brak..

Ten 23 maja to chyba tylko odwlekanie smutnego końca;/

ja pisałem o GND0513, według www.stockwatch.pl/obligacje/em... data wykupu przypada na dziś tj. 06/05/2013.

Podzwoniłem troche sam. Nie mogłem się dostać do działu finansowago Gant Development, dlatego zadzwoniłem do działu operacyjnego KDPW. Poinformowano mnie, że otrzymali pismo od spółki, że wykup papierów wraz z odsetkami będzie miał miejsce nie później niż do dnia 23/05/2013, na dziś nie mają tych środków u siebie na rachunku (chodzi o papiery PLGANT000204 tj. GND0513).

Czy ktoś może się orientuje, z jakim wydarzeniam ważnym dla Gant ta data się pokrywa, skoro ryzykują i tak swoją mocno nadwyrężoną już reputację?:)

Może skoro w CNBC nikt nie prowadzi relacji z KDPW na żywo i nawet o tym fakcie nie wspomina zarządzający czują się bardziej frywolnie (brak nacisku opinii publicznej i obligotariuszy)... obym się mylił:)

Podsumowując, księgowanie powinno być, ale nadal go nie widać.

Dziś nie ma takie napięcia, jak przy poprzedniej wykupowanej serii przed świętami. Ja liczę że trafi dziś kapitał i odsetki na mój rachunek:) Ale ciężko nawet o jakiekolwiek przecieki dziś w tym temacie..

halo, ostatnio wątek zamarł. Orientujecie się jak wygląda sprawa GND 0513? wykup niby 6 maja, ale tyle dni wolnych, że notowania się już skończyły, czy pojawiały się ostatnio komunikaty w tym temacie - spadek kursu akcji wyhamował:)

Dzięki za info!

Info z Emitenta 11:50

Rezygnacja Prezesa Zarządu GANT DEVELOPMENT S.A. Pana Karola Antkowiaka

Raport bieżący nr 42/2013

Na podstawie § 5 ust. 1 pkt 21 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących

i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji

wymaganych przepisami prawa państwa niebędącego państwem członkowskim, Zarząd GANT DEVELOPMENT S.A. informuje, iż w dniu

3 kwietnia 2013r. otrzymał oświadczenie Prezesa Zarządu Pana Karola Antkowiaka o rezygnacji z pełnionej funkcji z dniem

3 kwietnia 2013 roku w związku ze zgłoszeniem kandydatury na członka Rady Nadzorczej Spółki GANT DEVELOPMENT S.A.

Data sporządzenia: 2013-04-03

Przepraszam za mój poprzedni wpis - tamte odsetki były za MVP0613

Informacje z CNBC Biznes, za KDPW:

GANT wykupił obligacje oraz odsetki - wszystkie należności z tytułu GNT0313 zostały przekazane przez spółkę.

Potwierdzam - jest:) Na początku myślalem, że Gant same odsetki spłacił:D

Otrzymałem dziś na rachunek maklerski (DIBRE/mBank) jakieś grosze, na dziś przypadała mi płatność GNT0313, bo wypłaty żadnej dywidendy się nie spodziewałem.

Nie chcę siać zamentu, bo może będzie płacone w ratach, ale to nawet na odsetki od 1 kuponu jest za mało..

Ruszył ruch na GND0513 - pierwsze transakcje po 70,10. Ciekawe jak to będzie wyglądało jutro...

Na GPW znowu otwarcie na zielono, czy parkiet wie mniej, czy więcej niż czytelnicy tego forum?:)

No to faktycznie dziwne.. na akcjach 3 widły pękają +32% w tym momencie się równoważy (od dołka to już prawie +50%), a tutaj komunikat o braku przekazania odsetek...kto w takim razie kupuje?

Chyba nie napędził tego wywiad kolegi z TVN CNBC:)

Mam abstrakcyjną uwagę co do Vistuli. Chciałbym się pochwalić, jak super obsłużyli mnie jako klienta: kupiłem w sobotę po południu koszule w sklepie internetowym, zapłaciłem poprzez PAYU i w poniedziałek rano dzwonił już mnie kurier z przesyłką. Sporo kupuję przez Internet, ale tak fachowego i sprawnego serwisu dawno nie widziałem.

Nie mówiąć już o samym towarze - jak dla mnie 1 klasa:)

Kod:
mod: usunięto informację o stanie posiadania i zamiarach inwestycyjnych

Witam,

A jak myslicie czemu dzis kurs GNT na GPW odbił/zatrzymał się? Kwestia, że nie ma już kto wyrzucać, czy znajdują się tacy spekulanci, którzy to biorą, czy może czas na niezłą promocję?

Sam zaufałem gantowi jako inwestor i będę czekał na wypłatę odsetek, obyśmy dno tej historii mieli już za sobą;/

Proszę o odpowiedź na moje poprzednie pytanie w temacie zainteresowań:

"Wysłane: 12 marca 2013 16:53:54 Żeby się załapać na 1 dzień ostatniego 3-miesięcznego okresu rozliczeniowego dla mvp0613 (bez ponoszenia kosztów za poprzedni okres) należy je zakupić 26 marca, dobrze kalkuluję? Prosze o ewentulaną poprawkę i słowo komentarza.. "

Po chwili oddechu, dziś kurs znowu wisi na dolnych widełkach -10% i 1,90 cena akcji.. Generalnie dramat. Macie pojęcie skąd aż taka wyprzedaż, nawet obligacje dziś aż tak mocno nie nurkują jak kurs giełdowy?

Żeby się załapać na 1 dzień ostatniego 3-miesięcznego okresu rozliczeniowego dla mvp0613 (bez ponoszenia kosztów za poprzedni okres) należy je zakupić 26 marca, dobrze kalkuluję? Prosze o ewentulaną poprawkę i słowo komentarza..

Ja też mam marcowe, ale kupowane po 95 i minimalnie na czerwcowych. Na razie czekam na rozwój wypadków, nie dokupuje:)

Przede wszystkim PKO BP oraz w mniejszym stopniu Pekao SA to największe banki, które sporą część przychodów uzyskują z tzw. osadów / rachunków a'vista. Większość ROR-ów detalicznych, jak i firmowych jest oprocentowana poniżej 0,1% lub na 0:) Ogromna baza depozytów, z której spora część znajduje się właśnie na aviscie generuje spore dochody. Przy spadku Wiboru ON (można przyjąć tą miarę bliską kosztów dla interbanku pieniężnego) z ponad 5% do poziomu 3,15% aktualnie lekko licząć wpływy z tego tytułu będą min. 1/3 niższe..Proces ten postępuje szybciej, ponieważ sporo cashu zostanie zaiwestowana w inne instrumenty finansowe (np. na rynku kapitałowym, w obligacje korporacyjne) lub po prostu zostanie przeznaczony na nowe inwestycje.

Na pewne instytucje finansowe jeszcze nie raz nas w tym roku zaskoczą, niekoniecznie w miły sposób:)

Hm, też się zdziwiłem tym optymizmem, ale na szczęście troszkę skorzystałem.

Generalnie została kolejna seria 0513 i dalsze - może warto już na nie się przerzucić?:)

Jak sharekteryzowaliście byście sytuacje emitenta Marvipol: lepszą, czy gorszą od Gantu?:) Zastanawiam się czy dobrać tych ogligacji, ale spółka prezentuje się bardzo blado i ciekawe, czy do końcu roku pociągną "bez większych przygód".

slavo77 napisał(a):
ładnie... jeszcze kilka dni temu można było kupić za 70... a dzisiaj można sprzedać po 98(po tyle oferta kupna).... obligacje lepsze od akcji! :) dla tego 75% kapitału mam na catalyst!

Z drugiej strony spore ryzko było, najbezpieczeniej temu, który ma dobre źródła... Sam się zastanawiałem, ale przez te dni wolne umnęło mi to..

Gratulacje!

Witam, w sumie po kwartale trzymaniu GNT1212 dostałem 3 przelewy:

1. odsetki 22pln
2. nominal 999,90
3. nominał 0,10 PLN?

Zawsze to tak wygląda?

Pozdrawiam.

Już sama otwarcie udane, tak jak obstawiałem +5%. W sumie ponad 7% z 09:35 + 5% z dyskonta zadowoli chyba każdego drobnego inwestora. Ciekawe jak się ukształtuje kurs, gdy skończy się szaleńca wyprzedaż mniejszych pakietów.

Inflacja za XI wyniosła 2,8% r/r, 2,9% było wartością oczekiwaną. W kolejnym miesiący oczekiwane jest zbliżenie się do celu inflacyjnego (w końcu!) - 2,5%.

Stawki Wibor wciąż maleją, podążają za 10Y PLBOND oraz kontraktami FRA i dyskontują dalsze luzowanie polityki pieniężnej przez RPP. Na dziś WIBOR 3M wynosi 4,26%, jeszcze kilka miesię temu był w okolicach 5,13%, jest szansa że zjedziemy nawet do 3,70-3,80%. W sumie to już prawie 150 bp różnicy!

Osobiście sam, zamiast części depozytów, na poziomie 4-5% (nadal powyżej stopy inflacji) - przerzucę się pewnie na obligacje korporacyjne.

Witam,

Pytanie od laika, dlaczego skoro wykup na www gpw seri GNT1212 datowany jest na 2012-12-21, to obligacje zniknęły już dziś z obrotu? Z czego wynika termin 7 dni roboczych?

Musisz mięc pod uwagę, że niektórzy zapisali się z 5% dyskontem (fakt, że max. tylko 9,9 TPLN * 57/67,50), więc te 3 tygodnie zamrożenia środków i sprzedaż po cenie z IPO nadal przynosi zysk.

Równoważenie kursu +25%, ciekawy widok.

Zastanawiałem się nad dobieraniem po 2,90, ale miąlem wątpliwości, teraz mam ich coraz mniej. Niestety na ich obligacjach większego ruchu póki co nie widać.

W prospekcie jest mowa mimo wszystko o możliwym pakiecie stablizującym przez animatora. Zazwyczaj dla prestiżu, 1 sesja nie powinna być spadkowa:)

Ja zapisałem się w piątek na 1 pakiet, obawiałem się że w poniedziałek będzie już za późno. Pomimo tego, że nawet kasjerki nagabywały klientów przy każdej okazji na IPO z rabatem 5%, to trochę to trwało jednak.

Mimo wszystko liczę na niższą cenę niż maksymalną i udany debiut, brakuje takiego od pewno czasu na głównej GPW:)

Szkoda, że tak się stało, chociaż rozumiem, że nikt za darmo nie chciał już innym pomagać.

Ja jestem od 1,5 roku ostro pod wodą, więc też nie chciałbym ponosić takich kosztów 60pln za miesiąc korzystania z usługi (logowanie kilka razy w miesiącu). Jeżeli opcja kalkulatora obligacji będzie dużo tańsza to rozważę taką ofertę.

Nie zamykajcie wszystkiego, bo w pewnym momencie możecie więcej stracić niż zyskać:)

Dlaczego nie udostępniacie więcej par z PLN, mianowicie np. walut skandynawskich (SEK/PLN, DKK/PLN czy NOK/PLN)? W obecnym przypadku, jak ktoś chce "grać" na tych parach musi robić niepotrzebne crossy.

Cze Wasze ceny są bezpośrednio z "maszynki"/rynkowo-transakcyjne, czy bazujecie na na systemach reuters/bloomberg którzy również mają ceny od "topowych" kontrybutorów?

Mają tylko 2 sesje przychodzące (zamiast, jak większość Banków 3):

I sesja - do 11:40
II sesja - do 15:30

Całkiem możliwe, że pieniążki nocują na ich rachunkach ON, a klient jest uznany dopiero następnego dnia. Podobnie jest np. w BRE Banku, który nie ma 3 sesji wychodząćej i często 'przetrzymuje' środki klientów (mBank działa już inaczej...).

Myślicie że jest szansa zagrania na krótko?:) W dniu debiutu będą się chyba starali o dobry wynik, żeby się w mediach pochwalić. FB też zyskiwał w 1 dniu:)

Postanowiłem sprawdzić w praktyce zakupując kilka sztuk. Mam nadzieję, że spółka będzie nadal regularnie wykupywać swoje obligacje.

Witam, od jakiegoś czasu obserwuje rynek obligacji korporacyjnych. Z kilku powodów największą uwagę poświęciłem na obligację emitowane przez spółkę GANT.

Z racji tego, że trudno w dobrej cenie kupić GNT1212 - mała płynność - cena dąży do 100, zainteresowałem się kolejną serią o wysokiej rentowności - GNT0313.

Czy mogę prosić o wyliczenie/weryfikację: Biorąc pod uwagę koszty podatkowe - bardziej opłacalny dla inwestora indywidualnego jest zakup np. 5 sztuk obligacji teraz przez końcem okresu odsetkowego (28.09.12) po cenie 98,80, czy zakup na początku przyszłego tygodnia po cenie bliskiej nominalnej?

Dziękuję z góry za poradę!

Teoretycznie, jeżeli ten proces będzie trwał, a po każdym wykupie cena będzie rosła - nadal istnieje szansa na większy zarobek?

Czy łatwo sprzedać pojedyncze sztuki papierów, czy transakcje są kolejkowane przy dużej podaży?

Tak na prawdę rentowności są bardzo zachęcające. Szczególnie stałe oprocentowanie w dobie prawdopodobnego cyklu obniżek stóp procentowych..

Natomiast podsumowując waszą dyskusję i obecny poziom wyceny giełdowej spółki można powiedzieć, że inwestycja w te papiery to prawie jak depo w Amber G. ?

Czy w obrocie wtórnym jest szansa na utrzymanie cen w ciągu kilku kwartałów, czy istnieje techniczna możliwość odsprzedaży przed upływem 2 lat?

Vistula PP - notowane są jednak od dziś, między 0,01-0,02 PLN

Witam serdecznie, czy ktoś może mi pomóc pod jaką nazwą mogę znaleźć notowania PP Vistula, "VSTLa..." nie znajduje?

Mój rachunek eMakler przelicza mi PP po 0,20 PLN i pokazuję opcji kupno/sprzedaż.. W jaki sposób mogę je wymienić na nowe akcje?

Jakie są Wasze rekomendacje co do tych PP?

Dzięki za pomoc z góy!

Informacje
Stopień: Rozgadany
Ostatnia wizyta: 6 lutego 2021 01:37:30
Liczba wpisów: 134
[0,04% wszystkich postów / 0,03 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,281 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,35% +31 869,56 zł 51 869,56 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d