pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

del20110217

del20110217

Ostatnie 10 wpisów
Po raz kolejny zarząd olewa mniejszych inwestorów robiąc OFErmom dobrze.
Właśnie widać, że kurs będzie przez nich dołowany do czasu ustalenia ceny nowej emisji.
krew zalewa.
pamiętam jak dziś, jak ten prezesik powtarzał, nie będziemy oddawać akcji za darmo, bo są warte o dużo dużo więcej. i co?? gucio.

pep planuje emisję akcji 40-50 mln pln

szczegóły na: pepsa.pl/pages/strona-glowna/r...

dm bzwbk wypowiedziało się w temacie - ciekawy tytuł:Proces Mondi - zazdrość o wysokie zyski PEP?
podsumowując: małe prawdopoeobieństo uznania roszczeń Mondi, ewentualna wygrana Mondi generuje spadek wartości 1 akcji PEP w DCF o 3PLN
pozdr

a tak się zastanawiam, czy podobnie nie było z EC Jeziorna? W końcu nie pamiętam, żeby zapowiadali wcześniej sprzedaż. Tyle, że przy EC Saturn EC Jeziorna to pikuś :) Stąd takie zamieszanie??
pozdr

z drugiej strony co Zarzad PEPa ma pisać?
każdy broni swego, a sąd zdecyduje prędzej czy później
pozdr

spółka może i kosztować 4,5,6 a może i 10 złotych po otrzymaniu dotacji. wszystko zależy kto zbierał, czy drobni czy jakaś spółdzielnia.
spółka nie należy do płynnych co i pokazała wczorajsza sesja jak i ostatnie kilka tygodni.
w każdym razie życzę wszytkim jazdy jak na petrolu:)
co do prognozy, czy będzie musiała być obniżona, to zadecyduje cena tego lepszego granulatu. guma też jest surowcem, a każdy anal pisze, inwestujcie w spółki surowcowe.
pozdr

gdyby mondi nie miało przesłanek, to by nie próbowało.
pewnie chcą wykorzystac opcję, bo znaleźli taką możliwość. kąsek jest łakomy to i sprawdzają, jak w pokera, takie mają pewnie prawo.
pytanie kto ma lepszych prawników?
pozdr

p.s.
ogólnie pep jest dla mnie coraz bardziej na minus.
1. nie odpowiadają na maile
2. nie dbają o kurs
3. zarząd wiele bardziej dba o siebie niż o akcjonariuszy

mathu napisał(a):
Zrozumcie po prostu, że popyt nie musi siedzieć w arkuszu... To samo tyczy się podaży.

to jest oczywiste
sa tez zlecenia zalezne od poziomow cenowych
co kolega taki nerwowy
coraz bardziej nerwowo na wątku, a więc chyba co niektórzy "kasztanią" :P
caly rynek ostatnio spada to i orzeł zmęczył skrzydła. trzeba czekać na kolejne infa i tyle
pozdr

Gim napisał(a):
To jest cały arkusz kupna:

Cytat:
2,69 ......... 1790 ......... 16:43:28
2,68 ......... 300 .......... 10:23:16
2,64 ......... 615 .......... 08:01:17
2,63 ......... 100 .......... 13:19:24
2,62 ......... 2000 ......... 09:58:17
2,61 ......... 700 .......... 09:24:59
2,61 ......... 1000 ......... 09:35:16
2,60 ......... 1000 ......... 08:02:26
2,60 ......... 8000 ......... 08:03:00
2,45 ......... 25 ........... 08:01:14
2,42 ......... 500 .......... 08:54:14

Źródło: mojeinwestycje.interia.pl

Ja mam gęsią skórkę jak to widzę. Po 2,42 jest tylko przepaść. Nie ma popytu czy mam tylko takie wrażenie? Wiem, że nie ma tu ukrytych zleceń, ale nie wydaje się wam to trochę dziwne?

ukrytych nie, ale mogą być ujawnione tylko w części

pozdr

dla mnie powodem takiego a nie innego kursu jest w tej chwili problem z wplywem kasy na konto z dotacji. nastepnym kluczowym elementem w tej ukladance bedzie start produktywny projektu. od tych dwoch czynnikow zalezy przyszly kurs, czytaj ewentualne skoki kursu do góry.
innym, mniej waznym czynnikiem moze okazać się pojawienie nowego akcjkonariusza finansowego, o czym zreszta przebąkiwał zarząd.

** pop nie badz jak dziecko, i nie zabieraj zabawek z "piaskownicy orzelopony". jestes jednym z tych co najwiecej wnosza na tym forum i niech tak pozostanie.

pozdr all

Teresa napisał(a):
Patrząc na wykres rzuca się w oczy przebicie obu wyrysowanych linii trendu.
Niestety nie wygląda to wesoło. Główny trend przełamany po przebiciu fioletowej linii trendu.
Linia ta jak widać ze wsparcia zmieniła się w dość skuteczny opór, od którego kurs się odbił.
Granatowa linia trendu została naruszona przy lekko zwiększonym volumenie co nie wróży najlepiej.
Jeśli wsparcie wyznaczone granatową linią zostanie złamane to zaliczymy okolicę 2,5.
(Przy odrobinie wyobraźni widać też taki koślawy RGR.)

kliknij, aby powiększyć

z tego co pamietam Murphy pisał o przekroczeniu 3% linii trendu, wszystko co <3% nie powinno się brać od razu na serio

pozdr

Witam,
Pierwszy wpis w 2011
Zastanawiałem się pomiędzy Polnordem i Gantem. Dla mnie za Polnordem przemawia płacona dywidenda.
pozdr

no to sprzedali kolejna faremke, tym razem na lepszych warunkach

2q: wartkowo 30 mw - poszło za 18,7
4q: pągów 51 mw - poszło za 42,8

pozdro

jago ma jeszcze "trochę" zrembu :)

bla bla bla

...
Przed zawarciem "Transakcji" FH JAGO S.A. posiadał 6.109.999 akcji Spółki ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A., co stanowiło 19,39 % udziału w kapitale zakładowym Spółki, 6.109.999 głosów z tych akcji i 19,39 % udziału w ogólnej liczbie głosów.Po "Transakcjach" FH JAGO S.A. posiada 5.449.999 akcji Spółki ZBM "ZREMB-CHOJNICE" S.A., co stanowi 17,30 % udziału w kapitale zakładowym Spółki, 5.449.999 głosów z tych akcji i 17,30 % udziału w ogólnej liczbie głosów.W okresie kolejnych 12 miesięcy od dnia złożenia niniejszego zawiadomienia FH JAGO S.A. rozważa zwiększenie jak i zmniejszenie zaangażowania w ogólnej liczbie głosów w Spółce."

Witam,
No to można było sobie zrobić arbitraż na Orzełku. Ktoś chce szybko zejść z 30.000 papiera, ale nieststy, papierek nie jest zbyt płynny.
pozdr

jak pokazał przykład pewnej szwedki pieniądz w służbie zdrowia jest tylko, że rozkradany.
inaczej nie można tego nazwać. mam nadzieje że kilku cwaniaczków w trójmieście pójdzie za to siedzieć (pomarzyć zawsze można).
pozdr

co za kraj, ja ....

biznes.onet.pl/nfz-zabierze-pr...

NFZ obniży drastycznie kontrakty dla prywatnych szpitali, bo brakuje pieniędzy dla publicznych - ostrzega "Dziennik Gazeta Prawna". Fundusz nie chce też konfliktu z dużymi klinikami i lokalnymi społecznościami.
...

witam,
1. zbliża się czas wydania prognozy wyników na 2011.
2. wg niektórych techników koniec spadków na pepie.
3. liczę więc na nowe maxy
pozdr

www.cire.pl/item,50382,1,0,0,0...

Będą zmiany w kolorowych certyfikatach i opłatach zastępczych
18.11.2010r. 06:30

Dzisiaj Komitet Stały Rady Ministrów rozpatrzy zmieniony projekt Krajowego planu działania w zakresie odnawialnych źródeł energii. Poprawiony KPD przewiduje m.in. zmiany w systemie zielonych certyfikatów, możliwość dodatkowego wsparcia dla ciepła i chłodu sieciowego z OZE oraz budowę 100 MW elektrowni wodnej na Wiśle i 500 MW farmy wiatrowej na Bałtyku.
...

artykuł ładny, ale ja chce wyników !!!
brat mieszka w dreznie - studiuje. do dentysty jezdzi do zgorzelca bo 2 razy taniej. dlaczego pomimo kontraktu z niemcami tak słabo rosną przychody spoza nfz?
pozdr

dzisiaj to jakas masakra
zblizamy sie do magicznej liczby 13
pozdr

no to po wynikach za 3q
w sumie nic sie nie zmienilo, poza tym, ze raport czyta sie coraz lepiej, nie trzeba uzywac excela do niektorych wyliczeń

juz niedlugo zaczna sie podsumowania za 2010 rok i w przypadku emc mozna powiedziec, ze:
- po raz pierwszy słaby wzrot przychodów r/r
- coraz gorzej sie wiedzie spólce na prawie samym kontrakcie z nfz
- nowe umowy z klientami spoza nfz ida ale wolnoooo, za wolno
- spolka zdobywa coraz to jakies wyroznienia, ale my chcemy wyników!!
- no i chyba szykuje sie nowa emisja, czy znowu po 13??

pozdr

ugody z nfz za 2009
podpisane w 3q 2010 = 99 113,55
podpisane w 4q 2010 = 68 002,05
dużo to nie nie jest
w piątek wyniki i pewnie znowu niezbyt,gdyż prezio nie pojawia się w tvncnbc :)
pozdr

z radia
w Olsztynie miejscowy szpital wygrał proces z NFZ o zapłatę za nadwykonania. sprawa zakończyła się ugodą - nfz napłaci 50% zaległych pieniędzy. była to pierwsza zakończona sprawa w tym temacie w Polsce.
pozdr

Farmy wiatrowe raczkują

Odnawialne źródła mają na razie znikomy udział w produkcji energii. Od 10 lat w Polsce trwają prace związane z regulacją rynku i promocją energii odnawialnej. Za kolejne 10 lat, zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej, 15 proc. zużywanej w kraju energii ma pochodzić z zielonych źródeł, głównie elektrowni wiatrowych.

- Niedawno osiągnęliśmy 1000 MW mocy elektrowni wiatrowych - mówi Radosław Nowak z firmy EDP Renewerables. - Taki wynik po tylu latach to porażka. Jesteśmy 10 lat do tyłu.

O energetyce odnawialnej, w tym wiatrowej, dyskutowano w Gdańsku w trakcie Polish Investforum 2010. Specjaliści nie mają złudzeń, że jeśli mają powstawać nowe farmy wiatrowe, to najlepszym miejscem do tego są północne województwa i południowy Bałtyk. Tutaj panuje najkorzystniejszy klimat dla tego typu energetyki.

Wieją najbardziej stabilne wiatry o najkorzystniejszej sile. Farmy wiatrowe na Pomorzu chce budować Polska Grupa Energetyczna. Nie tylko lądowe, ale i morskie. Każda z nich ma mieć moc tysiąca megawatów. Mają powstawać do 2020 roku. W okolicach Pelplina spółka Nordwind planuje budowę farmy wiatrowej na ok. 40 wiatraków. Tauron Ekoenergia chce postawić farmę wiatrową w okolicach Wicka.

- Jeśli mamy spełnić wymogi udziału zielonej energii, energetyka wiatrowa musi być tzw. energetyką zawodową, wdrażaną na skalę przemysłową - dodaje Nowak.

Według ekspertów północna Polska ma dobre perspektywy rozwoju energetyki wiatrowej, pod warunkiem wprowadzenia kompleksowych rozwiązań prawnych i finansowych. Rozwój energetyki odnawialnej, w tym wiatrowej, może jednak zostać przyhamowany. Resort gospodarki ma pracować nad nowymi rozwiązaniami, które spowodują zmniejszenie zakresu wsparcia i dopłat dla nowych mocy ze źródeł odnawialnych.

Jacek Klein , Polska Dziennik Bałtycki

biznes.onet.pl/farmy-wiatrowe-...

p.s.
tak wiec lobby oze podjelo rekawice rzucone przez ten rzad

dzisiejsze info
nie rozumiem rzadu - niby mamy opoznienia we wprowadzaniu OZE a kolejne kłody pod nogi :(

Będzie nowy system wsparcia dla OZE

W resorcie gospodarki trwają prace nad nowym systemem wsparcia dla inwestycji w odnawialne źródła energii – pisze „Rzeczpospolita”. Zakłada on między innymi rezygnację z zielonych certyfikatów.
Według relacji dziennika w nowym systemie wsparcia dla OZE planuje się wprowadzenia przetargów na dotacje dla tego typu inwestycji, a jednocześnie zakłada się, iż firmy które skorzystają z takiego wsparcie będą sprzedawały energię po cenach rynkowych i nie będą już otrzymywały zielonych certyfikatów. Prawo do otrzymywania zielonych certyfikatów zachowają już działające elektrownie do czasu pełnego zamortyzowania się inwestycji.

Jednocześnie OZE, których budowa nie będzie dotowana, będą mogły liczyć na gwarantowane ceny sprzedaży wyprodukowanej energii, które będą malały wraz do czasu pełnej amortyzacji inwestycji. W opracowanym w MG systemie wsparcia zakłada się różne taryfy dla różnych OZE.
„Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że obecnie nasz system wsparcia odnawialnych źródeł energii należy do najdroższych w Europie, a same zielone certyfikaty w ubiegłym roku kosztowały 2,5 mld zł. Dziennik podkreśla również, że wsparcie dla OZE ograniczają też inne kraje i daje przykład Niemiec, gdzie obniżono o 13 proc. taryfy dla energii z OZE i planowane są dalsze cięcia.

źródło: Rzeczpospolita

pop napisał(a):
Coś jest naprawdę nie tak w tej spółce...:
Cytat:
Z powodu tych operacji pokażemy sporą stratę netto, bo sprzedajemy znacznie poniżej ceny nabycia - sygnalizuje Maciej Niebrzydowski.
Dlaczego więc Jago sprzedaje papiery po nieatrakcyjnej cenie?
- Po pierwsze - od dawna deklarujemy, że są na sprzedaż. Po drugie - wyświadczamy przysługę drobnym inwestorom, którzy mogą tanio kupić dobre akcje - ripostuje Maciej Niebrzydowski.

popieram

dawno głupszego zdania nie widziałem/słyszałem
ta spółka to jakaś perła w koronie, tylko dlaczego nikt nie chce jej kupować?
a dlaczego sam nie zapakuje się bardziej?
oj, oj, chyba kasy brakuje

chopie,
przestań wklejać każde kolejne info
pzdr

semperparatus napisał(a):
Nie wprowadzajcie inwestorow w błąd...spółka od wielu kwartałów na dodatnie wyniki,w drugim półroczu mają byc jeszcze lepsze,a c/wk=0,53...to współczynnik dla bankruta,a Kopex jest jedną z najsolidniejszych spółek na GPW...sztucznie zwalono kurs z 28,50 na 17zł...prędzej czy póżniej mocno odbije w górę...w porównaniu do innych spółek sektora,Kopex jest wart ok.45 zł...thumbright

a co to znaczy sztucznie? czy na kopku nie obowiązuje rynek, brak popytu i podaży??

po przeanalizowaniu raportu za 1 półrocze:

a) zgadzam się w większości w powyższą analizą SW
b) koszty wynagrodzeń to jakaś masakra
c) jak prezio w mediach, wyniki są dobre, jak się ukrywa - spodziewana kicha (dobry wskaźnik na przyszłe kwartały)
d) z tą rentownością circa 10% spodziewaną w niedalekiej przyszłości - udało im się dotąd 3 razy, nie liczę że 4 raz będzie w 2010 roku, najwcześniej 2011 za 2Q
e) przychody poza NFZ - zgodzę się że nie zwiększają się w strukturze, ale z kwartału na kwartał rosną
1 półrocze 2009: 11 mln
1 półrocze 2010: 13 mln
2009: 23,5 mln
2010: 29,5 mln oczywiście szacunek
to jest wzrost o 25% r/r więc nie tak źle
f) widać, że spółka czyni starania, aby przychody spoza NFZ były coraz większe - patrz kontrakt z największą niemiecką kasą chorych oraz inne umowy (jest tego sporo)
g) podpisane niedawno aneksy dotyczą również 2009 roku, szkoda ze liczone w tysiacach a nie w dzisiatkach tysiecy
h) kontrakt z NFZ przy raporcie za 1q wyniósł 92,5 mln, przy raporcie za 1 półrocze już 99,2 mln więc cały czas negocjują

reasumując - w spółce są też pozytywe, ale ogólnie jestem zawidziony i oczekuję wyników za 3Q, może umowa z hansami zaprocentuje

p.s.
coraz lepiej czyta się te raporty, niektóre dane w koncu podaja na talerzu, nie trzeba "excelować"

masakra

ciekawe czy 17 wytrzyma?
na moje powinno, ale nigdy nie mów nigdy :P

troche sf
ciekawe po ile byłby jutro tauron na otwarciu, jeśli na reutersie poszło by info: znany inwestor giełdowy warren b. zakupił akcje TAURON'u ...
Dancing
pozdro

ps
jak kurs jest niedowartościowany to z pewnością wcześniej czy później wzrośnie :) a teorii spiskowych to można szukać wszędzie :)

ciekawy artykul na temat produkcji pelletu w PEPie

pepsa.pl/files/files/4c2c7b26-...

jutro wyniki 2q - liczę na 15-20 netto

ostatnio znowu poszła darowizna.
zastanawiam się czy odbiorca tej darowizny nie "spuszcza" jej na rynek :)

dla mnie kopek słabo wygląda. na moje czekają nas słabe wyniki za 2q.
pozdro

Polska i Szwecja dobre do inwestycji

Eksperci z firmy Frost & Sullivan chwalą Polskę i Szwecję, które są ich zdaniem dwoma najbardziej perspektywicznymi rynkami w energetyce wiatrowej

...

www.pb.pl/2/a/2010/07/07/Polsk...

Miras napisał(a):
_soma_ napisał(a):
sprzedaja duzi zagraniczni, widac po wielkosci zlecen
podejrzewam ze i tak sa zarobieni - roznice kursowe

A w jaki to sposób jak PLN się osłabił ?

a skad wiesz po ile kto kupowal zlotego?? przy takich wahaniach wszystko mozliwe

sprzedaja duzi zagraniczni, widac po wielkosci zlecen
podejrzewam ze i tak sa zarobieni - roznice kursowe

5,88

w mbanku tez juz zwrocili

w dm bzwbk juz zwrocili mi reszte kasy.
zrealizaowana ilosc: 935

no to życzę CEZowi żeby w przyszłości był głównym udziałowcem Tauronu :)
pozdro

Vox napisał(a):
Cytat:
Inwestorzy indywidualni, którzy nabędą akcje w wyniku oferty publicznej oraz nie dokonają ich zbycia ani obciążenia prawem użytkowania lub zastawu w okresie jednego roku od pierwszego dnia notowania akcji na GPW będą uprawnieni do skorzystania z oferty „Gwarancja niższej ceny”, zapewniającej rabat w przedziale od 5% do 15% od obowiązujących cen w taryfach dla klientów indywidualnych, w okresie od lipca 2011 r. do czerwca 2012 r.

to co kupujecie dla zniżki na prąd? jak ktoś grzeje prądem plus ma fajną klimę,
to może mu się to bardziej opłacić niż sprzedaż w debiucie. blah5

mnie obsługuje ENERGA, więc to do mnie nie przemawia :(

sbyszek napisał(a):
iktorn napisał(a):

Ciekawe ile zwykłych ludzi nie mających za wiele pojęcia o giełdzie, zachęconych do zakupu akcji, ucieszy się jak zobaczy pierwszego dnia na pasku notowań czy też w wiadomościach cenę ~9-krotnie wyższą od ceny zakupu i od razu zacznie wydawać wirtualnie zarobioną kasę.

chyba przesadziłeś w ocenie przyszłego leszcza.
a właściwie gdyby nie było tego scalenia, to notowania byłyby atrakcyjniejsze, a dla niektórych dostarczyłyby sporą dawkę adrenaliny.

no nie wiem czy iktorn przesadził. dla mnie to bardzo ciekawe spostrzeżenie. właśnie tak niektórzy mogą to zobaczyć. no a czy babcia czy dziadek kupujący akcje to leszcze? to określenie raczej mi do nich nie pasuje :)

nie ma takiej opcji
cena będzie jedna
co najwyżej poprzesuwają pomiędzy transzami

pytanie: co jest dobre dla PO??

1. czy sprzedaż po 55 groszy za akcje??
2. czy udany debiut??

ad1. nie
ad2. tak

to drugie oczywiscie jest łatwiejsze przy sprzedaży po 55 groszy, ale to woda na młyn dla PiS i solidaruchów energetycznych, no bo kto dał im te 10 latek gwarancji?? i widze juz te hasla - wyprzedaż majątku za bezcen.

jedno jest pewne - ta oferta jest ciekawsza od pzu przynajmniej pod wzgledem sytuacji politycznej :P

Cytat:
Tauron: Fundusze są skłonne płacić tylko 55 groszy
Justyna Piszczatowska , Natalia Chudzyńska 05-06-2010, ostatnia aktualizacja 05-06-2010 15:52

hmm
jeszcze kilka dni temu 70 groszy wydawało się niską wartością. teraz jest 55 groszy. na moje to jest swoista propaganda funduszy i nie tylko skierowana na zysk ale także na wybory. wczesniej 70 groszy uwazalem za zagranie PO. dla mnie ta oferta to jedna wielka gra, przedwyborcza kielbasa. jednak już gubię się kto pociąga sznurki, PO czy PIS.
pozdro

www.rynekzdrowia.pl/Finanse-i-...

Do kasy NFZ wpłynęło w pierwszym kwartale tego roku więcej pieniędzy niż zakładano. Dzięki temu Rada NFZ skorygowała plan finansowy na ten rok. W efekcie do wydania jest o ponad 2 mld zł więcej niż początkowo zakładano...

Najwięcej zasili lekowe programy terapeutyczne (w ramach leczenia szpitalnego) i refundację leków. Część funduszy przekazanych zostanie na zapłatę tzw. nadwykonań...

...

oby

to co udało mi się ustalić

Ad.4. - Wartkowo - negocjacje na końcowym etapie już z wybranym podmiotem, umowa w 2q, czyli na dniach :)
Ad.6. - negocjacje trwają

pozdro

moja ocena PEP po 1q

wyniki ogólnie OK

1. o prognozę 2010 nie boję się - wyrobią moim zdaniem bez problemu,
2. biomasa - w 2q kwartale prognozuje przekroczenie BEP,
3. Puck - powoli mnie to zaczyna denerwować !!!,
4. czekam na cenę sprzedaży Wartkowa (oby proces zrealizowali do końca 2q),
5. w 4q możliwa sprzedaż następnego dewelopmentu - możliwy większy wynik od prognozy 2010, choć równie dobrze proces może się rolować na 1q 2011
6. czekam na następne info podobne do KGHM,

pozdrawiam,

arturpap napisał(a):
Kurs PLJ zmierza w jedynym właściwym kierunku i jeśli ktoś się jeszcze o tym nie przekonał to myślę że już czas najwyższy bo za moment może być za późno, najbliższe opory to 3,16 lub 3,39 i myślę że są w zasięgu jeszcze do końca tygodnia patrząc na obroty i liczbę chętnych do zakupów następny opór na 3,69 lub wyżej 3,92 i tu można spodziewać się większej podaży i realizacji zysków no i tu można wysiadać bo pewnie przyjdzie korekta. Najbliższe poważne wsparcie w obecnej sytuacji to 2,53 a dalej 2,42 jednak myślę że przynajmniej na najbliższy czas kierunek mamy określony.
pozdrawiam i życzę udanych zakupów

Jak już "cytujesz" T. Jerzyka z BZWBK to przynajmniej to zaznacz :P
Poza tym w stopce raportu jest pewna notka, której nie będę cytował.

* WD
Kolega nie "zacytował" do końca: wsparcia: 2,31 oraz 2,14 (kluczowe)

6 spółek z najlepszymi perspektywami na GPW

Adrian Boczkowski Puls Biznesu, pb.pl,27.03.2010 13:44
Czytaj komentarze (41)

Najwyższym uznaniem maklerów, analityków i doradców finansowych – jeśli chodzi o perspektywy rozwoju - cieszą się Asseco Poland, Swissmed, PGE, Ipopema Securities, Cinema City i PEP.

...

www.pb.pl/2/a/2010/03/27/6_spo...

Norweski Narodowy Fundusz Emerytalny ma 1,64% udziału w PEP :)

www.norges-bank.no/upload/7832...

www.parkiet.com/artykul/904463...

WatchDog napisał(a):
Zgadza się, to jest dobra wiadomość. Lecz nie taka nowa, raczej już przemielona w kursie. Ja odnosiłem się do zapowiedzi wybudowania w ciągu najbliższych lat 1000 MW mocy wiatrowej. I od tej strony cierpię na brak informacji koniecznych do oszacowania potencjalnej zyskowności tych zasobów. Biomasa może sobie bulgotać wszędzie, ale wiatraki trzeba stawiać tam gdzie dobrze wieje! A takich miejsc nie ma wiele.

dobry dewelompent jest w cenie, a taki robi pep.
co do wyceny - przeciec sa wyniki ze sprzedazy za Jarogniew/Mołtowo. poza tym aktualna stawka za 1mw bedzie juz niedługo, przy sprzedaży Wartkowa.

konczac temat - całość położył 4 kwartał:
- przychód 4q_2009 = 70%_4q_2008
- wynik segmentu 4q_2009 = 55%_4q_2008

większa dysproporcja na wyniku związana z mniejszą nadwyżką ponad koszty stałe :)

oby lepiej wiało w przyszłych kwartałach

oczywiście, każda działalność ma pewne obszary ryzyka

pep na szczęście nie zajmuje się tylko wiatrakami, ale ma także inne segmenty

pozdrawiam

WatchDog napisał(a):
Księgowo to się zgadza, ale z ksiąg to się podatki płaci, a nie wartość buduje.
Mają farta, że stopy w euro są nisko, a kurs spadł. Tak nie będzie zawsze. W kategoriach ekonomicznych trzeba liczyć koszt pieniądza ok. 8% w walucie sprzedaży i horyzont najwyżej 10 lat. Farma kosztowała 110 mln zł (z tego z kredytu około 84 mln zł). Roczna rata kapitałowa plus odsetki wychodzi jak byk 16 mln zł. A energii sprzedali za niecałe 15 mln zł. I nieważne jak to się księgowo rozkłada. Jak nie zacznie lepiej wiać, a stopy wzrosną, podwyżki cen energii wyhamują, to projekt stanie się trwale nierentowny.

z częścią wywodów się zgadzam - ale ta farma jest nadal zyskowna. nie zakladam ze projekt bedzie nierentowny - bylby to splot wielu niekorzystnych czynnikow. nie można przekreślać farmy po 1 słabszym roku. i jedno ważne stwierdzenie: zwrot z inwestycji w elektrownię wiatrową następuje średnio po 7-10 latach. Elektrownia pracuje śrenio 25 lat !!!Poza tym taka elektrownia ma przecież wartość, za którą można ją sprzedać. Z jakiegoś powodu dewelopment farm jest w cenie.

_soma_ napisał(a):
wynik operacyjny segmentu 7.413
minus koszty niealokowane(po aktywach około 15%)= 5.814
minus odsetki od kredytu 16,6 mln euro (koszt 3%) = 3.821

jak przyjmiemy jeszcze roczna rate kredytu to zostaje jeszcze ponad 2 bańki gotówki

p.s.
faktem jest, iż wyniki za 2008 rok są lepsze w tym segmencie, ale moim zdaniem nie ma masakry w 2009

pozdrawiam

zapomnialem jeszcze dodac amorke, ktora nie jest wydatkiem, wiec zostaje wiecej gotowki :)

wynik operacyjny segmentu 7.413
minus koszty niealokowane(po aktywach około 15%)= 5.814
minus odsetki od kredytu 16,6 mln euro (koszt 3%) = 3.821

jak przyjmiemy jeszcze roczna rate kredytu to zostaje jeszcze ponad 2 bańki gotówki

p.s.
faktem jest, iż wyniki za 2008 rok są lepsze w tym segmencie, ale moim zdaniem nie ma masakry w 2009

pozdrawiam

WatchDog napisał(a):
Fajna prezentacja, nic nowego. Brak kluczowej informacji: wietrzności na farmach. Puck wyszedł ledwo na zero. W całej "Europie Północnej" słabiej wiało, dobre sobie. Nie znając wietrzności nie wiemy, czy jest sens inwestować w nowe farmy, a jeśli jest, to jak duży.
Pół Polski chce stawiać wiatraki...

hmmm

może nie umiem czytać, ale skąd informacja że wynik na Pucku wyszedł ledwo na 0? Ja widzę co innego +7.413

pozdrawiam

polecam prezentację podsumowującą 2009 rok

pepsa.pl/pages/strona-glowna/r...

pozdro

1.
Polish Energy Partners Spółka Akcyjna ("PEP") informuje, iż w dniu 9 lutego 2010 roku, PEP podpisał z KGHM TFI S.A. ("KGHM TFI") list intencyjny dotyczący realizacji przez PEP, fundusz inwestycyjny zamknięty zarządzany przez KGHM TFI ("Fundusz") projektu budowy i eksploatacji w ramach wieloletniej umowy elektrowni biomasowej o mocy 30-35 MW pracującej na potrzeby Grupy KGHM ("Projekt").

2.
jutro wyniki

artykuł branżowy

Budownictwo: czy jest życie po boomie?
Rok 2009 budownictwo zamknęło niezłym wynikiem, ale wielu przedsiębiorców prognozuje pogorszenie koniunktury. Im dalej patrzą, tym widzą głębszą ciemność. Zagrożeń nie brakuje tuż za progiem nowego roku.
...
biznes.onet.pl/budownictwo-czy...

Ale zrobili prognozę :)

2010
przychody że sprzedaży 333,7 mln zł
zysk netto 5,8 mln
2011
przychody że sprzedaży 469,4 mln zł
zysk netto 19,6 mln zł
2012
przychody że sprzedaży 641,7 mln zł
zysk netto 37,4 mln zł

No aż nie chce mi się wierzyć. Spółka po chyba 6 latach żenady nagle idzie na takie wyniki.

wywiad z preziem

bankier.tv/video/Redan-pelen-o...

p.s.
Prezesik chwalił się dzisiaj otrzymaniem nagrody od pisma Twój Styl :) Monnari też taką statuetkę posiada :P

na moje jest duza szansa na przebicie 20 i zatrzymanie sie w okolicach 15 - 16.

ktom napisał(a):
Czy na tym forum nikt nie zauważył że MIT/ dawniej PPWK emituje akcje dla MNI w cenie 2,04, że w akcjonariacie pojawiają się nazwy : Polina Trading, Nordea OFE, że mamy dodatkową emisję akcji wartą około 6 mln dla instytucji gdzie cena została ustalona na nie niżej niż 2,04. Co o tym sądzicie?

to nie jest pytanie do forumowiczów tylko do tzw. rynku :)

OFE a EMC

Ilość OFE posiadających w portfelu akcje EMC na koniec roku:
2008 - 0
2009 - 2

Ilość akcji w posiadaniu OFE na koniec roku (w tys. sztuk):
2008 - 128,7
2009 - 245,7

pozdro

OFE OFE OFE... a sprawa PEPa

Ilość OFE posiadających w portfelu akcje PEPa na koniec roku:
2007 - 6
2008 - 8
2009 - 12

Ilość akcji w posiadaniu OFE na koniec roku (w mln sztuk):
2007 - 3,927
2008 - 5,198
2009 - 8,008

OFE + TFI(>5%) = 66%
free float = 34%

pozdro

rafsty napisał(a):
To krótka notka z tutejszego cyklu pt. "Spółka dnia". Pan Tomasz Jerzyk pisze, że opory na 35,5; 36 i 36,98 uważa za silną strefę. Jeśli atak się uda, to można liczyć na 43,2, a nawet 52,7 (wow!). Wsparcie widzi na 33,22 i 31,25. A jak spadnie poniżej 29,5 to kaplica.

no to dotarlismy do silnej strefy oporow. lekko poszlo od 33, wiec calkiem mozliwe ze bedzie 4 z przodu. moze jeszcze cofniemy sie do 35 i potem dalej do góry.

tego zycze amatorom pepika

p.s

od pewnego czasu sledze notowania iberdroli. nasz pep zachowuje sie calkiem podobnie, lacznie ze wskaznikiem P/E.

hmmm
mamy 35 z przodu
ten kwartał będzie bardzo ciekawy:
- wyniki roczne :)
- sprzedaż kolejnego developmentu
ten drugi aspekt jest o tyle ważny, iż zobaczymy po ile obecnie "chodzi rynkowo" dobrze zrobiony projekt. ostatnio sprzedawali rok temu.

dzisiaj anale w PB szukali spółek, których notowania mają szansę odbić się po słabym poprzednim roku. wsród nich jest BBI Zenneris, bo branża ciekawa i moda coraz większa. jakoś po kursie pepa tego nie widac, ale kto wie, może w końcu i na niego przyjdzie pora salute

dzieki za artykul - bedzie spolo loko

a co do at to akurat cenie Tomarza Jerzyka :)

pozdro

p.s.
znowu wymiany ze głowa boli

A to sytuacja techniczna by T.Jerzyk

Kurs spółki odnotował wzrost do 26,80, a zwyŜka została powstrzymana centralnie na oporze wynikającym
z 50% zniesienia spadku. Kolejne sesje przyniosły korektę do 21,10, a na ostatnich sesjach papier nie
moŜe się zdecydować w którą stronę ma zmierzać. NajbliŜszy opór to 23,30, a w razie jego przebicia będę
liczył na test 24 lub teŜ 24,70. W przypadku silniejszego ruchu będę liczył na test 26,80, a w razie jego
przebicia będę oczekiwał na test 29,48 lub teŜ 30,40. NajbliŜsze wsparcie znajduje się na 21,50, a w razie
jego przełamania kolejne to minimum na 21,10. Spadek poniŜej tego ostatniego poziomu będzie
sugerował test 19,31 lub teŜ 17,57.

Kopacz: w 2010 r. więcej środków na szpitale

W 2010 roku szpitale dostaną więcej pieniędzy - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz. Jak powiedziała dziennikarzom przed posiedzeniem Komisji Trójstronnej, zostało to już ustalone z prezesem NFZ.

Kopacz zapowiedziała, że informacje, jaką kwotę dostaną szpitale w 2010 roku, zostaną podane w ciągu najbliższych dwu dni, razem ze zweryfikowanym planem finansowym NFZ.

Podczas posiedzenia Komisji Trójstronnej minister zdrowia zapewniła, że kontraktowanie świadczeń medycznych na 2010 r. będzie na poziomie nie niższym niż w tym roku. Przypomniała też, że w tym roku nie ma konkursów - podpisywane będą aneksy do umów na rok 2009.

Źródło: PAP

na moje niech nie przejmuja PEPika tylko niech kupują od nich development. jako akcjonariusze lepiej na tym wyjdziemy.
pozdr

przeczytałem wszystkie strony tego watku i to jest podobny "ogór kiszony" jak novitus. podobienstwo jest takze w gloszeniu zapowiedzi przez zarzad, tam przejmuja inne podmioty od chyba 3 lat (kupili 1 malutki) a tutaj glosza o kontrakcie dla nato.

po zaudytowanych wynikach henczke moze wejde.

Prywatne szpitale w kryzysie

www.gielda.wp.pl/POD,3,a,1,b,1...

...
Im bardziej specjalistyczny jest szpital, tym większe mogą być straty. Bo w przypadku powiatowych (jak prowadzone m.in. przez EMC Instytut Medyczny) musi być zachowane bezpieczeństwo mieszkańców. Poza tym obsługują one tzw. ostre przypadki, za które NFZ płacić musi. A planowane operacje okulistyczne w klinikach jednego dnia czy ortopedyczne do takich nie należą.
...

p.s.
jest zdjecie do artykulu z podpisem: Szpitalom bardziej opłaca się amputacja niż leczenie

czarny humor :P

witam,

od kwietnia korzystam z samsunga i550 na symbianie + bzwbk mobile. jest to skromny serwis z "prawie" notowaniami on-line. to prawie polega na tym, ze odswiezamy stronke :)

z laptopow polecam asusa ul50vg, lekki, bateria trzyma do 12h.

pozdrawiam

rafsty napisał(a):
_soma_ napisał(a):
osobiscie zakladam lepsze wyniki

tak też jest fajnie thumbright

zgadzam się, tak też jest fajnie, ale zakończenie developmentu kolejnych projektów wiatrowych o łącznej mocy około 300 MW to jest kosmos Dancing
pozdro

p.s.
rafsty - lubię czytać twoje posty, super merytoryka, jesteś może biegłym albo dyr. finansowym??

jest w komunikatach, ale jest na tyle istotne, ze wklejam

PEP RB 54/2009 Prognoza wyników na rok 2010
2009-11-23 09:42
I. Prognozowane wyniki oraz okres, którego dotyczy prognoza
Zarząd Polish Energy Partners S.A. w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości prognozę wielkości, które Grupa Polish Energy Partners zamierza osiągnąć w 2010 roku, które przedstawione zostały poniżej.
EBITDA - 86 mil. PLN, co stanowi wzrost o 46% w odniesieniu do planowanego na rok 2009 poziomu 59 mil. PLN
Skorygowana EBITDA uwzględniająca odsetki z tytułu dzierżawy majątku i udziały w zyskach farm wiatrowych - 90 mil. PLN, co stanowi wzrost o 29% w odniesieniu do planowanego na rok 2009 poziomu 70 mil. PLN
Zysk Netto – 56 mil. PLN, co stanowi wzrost o 27% w odniesieniu do planowanego na rok 2009 poziomu 44 mil. PLN

II. Podstawy i istotne założenia prognozy
Podstawą prezentowanej prognozy na 2010 rok są prognozy poszczególnych spółek wchodzących w skład Grupy Kapitałowej PEP S.A. na rok obrotowy 2010, w tym w szczególności założenia opisane poniżej.
Zysk całej grupy z działalności operacyjnej będzie wyższy od zakładanego na 2009 poziomu ze względu na pełen rok działalności projektu Tytan w EC Saturn oraz zakładu produkującego pellet w Sępólnie w Grupie PEP Biomasa Energetyczna przy pełnym poziomie wydajności.
Prognozowane wielkości zawierają przychody z tytułu sprzedaży udziałów w wydewelopowanych farmach wiatrowych.
Zgodnie z przyjętymi zasadami, w okresie projekcji przyjęto stały kurs wymiany PLN/EUR. Prognoza nie zawiera różnic kursowych powstających przy wycenie bilansowej aktywów i pasywów.
Na 2010 przewidziane jest również rozpoczęcie budowy farm wiatrowych Modlikowice i Łukaszów o łącznej mocy 58 MW. W 2010 planowane jest zakończenie developmentu kolejnych projektów wiatrowych o łącznej mocy około 300 MW.

III. Sposób monitorowania przez PEP S.A. możliwości realizacji prognozowanych wyników
Ocena możliwości realizacji planowanych wyników finansowych będzie się odbywać w oparciu o analizę przychodów ze sprzedaży i poniesionych kosztów oraz analizy i aktualizacji przyjętych założeń.

IV. Okresy, w jakich PEP S.A. będzie dokonywała oceny możliwości realizacji prognozowanych wyników oraz dokonywał ewentualnej korekty prognozy
PEP S.A. będzie dokonywała monitorowania i oceny możliwości realizacji prognozowanych wyników finansowych w układzie kwartalnym, istotne rozbieżności względem prognoz będą ogłaszane w formie raportu bieżącego. Ewentualna korekta prognozy będzie sporządzana po opublikowaniu raportów okresowych.

p.s.
osobiscie zakladam lepsze wyniki, chyba ze cena sprzedazy dewelopmentu spadla, ale o tym przekonamy sie dopiero w 1q

a ja jestem pod wrazeniem dzisiejszej sesji Dancing

www.cire.pl/zielonaenergia/ind...

Według Radosława Łukaszczuka, analityka DM Millennium, Polska Grupa Energetyczna powinna postawić na ograniczenie emisji CO2 i inwestycje w odnawialne źródła energii – czytamy w „Pulsie Biznesu”.
...
...
...
Według cytowanego przez „Puls Biznesu” analityka, korzystnym dla PGE rozwiązaniem byłby zakup firmy posiadającej odnawialne źródła energii lub przygotowanej do realizacji tego typu projektów. Dziennik przypomina, że na rynku mówi się, że dobrym zakupem dla PGE mogłaby być np. spółka Polish Energy Partners (PEP).

p.s.

po zachowaniu kursu nie widać tego, iż na rynku mówi się o tym :P

dzisiaj kolejny aneks do kontraktu z NFZ:

...„Powiatowe Centrum Zdrowia” sp. z o.o. w Kowarach...Łączne maksymalne zobowiązanie Oddziału wobec „Powiatowego Centrum Zdrowia” sp. z o.o. w Kowarach wynosi obecnie 15 706 991,70 zł (wzrost o 1 354 391,00 zł) za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2009 roku....

pozdro

koszyk napisał(a):
Tak, czy inaczej,jakkolwiek by tego nie zapisano, lepiej jest pokazać zagrożenie, niż nie.

Nie przywiązuję specjalnej wagi do wahań kursów na takich spółkach, ale po przeczytaniu wyników i reakcji rynku, jestem...nieco zaskoczony. Angel

Dalej antycypując przyszłosć, na bazie dynamiki przychodów izysków , 6 dyszek podtrzymuję.

Pozdro. Na 22, 70 dokupię. Angel

hmm

podobnie patrzymy na wykresy :)
ciakawi mnie ciagly wzrost na swd, czyzby wezwanie??

nigdy nie ma 100% pewności, ale właśnie przeczytałem dzisiejsze infa o kolejnym podwyższeniu wartości umów z NFZ :)
w zeszlym roku odpisy na nadwykonania po 3q nar: 2264, po 4q nar 338, co daje 15% wartosci za 3q nar (w raporcie rocznym i za 1q nie dokopalem sie, czy zostaly one splacone)
Tak więc na pewno spłacili 85% nadwykonań. Po dzisiejszych raportach biezacych widac, ze spolka caly czas pracuje nad NFZ :), wiec wynik za 4q może okazać się REWELACYJNY. Czy będzie, czas pokaże.

koszyk napisał(a):
z raportu:

Odpisy aktualizacyjne na nadwykonania (nadwyżki wykonanych procedur medycznych ponad
wartości podpisanych z Narodowym Funduszem Zdrowia kontraktów), które za III kwartały 2009
roku przedstawiały się następująco:
EMC Instytut Medyczny S.A. 2.083 tys. zł.
Lubmed Sp. z o. o. 37 tys. zł.
Mikulicz Sp. z o. o. 614 tys. zł
PCZ Kowary Sp. z o. o. 464 tys. zł
EMC Silesia Sp. z o. o. 82 tys. zł
8
Łącznie odpisy aktualizacyjne zmniejszyły skonsolidowany zysk netto Grupy Kapitałowej po
trzech kwartałach 2009 roku o 3 280 tys. zł.

I tego nie rozumiem do końca. Jeżeli wykonali wiecej niz zakontraktowali, to co to jest?
Qwasi rezerwa, gdyby NFZ nie zapłcił?

to są nadwykonania podad limit z nfz. stad te infa z zeszlego tygodnia o podwyzszonym limicie w kontrakcie. po półroczu bylo to 1.922.

robia rezerwe na 100% i dobrze, przynajmniej wiadomo ile tego jest. dla mnie osobiście wyniki ok, bez fajerwerków

Wykaz uprawnionych do udziału w Nadzwyczajnym Walnym
Zgromadzeniu Akcjonariuszy EMC Instytut Medyczny S.A. w dniu
16.11.2009 r.
Osoba uprawniona razem akcje razem głosy
Piotr Gerber 1340085 2480114
Jarosław Leszczyszyn 270007 540014
Hanna Gerber 260062 350064
Maria Anna Gerber 720000 720000
Matylda Gerber 719000 719000
PZU FIO Akcji Małych i Średnich Spółek 191684 191684
PZU FIO Akcji Krakowiak 90430 90430
PZU FIO Stabilnego Wzrostu Mazurek 66080 66080
PZU FIO Zrównoważony 61748 61748
PZU Życie S.A. 334300 334300
PZU S.A. 163712 163712
AVIVA Investors FIO Subfundusz AI Polskich
Akcji 45344 45344
AVIVA Investors FIO Subfundusz AI
Stabilnego Inwestowania 30375 30375
AVIVA Investors SFIO Subfundusz Akcyjny 215517 215517
RAZEM ZGŁOSZENI 4508344 6008382

troszke to rozjasnia obraz mniejszego akcjonariatu

no takiego muła jak NVS to jeszcze nie widziałem. rynek zupełnie zapomniał o tej spółce. z drugiej strony zarzad tyle juz razy opowiadal o przejeciach, ze ... . spółka z dobrymi fundamentami, ale obrót robi głównie animator, szkoda.

o ile przed wynikami za 2q prezes zapowidzial, ze beda dobre, o tyle przed tymi nie powiedzial nic. po obrotach mozna miec nadzieje ze beda rownie dobre. do tego dochodzi dzisiejsze info o wzroscie wartosci na jednym z kontraktow z NFZ - mozliwe zejście czesci nadwykonan z odpisow, ktore na 30.06.2009 wyniosly prawie 2 mln :)

sugeruje ze albo swd jest za drogi albo emc baaardzo niedowartosciowany Angel

porównanie................emc...............swd
cena..................... 24,00.............2,35
l_akcji.................6 637 612.........51 443 834
przychody_2009*....... 123 037 500........47 900 000
c/p.......................1,3................2,5
zysk_netto_2009*........7 165 000........1 700 000
c/z.......................22,2..............71,1

* po wynikach emc za 3q będę mądrzejszy

porównanie................emc...............swd
cena..................... 24,00.............2,35
l_akcji.................6 637 612.........51 443 834
przychody_2009*....... 123 037 500........47 900 000
c/p.......................1,3................2,5
zysk_netto_2009*........7 165 000........1 700 000
c/z.......................22,2..............71,1

* po wynikach emc za 3q będę mądrzejszy

Kasia Stefanska napisał(a):
heh, to ja kolejne swoje 3 grosze. Pewnie, że zysk netto jest najważniejszy, bo z niego idzie dywidenda. Howgh. salute

SF to Sprawozdanie Finansowe, a ono składa się nie tylko z RZiS ale także i z .... oraz CF, a to jest najważniejsze wg WD :P

pozdro

tez wrzuce 3 grosze:

- fajnie ze czesc z forumowiczow ma duzo wiedze merytoryczna z finansow
- nie zgodze sie z twierdzeniem iz taki sposob pokazywania to trick (trik) - pokazuja wszystko jak nalezy, tyle ze dodaja jeszcze porownanie z roznicami kursowymi i bez, tak to robia i jestem za
- stwierdzenie ''Zysk netto jest najważniejszą liczbą w SF'' - WatchDog jak to przeczyta to chyba sie obruszy (ten trzeci grosz z zabarwieniem humorystycznym, bez zlosliwosci)

pozdrawiam Was i ciesze sie ze tu jestescie

dutesxx napisał(a):
Gay zrezygnował. I co dalej?

no właśnie. spółka od dłuższego czasu szuka sapera i jej nie wychodzi. do ilu razy sztuka??

w kwestii biomasy:
a) zakład produkcji pelletów nr 1 - osiągnięcie pełnego poziomu produkcyjności planowany jest na listopad 2009
b) trwają rozmowy z innymi dużymi podmiotami w sprawie dostaw biomasy (może na 3 zakładach sie nie skończy)

inna ciekawa kwestia: Plan Developmentu Outsourcingu Energetyki - Elektrownia Biomasowa
greenfield
a) Projekt K
- 30 MW greenfieldowa elektrownia biomasowa dla kluczowego zakładu przemysłowego w Polsce
- Rozpoczęcie budowy w 2011; Rozpoczęcie produkcji in 2013
- Produkcja energii odnawialnej : 240 000 MWh rocznie
-Nakłady Inwestycyjne –75 million EUR
- Finansowanie środki własne i dług

b) Dalsze inwestycje w elektrownie biomasowe - Trwają rozmowy kolejnym zakładem
przemysłowymi (blue chip) na temat zainstalowania elektrowni do końca 2012
roku

Podsumowanie 3q
- Wykonano już 92% prognozowanego Wyniku Netto (z pominięciem efektu różnic kursowych z wyceny bilansowej)
- 90% prognozowanej EBITDA osiągnięto po III kwartale 2009
- Pozyskano 80 milionów PLN alokacji finansowania z EU na projekty wiatrowe
- Projekt Tytan zrealizowany zgodnie z harmonogramem i budŜetem
- Podpisano nowy kontrakt na dostawę pelletu
- Postęp w rozwoju portfela projektów wiatrowych
- Zyskowność projektów farm wiatrowych zgodna z misją PEP – zysk na kapitale po opodatkowaniu 15%
- Udziały w projektach wiatrowych sprzedane po atrakcyjnej cenie, zgodnie ze strategią

widział ktoś te wiatraki? toż to musi być coś z demobilu:) śmiać mi się chce z takich zakupów. kupili to pewnie od znajomego rolnika, w końcu żuromin blisko płocka :)

Kasia Stefanska napisał(a):
Dobry wieczór! wave
...

W pasywach najbardziej cieszy wysoki poziom kapitału zapasowego. Spółka przygotowuje się bowiem do wypłaty dywidendy. <zacieramy łapki>
...

skad takie info? spółka raczej potrzebuje gotówki na rozwój kolejnych projektów.

p.s.
jest już prezentacja za 3q. sprzedaż kolejnego dewelopmentu możliwa najprawdopodobniej w 1Q 2010 (szacuje wpływ na wynik netto około 15 mln)hello1

dane liczone na podstawie informacji z wywiadów z Gerberem, dojscie do rentownosci 9,5% w 2015 roku i takie tam inne zalozenia przyjete do modelu.

moje targety dla emc
2010 30
2011 51
2012 88
2013 93
2014 118
2015 135

ten target to do kiedy do osiagniecia??

rafsty napisał(a):
A propos biomasy, to sprzedaż też jest około bańki, czyli ok. 1,5% całości (renotwość minus 88%) więc wygląda na to, że biznes jest na rozruchu. Nie wiem, co w tym kontekście oznacza tekst, że "Osiągnięto pierwszy poziom zakładanej wydajności". Myślę, że jak ten segment się rozpędzi, to nie będzie tak wyglądało. Mam nadzieję...

nie może to tak wygladac, w koncu maja jeszcze postawic 2 zaklady. teraz czekam na prezentacje za 3q, powinna byc na dniach, choc patrzac na ich strone, ostatnio jest zaniedbywana :(
w zeszlym roku w tym czasie podali juz prognoze wynikow na 2009.
ciekawem, kiedy bedzie prognoza 2010?
oby nie zaprzestali publikacji prognozy

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 17 lutego 2011 16:58:26
Liczba wpisów: 211
[0,06% wszystkich postów / 0,05 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,372 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d