pixelg
Forum StockWatch.pl
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

mirwek

mirwek

Ostatnie 10 wpisów
Poprawka: Można zapisać się maksymalnie na 40000 szt. Z tymże, jeśli rzeczywiście zredukowano ilość akcji w transzy dla indywidualnych inwestorów do 550.000 szt. , to będzie większa redukcja. Wystarczy jeśli ponad 300 inwestorów zapisze się na max to mamy redukcję na ponad 90% Think .

Jak szacujecie redukcję akcji? Przy zapisach na Allegro redukcja sięgnęła 84,85%. Czy tutaj będzie podobnie? Nanogroup nie jest tak znaną marką jak Allegro, ale emisja akcji trafiła w dobry moment. Do tego dorzucili projekt produkowania maseczek, co może przyciągnąć uwagę inwestorów.

Jak dywidenda będzie miała wpływ na notowania tej spółki?
W końcu Bogdanka jest w trendzie spadkowym.

Czy ktoś tutaj interesuje się sprawozdaniem finansowym spółki JSW?
Ogólnie sprzedaż jest niższa niż w 2018, a koszty większe niż w 2018, a koszty pracownicze mogę jeszcze wzrosnąć ze względu na presje płacowe. Zysk przed opodatkowaniem 828 mln, jest też znacznie mniejszy w porównaniu do 2018 roku. Czy według Was cena akcji jest obecnie niedowartościowana?

Ja niestety nie dopilnowałem jednej pozycji i już nie będę spekulował, czy dodruk pieniędzy spowoduje mocne wybicie na WIG20. Szkoda kasy i nerwów.
Jestem teraz poza rynkiem i to jest chyba obecnie bezpieczna opcja jak ktoś pisał wyżej.

Dzięki za analizę techniczną. hello1 Ja czekam aż wejdą nowo przydzielone akcje nowej serii i wtedy będzie wiadomo jak uśredni się cena PDA z istniejącą ceną akcji TRK.

Na GPW mamy WIG20+mWIG40+sWIG80, co daje razem 140 spółek, które mają jeszcze płynność.
Według mnie inwestowanie 15 spółek i więcej jest naprawdę dużym spektrum szerokiego rynku.
Jeśli chcesz dywersyfikować portfel aż tak mocno lepiej zastanowić się nad kontraktem WIG20 lub nowościami jak indeksy ETF. Nie jesteś w stanie śledzić tak dokładnie 15 spółek jakbyś to zrobił gdybyś zaczynał od 5. Według mnie powinieneś stosować rotację, tj. ilekroć znajdziesz ciekawszą spółkę, może należy zastanowić się nad zamknięciem pozycji giełdowej innej spółki.

Nie wiem czy to pocieszająca wiadomość dla obligatariuszy LZMO, że mamy podobieństwo do Religa Development. Czy jest informacja o wystawieniu tych nieruchomości pod zastaw obligacji na sprzedaż?

Spółka jest juz oficjalnie w upadłości. Syndyk przejał nad niej zarząd.
Czy ktoś mi wytłumaczy, kto kupuje akcje takiej spółki? Spółka ma listę wierzycieli, obligatariuszy.
Z czego właściciele akcji chcą uzyskać zysk ?

Jest to pierwsza moja inwestycja w obligacje, które okazały się niewypałem.
Jak poprzednicy piszą, inwestycja była dosyć ryzykowna, ale ze względu na zastaw hipoteczny skusiłem się
na te obligacje. Od początku notowania tych obligacji były one słabo wyceniane. Na samym początku wartość ich było na ok 95%, co bez inkasowania kuponów odsetkowych nie było dobrym punktem wyjścia.
Będzie to dla mnie lekcja. Nawet hipoteka nie stanowi należytego zabezpieczenia, bo okazuje się, że własność hipoteczna należy do osoby trzeciej, a nie do samej spółki.
Firma Cellica, hipoadmin , może sobie wysyłać wezwania do zapłaty, ale bez sądu to się tutaj nie obejdzie.

DRIVER77 napisał(a):
Jak się boisz i nie jesteś pewien do puszczaj w rynek.
Jak gdzie sprzedać??? Na Catalyst przez rachunek maklerski.
Nie wiem gdzie problem.

Nie wiem czy trolujesz, ale odpowiem.
Problem jak zawsze w cenieee!!!!
W tym tygodniu na początku były sprzedawane obligacje po 75,później po 85, a dzisiaj z 9 sztuk poszło po 94,48 % emitowanej wartości. Po jakiej cenie wolałbyś kupić/sprzedać...

Nie wiem skad informacje o zawieszeniu obligacji LZMO skoro dzisiaj był na nich obrót w wysokości 9 sztuk. Jak zwykle brak informacji, pewnie w poniedziałek coś więcej się dowiedz z komunikatów.

Witam forumowiczów. Ja do tej pory uniknalem straty na rynku Catalyst.
Teraz niestety może się zmienić, bo mam ryzykowne LZMO1116 i nie jestem ich pewien.
Szczególnie jak czytam to forum, to mam watpliwosc czy nie sprzedać ze strata, tylko komu.
Teraz tak jest, że pewne obligacje sa drogie, a te ryzykowne niewielu chce kupić.

Informacje
Stopień: Ośmielony
Ostatnia wizyta: 18 czerwca 2021 18:46:41
Liczba wpisów: 27
[0,01% wszystkich postów / 0,01 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 0,928 sek.

PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +168,16% +33 632,53 zł 53 632,53 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło