WIELTON - Spółki od A do Z - GPW - Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
StockWatch.pl
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

1 2 3 4 5

WIELTON [WLT]

AKTUALNY KURS: 9,00 zł (+0,56%) 26-06-2019 15:00
martinezo
martinezo PREMIUM
Wpisów: 498
Wysłane: 24 stycznia 2009 06:01:29 przy kursie: 2,05 zł
Witam wszystkich. Jestem tu już od jakiegoś czasu, ale nie wypowiadałem się jeszcze. Więc zakładam wątek bo nie znalazłem nigdzie.
Zbyt wiele nie napiszę, ponieważ dopiero od jakiegoś czasu wziąłem się na poważnie do nauki na temat ogólnie pojętej giełdy, analizy itp. Jednak po tym co tu przeczytałem to dobrze trafiłem. Więc ogniablob3
Na spółkę zwróciłem uwagę ze względu na wskaźniki. Są dosyć nisko. Profil też ciekawy no i jedna z największych polskich firm w tej branży.
Ostatnio jednak znalazłem info o opcjach(ok. -13mln?).

Powoli do celu
Edytowany: 24 stycznia 2009 10:27

konik
konik PREMIUM
Wpisów: 462
Wysłane: 24 stycznia 2009 12:28:25 przy kursie: 2,05 zł
pracowalem kiedys u dealera scanii, ciagle mam tam znajomych. rynek wyglada ponoc tragicznie. u mana przestoje w produkcji, w scanii tna koszty chocby odwolujac konkurs young european truck driver.
do tego o ile sie nie myle to wielton sprzedawal glownie na kraj i na wschod. wschodnie waluty ulegly tez przecenie wiec na kursach nie ma co liczyc na zyski. zdaje sie ze stal spadla wiec to moze troche ulzyc w poziomie kosztow.
co prawda wskaznikow i raportow nie przegladalem, kursu tez nie sledze ale tak na czuja powiem ze trzeba duzo ostroznosci przy zakupach. z reszta jak na calym rynku.

martinezo
martinezo PREMIUM
Wysłane: 24 stycznia 2009 13:55:45 przy kursie: 2,05 zł
No to rzeczywiście mają nieciekawie. Ale myślę, że spółka warta obserwacji. Za jakiś czas w gospodarce się poprawi, więc i transport ruszy. Jak ma mądre władze to w okresie kryzysu będą ciąć koszty, usprawniać wszystko, zwiększać wydajność. Więc jeśli przetrwają kryzys to wyjdą z tego mocniejsi.
Jak to mówią co cię nie zabije to cię wzmocni. Więc zobaczymy...

Powoli do celu

konik
konik PREMIUM
Wysłane: 24 stycznia 2009 18:58:32 przy kursie: 2,05 zł
z pewnoscia spolka warta obserwacji. w dobrych czasach zarzad sie sprawdzil, udzial w rynku rosl, coraz ciekwsze produkty,coraz wyzsza jakosc.
jesli zarzad jest tez sprawny tez przy gorszej koniunkturze to bedzie tak jak piszesz. tak czy owak zycze im najlepszego.

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Grupa: Zespół StockWatch.pl
Wpisów: 9 665
Wysłane: 24 stycznia 2009 19:18:47 przy kursie: 2,05 zł
konik napisał(a):
z pewnoscia spolka warta obserwacji. w dobrych czasach zarzad sie sprawdzil, udzial w rynku rosl, coraz ciekwsze produkty,coraz wyzsza jakosc.
jesli zarzad jest tez sprawny tez przy gorszej koniunkturze to bedzie tak jak piszesz. tak czy owak zycze im najlepszego.

Na razie to jest jeszcze droga... Skania sprzedaż pojedyńcze sztuki, volvo tak samo... Spodziewać się można spadku sprzedaży parokrotnego o 70-80%. Policz sobie koszty utrzymania i wyjdzie Ci cz w przyszłości. Wtedy ocenisz czy jest tanio... Na co oni pozakładają te przyczepy? O opcjach jak na razie cicho... zobaczymy co z tego wyjdzie.

martinezo
martinezo PREMIUM
Wysłane: 24 stycznia 2009 19:36:55 przy kursie: 2,05 zł
W efekcie załamania sytuacji na rynku walutowym złotego wycena opcji walutowych zawartych przez Spółkę na rok 2009 wyniosła na dzień 31 grudnia 2008r. – (-) (słownie: trzynaście milionów dziewięćset czterdzieści pięć tysięcy trzydzieści dziewięć złotych 41/100). Emitent nie wyklucza, iż wartość wyceny może wpłynąć na prognozowany wynik finansowy netto Wielton S.A. w sposób uzasadniający konieczność dokonania korekty prognozowanego wyniku finansowego, niemniej jednak szczegółowa analiza wpływu ujemnej wyceny instrumentów finansowych dokonanej na dzień 31 grudnia 2008 r. możliwa będzie przez Emitenta dopiero w momencie zamknięcia (rozliczenia) wszystkich transakcji handlowych i gospodarczych realizowanych przez Wielton S.A. w 2008 r., co nastąpi w I kwartale roku obrotowego 2009. W przypadku definitywnego stwierdzenia, iż którakolwiek z pozycji prognozowanych wyników finansowych na rok 2008, o których Emitent informował w prospekcie emisyjnym akcji serii D (skorygowanych w zakresie wysokości przychodów raportem bieżącym nr 39/2008 z dnia 4 listopada 2008 r.) ulegnie zmianie o co najmniej 10%, Emitent przekaże do wiadomości publicznej raport bieżący zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 25 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych.
Jednocześnie Emitent informuje, iż w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją panującą na rynkach finansowych i wahaniami kursu Euro zawarte transakcje zabezpieczające mogą w przyszłości wpłynąć na wzrost wyniku finansowego netto Spółki w 2009 roku.
Więc, w skrócie, z tego co jest wyżej wynika, że na dzień 31.12.2008 na opcjach ma 13.945.039,41 zł w plecy. Ale jeśli kurs waluty będzie spadał to będzie mniejsza strata lub zarobią? Nie wiem czy dobrze to rozumię. Poza tym stratę narazie mają tylko na papierze do momentu aż bank wystawi im rachunek?d'oh! . Proszę o wyjaśnienie.

Powoli do celu

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 24 stycznia 2009 19:49:52 przy kursie: 2,05 zł
martinezo napisał(a):
W efekcie załamania sytuacji na rynku walutowym złotego wycena opcji walutowych zawartych przez Spółkę na rok 2009 wyniosła na dzień 31 grudnia 2008r. – (-) (słownie: trzynaście milionów dziewięćset czterdzieści pięć tysięcy trzydzieści dziewięć złotych 41/100). Emitent nie wyklucza, iż wartość wyceny może wpłynąć na prognozowany wynik finansowy netto Wielton S.A. w sposób uzasadniający konieczność dokonania korekty prognozowanego wyniku finansowego, niemniej jednak szczegółowa analiza wpływu ujemnej wyceny instrumentów finansowych dokonanej na dzień 31 grudnia 2008 r. możliwa będzie przez Emitenta dopiero w momencie zamknięcia (rozliczenia) wszystkich transakcji handlowych i gospodarczych realizowanych przez Wielton S.A. w 2008 r., co nastąpi w I kwartale roku obrotowego 2009. W przypadku definitywnego stwierdzenia, iż którakolwiek z pozycji prognozowanych wyników finansowych na rok 2008, o których Emitent informował w prospekcie emisyjnym akcji serii D (skorygowanych w zakresie wysokości przychodów raportem bieżącym nr 39/2008 z dnia 4 listopada 2008 r.) ulegnie zmianie o co najmniej 10%, Emitent przekaże do wiadomości publicznej raport bieżący zgodnie z § 5 ust. 1 pkt 25 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych.
Jednocześnie Emitent informuje, iż w związku z dynamicznie zmieniającą się sytuacją panującą na rynkach finansowych i wahaniami kursu Euro zawarte transakcje zabezpieczające mogą w przyszłości wpłynąć na wzrost wyniku finansowego netto Spółki w 2009 roku.
Więc, w skrócie, z tego co jest wyżej wynika, że na dzień 31.12.2008 na opcjach ma 13.945.039,41 zł w plecy. Ale jeśli kurs waluty będzie spadał to będzie mniejsza strata lub zarobią? Nie wiem czy dobrze to rozumię. Poza tym stratę narazie mają tylko na papierze do momentu aż bank wystawi im rachunek?d'oh! . Proszę o wyjaśnienie.

Tu jest napisane, że po cenie z dnia 31 grudnia są w plecy 13 baniek na opcjach. Na razie tylko na papierze, bo zapadalność jest co miesiąc. Jak złoty wzrośnie to strata zmaleje. Jak dalej spadnie to wzrośnie. Pełną wycenę zysku netto mogą zrobić jak wpłyną im pieniądze z kontraktów, bo ta kwota zależy od kursu Euro.

martinezo
martinezo PREMIUM
Wysłane: 24 stycznia 2009 20:03:05 przy kursie: 2,05 zł
Ok. dzięki, już jażę:-" . Więc czekamy co z tego wyjdzie.
Jednak nawet jeśli nie wtopią zbyt wiele na tych opcjach, to i tak na razie w tej branży jest nie ciekawie i, co już było wyżej napisane, dopiero może się zacząć cyrk.
Jednak teraz pomyślałem sobie, że takie firmy jak ta z kryzysu mogą wychodzić jako jedne z pierwszych. Jak coś zacznie się dziać w gospodarce to transport odżyje. A jak transport to... .No ale myśleć to ja mogę, a życie pokaże...

Powoli do celu

konik
konik PREMIUM
Wysłane: 24 stycznia 2009 22:25:10 przy kursie: 2,05 zł
anty_teresa napisał(a):
konik napisał(a):

Na razie to jest jeszcze droga... Skania sprzedaż pojedyńcze sztuki, volvo tak samo... Spodziewać się można spadku sprzedaży parokrotnego o 70-80%. Policz sobie koszty utrzymania i wyjdzie Ci cz w przyszłości. Wtedy ocenisz czy jest tanio... Na co oni pozakładają te przyczepy? O opcjach jak na razie cicho... zobaczymy co z tego wyjdzie.

czy jest drogo, nie wiem, nie sprawdzalem. z dalsza czescia nie sposob sie nie zgodzic. to co mialem na mysli to, to ze warto sie przyjrzec jak sobie poradza (badz nie poradza, czego nie zycze akcjonariuszom i wszystkim ktorzy wlozyli wiele pracy zeby pokazac ze polak w motoryzacji cos jednak potrafi)

pabla69
Wpisów: 104
Wysłane: 25 stycznia 2009 09:23:37 przy kursie: 2,05 zł
Przejeżdżałem przez Wieluń miesiąć temu. Parking zawalony naczepami do maxa. Czyli sprzedaż nie idzie.

Wnioski wyciagnijcie samibandhead

martinezo
martinezo PREMIUM
Wysłane: 25 stycznia 2009 13:21:59 przy kursie: 2,05 zł
Jeśli mają dużo gotówki to przewegetują.

Powoli do celu

anty_teresa
anty_teresa PREMIUM
Wysłane: 25 stycznia 2009 13:40:51 przy kursie: 2,05 zł
martinezo napisał(a):
Jeśli mają dużo gotówki to przewegetują.

Tylko czy o to chodzi na giełdzie? Kupić tych co nie splajtują? Trzeba kupować spółki tanie, a ta na razie taka dla mnie nie jest...

WatchDog
WatchDog PREMIUM
Grupa: Bus Driver
Wpisów: 8 601
Wysłane: 16 lutego 2009 22:56:46 przy kursie: 1,98 zł
Opcje poważnie chlasnęły WIELTON po twarzy, ale on jest wystarczająco duży, żeby się nie przewrócić.
Na razie ujemna wycena kontraktów to prawie 17 mln zł. To ściągnęło wynik mocno pod wodę, kasując prawie 1/4 zysku nagromadzonego przez pierwsze trzy kwartały. Pozycja jest ciągle otwarta, więc dojdą kolejne straty, bo od 31 grudnia złoty dalej tanieje.
To co mnie bardziej martwi, to spadek przychodów aż o połowę. Przyczepy i naczepy przestają się sprzedawać, o czym spółka pisze wprost, jednak trochę bagatelizuje sytuację. Wypychali za wszelką cenę, aby tylko nie zostać z nadmiarem sprzętu. A będzie gorzej, bo przecież wszędzie staje handel, przestają jeździć TIRy, hamują inwestycje i w najlepszym razie wykorzystywany jest sprzęt już posiadany. Transport jest ściśle związany z handlem. Tak więc tutaj dopiero zaczął się kryzys, choć wyniki jeszcze są dobre. Z historycznych danych można wycenić spółkę na 4,76 zł, ale ta wycena będzie spadać wraz z kolejnymi słabymi kwartałami. Perspektywy są na razie niedobre.
Edytowany: 16 lutego 2009 23:00

Bosman
Wpisów: 155
Wysłane: 1 marca 2009 22:58:52 przy kursie: 1,90 zł
pabla69 napisał(a):
Przejeżdżałem przez Wieluń miesiąć temu. Parking zawalony naczepami do maxa. Czyli sprzedaż nie idzie.

Wnioski wyciagnijcie samibandhead

Kontrahenci z Ukrainy nie odebrali kilkaset naczep.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 484
Wysłane: 10 kwietnia 2009 15:27:17 przy kursie: 2,30 zł
No a teraz chyba czas na kupno tej spółeczki.
Gospodarka ruszyła, za oceanem coraz lepiej
u nas na GPW tez coraz zieleniej Angel

Bosman
Wysłane: 7 maja 2009 11:06:28 przy kursie: 2,63 zł
Cisza taka a tu coś się zaczyna dziać. Wyniki nie powinny być aż tak złe. Firma przeprowadziła restrukturyzację i minimalizowała koszty adekwatnie do wielkości produkcji. Mam nadzieję, że w prognozowanym spadku sprzedaży odciąży to wynik i nie będzie straty.

kui3a
Grupa: SubskrybentP1
Wpisów: 38
Wysłane: 7 maja 2009 11:35:21 przy kursie: 2,63 zł
sprzedaż samochodów ciężarowych w PL w tym roku dramatycznie spadła, chyba trzeba jeszcze poczekać

Kamilek123
Wpisów: 84
Wysłane: 7 maja 2009 12:58:37 przy kursie: 2,63 zł
Zal mi serce sciska. CZułem żeby dzis wskoczyć po 2.39:( juz mialem nacisnąć "wyślij". Ehh Może jeszcze sie cos wyciagnie z tego trupa:)

Bosman
Wysłane: 7 maja 2009 14:05:55 przy kursie: 2,63 zł
Kamilek123 napisał(a):
Zal mi serce sciska. CZułem żeby dzis wskoczyć po 2.39:( juz mialem nacisnąć "wyślij". Ehh Może jeszcze sie cos wyciagnie z tego trupa:)

co masz na myśli pisząc trupa? Może pomyliłeś wątki.

Vox
Vox PREMIUM
Wpisów: 5 484
Wysłane: 8 maja 2009 11:39:14 przy kursie: 2,60 zł
udało się wskoczyć do pociągu - jadę dopóki nie zawróci o 180 stopni.
Małe korekty akceptuję.

"sprzedaż samochodów ciężarowych w PL w tym roku dramatycznie spadła, chyba trzeba jeszcze poczekać"
jak sprzedaż wzrośnie, to nie kupisz IMHO w tej cenie.
Edytowany: 8 maja 2009 11:40

Użytkownicy przeglądający ten wątek Gość
1 2 3 4 5