pixelg
Forum StockWatch.pl
AD.bx ad0a2
AD.bx ad0b
Witamy Gościa Szukaj | Popularne Wątki | Użytkownicy | Zaloguj | Zarejestruj

Marc0101

Marc0101

Ostatnie 10 wpisów
Dobrze nie jest co widać po kursie akcji.
Ale taka panika na obligach jest nie uzasadniona.
Szczególnie na gbk0518.
Oglądałem transakcje i bardziej wygląda mi to na sprzedaż spanikowanej drobnicy.
Panikować będzie można jak nie przejdą emisje.
Ewentualnie jak złamią kowenanty ale i wtedy nie oznacza to że nie spłacą obligacji.

Przerabiałem taką panikę na Marvipolu i GNB.
Tu nikt nie zyska na bankructwie.
Ludzie patrzą na kurs i panikują.
Idealnie widać to właśnie na GBK0518.
Panik w oczach, czacha dymi i sru na S kilka sztuk, nie specjalnie są chętni na odbiór bo niepewność przed walnym spora i jest to co jest.
Kredyt DNLD potwierdza że są zainteresowani uspokojeniem no obligacjach.
Jak niby mają nie spłacić 0518 jeżeli dostaną minimum 50 mln. do kwietnia?
Oczywiście na walnym może być totalna obstrukcja i nic nie uchwalą ale to nie jest scenariusz bazowy bo na czymś takim wszyscy stracą.

https://stooq.pl/n/?f=1227696

GetBack ma umowę pożyczki na kwotę do 85 mln zł od DNLD
PAP - Biznes
4 kwi 2018, 10:04

4.04.2018, Warszawa (PAP) - GetBack podpisał z DNLD S.a.r.l umowę pożyczki, na mocy której pożyczkodawca pożyczy GetBackowi 50 mln zł, przy czym kwota ta na wniosek GetBacku złożony przed końcem kwietnia może wzrosnąć do 85 mln zł - poinformował GetBack w komunikacie. DNLD Holdings jest głównym akcjonariuszem GetBacku.
Pożyczka zostanie wypłacona na podstawie złożonego przez GetBack wniosku o uruchomienie w nie więcej niż w czterech transzach do końca kwietnia 2018 r. Pożyczka udzielana jest w złotych polskich, jednak wypłacona może być także w euro. (PAP Biznes)

No i co miały być dobre infa i są.
Spokojnie niech wam czacha nie dymi.
Tutaj prawdopodobnie będzie jak z Marvipolem.
Wrzucą parę dobrych informacji i obligi na K. będą stać po 95%.
A jak już się tam zatrzymają pomyślcie o sprzedaży nie teraz.

Napisz konkretni że chcesz sprzedać może ktoś się odezwie.
Tylko czy warto dostaniesz pewnie 50-60% nominału.

Sytuacja nie jest dobra.
Było sporo negatywnych informacji ale teraz czas na dobre.
Prezie siedzą i rozmyślają jakby nie stracić kaski i pracy.
Może coś wymyślą.
To nie Gant-kant gdzie cwana łajza wyprowadziła kasę i zostawiła długi.
Tutaj jest co ratować.
Jeszcze nie czas panikować co najwyżej można się złościć że obligi dało się kupić sporo taniej.
Zasadniczo to firma powinna być w stanie spłacić to co ma do spłacenia, fundy które mają obligacje na pewno nie będą chciały jej zatopić.
Teraz najważniejszym problemem są kowenanty na obligach a te można zmieniać wystarczy się dogadać.
Dla wszystkich taka zmiana jest lepsza niż zatopienie firmy.

Marcinnn napisał(a):
Posiadam obligacje zakupione w ofercie prywatnej serii PZ1 z terminem wykupu czerwiec 2019.czy powinienem się martwić o ten termin? Czy mogę takie obligacje sprzedać przed terminem? Oprocentowane 6% brutto

Zasadniczo powinieneś ale po info z Quercusa zdecydowanie mniej.
wiadomosci.stockwatch.pl/querc...

Pan Buczek na pewno jest uczciwy prezesem.
Nie przypuszczam jednak że aż tak uczciwym by z powody swojej uczciwości i dbałości o klienta stracić 43 mln. pln.

Nie zdecydował by się na taki krok bez pewności że 1 emisja dojdzie do skutku.
A jeżeli po 1 zrealizują też 2 to można stać spokojnie.
Raczej bo zawsze jest jakieś ryzyko.
Oczywiście mogę się mylić ale teraz na sprzedaż jest za późno.

Na pocieszenie dodam że i tak jesteśmy w lepszej sytuacji niż akcjonariusze oni już swoją kasę utopili.
My jeszcze mamy szansę.

KNF żąda zawieszenia notowań Bumechu. "Podejrzenie istotnych nieprawidłowości"

www.bankier.pl/wiadomosc/KNF-z...

Wystarczyło przemaglowania na komisji od Ambera i przestali się lenić.

Czy prezio po ewentualnym nie dojściu wezwania do skutku będzie miał możliwość wyprowadzenia ze spółki wszystkich wartościowych aktywów i zostawienie drobnym wydmuszki.
Tak jak np. w ganciki-kanciku czy PCZ.

Nie przetrwa bo wszystko co wynaturzone i złodziejskie przetrwać nie może.
Poszukaj w internecie zobaczysz o czym piszę.

GNB ma koszmarną opinie to będzie ciążyć bankowi, ma olbrzymie problemy z pozyskaniem kapitału co widać po obligach, ma kredyty CHF i to sporo na dodatek dawane były "lekką ręką", PIS na pewno nie będzie się nad tym tworem litował co więcej jest możliwe że postanowi przejąc GNB za 1PLN niszcząc kapitał akcyjny i ewentualnie obligacyjny możliwości prawne do tego są, światowa hossa traw długo za długo jeżeli zaczną rosnąc rentowności obligacji ze strefy euro to uderzy w PLN i naszą gospodarkę a GNB będzie 1 do upadku.

Decydująca będzie inflacja w USA jak zacznie rosnąc FED będzie musiał podnosić stopy i nawet kupno pierdyliona euro obligacji nie utrzyma takich rentowności jak teraz a jak zaczną rosnąć rentowności to będziemy mieli kryzys a jak będzie kryzys to GNB padnie.

Co prawdopodobieństwa % to GNB jeżeli nikt go nie przejmie padnie na 100% pytanie tylko czy zdąży najpierw spłacić wyemitowane obligacje.

samcik.blox.pl/2016/12/Getin-B...

Getin Bank jest już na dnie. A co na to Leszek C.? Nowy trener będzie uczył konia latać!

A wam się wydaje że "finansowi" to się znają na obligach. Liar Liar Liar
Doświadczenie pokazuje że indywidualny z kilkuletnim stażem jest lepszy od "finansowego".

GNB może i przetrwa 12 miesięcy i co z tego jak większość obligacji ma dłuższe terminy.

violent1 www.bankier.pl/wiadomosc/Przy-...

Przy Ministerstwie Sprawiedliwości powstanie zespół roboczy, który ma przygotować plan niezbędnych działań organów państwa wobec zarzutów dotyczących tzw. polisolokat - poinformował w sobotę resort. To efekt spotkania poświęconego, do którego doszło 8 grudnia 2016 r. w siedzibie ministerstwa.

Jak wezmą się za polisolokaty to z GNB zostanie violent1 .

http://stooq.pl/q/?s=gnb
Kreski pokazują że czas się bać o obligacje.

Nie myślałem że tego dożyję.
Brawo teraz pora na antkowiaka z ganta-kanta.
W dalszym terminie może czarnecki z getinbanku.
hello1

tom239 napisał(a):
Nie mam nic do socjalu, jeśli generuję wzrost na kredyt ale wzrost PKB zwalnia!!!.

Marc0101 a może Kakarotto nie jest z kod tylko "to jeden z tych inwestorów, którzy trącą specjalnie żeby zaszkodzić Polsce i Pis."d'oh!
Cytat:
Nawet jakby PIS miał rozpierd... całą GPW dla utrzymania 500+ popierałbym jego działania.

Nie ma to jak zjeść ziarno zamiast siać pod plony.Shame on you To najgorsze miejsce żeby brać. Long traci się kilka razy to co się zabrało.

Ciężko bronić Pis oglądając wykresy. Nie mam nic do 500+ super, może sam dostanę i ludzie mają, żeby kupować w moich firmach. Ale jak się to ma do spadku inwestycji? Jak piernik do wiatraka. Zrobili dobrze łatwą część ale w trudniej to gorzej niż słoń w składzie porcelany.

Co ma 500 plus wspólnego z planami względem ofe i sposobem ich wykonania? Gdzie obiecany w debacie, w kampanii zniesiony podatek miedziowy?

Zwalnia nie przez socjal ale przez 8 letnie zaniedbania PO (polecam lekturę forum Catalyst).

Tracą trudno w 2015 też miałem ciężko i co z tego "głupcami są ci którzy myślą ze utrzymają się w swoich sadzawkach jeżeli Rzeczypospolita upadnie". Wy goglujcie sobie kto to napisał i jak się potoczyły dalej losy Rzeczypospolitej. Jako lekturę dodatkową polecam ostatni rozdział "historia społeczna starożytnego rzymu". Jakby komuś się nie chciało czytać >>> Życie w maxi multi kulti było gorsze niż w imperium stalina w jego najgorszym okresie.

No ziarno - najlepszy zasiew to były polisolokaty i kredyty w CHF.

Normalne że spada bu strumień PLN został przekierowany w inną stronę ja to popieram.

A niby dlaczego znosić podatek Cu żeby niewielka grupa inwestorów sobie zarobiła ???

Odnośnie biednych ludzi biorących 500+ >>> Jakie szanse na dobrą pracę i godne życie ma człowiek który musi konkurować swoją pracą z niewolnikiem z Bangladeszu żyjącym z 2 dolary dziennie. ???

Panowie 10% ludzi ma ponad 90% majątku to TRZEBA zmienić bo wszyscy na tym stracimy.
A najwięcej stracą głupcy w swoich "sadzawkach". Niestety im żądza zysku i władzy odbiera wzrok i rozum.

To ty sobie pomyśl że wskaźnik dzietności w POlsce to 1,33.
Co znaczy że za 50 lat Polski po prostu nie będzie.
Poprawa dzietności to warunek niezbędny do przetrwania narodu i państwa.
Co do socjalu i zasiłków to sprawdź sobie jakie są te zasiłki, jak żyją ci ludzie ilu ich jest i czy kolega nie jest aby z KODu.
Zastanów się czy sam chciałbyś pracować bez uprawnień socjalnych w szkodliwych warunkach za 1500 pln. dorabiając cwanika który uważa ciebie za połączenie debila ze śmieciem.
Mam 1 dzieciaka 500+ nie dostaję, i jestem szczęśliwi że taki program jest.
Nawet jakby PIS miał rozpierd... całą GPW dla utrzymania 500+ popierałbym jego działania.

Wybuch w fabryce pieców.
niezalezna.pl/89412-wybuch-w-f...

O 15:00 wystąpienie wiceprezesa FED.
Myślę że odwoła grudniową podwyżkę "stopy" tongue2 .
Jeżeli mnie straszy wzrost rentowności obligacji to jego pewnie doprowadza do sraczki. tongue9

Nie złoto traci przy małej i średniej inflacji.
Po prostu lepiej mieć amerykańskie obligi z kuponem 2-5% niż gold.

Patrze i nie rozumiem dziwne rzeczy się dzieją. Whistle
Postawione S. na Gold, dołożone drugie S. na S&P500.
Na rentownościach obligacji "dzieje się" Think
Jak dla mnie wzrosty na S&P500 są nie do utrzymania gold też spadnie jeżeli trend na rentownościach obligacji się nie zmieni.

Czyżbyśmy wchodzili w świat z rosnącymi "stopami" druid

No i bootyshake miał być szok i przerażenie a właściwie nic się nie stało.
Żadne ze zleceń oczekujących mi nie weszło. dontknow
Po berexicie był szok później powrót do normy teraz szoku nie ma - NA RAZIE.
Trapek i republikanie mają pełnie władzy, niedługo zaczną realizować swoje (Trampa) plany.
A Wtedy.
??? Będzie wojna handlowa i kitajcami.
Kitajce ją przegrają juan się osłabi.
Spadnie import i ogólnoświatowa wymiana handlowa.
A NAJWIĘKSZYM przegranym będzie angela-makrela i DAX.
Stawiać S na DAX czas zacząć ???

No chyba że Trumpek wypnie bootyshake na swoich wyborców i edzie jak było.

Pozycja zajęta S na S&P500, zlecenia oczekujące K-CHF/PLN K-USD/PLN K-Gold.
Sam głosowałby na Trumpa.
Jak będzie ??? Zobaczymy jutro. wave

W tych raportach znajdziecie ciekawe dane.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany spółkami "mięsnymi" to te raporty są podstawą do oceny przyszłych zysków mięśniaków.

www.minrol.gov.pl/Rynki-rolne/...

wave

Tak dokładnie tak samo jak z akcjami i dywidendą.

To są wszystko niezbyt istotne szczególiki najważniejsze jest to żeby nie kupić obligacji od prezia złodzieja.

Obligacja jest notowana bo inaczej nie można by nią handlować.
Po prostu kupisz obligację bez kuponu który będzie wypłacony w dniu wypłaty.
Narosłe odsetki należne posiadaczowi obligacji zawsze są wliczone w cenę obligacji i bardziej niż nimi należy się przejmować podatkiem pobieranym przy wypłacie kuponu.
wave

Eh? No to sobie zarobiłem.
Jest nauczka jak obligi bardzo spadną to sprawdzić dlaczego spadły. love4
Przynajmniej stałem się mądrzejszy.
A "Nie ma większego bogactwa od rozumu i większej biedy od głupoty. Anxious

Zobacz wykres GNB .

Pomyśl o tych wszystkich ludziach którym GNB sprzedał trefne polisolokaty i kredyty w CHF.

Zastanów się czy człowieczek który stworzył takiego potworka będzie miał jakiekolwiek zahamowania przed ograbieniem z kasy obligatariuszy.

wave ROG0218 i RON0518 są tanio do kupienia.

Zysk w lipcu 2,10% od początku 2016 4,61%

Skład portfela na 16-07-31
Obligacje: 66,27%
Kruk 34,90% sprzedałem KRU0517 żeby mieść kasę na depozyt do kontraktów po za tym rentowność nie zachwyca
Best 1,02%
Pragma Grupa 16,78%
Robyg 6,26%
Ronson 2,29%
Vantage 2,62%
Capital Park 2,40%
Polnord 0,00% sprzedałem po tym komunikacie www.stockwatch.pl/komunikaty-s... lepiej dmuchać na zimne niż się sparzyć

Akcje: 12,99%
Orlen 0,38%
BGZBNP 0,42%
Enea 0,41%

Aiton 0,25%
Ambra 0,16%
Berling 0,39%
Energoinstal 0,43%
GPW 1,35% dokupione
Kredyt Inkaso 0,69%
PEM 1,08%
MCI 0,29%
Polwax 0,76%
Pragma Fak. 0,97%
Pragma Ink. 0,65%
Prairie 0,44%
Ropczyce 0,41%
Stalprodukt 0,71%
Tarczyński 1,75%
Torpol 0,34%
Toya 0,70% część sprzedana później odkupione ale mniej

F3MWU17 1 kontrakty Szort > 1S otwarta 2S zamknięte

Złoto w metalu 5,31%
Lokata USD 4,10%

Reszta do 100% to gotówka

Bo nie jest to wojna.
To są wybryki debili którzy nie potrafią zaczekać 20-40 lat aż demografia zrobi swoje.

Słucham konferencji prasowej i tak sobie myślę że GNB wkrótce przestanie spełniać jakiekolwiek wymogi kapitałowe.
Ustawa wcale nie będzie taka korzystna jak się wydawało przed konferencją.
wave

Think Think Think

www.bankier.pl/wiadomosc/Sad-o...
Sąd otworzył postępowanie sanacyjne wobec Action.

Zarząd przedstawił następujące wstępne propozycje układowe:

1) Objęcie wszystkich wierzycieli w jednej grupie,

2) Karencję w spłacie zobowiązań do końca 2017 roku,

3) Umorzenie odsetek i ewentualnych innych należności ubocznych w całości,

4) Spłatę wierzycieli w pełnej wysokości należności głównej w maksymalnie dwudziestu równych ratach kwartalnych płatnych do końca miesiąca następującego po upływie pierwszego kwartału 2018 roku.

Ile spółek wyszło cało z sanacji ?

Fundusze publikują swoje portfele.
Sprawdz jak często i co zmieniają porównaj z wynikami.
Można by też sprawdzić jak na wyniki wpływa zmiana osoby zarządzającej portfelem.

Po pierwsze saldo kupna-sprzedaży obligacji GNB przez spółki przez Czarneckiego kontrolowane to ok. -0,5 mln zł a więc ciężko po 500-600 obligacjach cokolwiek wyrokować że trwa fala wyprzedaży.

poprawka
obligacje.pl/pl/a/podsumowanie...

Open Life sprzedało papiery warte nominalnie 1,2 mln zł, zaś RB Investcom, spółka Leszka Czarneckiego, od 5 do 19 lipca dokonała szeregu transakcji na podporządkowanym długu GNB, wygasającym w latach 2017-2020 r. Łączne saldo operacji RB Investcom wychodzi prawie 1,5 mln zł na minusie.
Oni sprzedali ja sprzedałem ciekawe kto kupuje.

Jakbym znał arabski to znalazł bym to co chcesz ale niestety nie znam.
Think Think Think

Pogotowie i straż pożarna na miejsce dotarły bardzo szybko. Według relacji naocznych świadków drogę do szkoły zagrodzili im muttawowie, grupa zapalczywych obrońców muzułmańskiej moralności, którzy zmuszają kobiety do zakrywania twarzy. Krzyczeli, że uczennice pogubiły swoje kwefy i mężczyźni nie mogą teraz na nie patrzeć. Na nic zdawały się wszelkie argumenty o ratowaniu życia. W końcu doszło do prawdziwej walki między muttawami i jednostkami obrony cywilnej. Policja uspokoiła przywódcę ortodoksów, zabrała mu dowód osobisty i odciągnęła na bok. Drzwi szkoły otwarto i ugaszono niewielki już pożar. Ale 15 dziewcząt zdążyło umrzeć lub właśnie umierało, a 40 zostało rannych.
www.newsweek.pl/swiat/ogien--k...

Jeżeli takie rzeczy tam się dzieją to na 100% znalazł byś duchownego nawołującego do zabijania niewiernych.
Nie znającym historii Imperium Romanum przypomnę że chrześcijanie po tym jak zdominowali imperium prześladowali wyznawców innych religii o wiele gorzej niż sami byli prześladowani kiedy byli mniejszością - niby dla czego po zwycięstwie islamu miało by być inaczej a nawet jak nie będzie prześladowań to na pewno będzie odbieranie własności - tak jak było w afryce kiedy czarni przejmowali władzę.

Żydzi zwalczają arabów a dominacji isalmu w europie boją się bardziej niż Polacy czy niemcy .
Trzeba tylko odróżnić izraelczyka mieszkającego w Izraelu od np. sorosa żyd z izraela ma tyle wspólnego z sorosem i jemu podobnymi banksterami co ja z czarneckim czy kraułze.
Jakbym miała w sklepie do wyboru podobny produkt polski hiszpański lub z izraela to kupię polski jakby nie było polskiego to wezmę z Izraela - żeby chociaż minimalnie wspomóc ich wysiłek wojenny w wojnie z palestyńczykami.

Achtung Minen

Tutaj może być 2 PC Guard !!!!!!

Krach na akcjach Action
www.parkiet.com/artykul/148526...

A tak z ciekawości - Ty sam słyszałeś te nawoływania, czy po prostu powielasz stereotypy?

piszesz i masz
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosc...

??? dalej uważasz że islam nie będzie miał wpływy na żydowski kapitał i banki ???

www.obserwatorfinansowy.pl/dis...

Niemiecki TK: EBC nie przekroczył kompetencji ws. skupu obligacji

Jakby wynik był inny to już od 22-06 krew by się lała na rynkach.

wave

Scarry napisał(a):
Marc0101 napisał(a):
[quote=Scarry]@Marc0101
Lepiej być rasistą niż wynarodowionym przygłupem.

Lepiej być rasistą?!?! kuxwa że ja musze życ w kraju z takim kreaturami, w cywilizowanym kraju za takie teksty miałbyś wykluczenie z życia publicznego na zawsze.

Miałem tu nie pisać ale się nie da!
Przede wszystkim to ty zacząłeś obrażać ludzi pierwszy scarry.

Po 1 manipulujesz tekstem kasując to co ci nie pasuje.
[quote=Scarry]@Marc0101
ty za to jestes po prostu rasistą i nikt nie powinien z taką osobą rozmawiać. Szkoda czasu na takie zero to mało powiedziane.
Zmienisz zdanie jak zabiją zgwałcą okradną lub okaleczą kogoś z twojej rodziny i nie będzie nikogo kto mógłby wam pomóc. Wszyscy się odwrócą bo to przecież rasizm jak się broni swojego kraju i rodaków.

Po 2 właśnie dla tego że żyjemy w normalnym kraju mogę napisać >>> że lepiej być rasistą niż wynarodowionym przygłupem.

Po 3 według ciebie normalny kraj to taki w którym za moje słowa odebrano by mi dzieci wywalono z pracy i mieszkania a 17 letni muzułmanin emigrant za gwałt dostał by 3 miesiące prac społecznych.

Po 4 nie musisz żyć zabierz żonę wyjedz do egiptu ewentualnie do Mazargues na południu Marsylii.

[quote=Scarry]@Marc0101
ty za to jestes po prostu rasistą i nikt nie powinien z taką osobą rozmawiać. Szkoda czasu na takie zero to mało powiedziane.

Zmienisz zdanie jak zabiją zgwałcą okradną lub okaleczą kogoś z twojej rodziny i nie będzie nikogo kto mógłby wam pomóc. Wszyscy się odwrócą bo to przecież rasizm jak się broni swojego kraju i rodaków.

"Chodzi o podporządkowane papiery GNB0218. Pod kodem tym kryją się dwie zasymilowane serie, które Getin Noble Bank uplasował w lutym 2012 r. Jest to więc sześcioletni dług, który za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego mógłby zostać wykupiony przedterminowo po pięciu latach od emisji."
obligacje.pl/pl/a/open-life-sp...

Tu chyba jest pomyłka zgodnie z >>> Ostateczne warunki oferty PP-II <<< nie mogą być przedterminowo wykupione.
www.gpwcatalyst.pl/pub/files/d...

12. Wcześniejszy Wykup za Zgodą KNF
zgodnie z paragrafem 6.2 Podstawowych
Warunków Emisji: nie dotyczy

Albo ja się nie znam albo autor się nie zna ewentualnie jest to świadoma manipulacja której celem jest wprowadzenie w błąd inwestorów.

Najlepiej jakby ktoś bardziej kumaty niż ja sprawdził jak jest z GNB0218.
Pray

ps. z tego co pamiętam to przedterminowy możliwy jest dopiero od serii GNBxx19 ale mogę się mylić najlepiej samemu sprawdzić prospekty i warunki.

"Chodzi o to, że Leszek nie podbija cen rynkowych tylko skupuje z rynku niepublicznego od klientów którym wcześniej sprzedawał po 100% nominału. Skup jest natomiast po cenie rynkowej a więc przykładowo po 75%. "
Przepraszam ale nie rozumiem twojego toku myślenia.
Przecież w jest jak wół napisane że firmy przez niego kontrolowane suma sumarum sprzedają obligi GBN.
wave

Jesteś chamski i nie uprzejmy.
Nie napiszę więcej nic na tym wątku bo szkoda mi czasu na takich jak ty. Speak to the hand

ps. Muzułmanie maję super stosunek do żydów kochają ich i będą masowo konsumować izraelskie produkty i wspierać żydowski kapitał.
Tesco w GB rok w rok poprawia zyski i sprzedaż H&M też ma się super teraz jest dobrze a będzie jeszcze lepiej.

"Być może globalny system finansowy istnieje po to, by ułatwić relacje kredytodawców i z ich wierzycielami, lecz na przestrzeni kilku ostatnich dziesięcioleci stał się narzędziem służącym maksymalizacji liczby kontaktów pomiędzy silnymi i słabymi, żeby ci pierwsi mogli wyzyskiwać tych drugich." Klaus Peter Muller prezes Commerzbanku.
Bumerang strona 182

"Aby sprawiedliwość w kraju zaprowadzić, aby złych i nikczemnych wytracić, aby silny słabego nie krzywdził" Kodeks Hamurabiego prolog.

www.wprost.pl/kraj/505699/Walk...
Walka z rasizmem priorytetem Seremeta.
Szkoda że nie widział co się działo na catalyst czy w SKBanku. d'oh!

niezalezna.pl/83521-bo-miala-z...
Bo miała za skąpy strój. Muzułmanin zaatakował nożem kobietę z córkami.

No i LPP leci na południe. wave

Nie bądź nie uprzejmy to niczemu nie służy.

A co do banków to przeczytaj to pl.wikipedia.org/wiki/Bankowo%...
i zastanów się czy koszmarki jak deutsche bank czy goldman sachs będą mogły działać w europie po zwycięstwie islamu co sędzia kierujący się szariatem zrobił by z takim GNB i panem czaraneckim.
Islam nie zawładnie UE w przyszłym roku ale z roku na rok będzie miał coraz większy wpływ na politykę i ekonomię może się okazać że za 5-10 lat wymusi przebudowę europejskiego systemu bankowego.

Demografia, zmiana ilości wyznawców islamu i chrześcijaństwa działają bezwzględnie - 1 rośnie 2 spada.
Jeżeli nic się nie zmieni to islam zawładnie najpierw zachodem europy później wschodem i nie ma znaczenia czy sprowadzimy 0 czy 100mln. muzułmańskich emigrantów.
Należało by odwrócić demografię a to bez całkowitej zmiany naszego sposobu życia i kultury jest nie możliwe - w taką zmianę nie wierzę.
Pan Scarry będzie miał swoją upragnioną unie europejską - pod sztandarem islamu.

forsal.pl/artykuly/839633,fran...

Ponieważ jest ot forum ekonomiczne.
Proponuje się zastanowić w co zainwestować a czego unikać w związku z wzrostem liczebności, wpływu na gospodarkę i politykę muzułmanów.
Np. nie inwestować w firmy kontrolowane przez żydów, producentów wieprzowiny, banki - przecież islam zabrania lichwy. wave

"bo terroryści mają cel prosty, zastraszyć ludzi i zniszczyć gospodarkę UE i powoli acz systematycznie im to się udaje realizować"

Naprawdę myślisz że kolo z Nicei i ten z pociągu mieli jakiekolwiek cele?
2 sfrustrowanych muzułmanów który znudziło się życie i wybrali raj - raj i zemsta to były ich cele.
Gospodarkę EU niszczą nie terroryści ale przeniesienie produkcji z europy, destrukcja klasy średniej i demografia.
Bez wdawania się w szczegóły cywilizacja europejska GINIE dla tego że muzułmanki mają dzieci a posiadanie dzieci daje im radość i powód do dumy.
Europejki posiadają torebkę manolo-hujolo za 10tys.USD - to daje im radość i powód do dumy.
Jeżeli jakiejś europejki nie stać na manolo-hujolo to kupuje sobie podróbę a radość daje jej złudne przeświadczeni o tym że nikt się nie zorientuje że jej manolo-hujolo kosztowało 80 PLN.
Nasza cywilizacja skazana jest na zagładę a islam zwycięży tak jak chrześcijaństwo pokonało religie Imperium Romanum.
Oczywiście jeżeli NIC NIE ZMIENIMY w naszym postępowaniu.wave

obligacje.pl/pl/a/open-life-sp...
Open Life sprzedało obligacje Getin Noble Banku

Muszą BARDZO potrzebować kasy jeżeli sprzedają w takiej cenie.
Teoretycznie obligi będą wykupione za 8 do 20 miesięcy za 100% wartości a teraz oddają je za 93%. d'oh!

Teraz nie ma znaczenia kto i dlaczego próbował obalić erdogana.
Ważne jest to że erdogan będzie miał 100% władzy a nie jest tajemnicą że to islamista i wielbiciel metod putina.
Jak angela się nie opamięta i doprowadzi do zniesienia wiz dla turasów to mamy ARMAGEDON w europie.
Erdogan zacznie represje i przepędzi do europy kilka milionów kurdów, wrogich mu turasów i diabli wiedzą kogo jeszcze.

Zasadniczo jest tak że nie każdy Ukrainiec to nacjonalista i banderowiec.
Natomiast każdy muzułmanin to muzułmanin.
Osobiście dopuszczam możliwość że Polacy i Ukraińcy mogli by żyć w zgodzie w proporcji 50-50%.
Nie jestem sobie w stanie wyobrazić życia polaków (żyjących w tak teraz)i muzułmanów w proporcji 50-50%.
Dlatego jak widzę Ukraińca to mnie to nie denerwuje ale jak widzę muslima to mam ochotę mu zrobić kuku.
A co do bandery i masakry wołyńskiej to Polacy się do tego niestety przyczynili tak jak przyczynili się do powstania Chmielnickiego.

"Niestety, ale bankrucik ma rację. Przecież taki ukraiński imigrant budzi się rano i co robi? Ano goli swój banderowski ryj i rozmyśla jakby tu dorwać jakiegoś polskiego bachora i przybić gwoździami do drzwi; albo Lachowi flaki wypruć i patrzeć jak zdycha; albo Grażynę wyr^%$ć.
Ok, z Grażyną to przesadziłem, resztki człowieczeństwa nie pozwoliłyby Ukraińcowi na tak bestialski czyn. "
O co chodzi z tą Grażyną ??? a tak właściwie to on powinien tej Grażynie bootyshake bounce
z zemsty za wykorzystywanie Ukrainek w agencjach towarzyskich.

Tak na poważnie nie wiem jak teraz ale 16 lat temu pracowałem we francji z ukraińcami i żaden nie miał złych zamiarów względem Polski i polaków stosunek był pozytywny nie przypuszczam żeby teraz myśleli o mordowaniu Polaków z Ukraińcami da się żyć lepiej niż z muzułmanami - wyobraźcie sobie jak by wyglądał Polska gdybyśmy miel milion młodych jurnych emigrantów z " syrii " .

www.pb.pl/4589126,44824,ft-naj...

FT: największe niemieckie firmy zatrudniły tylko 54 uchodźców.

S. napisz coś mądrego. wave
ps. Bezrobocie wśród emigrantów muzułmańskich przebywających 10 lat w szwecji to 47% jakby odjąć tych którzy pracują tylko dla tego że inne muslimy otrzymują zasiłki to pewnie było by 70%.
Co muzułmanie muszą zrobić żeby tacy jak S. się opamiętali? d'oh!

"Przywołujesz eksperyment, który potwierdza, słuszność tez stawianych przez Scarry'ego.
Żyjące dostatnio i spokojnie społeczeństwa Europy Zachodniej to właśnie takie myszy. Eksperyment ten dowodzi, że pewna doza niewygód, niebezpieczeństw, a przede wszystkim dopływ "świeżej krwi" są dla rozwoju społeczności niezbędne. Bez nich społeczności stoją w miejscu, co w dłuższej perspektywie oznacza regres, prowadzący w skrajnych przypadkach do unicestwienia."

Być może takie były motywy angeli jeżeli tak to SZACUN.
Osobiście myślę że jest po prostu wynarodowioną post komunistyczną internacjonalistką która sprowadzając muslimów chciała odwlec katastrofę demograficzną i związaną z tym utratę władzy przez CDU (na nich głosują głównie emeryci i o dziwo muzułmanie).

A co do islamu to śmiertelne zagrożenie a nie "świeża krew".
Nie wierzysz zobacz to :
www.youtube.com/watch?v=JWIQ9t...
www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swi...
natemat.pl/82995,islamski-terr...
www.youtube.com/watch?v=oMgvXs...
www.youtube.com/watch?v=owjS-B...
http://www.cda.pl/video/48903582
http://www.cda.pl/video/236580fb
wpolityce.pl/swiat/278380-muzu...
www.youtube.com/watch?v=AoM1lT... >>> to jest najlepsze.

Zasadniczo jestem gotów walczyć i umrzeć w obronie Polski ale jakbym miał zrobić coś w obronie takich ludzi jak pan S. to nie zrobię nic nawet jakby mieli zgwałcić i zabić.
Po prostu się odechciewa to już lepiej przyjąć islam.

Scarry napisał(a):
Cytat:
No pędzi jak piorun w tempie 1,7% rocznie.Liar

przy ich wysokiej bazie jest to doskonały wynik. Najważniejsze jest że gospodarka jest doskonale zbalansowana, napięcia społeczne minimalne i wszyscy mają pracę

Cytat:
Normalnie przy takich cenach surowców i dostępie do kredytów powinno być 4-6%.

powinno być 100% rocznie, ..a.lbo 200% .. co się ograniczasz w pisaniu wymyślonych historii. Nie ma zadnego dużego kraju na świecie o takiej bazie PKB per capita i dynamice 6%.

Cytat:
Prawdopodobnie będą się tylko rozmnażać.

ooo czyli kolejny gołąb - jak mają inny kolor skóry to nadają się tylko do rozpłodu jak króliki, nie to co dumny naród polski.

Cytat:
a pojawi się na pewno.

to obstawiaj na krótkie i wygrywasz życie. hej... czy to może tylko takie wirtualnie pierdzielenie, "na pewno im się zwali"

Jak myślisz w jakiej fazie jest obecnie cywilizacja białego Człowieka ???
I jaki samcem sam jesteś ???
Dokąd zmierza ludzkość? Eksperyment Calhouna
ciekawe.org/2015/01/24/dokad-z...

Bank Japonii trzęsie giełdą w Tokio
www.hftbrokers.pl/blog/2016/04...

Ciekawe d'oh! jak już będzie kontrolował 100% spółek to co zacznie skupować może WIG20 ???
I jaki to może mieć wpływ na Japońską gospodarkę ???
I co dzieje się z tymi pieniędzmi ???
Kurde nie ogarniam tego - może jak się prześpię ??? albo za głupi jestem i nigdy nic z tego nie zrozumiem. d'oh!
Skupione obligacje pewnie anulują ale co zrobią z akcjami ???
Jeżeli zaczną sprzedawać to będzie wodospad Niagara jak sobie zostawią to właściwie będzie nacjonalizacja I CO się dzieje Z TYMI PIENIĘDZMI ?????

www.bankier.pl/wiadomosc/URE-w...
Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wszczął postępowania w sprawie wymierzenia spółce Wawel kary pieniężnej w związku z powzięciem podejrzenia naruszenia w dniach 10-31 sierpnia 2015 r. obowiązku stosowania się do ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej, co podlega karze pieniężnej, podała spółka.

chemia.wnp.pl/postepowanie-ure...
Postępowanie URE przeciw PCC Rokita ws. niedozwolonego poboru energii

Czas na uwzględnienie w planach inwestycyjnych: możliwych braków prądu, cyklu słonecznego, poziomu wody w rzekach i temperatury.

www.spaceweatherlive.com/pl/ak...
wave

Do Scarry Eh?
"Gospodarka Niemiec pędzi"
No pędzi jak piorun w tempie 1,7% rocznie.Liar
Normalnie przy takich cenach surowców i dostępie do kredytów powinno być 4-6%.
Jeżeli jest 1,7% to znaczy że coś jest nie halo.
Nie halo to >>> ciągły wzrost rozwarstwienia społecznego, spadek mediany dochodów i spadek populacji młodych Niemców.
Niemcy mają OGROMNY problem z demografią stąd zaproszenie muslimów mieli się integrować pracować i rozmnażać.
Prawdopodobnie będą się tylko rozmnażać.
Zobaczysz rozpędzoną gospodarkę jak pojawi się inflacja a pojawi się na pewno.
Będzie 5-6% rocznie ale w dół.

Zysk za czerwiec -0,05% zysk od początku 2016 2,25%
Zasadniczo ta kronika jest dla mnie nie dla ewentualnych czytelników.
Czasami mam jakieś przemyślenia lub pomysły inwestycyjna, zainteresowała mnie jakaś analiza lub wiadomość gdyby dało się to wszystko zapamiętać to bym pamiętał ale niestety się nie daje.
Kronika to jak zeszyt z notatkami tylko wygodniejszy.
Raz na jakiś czas opiszę skład portfela żeby każdy mógł się zorientować co miałem mam i jak inwestuję.
wave

ps. W czerwcu sprzedałem wszystkie obligacje GNB i większość akcji teraz czekam na co ???
zasadniczo trudno powiedzieć raczej na spadki na to przygotowałem portfel - będzie co będzie czas pokarze. salute

Skład portfela na 16-06-30
Obligacje: 70,38%
Kruk 36,34%
Best 1,06%
Pragma Grupa 16,86%
Robyg 6,34%
Ronson 2,36%
Vantage 2,66%
Capital Park 2,43%
Polnord 2,35%

Akcje: 10,08%
PZU 0,49%
Aiton 0,24%
Ambra 0,16%
Berling 0,35%
Energoinstal 0,44%
GPW 0,88%
Kredyt Inkaso 0,58%
PEM 0,99%
Polwax 0,77%
Pragma Fak. 1,00%
Pragma Ink. 0,67%
Ropczyce 0,39%
Tarczyński 1,64%
Torpol 0,33%
Toya 1,16%

F3MWU17 2 kontrakty Szort

Złoto w metalu 5,35%
Lokata USD 4,17%

Reszta do 100% to gotówka

Przeczytałem książkę "Chciwość" Pawła Reszki - dobra warto.
Jeżeli Jarosław K. też ją czytał to los GNB jest przesądzony jak los OFE.
I dobrze bo i OFE i GNB to wynaturzone twory których likwidacja będzie Dobra Słuszna i Zbawienna.

Nie będą pisał więcej na tym poście szkoda nerwów.
A obligacji auxiallia nie wziąłbym nawet jakby były na 90%.
Bilans nic mnie nie interesuje bo napompować go łatwiej niż balon.

Speak to the hand Speak to the hand Speak to the hand Speak to the hand

Już 3 lata temu było wiadomo że coś jest nie tak jak powinno.
obligacje.pl/pl/a/1999-banki-s...

wiadomosci.stockwatch.pl/kerdo...
Zapisu można dokonać poprzez Dom Maklerski Ventus Asset Management SA

"Polskiego Domu Maklerskiego przy ulicy Moniuszki 1a"
pod tym adresem jest Ventus
http://www.ventusam.pl/kontakt.php

panowie z auxislla czy jak się to coś nazywa >>> nie to forum tutaj można było naganiać przed gantem-kantem nie teraz. puke_l puke_l puke_l

Naprawdę chcecie obligacje na 9% ?
Pomijając już dwuznaczną moralnie idee sprzedaży bezpośredniej i narzekania ich klientów to UE się rozpada, wielki kryzys może zacząć się nawet w tym roku, możemy mieć wojnę domową z KODorastami ja nie jestem pewien czy Kruk mi spłaci obligi a Wy chcecie obligi na 9% ????

Bismarck mówił że tylko głupcy uczą się na błędach (własnych).
Jest spora szansa że kupujących obligi GNB według B. będzie można zaliczyć do głupców.

ps. Gratulacje dla Brytoli prawda w krótkim terminie stracili trochę kasy ale ocalili swój NARÓD
jakby dalej było tak jak było to za 30-50 lat Ryszard Lwie Serce traktowany był by jak morderca niewinnych muzółmanów a w całym GB nie znalazł by się nikt gotowy umrzeć w obronie Państwa i Narodu - GB powtórzyło by los Imperium Romanum na zachodzie.

A ja myślę że ten wesoły kolo ma na oku jakiś nowy biznes w poland i nie chce żeby mu google wyszukiwało wasze posty. Anxious

dr andrew napisał(a):
Marc0101
Czy w takim razie nie można podciagnąć, że jest aferą że PIS chociaż od roku przy władzy (licząc kadencję prezydencką) nie zrobił nic z tą sprawą?

Afera jest PO bo to oni ustanowili takie prawo upadłościowe to oni tolerowali totalną nieudolność sądów to oni tworzyli prawo które daje 100% bezkarności oszustom giełdowym (prawdopodobnie za namową kulczyka co ciech jumał).

Prawo pozwala złodziejom okradać ludzi.
A okradzionym zabrania obrażać złodziei nie mówiąc już o tym żeby jednemu z drugim odstrzelić jaja.
Jeżeli będziemy akceptować takie prawo i jemu ulegać to złodzieje wszystkich nas okradną zeszmacą i zniewolą.
Nie kasujcie żadnych postów złodziej to złodziej nawet jeżeli prawo mówi że to uczciwy człowiek jest. Pray
Jeden straci kasę na obligacjach inny na polisolokatach następny na kredycie walutowym na 130% wartości mieszkania, kogoś znowu trzepną na opcjach walutowych.
Jeżeli nie będziemy z tym walczyć nawet słownie to prędzej czy później to się na nas zemści.
d'oh! d'oh! d'oh!

Nie po to TVN ukrywał wszystkie afery żeby teraz o nich informować.
Jak kulczyk ciech jumał to poświęcili temu 1 minutę.
Jak coś da się przypisać PIS to zaczną trąbić.director director director
Znajdź afery PIS i ich informuj.

KRU1120
PIN1016
To polecam na dziś.

Wpisać YaPaE na listę płatnych naganiaczy.

Do firmy auxilia to nie forum do naganiania na wasze śmiecie tu są ludzie którzy obligacjami zajmują się od kliku lat i na pewno nie dadzą się nabrać na wasz syf.
Nie ten adres cwaniaczki. Shame on you Shame on you Shame on you

wave wave wave

Kpisz czy naprawdę jesteś zainteresowany? Obligami na 9% !!!!!

Jest dużo prawdy w tym co piszą poprzednicy, ale to nie jest cala prawda. To jest zwykla firma sprzedaży bezpośredniej. Zwykli akwizytorzy co chodzą po domach i zbierają zlecenia, po czym przekazują sprawę współpracującym z nimi prawnikom.

Tutaj sobie poczytajcie walnijcie się w dekiel i zapomnijcie o tym czymś.
forum.o2.pl/temat.php?id_p=666...

obligacje.pl/pl/a/program-napr...

"Konieczność poprawienia programu naprawczego to kolejne w ostatnich dniach zastanawiające informacje z banku. Przed kilkoma dniami GNB poinformował o rezygnacji Grzegorza Tracza, członka zarządu, który jako powód swojej decyzji wskazał na „utratę zaufania do organów banku”. Miał on być od maja zawieszony w pełnieniu obowiązków, o czym bank wcześniej nie informował."
Kurs CHF/PLN 4,10 kurs GNB 0,45 PLN
Obligacje na razie prawie nie spadły podkreślam NA RAZIE.
Być może nie spadną ale ryzyko jest większe niż miesiąc temu.
Co prawda nie jest to miejsce do opisywania swoich transakcji ale czasami liczby są lepsze niż słowa.
Zjazd z 29 sztuk na 2 w 2 dni. wave wave wave

Nie wiem jaki wyrok wyda niemiecki sąd i jakie będzie miało to konsekwencje dla Catalyst.
Być może żadne. Ale jeżeli niemieccy sędziowie zmuszą mario do zaprzestania skupu obligacji to będzie spore zamieszanie d'oh! .
Warto o tym pamiętać planując zakup obligacji o dłuższych terminach wykupu.

wiadomosci.dziennik.pl/swiat/a...

W kwestii tego, na jakim szczeblu jakie decyzje powinny być podejmowane, dzieje się teraz w Unii znacznie więcej. 23 czerwca niemiecki Trybunał Konstytucyjny z siedzibą w Karlsruhe, który zdaniem dziennika „Die Welt” już niejednokrotnie krytykował zbyt daleko idące zapędy brukselskich biurokratów, wyda wyrok, który wielu uzna za kluczowy. Tym razem sędziowie zdecydują, czy słowa szefa Europejskiego Banku Centralnego Mario Draghiego o tym, że „EBC zrobi wszystko, co politycznie możliwe, dla ratowania euro”, nie były przekroczeniem jego kompetencji. Choć padły one prawie cztery lata temu, to teraz wyrok sądu może w najbardziej poważnym przypadku oznaczać, że niemieccy sędziowie wprost zakażą niemieckiego udziału w kryzysowym skupie obligacji państw strefy euro zagrożonych bankructwem.

„Nowe decyzje EBC wywołują duże kontrowersje w Niemczech. Działania tej instytucji, takie jak skup obligacji najbardziej zadłużonych państw i banków, oznaczają de facto uwspólnotowienie ryzyka za długi państw strefy euro tylnymi drzwiami. W takim wypadku ryzyko niespłacenia tych papierów wartościowych przejmą wszystkie państwa strefy euro, w tym największy udziałowiec EBC – Niemcy” – pisał analityk Konrad Popławski z Ośrodka Studiów Wschodnich. Czyli mówiąc wprost, niemieccy sędziowie mogą zahamować nieco niekontrolowaną przez rządy narodowe, a wciąż pogłębiającą się integrację państw Starego Kontynentu.

"Rządząca partia komunistów zapewne już wrzuciła do nich swoich ludzi, niczym Jaworskiego i innych tego typu specjalistów. "

Oczywiście PO było lepsze samych spac-lojalistów mieli.
Napisz na forum np. Ganta-kanta że za PO było dobrze uczciwie i nie dopłacali do górników.

Deflacja to lipa mamy inflacje ale ukrytą przez to że produkty są coraz gorsze.

np. taka czekolada z wedla czy milki kosztuje 2,4-3,5 PLN ale tak naprawdę z czekoladą ma niewiele wspólnego co można łatwo stwierdzić kupując czekoladę za 10 PLN.
Ze sprzętem AGD też nie lepiej kiedyś pracował 20-40 lat teraz jak masz pecha to rozwala się zaraz po gwarancji. puke_l puke_l puke_l
Wędlin popsuli tak że właściwie nie ma po co ich kupować.
Nawet Belka zauważył że deflacja to lipa!

obligacje.pl/pl/a/tygodniowy-p...

wave To jest dopiero złodziejstwo przy mario taki antkowiak to prawie jak święty.
Chcieli inflacji to po tym pewnie będzie a super Mario przejdzie do historii jako 2 szalony bankier (1 był Rudolf E.A. Havenstein). king
Coś mi się zdaje że EBC dąży do wykupienia prawie całego lub całego zadłużenia państw od wielkich banków - później ogłoszą anulowanie obligacji i niby wszystko będzie cacy kto ma się pozbyć toksycznych papierów ten się pozbędzie a Ci którzy na tym stracą i tak nic z tego nie zrozumieją no może poza prezesami funduszy grających na Eurogeddon.

Cytat:
Marco0101 co do KRUKA to można go kupić sporo taniej niż to było dotychczas. Na wielu seriach zbliża się wykup i to można tak uzasadniać, ale co w pozostałych przypadkach?

Tak ale serie wykupywane w 2017 trzymają cenę.
Osobiście spadek cen kruka z długimi tłumaczyłbym strachem inwestorów o całość gospodarki a nie zbliżającymi się wykupami.
Nie wiem jak inni ale ja się boję o to co będzie za 12-24 miesięcy.
Kilka dni temu postawiłem kontrakt S na Wibor3M zobaczymy co z tego będzie - osobiście wolałbym stracić na nim a nie na pozostałych aktywach.

wave Ćmy lecą do ognia.
Lepiej było kupić np. KRU0321 z rentownością 4,66%.

np.
KRU0517 rentowność 3,89% KRU1121 4,53%
RON0119 rentowność 5,50% RON0617 4,02%
liczone szybko więc wyniki nie zbyt dokładne
Na wszystkich obligach rentowność znacząco rośnie ze przy terminach wykupu większych niż 12-14 miesięcy i dla tego samego emitenta jest wyższa niż przy obligach z krótkim terminem.
Prawda że jest to zjawisko normalne ale od jakiegoś czasu znacząco się nasiliło.
Trudno jest kupić obligi z wykupem w tym roku po dobrej cenie o wiele trudniej niż kilka lat temu.

A co do samego aliora to nie jest taki super bank - GNB też kiedyś uważano za super bank a jak jest teraz każdy widzi.
6 lat to bardzo długo za 6 lat może nie być UE możemy mieć WIELKI KRYZYS a ludzie mogą umierać z głodu jak w czasie hiperinflacji w Niemczech wszystko może być nawet najazd z kosmosu.
Nie piszę żeby tego nie brać ale żeby brać z głową i nie popadać w nadmierny optymizm.
wave

gauss napisał(a):
Ja jako detalista widzę ich bardzo dużo, ale instytucje faktycznie mogą mieć z tym problem.

Napisz jakie salute bo ja nie widzę żadnych lub prawie żadnych okazji.
Po za tym porównajcie rentowności obligacji z terminem wykupu do roku i tych z terminami sporo dłuższymi.
ACHTUNG Panowie bo za 24 miesiące z Aliorem może być tak jak z GNB teraz.

Od siebie dodam że dawno nie widziałem tak źle napisanego raportu analizować go to jak ch.. pole orać.

Po wymęczeniu raportu przy PHN dałem notatkę >>> Wyp..... syfa z portfela i zapomnieć SĄ lepsze spółki.

Poszukiwań bezpiecznej obligacji ciąg dalszy.

gpwcatalyst.pl/instrument?nazw...
EUR0136 stałe 2,375% w euro.
Jeżeli nie chcemy ryzyka kursowego to można zabezpieczyć się short EUR/PLN swap w Alior +0,3155.
Jeżeli boimy się katastrofy w Polsce to do zabezpieczeń dokładamy kontrakt short na WIBOR.

wiadomosci.dziennik.pl/wydarze...

Sąd oświadczył, że gra jest nielegalna i dwuznaczna moralnie. Jednak w tym konkretnym wypadku oszustwa nie było.
Sąd uznał, że skoro w grze w trzy kubki nie ma żadnych określonych reguł, Andrzej L. mógł narzucić swoje: wyciągając kulkę nawet już po prawidłowym wskazaniu przez gracza właściwego pudełka.

Ej Ludzie taki mamy klimat taki mamy PO-land.
Zejść na ziemię zmienić numer telefonu albo bluzgać na nich zanim się odezwą.
Ewentualnie można z mini rozmawiać udawać frajer umówić się na spotkani i nie przyjść.

thumbright

Wychodzi mi że straciłeś 1736 PLN ale pewności 100% nie mam.
Anxious

To jak np. taki GNB padnie będą kolejki do wypłaty depozytów pod wszystkimi bankami a RPP nic nie zrobi to WIBOR się nie zmieni? Eh?

Jak postawisz kontrakt na WIBOR to maksymalnie możesz stracić 4225 PLN jeżeli WIBOR3M zejdzie do zera.
Być może to kontrakt na WIBOR jest najlepszym zabezpieczeniem dla obligacji GNB.
GNB pada WIBOR3M rośnie do np. 4% na 1 kontrakcie zarabiasz 5775 PLN co zabezpieczy Ci 6 sztuk GNBxx18.
Dobrze było by się zastanowić jak zareaguje WIBOR na ewentualne bankructwo GNB.
Think Think Think

topfacet napisał(a):
@Anty- jak dokładnie będą te konsekwencje wyglądać w bilansach Banków, biorąc pod uwagę to, iż większość kredytów "CHF" były to kredyty indeksowane, na które Banki zawierały transakcje SWAP i inne.

Od siebie toż dołożę pytanie.
Jaki to (ale do tej pory nie było w Polsce ani podatku bankowego, ani tak wysokich składek na BFG, ani potencjalnych konsekwencji przewalutowania CHF.) będzie miało wpływ na WIBOR ?

Na czuja to WIBOR powinien wzrosnąć jeżeli banki zaczną mieć wielkie problemy ????????

Instytucje finansowe dostają kasę z banku centralnego na niski procent.
Generalnie im się wszystko opłaca - DO CZASU - później jest krach, kryzys, załamanie i za ich OPŁACA płacą wszyscy.
Nie jesteś instytucją finansową i nie próbuj zarabiać tak jak one.

A od catalyst do czasu wyjaśnienia się sytuacji z GNB - JAK NAJDALEJ to nie jest czas na obligacje.
No chyba że lubisz RYZYKO i nie straszna Ci strata 100% kasy.

obligacje.pl/pl/a/oceny-rating...

Bankowe zawirowania

Najwięcej dzieje się w ostatnim czasie w bankach, czego symbolem może być wycena senioralnych obligacji Getin Noble Bank na poziomie 6,6 proc. (rentowność). Obligacje Eurocashu z identyczną oceną (B+), notowane są przy niższej rentowności mimo dłuższego terminu do wykupu. Dla jasności – Eurorating ocenia emitentów, a nie poszczególne emisje.

Gdyby było inaczej, podporządkowane obligacje banków miałby zapewne znacznie niższe oceny ratingowe. Podporządkowane obligacje są bowiem spłacane w ostatniej kolejności w razie likwidacji lub upadłości banku.

Co ciekawe, to właśnie bank – Bank Polskiej Spółdzielczości, zrzeszający m.in. wszystkie banki spółdzielcze obecne na Catalyst (poza bankiem krakowskim) oceniony został przez Eurorating najniżej – na CCC, a mimo to jego rentowności są niższe niż papierów GNB, ocenionego jednak o trzy stopnie wyżej. Po rentownościach obligacji Getin Noble Banku nie widać też zupełnie, że tylko dwa stopnie dzielą go od oceny uzyskanej przez Milliennium, a trzy od Banku Pocztowego.

Generalnie banki uzyskują w Eurorating niskie oceny – tylko sześć z jedenastu (notowanych na Catalyst) uzyskało ocenę inwestycyjną. Najlepiej wyceniane są obligacje PKO BP (1,4 proc. rentowności), który na pożegnanie otrzymał od S&P ocenę obniżoną o jeden stopień (do BBB) – to efekt obniżenia ratingu dla Polski przez tę samą agencję. Znów jednak możemy się zastanawiać nad płynnością i efektywnością naszego rynku – jaki jest sens akceptować 1,4 pkt proc. rentowności obligacji podporządkowanych, jeśli niewiele mniej można uzyskać za lokatę zdeponowaną w tym banku? Cóż, trzeba po prostu zakładać, że PKO BP wykupi obligacje przed terminem (we wrześniu 2017 r.), tak jak zrobił to z poprzednią serią podporządkowanych papierów.

Interesująca dyskusja i jak najbardziej w temacie GNB - ustalenia poziomu kompetencji gospodarczych PIS jest bardzo ważne dla kursu obligacji. hello1 hello1 hello1

stooq.pl/q/?s=cl.f&d=20160...
Co myślicie o tym wykresie może zastanowimy się nad perspektywami dla ropy?
wave

" nie obraź się ale kompletnie podobnie jak rządzący nie rozumiesz obecnej sytuacji i powiązań"
Tak to już jest że nie wszyscy wszystko rozumieją rządzcy to często totalna DNO z wyobraznią na poziomie 4 latka nie tylko nasi o wielu prezesach też dało by się to powiedzieć.
wave wave wave
Zobacz np. taki rząd kanady niby myślący ludzie demokratyczny kraj. AAAA >>>>

Racjonalne, ale tylko w politycznym sensie, były także działania rządu odsuwające w przyszłość decyzję o wstrzymaniu połowów. Wszak rząd dbać musi o swoich wyborców, a decyzja ta pozbawiłaby ich podstaw utrzymania. Wcześniejsze wprowadzenie limitów na połów dorsza pozwoliłoby zatrzymać całkowite odłowienie tej ryby z atlantyckich wód. Tak się jednak nie stało.
Kanadyjscy rybacy powiadali, że dawno temu dorszy było tak dużo, że można było chodzić po ich grzbietach. W latach 40. ubiegłego wieku odławiano 150 tys. ton dorsza rocznie. W roku 1968 połowy wzrosły prawie sześciokrotnie do rekordowej liczby 850 tys. ton. To był ostatni tak dobry rok. Od tego czasu liczba ryb w zimnych atlantyckich wodach zaczęła spadać. W ciągu następnych dziesięciu lat ilość odławianego dorsza spadła pięciokrotnie!
W tamtym czasie pojawiły się nowsze, wydajniejsze jednostki do połowu dorsza, technologia pozwalała śledzić ławice pod wodą. Mimo to połowu nie rosły. Wydawałoby się, że taki spadek połowów to wystarczające ostrzeżenie. Tak się jednak nie stało. 12 lat później dorsz praktycznie znikł z północnoatlantyckich wód. W roku 2003 kanadyjski rząd ogłosił całkowite zamknięcie łowisk dorsza. Opróżnioną niszę ekologiczną powoli zajmują mniej cenione śledzie i makrele.
Konsekwencje dla gospodarki Nowej Fundlandii były zatrważające. Zwolniono około 30 tys. osób – 12 proc. wszystkich zatrudnionych w regionie. Budżet Kanady obciążyły cotygodniowe zasiłki wypłacane 28 tys. bezrobotnych. W ciągu dziesięciu lat pomoc rządowa ofiarom przełowienia łowisk wyniosła 1,9 mld dolarów. Pomimo rządowych programów pomocowych, w ciągu następnych 10 lat region opuściła aż jedna dziesiąta mieszkańców.
W Kanadzie w 20 lat po przełowieniu łowisk dorsza wciąż nie widać oznak odradzania się populacji. Wygląda na to, że dorsz do Kanady nie powróci.

Mogli temu zapobiec a nie zapobiegli - a to przecież taki dobry rząd był.

Piszecie jakby GNB miał paść za 2 tygodnie.
Odrobina optymizmu się przyda.
stooq.pl/q/?s=chfpln&c=5m&...
Ja tu widzę RGR i szansę na CHF/PLN 3,9->3,80. To pomoże bankowi.
Kurs GNB przestał spadać jak jutro będzie rosło to jest szansa że będziemy mieli 0,6x za kilka kilkanaście dni.
Ropa -7,2% a S&P500 na zero rewelki nie ma ale tragedia to to nie jest może dalej będzie rosło ???

GNB0218 poszło 200szt. kurs 87%.
GNB0318 zwalono do 81% 4 sztukami obligacji.
GNB0418 został popyt na 12szt. po 80% nikt tego nie zasypał.
Jeżeli wszystko będzie ok to pod koniec miesiąca GNBxx18 wrócą na 90-92%.

ps. W umowie kredyty lub w jakimś innym dokumencie na pewno jest opisane co się stanie z kredytem w razie upadłości banku - na 99,99% nie spłacicie kredytu obligami bankruta.

Joker przecież napisałem że chcę wykupu obligacji ja mam 2 sztuki mi to zasadniczo wisi co z tymi obligami będzie.
Obiektywnie analizując to w odpowiedni długim terminie wszyscy zyskają jak Polska pozbędzie się takich oszukańczych banków.
Zobacz ilu ludzi oni wycyckali z kasy, ile ludzkiej krzywdy i płaczu.
Jeżeli nie pozbędziemy się takich tworów to będą rosły aż zdominują cały rynek finansowy, zdobędą wpływy polityczne, przy pomocy sprzedajnych mediów zniszczą realną demokracje i będziemy mieli oligarchiczny system w którym CAŁA władza i 90% majątku jest w rękach 200 może 1000 osób.

Podobny scenariusz przerabiała już Republika Rzymska.

d'oh!

"Czy KNF zaleci nowe emisje akcji „ufrankowionym” bankom?"
www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-K...

Jeżeli tak będzie to banki kontrolowane przez "zagranicę" zostaną dokapitalizowane (raczej) i będzie można przewalutować fankciszka.
Co będzie z GNB ??? Albo znajdą chętnego na akcje albo zostaną sami z problemem.
A jak będą sami to prawdopodobieństwo że będzie z nim to samo co z SK-bankiem rośnie.

Tak czy siak sprawa z obligami się wyjaśni albo będzie 95-99% albo 0-10%.
Osobiście preferuję scenariusz wykupienia GNB za 1 grosz spłaty obligacji lokat i ukarania pazernego czarusia stratą całego majątku. hello1 hello1 hello1

fairvalue.com.pl/finanse/polic...

Cechą papierów tego typu jest to, że środki uzyskane z emisji można zaliczyć do kapitałów własnych banku, ale w przypadku upadłości banku nie dają żadnej ochrony ich posiadaczom. Inaczej mówiąc – dług podporządkowany pozwala na zaliczenie cudzych środków jako swoje.

GNB ma problemy ze spełnieniem wymogów KNF rolowanie tych papierów na inne podporządkowańce bardzo by mu pomogło.
Jeżeli nie wykupi ich na rok przed terminem to znaczy że ZDECHNIE i nic już nie wykupi.

wave

nabycia 2 000 sztuk obligacji seria SP-I o kodzie ISIN PLGETBK00327 wyemitowanych przez Emitenta w dniu 23 marca 2015 r. w ramach Publicznego programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 1.500.000.000 PLN, o którym Emitent informował w Raporcie bieżącym nr 77/2014. Obligacje zostały nabyte w ramach prowadzonej przez Spółkę działalności maklerskiej na rynku Catalyst. Średnia jednostkowa cena nabycia obligacji wyniosła 1 031,36 PLN. Powyższa transakcja została przeprowadzona w dniu 26.01.2016 r.

www.bankier.pl/wiadomosc/GETIN...

To obligi GNO0320 oprocentowanie stałe 4%.
Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego wykupują te obligi.
Nie lepiej było by trzymać kasę do czasu aż będzie można wykupić GBNxx18.
Think Think Think

Cytat:
" Jest tyle fajnych akcji do kupienia, po co pchac sie pod topor?

wave Napisz jakie. wave

ps. Źle liczysz rentowność GNBxx18 powinny być wykupywane na rok przed terminem ostatecznym.
Licz rentowność tak jakby terminem wykupu był rok 2017.
Tutaj masz szczegóły strona 116 Wcześniejszy Wykup za Zgodą KNF. salute
http://www.getinnoblebank.pl./gnb/doc/_files/GNB_prospekt_podstawowy_obligacji_%282%29.pdf

Polonizacji banku?
Walczymy o repolonizacje banków, a teraz polonizacje bo są banki bardziej i mniej polskie?

Dokładnie tak jedne są nasze inne ich a jeszcze inne tamtych.
Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
Kto wie co Jarkowi siedzi w głowie - pamiętam jak drżącą rączką podawał kasjerce 200 PLN w osiedlowym sklepiku, zasadniczo po nim można się spodziewać wszystkiego.
Z wyjątkiem tego że będzie: właził do tyłka angeli makreli, zmieniał prawo tak żeby prezie złodzieje byli bezkarni i popierał takich ludzików jak kulczyk i czarnecki.
Jest prawdopodobne że GNB spłaci obligi ale jest też możliwe że ich nie spłaci.
Lepiej nie mieć w nich więcej niż 10% kasy.

A tu macie kolejny przykład jak GNB traktuje ludzi którzy mu zaufali.

Wcale Ci się kolego nie dziwię, bo ja też miałem jeszcze w zeszłym roku sporo obligacji GNB i je sprzedałem. Wyszedłem wprawdzie na małej stracie, ale jak teraz widzę po ile chodzą, to włos się jeży. Mam żal do pracownika GNB, który mnie na nie namówił. Niewiele wiedziałem o Catalyst i mogłem spokojnie sam założyć rachunek maklerski i skupować te obligacje w cenach poniżej 100, a tak dałem się lekko wydymać. Koleś zarobił swoje, ja zostałem z papierami.
Co do decyzji o sprzedaży, to całkowicie Cię rozumiem - to niezabezpieczone papiery i w razie czego mają wartość makulatury. Cholera wie co będzie. Lehman Brothers też był za wielki na upadłość...
www.bankier.pl/forum/temat_re-...

Jak niby ma działać firma której pracownicy oszukują (masowi programowo i za przyzwoleniem)swoich klientów.
Takie coś po prostu musi upaść kiedy zabraknie frajerów.
Nie można traktować ludzi jak debili do wycyckania z kasy i liczyć że się nie zorientują prędzej czy później to musi się załamać.

Cały GNB to jedno wielkie nadużycie.
Nie wierzysz to jak nazwać:
1)Twory typu libra czy bezpieczne profity i inne ich syfiaste wynalazki.
prawob2c.pl/2015/03/25/histori...
2) Pozwalanie lub wymuszanie na pracownikach call center okłamywania klientów.
Sam byłem przez nich okłamany 2 razy.
3) Kredyty frankowe na 130% wartości mieszkania z ukrytymi kosztami (spread).
Na co oni liczyli że im to ludzie spłacą. ?????
A może liczyli na to że dzięki bandyckiemu prawu będą tych ludzi zamęczać komornikami i windykatorami aż do śmierci a jak dłużnicy zdechną to zaczną męczyć ich dzieci.
4) Wciskanie naiwnym swoich obligacji jak na catalyst można kupić ich obligi z rentownościami 3-4 razy lepszymi.
Wyobrażam sobie takie rozmowy.
Wie pani mamy super produkt bezpieczne obligacje praktycznie to samo co lokata. love4 love4 love4 Na pewno wspomnieli też że praktycznie takie same obligacje można kupić 20-25 % taniej.
5) Co do polityki to podatek bankowy nie zrobi krzywdy dobrze zarządzanemu bankowi.
Jakby Czaruś nie byłby taki pazerny i niemoralny to dzisiaj nie miałby problemu.
6) Odnośnie franków i przewalutowania. A co będzie jeżeli za rok CHF/PLN będzie np. 1/6.
Lepiej pozbyć się problemu teraz w sposób kontrolowany niż ryzykować.
7) Po za tym nie wiesz co tak naprawdę planuje PIS może oni chcą żeby taki GNB zdechł, przerabiali taki scenariusz w SK-Banku wypalił i wcale nie musi to doprowadzić do upadku innych banków.
8) Sam zredukowałem obligi GNB z 55 do 2 szt. może dokupię ale ostrożnie 3-13 sztuk max.
Kto sieje wiatr ten zbierz burzę teraz dla GNB jest czas burzy.
9)Można zarobić 20-30% przez rok ale stracić 100%.
Joker życzę Ci żebyś trafił te 20% zysku - dla mnie ryzyko jest zbyt wielkie.
10) To przez takie twory jak GNB ludzie nazywają banki BANKSTERAMI jeżeli społeczeństwo się nie opamięta i nie będzie usuwać takiego wynaturzenia to zostanie przez nie stłamszone i zniewolone.
Pozdro salute

Skarb Państwa chce ratować JSW kosztem obligatariuszy

wiadomosci.stockwatch.pl/skarb...

Za kilka miesięcy może być.

Skarb Państwa chce ratować depozyty w GNB kosztem obligatariuszy.

Jeżeli by kierować się wyłącznie MORALNOŚCIĄ decydentów GNB to bant powinien być całkowicie unicestwiony a jego prezesi zgnić w pierdlu.
Co prawda jak GNB zdechnie to będzie dużo smrodu ale jak mawiał cesarz Witeliusz:
TRUP WROGA ZAWSZE DOBRZE PACHNIE.
A dla każdego moralnego i uczciwego człowieka twór taki jak GNB powinien być wrogiem.

W GNB nie tylko kurs leci na pysk.
www.gowork.pl/opinie_czytaj,27...
Jestem "internetowym doradcą finansowym" w Getin Banku na Domaniewskiej.
Czym się zajmuję? Sprzedaż rachunków, lokat, kredytów, debetów do konta, oraz wydzwaniam do klientów żeby w końcu zaczęli korzystać z rachunków.

Kiedyś było tu na prawdę spoko, jak wszędzie w sprzedaży jest nacisk ale premia była nie raz w wysokości podstawy (2000 brutto) czy nawet wyższa, choć i zdarzały się gorsze miesiące jak wszędzie... Social fajny, multisport (około 40zł/msc), Medi-Cover (Darmowy), na święta o połowę obcięty social w porównaniu do zeszłego roku ale w momencie gdy część nie dostanie wcale premii to na święta ich to ratuje...

Od kilku miesięcy wszystko leci na pysk po równi pochyłej. Tzn. wykręcili bardzo ciężkie do zrobienia targety przez co premie teraz są u większości w wysokości 200-300zł.
Powstał specjalny dział (pseudo)jakości, który ma za zadanie odsłuchiwać rozmowy i wyszukiwać za co Ci obciąć premię.
Wprowadzają tak bezsensowne zmiany i nowe standardy rozmów których masz się trzymać (bo obetną premię), że aż głupio Ci w ogóle zadzwonić do klienta i mu o tym wszystkim mówić (przez wiele głupot rozmowa sprzedażowa wydłuża się o dobre 10 minut bezsensownej paplaniny).
Premie nie wypłacane na czas, około miesiąca opóźnienia ostatnio stało się już standardem.
Od kilku miesięcy masowo ludzie składają wypowiedzenia a Getinowi ciężko znaleźć kogokolwiek na ich miejsce i jedyne na co wtedy koordynatorów stać to przytaknąć ze zrozumieniem bo wiedzą że tu aktualnie dzieje się tragedia, tylko że zamiast coś z tym zrobić, dokładają do pieca kolejnymi zmianami na gorsze (kłamiąc w oczy że to po to by podnieść jakość obsługi, czy że to zmiany na korzyść dla nas)

Na koniec tylko dodam że jest mi na prawdę szkoda opuszczać ten bank (a przyjdzie na to czas niedługo), ponieważ na początku na prawdę podobała mi się ta praca, a współpracownicy na prawdę rewelacyjni...

"Powinni wyjść z tym kapitałem na zewnątrz i przejmować co lepsze kawałki tortu na świecie."

Nie przypuszczam żeby im na to pozwolono może w takim bantustanie jak POlandia.

Ale np. w USA nikt im nie pozwoli wykupić czegoś z realną wartością za doklikane CHF.

Jak za doklikane CHF kupują doklikane euro lud dolary jest OK niechby tylko doklikańce zaczęli wymieniać na złoto lub coś innego z realną wartością klawiatury by im się od klikania spaliły a złota za to klikanie i tak by nie dostali zbyt wiele.

Think Think Think

Informacje
Stopień: Elokwentny
Ostatnia wizyta: 12 maja 2018 22:45:29
Liczba wpisów: 237
[0,06% wszystkich postów / 0,07 postów dziennie]
Punkty respektu: 0

Kanał RSS głównego forum : RSS

Forum wykorzystuje zmodfikowany temat SoClean, autorstwa J. Cargman'a (Tiny Gecko)
Na silniku Yet Another Forum.net wer. 1.9.1.8 (NET v2.0) - 2008-03-29
Copyright © 2003-2008 Yet Another Forum.net. All rights reserved.
Czas generowania strony: 1,123 sek.

AD.bx ad3a
PORTFEL STOCKWATCH
Data startu Różnica (%) Różnica (zł) Wartość
01-01-2017 +159,15% +31 829,33 zł 51 829,33 zł
Logowanie

Zaloguj
Zapamiętaj | Rejestruj | Aktywuj | Odzyskaj hasło
AD.bx ad3b
AD.bx ad3c
AD.bx ad3d